logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
92 753 730
177 online
32 305 VIPy
Reklama

 HEMP PROTEIN This is BIO białko roślinne i Omega 3

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

5 wiadomości z tego tygodnia, czyli wszystko co w trawie piszczy

Jak w minionych tygodniach, zapraszam do przeglądu tego, co aktualnie w trawie piszczy!

1. Odkryto sposób zapobiegania utracie słuchu!

Odkrycia mają moc zmieniania świata. Tak jest i tym razem, ponieważ naukowcy odkryli sposób odbudowania ślimaka (części ucha wewnętrznego ssaków) u ludzi! Jest to część ucha, która odpowiada za słuch i z wiekiem może ulegać degradacji.

Jak mówi prowadzący badanie naukowiec:

Te odkrycie demonstruje szlak sygnalizacji, który może być aktywowany różnymi metodami i może reprezentować nowe podejście do regeneracji słuchu i, ostatecznie, przywracania słuchu.”

2. Jamajka przeciwko plastikowi

Po Pacyfiku przemieszcza się wyspa śmieci ponad pięciokrotnie większa od Polski i nie oczyści jej nawet The Ocean Cleanup, czyli 600-metrowe urządzenie, które od niedawna zajmuje się oczyszczaniem tej ogromnej plamy śmieci. Nie tylko Pacyfik jest jednak zagrożony, ponieważ z zanieczyszczeniem zmaga się cała planeta. Właśnie z tego powodu coraz więcej państw, pojedynczych miast i firm wprowadza zakazy i restrykcje związane z produkcją i użytkowaniem plastiku. Kolejnym takim miejscem jest Jamajka, w której już od stycznia przyszłego roku nie będzie można sprzedawać ani używać plastikowych opakowań i torebek, słomek, a także popularnych styropianowych opakowań (używanych np. do pakowania dań na wynos).

My także z każdym dniem zieleniejemy, dlatego już niebawem wszystkie produkty sypkie TiB takie jak jabłczan magnezu czy kwas l-askorbinowy zapakowane będą w nowoczesne, certyfikowanepapierowe opakowania powlekane roślinną celulozą, które są w 100% biodegradowalne i kompostowalne! Już niedługo będziemy informować o wszystkim na facebooku, więc bądźcie przygotowani.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SWOJĄ WITAMINĘ D3 (cholekalcyferol) + K2 (mK7 Z NATTO, Z RENOMOWANEGO LABORATORIUM W GNOSISI) TiB DO SSANIA, WCHŁANIA SIĘ DO KRWIOBIEGU JUŻ Z RECEPTORÓW PODJĘZYKOWYCH!


3. Dla zdrowia kości odżywienie może być istotne bardziej niż ćwiczenia!

Ostatnie badanie opublikowane w PLOS One wykazało, że dieta bogata w minerały, w tym wapno i fosfor, jest wskaźnikiem zdrowia kości większym niż ćwiczenia. Oczywiście badanie sugeruje również, że dla optymalnego zdrowia najlepsze jest połączenie diety i ćwiczeń.

My natomiast z puszczeniem oczka przypominamy, że dla Twoich kości nie ma nic lepszego niż witamina K2!

Badania pokazały, że witamina K2 jest jedną z najbardziej potrzebnych substancji odżywczych dla długotrwałego zdrowia kości i jest ważniejsza niż wapno. K2 jest niezbędna, żeby przetransportować wapno i inne minerały do tkanki kostnej, aby ją wzmocnić i zapobiec zwapnianiu kości.

Badania pokazały, że witamina K jest efektywna nie tylko w profilaktyce i zatrzymaniu postępu osteoporozy ale potrafi także naprawić powstałe już ubytki. Naukowcy wykazali, że objawy zwapnienia kości cofają się u osób z zaawansowanym stadium choroby nawet o 80%.

4. Marihuana w Kanadzie legalna

Od dwóch dni Kanada stanowi drugi na świecie, po Urugwaju, kraj, który zalegalizował „rekreacyjną” marihuanę. Użycie narkotyku nie jest penalizowane między innymi w Portugalii i Holandii, a prawo wielu krajów, w tym niektórych stanów USA jest w kwestii jej posiadania i użytkowania liberalne.

Czy korzysta się z tej rośliny jak z używki, czy też na drodze medycznej, bądź jakkolwiek duchowej, warto pamiętać, że konopie same w sobie są także doskonałym pokarmem!

W tym tekście poznasz 10 właściwości białka konopnego, którym nie przestaniesz się dziwić.

5. Jeśli chcesz uniknąć nowotworu jelita grubego, lepiej zadbaj o swoją wagę

Według najnowszego badania opublikowanego w naukowym magazynie JAMA Oncology, BMI powyżej 30 może łączyć się nawet z 93% wyższym prawdopodobieństwem raka jelita. O odpowiednia prewencję należy zadbać w każdym wieku, ponieważ statystyki są w tej kwestii bezwzględne: ten typ nowotworu coraz częściej dotyka osób poniżej 50 roku życia.

Źródła: www.sciencedaily.com/releases/2018/10/181015132953.htm

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3773450/

bbc.com/news/world-us-canada-45806255

sciencedaily.com/releases/2018/10/181017080802.htm

treehugger.com/corporate-responsibility/jamaica-ban-plastic-bags-straws-and-styrofoam-too.html

(Visited 2 571 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *