Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 812 106
173 online
42 345 VIPy

5 substancji, które zawsze i wszędzie podniosą zdrowie Twojej gospodarki hormonalnej

Twoje hormony, biologicznie, służą do przekazywania informacji między poszczególnymi organami. Zaburzone wpływają na Twój nastrój i wygląd, a przede wszystkim na zdrowie, ponieważ wpływają na rozregulowanie procesów, za które odpowiadają. Hormony mają kluczowe znaczenie, a w przypadku, gdy tylko jeden z nich wypada z linii, następuje brak równowagi hormonalnej. Ten zaś może być tragiczny w skutkach i prowadzić do poważnych chorób i zawirowań zdrowotnych.

Mają one wpływ i powodują zmiany w takich obszarach jak reprodukcja, wzrost i rozwój ciała, metabolizm, nastrój i funkcje seksualne

Jeśli więc cierpisz na bezsenność, jesteś przemęczona i wiecznie osłabiona, nadmiernie się pocisz, wypadają Ci włosy, masz obniżony nastrój, suche oczy i zerowe libido, lub przyjmujesz (przyjmowałaś w niedawnym czasie) leki hormonalne, koniecznie zrób odpowiednie badania. Zestawienie, które przedstawiam poniżej, nie jest zestawieniem substancji regulujących hormony w sposób bezpośredni, są to jednak substancje, które pozwalają trzymać organizm w ryzach i wspomóc jego auto-regulację.

Zestawienie to opracowała Alisa Vitti, integratywna dietetyczka, ekspertka od spraw hormonów i autorka bestsellera Woman Code

Jak podaje specjalistka: Właściwy pokarm zawsze jest na pierwszym miejscu kiedy mówimy o leczeniu i zdrowiu w ogóle. Jedzenie żywności bogatej w substancje wspierające gospodarkę hormonalną, szczególnie w odpowiedniej fazie cyklu, to jedyny niezawodny sposób na zapewnienie długoterminowej równowagi i dobrego samopoczucia endokrynnego. Oznacza to, że żaden pojedynczy suplement nie rozwiąże wszystkich problemów. Wiele osób cierpi jednak z powodu warunków i złożonych objawów zdrowotnych, które wymagają pomocy wspierającej przyśpieszenie i poprawę jakości leczenia. Suplementy są świetnym sposobem żeby wspomóc ciało. Stworzyłam listę suplementów, które wciąż i wciąż pomagają moim klientom. Po 15 latach badania hormonów i układu hormonalnego, odkryłam, że tych 5 substancji poprawi proces leczenia i pomogą utrzymać długotrwałe zdrowie gospodarki hormonalnej.

Poznaj 5 substancji, które postawią Twoją gospodarkę hormonalną na nogi

1. B kompleks

Witaminy z grupy B są niezbędne dla dobrego zdrowia. Niestety wiele kobiet nie przyjmuje ich w wystarczającej dawce. Niedobory witamin z grupy B powodują obniżenie energii i zmęczenie. Witaminy te są zresztą niezbędne dla wielu funkcji metabolicznych. B6 na przykład wspomaga produkcję progesteronu, aby przeciwdziałać nadmiarowi estrogenu (najważniejszej przyczyny zaburzeń hormonalnych). B6 wspomaga rozwój ciałka żółtego, w którym powstaje cały progesteron, a także współdziała z enzymami wątrobowymi usuwając nadmiar estrogenu z organizmu i wzmacniając system odpornościowy.

2. Magnez

Magnez wpływa na zdrowie przysadki, a bez niego produkujesz mniej FSH (hormonu stymulującego pęcherzyki), LH (hormonu luteinizującego) i TSH (hormonu tarczycy), czyli hormonów, które wskazują innym gruczołom w systemie hormonalnym jak optymalnie działać. Niski poziom tych hormonów może objawiać się nieregularnym cyklem miesięcznym i dysfunkcjami tarczycy. Magnez jest zaangażowany w ponad 300 reakcji katalitycznych w ciele.


3. Substancje wspomagające detoks wątroby i metabolizm estrogenu

Twoja wątroba odgrywa istotną rolę w zachowaniu równowagi hormonalnej i utrzymywaniu symptomów na dystans. Aby wykonać całą pracę związaną z odtruwaniem, wątroba potrzebuje w pełni zaopatrzonej podaży wielu mikroelementów i przeciwutleniaczy. Wątrobę odżywiają przeciwutleniacze jak witamina C, kwas alfa-liponowy, kurkuma i inne substancje, które pomagają temu organowi pozostać odżywionym aby mógł on skutecznie pozbywać się nadmiaru estrogenu. Jeśli Twoje ciało nie potrafi efektywnie przetwarzać toksyn takich jak nadmiar hormonów, zwiększa się prawdopodobieństwo problemów hormonalnych, problemów z płodnością, libido i menstruacją.

4. Probiotyki

Zdrowy mikrobiom jest nie zbędny dla zachowania odpowiedniej kondycji organizmu, także w kwestiach hormonalnych. Istnieje wspólnota bakterii jelitowych i specyficznych genów bakterii, zwana estrobolomem, która produkuje enzym wspomagający metabolizm estrogenu. Naukowcy podejrzewają, że estrobolom wspomaga połączenie między hormonami a jelitami i został przez nich powiązany z pewnymi rodzajami raka piersi.

5. D3, K2 i omega-3 (razem)

Badania łączą niepłodność z niedoborem D3 i wykazują, że kobiety z wyższym poziomem 25(OH)D mają nawet cztery razy wyższe szanse do zajścia w ciążę metodą in vitro. Dzieje się tak, ponieważ niski poziom witaminy D3 równa się dominacji estrogenu, ta natomiast może prowadzić do licznych problemów hormonalnych. Witaminę D3 warto przyjmować z omegą-3, ponieważ te kwasy tłuszczowe są niezbędne do stabilizacji nastroju i zmniejszenia skurczów. Witaminę D3 należy natomiast przyjmować zawsze w towarzystwie K2, ponieważ tylko w ten sposób można uniknąć groźnego w skutkach paradoksu wapnia.


Jeśli próbujesz pozbyć się nieprzyjemnych objawów PMS, uregulować swój cykl menstruacyjny, poprawić płodność i libido, czy pozbyć się skutków przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, zrób odpowiednie badania i włącz do diety pomocne suplementy.

A w gratisie poczytaj o najlepszym istniejącym, naturalnym sposobie na regulację hormonów, czyli o korzeniu maca. W tym wpisie znajdziesz Wszystko co powinnaś wiedzieć o Korzeniu Maca.

Źródła: 1

(Visited 8 441 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Gigi 14 czerwca 2018 o 09:25

    Niezwiązane z artykułem, ale proszę o radę. Ostatnio badanie wykazało mi obecność candidy i zakwaszenie organizmu. Jestem na diecie wegańskiej (oprócz suplementacji omega3), gluten raz na jakiś czas w postaci żytniego chleba na zakwasie. O ile z zakwaszeniem myślę, że dam sobie radę(chociażby 4 szklanki) o tyle z candidą może być ciężej gdyż żadne posty owocowe ani witarianizm nie wchodzi w grę (mieszkam z rodzicami, którzy i tak są już wystarczająco sceptyczni wobec weganizmu). Gdybyście mieli jakieś porady odnośnie pozbycia się grzyba zachowując dietę wegańska o ile to w ogóle mozliwe, byłabym ogromnie wdzięczna. Z góry dziękuję za pomoc ten blog to skarb!

  2. avatar OskuAs 14 czerwca 2018 o 14:25

    Peps jak dobrze że już jesteś? błogości ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum