logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 653 445
159 online
32 394 VIPy
Reklama

PETARDA ODŻYWCZA
GREENS & FRUIT TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

5 sygnałów ostrzegawczych braków magnezu i jak się ma to do rewolucji?

Magnez  jest jak naturalne bieganie, ale o ile nowe buty biegacze jakoś udało się ujarzmić wielkim firmom, o tyle z naturalnymi składnikami odżywczymi jest gorzej, gdyż nie można ich opatentować.

Dajcie nam rewolucję, a my na niej jeszcze więcej zarobimy. Czy firma Nike zmartwiła się wielkim sukcesem książki „Urodzeni biegacze”?

Tajemnicze plemię „nie do zagonienia” biegaczy Tarahumara, kłusujące od dziecka stylem naturalnym, tylko pozornie zamieszała w koturnowym świecie buciorów przystosowanych do biegania z pięty dla supinatorów, pronatorów i neutrali.  Ambitni ponowocześni biegacze moczyli stopy w mleku, czy farbce do prania i przechadzali się po łatwo zmywalnych posadzkach, obserwując tropy swoich platfusów, aby dobrze dobrać typ buciora. Z tym, że to była ściema, bo bieganie z pięty jest nienaturalne, szkodliwe dla zdrowia kośćca i mózgu awatarów, czyli tak się nie biega, jak się biega.

Wracając do początku, czyli do biegania naturalnego odbicia ze śród-stopy, a nawet bliżej palców, jednocześnie stworzyło nową jakość, która mogła odebrać kromkę chleba firmom sportowym. Tak się wydawało.

Jednak tak naprawdę owa pozorna rewolta spadła jak z nieba producentom butów do biegania, bo ileż mogli amortyzatorów pięty w te (niby ciągle innowacyjne) podeszwy jeszcze powkładać? Tym bardziej, że i tak od pewnego czasu biegało się już jak na szpulkowych (były kiedyś takie nici) koturnach i zwykłe obsunięcie z wysokości obcasa wykręcało kostkę, a kręgosłupy szyjne wytrzepywane od ciągłych naskoków na piętę wkrótce wymagałyby ortopedycznych kołnierzy.

Naturalne bieganie spadło więc jak z nieba

Szybko powstały buty z indeksem jeden, dwa, trzy, cztery, na wszystkie fazy przechodzenia do biegania naturalnego. Bo jasne, że nie możesz od razu biegać jak dziecko naturalnie:), z naskokami na poduszkę stopy, musisz do tej umiejętności dochodzić wieloetapowo, a Nike Ci to zapewni.

Nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że pięcio-palczaki czyli Vibram FiveFingers’y, produkuje któraś ze znanych firm od butów na koturnach, tym razem jako krypto branżunia, szczera i naturalna.

running/ pepsieliot.com

Matrix nie jest ani zły ani dobry, jest beznamiętny, ale też bardzo głodny. Jednak żyjemy wśród wahadeł, czy tego chcemy czy nie.

Właściwie każda nowa idea niby oznajmiająca nową prawdę, działająca w opozycji do starej, nawet jakże kłamliwej jest w rzeczywistości próbą przejęcia władzy i zagarnięcia wpływów poprzedniej idei.

Skąd ten przeskok myślowy? Bo o ile nowe buty biegacze jakoś udało się ujarzmić wielkim firmom, o tyle z naturalnymi składnikami odżywczymi jest gorzej, gdyż nie można ich opatentować.

Zresztą te firmy i tak mają ułatwione zadanie, gdyż ludzie źle się czują po yyy … naturalnych pokarmach. I naprawdę jest mi przykro, że ktoś doprowadził się do takiego stanu, że jedząc owoce i warzywa szczerze źle się czuje.

Teraz tylko jest pytanie, czy osoby te uświadomią sobie jak bardzo dręczyły dotychczas ciało, że teraz (jak narkoman na detoksie) muszą cierpieć (ale przecież to minie), czy też zrezygnują w przedbiegach, a nawet wyciągną (niekoniecznie słuszne) wnioski, że to przez jedzenie roślin tak się źle czują.

A nade wszystko przez braki podstawowych minerałów i witamin, w tym głównie magnezu, też siarki i krzemu, boru, cynku, selenu, jodu, oraz witamin C, D3, K2, B complex, Beta-carotenu i innych.

Szukając własnej drogi do osobistego celu zawsze zahaczysz o jakieś wahadło, to jest nieuniknione.  Nie obrażaj się, nie walcz, nie irytuj, ale szukaj własnych drzwi, daj się podwozić wahadłom, rób to wszystko świadomie. Nie opowiadaj się na barykadzie za żadną ze stron.

Ale pomyśl, czy po prostu nie brakuje Ci magnezu?

Sygnałów ostrzegawczych niedoboru tego minerału istnieje oczywiście znacznie więcej, jednak tych 5 jest najbardziej powszechne i to jest (jakby co) alarm.

Najwyższa pora zdać sobie sprawę, że przyjmowanie magnezu jest istotne niezwykle.  Odpowiedni poziom magnezu ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania mózgu, serca i mięśni. Wraz z krzemionką, kolagenem, siarką, witamin C, witaminami D2 i K2, magnez promuje zdrowie kości.

Niedobór magnezu jest dużo bardziej powszechny niż możesz się spodziewać.

5 sygnałów ostrzegawczych mogących wskazywać na niedobór magnezu

1. Dzwonienie w uszach, albo nawet utrata, czy tylko przytłumienie słuchu

Szum w uszach lub stały, wysoki dźwięk („dzwonienie” w uszach) to powszechne objawy niedoboru magnezu, podobnie jak częściowa utrata słuchu.

Potwierdza to wiele badań dotyczących zależności między zdrowiem uszu a dostatecznym poziomem magnezu. W jednym z chińskich badań stwierdzono, że magnez w wystarczających ilościach zapobiega tworzeniu się wolnych rodników, których obecność może prowadzić do utraty słuchu.

W badaniu przeprowadzonym w klinice Mayo stwierdzono, że suplementacja magnezem pacjentów którzy doświadczyli utraty słuchu pomaga odwrócić jej skutki w ciągu yyy … trzech miesięcy.

Też irytacja, niemożność wykonania głębszego oddechu, ADHD u dzieci, etc.

Reklama

Tu znajdziesz polecany przez nas JABŁCZAN MAGNEZU TiB idealny do 2 SZKLANKI, gdy masz tendencję do rozwolnień, albo gdy szczególnie zależy Ci na oczyszczaniu się z aluminium (patrz chemitrails)


2. Skurcze lub drżenie mięśni

Magnez pełni kluczową rolę w optymalizacji funkcjonowania mięśni. Bez niego ciało pozostawałoby w stanie konwulsji, ponieważ to właśnie on pozwala mięśniom na relaksację.

Przykładem niech będzie kroplówka z tlenkiem magnezu podawana przy porodzie i obecność magnezu w tak wielu suplementach wspomagających sen. Brak wystarczającej ilości magnezu może prowadzić do tików twarzy, skurczu mięśni, skurczów w stopach podczas zasypiania etc.

Magnez najlepiej brać na 3 sposoby, doustnie do drugiej szklanki w codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek. Dodawać go powinno się do kąpieli pół szklanki na wannę, chlorku, lub siarczanu magnezu, oraz w formie oliwy magnezowej do smarowania nadgarstków, kolan, łydek.

3. Depresja

Powiązanie niskich poziomów magnezu z depresją zostało odkryte ponad 100 lat temu. A współczesna nauka podtrzymuje ten pogląd.

Badanie przeprowadzone w szpitalu psychiatrycznym w Chorwacji wykazało, że wielu pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo miało bardzo niski poziom tego ważnego minerału. Jedną z zalet przyjmowania magnezu w porównaniu z tradycyjnymi antydepresantami jest brak niepożądanych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tych leków.

Reklama

Tu znajdziesz SÓL EPSOM TiB (siarczan magnezu) o czystości farmaceutycznej


4. Nieprawidłowe funkcjonowanie serca

Niski poziom magnezu może mieć wpływ na pracę mięśni całego ciała, w tym także mięśnia sercowego.

Niewystarczająca ilość magnezu może wywoływać stan arytmii, w którym serce właśnie nie bije regularnie. To z kolei może zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak zawał serca czy udar. Z tego powodu na przykład lekarze w Henry Low Heart Center w Connecticut leczą swoich pacjentów z arytmią za pomocą leków zawierających magnez.

Zastrzyk dożylny z magnezem podczas zawału mógłby uratować niejednego pacjenta, tak przynajmniej twierdzi dr. Sircus. W sytuacji awaryjnej możesz wysmarować pierś na szybko zrobionym olejkiem magnezu z niewielkiej ilości chlorku magnezu i wody zmieszanymi w ręce.

Reklama

Tu znajdziesz duży pakiet GOLD idealny do oczyszczającej KURACJI 4 SZKLANEK


5. Kamica nerkowa

Wiele osób uważa, że tworzenie się kamicy nerkowej jest spowodowane nadmiarem wapnia, ale w rzeczywistości głównym winowajcą jest brak magnezu. Chociaż można przyznać, że w którymś kościele dzwoni, gdyż magnez jest antagonistą wapnia, którego nadmiar wydala się z moczem.

Magnez zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach poprzez hamowanie wiązania się wapnia ze szczawianami, związkami odpowiadającymi za powstawanie kamicy. Kamienie nerkowe mogą być niezwykle bolesne, więc dobrze wiedzieć, że coś tak prostego jak suplementacja magnezem może im zapobiec.

Jeśli odczuwasz którykolwiek z powyższych objawów, obowiązkowo zaopatrz się w magnez. Włącz do diety prostą kurację 4 szklanek, w szczególności bogatą w magnez szklankę nr 2,  zrób oliwę magnezową i dosypuj magnez do kąpieli.

owocek

Źródła: 1

(Visited 9 148 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. J_Go 1 stycznia 2019 o 20:14

  I znowu napisanie dla mnie. Przyciąganie? 😉
  Dwa dni temu zaczęło mi dzwonić w jednym uchu i czuję jakby było lekko przytkane… a niby czyste. Za dużo kawy. „Postanowienie noworoczne”;) – ograniczyć kawę! 🙂
  Dziękuję i ślę dużo miłośći!!!

 2. jx 1 stycznia 2019 o 20:38

  pepsi, pepsi, a mój M. kilka dni temu oznajmił, że przedawkował magnez ( z Twojego sklepu używamy jabłczanu ofkors ). powiedział, że w nocy nie mógł spać, że bolał go brzuch i zaczął podwójnie widzieć. ja to neguję, bo to nikotynista jest, w stresie pracuje, kawę pije, więc to raczej permanentne braki ma magnezu, ale objawy niepokojące raczej. i mówi, że poszedł wypić dużo wody wtedy, coby z moczem wydalić i po kilku godzinach przeszło. czy takie są objawy przedawkowania magnezu? co mu się działo? przeszedł kurację liposomalną C z Twojego sklepu, liposomalną kurkuminą, teraz zapodałam liposomalny glutathion ( bo to nikotynista, otyłość brzuszna itp. itd. )

  1. Pepsi Eliot 1 stycznia 2019 o 21:52

   jakieś zatrucie pokarmowe

 3. Paulina 1 stycznia 2019 o 21:11

  Czy przy wysokiej kreatynine można suplementowac magnez spodziewając się jej zmniejszenia?

 4. Joanna 1 stycznia 2019 o 22:47

  Jak pomóc mężczyźnie po 40, który chciałby odstawić leki na nadciśnienie? Zmiany w diecie sa, suplementy tez (G&F i chlorek Mg TiB) ale po probie odstawienia cisnienie jest zdecydowanie wyższe. Moze konieczne jest oczyszczenie żył…. Jak takie badanie się nazywa i czy powinno sie je w tej sytuacji zrobic?

 5. Ink4 2 stycznia 2019 o 09:58

  Czy mogłabym prosić o radę w sprawie obuwia do biegania?
  Zawsze uważałam, że bieganie to nie dla mnie. Aż zaczęłam miewać sny, w których biegnę, nie męczę się i jestem prze szczęśliwa. Następnie zmienił się mój sposób chodzenia, zaczęłam stąpać bardziej na palce i podbiegać 🙂 Któregoś dnia wstałam rano i pomyślałam – muszę biec! I mimo deszczu, wiatru i mrozu pobiegłam swoje pierwsze 3 km. I tak latam już miesiąc, póki co bieżnia lub miejskie chodniki i chyba powinnam zaopatrzyć się w bardziej profesjonalny sprzęt niż przypadkowe adidasy, bo mam na koncie przepuklinę szyjnego. Proszę o radę od czego zacząć? Gdy zrobi się bardziej sucho chciałabym biegać po lesie, czy wtedy potrzebny będzie inny rodzaj obuwia? Z góry dzięki i wszystkiego dobrego w nowym roku! 🙂

  1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2019 o 10:53

   biegaj na palcach/poduszce (nigdy na piętę) w miękkim, łatwo zginającym się obuwiu, i zakładaj pod bandanę kołnierz ortopedyczny. Nie jestem lekarzem

 6. Ink4 2 stycznia 2019 o 11:16

  Dziękuję 😚

 7. Mirabelka 3 stycznia 2019 o 06:47

  Pepsi, a czy możesz wyjaśnić mi taka kwestie: mówi się że kawa zatrzymuje przyswajanie magnezu, jeżeli tak to kiedy najlepiej ten magnez brać żeby się dobrze przyswajał? Zakładając ze rano pije jedna kawę to magnez brać popołudniu/wieczorem, z jedzeniem czy niekoniecznie. Często biorę rano razem ze spirulina a kawka za jakiś 3 godziny ale się zastanawiam czy tak jest dobrze, wiec rozwiej proszę moje wątpliwości bo niestety brak mi wiedzy w tym temacie 😊

  1. Pepsi Eliot 3 stycznia 2019 o 11:56

   nie zatrzymuje przyswajanie, tylko odwadnia (zielona herbata nie odwadnia) co powoduje straty magnezu w mięśniach, żeby był we krwi. Po każdej kawie 4 szklanki wody, a magnez do drugiej szklanki.

 8. Mirabelka 3 stycznia 2019 o 18:33

  Dziękuje bardzo! Widzisz, miałam bardzo błędne info 😉

 9. mała 28 czerwca 2019 o 16:55

  Pepsi, czy do moczenia nóg można łączyć chlorek magnezu z solą bromowo-jodową. Moczę nogi w soli bocheńskiej lub iwonickiej i zastanawiam się, czy nie można byłoby tak 2 w 1 połączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *