logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
91 376 975
260 online
31 929 VIPy
Reklama

K2, this is bio, pepsi eliot

UWAGA, PROMCIA!
TA WITAMINA K2 ZARZĄDZI 

TWOIM WAPNIEM, CZYLI
ZERO KAMIENIA 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

5 nieznanych Ci (być może) znaków ostrzegawczych przy niedoborze magnezu

natura, znak, pepsi eliot, this is bio

5 nieznanych Ci (być może) znaków ostrzegawczych przy niedoborze magnezu

Wiele osób nie ogarnia jak istotny jest magnez. Owszem, nocny skurcz łydki nie należy do wrażeń szybko przez Ciebie zapominanych, ale idziesz na badanie magnezu w surowicy i okazuje się, że spoczko. Owszem musi być spoczko, gdyż tam musi być magnez. To jest warunek Twojego życia, ale zapewniam Cię, że brakuje Ci (jak u 80% i więcej obywateli matrixu) magnezu w komórkach ciała.

Odpowiedni poziom magnezu jest istotny dla mózgu, serca i mięśni i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania.

Razem z witaminami D, K2 i krzemem, tworzą zespół do zadań specjalnych w kwestii kości i stawów. Tutaj pojawił się wpis o magnezie i jego suplementacji.

Niedobór magnezu jest bardziej powszechny niż możesz to sobie wyobrazić.

 

TU KUPISZ sprawdzony JABŁCZAN MAGNEZU TiB w bardzo dobrze przyswajalnej formie (ten bez efektu rozwolnienia)

Przed Tobą pięć znaków ostrzegawczych niedoboru magnezu, o których prawdopodobnie nie wiesz

1. Dzwonienie w uszach i wypadanie włosów

Szum i dzwonienie w uszach są powszechnym symptomem niedoboru magnezu, tak samo jak wypadanie włosów.
Istnieje wiele badań, w których wykazuje się zależność pomiędzy zdrowiem uszu a niedoborem magnezu.

W eksperymencie przeprowadzonym w Chinach dowiedziono, że magnez w odpowiedniej ilości jest w stanie uchronić przed tworzeniem się wolnych rodników, które przyczyniają się do wypadania włosów.

W badaniu w Mayo Clinic dowiedziono, że leczenie łysiejących pacjentów magnezem pomogło zatrzymać wypadanie i odbudować włosy w przeciągu trzech miesięcy.

Dykteryjka:

Kumpela przeczytała na etykiecie indyjskiej farby do włosów, że w przeciągu 1 godziny coś tam coś tam, w związku z tym godzinę siedziała w … przeciągu z farbą na głowie:D

2. Skurcze i drżenie mięśni

O wilku mowa. Magnez jest istotny dla zoptymalizowania funkcji mięśni. Bez niego ciało byłoby w stanie nieprzerwanej konwulsji, bo to minerał, który wprowadza mięśnie w stan rozluźnienia. Dla tego, na przykład, tlenek magnezu jest często składnikiem środków na poprawę snu.

Brak cennego magnezu może doprowadzić do tików twarzy (szczególnie powiek), skurczy i drżenia mięśni, drgania lub skurczy nóg, także w czasie snu. Podobne tiki może wywoływać brak potasu, czyli badaj potas, jedz banany,i pij sok pomidorowy.

3. Depresja

Połączenie pomiędzy deficytem magnezu a depresją zostało pojęte ponad wiek temu, kiedy zaczęto eksperymentalnie stosować magnez w leczeniu tego zaburzenia zdrowia psychicznego.

Współczesne nauka potwierdziła to. Badanie w szpitalu psychiatrycznym w Chorwacji dowiodło, że wielu pacjentów po próbie samobójczej ma niedobory magnezu. Magnez ma przewagę nad antydepresantami ze względu na brak efektów ubocznych, jaki wiąże się z przyjmowaniem tych leków.

Alkoholik koniecznie powinien brać magnez. Furiat też.

4. Zaburzony rytm serca

Jak wcześniej wspomniałam, niski poziom magnezu może źle wpłynąć na mięśnie. Dotyczy to także mięśni serca. Niedobór magnezu może wpłynąć na zaburzenie pracy serca – arytmię, w której serce nie bije regularnie, co skutkuje znacznym podwyższeniem ryzyka ataków serca i zawałów.

Lekarze z Henry Low Heart Center w Connecticut od lat z pozytywnym skutkiem leczą pacjentów z arytmią i chorobami serca medykamentami bogatymi w magnez.

Magnez współpracuje z wapniem w przewodzeniu impulsów nerwowo-mięśniowych oraz poprzez umożliwienie zdolności wchłaniania wapnia. Aktywizuje ponad 300 enzymów współpracując z witaminami B1 i B6, co jest istotne w procesie pozyskiwania energii i metabolizmu glukozy.

W didaskaliach:

Witamina K2 posiada wyjątkową zdolność do aktywacji białek, które wysyłają wapń do jego właściwego przeznaczenia, czyli do kości, jednocześnie zapobiegając przed osadzaniem się wapnia w ścianach naczyń krwionośnych i w innych tkankach miękkich.

Najnowsze badania wykazały, że uzupełnianie witaminy K2 może zmniejszyć postęp zagęszczania tętniczego i usztywniania (czyli tworzenia się blaszki miażdżycowej) w populacji pacjentów z chorobą nerek. Grupa ta ma notoryczne powikłania sercowo-naczyniowe wynikające z nadmiernego osadzania się wapnia nie tam gdzie potrzeba.

Tak więc, suplementacja witaminy K2 powinna być częścią codziennego programu długowieczności dla każdego, a szczególnie, gdy jesteś już śliczna, gdyż dorosła. Niedobór witaminy K2 bardzo pogłębia się z wiekiem.

5. Kamienie nerkowe

Wiele osób twierdzi, że kamienie nerkowe są wywoływane przez brak wapnia, jednak w rzeczywistości to brak magnezu jest główną przyczyną tego schorzenia.

Magnez chroni przed formacją kamieni nerkowych poprzez hamowanie wiązania się wapnia ze szczawianem, które to stanowi główną przyczynę kamieni.

Kamienie nerkowe potrafią być ekstremalnie bolesne, dobrze więc wiedzieć, że coś tak prostego jak suplementacja magnezu może im zapobiec.

Jeśli cierpisz na któryś z tych symptomów, zacznij przyjmować magnez

Dodatkowo dołącz do swojej diety rzeczy takie jak róża chińska, słonecznik, pestki dyni, migdały, czarną fasolę, nerkowce i szpinak – naturalne źródła magnezu.

Nerkowce mają dużo miedzi, więc jak suplementujesz Cynk G&G, nie zapomnij o surowym serku z nerkowców🙂

Źródło: 1

W didaskaliach:

Jagoda czeka już na Ciebie w naszym nowym firmowym sklepie This is Bio Bohaterów Września 82 w Krakowie (NH) 
mobile: 515 641 218Zapraszamy & Lovciamy:)


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 9 225 times, 4 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Kaligaj 31 maja 2017 o 13:12

  Hej Pepsi,
  może trochę nie w temacie, ale będę wdzięczna za jakąś sugestię. Byłam ostatnio u fizjoterapeuty z moim
  rozstępem mięśni prostych brzucha (po dwóch porodach), niestety nie zaleca biegania -_- co mnie strasznie zdołowało. Nie mam naturalnego gorsetu, który trzymałby moje flaki w ryzach. W tym mam mocno wyczuwalną aortę brzuszną, która jest narażona na kuku (może nie podczas biegania, ale w ogóle.,.) biorę się zatem za siebie i będę ćwiczyła zalecone ćwiczenia, w tym kazał mi budować masę mięśniową, bo ponoć tych mięśni u mnie prawie brak? powiedział, że jestem wiotka. Nie do końca go rozumiem, ale cóż. Niestety przyczepił się mojej bezmięsnej diety. Uważa, że jem za mało tłuszczu (podobno na brzuchu mam go prawie wcale-za to na udach pod dostatkiem), a tłuszcz ma być moim fartuszkiem, który chroni mi bebechy. I znów nie rozumiem…mam obtłuścić brzuch? w mojej diecie jest mało tłuszczu, bo przeważają węglowodany, a jak zwiększę ilość tłuszczu to zacznę tyć Już bez samych ćwiczeń tyję …czuje się zagubiona, bo dążę do najmniej przetworzonej diety, składającej się głównie z warzyw i owoców, a on mówi mi takie rzeczy…jeszcze wyszedł z Medycyną Chińską, że najlepiej dieta wg 5 przemian, bo mam obciążoną śledzionę (nie zareagował pozytywnie na moje szejki bananowe po treningu, bo to przecież wychładza…drażni mnie to słowo). poza tym do budowania mięśni, to chyba nie tłuszcz jest potrzebny? myślę zatem o Twoim shape shake , aby go dac jako posiłek potreningowy. Normalnie mam mętlik w głowie, a było mi już tak dobrze. Chciałam iśc do dietetyka (nawet jest wege) ale ceny jak z kosmosu :/

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 13:51

   bardzo dobry pomysł, to budulec mięśnia, ale czekamy na dostawę. Każdy człowiek ze szczupłym brzuchem ma dobrze wyczuwalną aortę brzuszną. Przykładasz rękę w pępku (szczególnie leżąc na plecach) i czujesz puls.U młodych szczupłych ludzi wręcz chodzi pępek.

   1. Gosialavenda 31 maja 2017 o 18:51

    Tez kiedyś będę miała dobrze wyczuwalna aorte brzuszna, pracuję nad tym. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

    1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 20:56

     🙂 🙂

   2. Grażka 19 lutego 2018 o 20:41

    Od tłuszczu się nie tyje. Węglowodany są przyczyną odkładania się tłuszczu. Noworodki jedzą pokarm mamy w którym jest ponad 80% tłuszczu. Noworodki nie tyją tylko rosną….

    1. Pepsi Eliot 19 lutego 2018 o 20:55

     są dwie szkoły, pozwól, że ja pozostanę przy swojej, wiem co mówię.

 2. Carrie 31 maja 2017 o 13:48

  Jako osoba z wiecznie wypadającymi włosami podzielę się dobrą wiadomością. Udało się zahamować a nawet więcej odrastają, więc znowu będę mieć 3 wlosy z jednej cebulki 🙂 . Po suplementacjach wieloma specyfikami po wielu latach znalazlam skuteczny środek. Co przyjmowałam-skrzyp, magnez, chlorellę, cynk, grupe witamin B w roznej konfiguracji, potas, mikropierwiastki. Wlosy leciały. Na szczęście mam gęste, prześwitów nie było, ale ilość włosów pozostawianych przeze mnie była porażająca. Oleje hinduskie i polski łopianowy, banany jedzone przez lata w sporej ilości i nic, zupełnie nic

  Ladies and Gentelman —>Uwaga płyn lugola dawkowany przez skórę. Nie do uwierzenia, a jednak.

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 13:53

   Dlaczego nie do uwierzenia, wcale nie chodziło o włosy, tylko o niedoczynność tarczycy, którą leczy się jodem pierwiastkowym, a objawem niedoczynności są właśnie wypadające włosy. Gdybyś miała normalny metabolizm,jod nic by nie pomógł. Dla włosów liczą się tylko aminokwasy i żelazo z magnezem.

   1. Carrie 31 maja 2017 o 14:07

    Pepsi
    z hashimoto wyleczyłam się sama dawno temu (+-20 lat), od tego czasu TSH Ft3 i Ft4 w idealnym porządku. Lugolę wcieram od miesiąca, robię konkretną plamę dwa razy na dobę.

    1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 14:34

     no właśnie, jakbyś nie robiła plamy miałabyś niedoczynność i leciałyby Ci włosy

     1. Carrie 31 maja 2017 o 14:51

      Pepsi
      pozwol ze sie nie zgodze, Lugolę zaczęłam wcierać następnego dnia po odebraniu wyników. Dobrych wyników. Co jak co, ale po tym co przeszłam 20 lat temu, na tarczycę zważam bardzo dokładnie. Mój włosowy problem to był problem dla mnie-dla nikogo innego. Dochtore widzieli dobre wyniki, trycholog widział 2 włosy z jednej cebulki, tylko fryzjerzy przy myciu wlosów zwracali uwagę…

      A zresztą to tylko moja opinia, ktoś będzie chciał skorzystać -fajnie, ktoś nie – też fajnie. 🙂

      Owocki 🙂

   2. natalia 1 czerwca 2017 o 18:12

    Pepsi, a podałabyś „top witaminy”, które są niezbędne przy wypadaniu włosów lub na które trzeba zwrócić szczególną uwagę? Wiem, że to bardzo ogólne pytanie, aczkolwiek proszę o pomoc 🙂 Lovciam

    1. Pepsi Eliot 1 czerwca 2017 o 20:00

     magnez, żelazo, a wiec chlorella, aminokwasy, a jak wypadają zpowodu niedoczynności, trzeba przyspieszyć metabolizm/ obniżyć TSH

     1. Natalia 2 czerwca 2017 o 16:18

      A co z łysieniem androgenowym(zbyt duża konwersja testosteronu do DHT) czy jest Twoim zadaniem na to ‚lekarstwo’? Pytam ponieważ z roku na rok wlosow jest coraz mniej a tym samym stresu przez to więcej. Mam dopiero 26 lat a chęci do życia zero przez te włosy 🙁

     2. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 19:07

      duża konwersja testosteronu do DHT”

      To są błędne poszukiwania, szukaj przyczyny:
      http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

 3. Kaligaj 31 maja 2017 o 14:19

  Droga Pepsi, a czy masz u siebie jeszcze jakiś zamiennik? …

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 14:33

   Mamy tańsze białka, ale nie tej klasy, i nie o aż takim aminogramie. Gdy podzielisz cenę przez ilość porcji wyjdzie Ci cena jednego idealnego posiłku, to mniej więcej 2 straszne batoniki, jakby już tak liczyć. Możesz brać izolaty Clarou, https://thisisbio.pl/bialko/2506-whey-protein-isolate-600g-clarou-.html?search_query=bialko&results=282
   https://thisisbio.pl/bialko/2507-whey-protein-600g-clarou-.html?search_query=bialko&results=282

   1. Kaligaj 26 czerwca 2017 o 14:09

    Hejka, kupiłam 🙂 już jakiś czas temu.
    jest pycha i pije go po treningach…ale tak się zastanawiam, czy w dni, kiedy nie trenuje, tez mam go pić?

    1. Pepsi Eliot 26 czerwca 2017 o 17:58

     śmiało

 4. Sofia36 31 maja 2017 o 15:58

  Hej Pepsi. Mój znajomy ostatnio stwierdził ze nie bierze magnezu bo zawsze jak go przyjmował odczuwał dziwny ból w klatce piersiowej i jakby duszność. Co to może oznaczać?

  1. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 07:21

   Znajomy wręcz ‚generuje’ kolejne problemy.
   Można moczyć stopy , nacierac się oliwką Mg, ale bez magnezu dobre zdrowie jest poza zasiegiem.

   Dr Sircus wpadł na pomysł wytworzenia w domu idealnej propozycji dla doustnego pobierania Mg
   z połączenia mocno gazowanej schłodzonej wody z mleczkiem magnezowym (wodorotlenek magnezu)
   tworzącymi wodorowęglan magnezu, substancję porządaną i ‚idealną’ dla suplementacji Mg.

   Nie jest trudne, ale pobieranie chlorku Mg z kilkunastominutowym odstepem od wody z wodorowęglanem sodu
   daje w efekcie podobny rezultat.

   Aby zwiększyć alkalicznośc spożywanych płynów (pH jest tylko jednym z elementów..) wystarczy dodać szczyptę sody
   na litr płynu.

   1. Sofia36 1 czerwca 2017 o 22:22

    Dziękuję za informację

 5. Sylwia 31 maja 2017 o 16:20

  Wszystko potwierdzam, zaczęłam codziennie moczyć giry 30 minut w ciepłej wodzie i moje lęki „prawie” zniknęły, stany depresyjne prawie też i ogólnie energię mam lepszą i pozytywnie na świat lukam
  No i kocham tego bloga ❤

  1. Sylwia 31 maja 2017 o 16:23

   Tzn w ciepłej wodzie z chlorkiem magnezu tak dla jasności: -)

   1. Maja Gie 31 maja 2017 o 17:33

    a tak z czystej ciekawości, po jakim czasie zauważyłaś różnice? Wiem, że u każdego inaczej ale robie kąpiele , tylko nie każdego dnia i dalej mi drżą nerwy dość często.

    1. Sylwia 31 maja 2017 o 18:59

     Myślę że to było po około 10-14 dniach. Później robiłam przerwę i dość szybko czułam ze znowu mi magnezu brakuje i moczylam nogi z równoczesnym doustnym suplementowaniem i szybciej poczułam ze wracam do formy. Ale pamiętam że na te pierwsze efekty trochę czekałam. Teraz trwa to krócej. No i zależne jest od tego czy masz duży deficyt w organizmie a doustnie zależne też chyba od stanu jelit ile się wchłonie.
     Teraz czuje już lekkie nasycenie wcześniej tylko doustnie nigdy nie osiagnelam tego efektu być może moje jelita są do naprawy.
     I czasem jak wyjeżdżam i mam przerwę kilka dni od moczenia nie czuje spadki formy:-)także polecam kontynuować!

   2. Gosialavenda 31 maja 2017 o 21:41

    Sylwia, dobrze, że dopisałas, że to nie o samą wodę chodzi, bo już chciałam próbować swoje kopytka moczyć i czekać na cud, he he he 🙂 pozdrawiam

    1. Sylwia 31 maja 2017 o 22:10

     Haha o mamo na szczęście dopisałam 🙂 miałam po prostu skrót myślowy bo artykuł o magnezie więc myślałam że to oczywiste gluptak ze mnie 🙂

   3. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 06:39

    dodajemy do chlorku magnezu wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej).
    Obojetnie w jakiej formie, do kapieli stóp również.

    Razem są dla siebie transporterami, na poziomoie komórkowym również.
    Pamiętamy o soli również.

    Stwarzamy tym samym warunki zblizone do skłądu wody morkiej.

    Jest taka woda chemicznie prawie identyczna ze skłądem osocza krwi…..
    Ph wody oceanicznej wynosi 8.1.

    Szukajmy korelacji 😉
    Jod naskórnie też działa, jak najbardziej.
    Wchłanialność 6-12% jest wystarczająca.

    1. anette 1 czerwca 2017 o 09:33

     Jeśli teraz do 1,5l wody pitej przez cały dzień daje: 5g MSM+5gC+ boraks (w postaci podanego przez Ciebie roztworu) to mogę tu jeszcze wtrynić łyżeczkę chlorku magnezu i tą sodę czy nie bardzo?

     1. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 10:18

      Możesz, tylko uważaj bo kwas askorbinowy zareagować może z sodą, co jest korzystne,
      ale może wylecieć z naczynia. 😉
      W małej ilości płynu najpierw, potem dolać.
      Ile boraksu?

     2. anette 1 czerwca 2017 o 10:58

      ok. Dzięki:) boraks – zrobiłam roztwór 30g/1l wody . dopiero zaczęłam więc 2ml tego biorę w tym tyg i będę zwiększać o 1ml co tydzień (weekend przerwa). do tego Green@Fruits, omega3, d+k2, jod przez skórę i jakiś cynk się tam trafi coś byś jeszcze polecał?

     3. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 13:00

      co za dużo to niezdrowo, stosuj jakiś czas, Walter Last zaleca rotację środków
      co jakiś czas.
      Organizm zbyt się przyzwyczaja.
      Czyli 3 tyg/ tydzień przerwy.
      W przerwach zioła np.

      Nie przerywamy magnezu, wodorowęglanów, jodu, soli, D3 (słońca)

     4. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 13:29

      Boraks ok, tak robiłem, doszedłem do 30 ml.
      Wszystko ok, bywa upierdliwy przy oczyszczaniu- Herx.
      To mija, ale musisz obserwować, regulować, jest w linku o boraksie.
      W książkach Lasta również.
      Na earthclinic też obszernie: biochemik Ted Napathalung.
      https://www.earthclinic.com/remedies/borax.html

 6. Gosialavenda 31 maja 2017 o 19:14

  Z tego co czytam widze, że te wszystkie szampony z reklam obiecujące wspaniale wlosy to o kant tyłka można rozbić Nigdy nie mialam burzy włosów, ale bylo ich wystarczająco, a teraz? Nie ma się czym chwalić. Zastanawia mnie jak to jest, że mam liche wlosy, a paznokcie zdrowe, bez bruzd i przebarwień, szybko rosnące i bardzo zdrowe zęby.Pepsi czytam Was już prawie miesiąc, rzuciłam kawę, gluten, cukier, od wczoraj mięso, ryby na razie będę jadła, mleka już nie piję, ale jem czasami serek grani z odrobiną miodu. Zaczelam jeść warzywa i najnormalniej w świecie służą mi. Brzuch mnie nie boli, nie mam napadów glodu, nie tęsknię za starym slodko tluszczowo miesnym jedzeniem. Cud się stal. I schudlam 3,5 kg w niecaly miesiac. To nie przechwalki, ale pochwaly dla Twojego bloga. Należy mi się nagroda, dlatego chcę sobie kupić cos na wlosy i ładną skórę w Twoim sklepie wysylkowym. Nie mam problemu z polykaniem wielkich tabletek, wiec się nie przejmuj. Napisz co zalecasz, bo Wasze rady na dobre mi wyszly, wiec Ci ufam. Pozdrawiam Gosia.

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 20:55

   Tu masz preparat specjalnie dla urody https://thisisbio.pl/uroda/2531-complete-beauty-120kaps-gg-5060040823910.html
   ale możesz też zrobić sobie kurację Greens & Fruits TiB.
   Ważne abyś zbadała 25(OH)D i brała odpowiednie dawki D3=K2 TiB. Ściskamy <3

   1. Gosialavenda 31 maja 2017 o 21:37

    Pierwszy raz będę zamawiala ze sklepiku i ciekawi mnie ile trzeba doliczyć do ceny produktów za wysyłkę do Holandii. Jak to będzie wyglądało od technicznej strony. Pozdrawiam Gosia.

    1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 21:39

     Zrób symulację zakupu w sklepie, a jakby były jakieś wątpliwości napisz do sklepu, albo zadzwoń.

  2. anette 1 czerwca 2017 o 16:22

   Dzięki:) Nie wiedziałam o przerwach i przyzwyczajeniu org. Zacznę je robić.

 7. Gosialavenda 31 maja 2017 o 19:41

  I jeszcze jedno, codziennie jeżdżę na rowerze, i zapuszczam włosy.:-) 🙂 🙂

 8. lucky 31 maja 2017 o 19:55

  Mam w otoczeniu wysyp młodych ludzi z anemią. Możecie, dobrzy ludzie, coś poradzić?

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2017 o 20:49

   chlorella 100 % organic This is Bio, i witamina C TiB, chyba, że to anemia megaloblastyczna, wtedy B12 TiB, i kwas foliowy G&G

 9. frankie 31 maja 2017 o 22:12

  🙂

 10. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 06:47

  Walter LAst:

  ”Nawet liczba samobójstw ma związek z niedoborem magnezu: im niższy poziom magnezu w glebie i wodzie w jakimś regionie, tym więcej notuje się tam przypadków samobójstw. Epilepsje występują przy szczególnie niskim poziomie magnezu we krwi, płynie rdzeniowym i mózgu, powodując nadpobudliwość pewnych regionów w mózgu. Jest wiele doniesień o znacznym złagodzeniu lub ustąpieniu przypadków epilepsji dzięki uzupełnieniu magnezu. W próbie, którą objęto 30 epileptyków, podawanie dziennie 450 mg magnezu doprowadziło do opanowania ich ataków. W innych badaniach ustalono, że im niższy jest poziom magnezu we krwi, tym ostrzejsze są ataki epilepsji.”

  ”Magnez jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia. Walter Last przypisuje magnezowi nazwę „odmładzającego minerału”.
  Młode kobiety, dzieci i, co najistotniejsze, niemowlęta mają bardzo miękką konstrukcję ciała i gładką skórę przy niskim poziomie wapnia i wysokim magnezie w swoich organach i tkankach miękkich. Generalnie potrzebują oni dużych dawek wapnia. Taka jest biochemia młodości. Wraz z wiekiem stajemy się coraz sztywniejsi – najwyraźniej objawia się to u starszych mężczyzn i kobiet po menopauzie. Arterie twardnieją aż do stadium arteriosklerozy, układ kostny ulega zwapnieniu, co przy fuzji kręgów kręgosłupa i stawów powoduje sztywność, nerki i pozostałe organy ulegają coraz większemu zwapnieniu i stwardnieniu, tworzą się kamienie, wapnienie powoduje w oczach zaćmę, nawet skóra twardnieje, staje się sztywna i pomarszczona. W ten sposób wapń znalazł się w tej samej lidze co tlen i wolne rodniki, podczas gdy magnez działa wspólnie z wodorem i przeciwutleniaczami utrzymując elastyczność ciała. ”

  ””Mogą upłynąć aż trzy miesiące albo i więcej, zanim doustne uzupełnianie magnezu przywróci właściwy poziom magnezu wewnątrzkomórkowego, a według dr Normy She-aly może to zająć nawet rok.”

  Przy moczeniu stóp skracamy ten czas do miesiąca.

 11. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 06:50

  Dr Brownstein:

  ”Jeżeli w przypadku testu obciążającego bromem nie zastosujemy podobnie stężonego komponentu chlorku magnezu, u niektórych pacjentów, by móc po badaniu zbić poziom bromu do 10 mg/dobę,

  wymagana detoksykacja jodem może trwać nawet 2 lata” (!)

  1. Maja Gie 2 czerwca 2017 o 09:14

   pomocne, dzięki 🙂

 12. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 06:55

  ”W wyniku wielu eksperymentów klinicznych, okazało się że ok 90% pacjentów z chroniczną tendencją do powstawania piasku w nerkach można wyleczyć zupełnie podając duże dawki magnezu razem z witaminą B6.

  Z kolei lecytyna, ważny aminokwas produkowany przez wątrobę m.in do regulowania gospodarki cholesterolowej, nie może być syntezowana bez pirydoksyny, enzymu witaminy B6, enzym ten działa tylko w obecności magnezu.

  Aby obniżyć poziom cholesterolu, wystarczy uzupełnić magnez, witaminę B6, cholinę (witamina B4) i inozytol, zwany witaminą B8.

  Niedobór nie tylko magnezu, ale jakiegokolwiek pierwiastka może spowodować słabe przyswajanie innych związków, co zaburza procesy metaboliczne i w końcu wywołuje łańcuch następujących po sobie zdarzeń w postaci chorób. np. zbyt niski poziom krzemu , powoduje zaburzenia wchłaniania aż 70 innych pierwiastków.”

  ”Efektem długotrwałego niedoboru magnezu mogą być choroby takie jak osteoporoza i choroby kostno-stawowe, alergie, choroby układu nerwowego, choroby układu rozrodczego, niemożność donoszenia ciąży, miażdżyca, choroby serca, przewlekłe zmęczenie, anemia, obniżona odporność,

  a nawet kamienie nerkowe.

  Najczęstszym powodem powstawania kamieni nerkowy jest kwas szczawiowy, który łączy się z wapniem i tworzy nierozpuszczalne szczawiany. Działanie magnezu na tworzenie się kryształów szczawianu badali francuscy nukowcy. Po dodaniu soli magnezowych szczurom octanowej soli magnezu na 30 min przed podaniem kwasu szczawiowego powstanie kryształków wapnia w ogóle nie zachodziło, podczas gdy bez dodatku magnezu kryształki powstawały bardzo łatwo.”

  Dean C. The Magnesium Miracle. New York Ballantine Books
  Hartwig A. Role of magnesium in genomic stability
  J. Aleksandrowicz, I. Gumowska Kuchnia i Medycyna

 13. anette 1 czerwca 2017 o 09:35

  Pepsi 🙂 Az się boję spytać bo pewnie wyjdę na nieuka ale co mi tam… chemikiem nie jestem …. A magnezu liposomalnego by się nie dało zrobić w wersji TIB?:):):)

  1. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 00:25

   Po co?
   Organizm i tak przepoczwarza każdy związek magnezu do chlorku Mg- fizjologia..
   Nie ma lepszej suplementacji jak przezskórna, to tylko uzupełnienie.
   Bywa skuteczne, owszem.
   I wodorowęglan magnezu, zjonizowane formy i tak są najlepiej przyswajalne.
   Organizmu nie da się wykołować, zawsze będzie dążył do ph limfy 8.1.. uzupełnienia dobrej wody, magnezu, jodu.
   A jak nie to pokaże nam rogi 😉

 14. maja 1 czerwca 2017 o 13:55

  podajcie proszę przepis na moczenie nóg ile tego chlorku magnezu i sody sypać na miskę i ilę soli ( ma to byś sól himalajska )

  1. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 16:54

   Po pół szklanki wszystkiego starczy.
   Himalajską zostaw do jedzenia, kup zwykłą kłodawską.

   1. aniag 1 czerwca 2017 o 22:01

    A dzieciom do kąpieli ile można sypać?

    1. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 00:12

     pO szklance, więcej wody 😉

     1. aniag 2 czerwca 2017 o 08:52

      Dziękuję za odpowiedź

     2. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 08:54

      To są minerały, soli i magnezu można nawet więcej, ale tu sztuka polega na systematyczności.

 15. maja 1 czerwca 2017 o 18:01

  Grzegorzadam na Tobie jak na Zawiszy można zawsze polegać 🙂 czyli 1/2 szklanki chlorku magnezu 1/2 szklanki sody oczyszczonej 1/2 szklanki soli kłodowskiej i moczymy nogi 20-30 minut pozdrawiami i bardzo ,bardzo dziękuję BUZIAKI

  1. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 20:37

   Godzina jeszcze lepiej, dolej sobie gorącej w trakcie.

 16. maja 1 czerwca 2017 o 18:07

  jak już mam okazję mam do Ciebie i nie tylko do Ciebie pytanie kiedyś pisałam o torbielu wątroby ok 8 cm okazało się że jest ich więcej doktor od przeszczepów stwierdził ,że mam policystyczną wątrobę ponoć genetyczne . Bąblowce , robale, nowotwór wykluczone .Czy może wiecie jak to leczyć. pomocy .Bo jak torbiel będzie miała 10 cm to trzeba go operować .M am jeszcze guzki na tarczycy a tarczyca łączy się z wątrobą

 17. grzegorzadam 1 czerwca 2017 o 20:36

  ”doktor od przeszczepów stwierdził ,że mam policystyczną wątrobę ponoć genetyczne .
  Bąblowce , robale, nowotwór wykluczone .Czy może wiecie jak to leczyć. pomocy .Bo jak torbiel będzie miała 10 cm to trzeba go operować ”

  A jak 9.5 cm to jeszcze nie?!

  Tak, ”genetyczne” :
  http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

  ”Bąblowce , robale, nowotwór wykluczone ”’
  jaką metodą?

 18. maja 2 czerwca 2017 o 20:39

  badania miałam robione i biorezonans ( Pani była zdziwiona ,że nie mam pasożytów ) .Tak to wątroba dobrze funkcjonuje próby wątrobowe ok . Mają takie procedury ,że od 10 operują bo może wtedy pęknąć . Ale bardzo dziękuję będę piła może …… się zmniejszy .Wyczytałam ,że to jest podobne do policystycznych jajników
  pozdrawiam

  1. grzegorzadam 2 czerwca 2017 o 21:40

   A wirusy? grzyby?
   Nic kompletnie?
   Co to był za biorezonans?

 19. maja 3 czerwca 2017 o 19:13

  nie wiem dokładnie w jednej ręce coś trzymałam i na takiej skali coś pokazywało jak pracują poszczególne organy , czy mam pasożyty , czego mi brakuje , jakie suplementy mają dobry wpływ na mnie , a które nie . Biorę teraz niacyna i witaminy z gr B bo ponoć też niszcz grzyby( a wszyscy prawie je mamy) ,Po wpisie o niacynie kupiłam i przeczytałam książkę więc biorę jeszcze l- lizynę i lecytynę rzepakową . to wszystko pomaga nie tylko na nerwy , lęki ale i na wątrobę . Dzięki wielki za zainteresowanie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *