Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 800 797
7 online
42 343 VIPy

5 świeżych wiadomości na weekend, czyli wieści ze świata

Ponieważ ta seria cieszy się Waszym zainteresowaniem, a i fajnie jest czasem wrzucić na ruszt coś w lżejszej formie, przed Wami cotygodniowa porcja wieści ze świata szeroko pojętego zdrowia, natury i wellness. Gotowi?

1. Jesteś tym co jesz i to całkiem na serio

Według nowego badania opublikowanego w magazynie Molecular Psychiatry, korzystanie z dobrodziejstw diety śródziemnomorskiej może obniżyć ryzyko depresji. Wynika to nie tyle z samej specyfiki diety, ale z przeciwzapalnych właściwości niektórych spośród obecnych w niej składników. Stany zapalne mogą obciążyć szlaki nerwowe w naszych mózgach, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem depresji. Jesteś tym co jesz, więc jedz naturalną, odżywczą i szczęśliwą żywność!

2. Już wiemy dlaczego często powtarzasz, że „skądś ją znasz”

Okazuje się, że ludzie mogą rozpoznać aż do 10 000 twarzy. Średnio możemy przywołać 5000 twarzy, co jest nadal dość niesamowite, biorąc pod uwagę, że zwykle w najbliższym otoczeniu ludzie mają około 100 osób. Pierwsze w swoim rodzaju badanie sugeruje, że owa zdolność rozpoznawania twarzy jest szczególnie istotna i pomaga nam uporać się z ilością ludzi, z którymi spotykamy się we współczesnym świecie (na żywo i na ekranie).


3. Zmiany klimatu negatywnie wpływają nie tylko na środowisko ale także na… zdrowie psychiczne

Dziesięć lat i 2 miliony zbadanych osób później, badanie na ogromną skalę dowodzi, że wzrost temperatur oraz zmniejszone opady deszczu stawiają ludzi w obliczu rosnącego ryzyka depresji. Jest to motywacja żeby zatroszczyć się o środowisko i swoje najbliższe otoczenie, ale także przypominajka, że należy o siebie dbać i nie szastać własną energią, nawet w wielkich sprawach. Nie dajcie się wyhaczyć tym matrycom rzeczywistości. Tymczasem zastanów się, czy świadomy konsument to uduchowiony konsument i wprowadź w życie małe wielkie zmiany na rzecz środowiska.

4. Post przerywany może być przyszłością leczenia cukrzycy typu 2

Ostatni raport opublikowany w magazynie naukowym BMJ Case Reports, opisał w jaki sposób trzech dorosłych cukrzyków płci męskiej zredukowało potrzebę przyjmowania insuliny dzięki postowi przerywanemu… I to w mniej niż miesiąc! Chyba nie muszę nic więcej dodawać? Czy odchudzający post przerywany jest naprawdę świetny?

5. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zakazuje siedmiu sztucznych środków aromatyzujących po wpłynięciu petycji oskarżającej je o wywoływanie raka

Niby wszyscy wiemy, że sztuczne dodatki do żywności są szkodliwe, a jednak taka wiadomość cieszy. W czym rzecz? Natural Resources Defense Council, czyli organizacja non-profit działająca na rzecz szeroko pojętego środowiska, wystosowała do FDA petycję mówiącą, że siedem substancji aromatyzujących (pomyśl o miętowym aromacie w gumach do żucia) według badań wywołuje nowotwory po podaniu zwierzętom większych dawek. FDA mówi, że syntetyczne substancje nie są szkodliwe dla ludzi ze względu na niskie stężenia, jednak substancje ostatecznie zostają wycofane, a firmy, które je stosują, mają 24 miesiące na ich wycofanie.

uściski:)

Źródła: choice.npr.org/index.html?origin=https://www.npr.org/sections/thesalt/2018/10/06/655135633/fda-bans-use-of-7-synthetic-food-additives-after-environmental-groups-sue healio.com/psychiatry/depression/news/online/%7Bf5676274-a7f4-4c01-9765-eee88e166905%7D/mediterranean-diet-may-help-protect-against-depression sciencedaily.com/releases/2018/10/181009210730.htm everydayhealth.com/type-2-diabetes/diet/intermittent-fasting-helps-reverse-type-2-diabetes-men-study/ www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4446935/

(Visited 3 736 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar pysia 13 października 2018 o 08:28

  Wpis krótki, ale jak zwykle ciekawy. ?

 2. avatar Marrakesz 13 października 2018 o 10:27

  Help

 3. avatar Goro 13 października 2018 o 11:43

  Witaj Pepsi powiedz mi proszę czy pieprz cayenne aktywuje kurkuminę w kurkumie tak samo jak pieprz czarny? Skończył się czarny i daje cayenne i powiem Ci ze całkiem spoko taka mieszanka

 4. avatar Agnieszka Dragovic 13 października 2018 o 17:41

  Cześć Peps, z innej beczki ale to jest najświeższy wpis więc liczę na to że tu najszybciej mogę Cię dorwać. Proszę o radę co zaaplikowac chłopakowi 31 lat,mieszkał za granicą i mądry dr.. cały rok faszerowal go lekami IPP, ma teraz problemy z jelitami – IBS i kilka zwężen jelita grubego , b. wrażliwy żołądek,, i ostatnio bardzo wypadają mu włosy?? Zmienił diete, 8/16,pokarmy z naturalnymi probiotykami.. Myślałam mu kupić u Ciebie Green & Fruits co Ty na to??

  1. avatar Jarmush 14 października 2018 o 10:58

   Odżywianie G&F TiB, to swoją drogą, ale jest palący problem, jaki ma poziom kwasu w żołądku https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/? poziom 25(OH)D, B12, kwas foliowy, homocysteina, żelzao i ferrytyna, mocz, kwas moczowy, kreatynina, pH moczu, kolor moczu.

 5. avatar Agnieszka Dragovic 14 października 2018 o 19:31

  Dzięki Pepsuniu, przekazałam synowi jakie badania ma zrobić i jak będą wyniki napisze Ściskam mocno i raz jeszcze dzięki ???

  1. avatar Jarmush 14 października 2018 o 21:08

   <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum