Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 365 120
42 online
42 277 VIPy

5 prostych formuł, które zapoczątkowały globalny trend na alkalizację ciała

Soda chroni potas w komórkach?!

Przy wielu ciężkich schorzeniach w komórkach i tkankach organizmu występuje stan, w którym krew może zmierzać ku odczynowi UWAGA: kwaśnemu (to jest sytuacja ekstremalna, która prowadzi do śmierci).

Wówczas dochodzi do niedoboru kationów potasu i nadmiaru sodu, co z kolei prowadzi do stłumienia procesów wymiany w komórkach (wyhamowuje cykl Krebsa), obniżenia przyswajania tlenu, i co najgorsze zmniejszenie żywotności komórki i całego organizmu.

Chodzi o dodanie ciału animuszu w życiowo koniecznej roli utrzymania poziomu pH krwi w ściśle określonych małych widełkach lekkiej zasady.

Co to jest alkalizacja?

Pokarmy, które nie wprowadzają kwasu do organizmu, ułatwiają ciału alkalizację krwi, co jest WYMOGIEM. Właśnie w ten sposób rozumiemy alkalizację.

Alkalizujący co to znaczy?

Działanie sody jest unikalne. Dzięki temu, że do organizmu trafiają aniony kwasu węglowego (HCO) wzrasta REZERWA ZASADOWA organizmu, co w efekcie dalszych procesów, stwarzają się warunki do PRZENIKANIA KATIONU POTASU do komórek, a to prowadzi do potężnego zastrzyku poprawy samopoczucia.

Każda z tych formuł Teda z Bangkoku ma już z 10 lat, oczywiście posiada nie tylko zalety, ale i wady, bowiem jak wiesz wszechświat jest dualny. A SODA jest świetna, jednak JEST ANTAGONISTĄ POTASU i pomimo powyższych rewelacji i tak należy działać przytomnie.

Co to jest alkalizacja moczu?

Mocz posiada określone pH (logarytmiczna jednostka kwasowości i zasadowości), które ulega wahaniom. PH moczu można mierzyć samemu za pomocą pasków wskaźnikowych.

w didaskaliach

Uznaje się, że pH moczu odpowiada pH limfy, która powinna być rownież lekko zasadowa, jednak są różne odstępstwa co do pH moczu, które możesz celowo chcieć wprowadzić. Przykładowo przy zapaleniach pęcherza dobrze będzie pęcherz mocz zakwaszać żurawinami np. Ale stosując kurację uva ursi wręcz przeciwnie, roślina ta, aby pomogła wymaga moczu z lekka zasadowego.

I właśnie soda może nadmiernie alkalizować mocz, co w przypadku skłonności do wspomnianych zakażeń pęcherza często nie jest wskazane. Stan zapalny w pęcherzu w przypadku powikłań może mieć wpływ na zapalenie nerek. Dlatego konsultacja z lekarzem zawsze jest wskazana.

1. Silne problemy trawienne

1/4 łyżeczki wodorowęglanu sodu do połowy szklanki wody i wypić po posiłku. Wskazane jest picie 2 razy dzienne. Mikstura pomaga trawić i leczy zaparcia.

2. Wsparcie ciała w alkalizacji krwi

1/4 łyżeczki sody dodanej do połowy szklanki wody. Bierzesz raz rano na czczo i raz przed snem.

3. Formuła wydająca się nielogiczną, a działa, mianowicie ocet jabłkowy i soda oczyszczona

Dwie łyżki organicznego niepasteryzowanego cydrowego ACV (prawdopodobnie zadziała każdy surowy ocet jabłkowy, ale Ocet ACV uznaje się za bardzo dobry) octu jabłkowego plus 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej. Bierz ze szklanką wody 2 do 3 razy dziennie na pusty żołądek. PH tego preparatu wynosi około 7, otrzymasz sporego kopa energetycznego.

4. Cytrynowy wodorowęglan sodu

Ta prosta formuła normalizuje wiele parametrów biologicznych dzięki pH, fosforanom, wodorowęglanowi i przeciwutleniaczowi w postaci witaminy C, tworząc potencjalny cud. Bez przesadyzmu proszę.

Świeżo wyciśnięty sok z jednej cytryny. Dodajesz następnie powoli i po trochu 1/4 łyżeczki sody, aż przestanie syczeć.

Następnie dolej wody do połowy szklanki.

Najczęściej pije się tę cytrynową sodą 2 razy dziennie, rano na czczo i przed snem, ale na pusty żołądek, czyli długo po wczesnej kolacji.

5. Limonka i wodorowęglan sodu

Działasz tak samo jak wyżej, ale zamiast używać cytryny stosujesz limonkę. Ta formuła jest oczywiście bardziej rozpowszechniona w Bangkoku niż ta z cytryną, gdyż tam nie uświadczysz cytryny, za to na każdym kroku masz limonki.

w didaskaliach

Zasadniczo pomysł łączenia soku z cytryny, lub limonki z sodą jest dobry dla ludzi, którzy obawiają się i mają problemy z retencją sodu. Sok z cytryny (podobnie jak sok jabłkowy) zawiera sporo potasu, dzięki czemu nadmiar sodu zostaje (teoretycznie, stosując kuracje sodowe należy regularnie badać sód i potas) zobojętniony, a równowaga potasowa przywrócona.

Dodatkowe wskazówki Teda:

 • Aby te alkalizujące formuły były jak najbardziej skuteczne, konieczne pij dużo wody podczas yyy… jedzenia.
 • No i jedz powoli i dobrze żuj.
 • Najlepiej stosuj monodietę na 1 posiłek. Na przykład jak małpa zjedz tylko jabłka, albo tylko kaszę.
 • Białko tylko do śniadania, skrobia tylko do obiadu, a kolacja wege i lekka.

Żadne tam witariańskie cymesy, typu daktyle zmielone z nerkowcami udające sernik. Te formuły możesz stosować w dowolnym momencie dnia, ale zwykle dobrze sprawdza się poranek na czczo.

Jeśli jednak nadal masz problemy z uzyskaniem odpowiedniego zasadowego pH moczu (pomimo wysiłków), to formuła cytryna/limonka z sodą (formuła 4 i 5) zadziała najlepiej.

 • Ale są też ukryte problemy w twojej diecie:
 • Jak zbyt dużo soli kuchennej (każda ilość tej soli, to zbyt dużo ze względu na ilości halogenów i braków minerałów) zamiast nieoczyszczonej soli morskiej.
 • Nie mówiąc już o nadmiarze kawci i coli.
 • Nie zalkalizujesz ciała łatwo jedząc pizze i hamburgery.

Z kolei, gdy odczuwasz spadki energii, dobrym pomysłem będzie formuła 3.

Dlatego, gdy jesteś na 4 szklankach wówczas szklankę 3 z octem jabłkowym pomiń, zastępując ją szklanką zero z octem jabłkowym i sodą (formuła 3).

Zbyt niskie poziomy jodu, również skutkują spadkami energii.

Wówczas do 4 szklanki dodaj pół łyżeczki organicznego kelpu.

owocek

Źródło:

 • www.earthclinic.com

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i się tego trzymajmy.

(Visited 5 777 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marcya 10 stycznia 2019 o 21:27

  Dobrze zrozumiałam,ze gdy dosypujemy sodę do soku z cytryny to nie trzeba jej już gasić gorącą wodą ?Można zalać chłodniejszą?

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2019 o 21:50

   tak zaleca Ted, że kwas cytrynowy ją gasi

 2. avatar Ela 11 stycznia 2019 o 06:43

  Hej, od pewnego czasu zauważyłam w kale malutkie, drobniutkie, czarne kropeczki. Co to może byc? Właściwie widać je na papierze toaletowym.

  1. avatar Pepsi Eliotś 11 stycznia 2019 o 11:13

   zwykle jest to związane z tym co jesz, nie jadłaś maku? :), natomiast czarne plamy, to już może być coś poważniejszego (krew), ale niekoniecznie https://www.quora.com/What-are-the-symptoms-of-small-black-spots-in-your-stool

   1. avatar Ela 11 stycznia 2019 o 16:42

    To dużo mniejsze niż mak. Nie jadłam maku. to raczej malutenkie kropeczki. Biorę nalewkę z ostropestu plamistego. Może to być oczyszczanie watroby? Nie mam już pomysłu co to może byc…

    1. avatar Jarmush 11 stycznia 2019 o 19:08

     nie, to nie skutek oczyszczania, raczej jakieś warzywo, niemartwiłąbym się, albo oddaj kał do badania, też na krew utajoną

   2. avatar roza 11 stycznia 2019 o 23:52

    To może być od bananów

  2. avatar Gabi Orchita 11 stycznia 2019 o 18:52

   Czytam „kale” i myślę o jarmużu ?

  3. avatar Niki 11 stycznia 2019 o 19:43

   Czytałam już gdzieś o tym i u jakiegoś dzieciaka widziałam. Jeśli jesz banany w dużych ilościach, albo niekoniecznie dużych, to może być kłopot z tymi maleńkimi pesteczkami, które widać w przekroju banana, jeśli byłyby nieco inne te kropeczki takie wyraźniejsze to można podejrzewać pozostałość po krwawieniu, krew zbija się i zasycha w takich grudkach, u innych moga być objawem jakiejś alergii układu pokarmowego, albo obecności lamblii czy innej robaczycy (z kału ciężko je wykryć, próżno oddawać kał do badania, ale można spróbować co wykryją) ale też grzyb może dawać objaw czarnych punkcików. Często znikają za jakis czas i nie pojawiają się, maluszki miewają takie kropeczki najczęściej, mamusie uspokojone że to zapewne po bananach (po persymonach też – to owoc kaki) nic z tym nie robią i być może nie potrzeba wprowadzać stresu, rwania włosów z głowy… ale potem dzieciaki często łapią owsiki i nie mówią o tym mamusiom… no cóż, dobrze by było, ażeby mamusie obejrzały sobie zdjęcia w sieci, może np. z sekcji zwłok kameleona, właśnie oglądam woreczek żółciowy i jelita zaatakowane przez owsiki, bo wyobraźnia nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. Zapobiegawczo warto zacząć myć owoce i warzywa w kąpieli kwasowej i sodowej, szczoteczką.

 3. avatar Michał 11 stycznia 2019 o 07:29

  Jak długo można pić te mikstury?

  1. avatar Jarmush 11 stycznia 2019 o 10:44

   należy kupić paseczki (wkrótce będą nasze) i kontrolować pH moczu rano na czczo i o 12 w południe, oraz doraźnie, gdy własnie odczuwasz spadki emergii, źle trawisz etc.

 4. avatar malacza 11 stycznia 2019 o 21:12

  Czy jak się nie ma woreczka żółciowego to sposób pierwszy można stosować ?
  Mam zaparcia i od czasu wycięcia worka doszły wzdęcia.

  1. avatar Jarmush 12 stycznia 2019 o 07:15

   4 szklanki będą idealne, szczególnie szklanka 2, i możesz dołożyć szklankę zero z sodą, ale soda to jest na cykle, a 4 szklanki to model życia.

 5. avatar malacza 11 stycznia 2019 o 21:14

  Jaką wodą zalać, gorąca czy taka do picia?

  1. avatar Jarmush 12 stycznia 2019 o 07:13

   wg Nieumywakina zawsze należy zgasić sodę wrzątkiem, a potem dolać zimnje wody żeby było przyjemne do picia i wypić zaraz. Sok z cytryny/limonki działa na sodę jak wrzątek, gasi ją. Co do octu nie jestem pewna.

   1. avatar Niki 12 stycznia 2019 o 10:24

    ocet też powinien gasić sodę, w końcu jest kwasem, burzy syczy aż miło

    1. avatar Jarmush 12 stycznia 2019 o 12:58

     dzięki, no to już wiemy

 6. avatar dz 12 stycznia 2019 o 14:55

  Formuła nr 3 – krok po kroku co do czego po kolei poproszę 🙂

  1. avatar Jarmush 12 stycznia 2019 o 22:13

   jasno opisaną, moim zdaniem 🙂

 7. avatar dz 12 stycznia 2019 o 23:58

  Niby jasno, ale jednak poproszę łopatologicznie 🙁 … Czy kolejność ma znaczenie, a mianowicie:
  1) do szklanki wlewam ocet jabłkowy i dosypuję sody oczyszczonej – całość zalewam wodą, mieszam i biorę 🙂
  czy 2) do szklanki z wodą dolewam octu i dosypuję sody … ?
  I jaka woda najlepsza?

  1. avatar Jarmush 13 stycznia 2019 o 11:26

   bierzesz sodę, zalewasz octem i dolewasz wodę

 8. avatar dz 13 stycznia 2019 o 11:58

  I o to mi chodziło 🙂 dziękuję!

 9. avatar Magda 13 stycznia 2019 o 17:51

  Nie bardzo wiem, jakim cudem podwyzszanie ph kwasow żołądkowych poprzez wypicie sody ma poprawiać trawienie, podobnie jak picie wody po zjedzonym posiłku, która powoduje ich rozcieńczenie???

  1. avatar Robert 14 stycznia 2019 o 13:27

   Dla mnie to też nielogiczne

 10. avatar eve 13 stycznia 2019 o 20:29

  a jakiej sody uzywac ? moze byc zwykla ze sklepu spozywczego?

  1. avatar Jarmush 13 stycznia 2019 o 21:40

   tak, wodorowęglan sodu bez dodatków, spożywczy

 11. avatar Monika 27 października 2020 o 08:47

  Witaj Pepsi. Od dwóch dni pije szklankę 0 z sodą, bo moje pH moczu z rana wynosiło 5,5 i czułam się strasznie osłabiona (zmęczenie, ból mięśni, stan podgorączkowy). Ale od właśnie dwóch dni pojawiła się biegunka. Czy to może mieć związek z soda? Pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 27 października 2020 o 14:31

   Tak, soda to nie jest lekarstwo na wszystko. Może przy okazji zrobisz sobie jakieś badano z tej listy? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html <3

 12. avatar Małgorzata Wróbel 26 sierpnia 2021 o 19:38

  Pozdrawiam

  1. avatar Przemko :-) 27 sierpnia 2021 o 19:08

   zdrowia ?
   i miłości ❤️

 13. avatar Marek 26 sierpnia 2021 o 21:01

  ….. Kto nie lubi lub boi się wypić sodę może upiec lub usmażyć sobie placki np proziaki na sodzie , które także podnoszą ph . Wiem bo sam badałem ph po ich zjedzeniu . Pozdrawiam wszystkich

  1. avatar Pepsi Eliot 28 sierpnia 2021 o 16:31

   Proszę NIE SPAMOWAć tym bardziej, że mamy doskonałe paseczki pH https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html Polecam, no i też Cię pozdrawiamy <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum