Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 879 766
60 online
33 557 VIPy

5 sygnałów ostrzegawczych braków magnezu i jak się to ma do naturalnego biegania?

Magnez jest jak naturalne bieganie, ale o ile nowe buty biegacze jakoś udało się ujarzmić wielkim firmom, o tyle z naturalnymi składnikami odżywczymi jest gorzej. Gdyż nie można ich opatentować.

Dajcie nam rewolucję, a my na niej jeszcze więcej zarobimy. Czy wielka firma zmartwiła się wielkim sukcesem książki „Urodzeni biegacze”?

Tajemnicze plemię „nie do zagonienia” biegaczy Tarahumara, kłusujące od dziecka stylem naturalnym, tylko pozornie zamieszała w koturnowym świecie buciorów przystosowanych do biegania z pięty dla supinatorów, pronatorów i neutrali.

Ambitni ponowocześni biegacze moczyli stopy w mleku, czy farbce do prania i przechadzali się po łatwo zmywalnych posadzkach, obserwując tropy swoich platfusów, aby dobrze dobrać typ buciora.

Z tym, że to była ściema, bo bieganie z pięty jest nienaturalne, szkodliwe dla zdrowia kośćca i mózgu awatarów, czyli tak się nie biega, jak się biega.

Wracając do początku, czyli do biegania naturalnego odbicia ze śródstopia, a nawet bliżej palców, jednocześnie stworzyło nową jakość, która mogła odebrać kromkę chleba firmom sportowym. Tak się wydawało.

Jednak tak naprawdę owa pozorna rewolta spadła jak z nieba producentom butów do biegania, bo ileż mogli amortyzatorów pięty w te (niby ciągle innowacyjne) podeszwy jeszcze powkładać?

Tym bardziej, że i tak od pewnego czasu biegało się już jak na szpulkowych (były kiedyś takie nici) koturnach i zwykłe obsunięcie z wysokości obcasa wykręcało kostkę, a kręgosłupy szyjne wytrzepywane od ciągłych naskoków na piętę wkrótce wymagałyby ortopedycznych kołnierzy.

Naturalne bieganie spadło więc jak z nieba

Szybko powstały buty z indeksem jeden, dwa, trzy, cztery, na wszystkie fazy przechodzenia do biegania naturalnego. Bo jasne, że nie możesz od razu biegać jak dziecko naturalnie:), z naskokami na poduszkę stopy, musisz do tej umiejętności dochodzić wieloetapowo, a wielka ogarnięta firma Ci to zapewni.

Nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że pięcio-palczaki czyli Vibram FiveFingers’y, produkuje któraś ze znanych firm od butów na koturnach, tym razem jako krypto branżunia, szczera i naturalna.

Matrix nie jest ani zły ani dobry, jest beznamiętny, ale bywa bardzo głodny. Żyjemy wśród wahadeł, czy tego chcemy czy nie.

Właściwie każda nowa idea niby oznajmiająca nową prawdę, działająca w opozycji do starej, nawet jakże kłamliwej jest w rzeczywistości próbą przejęcia władzy i zagarnięcia wpływów poprzedniej idei.

Skąd ten przeskok myślowy?

Bo o ile nowe buty biegacze jakoś udało się ujarzmić wielkim firmom, o tyle z naturalnymi składnikami odżywczymi jest gorzej, gdyż nie można ich opatentować.

Zresztą te firmy i tak mają ułatwione zadanie, gdyż ludzie źle się czują po yyy… naturalnych pokarmach.

I naprawdę jest mi przykro, że ktoś doprowadził się do takiego stanu, że jedząc owoce i warzywa szczerze źle się czuje. Teraz tylko jest pytanie, czy osoby te uświadomią sobie jak bardzo dręczyły dotychczas ciało, że teraz (jak narkoman na detoksie) muszą cierpieć (ale przecież to minie), czy też zrezygnują w przedbiegach, a nawet wyciągną (niekoniecznie słuszne) wnioski, że to przez jedzenie roślin tak się źle czują.

A nade wszystko przez braki podstawowych minerałów i witamin, w tym głównie magnezu, też siarki i krzemu, boru, cynku, selenu, jodu, oraz witamin C, D3, K2, B complex, Beta-carotenu i innych.

Szukając własnej drogi do osobistego celu zawsze zahaczysz o jakieś wahadło, nawet jednoosobowe. To jest nieuniknione. Nie obrażaj się, nie walcz, nie irytuj, ale szukaj własnych drzwi. Daj się podwozić wahadłom, rób to wszystko świadomie. Nie opowiadaj się na barykadzie za żadną ze stron.

Ale pomyśl, czy po prostu nie brakuje Ci magnezu?

Sygnałów ostrzegawczych niedoboru tego minerału istnieje oczywiście znacznie więcej, jednak tych 5 jest najbardziej powszechne i to jest (jakby co) alarm. Najwyższa pora zdać sobie sprawę, że przyjmowanie magnezu jest istotne niezwykle. Odpowiedni poziom magnezu ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania mózgu, serca i mięśni. Wraz z krzemionką, kolagenem, siarką, witamin C, witaminami D2 i K2, magnez promuje zdrowie kości. Niedobór magnezu jest dużo bardziej powszechny niż możesz się spodziewać.

1. Dzwonienie w uszach, albo nawet utrata, czy tylko przytłumienie słuchu

Szum w uszach lub stały, wysoki dźwięk („dzwonienie” w uszach) to powszechne objawy niedoboru magnezu, podobnie jak częściowa utrata słuchu. Potwierdza to wiele badań dotyczących zależności między zdrowiem uszu a dostatecznym poziomem magnezu. W jednym z chińskich badań stwierdzono, że magnez w wystarczających ilościach zapobiega tworzeniu się wolnych rodników, których obecność może prowadzić do utraty słuchu.

W badaniu przeprowadzonym w klinice Mayo stwierdzono, że suplementacja magnezem pacjentów którzy doświadczyli utraty słuchu pomaga odwrócić jej skutki w ciągu yyy… trzech miesięcy. Też irytacja, niemożność wykonania głębszego oddechu, ADHD u dzieci, etc.

2. Skurcze lub drżenie mięśni

Magnez pełni kluczową rolę w optymalizacji funkcjonowania mięśni. Bez niego ciało pozostawałoby w stanie konwulsji, ponieważ to właśnie on pozwala mięśniom na relaksację. Przykładem niech będzie kroplówka z tlenkiem magnezu podawana przy porodzie i obecność magnezu w tak wielu suplementach wspomagających sen.

Brak wystarczającej ilości magnezu może prowadzić do tików twarzy, skurczu mięśni, skurczów w stopach podczas zasypiania etc.

Magnez najlepiej brać na 3 sposoby, doustnie do drugiej szklanki w codziennych oczyszczających 4 szklankach. Dodawać go powinno się do kąpieli pół szklanki na wannę, chlorku, lub siarczanu magnezu, oraz w formie oliwy magnezowej do smarowania nadgarstków, kolan, łydek.

3. Depresja

Powiązanie niskich poziomów magnezu z depresją zostało odkryte ponad 100 lat temu. A współczesna nauka podtrzymuje ten pogląd. Badanie przeprowadzone w szpitalu psychiatrycznym w Chorwacji wykazało, że wielu pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo miało bardzo niski poziom tego ważnego minerału.

Jedną z zalet przyjmowania magnezu w porównaniu z tradycyjnymi antydepresantami jest brak niepożądanych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tych leków.

4. Nieprawidłowe funkcjonowanie serca

Niski poziom magnezu może mieć wpływ na pracę mięśni całego ciała, w tym także mięśnia sercowego. Niewystarczająca ilość magnezu może wywoływać stan arytmii, w którym serce właśnie nie bije regularnie. To z kolei może zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak zawał serca czy udar.

Z tego powodu na przykład lekarze w Henry Low Heart Center w Connecticut leczą swoich pacjentów z arytmią za pomocą leków zawierających magnez. Zastrzyk dożylny z magnezem podczas zawału mógłby uratować niejednego pacjenta, tak przynajmniej twierdzi dr. Sircus.

W sytuacji awaryjnej możesz wysmarować pierś na szybko zrobionym olejkiem magnezu z niewielkiej ilości chlorku magnezu i wody zmieszanymi w ręce.

5. Kamica nerkowa

Wiele osób uważa, że tworzenie się kamicy nerkowej jest spowodowane nadmiarem wapnia, ale w rzeczywistości głównym winowajcą jest brak magnezu. Chociaż można przyznać, że w którymś kościele dzwoni, gdyż magnez jest antagonistą wapnia, którego nadmiar wydala się z moczem.

Magnez zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach poprzez hamowanie wiązania się wapnia ze szczawianami, związkami odpowiadającymi za powstawanie kamicy. Kamienie nerkowe mogą być niezwykle bolesne, więc dobrze wiedzieć, że coś tak prostego jak suplementacja magnezem może im zapobiec.

Jeśli odczuwasz którykolwiek z powyższych objawów, obowiązkowo zaopatrz się w magnez. Włącz do diety proste 4 szklanki, w szczególności bogatą w magnez szklankę nr 2,zrób oliwę magnezową i dosypuj magnez do kąpieli.

owocek

Źródła:

„Leczenie dobrą dietą”Katarzyna Lewko
naturalnewsblogs.com/5-warning-signs-magnesium-deficiency/


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 14 514 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar hudzik 7 stycznia 2020 o 23:47

  Droga Pepsi, czy zanosi się na jakieś promcie w TiBie? Mam na myśli d głównie ale też magnez oraz białko po treningu oraz ogólnie wszystko na większe zakupy, bo w czarny piątek się nie wyrobiłam …:( Czy takie promcie raz do roku? Pozdrowienia <3 <3 <3

  1. avatar Bogna 6 grudnia 2020 o 10:38

   Witaj Pepsi, mam poważny problem skurcze mięśni szyi i głowy, całego ciała, czasami szumy uszne, skurcz gardła, krtani czasami nie mogę wręcz przełknąć niczego, drganie powieki . Czy to brak magnezu ? co mam robić lekarze rozkładają ręce.

   1. avatar Pepsi Eliot 6 grudnia 2020 o 11:40

    Tężyczka utajona wykluczona? Jaki poziom elektrolitów, sodu, potasu, magenzu, wapnia. 25(OH)D, kreatynina, kwas moczowy, B12, kwas foliowy

 2. avatar ChaiMate 8 stycznia 2020 o 07:01

  Hej Pepsi, jakimi suplementami od Ciebie wspomóc Mamę po operacji wszczepienia endoprotezy? Został niecały miesiąc wiec możemy zacząć już teraz, a po operacji kontynuować. Mama jest teraz na etapie robienia wszelkich badań, od krwi, posiewów po wizyty u stomatologa itp. Będę wdzięczna.

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2020 o 09:18

   biodro, czy kolano? jest osteoporoza? jaki wiek Mamy? Jaki poziom 25(OH)D, jaka dieta?

   1. avatar ChaiMate 23 stycznia 2020 o 16:06

    biodro, czy kolano? jest osteoporoza? jaki wiek Mamy? Jaki poziom 25(OH)D, jaka dieta?

    Droga Pepsi, to będzie operacja biodra, a za pół roku +/- drugie biodro będzie operowane. Mama ma 54 lata.
    Nie mamy info co do osteoporozy :/
    Jeśli chodzi o badania (nie było podanych norm):
    25(OH)D: 57,80
    homocysteina: 7,10

    dieta mamy to dieta wege, z przewagą warzyw, jaj, oliwy, sporadycznie owoce morza. Często brak śniadań, pierwszy posiłek dopiero około południa. Używki – kawa sypana 2x dziennie, rzadko alkohol.

    1. avatar Jarmush 23 stycznia 2020 o 16:10

     To mogą być braki wapnia, kolagenu, oraz siarki. Brała magnez? Wapń?

 3. avatar Mariola 8 stycznia 2020 o 19:23

  Pepsi, co zrobić, żeby nie dostawać biegunki od magnezu (cytrynianu, jabłczanu, chlorku itd…)? Mam za dużo magnezu, czy co?

  1. avatar Jarmush 8 stycznia 2020 o 19:37

   Raczej nie, masz skłonności do rozwolnień, rób oliwę magnezową z chlorku i smaruj łydki, nadgarstki, dodawaj do kąpieli, też wchłoniesz

 4. avatar Mag 9 stycznia 2020 o 16:13

  Pytanie do Pepsi:
  Kiedy będzie można przeczytać Twój artykuł o detoksie hormonalnym? Czekam z niecierpliwością.

  Pytanie do Pepsi i Grzegorzaadama:
  Poradzicie coś na żylaki?

  Serdecznie pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 9 stycznia 2020 o 16:15

   To nie artykuł, to 110 stron e-booka, powstają tabelki z pokarmami, jeszcze projekt okładki, końcówka

 5. avatar kardob 10 stycznia 2020 o 11:35

  Pepsi proszę podpowiedz od czego to może być: 11 letniej córce po wysiłku czasami (od jakiś 2-3 miesięcy) pojawia się ból głowy lub mówi, że jej trochę niedobrze. Zaczęłam się trochę martwić. W wakacje miała robione badania z krwi oraz echo serca i ekg (zlecił pediatra bo powiedział, że słyszy jakiś szmer) i wszystko było ok.
  Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2020 o 12:13

   wysiłek jest po jedzeniu? na jakiej jest diecie?

 6. avatar kardob 10 stycznia 2020 o 13:46

  Dzięki, ze odpisałaś. Często tak jest, że idzie na zajęcia sportowe jakąś godzinę po obiedzie. Staramy się odżywiać zdrowo (nie jest ideale, ale robimy co możemy od dłuższego czasu, próbujemy zmieniać złe przyzwyczajenia), większość produktów kupujemy bio, na maxa ograniczyliśmy cukier i przetworzone jedzenie, wszystko sami gotujemy. Ale córka uwielbia chleb (kiedy tylko mogę piekę sama), lubi mięsko (kombinuję jak mogę, żeby je ograniczać). 1-2 razy w tygodniu je jajka. Jak była mała źle je tolerowała (miała bóle brzucha), na długo odstawiliśmy, później nic się działo więc znowu zaczęła jeść. Przestałam teraz dawać i obserwuję. Z mlecznych produktów tylko masło, rzadko jogurt naturalny lub kefir.

  Jakieś badania powinnam zrobić? do kardiologa ją zapisałam, może jakąś próbę wysiłkową powinniśmy zrobić? może brak jakiś składników? (bierze Wasz Vitek).

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2020 o 14:23

   godzinę po obiedzie, to za blisko, ćwiczenia jak najbardziej z pustym żołądkiem, 2 Vitek, 1 D3 +K2 TiB, 2 Omega 3 Kids TiB, magnez, wkrótce będziemy mieli probiotyki dla dzieci, organiczne do ssania, bardzo smaczne wegańskie, truskawkowe, wczeraj je testowałam.

 7. avatar kardob 10 stycznia 2020 o 14:37

  Może brać Wasz cytrynian magnezu w kapsułkach? jedną dziennie?

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2020 o 15:41

   Zalecenia dziennego spożycia magnezu amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia w miligramach są takie:

   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

   To należy mniej więcej zsumować z tym co jesz, brałabym 2 kapsułki cytrynianu TiB

 8. avatar Piter 17 marca 2020 o 13:00

  Cześć, od paru tygodni mam szum w głowie dość wysokiej częstotliwości , tak mniej więcej miedzy uszami . Dodatkowo dziwny lekko szczypiący ból z tyłu głowy .
  Masz jakieś rady ?

  Pozdrawiam,
  Piotr

  1. avatar Jarmush 17 marca 2020 o 14:03

   Lekarz. A jakie miewasz ciśnienie zwykle? Teraz jakie ciśnienie? Jaki stan kręgosłupa szyjnego? Jaka praca? Ile masz lat?

   1. avatar Piter 18 marca 2020 o 10:41

    Tak, umówiłem wizytę do neurologa .
    41 lat, siedząca przy komputerze , ciśnienie 85/130 , kręgosłup to inna bajka bo mam sporą skoliozę na piersiowym

    Pozdrawiam

  2. avatar Zosia L. 22 lutego 2021 o 22:03

   Może Ci zainstalowali w pobliżu antenę 5G ?

 9. avatar mymy 14 marca 2021 o 16:47

  Ale krzem też jest antagonistą wapnia, tak?

 10. avatar Ziggy 4 października 2021 o 02:11

  Czy mozna dodac soli Epson do HotTub odrazu zaznaczam ze temperatura zawsze jest 33 Celcjusza czyli troche ponizej temp. ciala, sam ja zbudowalem i jest to raczej mini basen a nie typowy HotTub. Cwicze w nim codziennie przez godzine (zima/Lato) i czy moge tam wsypac wiaderko soli Epson ale czy to nie bedzie za czesto tak plywac i cwiczyc codziennie w tej soli?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 października 2021 o 06:49

   Nie wiem, jakie uzyskasz proporcje, ale myślę, że idziemy w kierunku wody morskiej, a to całkiem nieźle. Istotne jest jak długo masz zamiar siedzieć w tym basenie. Myślę że można codziennie korzystać z tej kąpieli siarkowo magnezowej. Jednak nie jestem Twoim lekarzem.

   1. avatar Ziggy 4 października 2021 o 15:41

    Dziekuje za podpowiedz, ja tam cwicze codziennie przez godzine taki moj pomysl na silownie ale w wodzie (pomki,przysady,plywanie itp.) zero lezenia bezczynnego, rano 4 szklanki potem „basen” i dopiero sniadanie 🙂
    Tylko biegajzesz nie da sie tam zrobic i trzeba na sucho

    1. avatar Pepsi Eliot 4 października 2021 o 17:05

     świetnie

     1. avatar Ziggy 4 października 2021 o 17:49

      Mam juz numery basen ma 500 galonow wody i mam soli Epson wiaderko 5 galonow (45 lbs.) czyli 1892.71 litrow i 20.4117 kg soli 🙂
      Czy taka proporcja jest dobra?

     2. avatar Ziggy 5 października 2021 o 06:48

      Czesc!
      I co to bedzie dobra proporcja ?
      „Basen ma 500 galonow wody i mam soli Epson wiaderko 5 galonow (45 lbs.) czyli 1892.71 litrow i 20.4117 kg soli :)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum