logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 485 250
254 online
32 724 VIPy
Reklama

A MOŻE 
MACA
This is BIO
POMOŻE?

ZLIKWIDOWAĆ
RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ?

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

intermittent fasting/ pepsieliot.com

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

5 niepokojących oznak, że brakuje Ci podstawowych składników odżywczych

Wiele osób sądzi, że dobrze bilansują to co szamią, w związku z  czym z pewnością nie mają niedoborów składników odżywczych.

Tymczasem, ani ziemia z której wyrasta prowiant, ani sam prowiant, ani pośrednictwo zwierząt, ani my sami, nie jesteśmy idealni. Szkoda byłoby przekonać się o tym dopiero wtedy, gdy zachorujemy.

Warto więc mieć gały otwarte i dostrzegać bardziej delikatne symptomy, które mogą oznaczać braki żywieniowe.

A szczególnie te 5 oznak niedoborów składników odżywczych, które są stosunkowo łatwe do zidentyfikowania:

Będzie nam przyświecać optymistyczne motto dr. Susan Blum, założycielki Centrum Zdrowia Blum, która powiedziała:

„Można skończyć z zaburzeniami funkcjonowania ciała odżywiając go, ponieważ witaminy są kofaktorami wszystkich reakcji biochemicznych w organizmie. Potrzebujemy ich, aby funkcjonować poprawnie” 

1. Pęknięcia w kącikach ust 

Mogą być oznaką braków żelaza, cynku, witamin z grupy B (niacyny, ryboflawiny i B12) lub znakiem, że nie spożywasz wystarczająco dużo białka.

Dobre dietetyczne źródła tych składników obejmują organiczną boćwinę i tahini, oraz źródła zwierzęce, czyli jaja od kur z wolnego wybiegu karmionych ekologicznym jedzeniem, ostrygi i małże, o ile jest pewność, że nie pochodzą z zanieczyszczonych wód.

Ponieważ wchłanianie żelaza zwiększa witamina C, należy mieć pewność, że dieta zawiera również wiele warzyw bogatych w witaminy C, takie jak brokuły, papryka, czerwona kapusta i kalafior.

Cynk dla wegan to dynia, pestki z dyni, kabaczki.

B12 weganie obowiązkowo muszą suplementować. Nie jest prawdą, że B12 z na przykład drożdży, zaspokoi zapotrzebowanie na tę witaminę!

Wszystkożercy  nierzadko wcale też powinni przyjmować w suplementach B12 i witaminę C, a również cynk

2. Wypadanie włosów i zaczerwieniona, szorstka skóra, rodzaj wysypki (zwłaszcza na twarzy)

Może być oznaką niedoboru biotyny (witaminy B7)

Twój organizm potrzebuje biotynę do metabolizowania tłuszczów, węglowodanów i aminokwasów, ale najbardziej znana jest jej rola we wzmacnianiu włosów i paznokci.

Bardzo dużo biotyny ma chlorella.

Żółtka z jaj organicznych są również jednym z najlepszych źródeł biotyny.

Ale można też posilać się dzikim łososiem złowionym na Alasce, a weganie – właśnie chlorellą, awokado, grzybami, kalafiorem, orzechami, malinami i bananami, bo wszystkie zawierają również biotynę.

3. Czerwona, albo biała wysypka, rodzaj trądzika, czy raczej nierówności na policzkach, grabkach, udach, czy pośladkach

Takie zmiany mogą być oznaką niedoboru niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3, do czego wrócę trochę niżej, a także niedobór witaminy D.

Jednak objawy te mogą też świadczyć o brakach witaminy A, bezpieczny beta-caroten, którą możemy znaleźć w zielonych warzywach liściastych, marchwi, słodkich ziemniakach i czerwonej papryce.

Witaminę D najlepiej pobrać oczywiście ze słońca, następnie z suplementu w protokole z K2 ma się rozumieć, jednak badanie 25(OH)D raczej obowiązkowe

4. Mrowienie, kłucie oraz drętwienie dłoni i stóp

To również może być oznaką niedoboru witamin z grupy B (zwłaszcza kwasu foliowego, B6 i B12). Należy zbadać dla spokoju własnego również poziom homocysteiny, gdyż jest to marker wybitnie zależny od poziomu B12, kwasu foliowego i witaminy B6 w Twoim ciele.

Objawy takie są związane z efektem niedoborów uszkadzających pracę nerwów obwodowych i mogą być łączone z uczuciem lęku, depresji, niedokrwistości, zmęczenia i zaburzenia równowagi hormonalnej.

Niektóre dobre źródła witamin z grupy B to szpinak, szparagi, buraki i nie należące do pysznych, czyli chlorella i spirulina.

Z odzwierzęcych ekologiczne jaja od kur z wolnego wybiegu. Również wołowina i drób od zwierząt karmionych trawą, jeżeli nie masz moralnych wątpliwości, to tylko takie mięso wolno jeść ze względów zdrowotnych.

Reklama

Tu znajdziesz w 100% organiczny szpinak SPINACH This is BIO świetne źródło witamin z grupy B, idealny do czwartej szklanki oczyszczającej też aurę kuracji 4 szklanek


5. Skurcze mięśni (w palcach nóg, w łydkach, czy udach, oraz inne tiki)

Skurcze mięśni mogą być objawem niedoborów magnezu, wapnia i potasu, szczególnie jeśli zdarzają się często.

Doskonałą opcją na uzupełnianie niedoborów magnezu (druga i czwarta), wapnia (czwarta) i potasu (trzecia), jest codzienna oczyszczająca, odżywiająca i nawadniająca  kuracja 4 szklanek.

Reklama

Tu znajdziesz podstawowy PAKIET idealny do oczyszczającej kuracji 4 szklanek


Można to naprawić jedząc więcej migdałów, orzechów laskowych, ciemno zielonych liściastych (kapusta, szpinak i mniszek lekarski), brokułów i jabłek. Oczywiście organik.

80 % ludzi w krajach wysoko rozwiniętych może mieć braki magnezu.

Wiadomo, że magnez jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia, ponieważ uczestniczy w setkach reakcji zachodzących w mineralnych procesach biologicznych, w tym:

Aktywacji mięśni i nerwów
Wytwarzania energii w organizmie poprzez aktywację adenozynotrójfosforanu ATP, a ludzie na siłce coś o tym wiedzą.
Pomaga trawić białka, węglowodany i tłuszcze
Służy jako budulec dla syntezy RNA i DNA
Działa jako prekursor neuroprzekaźników, takich jak serotonina

Ludzie biorą wapń, a tymczasem nadmierna podaż wapnia może stać się istotnym problem zdrowotnym i może spowodować więcej szkody niż pożytku. Jedną z najważniejszych spraw, jest zachowanie równowagi pomiędzy wapniem i magnezem. A ich suplementacja tylko w towarzystwie D3 i K2, które pomogą uniknąć tragicznego w skutkach paradoksu wapnia.

Reklama

Tu znajdziesz swoją  WITAMINĘ D3 +K2 TiB (cholekalcyferol + mK7 z natto, z renomowanego laboratorium w Gnosis) do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych!


Uważka

Nadmiar wapnia bez wystarczającej ilości magnezu i witaminy K może prowadzić do zawału serca i nagłej śmierci

Niestety, nie ma łatwo dostępnych komercyjnie testów. Badania w laboratoriach, które sobie opłacamy nie da nam faktycznego stanu magnezu w tkankach, bowiem tylko 1 % ! magnezu w organizmie jest rozprowadzany we krwi, przez co zwykłe badanie krwi, nie powie nam prawdy o magnezie w naszym ciele.

Niektóre laboratoria specjalistyczne już to robią oczywiście i możemy zamówić test magnezu RBC, który jest wystarczająco dokładny.

Wczesne objawy niedoboru magnezu:

utrata apetytu, bóle głowy, nudności, zmęczenie i osłabienie.

Ciągły niedobór magnezu może prowadzić do poważniejszych objawów, w tym:

drętwienia i mrowienia, skurczów mięśni, napadów skurczów, a także zaburzenia rytmu serca, spazmów

Może być trudne, aby uzyskać wystarczającą ilość magnezu jedynie w żywności, dlatego kuracja 4 szklanek jest opcją bardzo użyteczną. Wodorosty i zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, boćwina mogą być dobrym źródłem magnezu, jak również niektóre ziarna, orzechy i nasiona, takie jak nasiona dyni, słonecznika i sezamu. Awokado zawiera również magnez.

Reklama

Tu znajdziesz przeciwzapalne kwasy tłuszczowe OMEGA 3 TiB w dużych dozach, bez transów i metali ciężkich


Omega-3, to potężny niedobór u ludzi w krajach tak zwanych wysoko cywilizowanych

Uważa się, że w Stanach ten niedobór jest podstawowym czynnikiem około 96 000 przedwczesnych zgonów rocznie. Został nazwany szóstym zabójcą.
    
Idealny stosunek kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6 w tłuszczu wynosi 1:1, ale typowa zachodnia dieta to proporcje 1:20 do 1:50. Witarianie na diecie wysoko tłuszczowej są szczególnie narażeni na potężne zachwianie prawidłowych proporcji.

Objawy, że właściwy stosunek kwasów omega-3 do omega-6 został niepokojąco zburzony, na korzyść omega-6 

Sucha, łuszcząca się skóra, skóra aligatora lub „skóra kurczaka” na goleniach i gdzie indziej.
Łupież lub suche włosy, łamliwe, lub miękkie paznokcie, popękane pięty.
Obniżona odporność i częste infekcje
Suche oczy
Słabe gojenie się ran
Częste oddawanie moczu i nadmierne pragnienie
Stałe problemy z alergiami, zmęczenie
Słaba koncentracja, nadpobudliwość lub drażliwość

Często obok braków omega-3 dochodzą braki selenu!

Dobry selen tu.

90 % ludzi nie ma wystarczająco dużo choliny 

Myślę, że śmiało możemy się pod te dane podpiąć. Cholina jest kolejną substancją, na którą warto zwrócić uwagę. Ma wielki wpływ na aktywność mózgu, a braki choliny u kobiet w ciąży może mieć wpływ na rozwój mózgu dziecka i jego właściwości poznawcze.

U dorosłych, cholina pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych, odgrywa rolę w komunikacji nerwowej, zapobiega gromadzeniu się homocysteiny we krwi (podwyższone poziomy są związane z chorobą serca) oraz zmniejsza przewlekły stan zapalny.

Cholinę w produktach nie odzwierzęcych znajdziemy w brukselce, brokułach, kiełkach pszenicy.

Co do niedoboru witaminy D nie będę się rozpisywać, bo pisałam o tym między innymi tutaj Autoimmunologiczne choroby, czyli znowu Witamina D rządzi i tutaj 9 poważnych skutków niedoboru Witaminy D

owocek

(Visited 62 478 times, 5 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. phunkeeraw 25 listopada 2014 o 16:47

  Sęk w tym, żeby nie tylko to jeść, a jeszcze żeby dobrze wchłaniać… I nie jest to bynajmniej czysto teoretyczny problem, widzę to na swoim przykładzie…

  1. Iza 25 listopada 2014 o 19:00

   przynajmniej

   1. HesiaMela 26 listopada 2014 o 10:54

    Bynajmniej.
    Pepsi, prawda to, że omega3, zwłaszcza syntetyczna, w nadmiarze to prosta droga do raka prostaty?

    1. pepsieliot 26 listopada 2014 o 16:49

     nie spotkałam się z syntetyczną omegą, ale czytałam kiedyś i wspomniaam o tym przy wpisie o nasionach chia, że nadmiar omegi 3 może stać się przyczyną raka prostaty u mężczyzn, natomiast raczej wszędzie spotykamy ludzi z niedoborami omega 3, a raki prostaty bardzo często mają przyczynę w brakach witaminy D

   2. fanta zja 26 listopada 2014 o 11:41

    ?

   3. Gosia 26 listopada 2014 o 14:38

    W tym wypadku „bynajmniej ” jest użyte prawidłowo. Po co się czepiać? Oto cały komentarz: próba wymądrzenia się, która nic nie wnosi do dyskusji.

   4. kurkur 26 listopada 2014 o 15:01

    no chyba nie.

    1. phunkeeraw 26 listopada 2014 o 22:10

     Użycie ‚przynajmniej’ zmieniłoby sens mojej wypowiedzi. ‚Bynajmniej’ jest tu jak najbardziej na miejscu.

     http://sjp.pwn.pl/slowniki/bynajmniej.html

     1. fanta zja 27 listopada 2014 o 21:23

      hihi ale zamieszanie. Phunkeeraw błędnie zinterpretowałaś wypowiedź kurkur. Wszyscy wiemy, że właściwie użyłaś słowa ! (w przeciwieństwie do Izy, no chyba że ona miała na myśli coś innego i nie dokończyła tylko swej wypowiedzi, co wydaje mi się nawet bardziej prawdopodobne). Miej na uwadze, że nasze wiadomości są hurtem wyświetlane co jakiś czas, często komentując nie widzimy jeszcze o czym mówił przedmówca, i tak było w tym przypadku.

   5. oregano 26 listopada 2014 o 15:29

    bynajmniej

 2. NaturalnieZdrowy 25 listopada 2014 o 17:32

  Dzisiejsze czasy poniekąd wymuszają na nas przyjmowanie dodatkowych witamin i minerałów, jak trafnie zauważasz powinny to być źródła jak najbardziej naturalne, albo chociaż pod względem składu najlepiej przyswajalne. Dla mnie podstawa to wszelkie zioła 🙂

 3. Baba na rowerze 25 listopada 2014 o 20:44

  Obawiam się Pepsi, że nawet najdroższa trumna do opalania pozostanie trumną…

  1. pepsieliot 25 listopada 2014 o 23:44

   No coś Ty, trochę solarki działa super, zresztą ja wchodzę tylko do tej na stojąco

   1. edyta 26 listopada 2014 o 13:37

    Przeciez solarka jest rakotworcza. Sa doniesienia o wiekszej zapadalnosci na raka skory u ludzi korzystajacych z solarium. Zreszta, nie moze byc inaczej, przeciez to sztuczny twor, wynalazek czlowieczy nie moze zastapic natury.

    1. pepsieliot 26 listopada 2014 o 16:56

     nie koniecznie

     1. Anna 26 listopada 2014 o 20:23

      Pepsi, napisz o solarce, byłoby ciekawe

     2. bulcha 20 października 2016 o 22:53

      O właśnie na co zwracać uwagaę przy solarium ?

   2. drefet 23 listopada 2017 o 10:30

    zgadzam się, zawsze , gdy korzystałam z solarium( króciutkie wizyty, cały rok) czułam się doskonale, gdy przez jakiś czas nie chodziłam, bolały kości, stawy i ogólnie nastroj be…wit d tez o dziwo była wyższa, podobnie jak pepsi tylko tuba (stojące), uważać trzeba na lampy, często właściciele nie wymieniają ich wtedy , kiedy powinni, ale to łatwo zauważyć…nie opalają , tylko grzeją…no i na dezynfekcje również, kiedyś na leżącym złapałam łupież pstry, paskudztwo, chociaż szybko pogoniłam, solarce używanej sporadycznie, rozsądnie mówię tak 🙂

    1. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 12:15

     gdy korzystałam z solarium( króciutkie wizyty, cały rok) czułam się doskonale, gdy przez jakiś czas nie chodziłam, bolały kości, stawy i ogólnie nastroj be…wit d tez o dziwo była wyższa, podobnie jak pepsi tylko tuba (stojące), ”

     To jest udowodniony sposób suplementacji wit.D.
     równoważny doustnej.
     Ale muszą być promienie UVB, Twoja maszyna widać je miała.

     ”Jeśli umiejętnie wykonamy naświetlanie, to efekt będzie zaskakująco szybki.
     Do wytworzenia witaminy D potrzebne jest promieniowanie UVB. Dociera ono do ziemi gdy słońce znajduje się powyżej 45 stopni nad horyzontem. Inaczej mówiąc, im słońce jest wyżej, tym lepiej. Będą to godziny między 11:00 a 14:00. Można sprawdzić swój cień. Jak jest bardzo krótki, to jest to odpowiednia pora na „kąpiel”.

     Solaria
     Jeśli dane solarium posiada lampy UVB to warto z niego skorzystać. Jednak lampy które znajdują się w solariach, wydzielają za małą ilość promieniowania UVB.
     Bardzo ciężko jest też określić, ile witaminy D wytworzy się podczas naświetlania. Niektórzy podają, że wystarczy przebywać 3 minuty, inni że 10 minut. Wszystko zależy od użytych lamp.”

     1. NatkaPietruchy 29 listopada 2019 o 18:18

      grzegorzadam, myślę o solarium, chociaż ciągnę wit. D z chlorelli oraz tib G&F, czy będzie dobrze jak sobie raz na jakiś czas pójdę? Sporo ćwiczę również siłowo. Jak długo powinno trwać jedno opalanie i co jaki czas go powtarzać? Czy lampy w solarium, które mają stosunek UVB do UVA równy 2,6 % będą dobre? Boję się, że narobiłam sobie szkody idąc na solarium bez okularów na 2 x 7 minut w odstępie 5 dni 🙁

 4. Dbam_o_zdrowie 26 listopada 2014 o 00:07

  Najlepszym źrodłem magnezu jest zwykła kranówa. Ale nie taka z filtra na bazie odwróconej osmozy. Taka woda z tego filtra jest nic nie warta. Zero minerałów. Tak więc zwykła kranówa przegotowana i 50% zapotrzebowania dziennego na magnez załatwione.

  1. lady_mac 26 listopada 2014 o 18:57

   To zależy, gdzie ta kranówa. U mnie wali chlorem, nie wyobrażam sobie tego pić.

 5. p. 26 listopada 2014 o 14:46

  Witam. Gdzie mozna zamowic test na magnez rbc?

  1. drefet 23 listopada 2017 o 10:32

   dołączam sie do pytania, ktos wie, które laby to robią?

 6. Jasiek 26 listopada 2014 o 15:30

  Kaska,a co sadzisz o boleriozie i jej objawach? Moze zrobisz jakis poscik o niej 🙂

  1. pepsieliot 26 listopada 2014 o 16:41

   myślę o tym

   1. Jasiek 26 listopada 2014 o 17:23

    uwazasz, ze antybiotykoterarpia to jedyne wyjscie w tejze chorobie?

 7. ss 26 listopada 2014 o 21:05

  czy masz Pepsi ten dobry magnez?

 8. Agatkowa 11 maja 2015 o 20:56

  Pepsi, a czy może poradzisz coś jak żelaza mam za dużo ? ( 239) odżywiam się w przeważającej części wg Tego co polecasz i biegam ( dużo, za tydzień biegnę swój pierwszy maraton). Dziękuję z góry.

  1. pepsieliot 11 maja 2015 o 22:46

   Nie bierz chlorelli, ani spirulimny, ani szpinaku,.ani kilku zielonych liści. W razie czego, trzeba rozważyć oddawanie krwi. Należy też dowiedzieć się, czy nie masz hromatozy, bo tym baqrdziej trzeba dbać aby żelazo nie było wysokie, bo to niszczy wątrobę, nie jestem lekarzem

 9. Agatkowa 13 maja 2015 o 21:46

  ciężko mi będzie odstawić, lekarz tez właśnie zalecił odstawić powtórzyć badanie no i dał skierowanie do hematologa, także będę czujna. Dzięki Pepsi 🙂

 10. pepsieliot 20 lutego 2016 o 08:05

  Joanno więcej K2, czyli mk7. Ile masz lat i ile bierzesz k2?

 11. Mirka 2 kwietnia 2016 o 23:29

  Powinnas wymienić ważnego sprawcę braku optimum wapnia i magnezu , którym jest kawa niestety .

 12. Mirka 11 kwietnia 2016 o 03:52

  Jeden kubek kawy zakwasza tak bardzo , że trzeba byłoby wypić aż 35 kubków wody dla zneutralizowania kwasowości , dlatego wybierany jest z kości i zebow magnez do krwi aby była mniej kwaśna .
  Kawa jest iście diabelskim czarnym napojem , który powoduje wyłącznie spustoszenie i wielkie katastrofy .
  Cytujesz Blum szafujaca terminem „witaminy” , ale faktycznie wcale nie chodzi o witaminy lecz o enzymy , które są konieczne do metabolizowania m.in. witamin , bo bez enzymów – żywych substancji w zywym czyli surowym jedzeniu organizm bylby trupem , wiec sam musi produkować enzymy zeby coś tam kombinowac ze śmieciami wpakowanymi do żołądka .
  Istota rzeczy to surowe jedzenie , wszystkie gary i piece do gotowania zarcia powinny zostac przetopione na narzedzia ogrodowe , ale tak nie będzie niestety .
  Dlatego Degeneracja ludzkości wciąż postępuje , a teraz jest przyspieszana i spotęgowana przez psycholi trzymających władze na całej ziemi .To wojna przeciwko nam
  . Objawem widocznej degeneracji jest dominacja kubków smakowych nad logicznym myśleniem , brzuchaci mężczyźni , tłuste kobiety i dzieci . I nie jest to za bardzo wina tych nieszczęśników lecz skutek polityki wszystkich rządów na ziemi . Wnioski sami musimy wyciągnąć . Wiedza to nasza obrona .

  1. pepsieliot 11 kwietnia 2016 o 07:32

   kto cytuje Blum?

 13. Bartek123 1 stycznia 2017 o 03:46

  Hej Pepsi, mam problem, może pomożesz mi go rozwiązać ? 🙂
  Biorę D3 5000IU + K2MK7 100 mcg (200 mcg od wczoraj). Gdy wcześniej brałem 4000 IU mój poziom D3 wynosił 29 czyli niedobór. Pojawił się problem zbyt dużego wapnia całkowitego. Wczoraj odebrałem wynik elektrolitów:

  Wapń całkowity 2,50 mmol/l (2,15-2,50)
  Potas 3,77 mmol/l (3,50 -5,10)
  Magnez 0,83 mmol/l (0,66 -1,07)

  Biorę probiotyki, l-glutamine 12g, Wit c ok 3-4g, enzymy trawienne, siemię lniane 20g, maslan sodu, cytrynian magnezu ok 300 mg.

  Mam strasznie suche dłonie i stopy. Od jakiegoś czasu czuję jakby chwilowe pieczenie, kłucie itp. w palcach i stopach – jeśli to nie mój hipohondryzm.

  Jak uporać się z tym wapniem? Mam 28 lat.
  Dzięki !

  1. Pepsi Eliot 1 stycznia 2017 o 11:09

   Jesteś klientką naszego sklepu? Dobrze że zwiększyłaś ilość K2, nie jestem lekarzem, ale zmniejsz ilość tłuszczu w diecie

   1. Bartek123 1 stycznia 2017 o 14:26

    Nie jestem klientem waszego sklepu, poki co. Mowisz, zeby zmniejszyc ilosc tluszczu? Co tym osiagne? Gdzies mi sie juz przewinal podobny przypadek jak moj na Twojej stronie, ale pozostal bez odpowiedzi. Pozdrawiam !

 14. ToJa 16 stycznia 2017 o 14:03

  Mam prosbe o porade. Ciaza,porod i kp spowodowaly lub poglebily pewne problemy ze zdrowiem.Wypadaja mi wlosy,bola nadgarski,mam zylaki(ogolnie na ciele zyly zrobily sie duzo bardziej widoczne),b.suche piety,stojac dlugo w jednym miejscu robi mi sie slabo,tsh 3.00,ft4 1.17 niby w normie,niskie MCH 27.4.Po objawach czuje,ze mam pasozyty.Przymierzam sie do kuracji suplementami i przeciwpasozytniczej.Mam prosbe do Szanownych Pepsi i Grzegorzaadama o porady w tej materii.To co wiemİ brac napewno to wit.C i MSM,D3iK,zastanawiam sie jeszcze nad chlorella i Fruits and Vegetables.Co wg Was jest konieczne w moim przypadku jesli chodzi zarowno o suple i inne kuracje,przy czym jeszcze karmie.Jak narazie uzywam oliwy magnezowej,pije ranem wode z cytryna lub oj,pije olej z czarnuszki,ze chce kupic i brac napewno to wit.C i MSM,D3iK,zastanawiam sie jeszcze czy chlorella czy Greens and Fruits bo mam ograniczony budzet.Co wg Was jest konieczne w moim przypadku jesli chodzi zarowno o suple i inne kuracje,przy czym jeszcze karmie,a chce podreperowac zdrowie.Jak narazie uzywam oliwy magnezowej,pije rano wode z cytryna lub oj, olej z czarnuszki,niestety nadal nie wysypiam sie. Wkrotce czeka na mnie intensywna praca umyslowa wiec chcialabym troche wrocic do siebie by miec sile i zdrowie zeby wszystkiemu sprostac.Z gory dziekuje.
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 16 stycznia 2017 o 16:55

   Koniecznie zbadaj przeciwciała tarczycowe, ból nadgarstków czasami jest zwiastunem Hashimoto, plus inne objawy, po badaniu powiem Ci wziąć najlepiej

   1. ToJa 19 stycznia 2017 o 09:24

    Ok,dzieki Pepsi rzeczywiscie logiczne to, pochyle sie nad swoja tarczyca.Wykonam badania i sie do Ciebie zglosze.Milego dzionka

   2. ToJa 27 stycznia 2017 o 11:51

    Zrobilam badania: antyTPO<9, antyTG 140,00 (115 norma) czyli cos jest nie tak,ale co to moze byc? Co na to brac,robic?Zamierzam jeszcze zrobic USG tarczycy.Licze na Ciebie Pepsi

 15. miki_miki 6 lutego 2017 o 14:05

  Dzień dobry 🙂 To znowu ja, ale teraz z innej beczki. Artykuł, mimo że napisany dawno temu, obecnie bardzo mi bliski. Staram się znaleźć co u mnie „nie halo”. Przy okazji zbadam sobie tarczycę, choć ostatnio wszystko było ok… Doskwiera mi sucha skóra, wieczne zajady – mimo eliminacji białej mąki, cukru (oprócz owoców)), jednak chciałabym najpierw/w międzyczasie suplementować wit. B. I tu pojawia się moje pytanie do Ciebie, Pepsi: którą z dostępnych u siebie polecasz? W kapsułkach czy w proszku, podjęzykowo? Dodam, że może mieć w składzie również B12, ponieważ mięso ograniczyłam (sporadycznie, 2x w miesiącu jakieś się nadzieje na widelec). Podejrzewam, że kwestia suchej skóry wiąże się z odwodnieniem (stosunkowo mało piję, a dodatkowo karmię brzdąca). A może to też ma związek z niedoborem np. cynku lub ze złym wchłanianiem, ponieważ jemy raczej zdrowo i różnorodnie, choć czasem kawy czy coli nie odmówię… Z góry dzięki za pomoc 🙂

  1. Pepsi Eliot 6 lutego 2017 o 15:32

   Dobra jest ta podjęzykowa i chyba wychodzi taniej, no i bierz cynk G&G rano do śniadania i selen G&G koło 17 razem z C i E, ściskam

 16. Agnik 19 marca 2017 o 15:19

  Pepsi, a nie miękkie tylko rozdwajające się paznokcie? Pasożyty, niewłaściwe trawienie/wchłanianie?

  1. Pepsi Eliot 19 marca 2017 o 16:46
  2. mucha 28 lipca 2017 o 14:25

   przez całe życie miałam rozdwajajace paznokcie,już prawie miesiąc biorę od Pepsi G&F i po raz pierwszy w życiu mam zdrowe i twarde paznokcie 🙂
   dziękuję Peps?

   1. Emanuela Urtica 28 lipca 2017 o 14:45

    Kochamy! <3

 17. Maja Gie 13 lipca 2017 o 10:19

  Peps, zastanawiam sie czy moze byc tak, że uzupelniajać d3 (oczywiscie w parze z k2) zwiększa się wchłanialność wapnia – czy to może się równać zwiększeniem zapotrzebowania na wapn? nie wiem na ile jest to logiczne hehe :p. mam w tej chwili D3 na poziomie 83 (zaczynałam od 17), od jakiegośs czasu drga mi JEDEN i ten sam nerw na twarzy, cały czas, w dzien ciut mniej czuje ale drga. Wcześniej troche też drżały mieśnie na nogach ale nie tak że ciągle w tym samym miejscu. juz chwile suplementuje magnez i potas (i nie wiem czy nie za duzo bo tez pojawiają sie rzadsze stolce), nogi sie uspokoiły, nerw nad ustami nie. ćwicze 3-4x w tyg siłowo. nasila sie to drzenie na twarzy na pewno przy nerwach i stresie ale kiedys było pare dni i przechodziło a teraz mam ze 3 tygodnie. zamówiłam dziś b-complex, zastanawiam się co z tym wapniem.

  1. Pepsi Eliot 13 lipca 2017 o 10:25

   to są braki magnezu, prawie wszyscy mają braki magnezu, a aktywni fizycznie mają jeszcze większe braki w tkankach,bierz łyżeczkę chlorku magnezu TiB ze szklanką wody z cytryną, używaj oliwy magnezowej, albo kąpieli z dodatkiem magnezu po treningu, no i zbadaj potas, oraz sód

 18. Hannah77 13 lipca 2017 o 12:11

  Pepsi pytanko, robię zamówienie ze sklepu i nie ma kolagenu, wiadomo kiedy będzie?

  1. Emanuela Urtica 13 lipca 2017 o 12:19

   Najpewniej dopiero za miesiąc. 🙁

 19. Hannah77 13 lipca 2017 o 12:31

  Poproszę o radę co w zamian?

 20. Madzia 27 lipca 2017 o 18:58

  Pepsi nie do końca zrozumialam z tym stosunkiem kwasów omega 3 do omega 6 ,myślę ze mam zachwiany bo mam lamliwe włosy ,paxokcie ,pekajace piety ,tzn, ze mam za dużo omega 6 ? I w związku z tym mam jeść choline ???? Czy kompletnie poplatalam ???? Objasni proszę ….

  1. Pepsi Eliot 28 lipca 2017 o 00:34

   Po prostu ludzie zwykle powinni przyjmować Omegę 3 (nie Eskimosi:) w formie suplemnetu,lub pokarmu bogatego w omega 3, jak ryby tłuste, bowiem w naszej diecie jest już baardzo dużo Omega 6

  2. grzegorzadam 29 lipca 2017 o 07:09

   mam lamliwe włosy ,paxokcie ,pekajace piety ”

   Możesz mieć problemy z zagrzybieniem:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   I brakami krzemu, co wynika też z powyższego:
   http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

 21. Monikaela 28 lipca 2017 o 08:26

  Poszukuje artykułu o diecie przy zespole policystycznych jajników i nie ma go w strefie vip. Gdzie on jest 🙂

 22. Paulina 28 lipca 2017 o 08:53

  Suplementuję: shape shejka, 4-greensa i chlorek magnezu, omega-3, biotynę, biorę dodatkowo spirulinę. Jednak co wybrać, żeby wzbogacić dietę w witaminy i minerały? Staram się zdrowo odżywiać, ale dostaję czasami swędzących krotek głównie na przedramionach i ostatnio mam bardzo zaczerwienione powieki i konciki oczu. Unikam bardzo glutenu i w ogóle nie jem nabiału, a jem sporo jaj od naszych kurek. Jednak jedząc czysto czuję, że coś mnie omija czegoś brakuje, bo popatrzyłam na skład płatków śniadaniowych jakie codziennie jada mój chłopak i tam jest praktycznie pełen kompas witamin i minerałów z wit. B12 włącznie. Co powinnam jeszcze brać aby uzupełnić ewentualne niedobory np. B12 ale także innych?

  1. Pepsi Eliot 28 lipca 2017 o 08:58

   weź Greens & Fruits TiB, to wypas odżywczy

   1. Paulina 28 lipca 2017 o 09:28

    Dzięki wielkie, ale co z tymi oczyma? od paru dni tak mam, nie wiem co się dzieje, a dzisiaj to już istna tragedia. Pracuję przed kompem 8h, ale nigdy jeszcze tak nie miałam, czuję że zaraz mi zaczną ropieć albo coś, bo tak pieką i swędzą, że wysiedzieć nie idzie, mam tylko ochotę na okład z ogórka..A i jeszcze jedno choć wiem, że był o tym wpis, ale jak wybrać już w sklepie te idealne buty do biegania? Skąd mam wiedzieć przymierzając, że to te? Moje ulubione od lat, właśnie wczoraj na 12km padły 🙁 a były idealnie już uformowane pod moją stopę. W ogóle muszę wyznać, że jesteś moją idolką i to jedną z nielicznych, bo po za Tobą to mam jeszcze idolkę z dziedziny beaty która z resztą też dla wyglądu przeszła na 811 😀

    1. Pepsi Eliot 28 lipca 2017 o 11:45

     to zależy jak biegasz, jak naturalnie, to musisz mieć miękkie podeszwy, jak tak jak większość, to amortyzowaną piętę. Ja w każdych nowych butach przelatuję kilka kroków przez sklep, zwykle to wystarcza.

 23. Madzia 29 lipca 2017 o 18:43

  Dziękuje kochani jesteście <3

 24. eryca 20 września 2017 o 19:38

  dziewczyny a co stosujecie na bardzo suchą skórę, wręcz łuszcząca się i wrażliwą ? Bo mi nic nie pomaga 🙁

  1. Pepsi Eliot 20 września 2017 o 20:41

   awokado, dojrzałe

   1. cytrynka 8 marca 2018 o 10:07

    Hej, Pepsi, czy awokado powinno tez pomóc na pękający opuszek kciuka? Od jakiegoś czasu to sie zaczęło, było jedno pęknięcie, teraz następne, boli jak nie wiem co. Jeśli awokado, to ile go trzeba wsuwać, żeby było dobrze? A przy okazji może podpytam: żeby wypłukać z warzyw, owoców te pestycydy itp. trzeba wypłukać w wodzie z sodą. Ale jak to jest? woda zimna, letnia czy ciepła? Czy to ma znaczenie?

    1. Pepsi Eliot 8 marca 2018 o 10:21

     raczej trzeba zjeść supla

  2. grzegorzadam 20 września 2017 o 21:52

   Ile pijesz wody z solą (na czczo), jakie masz pH i kolor moczu w trakcie dnia?

 25. Sylwia 30 września 2017 o 14:39

  Kiedy pojawi się dostawa omegi TIB i Green&Fruits? Chciałabym za jedną przesyłką z innymi, ale już od jakiegoś czasu widzę oczekiwanie na dostawę. I przy okazji pytanie tak na szybko – do codziennego stosowania lepiej kupić po prostu kurkumę w proszku czy liposomal? Do tej pory do soku pomidorowego dawałam kurkumę, cayenne, pieprz, plus tam ocet jabłkowy, odrobinę cynamonu, imbir i sok z cytryny i teraz nie wiem, którą wersję wybrać? 🙂

 26. kasia27 11 listopada 2017 o 20:22

  Hej Pepsi i załogo macie może jakieś wiarygodne źródło mówiące o tym, że zawartość witamin w warzywach i owocach spada na przestrzeni lat.

  1. Pepsi Eliot 11 listopada 2017 o 21:07

   oczywiście, raz, że wszechobecne pesty i herbi, ale nawet nie o to chodzi, tylko o to, że już się nie uprawia ziemi, tylko produkty rolne. Czyli nikt nie dba o to, aby ziemia zawierała ponad 90 minerałów jak np szara sól morska.

   1. grzegorzadam 11 listopada 2017 o 21:09

    aby ziemia zawierała ponad 90 minerałów jak np szara sól morska.”

    Czyli kamienna 🙂

 27. Kinga 23 listopada 2017 o 02:19

  Teraz już wiem jakich składników potrzebuje mój organizm. Pomocny artykuł!

 28. Mikk 23 listopada 2017 o 20:32

  Cholina jest jeszcze w soczewicy 96mg według http://nutritiondata.self.com/facts/legumes-and-legume-products/4337/2

  Obok choliny warto jeszcze zwrócić uwagę na inozytol. W teamie z omega-3 działają cuda dla mózgu

 29. Meg 12 lutego 2018 o 12:04

  Witam, mam pytanie. Jestem mama 2 letniego chłopca, którego dalej kp, od około pół roku bardzo Słabo się czuje. Mam niedobór wapnia zjonizowanego, w październiku oznaczałam poziom witaminy D3, który tez się okazal poniżej normy. Zazywam wapno,witaminy dla matki karmiącej. Moje objawy to: zmęczenie, kołatania serca, mrowienie ust i czoła, ostatnio drgania górnej powieki,zgaga , nudności, czuje zmęczenie na oczach, nerwowość. Proszę mi doradzić czy moja suplementacja jest właściwa?

  1. Pepsi Eliot 12 lutego 2018 o 12:14

   gdy bierzesz wapń bez K2, magnezu a w Twoim przypadku bez D3 w protokole z K2,no i A, a jeszcze lepiej prowitaminy witaminy A czyli Beta carotenu możesz zrobić sobie krzywdę. Wapń może zwapniać tkanki miękkie.
   Bierz 6 D3 TiB, 2 K2 TiB i 1 Omega 3 po śniadaniu, wraz z codzienną terapią 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ i 4 szklanki marchwi bio dziennie

 30. Meg 12 lutego 2018 o 14:15

  Dziękuje za odpowiedź. Witaminę D brałam 4000 przez miesiąc, potem lekarz kazał przejść na 2000, suplementują ja z witamin dla matki kp. Wynik w październiku był 18,. Czy przy ciągłym niedoborze wapnia moze on się odkładać w tkankach miękkich ? Moze głupie pytanie ale nie wiem. I proszę mi powiedzieć ile magnezu zażywać? I czy ta zalecana suplementacja nie zaszkodzi dziecku?Chociaz i tak planuje odstawienie od piersi

  1. grzegorzadam 12 lutego 2018 o 14:52

   Czy przy ciągłym niedoborze wapnia moze on się odkładać w tkankach miękkich ?”

   To nie ma związku, skąd podejrzenie że masz braki wapnia ?
   Zrób analizę włosa, będzie jaśniej.
   Wapń odkłada się przy braku magnezu boru i krzemu, D z K2.

   masz tragiczny poziom D i lekarz zaleca zmniejszyć dawkę??

   ”I czy ta zalecana suplementacja nie zaszkodzi dziecku?”
   Która?

 31. Meg 12 lutego 2018 o 15:49

  Braki wapnia z krwi, robię badanie co 3 miesiące. Poczytam o analizie włosa ? Kazał wrócić do witamin dla matki kp. Ale nie powtórzyłam badań w labo na wit D.
  Chodzi mi o k2 czy można zażywać w trakcie kp.
  Dziękuje za odpowiedzi

  1. grzegorzadam 12 lutego 2018 o 19:26

   Chodzi mi o k2 czy można zażywać w trakcie kp.”

   Pytanie czy trzeba? 😉
   Jeżeli nie zjadasz naturalnego masła (nie sklepowe), i innych produktów
   zawierających NATURALNE MK4, to nie możesz a musisz 😉

   Sprawdź tę D, warto.

   Badania wapnia z krwi jest podobne wartością do badania poziomu magnezu.

 32. Tola 13 lutego 2018 o 17:59

  Pepsi a co polecisz od siebie z choliną? lub lecytyną?

 33. Makeithabit 27 września 2018 o 00:19

  Cześć, od jakiegoś czasu przyjmuje 4 tabletki dziennie, 2 po sniadaniu i 2 po kolacji Omega 3&6&9 w dawkach na tabletke:

  Omega 3 – 500mg
  6 – 175mg
  9- 200mg

  Mam bardzo suchą skórę głównie na twarzy, zaczerwieniona, wrazliwa,bardzo czesto oddaje mocz. Kilku moi znajomych bierze takie same dawki i nie maja zadnego problemu. Czy coś może być na rzeczy?

  1. Pepsi Eliot 27 września 2018 o 08:03

   pytaj u swojego sprzedawcy

   1. Makeithabit 28 września 2018 o 18:07

    Bo wlasnie ostatnio zrobilem spore zakupy u Was w sklepie i zastanawiam się czy dokonać zakupu Omegi 3 TIB gdy mam takie objawy, jako że nie mam pewności, że to jest przyczyna, bo biorę jeszcze inne suplementy.

 34. Sisi 11 lutego 2019 o 20:33

  O czym może świadczyć ciągle pragnienie nabiału?

 35. paweł1986 5 kwietnia 2019 o 19:30

  Pękają mi palce u rąk. Co może być przyczyną?

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2019 o 22:48

   masz na myśli egzemę?

 36. Czarna Marchewka 17 czerwca 2019 o 15:10

  Pepsi od jakiegoś miesiąca mam bezdechy w nocy a w dzień duszność, od czego to może być ? ( Badam się regularnie a wszystkie badania w tzw. normie..)
  Podpowiedź coś

  1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2019 o 16:36

   może być wiele powodów, palenie, wiek – starsi bardziej narażeni niż młodsi, wąskie gardło, głośne chrapanie, środki nasenne, otyłość, zastoinowa niewydolność serca, nawet udar, ale o tym byś wiedziała. Zrób EKG na wszelki wypadek, albo echo serca, masz nadwagę?

 37. Czarna Marchewka 17 czerwca 2019 o 20:22

  Pepsi, nie palę, bardzo schudłam ostatnio,mam 30 lat, żyje raczej zdrowo, EKG miałam ostatnio robione i wszystko w porządku, może to że urodziłam 2 lata temu dziecko i jeszcze go karmie, więc jakieś niedobory ? Generalnie wygląda to tak, jakbym miała jakaś drżączke, wewnętrzny niepokoj, jakby moje wszystkie mięśnie drżały. Przy zasypianiu cała noc mną podrzuca, takie niekontrolowane ruchy nóg rąk głowy i głośne nagle łapanie tchu. Magnez biorę w 2 szklance, potas w 3, badania na tarczycę ft3 wyszły mi na dolnej granicy czyli łapie się ledwie.. może to układ hormonalny (tarczyca przytarczyce? Jak myslisz ?) albo tężyczka ?

  1. Pepsi Eliot 17 czerwca 2019 o 21:36

   tężyczka utajona ?

 38. Czarna Marchewka 17 czerwca 2019 o 21:06

  Zaczęło się od duszności, łapania głębokiego oddechu w dzień, chrypka, czerwone gardło, kaszel, teraz te objawy trochę ustąpiły, na rzecz tych „nocnych” zawirowań. Badania na chlamydie, mykoplazme, RTG klatki piersiowej. Wychodzi że mam coś z głową. Dopiero po mocno działającej tabletce na uspokojenie mogę przespać noc, ale nie biorę zbyt często żeby się nie uzależnić, więc w takie dni po nieprzespanej nocy funkcjonuje okropnie.

 39. Czarna Marchewka 17 czerwca 2019 o 22:58

  Tak Pepsi, tężyczka utajona, może tak być ?

  1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2019 o 07:26

   Suplementacja doustna magnezu w tym przypadku często to o wiele za mało. Większość z neurologów nie bardzo będzie wiedziało cokolwiek o tężyczce utajonej. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii. Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem. Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji. Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba bardzo ostrożnie, gdyż witamina D rzeczywiście zwiększa wchłanianie magnezu, ale jednocześnie dużo go zużywa, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii. U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
   Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom.

   Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą.
   Sa synergiczne, nawodnienie (i pH) to podstawa.

 40. Czarna Marchewka 18 czerwca 2019 o 12:00

  Pepsi, Byłam dziś u lekarza, po wynik badania poligraficznego. Zobaczyl mnie i zapytał „a pani do mnie z czym” na to ja „z bezdechem”. Lekarz mnie wyśmiał. Powiedział że jestem zdrowa itd (aparat wykazał 4 bezdechy pod koniec nocy więc stwierdził że wszystko jest dobrze). Gdy mu wspomnialam o wlewach dożylnych o tężyczce o hipomagnezemii, kolejny raz mnie wyśmiał. Wizyta (kolejna u kolejnego lekarza była bardzo droga, bo to niby lekarz z kliniki przyjeżdża).
  Odesłał mnie do neurologa i laryngologa zapisał hydroxizinum. Stwierdził że to mogą być parasomnia, ale to rzadkie zaburzenie. Że nie może mi pomóc. Jestem dalej cała drżącą jakby od środka, czuję ścisk w gardle i pomiędzy łopatkami to na tym odcinku głównie te zaburzenia. Planuję sama zapisać się do tzw. baru gdzie podają różne kroplówki. Ostatnia moja deska ratunku to Ty Pepsi, dziękuję Ci za wszelkie informacje, rady. Proszę Cię jeszcze o info czy na własną rękę to będzie bezpieczne taka suplementacja wlewem, nie pod kontrolą lekarza, mam bowiem wrażenie że nie mam nic do stracenia…

  1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2019 o 14:43

   Poszukałabym lekarza, i nie panikuj, bo to Cię spin jeszcze bardziej

 41. Czarna Marchewka 18 czerwca 2019 o 12:10

  Przepraszam jest tam w tym barze jakiś lekarz.
  Dziękuję kochana, odezwę się co i jak, dziękuję za wszystko!

 42. kika 18 czerwca 2019 o 17:43

  Witajcie
  Pepsi – potrzebuje porady. Czy przy insulinooporności moge pic zakwas Bołotowa z glistnikiem?
  Z tego co wiem jest tam duzo cukru.

 43. Czarna Marchewka 19 czerwca 2019 o 15:25

  Pepsi…to znowu ja…z takim małym ale bardzo ważnym pytaniem….dziś pani doktor robiąc ankietę doszła do momentu w którym musiałam przyznać się że karmie piersią (jeszcze). Nie chciała mi podać 2g magnezu bo stwierdziła że dziecko może dostać drgawek, wstrząsu.. podała mi 1 g i dziś bezwzględnie kazała dziecko odstawić od piersi. Co o tym myślisz? To bardziej takie przytulenie się, ale fakt że dziecko coś dla siebie też zabierze..

 44. Czarna Marchewka 19 czerwca 2019 o 15:28

  Nie przejmować się i przystawiać dziś wieczorem ? Bo jeżeli to mogłoby zagrażać jego życiu w jakimś stopniu ..czy coś…:(

 45. Edyta 20 czerwca 2019 o 17:46

  Bardzo proszę o polecenie niezbędnego minimum dla dziecka 2 lata co jej kupić. W jakich dawkach. Niski poziom B12. Morfologia w normie. D3 ponad 100, więc ty będziemy schodzić. Żywiołowa. Odstawiona od piersi. Jakiś probiotyk? Jeśli tak to jaki i jak stosować? Brak możliwości domowych kiszonek chyba że zakupione kupne. Nie je mięsa. Dość mało nabiału.

  1. Pepsi Eliot 20 czerwca 2019 o 20:22
 46. Edyta 20 czerwca 2019 o 21:47

  Widziałam.

 47. Aleksandra 23 czerwca 2019 o 20:59

  Droga Pepsi, szukałam już pomocy u kilku naturopatów, jednak nikt nie poprowadził mnie łącząc te kilka problemów i do końca od szukania przyczyny tego stanu rzeczy. Jestem matka dwójki dzieci, a z roku na rok czuje się coraz gorzej. Do sedna.. wróciła mi nadczynność tarczycy(Gravesa Basedova) ( kiedyś zażegnana protokołem jodowym), zaczęła się grzybica u paznokci u stóp, osłabienie, brak sił i energii, egzema między palcami u rąk, po drugiej ciąży (synek 6 miesięcy) cellulit wszędzie, nie mogę schudnąć, jestem nalana tłuszczem i wodą i waga ani drgnie, czuje się gruba .. 67 kg przy 167 cm wzrostu, zanim zaszłam w ciążę wazylam 54 kg i czułam się dobrze w swojej skórze. Dodatkowo mam helicobacter, odbijanie się powietrzem. Mam 27 lat, a czuje się jak staruszka.. chce mieć energię i siłę. Syplementuje D3 i K2 od niedawna, b complex, olejek cbd 5%, piłam przez pewien czas ocet jabłkowy na czczo, zaczęłam stosować nalewkę propolisową na helicobacter. Co robię nie tak .. ? Z góry bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Jeśli istnieje jakąś możliwość konsultacji z Tobą proszę o informację. Jestem załamana.

  1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2019 o 11:43

   Potrzebuję więcej informacji, co bierzesz teraz na nadczynność? Czy wszystko wygląda podobnie jak gdy zachorowałaś? Wtedy nie zaczęłąś chudnąć? Nadczynność przyspiesza metabolizm. Jaki poziom 25(OH)D bez suplemntacji, B12, kwas foliowy, hoimocysteina, lipidy, cukier i insulina na czczo, sód, potas, CRP, prolaktyna, fibrynogen, żelazo, magnez, ferrytyna.

 48. Aleksandra 24 czerwca 2019 o 19:16

  Mam wrażenie że tym razem jest gorzej, zaczęła siadać psychika, miesnie, stawy. W tej chwili biorę jedynie olejek cbd 5%, dostałam właśnie rozpiske od homeopaty ale jeszcze nic nie brałam. Poziom witaminy D – 35 miesiąc temu przed suplementacja. ferrytyna, żelazo, cukier w normie. Magnez i bcomplex zaczęłam suplemtowac niedawno. Jak wcześniej zachorowałam na tarczyce nie chudłam, ale zawsze bylam szczupła, jak miałam dobre wyniki tarczycy również nie miałam tego problemu. Ale teraz w ciąży przytyłam 25 kg..

  1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2019 o 22:21

   no ale po kuracji jodowej musiałaś brać eutyroks

 49. Aleksandra 25 czerwca 2019 o 08:49

  nie brałam, przez 4 lata miałam hormony w normie, dopiero teraz po drugiej ciąży wszystko znowu się rozchwiało

 50. Xaxa 1 lipca 2019 o 08:35

  Co sądzisz o kroplówkach witaminowych gdy ktoś ma borelioze, brak energii, bóle mięśni i stany nerwicowe i chce sobie doraźnie pomóc?
  Buziaki

  1. Pepsi Eliot 1 lipca 2019 o 09:08

   generalnie jestem na tak, nie znam korelacji z boreliozą, ale to działa ogólnie prozdrowotnie na ciało. Świetną też sprawą jest codzienny rytuał 4 szklanek robiony z intencją, że coś dla siebie robisz dobrego. Magnez, witamina C, kolagen peptan F TiB oraz MSM TiB to dobra czwórca na stawy, mięśnie. Kolagen z MSM mogą iść do 4 szklanki.

   Tu taka ogólna rozpiska:
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz łyżeczkę kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html?search_query=kolagen&results=27 i ok 2 gramy MSM TiB (mniej niż połowa płaskiej łyżeczki od herbaty) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html?search_query=MSM&results=9

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html, oraz 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *