Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 415 217
62 online
35 538 VIPy

5 sposobów na menopauzę (yyy … co to jest menopauza?) bez użycia alopacji

Menopauza jest po prostu kolejnym etapem życia kobiety, jednak medycznie jest ona definiowana jako zatrzymanie się gonad, trwające rok lub dłużej. To, że jajniki produkują mniej estrogenu, przez co nie można naturalnie zaciążyć, nie jest raczej problemem, bowiem z reguły kobiety obawiają się innych rzeczy. Im bardziej są straszone, tym bardziej się boją. I o to matriksowi chodzi.

U większości kobiet czas menopauzy jest zbliżony do momentu wystąpienia menopauzy u ich matek. I co z tego? Kogo to obchodzi?

Naturalne substancje są wykorzystywane od wieków by leczyć wszelkie schorzenia. Olejki eteryczne, zioła, korzenie roślin, ich pączki i soki, to wszystko ma niezwykły potencjał i jest w stanie skutecznie zapobiec rozwojowi chorób, a nawet je cofnąć.

Jednak menopauza nie jest chorobą, jak usiłuje się wmówić kobietom od najmłodszych lat

Nie jest i nigdy nie była. A kość udowa kobiety 30 letniej nie powinna stanowić wzorca dla kości, która ma wszelkie prawa być rzadsza, przez co bardziej elastyczna.

O czym zgrabnie wyłuszczyłam: wysoka gęstość kości, to więcej szkody, niż pożytku

Oczywiście nie twierdzę, że nie ma czegoś takiego jak osteoporoza i, że upadek 85 latki nie może skończyć się złamaniem kości miednicy (należy przede wszystkim zadbać, aby się nie przewracała), ale uważam, że potworna trzęsiawka, która ma nas dopaść jeśli chodzi o estrogeny, (że malutko, zgoła nic, drżyjcie brzydulki łamane przez bidulki) jest kolejnym matrixowym wzbudzaniem strachu w konkretnym celu.

Olej to, jakby co, zrób im taniec lekko wiotkiej, jakże wibracyjnej skóry. Zatańcz im tango Mrożka, albo pójdź dla jaj w magiczny rytm muzyki chochoła. Wesele? Chcieli, to mają.

Czy ludzie nie mają prawa się starzeć?

Dlaczego medycyna konwencjonalna tak chętnie przekształca zwykłe starzenie się w chorobę? Dlaczego nie martwimy się, że dzieci są takie młode?

Matrixowi jest na rękę, żeby menopauzę uznać za chorobę, którą koniecznie trzeba leczyć, to samo z naturalnym spadkiem gęstości kości w wyniku starzenia się.

Wybór wzorca gęstości kości, w postaci kości w szczytowej masie kostnej 30 letnich kobiet jest całkowicie arbitralne, ale również bardzo nielogiczne, żeby nie powiedzieć debilne. Dlaczego gęstość 80 letnich kości mamy określać jako „nienormalną”, jeśli są one mniej gęste niż u trzydziestolatki?

Z tego samego powodu leczy się menopauzę hormonalną terapią zastępczą, powodując znacznie więcej złego niż dobrego, na przykład choroby serca, udary mózgu i raki. Kobiety boją się „chorować” na menopauzę i boją się mieć rzadsze kości, biorą więc na te najczęściej wymyślone choroby hormony, dragi na osteoporozę, a przy okazji mega dawki wapnia pierwiastkowego, aby kości zagęścić za wszelką cenę.

Najbardziej niepokojącą oznaką jest to, że rzesze zdrowych kobiet, które nie doznały żadnych objawów „niskiej gęstości mineralnej kości”, popychane są w ryzykowne leczenie, za to generujące miliardy producentom urządzeń DXA, lekarzom i farmaceutom, a przede wszystkim przemysłowi farmakologicznemu.

Choroby nie ma? Chorobę się stworzy

Nieżyjąca już pani Wisłocka (autorka słynnej „Sztuki Kochania”), propagatorka grzmocenia się po głowach yyy… poduszkami w sypialniach, co miałoby wpłynąć na libido małżonków, w co nie wnikam, a więc Michalina powiedziała zdanie jakżeż prawdziwe, mniej więcej w ten deseń:

Idziesz sobie przez życie z uśmiechem, od czasu do czasu kogoś urodzisz, następnie przestajesz rodzić ludzi. To wszystko, nic takiego.

– Pepsi, ale przecież kobiety cierpią na menopauzę i problemy hormonalne, a także na PMS.

– Odpowiem więc, kobieta jest dobra w cierpieniu, ciało bolesne kobiety jest nieugięte i musi być najedzone. A to bólem, a to strachem i zamartwianiem się, a to menopauzą. Generalnie idąc przez życie nie gadasz ze swoim ciałem bolesnym.

4 szklanki, surowy pokarm roślinny, superfoodsy, mało tłuszczu, post przerywany, odpowiednie suplementy diety, to pomogłoby ciału na poziomie materii. Ale to pikuś, najważniejsze jest z czym rezonujesz? Jakie konstrukty nakładasz na swoją podświadomość? Co dałaś sobie wcisnąć?

Jeśli ktoś Ci powie, że estrogeny sprawiają, że jesteś mądrzejsza, a Ty będziesz rezonować z tą opinią, to pewnie Twój iloraz inteligencji spadnie. Zresztą, kogo obchodzi iloraz inteligencji? Kogoś z mediów, pana z telewizora? Sąsiada, raperów, Staniszkis?

To wszystko ściema, w Tobie jest nieśmiertelna jaźń Buddów i owa świadomość zawsze będzie wyższa od IQ laski pełnej estrogenów i dobrych stopni, oraz błyskotliwych wypowiedzi na studiach. Chyba, że ta laszka też zacznie się budzić i dotrze do siebie samej. To nie są porównania, ani oceny, tylko orzeczenia w kwestii.

Piersi

Piersi są również wyjątkowo podatne na zwapnienia. Mammografia rentgenowska, tak samo jak rentgen kości pokazuje patologiczne mikro zwapnienia w piersiach. Niestety niektóre takie zwapnienia mogą być przyczyną zmian nowotworowych.

To zjawisko może również pomóc wyjaśnić fakt, dlaczego kobiety z najwyższą gęstością kości (często uzyskaną przez zmasowaną mega suplementację wapnia) chorują 3 razy częściej na raka piersi.

Objawy menopauzy

Nie wymieniam, i nie wnikam, bo są z pewnością łatwo dostępne w „Twoim Stylu”, albo w „Old Viva”:) Poza zastępczą terapią hormonalną (ZTH), lekarz zaproponuje z pewnością dodatkowe leczenie konkretnych objawów.

A to coś na tropiki na twarzy (no dobra, uderzenia gorąca), a to coś na zimną potliwość, dla odmiany coś na suchość, a to coś na łamliwość (no i propozycje na skamienienie: dużo dużo wapnia).

Nie ma to oczywiście najmniejszego sensu, bo nie redukuje źródła problemu (o ile jest jakiś problem), a jedynie wycisza go i wprowadza ciało w zakłopotanie. To jasne, że ciało każdego człowieka jest wyjątkowe i będzie odpowiadało w różny sposób na różne rodzaje terapii.

Jeśli uznasz, że jednak musisz, że rezonujesz z meno, przed Tobą kilka propozycji naturalnego regulowania hormonów:

1. Omega-3

Kwasy Omega-3 są właściwie niezbędne dla kobiecego (i nie tylko) zdrowia. Hormony sobie w ciele są, i z tym nikt nie polemizuje, bywa, że jest ich mniej. Ale kwasy tłuszczowe Omega-3 są esencjonalne dla wyrównania hormonów. Badanie opublikowane w Obstetrical & Gynecological Survey podkreśla ogólną wartość tego kwasu tłuszczowego dla kobiecego zdrowia i samopoczucia.

Niektóre z opisanych przez naukowców właściwości Omega-3

 • zwiększa płodność (w badaniu zasugerowano nawet, że powinien być stosowany w leczeniu bezpłodności)
 • wydłuża płodność zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu wpływa na długość ciąży i wagę urodzeniową dziecka (oraz rozwój jego mózgu) stabilizuje poziom trójglicerydów (który podnosi się podczas terapii hormonalnej)
 • i co mega ważne, obniża poziom gęstości krwi (spada poziom fibrynogenu, ważnego markera zdrowia ludzi)

Autor badania zauważył także, że suplementacja kwasami tłuszczowymi Omega-3 może pomóc uchronić się przed stanem przedrzucawkowym, depresją poporodową, tak zwaną menopauzą, osteoporozą postmenopauzalną i rakiem piersi.

Warto stosować wysokiej jakości kwas tłuszczowy, stricte apteczne suplementy niestety często mają śladowe ilości omega-3 i nie będą działać.

2. Maca

Jej działanie jest nieocenione.

Maca, czyli korzeń peruwiańskiej rośliny, sam z siebie nie zawiera fitohormonów (w porównaniu do soi chociażby). Działa ona poprzez obecność alkaloidów, działających jako chemiczne inicjatory reakcji, które pobudzają organizm do zwiększenia/uregulowania produkcji hormonów.

W związku z tą niezwykłą właściwością, maca doskonale wpływa na mężczyzn (podnosząc libido, regulując poziom testosteronu, zwiększając wydolność organizmu i zwiększając płodność) u młodych kobiet (podnosząc libido, zwiększając płodność, regulując gospodarkę hormonalną, usuwając objawy PMS i bolesność w trakcie miesiączki)

Maca na niedobór progesteronu

 

Maca działa dla dojrzałych kobiet

 • niwelując objawy menopauzy
 • opóźniając przekwitanie
 • poprawiając samopoczucie
 • regulując gospodarkę hormonalną i wiele, wiele innych

Maca jest doskonała i są na to naukowe dowody, że jest to sekret kobiecości.

Uważka

Nie można łączyć maca z hormonalną terapią zastępczą, z antykoncepcją hormonalną, ani nawet z naturalnymi środkami takimi jak olej z wiesiołka!

3. Olejki eteryczne

Olejki nie tylko, że są boskie, ale także przynoszą ulgę po długotrwałej, szkodliwej terapi hormonalnej. Przy założeniu, że jednak rezonujesz z menopauzą podają Ci więc kolejne remedium.

Szałwia muszkatołowa:

 • zmniejsza bóle miesiączkowe,
 • niweluje fale gorąca, koi stres
 • poprawia równowagę hormonalną

Bodziszek:

 • poprawia nastrój i reguluje hormony,
 • wspomaga cykl menstruacyjny w okresie premenopauzalnym
 • ma antydepresyjne działanie

Lawenda:

 • od dawna znana jako relaksująca i polecana przy problemach z bezsennością
 • okazuje się, że potrafi także regulować hormony
 • też odstresowywać,
 • łagodzić skurcze i bóle głowy,
 • a także zapobiegać palpitacji serca i falom gorąca

Świerk:

 • spowalnia zwapnienie kości
 • pomaga zredukować zwapnienia

Róża:

 • wpływa na problemy z moczem,
 • poprawia humor
 • redukuje fale gorąca

Niepokalanek mnisi:

 • pomaga regulować huśtawki nastrojów

Możesz dodać olejków do kąpieli, stosować je w masażu, dodać kilku kropli do ulubionego balsamu, a w przypadku problemów ze snem i napadów fal gorąca, można skroplić delikatnie poduszkę.

Jednak o ile nie wiesz na pewno, że nie jesteś uczulona, nie dawaj ich bezpośrednio na skórę (rozcieńczaj oliwą, olejem kokosowym), ani ich nie pij. Nie ma potrzeby pić olejków eterycznych.

Witamina D3

Polecamy Witaminę D3 z K2 TiB do ssania (smak wiśniowy), lepiej wchłanianą z receptorów podjęzykowych


4. Witamina K2

Badania pokazały, że witamina K2 jest jedną z najbardziej potrzebnych substancji odżywczych dla długotrwałego zdrowia kości i jest jeszcze ważniejsza niż wapń.

Bez witaminy K2 organizm nie potrafi kierować wapnia do kości, gdzie jest potrzebny.

Zamiast tego wapń dostaje się do tkanek miękkich, czyli np. tętnic, co prowadzi do bardzo tragicznego w skutkach połączenia osteoporozy i miażdżycy, oraz innych bardzo złych skutków paradoksu wapnia.

Według najnowszych badań K2 jest niezbędna, żeby przetransportować wapń i inne minerały do tkanki kostnej, aby ją wzmocnić i zapobiec zwapnianiu kości. Badania pokazały, że witamina K jest efektywna nie tylko w profilaktyce i zatrzymaniu postępu osteoporozy (jak jednak wystąpi), ale potrafi także naprawić powstałe już ubytki.

Naukowcy wykazali, że objawy zwapnienia kości cofają się u osób z zaawansowanym stadium choroby nawet o 80%.

 

5. 4 szklanki i yyy … bieganie

To zrób koniecznie: rusz ze skrzyżowania.

Pij codziennie 4 szklanki, biegaj, ćwicz, odstaw faje, bierz super antyoksydanty, zakwaszaj żołądek, alkalizuj ciało, mrucz, śpiewaj, tańcz, rezonuj z Ziemią, oddychaj głęboko, szczotkuj się na sucho, i na ciepło myj myjką frotte, naprzemienne prysznice, chyba, że nie możesz, śmiej się dużo, jak chcesz płakać, to płacz, byle krótko i w samotności (z wyciem to samo), nie wzmacniaj ewentualnych chorób gadaniem o nich, bądź wdzięczna, teraz jest superancko, gdyż idealnie, akceptuj teraz, mów TAAAK, nie mów NIEE, kochaj siebie, nie porównuj się z laskami przed meno, czy też po, nie oceniaj, uśmiechaj się do chłopaków i nie siedź na skrzyżowaniu, rusz w drogę.

Pepsi Eliot

PS

Są sytuacje, gdy HTZ zapisana przez lekarza będzie dobrym wyborem. Bowiem różnimy się i niektóre kobiety przeżywają męki, do potów i bardzo częstych uderzeń gorąca, dołączają się palpitacje. To z pewnością nie jest zdrowe.

(Visited 11 022 times, 10 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Lila Dmochowska 21 czerwca 2020 o 14:03

  Uwielbiam ??????

  1. avatar Jarmush 21 czerwca 2020 o 19:22

   z wzajemnością <3 <3

 2. avatar Ewela 21 czerwca 2020 o 14:08

  Pepsi przy przewadze estrogenowej korzystac z Maca czy tylko Ashwaganda? Po maca wzietej rano mialam kopa jak po kilku kawach I problem z zasnieciem

  1. avatar Jarmush 21 czerwca 2020 o 19:22

   Maca nie dostarcza estrogenów, ona wyrównuje hormony, ale skoro tak reagujesz, pozostan tylko przy Ashwagandha

 3. avatar Agata 21 czerwca 2020 o 16:23

  Wlasnie, omega 3 jest wazne ale nie ma w sklepie:(

  1. avatar Jarmush 21 czerwca 2020 o 19:20

   G&F, C i Omega TiB już lecą! Będą w tym tygodniu.

 4. avatar martus 23 czerwca 2020 o 06:51

  Hej Pepsi
  11/06 złożyłam zamówienie na this is bio, pieniądze zeszły z konta 15/06, a zamówienie nawet nie wysłane. Pisałam maila kilka razy już, zero odpowiedzi… możesz jakoś pomóc

  1. avatar Jarmush 23 czerwca 2020 o 10:44

   Hej Kochana, zadzwoń jak najszybciej do Moniki na numer sklepu 509-656-635 , z pewnością zaszło jakieś nieporozumienie, pozdrawiam serdecznie

 5. avatar Kita 23 czerwca 2020 o 07:55

  Peps, wspaniały art. Uwielbiam Twój styl pisania.
  Co do supli, to polecam kelp z Twojego sklepu. Biorę od tygodnia wraz z selenem, cynkiem, kwasem askorbinowym, spiruliną, D3 z K2. Czuję się w końcu tak wspaniale, jak gdy miałam 12 lat. Teraz mam 39.
  Brak jodu w społeczeństwie jest plagą. Na samej sobie widzę jaką różnicę w stanie ciała i ducha robi suplementacja jodem.

  1. avatar Jarmush 23 czerwca 2020 o 10:42

   wysyłam miłość

 6. avatar Mandi 24 czerwca 2020 o 09:16

  Pepsi kochana już mi tyle razy pomogłaś więc może i tym razem coś doradzisz. Tym razem chodzi o moją ciocię. Była na kontrolnej wizycie u ginekologa i ma skierowanie do szpitala na pobranie próbki, ponieważ wyszła jej endometrioza 9cm. Ciocia od 1,5 roku juz nie ma miesiączki. Czy faktycznie pilne jest pobranie tej próbki? Czy to bardzo poważne? Czy coś doradzisz? Obiecałam, że zapytam Ciebie bo zawsze umiesz znaleźć jakieś rozwiązanie i już tyle razy mi pomogłaś, że nie da się tego zliczyć 🙂

  1. avatar Jarmush 24 czerwca 2020 o 18:38

   A jakie grube endometrium na USG?

   1. avatar Mandi 24 czerwca 2020 o 19:19

    9 cm

    1. avatar Jarmush 24 czerwca 2020 o 20:50

     Cokolwiek zadecyduje, dobrze byłoby wiedzieć wcześniej, co to jest i po to jest to badanie.

     1. avatar Mandi 25 czerwca 2020 o 18:33

      Dziekuje, przekaże ?

 7. avatar Monika 28 listopada 2020 o 20:04

  Pepsi kupuje od Ciebie wspaniale suplementy co poradzisz na uderzenia gorąca u 50 letniej kobiety mojej siostry rak piersi hormonozalezny amputacja piersi leczenie podawanie tamoxifenu. Co powinna i vo może brać ? Aschwaganda wskazana ? 'Czerwona koniczyna ’?

  1. avatar Pepsi Eliot 29 listopada 2020 o 05:17

   Jak wiesz, nie jestem lekarzem, ale przede wszystkim skupiłabym się na polepszeniu pracy nadnerczy, żeby wyrównać estrogeny właściwym poziomem progesteronu. Maca nie byłaby wskazana. Czy siostra ma niedoczynność tarczycy? Bo to często idzie w parze ze zmęczonymi nadnerczami? Jakie ma pH moczu? Kreatynina, kwas moczowy, mocznik, generalnie badanie moczu, 25(OH)D, B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytyna, cukier i insulina na czczo, fibrynogen, homocysteina i lipidy? Napisz do mnie na mesendżera na FB i przepisz naszą konwersację. Jeszcze podkreślam, ze nie jestem lekarzem i wszystko co powiem należy skonsultować z lekarzem prowadzącym, gdyż takie jest prawo <3

 8. avatar Mona_Lu 25 lipca 2021 o 14:14

  Babeczki, a mam pytanie do biegaczek w trakcie lub po menopauzie – czy zauważyłyście jakiś wpływ na wyniki sportowe? Biegam regularnie i maszeruję, ale od jakiegoś czasu coraz słabiej mi się biega, okresy niby jeszcze regularne, ale dni płodne już nie takie i czasem mi się gorąco zrobi ni z tego ni z owego… Może być związek, czy gonić do lekarza (choć wcale z żadnym nie rezonuję)?
  Lovvki

  1. avatar Pepsi Eliot 26 lipca 2021 o 08:17

   A w jakim celu gonić do lekarza? Po hormonalną terapię zastępczą? Jaki masz poziom żelaza i ferrytyny? TSH? Elektrolity? 25(OH)D? Generalnie masz jakieś badania z tej listy? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html

   1. avatar Mona_Lu 27 lipca 2021 o 07:36

    Pepsi, jak ja Cie kochammm!

    1. avatar Pepsi Eliot 27 lipca 2021 o 10:24

     A ja Ciebie <3

 9. avatar Masia 20 października 2021 o 19:02

  Proszę doradź, mam silne uderzenia gorąca i cierpię na bezsenność. Lekarze zalecają HTZ, ale jestem przeciwna. Kłopot w tym, że trudno mi funkcjonować, pracować z tymi dolegliwościami. Wiem, że Maca jest idealna, ale czy warto ją jeszcze połączyć z czerwoną koniczyną? Czy sama Maca wystarczy plus ew. te pozostałe suplementy, o ktorych piszesz?

  1. avatar Pepsi Eliot 21 października 2021 o 04:15

   Maca nie można z niczym łączyć co ma związek z hormonami rozrodczymi <3

   1. avatar Aneta 3 września 2022 o 10:58

    Znalazłam odpowiedź, dziekuje!

 10. avatar majka 12 marca 2022 o 08:02

  Przyjmuję tibowską omegę-3, od prawie roku. Czy robić przerwę, czy można non-stop?
  Pozdrawiam bardzo bardzo 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 12 marca 2022 o 09:42

   można non stop, szczególnie, gdy nie jesz tłustych ryb i nie przyjmujesz środków na rozrzedzenie krwi

 11. avatar dakoota 14 marca 2022 o 09:37

  Pepsiu, a oleju z wiesiłka to nie mozna z maca wcale? czy żeby nie razem? tzn Maca rano, a popo wiesiołek?

  1. avatar Pepsi Eliot 14 marca 2022 o 12:24

   wcale, jedno kończysz i wchodzisz sobie na drugie <3

 12. avatar Aneta 3 września 2022 o 10:56

  Witaj Pepsi,
  Mam spiralke mirene hormonalna i pije w małych ilościach maca w smoothie rano. Czuję się bardzo dobrze! Czy mogę tak, poniewaz w artykule jest zabronione? Byłbym bardzo wdzięczna za info.
  Pozdrawia 🙌

  1. avatar Pepsi Eliot 3 września 2022 o 11:08

   jak Ci dobrze, to pij 🙂

 13. avatar Aneta 3 września 2022 o 12:53

  Dziekuje😘

 14. avatar Gosia 1 października 2022 o 11:18

  Czy macę można spokojnie brać podczas suplementacji olejem z ogóreczniczka (borago)?

  1. avatar Pepsi Eliot 1 października 2022 o 14:05

   nie widzę związku, olej z wiesiołka to jednak co innego

 15. avatar Ewa 30 stycznia 2023 o 16:42

  Mam 52 lata
  W ubiegłym roku( na początku) miałam trzy razy okres w ciągu 6 tygodni ,.krótki trzydniowy .
  Potem wróciło do normy.
  Później latem zniknął na dwa miesiące
  Wrócil.
  Teraz styczeń ..właśnie mam drugi raz okres .
  Trzy dni mega obfite a potem jak ręką odjął .
  Czy to normalne w tym wieku ….
  Nie jem mąki cukru stosuje post przerywany
  Do niedawna piersi bolały mnie przed okresem
  Teraz nie .

  1. avatar Pepsi Eliot 30 stycznia 2023 o 18:23

   Tak, to w tym okresie normalne, przyjmuje się, że 12 miesięcy bez okresu po ostatniej miesiączce, to już menopauza. I wtedy każde krwawienie trzeba szczególnie kontrolować. Wcześniejsze krwawienia „podchodzą ” jeszcze pod miesiączki.

 16. avatar Joasia 14 kwietnia 2023 o 19:12

  Mam pytanie, czy jak jem tofu i piję mleko sojowe. (mam przedwczesną menopauzę) to czy mogę brać maca?

  1. avatar Pepsi Eliot 15 kwietnia 2023 o 13:40

   Tu chodzi o wyizolowane fitoestrogeny z soi, czy innych strąków. Jedzenie wchłania się inaczej.
   Maca jest energizerem, jeśli masz wysokie ciśnienie, może zadziałać jak filiżanka kawy/

   1. avatar Joasia 15 kwietnia 2023 o 16:08

    Dziękuję 🙏

 17. avatar Agata 12 marca 2024 o 15:53

  Hej Pepsi ❤ mam 3 pytania, w kontekście meno.
  Pytanie 1: podkreślasz często fakt, że jedząc mięso zjadamy też stres i lęk (jestem weganką) Ostatnio czytam i słucham Ciebie na temat kolagenu, czy omega 3 i widzę, że są z ryb. Czy masz też jakieś odpowiedniki dla wegan?
  Pytanie numer 2: czytałam Twoje wpisy o menopauzie i o macy. Ja macy próbowałam kilka razy i generalnie wszystko było ok, ale dwa razy miałam pogrubienie endometrium i jeden lekarz już mnie straszył operacją. Odstawiłam macę i problem zniknąl. Dodam również że podczas badania lekarz stwierdził że tak to ujmę „młodzieńczy wygląd płynu fizjologicznego” i że może jeszcze coś będzie – sorry za takie tematy – więc trochę się boję, żeby nie namieszać za bardzo. Ale alternatywą jest chyba tylko wiesiołek – bo bardzo poleciała mi energia i skóra i ogólnie siły witalne po menopauzie. A wiesiołek to tłuszcz. Co byś poradziła, iść w ten wiesiołek czy ryzykować z macą?
  Pytanie 3. z wyżej wymienionych powodów zastanawiam się nad ebookiem „Detoks hormonalny” – czy to jest również dla takich leciwych bab jak ja (54 i po meno). Byłam przez chwilę na Boskim i mam wrażenie, że albo nie potrzebnie zgrałam boskiego z menopauzą, albo ogólnie boski nie jest dla mnie, bo posypało mi się wiele rzeczy. Dlatego teraz dwa razy się zastanowię, a widzę, że najlepiej czuję się na białku i tłuszczu, chociaż po tłuszczu jednak czuję górę brzucha. Chciałabym odzyskać siły i mięśnie bez zakwaszania, ale tylko pogorszyłam sprawę.

  1. avatar Pepsi Eliot 12 marca 2024 o 20:49

   Nie bierz Maca w tym układzie, a co do wiesiołka to nie znam się na ziołach
   Detox hormonalny jest dla wszystkich, ale ekstremalnie nie pasuje do Twojej koncepcji diety, którą lubisz
   <3

   1. avatar Agata 13 marca 2024 o 10:51

    Dziękuję <3 w sensie "lubisz", że mój organizm lubi tak? Bo ja miałam na myśli, że lepiej się poczułam włączając po prawie roku białka czy trochę tłuszczu, ale jednak bardzo przemawia do mnie koncepcja diety beztłuszczowej i bezbiałkowej, wszystko co piszesz itp. Bardzo chciałabym docelowo być na tej diecie – nie ukrywam, że mogłam pozostać tylko u Ciebie, bo u Ciebie nie ma żadnego lęku, czy straszenia, był czas że przez Boskiego bałam się nawet przechodzić po świeżo umytej klatce schodowej, bo Antoni straszy, że takie wdychanie karmi patogeny i generalnie mnóstwo opisów sytuacji życiowych, które dokarmiają patogeny. Mam w głowie, że "bez białka i bez tłuszczu lepiej", więc zastanawiam się, czy to może być tak, że mam wybór między obecnym lepszym samopoczuciem z białkiem, a przyszłym zdrowiem bez białka? Czuję, że to moje gorsze samopoczucie jest przez ten spadek hormonów po meno, stąd zastanawiam się, czy mogłabym sobie pomóc wskazówkami z ebooka?

 18. avatar Pepsi Eliot 13 marca 2024 o 10:58

  koncepcja jedno, a wyniki badań ciała drugie, jeśli poprawiły się wyniki to znaczy, że ciało lepiej się poczuło. Tutaj akurat przy naszych zepsutych (rozwydrzonych :D) apetytach trochę trudno polegać na lepszym samopoczuciu. Ja się najlepiej czuję jedząc czekoladę 😀 ale jej nie jem
  Badania i wyniki, dopóki nie potrafisz kontraktować się z NADświadomością
  Wejdź na moje darmowe warsztaty, wpis na blogu z dzisiaj (nie ten o wysokim ciśniukeniu) , dzisiaj 1 dzień, robisz je sama, ja podaję tylko wytyczne.

 19. avatar Jola 1 kwietnia 2024 o 20:11

  Czy jakos mozna wzmocnić lub podnieść narzady rodne ktore „opadły”macica,cewka moczowa…u osoby ktora duzo biegała. Wiek monopauza,lekarze powiedzieli ze to jest głupota biegac,skakać…. jak kobieta przekwita.

  1. avatar Pepsi Eliot 1 kwietnia 2024 o 22:02

   Absurd, że to od biegania. Bieganie naturalne zmusza do napinania pośladków i mięśni Kegla. Co druga grubsza kobieta, niećwicząca mięśni Kegla ma problem w pewnym wieku z nietrzymaniem moczu. A wypadanie macicy to również ten sam powód, słabe mięśnie Kegla. Też nieprawidłowa pozycja przy wypróżnoianiu, zaparcia, to są prawdziwe powody.
   Czyli te same czynności trzeba robić, żeby to się nie posuwało, wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie miednicy. Schudnąć, robić 4 szklanki, aby uniknąć zaparć.

   W trudniejszych przypadkach – Pessar dopochwowy to silikonowe urządzenie wkładane do pochwy. Pomaga podeprzeć wybrzuszenia tkanek. Pessar należy regularnie wyjmować w celu czyszczenia.
   No i ostatecznie chirurgia małoinwazyjna, gdy to bardzo przeszkadza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum