Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
204 834 245
157 online
30 868 VIPy

5 ukrytych powodów dlaczego nie możesz schudnąć

Chociaż ciągle się odchudzasz.

Od jak dawna próbujesz schudnąć, pomimo, że wcale Ci to nie wychodzi? Byłaś chociaż raz na diecie odchudzającej, która nie skończyła się efektem jo-jo, albo , w najlepszym przypadku, brakiem rezultatów?

Testowałaś preparaty, pichciłaś przepisy i nic, udawała się tylko frustracja z powodu fiaska i poczucie rozczarowania, oraz rezygnacji?

W tym kontekście pewne hasła reklamowe rzeczywiście brzmią banalnie, ale o dziwo mogą z Tobą zarezonować.

Twoje ciało jest prawie cudownym mechanizmem, gdy umiesz grać w tę grę.

Częścią natury zaprojektowaną tak, by samej się regulować, gdyż wszystko, co dzieje się w Twoim organizmie, ma przyczynę i na wszystko można znaleźć rozwiązanie. Odpowiedzią na niemożność schudnięcia zapewne nie jest kolejny wyrwany z kontekstu wspaniały preparat, ani nowa dieta Bridget Jones, bo wszystko czego potrzebujesz do spadania z kilogramów jest już w Tobie.


Jeśli mimo dobrej diety, biegania i wypruwania flaków na paczce, oraz wycelowanej motywacji żeby schudnąć, waga nadal stoi w miejscu, zwróć uwagę na tych 5 niby oczywistych, ale jakże sekretów.

1. Wątroba

Zanieczyszczenie wątroby jest problemem oczywiście nie tylko gdy chcesz się odchudzić. Otłuszczona wątroba zamiast przetwarzać tłuszcz, magazynuje go. Z pozoru niewinne wałki w pasie mogą oznaczać zaburzenia w metabolizowaniu białek, węglowodanów i tłuszczy, prowadzące do rozregulowania gospodarki hormonalnej, a przez to tycia, cellulitu i otyłości brzusznej. A wiesz co to jest otyłość brzuszna?:)

Wiele czynników obciąża wątrobę, są to między innymi cukierki, robienie flaszek, medykamenty i nadużywanie kawusi.

Na szczęście ich negatywne działanie można ograniczyć zaczynając dzień od kuracji 4 szklanek na bazie wody z cytryną, co alkalizuje ciało, czyli dotlenia, czyli odkwasza, czyli odtruwa. Do tego w przewadze surowa dieta w przewadze roślinna i zapewnienie sobie odpowiednią ilość snu.

Codzienna kuracja oczyszczająca  podwyższa wydolność biegaczom, a jednocześnie zmniejsza zmęczenie, stajesz się bardziej kreatywna i robisz teraz wiele kiedyś trudnych dla Ciebie rzeczy lewą nogą do lusterka, a nawet stajesz się znacznie młodsza.

2. Żółć i pęcherzyk żółciowy

Nie sposób mówić o wątrobie pomijając kwestię woreczka żółciowego.

Przyczyną magazynowania tłuszczu przez wątrobę może być zbyt mała ilość żółci, lub jej zbyt duża gęstość, przez co ciało nie może przetwarzać tłuszczy. Brakującym ogniwem długotrwałego powodzenia w stosowaniu wysokotłuszczowych diet (jak chociażby paleo czy dieta ketogeniczna) może być właśnie nieodpowiednie stężenie żółci lub jej niedobór. Bowiem nawet Twoja ukochana dieta Paleo nie zadziała, gdy zabraknie Ci żółci.

Twoja wątroba (w swojej nieograniczonej intuicji) codziennie przetwarza i przechowuje około 1400 ml żółci, a później transportuje ją do woreczka żółciowego, gdzie usuwa z awatara nadmiar chemikaliów, hormonów, farmaceutyków i ciężkich metali, a także innych toksyn, które muszą być z niego wyeliminowane.

Bez odpowiedniej ilości żółci, ciało nie może wchłonąć witaminy A (zwalczającej infekcje), witaminy E (będącej witaminą płodności), witamin K (k jak kości) i D (witamina-hormon, która wpływa pozytywnie na układ immunologiczny i zwalcza raka piersi i okrężnicy).

Żółć jest też najlepszym filtrem wątroby

Ilość żółci wytworzona przez organizm jest wprost proporcjonalna do ilości toksyn, jakie może wyeliminować

Być może miałaś operację pęcherzyka żółciowego i myślisz: „ale zaraz, dochtore mówiło, że mogę całkiem nieźle funkcjonować bez woreczka żółciowego”. Otóż owszem, możesz, ale raczej nie w zdrowiu.

Jeśli Twoja wątroba nie może oczyścić tłuszczy, nie może też oczyścić ciała z odpadków przemiany materii, co może skutkować częstymi napadami trzęsiawek, migren, depresji, cyst (napadnięto ją cystą), tycia, etc..

Mimo wszystko, bez względu na to, czy masz pęcherzyk żółciowy czy nie, istnieje kilka składników odżywczych, które mogą podkręcić zarówno ilość jak i jakość produkowanej żółci.


Są to:

Cholina, czyli witamina B4 (jajka, kiełki pszenicy, suche nasiona roślin strączkowych, orzechy, kapusta pastewna), tauryna (pełnowartościowa pszenica, orzechy), lecytyna (buraki, czy korzeń kalisonii kanadyjskiej).

3. Zatrzymana woda

Wiele osób dźwiga dodatkowy bagaż utworzony z yyy … 4,5 do 7 kg wody zatrzymanej w organizmie, co przyczynia się do powstawania cellulitu, uczucia wzdęcia i obrzękniętego ciała.

Sporo, bo około 15-25% ludzi, jest znacznie bardziej wrażliwych na działanie soli (a jednak). Zatrzymanie płynów może być spowodowane właśnie przez nadmiar sodu, wyrzut adrenaliny, nieuregulowany poziom insuliny we krwi a także niedobór serotoniny.

Można zminimalizować nadmiar zatrzymanej w organizmie wody jedząc to, co natura zaprojektowała specjalnie dla Ciebie, czyli świeże warzywa i owoce bogate w potas (niezwykle istotny dla zbalansowania ilości sodu w ciele), zastępując sól ziołami, glonami, sokiem z cytryny, czy sezamem.

A jeśli kochasz Bołotowa zdecydujesz się używać soli, postaw na dobrej jakości sól morską, a nie tani chlorek sodu, czyli sól parzygnata.

Warto też za wszelką cenę unikać potraw instant, gotowych bulionów i solonych przekąsek. Zrób też pożytek ze swojej kuchni, ponieważ restauracyjne jedzenie może zawierać dużo niskiej jakości soli do posypywania śliskiego asfaltu. Śliskiego.


4. Spożywanie złej jakości tłuszczu lub zły stosunek kwasów tłuszczowych Omega-3 do Omega-6, oraz braki witaminy D3

Europejska dieta standardowo dostarcza kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3 w proporcji 20:1 (podczas gdy mogłoby  być to 4:1, jak na przykład w oleju z lnianki, konopnym, czy rydzowym, a najlepiej trzymać się proporcji 1:1).

Dodatkowo, współcześnie mnóstwo, ale to mnóstwo ludzi, czerpie kwasy tłuszczowe omega-6 z rafinowanych (i często genetycznie modyfikowanych), zjełczałych, tanich olei, nierzadko podgrzewanych do zbyt wysokich temperatur, czyli olei transów.

Tak czy siak, zwiększenie racji omega-3 rozwiązuje tylko połowę problemu. Olej kokosowy i sprzężony kwas linolowy (CLA) skradły nagłówki magazynów dotyczących zdrowego odżywiania, prawdziwym diamentem, wspominanym rzadko w kontekście gubienia nadmiaru kilogramów, jest kwas y-linoleinowy (GLA), który jest przecież kwasem Omega-6.

O GLA mówi się, że łagodzi objawy PMS, wstrzymuje proces namnażania się komórek rakowych, reguluje funkcje mózgu i przewodnictwo nerwów, reguluje wydzielanie insuliny w przypadku cukrzycy, ale przede wszystkim przyśpiesza przemianę materii i wspomaga proces oczyszczania organizmu. Naturalnymi źródłami GLA są między innymi olej z czarnej porzeczki i olej z nasion ogórecznika.

Na koniec uważka, że jeśli masz braki metabolitu D w ciele proces Twojego chudnięcia może przebiegać bardzo opornie, o ile wcale nie przebiega.

Dlatego badanie 25(OH)D i doprowadzenie do ładnego poziomu w drugiej połowie normy, dla osoby zdrowej (chorzy często muszą trzymać się górnej kreski, a niekiedy przekraczać graniczne 100), oczywiście zachowując protokół przyjmowania witaminy D z K2.

A więc samo doprowadzenie do odpowiedniego poziomu to już zwykle jest 2 kilo w plecy, a wprowadzenie codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek kolejne 2 kilo na minusie. A przecież jeszcze nie zaczęłaś się odchudzać:)

5. Pasożyty

Bardzo istotna przyczyna problemów z gubieniem kilogramów, to pasożyty, które sabotują nie tylko proces odchudzania, ale też są przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem takich jak alergie, migreny, depresja, wysypka, zaparcia, ale to pestka, bo chodzi też o nowotwory złośliwe.

Jeśli czujesz się uzależniona od cukru, senna, ciągle przestraszona i zaniepokojona, słabo trawisz, rozważ tę opcję. Intruzów można pozbyć się stosując gotowe mieszanki ziołowe, też codzienną kuracją 4 szklanek. Dobrze byłoby poszukać najlepszych protokołów dla poszczególnych pasożytów.

Odpowiednia dieta ma oczywiście bardzo istotny wpływ na przepędzenie pasożytów z układu pokarmowego poprzez eliminacji cukierków, cukru z cukierniczki, bułeczek kajzerek, w zamian wprowadzając żywność probiotyczną i nieprzyjemną dla pasożytów, jak odżywianie się kiszonkami, pestkami dyni, czy jagodami, które są naturalnym antyoksydantem.

Konklużyn

Odchudzanie zacznij od oczyszczania awatara z pasożytów, co w pierwszej kolejności ma wyjść od dobrego zakwaszenia żołądka. Dodatkowo codziennie oczyszczaj wątrobę zielonkami z czwartej szklanki i generalnie całą kuracją 4 szklanek. Zadbaj o odpowiednią ilość żółci. Zaprzyj się i nie daj dochtore amputować Ci woreczka żółciowego. Uważaj na sól parzygnata. Taka sól nie ma prawie nic wspólnego z szarą solą morską, lub himalajską, czy doskonale zdrowym kwiatem soli. Nie jedz w kółko macieju prozapalnej Omegi-6. Zadbaj o Omegę-3. Zbadaj 25(OH)D i trzymaj poziom 60-70. Wejdź na post przerywany, a jak chudnięcie nie idzie spektakularnie wprowadź technikę zmienności diety 511. I pójdzie:)

owocek

Źródła: „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko www.greenmedinfo.com/blog/5-strangest-reasons-you-re-not-losing-weight-and-what-do


(Visited 8 727 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. asiamm 16 marca 2019 o 18:39

  Nie mam woreczka od yyyy…28 lat. Usunęliśmy jak miałam lat 17. Dwanaście lat temu stwierdzono Hashimoto ( antyTpo 24000). Potem to już tylko przy każdej wizycie dokładali rozpoznania…insulinooporności, zespół jelita drażliwego , RZS…..
  Rok temu rzuciłam wszystko…lekarzy , eutyrox, metformine,sterydy….mięso, nabiał,gluten…
  teraz od stycznia odkryłam Twój blog , zaczęłam post przerywany , na razie 8/16 ale dążę do 6/18….czuje się duuuuzo lepiej i nie myśle o chorobach tylko o zdrowiu. Dziekuje , 4 szklanki ? o poranku i do przodu.?

  1. Jarmush 16 marca 2019 o 22:13

   <3

 2. h 16 marca 2019 o 22:26

  Pepsi, chciałabym zamówić witaminy w Twoim sklepie, mam problemy z przysadka mozgowa (brak okresu, z progesteronem raczej slabo, odstawilam hormony pol roku temu i teraz sie dzieja jakies cuda w postaci ciemnych wloskow wszedzie, wielkie ropne wypryski, ogolnie koszmar, wspomagam się ziolami) do tego niby crohn, chociaz ostatnio stwierdzili, ze to wrzodziejace zaplenie jelita… skora nieco blada, ciemne cienie pod oczami, slabe wlosy i paznokcie. Zbadalam poziom wit. D i jest to 28, troche podwyzszone ob i crp, watroba i reszta niby w normie. I tu moje pytanie, co polecasz zamowic poza D3+K2 i w jakich ilosciach jesc? Wit B12? B6? Chciałabym się wspomóc dodatkowo poza terapią 4 szklanek witaminami ale nie mam kompletnie pojęcia jakie i w jakich ilosciach przy takich problemach <3

  1. Jarmush 17 marca 2019 o 06:44

   Przysadka mózgowa jest „gruczołem nadrzędnym”, który kontroluje wszystkie inne gruczoły wydzielania wewnętrznego. Tak naprawdę podwzgórze pobiera wiadomości z mózgu i mówi przysadce mózgowej, które hormony należy wysłać, lub zahamować.

   Na przykład podwzgórze informuje przedsionek przysadki do uwalniania lub zatrzymywania uwalniania hormonu wzrostu. Podwzgórze i przysadka są ściśle zintegrowane. Razem regulują wszystkie procesy związane z prymitywnymi reakcjami, takimi jak stres, wściekłość, ucieczka, temperatura ciała, pragnienie, głód, aktywność seksualna i ogólnie przeżycie.

   Nie chciałabym, żebyś jakimiś radami z Internetu zaszkodziła sobie, gdyż praca przysadki jest tak ważna, że niekiedy całkowite odstąpienie od brania hormonów nie jest możliwe, a z pewnością rzecz należy przeprowadzać świadomie, powoli zmniejszając i prowokując ciało do rozpoczęcia własnej produkcji. Bywa, że może to być już niemożliwe. Ale o tym należy szczerze porozmawiać z lekarzem.

   Przysadka między innymi stymuluje hormony tarczycy, hormony luteinizujące (te nie są bezwględnie potrzebne do podtrzymania życia, ale już do rozmnożenia się, tak), prolaktynę.
   Również szalenie ważny hormon wzrostu (brak), oksytocynę (niedobór), adrenokortykotropina (niedobór), też niedobór, hormon antydiuretyczny (wazopresyna, niedobór) czyli częste oddawanie moczu na okrągło, nadmierne pragnienie. 

   Dlatego przydałoby się więcej badań, jak wygląda Twoje TSH, pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała, co się dzieje z Twoimi nadnerczami? Prosty test na zmęczenie nadnerczy jest na blogu. Jakie masz ciśnienie? Prolaktyna, B12, kwas foliowy, homocysteina, co z nerkami? Czyli kwas moczowy, mocznik, zwykłe badanie moczu, kreatynina, lipidy, trójglicerydy, cukier i insulina na czczo. Żelazo i ferrytyna. Zrób te badania i zgłoś się do mnie. Nie jestem lekarzem.

   Suplementacja

   Powinnaś brać argininę, glutaminę i glicynę, to jeśli chodzi o aminokwasy, wprowadź też 1 porcję Shape Shake TiB dziennie.

   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–5905344040031.html

   https://thisisbio.pl/aminokwasy/80-arginine-akg-200g-fitmax-5907776170799.html
   https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax-5908264416511.html
   https://thisisbio.pl/aminokwasy/3276-l-glycine-90kaps-nutrione–8435483505698.html

   Zioła adaptogenne, czyli Ashwagandha This is BIO, oraz Żeń-szeń This is BIO, jedz też dużo bazylii, w hipermarketach jest łatwo do dostania bez żadnych pestycydów.

   https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040208.html
   https://thisisbio.pl/zen-szen/3616-siberian-ginseng-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040536.html

   Zdrowe tłuszcze, jak olej kokosowy, organiczne masło, Omega 3.
   https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

   Trzeba ćwiczyć koniecznie, przysiady są idealne. Dobrze się wysypiaj.

   Do tego:
   witamina C (kwas askorbinowy TiB)
   Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   Kuracja 4 szklanek – to już pewnie masz, szalenie istotna jest szklanka z magnezem.

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 4 szklanki Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html, wraz z 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

   Oraz zrób kurację kolagenem na Crohna https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html
   i sodą https://thisisbio.pl/eko-srodki-czystosci/819-soda-oczyszczona-300g-batom-23vat-5907709952799.html

   Lewatywy:

   3 łyżki stołowe sody zmieszaj w 800 ml letniej wody, temp pokojowa ok 25 stopni. Zrób sobie lewatywę i zatrzymaj płyn 15 do 30 minut. Im trudniej zatrzymać tym stan jelit jest gorszy.

   Następnie 3 stołowe łyżki Kolagenu peptan F TiB zmieszaj z 500 ml też letniej wody i zrób lewatywę , tym razem wytrzymaj 10 minut. Wielka poprawa dla jelit.

   Stosuj bulion kolagenowy https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   I jeszcze nie zapominaj o MIEDZI! noś bransoletkę, 3 razy w tygodniu jedz coś z miedzianego garnka, oraz figi, daktyle

   No i PROBIOTYKI, to mus

   Gdy kupisz suplementy, a będziesz jeszcze miała wątpliwości kiedy i jak je brać napisz, co kupiłaś i czego nie wiesz.
   Nie jestem lekarzem, ściskam <3

 3. Alice73 17 marca 2019 o 11:38

  Dzien dobry Pepsi, bardzo prosze o przeanalizowanie moich wynikow. W grudniu pojawil sie problem stan zapalny pecherza i juz dluzszy czas z tym walcze. Wtedy zrobilam ogolne badania labor. OB 14 (2-15); TSH 0,705 (0,27 – 4,20); FT4 1,29 (0,93 – 1,70); mocz ciezar wl 1,015 (1,015 do 1,030); pH 5; glukozy, bialek, leukocytow, azotyny, krew, waleczki, nablonki okragle, grzyby, sluz, krysztaly nieobecne; erytrocyty WYSOKIE 40,5 (norma do 30,7); leukocyty 4,70 (norma do 39); nablonki plaskie 3,1 ( norma do 45,6); bakterie WYSOKIE 226,5 (norma do 130). Przeleczylam sie objawy fizyczne ustapily, w lutym trzykrotnie zrobilam badanie moczu. Wyniki wyszly bardzo zroznicowane nawet z dnia na dzien. Ciezar wlasciwy moczu spadl ponizej normy do 1,01 , PH skoczylo do 8; erytrocyty na zmiane jeden dzien jeszcze wyzej 41,4, za tydzien zero, a nastepnego dnia 34,6; bakterie tak samo roznie raz spadly do 124,3; za tydzien wyzej 141,8 a nastepnego dnia znow wyzej 203,5. Powtarzalam te badania bo pomyslalam, ze cos nie tak wyszlo. Duza zmiennosc, ustapily objawy fizyczne, bole, ale stan zapalny patrzac na wyniki dalej jest. Od stycznia pije rano trzy szklanki na cieplo: woda z soda, algi fermentowane, woda z cytryna, poza tym kolagen, wapn, magnez, vit D3 i K2. Bardzo prosze o opinie 🙂 i dziekuje! Alice73

  1. Jarmush 17 marca 2019 o 13:39

   jakie to są bakterie, co wynika z posiewu?

 4. Alice73 17 marca 2019 o 17:15

  Esherihia niestety, gardnerella, candida, glownie…

 5. owoceek 17 marca 2019 o 20:06

  Droga Pepsi, czy jak mam wykryte pasożyty, mam nie jeść np daktyli ?
  I innych słodkich dobrych rzeczy ?

  Z uściskami

  1. Jarmush 18 marca 2019 o 08:45

   wejdź na kurację antypasożytniczą, a masz przerost Candidy?

 6. Ahne 17 marca 2019 o 21:44

  Pepsi nie mam woreczka od 3 lat i przytyłam niesamowicie po drugiej ciąży. Trochę się przestraszyłam twoją wzmianką o wątrobie… Coś szerzej można o życiu w jako takim zdrowiu po „amputacji”? Oprócz choliny jakieś ziółka?
  Tak baj de łej kocham Ciebie czytać <3

  1. Jarmush 18 marca 2019 o 07:42

   <3 https://www.pepsieliot.com/ciekawe-czy-dobrze-sie-bedzie-zylo-bez-woreczka-zolciowego/ przy okazji apel do wszystkich, na blogu świetnie działa szukałka, wpisujesz hasło, trochę czekasz i masz różne artykuły, czasami hasło jest użyte dopiero w komentarzu, ale można się dokopać do ciekawych i pomocnych info

 7. ChaiMate 18 marca 2019 o 07:38

  Pepsi, zabieram się za badania, które mają pomoc ruszyć ze skrzyżowania. Czy samo tsh wystarczy, czy inne tarczycowe (jakie?) również zrobić? Jestem kobietą, mam 30 lat.

 8. Endrju 19 marca 2019 o 19:37

  Ja dodałbym uczulenia pokarmowe, które tworzą małe stany zapalne i powstrzymuja chudniecie, wiadomix. Czy słyszałaś kiedyś o nietolerancji na histamine? Czy pisałaś o tym w Twojej jednej z książek? – mam aktualnie tylko pierwszą, z Twoją paraffką 😉 Nie wiem jak mam do tego się zabrać, bo to jest straszna choroba – etymologia nie znana, a dieta ziemniaczano-ryzowa wydaje się być nieciekawą perspektywą. Od czego zacząć, Peps? Podzielisz się wytycznymi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum