Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 479 500
103 online
35 542 VIPy

5 niepokojących oznak, że brakuje Ci podstawowych składników odżywczych

Wiele osób sądzi, że dobrze bilansują to co szamią, w związku z  czym z pewnością nie mają niedoborów składników odżywczych.

Tymczasem, ani ziemia z której wyrasta prowiant, ani sam prowiant, ani pośrednictwo zwierząt, ani my sami, nie jesteśmy idealni. Szkoda byłoby przekonać się o tym dopiero wtedy, gdy zachorujemy.

Warto więc mieć gały otwarte i dostrzegać bardziej delikatne symptomy, które mogą oznaczać braki żywieniowe.

Będzie nam przyświecać optymistyczne motto dr. Susan Blum, założycielki Centrum Zdrowia Blum, która powiedziała:

„Można skończyć z zaburzeniami funkcjonowania ciała odżywiając go, ponieważ WITAMINY SĄ KOFAKTORAMI WSZYSTKICH REAKCJI BIOCHEMICZNYCH W ORGANIZMIE. Potrzebujemy ich, aby funkcjonować poprawnie”

1. Pęknięcia w kącikach ust

Mogą być oznaką braków żelaza, cynku, witamin z grupy B (niacyny, czyli B3, ryboflawiny, czyli B2 i B12) lub znakiem, że nie spożywasz wystarczająco dużo białka.

Dobre dietetyczne źródła tych składników obejmują organiczną boćwinę i tahini, oraz źródła zwierzęce, czyli jaja od kur z wolnego wybiegu karmionych ekologicznym jedzeniem, ostrygi i małże, o ile jest pewność, że nie pochodzą z zanieczyszczonych wód.

Ponieważ wchłanianie żelaza zwiększa witamina C, należy mieć pewność, że dieta zawiera również wiele warzyw bogatych w witaminy C, takie jak brokuły, papryka, czerwona kapusta i kalafior.

Cynk dla wegan to dynia, pestki z dyni, kabaczki.

B12 weganie obowiązkowo muszą suplementować. Nie jest prawdą, że B12 na przykład z drożdży, zaspokoi zapotrzebowanie na tę witaminę! Wszystkożercy  nierzadko wcale też powinni przyjmować w suplementach B12 i witaminę C, a również cynk.

Twój Cynk TiB, czyli śliczne włoski, paznokcie, oraz ładne kąciki:)


w didaskaliach

 •  W algach jest bardzo dużo witaminy B12, ale są to analogi nieprzydatne dla człowieka.
 • Jeśli w suplemencie jest odpowiednio dużo witaminy B2, czyli ryboflawiny, mocz zabarwi się na transparentnie żółty kolor. Jest to zjawisko zupełnie normalne i TYLKO OPTYCZNE, to kryształki moczu „świecą” 

2. Wypadanie włosów i zaczerwieniona, szorstka skóra, rodzaj wysypki (zwłaszcza na twarzy)

Może być oznaką niedoboru biotyny (witaminy B7) Twój organizm potrzebuje biotynę do metabolizowania tłuszczów, węglowodanów i aminokwasów, ale najbardziej znana jest jej rola we wzmacnianiu włosów i paznokci.

Bardzo dużo biotyny ma chlorella

Żółtka z jaj organicznych są również jednym z najlepszych źródeł biotyny. Ale można też posilać się dzikim łososiem złowionym na Alasce, a weganie – właśnie chlorellą, awokado, grzybami, kalafiorem, orzechami, malinami i bananami, bo wszystkie zawierają również biotynę.

3. Czerwona, albo biała wysypka, rodzaj trądzika, czy raczej nierówności

Na policzkach, grabkach, udach, czy pośladkach.

Takie zmiany mogą być oznaką niedoboru niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak Omega-3, do czego wrócę trochę niżej, a także niedobór witaminy D.

Jednak objawy te mogą też świadczyć o brakach witaminy A, bezpieczny beta-caroten, którą możemy znaleźć w zielonych warzywach liściastych, marchwi, słodkich ziemniakach i czerwonej papryce.

Witaminę D najlepiej pobrać oczywiście ze słońca, następnie z suplementu w protokole z K2 ma się rozumieć, jednak badanie 25(OH)D raczej obowiązkowe

4. Mrowienie, kłucie oraz drętwienie dłoni i stóp

To również może być oznaką niedoboru witamin z grupy B (zwłaszcza kwasu foliowego, B6 i B12).

Należy zbadać dla spokoju własnego również poziom homocysteiny, gdyż jest to marker wybitnie zależny od poziomu B12, kwasu foliowego i witaminy B6 w Twoim ciele. Objawy takie są związane z efektem niedoborów uszkadzających pracę nerwów obwodowych i mogą być łączone z uczuciem lęku, depresji, niedokrwistości, zmęczenia i zaburzenia równowagi hormonalnej. Niektóre dobre źródła witamin z grupy B to szpinak, szparagi, buraki i nie należące do pysznych, czyli chlorella i spirulina. Z odzwierzęcych ekologiczne jaja od kur z wolnego wybiegu. Również wołowina i drób od zwierząt karmionych trawą, jeżeli nie masz moralnych wątpliwości, to tylko takie mięso wolno jeść ze względów zdrowotnych.

5. Skurcze mięśni (w palcach nóg, w łydkach, czy udach, oraz inne tiki)

Skurcze mięśni mogą być objawem niedoborów magnezu, wapnia i potasu, szczególnie jeśli zdarzają się często.

Rytualną wręcz opcją na uzupełnianie niedoborów MAGNEZU (druga i czwarta), wapnia (czwarta) i potasu (trzecia), są codzienne dotleniające komórki, oczyszczające, odżywiające i nawadniające  4 szklanki

Można to naprawić jedząc więcej migdałów, orzechów laskowych, ciemno zielonych liściastych (kapusta, szpinak i mniszek lekarski), brokułów i jabłek. Oczywiście organik w razie możliwości.

80 % ludzi w krajach wysoko rozwiniętych może mieć braki magnezu. Magnez tracisz szybko.

Wiadomo, że magnez jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia, ponieważ uczestniczy w setkach reakcji zachodzących w mineralnych procesach biologicznych:

 • Aktywacji mięśni i nerwów
 • Wytwarzania energii w organizmie poprzez aktywację adenozynotrójfosforanu ATP, a ludzie na siłce coś o tym wiedzą.
 • Pomaga trawić białka, węglowodany i tłuszczeSłuży jako budulec dla syntezy RNA i DNA
 • Działa jako prekursor neuroprzekaźników, takich jak serotonina
 • Ludzie biorą wapń, a tymczasem nadmierna podaż wapnia może stać się istotnym problem zdrowotnym i może spowodować więcej szkody niż pożytku
 • Jedną z najważniejszych spraw, jest zachowanie równowagi pomiędzy wapniem i magnezem
 • Suplementacja D3 tylko w towarzystwie K2, które pomogą uniknąć tragicznego w skutkach paradoksu wapnia, oraz właśnie MAGNEZU, gdyż witamina D „zużywa” dużo magnezu

Ważne

 • Nadmiar wapnia bez wystarczającej ilości magnezu i witaminy K może prowadzić nawet do zawału serca i nagłej śmierci
 • A także groźnych zwapnień w piersiach.

Niestety, nie ma łatwo dostępnych komercyjnie testów. Badania w laboratoriach, które sobie opłacamy nie da nam faktycznego stanu magnezu w tkankach, bowiem tylko 1 % ! magnezu w organizmie jest rozprowadzany we krwi, przez co zwykłe badanie krwi, nie powie nam prawdy o magnezie w naszym ciele.

Niektóre laboratoria specjalistyczne już to robią oczywiście i możemy zamówić test magnezu RBC, który jest wystarczająco dokładny.

Wczesne objawy niedoboru magnezu:

 • utrata apetytu,
 • bóle głowy,
 • nudności,
 • zmęczenie i osłabienie
 • problemy z głębszym oddechem
 • ataki złości
 • nadwrażliwość na hałas

Ciągły niedobór magnezu może prowadzić do poważniejszych objawów:

 • drętwienia i mrowienia,
 • skurczów mięśni,
 • napadów skurczów,
 • a także zaburzenia rytmu serca,
 • spazmów

Może być trudne, aby uzyskać wystarczającą ilość magnezu jedynie w żywności, dlatego suplementacja dobrego magnezu nawet każdego dnia jest dobrą opcją.

Wodorosty i zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, boćwina mogą być dobrym źródłem magnezu, jak również niektóre ziarna, orzechy i nasiona, takie jak nasiona dyni, słonecznika i sezamu.

Awokado zawiera również magnez.


Info dodatkowe

Omega-3, to potężny niedobór u ludzi w krajach tak zwanych wysoko cywilizowanych

Uważa się, że w Stanach ten niedobór jest podstawowym czynnikiem około 96 000 przedwczesnych zgonów rocznie. Został nazwany szóstym zabójcą.

Idealny stosunek kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6 w tłuszczu wynosi 1:1, ale typowa zachodnia dieta to proporcje 1:20 do 1:50.

Witarianie na diecie wysoko tłuszczowej są szczególnie narażeni na potężne zachwianie prawidłowych proporcji.

Objawy braków kwasów Omega-3

(Często oznacza to, że stosunek antyzapalnych Omega 3 do prozapalnych Omega-6 został niepokojąco zburzony na korzyść Omega-6)

 • Sucha, łuszcząca się skóra,
 • Skóra aligatora lub „skóra kurczaka” na goleniach i gdzie indziej
 • Łupież lub suche włosy,
 • Łamliwe, lub miękkie paznokcie,
 • Popękane pięty
 • Obniżona odporność i częste infekcje
 • Suche oczy
 • Słabe gojenie się ran
 • Częste oddawanie moczu i nadmierne pragnienie
 • Stałe problemy z alergiami,
 • Zmęczenie
 • Słaba koncentracja, nadpobudliwość lub drażliwość

Często obok braków Omega-3 dochodzą braki selenu!

No i jodu!

Selen się nie wchłonie bez jodu.

90 % ludzi nie ma wystarczająco dużo choliny

Myślę, że śmiało możemy się pod te dane podpiąć.

Cholina jest kolejną substancją, na którą warto zwrócić uwagę. Ma wielki wpływ na aktywność mózgu, a braki choliny u kobiet w ciąży może mieć wpływ na rozwój mózgu dziecka i jego właściwości poznawcze.

U dorosłych, cholina pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych, odgrywa rolę w komunikacji nerwowej, zapobiega gromadzeniu się homocysteiny we krwi (podwyższone poziomy są związane z chorobą serca) oraz zmniejsza przewlekły stan zapalny.

Cholinę w produktach nie odzwierzęcych znajdziemy w brukselce, brokułach, kiełkach pszenicy.

Co do niedoboru witaminy D jest sporo wpisów na blogu 

w tym

Czy coś łączy jesień, braki witaminy D oraz autoimmunologiczne choroby?

Bierz witaminę D3, nie krytykuj, nie potępiaj i nie pouczaj! Zastopujesz starzenie?

w didaskaliach

Przypominam, że przy dużych brakach, stuknięcie się w mostek jest nienormalnie bolesne. 

owocek

(Visited 70 959 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar phunkeeraw 25 listopada 2014 o 15:47

  Sęk w tym, żeby nie tylko to jeść, a jeszcze żeby dobrze wchłaniać… I nie jest to bynajmniej czysto teoretyczny problem, widzę to na swoim przykładzie…

  1. avatar Iza 25 listopada 2014 o 18:00

   przynajmniej

   1. avatar HesiaMela 26 listopada 2014 o 09:54

    Bynajmniej.
    Pepsi, prawda to, że omega3, zwłaszcza syntetyczna, w nadmiarze to prosta droga do raka prostaty?

    1. avatar pepsieliot 26 listopada 2014 o 15:49

     nie spotkałam się z syntetyczną omegą, ale czytałam kiedyś i wspomniaam o tym przy wpisie o nasionach chia, że nadmiar omegi 3 może stać się przyczyną raka prostaty u mężczyzn, natomiast raczej wszędzie spotykamy ludzi z niedoborami omega 3, a raki prostaty bardzo często mają przyczynę w brakach witaminy D

   2. avatar fanta zja 26 listopada 2014 o 10:41

    ?

   3. avatar Gosia 26 listopada 2014 o 13:38

    W tym wypadku „bynajmniej ” jest użyte prawidłowo. Po co się czepiać? Oto cały komentarz: próba wymądrzenia się, która nic nie wnosi do dyskusji.

   4. avatar kurkur 26 listopada 2014 o 14:01

    no chyba nie.

    1. avatar phunkeeraw 26 listopada 2014 o 21:10

     Użycie 'przynajmniej’ zmieniłoby sens mojej wypowiedzi. 'Bynajmniej’ jest tu jak najbardziej na miejscu.

     http://sjp.pwn.pl/slowniki/bynajmniej.html

     1. avatar fanta zja 27 listopada 2014 o 20:23

      hihi ale zamieszanie. Phunkeeraw błędnie zinterpretowałaś wypowiedź kurkur. Wszyscy wiemy, że właściwie użyłaś słowa ! (w przeciwieństwie do Izy, no chyba że ona miała na myśli coś innego i nie dokończyła tylko swej wypowiedzi, co wydaje mi się nawet bardziej prawdopodobne). Miej na uwadze, że nasze wiadomości są hurtem wyświetlane co jakiś czas, często komentując nie widzimy jeszcze o czym mówił przedmówca, i tak było w tym przypadku.

   5. avatar oregano 26 listopada 2014 o 14:29

    bynajmniej

 2. avatar NaturalnieZdrowy 25 listopada 2014 o 16:32

  Dzisiejsze czasy poniekąd wymuszają na nas przyjmowanie dodatkowych witamin i minerałów, jak trafnie zauważasz powinny to być źródła jak najbardziej naturalne, albo chociaż pod względem składu najlepiej przyswajalne. Dla mnie podstawa to wszelkie zioła 🙂

 3. avatar Baba na rowerze 25 listopada 2014 o 19:44

  Obawiam się Pepsi, że nawet najdroższa trumna do opalania pozostanie trumną…

  1. avatar pepsieliot 25 listopada 2014 o 22:44

   No coś Ty, trochę solarki działa super, zresztą ja wchodzę tylko do tej na stojąco

   1. avatar edyta 26 listopada 2014 o 12:37

    Przeciez solarka jest rakotworcza. Sa doniesienia o wiekszej zapadalnosci na raka skory u ludzi korzystajacych z solarium. Zreszta, nie moze byc inaczej, przeciez to sztuczny twor, wynalazek czlowieczy nie moze zastapic natury.

    1. avatar pepsieliot 26 listopada 2014 o 15:56

     nie koniecznie

     1. avatar Anna 26 listopada 2014 o 19:23

      Pepsi, napisz o solarce, byłoby ciekawe

     2. avatar bulcha 20 października 2016 o 20:53

      O właśnie na co zwracać uwagaę przy solarium ?

   2. avatar drefet 23 listopada 2017 o 09:30

    zgadzam się, zawsze , gdy korzystałam z solarium( króciutkie wizyty, cały rok) czułam się doskonale, gdy przez jakiś czas nie chodziłam, bolały kości, stawy i ogólnie nastroj be…wit d tez o dziwo była wyższa, podobnie jak pepsi tylko tuba (stojące), uważać trzeba na lampy, często właściciele nie wymieniają ich wtedy , kiedy powinni, ale to łatwo zauważyć…nie opalają , tylko grzeją…no i na dezynfekcje również, kiedyś na leżącym złapałam łupież pstry, paskudztwo, chociaż szybko pogoniłam, solarce używanej sporadycznie, rozsądnie mówię tak 🙂

    1. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 11:15

     gdy korzystałam z solarium( króciutkie wizyty, cały rok) czułam się doskonale, gdy przez jakiś czas nie chodziłam, bolały kości, stawy i ogólnie nastroj be…wit d tez o dziwo była wyższa, podobnie jak pepsi tylko tuba (stojące), ”

     To jest udowodniony sposób suplementacji wit.D.
     równoważny doustnej.
     Ale muszą być promienie UVB, Twoja maszyna widać je miała.

     ”Jeśli umiejętnie wykonamy naświetlanie, to efekt będzie zaskakująco szybki.
     Do wytworzenia witaminy D potrzebne jest promieniowanie UVB. Dociera ono do ziemi gdy słońce znajduje się powyżej 45 stopni nad horyzontem. Inaczej mówiąc, im słońce jest wyżej, tym lepiej. Będą to godziny między 11:00 a 14:00. Można sprawdzić swój cień. Jak jest bardzo krótki, to jest to odpowiednia pora na „kąpiel”.

     Solaria
     Jeśli dane solarium posiada lampy UVB to warto z niego skorzystać. Jednak lampy które znajdują się w solariach, wydzielają za małą ilość promieniowania UVB.
     Bardzo ciężko jest też określić, ile witaminy D wytworzy się podczas naświetlania. Niektórzy podają, że wystarczy przebywać 3 minuty, inni że 10 minut. Wszystko zależy od użytych lamp.”

     1. avatar NatkaPietruchy 29 listopada 2019 o 17:18

      grzegorzadam, myślę o solarium, chociaż ciągnę wit. D z chlorelli oraz tib G&F, czy będzie dobrze jak sobie raz na jakiś czas pójdę? Sporo ćwiczę również siłowo. Jak długo powinno trwać jedno opalanie i co jaki czas go powtarzać? Czy lampy w solarium, które mają stosunek UVB do UVA równy 2,6 % będą dobre? Boję się, że narobiłam sobie szkody idąc na solarium bez okularów na 2 x 7 minut w odstępie 5 dni 🙁

 4. avatar Dbam_o_zdrowie 25 listopada 2014 o 23:07

  Najlepszym źrodłem magnezu jest zwykła kranówa. Ale nie taka z filtra na bazie odwróconej osmozy. Taka woda z tego filtra jest nic nie warta. Zero minerałów. Tak więc zwykła kranówa przegotowana i 50% zapotrzebowania dziennego na magnez załatwione.

  1. avatar lady_mac 26 listopada 2014 o 17:57

   To zależy, gdzie ta kranówa. U mnie wali chlorem, nie wyobrażam sobie tego pić.

 5. avatar p. 26 listopada 2014 o 13:46

  Witam. Gdzie mozna zamowic test na magnez rbc?

  1. avatar drefet 23 listopada 2017 o 09:32

   dołączam sie do pytania, ktos wie, które laby to robią?

 6. avatar Jasiek 26 listopada 2014 o 14:30

  Kaska,a co sadzisz o boleriozie i jej objawach? Moze zrobisz jakis poscik o niej 🙂

  1. avatar pepsieliot 26 listopada 2014 o 15:41

   myślę o tym

   1. avatar Jasiek 26 listopada 2014 o 16:23

    uwazasz, ze antybiotykoterarpia to jedyne wyjscie w tejze chorobie?

 7. avatar ss 26 listopada 2014 o 20:05

  czy masz Pepsi ten dobry magnez?

 8. avatar Agatkowa 11 maja 2015 o 18:56

  Pepsi, a czy może poradzisz coś jak żelaza mam za dużo ? ( 239) odżywiam się w przeważającej części wg Tego co polecasz i biegam ( dużo, za tydzień biegnę swój pierwszy maraton). Dziękuję z góry.

  1. avatar pepsieliot 11 maja 2015 o 20:46

   Nie bierz chlorelli, ani spirulimny, ani szpinaku,.ani kilku zielonych liści. W razie czego, trzeba rozważyć oddawanie krwi. Należy też dowiedzieć się, czy nie masz hromatozy, bo tym baqrdziej trzeba dbać aby żelazo nie było wysokie, bo to niszczy wątrobę, nie jestem lekarzem

 9. avatar Agatkowa 13 maja 2015 o 19:46

  ciężko mi będzie odstawić, lekarz tez właśnie zalecił odstawić powtórzyć badanie no i dał skierowanie do hematologa, także będę czujna. Dzięki Pepsi 🙂

 10. avatar pepsieliot 20 lutego 2016 o 07:05

  Joanno więcej K2, czyli mk7. Ile masz lat i ile bierzesz k2?

 11. avatar Mirka 2 kwietnia 2016 o 21:29

  Powinnas wymienić ważnego sprawcę braku optimum wapnia i magnezu , którym jest kawa niestety .

 12. avatar Mirka 11 kwietnia 2016 o 01:52

  Jeden kubek kawy zakwasza tak bardzo , że trzeba byłoby wypić aż 35 kubków wody dla zneutralizowania kwasowości , dlatego wybierany jest z kości i zebow magnez do krwi aby była mniej kwaśna .
  Kawa jest iście diabelskim czarnym napojem , który powoduje wyłącznie spustoszenie i wielkie katastrofy .
  Cytujesz Blum szafujaca terminem „witaminy” , ale faktycznie wcale nie chodzi o witaminy lecz o enzymy , które są konieczne do metabolizowania m.in. witamin , bo bez enzymów – żywych substancji w zywym czyli surowym jedzeniu organizm bylby trupem , wiec sam musi produkować enzymy zeby coś tam kombinowac ze śmieciami wpakowanymi do żołądka .
  Istota rzeczy to surowe jedzenie , wszystkie gary i piece do gotowania zarcia powinny zostac przetopione na narzedzia ogrodowe , ale tak nie będzie niestety .
  Dlatego Degeneracja ludzkości wciąż postępuje , a teraz jest przyspieszana i spotęgowana przez psycholi trzymających władze na całej ziemi .To wojna przeciwko nam
  . Objawem widocznej degeneracji jest dominacja kubków smakowych nad logicznym myśleniem , brzuchaci mężczyźni , tłuste kobiety i dzieci . I nie jest to za bardzo wina tych nieszczęśników lecz skutek polityki wszystkich rządów na ziemi . Wnioski sami musimy wyciągnąć . Wiedza to nasza obrona .

  1. avatar pepsieliot 11 kwietnia 2016 o 05:32

   kto cytuje Blum?

 13. avatar Bartek123 1 stycznia 2017 o 02:46

  Hej Pepsi, mam problem, może pomożesz mi go rozwiązać ? 🙂
  Biorę D3 5000IU + K2MK7 100 mcg (200 mcg od wczoraj). Gdy wcześniej brałem 4000 IU mój poziom D3 wynosił 29 czyli niedobór. Pojawił się problem zbyt dużego wapnia całkowitego. Wczoraj odebrałem wynik elektrolitów:

  Wapń całkowity 2,50 mmol/l (2,15-2,50)
  Potas 3,77 mmol/l (3,50 -5,10)
  Magnez 0,83 mmol/l (0,66 -1,07)

  Biorę probiotyki, l-glutamine 12g, Wit c ok 3-4g, enzymy trawienne, siemię lniane 20g, maslan sodu, cytrynian magnezu ok 300 mg.

  Mam strasznie suche dłonie i stopy. Od jakiegoś czasu czuję jakby chwilowe pieczenie, kłucie itp. w palcach i stopach – jeśli to nie mój hipohondryzm.

  Jak uporać się z tym wapniem? Mam 28 lat.
  Dzięki !

  1. avatar Jarmush 1 stycznia 2017 o 10:09

   Jesteś klientką naszego sklepu? Dobrze że zwiększyłaś ilość K2, nie jestem lekarzem, ale zmniejsz ilość tłuszczu w diecie

   1. avatar Bartek123 1 stycznia 2017 o 13:26

    Nie jestem klientem waszego sklepu, poki co. Mowisz, zeby zmniejszyc ilosc tluszczu? Co tym osiagne? Gdzies mi sie juz przewinal podobny przypadek jak moj na Twojej stronie, ale pozostal bez odpowiedzi. Pozdrawiam !

 14. avatar ToJa 16 stycznia 2017 o 13:03

  Mam prosbe o porade. Ciaza,porod i kp spowodowaly lub poglebily pewne problemy ze zdrowiem.Wypadaja mi wlosy,bola nadgarski,mam zylaki(ogolnie na ciele zyly zrobily sie duzo bardziej widoczne),b.suche piety,stojac dlugo w jednym miejscu robi mi sie slabo,tsh 3.00,ft4 1.17 niby w normie,niskie MCH 27.4.Po objawach czuje,ze mam pasozyty.Przymierzam sie do kuracji suplementami i przeciwpasozytniczej.Mam prosbe do Szanownych Pepsi i Grzegorzaadama o porady w tej materii.To co wiemİ brac napewno to wit.C i MSM,D3iK,zastanawiam sie jeszcze nad chlorella i Fruits and Vegetables.Co wg Was jest konieczne w moim przypadku jesli chodzi zarowno o suple i inne kuracje,przy czym jeszcze karmie.Jak narazie uzywam oliwy magnezowej,pije ranem wode z cytryna lub oj,pije olej z czarnuszki,ze chce kupic i brac napewno to wit.C i MSM,D3iK,zastanawiam sie jeszcze czy chlorella czy Greens and Fruits bo mam ograniczony budzet.Co wg Was jest konieczne w moim przypadku jesli chodzi zarowno o suple i inne kuracje,przy czym jeszcze karmie,a chce podreperowac zdrowie.Jak narazie uzywam oliwy magnezowej,pije rano wode z cytryna lub oj, olej z czarnuszki,niestety nadal nie wysypiam sie. Wkrotce czeka na mnie intensywna praca umyslowa wiec chcialabym troche wrocic do siebie by miec sile i zdrowie zeby wszystkiemu sprostac.Z gory dziekuje.
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 16 stycznia 2017 o 15:55

   Koniecznie zbadaj przeciwciała tarczycowe, ból nadgarstków czasami jest zwiastunem Hashimoto, plus inne objawy, po badaniu powiem Ci wziąć najlepiej

   1. avatar ToJa 19 stycznia 2017 o 08:24

    Ok,dzieki Pepsi rzeczywiscie logiczne to, pochyle sie nad swoja tarczyca.Wykonam badania i sie do Ciebie zglosze.Milego dzionka

   2. avatar ToJa 27 stycznia 2017 o 10:51

    Zrobilam badania: antyTPO<9, antyTG 140,00 (115 norma) czyli cos jest nie tak,ale co to moze byc? Co na to brac,robic?Zamierzam jeszcze zrobic USG tarczycy.Licze na Ciebie Pepsi

 15. avatar miki_miki 6 lutego 2017 o 13:05

  Dzień dobry 🙂 To znowu ja, ale teraz z innej beczki. Artykuł, mimo że napisany dawno temu, obecnie bardzo mi bliski. Staram się znaleźć co u mnie „nie halo”. Przy okazji zbadam sobie tarczycę, choć ostatnio wszystko było ok… Doskwiera mi sucha skóra, wieczne zajady – mimo eliminacji białej mąki, cukru (oprócz owoców)), jednak chciałabym najpierw/w międzyczasie suplementować wit. B. I tu pojawia się moje pytanie do Ciebie, Pepsi: którą z dostępnych u siebie polecasz? W kapsułkach czy w proszku, podjęzykowo? Dodam, że może mieć w składzie również B12, ponieważ mięso ograniczyłam (sporadycznie, 2x w miesiącu jakieś się nadzieje na widelec). Podejrzewam, że kwestia suchej skóry wiąże się z odwodnieniem (stosunkowo mało piję, a dodatkowo karmię brzdąca). A może to też ma związek z niedoborem np. cynku lub ze złym wchłanianiem, ponieważ jemy raczej zdrowo i różnorodnie, choć czasem kawy czy coli nie odmówię… Z góry dzięki za pomoc 🙂

  1. avatar Jarmush 6 lutego 2017 o 14:32

   Dobra jest ta podjęzykowa i chyba wychodzi taniej, no i bierz cynk G&G rano do śniadania i selen G&G koło 17 razem z C i E, ściskam

 16. avatar Agnik 19 marca 2017 o 14:19

  Pepsi, a nie miękkie tylko rozdwajające się paznokcie? Pasożyty, niewłaściwe trawienie/wchłanianie?

  1. avatar Jarmush 19 marca 2017 o 15:46
  2. avatar mucha 28 lipca 2017 o 12:25

   przez całe życie miałam rozdwajajace paznokcie,już prawie miesiąc biorę od Pepsi G&F i po raz pierwszy w życiu mam zdrowe i twarde paznokcie 🙂
   dziękuję Peps?

   1. avatar Emanuela Urtica 28 lipca 2017 o 12:45

    Kochamy! <3

 17. avatar Maja Gie 13 lipca 2017 o 08:19

  Peps, zastanawiam sie czy moze byc tak, że uzupelniajać d3 (oczywiscie w parze z k2) zwiększa się wchłanialność wapnia – czy to może się równać zwiększeniem zapotrzebowania na wapn? nie wiem na ile jest to logiczne hehe :p. mam w tej chwili D3 na poziomie 83 (zaczynałam od 17), od jakiegośs czasu drga mi JEDEN i ten sam nerw na twarzy, cały czas, w dzien ciut mniej czuje ale drga. Wcześniej troche też drżały mieśnie na nogach ale nie tak że ciągle w tym samym miejscu. juz chwile suplementuje magnez i potas (i nie wiem czy nie za duzo bo tez pojawiają sie rzadsze stolce), nogi sie uspokoiły, nerw nad ustami nie. ćwicze 3-4x w tyg siłowo. nasila sie to drzenie na twarzy na pewno przy nerwach i stresie ale kiedys było pare dni i przechodziło a teraz mam ze 3 tygodnie. zamówiłam dziś b-complex, zastanawiam się co z tym wapniem.

  1. avatar Jarmush 13 lipca 2017 o 08:25

   to są braki magnezu, prawie wszyscy mają braki magnezu, a aktywni fizycznie mają jeszcze większe braki w tkankach,bierz łyżeczkę chlorku magnezu TiB ze szklanką wody z cytryną, używaj oliwy magnezowej, albo kąpieli z dodatkiem magnezu po treningu, no i zbadaj potas, oraz sód

 18. avatar Hannah77 13 lipca 2017 o 10:11

  Pepsi pytanko, robię zamówienie ze sklepu i nie ma kolagenu, wiadomo kiedy będzie?

  1. avatar Emanuela Urtica 13 lipca 2017 o 10:19

   Najpewniej dopiero za miesiąc. 🙁

 19. avatar Hannah77 13 lipca 2017 o 10:31

  Poproszę o radę co w zamian?

 20. avatar Madzia 27 lipca 2017 o 16:58

  Pepsi nie do końca zrozumialam z tym stosunkiem kwasów omega 3 do omega 6 ,myślę ze mam zachwiany bo mam lamliwe włosy ,paxokcie ,pekajace piety ,tzn, ze mam za dużo omega 6 ? I w związku z tym mam jeść choline ???? Czy kompletnie poplatalam ???? Objasni proszę ….

  1. avatar Jarmush 27 lipca 2017 o 22:34

   Po prostu ludzie zwykle powinni przyjmować Omegę 3 (nie Eskimosi:) w formie suplemnetu,lub pokarmu bogatego w omega 3, jak ryby tłuste, bowiem w naszej diecie jest już baardzo dużo Omega 6

  2. avatar grzegorzadam 29 lipca 2017 o 05:09

   mam lamliwe włosy ,paxokcie ,pekajace piety ”

   Możesz mieć problemy z zagrzybieniem:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   I brakami krzemu, co wynika też z powyższego:
   http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

 21. avatar Monikaela 28 lipca 2017 o 06:26

  Poszukuje artykułu o diecie przy zespole policystycznych jajników i nie ma go w strefie vip. Gdzie on jest 🙂

 22. avatar Paulina 28 lipca 2017 o 06:53

  Suplementuję: shape shejka, 4-greensa i chlorek magnezu, omega-3, biotynę, biorę dodatkowo spirulinę. Jednak co wybrać, żeby wzbogacić dietę w witaminy i minerały? Staram się zdrowo odżywiać, ale dostaję czasami swędzących krotek głównie na przedramionach i ostatnio mam bardzo zaczerwienione powieki i konciki oczu. Unikam bardzo glutenu i w ogóle nie jem nabiału, a jem sporo jaj od naszych kurek. Jednak jedząc czysto czuję, że coś mnie omija czegoś brakuje, bo popatrzyłam na skład płatków śniadaniowych jakie codziennie jada mój chłopak i tam jest praktycznie pełen kompas witamin i minerałów z wit. B12 włącznie. Co powinnam jeszcze brać aby uzupełnić ewentualne niedobory np. B12 ale także innych?

  1. avatar Jarmush 28 lipca 2017 o 06:58

   weź Greens & Fruits TiB, to wypas odżywczy

   1. avatar Paulina 28 lipca 2017 o 07:28

    Dzięki wielkie, ale co z tymi oczyma? od paru dni tak mam, nie wiem co się dzieje, a dzisiaj to już istna tragedia. Pracuję przed kompem 8h, ale nigdy jeszcze tak nie miałam, czuję że zaraz mi zaczną ropieć albo coś, bo tak pieką i swędzą, że wysiedzieć nie idzie, mam tylko ochotę na okład z ogórka..A i jeszcze jedno choć wiem, że był o tym wpis, ale jak wybrać już w sklepie te idealne buty do biegania? Skąd mam wiedzieć przymierzając, że to te? Moje ulubione od lat, właśnie wczoraj na 12km padły 🙁 a były idealnie już uformowane pod moją stopę. W ogóle muszę wyznać, że jesteś moją idolką i to jedną z nielicznych, bo po za Tobą to mam jeszcze idolkę z dziedziny beaty która z resztą też dla wyglądu przeszła na 811 😀

    1. avatar Jarmush 28 lipca 2017 o 09:45

     to zależy jak biegasz, jak naturalnie, to musisz mieć miękkie podeszwy, jak tak jak większość, to amortyzowaną piętę. Ja w każdych nowych butach przelatuję kilka kroków przez sklep, zwykle to wystarcza.

 23. avatar Madzia 29 lipca 2017 o 16:43

  Dziękuje kochani jesteście <3

 24. avatar eryca 20 września 2017 o 17:38

  dziewczyny a co stosujecie na bardzo suchą skórę, wręcz łuszcząca się i wrażliwą ? Bo mi nic nie pomaga 🙁

  1. avatar Jarmush 20 września 2017 o 18:41

   awokado, dojrzałe

   1. avatar cytrynka 8 marca 2018 o 09:07

    Hej, Pepsi, czy awokado powinno tez pomóc na pękający opuszek kciuka? Od jakiegoś czasu to sie zaczęło, było jedno pęknięcie, teraz następne, boli jak nie wiem co. Jeśli awokado, to ile go trzeba wsuwać, żeby było dobrze? A przy okazji może podpytam: żeby wypłukać z warzyw, owoców te pestycydy itp. trzeba wypłukać w wodzie z sodą. Ale jak to jest? woda zimna, letnia czy ciepła? Czy to ma znaczenie?

    1. avatar Jarmush 8 marca 2018 o 09:21

     raczej trzeba zjeść supla

  2. avatar grzegorzadam 20 września 2017 o 19:52

   Ile pijesz wody z solą (na czczo), jakie masz pH i kolor moczu w trakcie dnia?

 25. avatar Sylwia 30 września 2017 o 12:39

  Kiedy pojawi się dostawa omegi TIB i Green&Fruits? Chciałabym za jedną przesyłką z innymi, ale już od jakiegoś czasu widzę oczekiwanie na dostawę. I przy okazji pytanie tak na szybko – do codziennego stosowania lepiej kupić po prostu kurkumę w proszku czy liposomal? Do tej pory do soku pomidorowego dawałam kurkumę, cayenne, pieprz, plus tam ocet jabłkowy, odrobinę cynamonu, imbir i sok z cytryny i teraz nie wiem, którą wersję wybrać? 🙂

 26. avatar kasia27 11 listopada 2017 o 19:22

  Hej Pepsi i załogo macie może jakieś wiarygodne źródło mówiące o tym, że zawartość witamin w warzywach i owocach spada na przestrzeni lat.

  1. avatar Jarmush 11 listopada 2017 o 20:07

   oczywiście, raz, że wszechobecne pesty i herbi, ale nawet nie o to chodzi, tylko o to, że już się nie uprawia ziemi, tylko produkty rolne. Czyli nikt nie dba o to, aby ziemia zawierała ponad 90 minerałów jak np szara sól morska.

   1. avatar grzegorzadam 11 listopada 2017 o 20:09

    aby ziemia zawierała ponad 90 minerałów jak np szara sól morska.”

    Czyli kamienna 🙂

 27. avatar Kinga 23 listopada 2017 o 01:19

  Teraz już wiem jakich składników potrzebuje mój organizm. Pomocny artykuł!

 28. avatar Mikk 23 listopada 2017 o 19:32

  Cholina jest jeszcze w soczewicy 96mg według http://nutritiondata.self.com/facts/legumes-and-legume-products/4337/2

  Obok choliny warto jeszcze zwrócić uwagę na inozytol. W teamie z omega-3 działają cuda dla mózgu

 29. avatar Meg 12 lutego 2018 o 11:04

  Witam, mam pytanie. Jestem mama 2 letniego chłopca, którego dalej kp, od około pół roku bardzo Słabo się czuje. Mam niedobór wapnia zjonizowanego, w październiku oznaczałam poziom witaminy D3, który tez się okazal poniżej normy. Zazywam wapno,witaminy dla matki karmiącej. Moje objawy to: zmęczenie, kołatania serca, mrowienie ust i czoła, ostatnio drgania górnej powieki,zgaga , nudności, czuje zmęczenie na oczach, nerwowość. Proszę mi doradzić czy moja suplementacja jest właściwa?

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2018 o 11:14

   gdy bierzesz wapń bez K2, magnezu a w Twoim przypadku bez D3 w protokole z K2,no i A, a jeszcze lepiej prowitaminy witaminy A czyli Beta carotenu możesz zrobić sobie krzywdę. Wapń może zwapniać tkanki miękkie.
   Bierz 6 D3 TiB, 2 K2 TiB i 1 Omega 3 po śniadaniu, wraz z codzienną terapią 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ i 4 szklanki marchwi bio dziennie

 30. avatar Meg 12 lutego 2018 o 13:15

  Dziękuje za odpowiedź. Witaminę D brałam 4000 przez miesiąc, potem lekarz kazał przejść na 2000, suplementują ja z witamin dla matki kp. Wynik w październiku był 18,. Czy przy ciągłym niedoborze wapnia moze on się odkładać w tkankach miękkich ? Moze głupie pytanie ale nie wiem. I proszę mi powiedzieć ile magnezu zażywać? I czy ta zalecana suplementacja nie zaszkodzi dziecku?Chociaz i tak planuje odstawienie od piersi

  1. avatar grzegorzadam 12 lutego 2018 o 13:52

   Czy przy ciągłym niedoborze wapnia moze on się odkładać w tkankach miękkich ?”

   To nie ma związku, skąd podejrzenie że masz braki wapnia ?
   Zrób analizę włosa, będzie jaśniej.
   Wapń odkłada się przy braku magnezu boru i krzemu, D z K2.

   masz tragiczny poziom D i lekarz zaleca zmniejszyć dawkę??

   ”I czy ta zalecana suplementacja nie zaszkodzi dziecku?”
   Która?

 31. avatar Meg 12 lutego 2018 o 14:49

  Braki wapnia z krwi, robię badanie co 3 miesiące. Poczytam o analizie włosa ? Kazał wrócić do witamin dla matki kp. Ale nie powtórzyłam badań w labo na wit D.
  Chodzi mi o k2 czy można zażywać w trakcie kp.
  Dziękuje za odpowiedzi

  1. avatar grzegorzadam 12 lutego 2018 o 18:26

   Chodzi mi o k2 czy można zażywać w trakcie kp.”

   Pytanie czy trzeba? 😉
   Jeżeli nie zjadasz naturalnego masła (nie sklepowe), i innych produktów
   zawierających NATURALNE MK4, to nie możesz a musisz 😉

   Sprawdź tę D, warto.

   Badania wapnia z krwi jest podobne wartością do badania poziomu magnezu.

 32. avatar Tola 13 lutego 2018 o 16:59

  Pepsi a co polecisz od siebie z choliną? lub lecytyną?

 33. avatar Makeithabit 26 września 2018 o 22:19

  Cześć, od jakiegoś czasu przyjmuje 4 tabletki dziennie, 2 po sniadaniu i 2 po kolacji Omega 3&6&9 w dawkach na tabletke:

  Omega 3 – 500mg
  6 – 175mg
  9- 200mg

  Mam bardzo suchą skórę głównie na twarzy, zaczerwieniona, wrazliwa,bardzo czesto oddaje mocz. Kilku moi znajomych bierze takie same dawki i nie maja zadnego problemu. Czy coś może być na rzeczy?

  1. avatar Jarmush 27 września 2018 o 06:03

   pytaj u swojego sprzedawcy

   1. avatar Makeithabit 28 września 2018 o 16:07

    Bo wlasnie ostatnio zrobilem spore zakupy u Was w sklepie i zastanawiam się czy dokonać zakupu Omegi 3 TIB gdy mam takie objawy, jako że nie mam pewności, że to jest przyczyna, bo biorę jeszcze inne suplementy.

 34. avatar Sisi 11 lutego 2019 o 19:33

  O czym może świadczyć ciągle pragnienie nabiału?

 35. avatar paweł1986 5 kwietnia 2019 o 17:30

  Pękają mi palce u rąk. Co może być przyczyną?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2019 o 20:48

   masz na myśli egzemę?

 36. avatar Czarna Marchewka 17 czerwca 2019 o 13:10

  Pepsi od jakiegoś miesiąca mam bezdechy w nocy a w dzień duszność, od czego to może być ? ( Badam się regularnie a wszystkie badania w tzw. normie..)
  Podpowiedź coś

  1. avatar Jarmush 17 czerwca 2019 o 14:36

   może być wiele powodów, palenie, wiek – starsi bardziej narażeni niż młodsi, wąskie gardło, głośne chrapanie, środki nasenne, otyłość, zastoinowa niewydolność serca, nawet udar, ale o tym byś wiedziała. Zrób EKG na wszelki wypadek, albo echo serca, masz nadwagę?

 37. avatar Czarna Marchewka 17 czerwca 2019 o 18:22

  Pepsi, nie palę, bardzo schudłam ostatnio,mam 30 lat, żyje raczej zdrowo, EKG miałam ostatnio robione i wszystko w porządku, może to że urodziłam 2 lata temu dziecko i jeszcze go karmie, więc jakieś niedobory ? Generalnie wygląda to tak, jakbym miała jakaś drżączke, wewnętrzny niepokoj, jakby moje wszystkie mięśnie drżały. Przy zasypianiu cała noc mną podrzuca, takie niekontrolowane ruchy nóg rąk głowy i głośne nagle łapanie tchu. Magnez biorę w 2 szklance, potas w 3, badania na tarczycę ft3 wyszły mi na dolnej granicy czyli łapie się ledwie.. może to układ hormonalny (tarczyca przytarczyce? Jak myslisz ?) albo tężyczka ?

  1. avatar Jarmush 17 czerwca 2019 o 19:36

   tężyczka utajona ?

 38. avatar Czarna Marchewka 17 czerwca 2019 o 19:06

  Zaczęło się od duszności, łapania głębokiego oddechu w dzień, chrypka, czerwone gardło, kaszel, teraz te objawy trochę ustąpiły, na rzecz tych „nocnych” zawirowań. Badania na chlamydie, mykoplazme, RTG klatki piersiowej. Wychodzi że mam coś z głową. Dopiero po mocno działającej tabletce na uspokojenie mogę przespać noc, ale nie biorę zbyt często żeby się nie uzależnić, więc w takie dni po nieprzespanej nocy funkcjonuje okropnie.

 39. avatar Czarna Marchewka 17 czerwca 2019 o 20:58

  Tak Pepsi, tężyczka utajona, może tak być ?

  1. avatar Jarmush 18 czerwca 2019 o 05:26

   Suplementacja doustna magnezu w tym przypadku często to o wiele za mało. Większość z neurologów nie bardzo będzie wiedziało cokolwiek o tężyczce utajonej. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii. Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem. Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji. Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba bardzo ostrożnie, gdyż witamina D rzeczywiście zwiększa wchłanianie magnezu, ale jednocześnie dużo go zużywa, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii. U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
   Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom.

   Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą.
   Sa synergiczne, nawodnienie (i pH) to podstawa.

 40. avatar Czarna Marchewka 18 czerwca 2019 o 10:00

  Pepsi, Byłam dziś u lekarza, po wynik badania poligraficznego. Zobaczyl mnie i zapytał „a pani do mnie z czym” na to ja „z bezdechem”. Lekarz mnie wyśmiał. Powiedział że jestem zdrowa itd (aparat wykazał 4 bezdechy pod koniec nocy więc stwierdził że wszystko jest dobrze). Gdy mu wspomnialam o wlewach dożylnych o tężyczce o hipomagnezemii, kolejny raz mnie wyśmiał. Wizyta (kolejna u kolejnego lekarza była bardzo droga, bo to niby lekarz z kliniki przyjeżdża).
  Odesłał mnie do neurologa i laryngologa zapisał hydroxizinum. Stwierdził że to mogą być parasomnia, ale to rzadkie zaburzenie. Że nie może mi pomóc. Jestem dalej cała drżącą jakby od środka, czuję ścisk w gardle i pomiędzy łopatkami to na tym odcinku głównie te zaburzenia. Planuję sama zapisać się do tzw. baru gdzie podają różne kroplówki. Ostatnia moja deska ratunku to Ty Pepsi, dziękuję Ci za wszelkie informacje, rady. Proszę Cię jeszcze o info czy na własną rękę to będzie bezpieczne taka suplementacja wlewem, nie pod kontrolą lekarza, mam bowiem wrażenie że nie mam nic do stracenia…

  1. avatar Jarmush 18 czerwca 2019 o 12:43

   Poszukałabym lekarza, i nie panikuj, bo to Cię spin jeszcze bardziej

 41. avatar Czarna Marchewka 18 czerwca 2019 o 10:10

  Przepraszam jest tam w tym barze jakiś lekarz.
  Dziękuję kochana, odezwę się co i jak, dziękuję za wszystko!

 42. avatar kika 18 czerwca 2019 o 15:43

  Witajcie
  Pepsi – potrzebuje porady. Czy przy insulinooporności moge pic zakwas Bołotowa z glistnikiem?
  Z tego co wiem jest tam duzo cukru.

 43. avatar Czarna Marchewka 19 czerwca 2019 o 13:25

  Pepsi…to znowu ja…z takim małym ale bardzo ważnym pytaniem….dziś pani doktor robiąc ankietę doszła do momentu w którym musiałam przyznać się że karmie piersią (jeszcze). Nie chciała mi podać 2g magnezu bo stwierdziła że dziecko może dostać drgawek, wstrząsu.. podała mi 1 g i dziś bezwzględnie kazała dziecko odstawić od piersi. Co o tym myślisz? To bardziej takie przytulenie się, ale fakt że dziecko coś dla siebie też zabierze..

 44. avatar Czarna Marchewka 19 czerwca 2019 o 13:28

  Nie przejmować się i przystawiać dziś wieczorem ? Bo jeżeli to mogłoby zagrażać jego życiu w jakimś stopniu ..czy coś…:(

 45. avatar Edyta 20 czerwca 2019 o 15:46

  Bardzo proszę o polecenie niezbędnego minimum dla dziecka 2 lata co jej kupić. W jakich dawkach. Niski poziom B12. Morfologia w normie. D3 ponad 100, więc ty będziemy schodzić. Żywiołowa. Odstawiona od piersi. Jakiś probiotyk? Jeśli tak to jaki i jak stosować? Brak możliwości domowych kiszonek chyba że zakupione kupne. Nie je mięsa. Dość mało nabiału.

  1. avatar Jarmush 20 czerwca 2019 o 18:22
 46. avatar Edyta 20 czerwca 2019 o 19:47

  Widziałam.

 47. avatar Aleksandra 23 czerwca 2019 o 18:59

  Droga Pepsi, szukałam już pomocy u kilku naturopatów, jednak nikt nie poprowadził mnie łącząc te kilka problemów i do końca od szukania przyczyny tego stanu rzeczy. Jestem matka dwójki dzieci, a z roku na rok czuje się coraz gorzej. Do sedna.. wróciła mi nadczynność tarczycy(Gravesa Basedova) ( kiedyś zażegnana protokołem jodowym), zaczęła się grzybica u paznokci u stóp, osłabienie, brak sił i energii, egzema między palcami u rąk, po drugiej ciąży (synek 6 miesięcy) cellulit wszędzie, nie mogę schudnąć, jestem nalana tłuszczem i wodą i waga ani drgnie, czuje się gruba .. 67 kg przy 167 cm wzrostu, zanim zaszłam w ciążę wazylam 54 kg i czułam się dobrze w swojej skórze. Dodatkowo mam helicobacter, odbijanie się powietrzem. Mam 27 lat, a czuje się jak staruszka.. chce mieć energię i siłę. Syplementuje D3 i K2 od niedawna, b complex, olejek cbd 5%, piłam przez pewien czas ocet jabłkowy na czczo, zaczęłam stosować nalewkę propolisową na helicobacter. Co robię nie tak .. ? Z góry bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Jeśli istnieje jakąś możliwość konsultacji z Tobą proszę o informację. Jestem załamana.

  1. avatar Jarmush 24 czerwca 2019 o 09:43

   Potrzebuję więcej informacji, co bierzesz teraz na nadczynność? Czy wszystko wygląda podobnie jak gdy zachorowałaś? Wtedy nie zaczęłąś chudnąć? Nadczynność przyspiesza metabolizm. Jaki poziom 25(OH)D bez suplemntacji, B12, kwas foliowy, hoimocysteina, lipidy, cukier i insulina na czczo, sód, potas, CRP, prolaktyna, fibrynogen, żelazo, magnez, ferrytyna.

 48. avatar Aleksandra 24 czerwca 2019 o 17:16

  Mam wrażenie że tym razem jest gorzej, zaczęła siadać psychika, miesnie, stawy. W tej chwili biorę jedynie olejek cbd 5%, dostałam właśnie rozpiske od homeopaty ale jeszcze nic nie brałam. Poziom witaminy D – 35 miesiąc temu przed suplementacja. ferrytyna, żelazo, cukier w normie. Magnez i bcomplex zaczęłam suplemtowac niedawno. Jak wcześniej zachorowałam na tarczyce nie chudłam, ale zawsze bylam szczupła, jak miałam dobre wyniki tarczycy również nie miałam tego problemu. Ale teraz w ciąży przytyłam 25 kg..

  1. avatar Jarmush 24 czerwca 2019 o 20:21

   no ale po kuracji jodowej musiałaś brać eutyroks

 49. avatar Aleksandra 25 czerwca 2019 o 06:49

  nie brałam, przez 4 lata miałam hormony w normie, dopiero teraz po drugiej ciąży wszystko znowu się rozchwiało

 50. avatar Xaxa 1 lipca 2019 o 06:35

  Co sądzisz o kroplówkach witaminowych gdy ktoś ma borelioze, brak energii, bóle mięśni i stany nerwicowe i chce sobie doraźnie pomóc?
  Buziaki

  1. avatar Jarmush 1 lipca 2019 o 07:08

   generalnie jestem na tak, nie znam korelacji z boreliozą, ale to działa ogólnie prozdrowotnie na ciało. Świetną też sprawą jest codzienny rytuał 4 szklanek robiony z intencją, że coś dla siebie robisz dobrego. Magnez, witamina C, kolagen peptan F TiB oraz MSM TiB to dobra czwórca na stawy, mięśnie. Kolagen z MSM mogą iść do 4 szklanki.

   Tu taka ogólna rozpiska:
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz łyżeczkę kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html?search_query=kolagen&results=27 i ok 2 gramy MSM TiB (mniej niż połowa płaskiej łyżeczki od herbaty) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html?search_query=MSM&results=9

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html, oraz 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   1. avatar Madline 4 marca 2020 o 06:07

    Witam, kiedy będzie dostępny Kids Vitek tib?

    1. avatar Jarmush 4 marca 2020 o 06:24

     lada dzień, czekamy <3

 51. avatar Kasia009 8 maja 2020 o 21:06

  Droga Pepsi, od 3,4 miesięcy mam pęknięte usta w kąciku lewym, czasem mi się goi, po czym znowu wraca. Ostatnio mam to non stop. Tak samo mam z popękanym uchem też po lewej stronie. Plus do tego plamy na kolanach, czerwone i białe, jakby wysuszone. Biore dobrej jakości Multivitamine z B complex, cynk itd. Wit C codziennie. W czym może być problem ?

  1. avatar Jarmush 9 maja 2020 o 06:32

   Odpowiedź jest prosta, nie bierzesz naszych supli 🙂 wpis trochę niesformatowany, bo ze starego bloga ale da się wszystko skumać https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/4611/nigdy-nie-ignoruj-oznak-brakow-tych-6-witamin-choc-wygra-ten-co-zmarnuje-najwiecej-czasu.html

   Jakie TSH? Jakie 25(OH)D?

   1. avatar Kasia009 9 maja 2020 o 07:32

    Mam Hashimoto ale dawno już nie robiłam sobie tsh. Wit D plus k2 też biorę. Mam też celiakię ale jestem na diecie od grudnia, to chyba niemożliwe że witaminy mi się nie wchłaniają? Muszę brać metylowane

    1. avatar Jarmush 9 maja 2020 o 09:37

     Gdy nie masz mutacji genu, wcale nie muszą być metylowane, ciało samo przeprowadzi cykl metylacji:
     Tu masz rozpiskę, co z tym zrobiszTwoja sprawa:
     Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

     Witamina D3 (w protokole z K2)
     Po śniadaniu:
     Bierz 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
     oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
     Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 3, lub 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
     Chodzi o to, aby szybko podnieść poziom 25(OH)D do wysokiej normy. Na 5 dni przed badaniem odstaw te suplementy.

     Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
     i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
     Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
     jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

     Cynk
     2 kapsułki, lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku z selenem, w opcji stosowania wyizolowanych suplementów) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html
     B complex
     Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
     Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza, ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy w formie folianów TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

     Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.
     Jeśli robisz „4 szklanki” to wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo połykaj 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

     na marginesie
     Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

     Zbadaj też przy okazji prolaktynę

     NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

     Domowy test kwasowości żołądka:
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

     Glutamina
     Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
     albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

     1 opcja

     Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
     JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
     Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
     TEST:
     Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

     JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
     Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

     2 opcja

     ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
     https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

     GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

     Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

     Kolagen
     https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

     Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
     Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

     Chlorella 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

     3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

     Kurkuma
     Kurkuma 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
      1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
     Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
     Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

     Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
     Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
     Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

     Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
     1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

     Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

     Glutation, świetną opcją jest Liposomal Glutationu TiB https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–5905344040376.html

     Ogólne zalecenia uzupełniające:
     Zero cukru z cukiernicy
     Zero kazeiny
     Zero glutenu
     Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
     Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
     Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
     Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
     Całkowicie odstaw kofeinę
     Nie jestem lekarzem

 52. avatar Hidka 20 marca 2021 o 15:02

  Droga Pepsi, mam 32 lata, męczą mnie od jakiegoś czasu straszne mrowienia stóp, czasami i dłoni. Często dochodzą bóle pleców,ale RTG nie wykazało nic poza spina bifida S1. Witaminy z grupy B w normie, MG również, za to wapń i fotasfaza alka. nieznacznie podwyższone (ale już od dłuższego czasu). Tyle, że karmie piersią, więc może organizm przy większym zapotrzebowaniu tak działa (?). Morfo. ok, przytarczyce również, D3K2 na poziomie 48,82. Białko całkowite, fosfor robiłam też prywatnie i ok. Męczą mnie często stany zapalne pochwy i to mnie martwi… Podejrzewam uczulenie na niektóre pokarmy, biorezonans (jeśli we wszystko wierzyć) kiedyś wykazał ich sporo. Czy to może być przyczyną mrowień i stanów zapalnych?

  1. avatar Pepsi Eliot 20 marca 2021 o 16:28

   Tężyczka utajona wykluczona? Jakie suplementy bierzesz?

   1. avatar Hidka 21 marca 2021 o 11:16

    Tężyczka przez myśl mi nie przeszła przy podwyższonym wapniu i badań w tym kierunku nie robiłam.
    Nie zawsze, ale często zaczynam dzień od czterech, czasami trzech szklanek… Z pominięciem octu jabłkowego (według biorezonansu nie dla mnie). Biorę of course: D3K2 – TiB (wcześniej na poziomie 30, więc trochę się podniosło), omegę, cynk, koenzym Q10. Jeżeli nie robię 4. szklanki, to biorę kelp.

    1. avatar Pepsi Eliot 21 marca 2021 o 14:20

     To racja, ale zbadałabym parathormon.

     1. avatar Hidka 22 marca 2021 o 19:34

      Przytarczyce -> parathormon badałam i ok. Dzisiaj wyczytałam, że to może być od wątroby. Kiedyś miałam powiększoną, ostatnio na usg lewy płat niby większy, ale w normie… więc dodatkowych badań nie zlecono. Panel wątrobowy niezły. W ogóle ciekawym przypadkiem jestem, więc gitarki nie zawracam, ale jak już dojdę od czego moje dolegliwości, to jako ciekawostkę dam znać 😉

 53. avatar Viola 16 września 2022 o 12:27

  Witajcie,
  Drętwienie rąk tak do nadgarstka, szczególnie w nocy. Nie zawsze, czasem jest, czasem nie. Biorę Green & Fruits. Co to może być? Badania takie ogólne w normie. Czy powinnam zrobić jakieś specjalistyczne badania? czy są mogą być niedobory wit B. Czy oprócz G&F powinnam brać dodatkowo Bcomplex?

  1. avatar Pepsi Eliot 16 września 2022 o 14:43

   nie nie, albo Bcompleks, albo G&F, a jakie TSH? w jakim jesteś wieku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam NAJWYŻSZEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum