Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 711 414
203 online
42 332 VIPy

5 nieoczywistych sygnałów ostrzegawczych braków magnezu

Brak magnezu objawy neurologiczne.

Badanie magnezu w krwi często nie ujawnia braków, bowiem ciało nie dopuszcza do tak krytycznej sytuacji, wyciągając magnez z komórek mięśniowych. Lekarz sportowy jak najbardziej się z tym zgodzi, a kardiolog przyzna rację, że również z serca.

Magnez jest tak naturalny, jakim jest naturalne bieganie. Jednak o ile miękkie buty biegacze bez koturny łatwo udało się firmom spreparować. Ba, wyprodukowano biegówki, które pozwalają jednocześnie się uziemiać. O tyle z naturalnymi składnikami odżywczymi idzie trudniej.

Chociaż firmy te i tak mają ułatwione zadanie, gdyż ludzie nie najlepiej się czują jedząc naturalia. Owoce i zielone warzywa szczerze ich pieką, i wzdymają.

Jest pytanie, czy osoby te uświadomią sobie JAK BARDZO DRĘCZYŁY DOTYCHCZAS CIAŁO?

Że teraz (jak narkoman na detoksie) muszą cierpieć (ale przecież to minie), czy też zrezygnują w przedbiegach?

A może nawet wyciągną (niekoniecznie słuszne) wnioski, że to przez jedzenie organicznych roślin tak źle się czują?

Złe samopoczucie (w tym trawienie) przede wszystkim przez braki podstawowych minerałów i witamin:

 • głównie MAGNEZU (zwróć też uwagę na inne elektrolity: POTAS),
 • też siarki i krzemu, boru,
 • cynku, selenu, jodu,
 • oraz witamin C, D3, K2, B compleksu,
 • Beta-carotenu (prowitaminy witaminy A)
 • i innych.
 • Brak magnezu objawy neurologiczne

Magnez to jeden z najważniejszych minerałów w organizmie człowieka, związany z biochemią mózgu i płynnością błon neuronalnych.

W przypadku niedoboru magnezu obserwowano różnorodne objawy nerwowo-mięśniowe i psychiatryczne. W tym różne rodzaje depresji, o czym, za chwilę. (3)

Pomyśl więc, czy nie brakuje Ci magnezu?

Sygnałów ostrzegawczych niedoboru tego minerału istnieje oczywiście znacznie więcej, jednak tych 5 jest bardzo powszechne, a jednak nie dla wszystkich oczywiste.

A jest to (jakby co) już ALARM

Najwyższa pora zdać sobie sprawę, że dojadanie magnezu jest istotne niezwykle.

Odpowiedni poziom magnezu ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania mózgu, serca i mięśni.

Wraz z krzemionką, kolagenem, siarką, witaminą C, witaminami D2 i K2, magnez promuje zdrowie kości.

Niedobór magnezu jest dużo bardziej powszechny niż możesz się spodziewać.

Zalecenia dziennego spożycia magnezu:

Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
Dzieci 1–3 lata 80 mg
Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
Nastolatki 14–18 lat 360 mg
Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
Kobiety 310–320 mg
Mężczyźni 400–420 mg
Nastolatki w ciąży 400 mg
Kobiety w ciąży 350–360 mg
Nastolatki karmiące piersią 360 mg
Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

cytrynian magnezu TiB

Brak magnezu objawy neurologiczne

5 najbardziej powszechnych objawów braku magnezu, chociaż nie wszystkie są tak oczywiste, jak nocne skurcze łydek

1. Dzwonienie w uszach, albo nawet utrata, czy tylko przytłumienie słuchu

Szum w uszach lub stały, wysoki dźwięk („dzwonienie” w uszach) to POWSZECHNE OBJAWY NIEDOBORU MAGNEZU, podobnie jak częściowa utrata słuchu. Potwierdza to wiele badań dotyczących zależności między zdrowiem uszu a dostatecznym poziomem magnezu. W jednym z chińskich badań stwierdzono, że magnez w wystarczających ilościach zapobiega tworzeniu się wolnych rodników, których obecność może prowadzić do utraty słuchu. (1)

W badaniu przeprowadzonym w klinice Mayo stwierdzono, że suplementacja magnezem pacjentów którzy doświadczyli utraty słuchu pomaga odwrócić jej skutki w ciągu yyy… trzech miesięcy.

Też irytacja, niemożność wykonania głębszego oddechu, ADHD u dzieci, etc.

Pomocne wpisy:

2. Skurcze lub drżenie mięśni

Magnez pełni kluczową rolę w optymalizacji funkcjonowania mięśni. Bez niego ciało pozostawałoby w stanie konwulsji, ponieważ to właśnie on pozwala mięśniom na relaksację. Przykładem niech będzie kroplówka z tlenkiem magnezu podawana przy porodzie i obecność magnezu w tak wielu suplementach wspomagających sen.

Brak wystarczającej ilości magnezu może prowadzić do tików twarzy, skurczu mięśni, skurczów w stopach podczas zasypiania etc. (2)

Magnez najlepiej brać na 3 sposoby:

 1. Doustnie do drugiej szklanki w codziennych oczyszczających 4 szklankach.
 2. Dodawać go do kąpieli pół szklanki na wannę, chlorku, lub siarczanu magnezu,
 3. Oraz w formie oliwy magnezowej do smarowania nadgarstków, kolan, łydek.

3. Depresja

Powiązanie niskich poziomów magnezu z depresją zostało odkryte ponad 100 lat temu. A współczesna nauka podtrzymuje ten pogląd. Badanie przeprowadzone w szpitalu psychiatrycznym w Chorwacji wykazało, że wielu pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo miało bardzo niski poziom tego ważnego minerału. (3)

Jedną z zalet przyjmowania magnezu w porównaniu z tradycyjnymi antydepresantami jest brak niepożądanych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tych leków.

Wnioski z badania klinicznego (randomizowane, z podwójnie ślepą próbą) (4)

Codzienne spożywanie tabletek tlenku magnezu 500 mg przez ≥ 8 tygodni przez pacjentów z depresją cierpiących na niedobór magnezu prowadzi do poprawy stanu depresyjnego i poziomu magnezu. Dlatego ocena stężenia magnezu w surowicy i uzupełnienie tego niedoboru pozytywnie wpływa na leczenie pacjentów z depresją.

4. Nieprawidłowe funkcjonowanie serca

Niski poziom magnezu może mieć wpływ na pracę mięśni całego ciała, w tym także mięśnia sercowego. Niewystarczająca ilość magnezu może wywoływać stan arytmii, w którym serce właśnie nie bije regularnie. To z kolei może zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak zawał serca czy udar. (5)

Badań oczywiście jest dużo dużo więcej, bo od dawna wiadomo, że magnez odgrywa ważną rolę w zdrowiu układu krążenia.

Zdrowe błony komórkowe, dobre funkcjonowanie mitochondriów oraz mego rola magnezu w szlakach antyoksydacyjnych organizmu. W rezultacie niedobór magnezu może prowadzić do poważnych zachorowań i śmiertelności. Ten brak mazwiązek z wieloma chorobami sercowo-naczyniowymi, takimi jak nadciśnienie, kardiomiopatia, zaburzenia rytmu serca, miażdżyca, dyslipidemia i cukrzyca.(5)

Z tego powodu na przykład lekarze w Henry Low Heart Center w Connecticut leczą swoich pacjentów z arytmią za pomocą leków zawierających magnez.

Zastrzyk dożylny z magnezem podczas zawału mógłby uratować niejednego pacjenta, tak przynajmniej twierdzi dr Sircus.

W sytuacji awaryjnej możesz wysmarować pierś na szybko zrobionym olejkiem magnezu z niewielkiej ilości chlorku magnezu i wody zmieszanymi w ręce.

5. Kamica nerkowa

Wiele osób uważa, że tworzenie się kamicy nerkowej jest spowodowane nadmiarem wapnia, ale w rzeczywistości głównym winowajcą jest brak magnezu. Chociaż można przyznać, że w którymś kościele dzwoni, gdyż magnez jest antagonistą wapnia, którego nadmiar wydala się z moczem.(6)

Magnez zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach poprzez hamowanie wiązania się wapnia ze szczawianami, związkami odpowiadającymi za powstawanie kamicy. Kamienie nerkowe mogą być niezwykle bolesne, więc dobrze wiedzieć, że coś tak prostego jak suplementacja magnezem może im zapobiec. (7)

Jeśli odczuwasz którykolwiek z powyższych objawów, obowiązkowo zaopatrz się w magnez.

Włącz do diety proste 4 szklanki, w szczególności bogatą w magnez szklankę nr 2 i 4 (z zielonkami), zrób oliwę magnezową i dosypuj magnez do kąpieli.

Polecam dobry wpis:

Wyższe spożycie magnezu związane jest z niższym ryzykiem guzów jelita grubego! Tylko ile?

Nowe, ulepszone wydanie rewolucyjnej książki Leczenie dobrą dietą już do kupienia z moim AUTOGRAFEM 🙂


Źródła i badania:

 • „Leczenie dobrą dietą”Katarzyna Lewko
 • (1) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22249877/
 • (2) webmd.com/a-to-z-guides/magnesium-test
 • (3) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23950577/
 • (4) sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0899900716302441
 • (5) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6045762/
 • (6) endocrinology.testcatalog.org/show/MAGU
 • (7) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12410738/

(Visited 27 368 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar hudzik 7 stycznia 2020 o 23:47

  Droga Pepsi, czy zanosi się na jakieś promcie w TiBie? Mam na myśli d głównie ale też magnez oraz białko po treningu oraz ogólnie wszystko na większe zakupy, bo w czarny piątek się nie wyrobiłam …:( Czy takie promcie raz do roku? Pozdrowienia <3 <3 <3

  1. avatar Bogna 6 grudnia 2020 o 10:38

   Witaj Pepsi, mam poważny problem skurcze mięśni szyi i głowy, całego ciała, czasami szumy uszne, skurcz gardła, krtani czasami nie mogę wręcz przełknąć niczego, drganie powieki . Czy to brak magnezu ? co mam robić lekarze rozkładają ręce.

   1. avatar Pepsi Eliot 6 grudnia 2020 o 11:40

    Tężyczka utajona wykluczona? Jaki poziom elektrolitów, sodu, potasu, magenzu, wapnia. 25(OH)D, kreatynina, kwas moczowy, B12, kwas foliowy

 2. avatar ChaiMate 8 stycznia 2020 o 07:01

  Hej Pepsi, jakimi suplementami od Ciebie wspomóc Mamę po operacji wszczepienia endoprotezy? Został niecały miesiąc wiec możemy zacząć już teraz, a po operacji kontynuować. Mama jest teraz na etapie robienia wszelkich badań, od krwi, posiewów po wizyty u stomatologa itp. Będę wdzięczna.

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2020 o 09:18

   biodro, czy kolano? jest osteoporoza? jaki wiek Mamy? Jaki poziom 25(OH)D, jaka dieta?

   1. avatar ChaiMate 23 stycznia 2020 o 16:06

    biodro, czy kolano? jest osteoporoza? jaki wiek Mamy? Jaki poziom 25(OH)D, jaka dieta?

    Droga Pepsi, to będzie operacja biodra, a za pół roku +/- drugie biodro będzie operowane. Mama ma 54 lata.
    Nie mamy info co do osteoporozy :/
    Jeśli chodzi o badania (nie było podanych norm):
    25(OH)D: 57,80
    homocysteina: 7,10

    dieta mamy to dieta wege, z przewagą warzyw, jaj, oliwy, sporadycznie owoce morza. Często brak śniadań, pierwszy posiłek dopiero około południa. Używki – kawa sypana 2x dziennie, rzadko alkohol.

    1. avatar Jarmush 23 stycznia 2020 o 16:10

     To mogą być braki wapnia, kolagenu, oraz siarki. Brała magnez? Wapń?

 3. avatar Mariola 8 stycznia 2020 o 19:23

  Pepsi, co zrobić, żeby nie dostawać biegunki od magnezu (cytrynianu, jabłczanu, chlorku itd…)? Mam za dużo magnezu, czy co?

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2020 o 19:37

   Raczej nie, masz skłonności do rozwolnień, rób oliwę magnezową z chlorku i smaruj łydki, nadgarstki, dodawaj do kąpieli, też wchłoniesz

 4. avatar Mag 9 stycznia 2020 o 16:13

  Pytanie do Pepsi:
  Kiedy będzie można przeczytać Twój artykuł o detoksie hormonalnym? Czekam z niecierpliwością.

  Pytanie do Pepsi i Grzegorzaadama:
  Poradzicie coś na żylaki?

  Serdecznie pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 9 stycznia 2020 o 16:15

   To nie artykuł, to 110 stron e-booka, powstają tabelki z pokarmami, jeszcze projekt okładki, końcówka

 5. avatar kardob 10 stycznia 2020 o 11:35

  Pepsi proszę podpowiedz od czego to może być: 11 letniej córce po wysiłku czasami (od jakiś 2-3 miesięcy) pojawia się ból głowy lub mówi, że jej trochę niedobrze. Zaczęłam się trochę martwić. W wakacje miała robione badania z krwi oraz echo serca i ekg (zlecił pediatra bo powiedział, że słyszy jakiś szmer) i wszystko było ok.
  Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2020 o 12:13

   wysiłek jest po jedzeniu? na jakiej jest diecie?

 6. avatar kardob 10 stycznia 2020 o 13:46

  Dzięki, ze odpisałaś. Często tak jest, że idzie na zajęcia sportowe jakąś godzinę po obiedzie. Staramy się odżywiać zdrowo (nie jest ideale, ale robimy co możemy od dłuższego czasu, próbujemy zmieniać złe przyzwyczajenia), większość produktów kupujemy bio, na maxa ograniczyliśmy cukier i przetworzone jedzenie, wszystko sami gotujemy. Ale córka uwielbia chleb (kiedy tylko mogę piekę sama), lubi mięsko (kombinuję jak mogę, żeby je ograniczać). 1-2 razy w tygodniu je jajka. Jak była mała źle je tolerowała (miała bóle brzucha), na długo odstawiliśmy, później nic się działo więc znowu zaczęła jeść. Przestałam teraz dawać i obserwuję. Z mlecznych produktów tylko masło, rzadko jogurt naturalny lub kefir.

  Jakieś badania powinnam zrobić? do kardiologa ją zapisałam, może jakąś próbę wysiłkową powinniśmy zrobić? może brak jakiś składników? (bierze Wasz Vitek).

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2020 o 14:23

   godzinę po obiedzie, to za blisko, ćwiczenia jak najbardziej z pustym żołądkiem, 2 Vitek, 1 D3 +K2 TiB, 2 Omega 3 Kids TiB, magnez, wkrótce będziemy mieli probiotyki dla dzieci, organiczne do ssania, bardzo smaczne wegańskie, truskawkowe, wczeraj je testowałam.

 7. avatar kardob 10 stycznia 2020 o 14:37

  Może brać Wasz cytrynian magnezu w kapsułkach? jedną dziennie?

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2020 o 15:41

   Zalecenia dziennego spożycia magnezu amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia w miligramach są takie:

   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

   To należy mniej więcej zsumować z tym co jesz, brałabym 2 kapsułki cytrynianu TiB

 8. avatar Piter 17 marca 2020 o 13:00

  Cześć, od paru tygodni mam szum w głowie dość wysokiej częstotliwości , tak mniej więcej miedzy uszami . Dodatkowo dziwny lekko szczypiący ból z tyłu głowy .
  Masz jakieś rady ?

  Pozdrawiam,
  Piotr

  1. avatar Jarmush 17 marca 2020 o 14:03

   Lekarz. A jakie miewasz ciśnienie zwykle? Teraz jakie ciśnienie? Jaki stan kręgosłupa szyjnego? Jaka praca? Ile masz lat?

   1. avatar Piter 18 marca 2020 o 10:41

    Tak, umówiłem wizytę do neurologa .
    41 lat, siedząca przy komputerze , ciśnienie 85/130 , kręgosłup to inna bajka bo mam sporą skoliozę na piersiowym

    Pozdrawiam

  2. avatar Zosia L. 22 lutego 2021 o 22:03

   Może Ci zainstalowali w pobliżu antenę 5G ?

 9. avatar mymy 14 marca 2021 o 16:47

  Ale krzem też jest antagonistą wapnia, tak?

 10. avatar Ziggy 4 października 2021 o 02:11

  Czy mozna dodac soli Epson do HotTub odrazu zaznaczam ze temperatura zawsze jest 33 Celcjusza czyli troche ponizej temp. ciala, sam ja zbudowalem i jest to raczej mini basen a nie typowy HotTub. Cwicze w nim codziennie przez godzine (zima/Lato) i czy moge tam wsypac wiaderko soli Epson ale czy to nie bedzie za czesto tak plywac i cwiczyc codziennie w tej soli?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 października 2021 o 06:49

   Nie wiem, jakie uzyskasz proporcje, ale myślę, że idziemy w kierunku wody morskiej, a to całkiem nieźle. Istotne jest jak długo masz zamiar siedzieć w tym basenie. Myślę że można codziennie korzystać z tej kąpieli siarkowo magnezowej. Jednak nie jestem Twoim lekarzem.

   1. avatar Ziggy 4 października 2021 o 15:41

    Dziekuje za podpowiedz, ja tam cwicze codziennie przez godzine taki moj pomysl na silownie ale w wodzie (pomki,przysady,plywanie itp.) zero lezenia bezczynnego, rano 4 szklanki potem „basen” i dopiero sniadanie 🙂
    Tylko biegajzesz nie da sie tam zrobic i trzeba na sucho

    1. avatar Pepsi Eliot 4 października 2021 o 17:05

     świetnie

     1. avatar Ziggy 4 października 2021 o 17:49

      Mam juz numery basen ma 500 galonow wody i mam soli Epson wiaderko 5 galonow (45 lbs.) czyli 1892.71 litrow i 20.4117 kg soli 🙂
      Czy taka proporcja jest dobra?

     2. avatar Ziggy 5 października 2021 o 06:48

      Czesc!
      I co to bedzie dobra proporcja ?
      „Basen ma 500 galonow wody i mam soli Epson wiaderko 5 galonow (45 lbs.) czyli 1892.71 litrow i 20.4117 kg soli :)”

 11. avatar kiszonka 23 października 2023 o 07:37

  Hej Pepsi 🙂 to będzie obrazoburczy komć ale czy nie masz czasem wrażenia, ze te skurcze wieczorne, przedsenne i nocne w lydkach branie magnezu pogarsza a nie poprawia? Im więcej ludzie go biorą, im łatwiej wchlanialnego, tym mocniejsze i uporczywsze mają te skurcze, znam anegdotycznie kilka takich przypadków… Pomaga zwykla woda z cytryną ale ludzie wolą lezec w skurczach i wziac wielką tablete magnezu popita mikrolyczkiem wody niz wypic cala szklanke wody i pojsc siusiu bez skurczow… co do kapieli stop czy glebszych kapieli calego ciala w chlorku magnezu… why not, ale do ust mych zaden magnez w zadnej formie dostępu nie ma, bo zawsze mi szkodzi, amen. Tako rzecze zawsze antymagnezowa kiszonka i pozdrawia 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 23 października 2023 o 14:17

   Kurde flaczek wcięło mi rezolutną dla Ciebie odpowiedź, ale pod koniec tego wpisu znajdziesz kwintesencję tego, co Ci napisałam: https://www.pepsieliot.com/czy-na-pewno-kawa-magnez-wyplukuje/ – od akapitu:
   A kawcia? Czy to naprawdę wypłukiwacz magnezu?
   Ja bez magnezu w 4 szklance ani rusz, skurcze nocne łydki to pestka, ale po kilku godzinach biegania, skurcz uda, to jest dopiero przygoda 😀

 12. avatar kiszonka 24 października 2023 o 05:25

  Hej, dzięki, faktycznie przydatny akapit. To tez kwestia predyspozycji ciala, są ciala sprawniej doprowadzające magnez do tkanek i takie które potykają się na tym. W moim pokreconym metabolizmie to chyba akurat idzie wyjątkowo sprawnie a z kolei przesycenie magnezem jest nietolerowane mocno. Mnie udalo sie zwalczyc skurcze na basenie mechanicznie oraz nawadnianiem sie w trakcie (trudno, noszę buteleczke wody ze sobą choc to niewygodne 🙂 ). Mechanika tez ma znaczenie bo glupie odpychanie sie stopami od krawędzi basenu bylo czyms w rodzaju przyruchu ktory wyzwalal te skurcze ltorenie potem tak spowalnialy, a w codziennym zyciu tez wykonujemy nieswiadomie mnostwo przyruchow, dosłownie i w przenosni też 🙂
  A jeszcze sie poskarze jakie teraz absurdy tu mamy w sklepach… Brak wod z przewaga sodu, same magnezowe! I to na Dolnym Śląsku gdzie u nas nie ma wod magnezowych w okolicy, same wysokosodowe i bardzo pyszne, ale juz nie ma, za wyjątkiem ostatniego sklepu do którego specjalnie jeżdżę… Ale w każdym sklepie kupisz sol kuchenna w każdym wariancie i na kilogramy w dowolnej ilosci… I dobrze, niech kazdy wybiera, ale poszedł taki hejt na wody wysokosodowe i hype na wody niskosodowe ze brak popytu na normalne wody których tu u nas dostatek… Lycha soli do zupy, jeszcze więcej do mięcha, ale wodę tylko niskosodową pijemy bo nasza rodzina dba o zdrowszy tryb zycia, no nie? No cyrk 😉 cyrk przyruchow konsumenckich!

  1. avatar Pepsi Eliot 24 października 2023 o 11:07

   Gadam z ludźmi, oglądam ich badania od wielu lat, bardzo rzadko widzę braki sodu. Ludzie na potęgę solą, sól jest tania jak barszcz, dodaje się ją do wszystkiego, można kupić słoną czekoladę żaden problem, kapusta kiszona, żeby nie była tak kwaśna musi być mega słona, ludzie to wolą. I co się dzieje? Gdy brakuje w komórkach potasu, a dzieje się też tak z tego powodu, że sód i potas są antagonistami, a sodu wszędzie wokół jest na potęgę, a z tym potasem różnie bywa, banany, pomidory, kto by to jadł na keto. A więc gdy brakuje w komórkach potasu, to „lecą’ na sodzie i przez pewien czas wszytko wygląda niby normalnie, a potem zaczyna się spadek energii i chorowanie. Dieta niskosodowa i wysoko potasowa jest rozwiązaniem, ale kto by się tego ohydztwa trzymał. Więc nie rozpaczam, że woda jest niskosodowa, bo sód jest wszędzie. Owszem sportowiec wytrzymałościowy szczególnie musi dostarczać sobie izotoniki z sodem potasem magnezem i wapniem. Tak samo w knajpie w Indiach masz na stole sól do uzupełnienia strat wraz z potem.
   Tobie po rpsostu może brakować potasu, stąd ta nienawiść do magnezu <3 😀

   1. avatar kiszonka 26 października 2023 o 19:46

    Oj tam, oj tam, mnie mialoby brakowac potasu? 😉 po dzisiejszej ilosci bananow… Nie wiem Pepsi czy bardziej bys mi dala za takie obzarstwo w pysk czy tez tudziez pomyslalabys, no dobra, nie ma na świecie wiekszego zarloka od kiszonki i to jest pocieszająca mysl (w sensie ze nie ty 😉 ) no ale serio wiekszego zarloka ode mnie prawdopodobnie nie ma, a jako ze nie jem nic przetworzonego a woda wysokosodowa mi pomaga jako byc moze moje jedyne zrodlo sodu ( no dobra, moze poza selerem naciowym, oczywiście bez sokowania), to sie jej trzymam 🙂

    W sumie nadal trzymam sie witarki… Tak na 85% bo gotuje quinoę, sorgo, ryz, takie tak i jem z warzywami surowymi oczywiście. Kocham smak tych rzeczy wiec nawet do tego gotowania w eodzie nie stosuje soli bo nie potrzebuje jej po prostu… Sol nigdy mi nie smakowala zresztą. Magnez przybosi mojemu organizmowi oplakane skutki, wywoluje skurcze ale to nic bo po paru dniach suplementacji przyhamowuje mi ACTH i konczy sie to bardzo niebezpiecznie. Podkreslam ze to anegdotyczne dane bo nie dadzą sie na szerszą skalę zaobserwować populacyjnie, niemniej bez względu na to jak ktos dobrze toleruje magnez lepiej nie eksperymentowac z nim zbytnio, a jeśli przybosi spadki energii to zdecydowanie odstawic. Dla mnie magnez byl przypadkiem takim slepym zaulkiem wiele lat temu. Ktorejs zimy 140 kilowa kiszonka miala chwalebne postanowienie, by wracac piechotą z pracy… Spacer byl dlugi i fajny ale juz na trzeci dzien pojawily sie skurcze… No to lyknela magnez jak radzi co trzecia reklama w tv, a po tygodniu lykania zaczęło dziac sie zle, straszny spadek energii i majaczenie nad ranem, spadek energii porannej do zera… Spadek kortyzolu co badania krwi potwierdzily a takze acth… Endokrynologe sie oczywiście przestraszył, wyslal na oddzial do szpitala… A ci w szpitalu (na szczęście!) odeslali kiszonke z kwitkiem i nie wypisali kolejnej recepty na hydrokortyzon ukochany juz po pierwszym miesiacu przez kiszonkę… I na szczęście… Jak to dobrze ze wzieli mnie za hipocho, choc mnie tak wtedy to balalo i az gotowalo sie we mnie zeby im choc wygarnąć. Jak to dobrze ze spbie pomysleli, ze niskohormonalna kiszonka z racji stosunkowo mlodego wieku wziela co najwyzej jakis anabolik ktory by wywolal wahniecie i patrzyli z politowaniem i kwasnym grymasem na niewinną, bo kiszonka oczywiście zadnych anaboli nie brala, ale wziela… po prostu magnez. Zrozumiala to ma szczęście pozniej. I jeszcze potem dziękowała w myslach, ze ci lekarze tak lekcewazaco o niej mysleli i nie wpuscili jej w substytucyjne hormonalne bagno.

    1. avatar Pepsi Eliot 26 października 2023 o 20:31

     Magnez jest jedną z pięciu M/V zarówno przetrwania, jak i długowieczności, ale widocznie jesz go dużo w zielonkach 🙂 Ja też nie jestem 100% surowa, ściskam szaloną Kiszonkę <3 I mimo wszystko zbadaj prxy okazji potas, czasami wchłanianie nie jest idealne, pomimo tony banana 😉

     1. avatar kiszonka 29 października 2023 o 15:12

      Zbadam, dzięki Pepsi i dzięki za kolejne świetne lajvy. Właśnie nadrabiam zaległości po tygodniowym urlopie w cudnym miejscu, gdzie znów udało mi się pobiegać po lesie (w sensie nie jakieś przełaje tylko normalnie po drogach leśnych… ale jednak las robi ogromną różnicę przy bieganiu dla mnie, na plus 🙂 )
      Wczoraj po południu udało mi się odsłuchać lajvy facebookowe sobotnie i było mnóstwo nowych pomocnych konkluzji. Nie udało mi się ich wynotować, ale wiem, że wrócą do mnie same w potrzebnej chwili 🙂

     2. avatar Pepsi Eliot 29 października 2023 o 19:14

      Ściskam Kiszonkę, las wymiata 😀 <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Twoje stawy Twój Osteocare TiB 

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum