logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
89 553 602
online
31 811 VIPy
Reklama

TWOJA ORGANICZNA CHLORELLA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

6 kroków oczyszczania wątroby według dr. Axe

liver wzdeciaairplane

6 kroków oczyszczania wątroby według dr. Axe

Oraz co może mieć wspólnego Twój tatuaż ze wzdęciami i gazami?

NIE będę się specjalnie rozpisywała na temat znaczenia zdrowia wątroby. Jest to temat rzeka i mniej więcej Możni mają jasność, jak ważna jest dla nas dobrze pracująca i niestłuszczona wątroba. Ale powiem tylko to jedno, prorocze zdanie: że samopoczucie każdego człowieka zależy od tego jak jego organizm usuwa i oczyszcza się z toksyn.

Detoks jest najczęściej rozpaczliwą potrzebą ciała

LUDZIE sądzą, że marskość wątroby, czy jej uszkodzenie ich nie dotyczy, że to kłopot Francuzów, bo oni (nie Francuzi) nie robią flaszek.

4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio
TU KUPISZ 4 razy zielony DETOX
4 GREENS 100 % ORGANIC This is Bio

Tymczasem owszem marskość wątroby jest poważnym stanem zdrowia, ale niestety istnieje wiele innych czynników, które mogą prowadzić do marskości wątroby i uszkodzenia wątroby, włącznie z jedzeniem pewnych skorupiaków, leków (w tym acetaminofenu, paracetamolu), przewlekłym niedożywieniem (ferrytyna), zatruciem trującymi grzybami i ekspozycją na działanie substancji chemicznych.

Marskość wątroby pojawia się, gdy zdrowe komórki w wątrobie zastępują blizny. Gdy ich ilość się powiększa, funkcje wątroby zostają ograniczone. Niewydolność wątroby jest kolejnym etapem biologicznym i po prostu następuje wyłączenie jej funkcji.

Oczyszczanie wątroby skutecznie usuwa toksyny, które dzisiaj dostają się do ciała z dużą łatwością.

Lista czynników szczególnego ryzyka związanego z zaburzeniami czynności wątroby:

liver1

Niski poziom potasu (to z tego powodu zalecam takie delikatne obchodzenie się z solą, chodzi oczywiście o sód, który jest bardzo łatwy do przyswojenia, i trudniejszy od potasu do utracenia. Sód zresztą w przetworzonym pożywieniu rządzi)

liver tatoo2

Ciężkie nadużywanie alkoholu.

Dożylne zażywanie narkotyków.

Transfuzje krwi przed 1992 r.

Narażenie na działanie niektórych chemikaliów przemysłowych i toksyn środowiskowych.

Sex bez zabezpieczenia

Otyłość

Tatuaże i body piercing

Wysoki poziom trójglicerydów we krwi

Leki na receptę, ale nie tylko, bo taki paracetamol sprzedawany jest nagminnie i bez recepty

Infekcje wirusowe

Choroby autoimmunologiczne

Objawy świadczące, że Twoja wątroba nie działa optymalnie:

Wzdęcia i gazy

Reflux i zgaga

Zaparcia

Skóra i / lub oczy, żółtawe (objaw żółtaczki)

Niemożność schudnięcia

Wysokie ciśnienie krwi

Zmienność nastrojów, niepokój, lub depresja

Ciemny mocz

Trądzik różowaty

Chroniczne zmęczenie

Nadmierne pocenie się

Łatwe powstawanie siniaków

Słaby apetyt (bardzo opcjonalnie)

NA SZCZĘŚCIE to wszystko można poprawić, polepszyć, uzdrowić, jednym słowem ratować się i ostatecznie uratować. Czyli oczyścić się w ciągu kilku tygodni.

Oto 6 kroków, które musisz wykonać, o ile jesteś przy zdrowych zmysłach:

Krok pierwszy:

Eliminacja toksyn z diety

Wywalić żarcie przetworzonej żywności, azotany i azotyny. Czyli jeść jak najwięcej surowych pokarmów. Tłuszcze trans, cukier rafinowany, wszelką garmażerkę, wędliny, skrawki wędlin, utwardzone oleje roślinne won. To nie jest żywność, to jest zaproszenie do choroby, do nowotworu,.

 Krok 2:

Pij soki z surowych roślin

Gdy Twoja wątroba jest nie halo, właściwie nie ma takiej możliwości, żebyś mógł jeść surowe warzywa, czy nawet owoce w całości. Będą z tego tylko wzdęcia, bóle i poczucie niestrawności. Jednak z sokami, które właściwie pozbawione są błonnika to już inna sprawa. Świeżo wyciśnięty, najlepiej na wolnoobrotowej wyciskarce, a nie w sokowirówce, sok może być balsamem dla wątroby z zaburzonymi czynnościami.

Warzywa idealne dla detoksykacji wątroby to kapusta, kalafior i brukselka. Mimo, że to połączenie może nie brzmi zbyt apetycznie, możesz dodać inne warzywa, które lubisz do tej mieszanki w tym marchew, ogórki, buraki, i zielone warzywa liściaste, w tym nie tylko jarmuż, ale pietruszka, czy mięta. Pij taki sok właśnie.

livermarchea

Cudownie oczyszcza się dziecięce wątroby, ale też dorosłym – sokiem pomarańczowym z marchewką i imbirem. Beta karoten przekształca się w wątrobie w witaminę A i pomaga nie tylko wypłukiwać toksyny, ale jeszcze obniża zawartość tłuszczu w wątrobie.

Krok 3:

Naładuj ciało pokarmem z dużą ilością potasu

4700 miligramów dziennie potasu powinniśmy zjadać. Wprawdzie witarianie na 811 jedzą w bananach dużo więcej, ale potas przyjęty w formie pokarmu nie zostanie przedawkowany. Są tylko szczególne przypadki, czyli gdy masz wysokie stężenie potasu w nerkach to niestety musisz bardzo uważać nawet z potasem zawartym w pokarmach. Natomiast suplementacja wyizolowanym potasem to zawsze niebezpieczna zabawa, o czym wiedziałoby kilku kulturystów, gdyby jeszcze żyli. Pokarmy bogate w potas pomagają obniżyć ciśnienie skurczowe, obniżają poziom trójglicerydów, wspierają zdrowy układ sercowo-naczyniowy, no i oczywiście pomagają oczyścić wątrobę.

Pokarmy podnoszące potas to:

Tomato-Sauce

Na pierwszym miejscu nie jest jednak banan, tylko batat, czyli słodki ziemniak

Sosy/przeciery pomidorowe

Boćwina i szpinak

Fasole

Czarna melasa, zaledwie 2 łyżeczki syropu zawierają 10% dziennej zalecanej ilości potasu. Oprócz potasu w melasie znajdziemy żelazo, wapń, mangan i miedź.

Banana_Fruit

Teraz dopiero banany, jednak to wypasione odtruwacze, gdyż generalnie bardzo pomagają w trawieniu i uwalnianiu organizmu od toksyn i metali ciężkich.

Krok 4

Lewatywy z kawy

LEWATYWY z kawy są bardzo wskazane, nie tylko w terapii Gersona. Pomagają przy zaparciach, redukują zmęczenie, i oczywiście przede wszystkim świetnie pomagają detoksykować wątrobę. Podczas wlewu organicznej kawy pozostaje ona przez pewien czas w jelitach, co umożliwia wprowadzanie płynu właśnie przez ścianę jelita do wątroby.

Szarlota Gerson

Ma to stymulujący wpływ na zwiększenie przepływu żółci, co szybko pomaga usprawnić zarówno pęcherzyk żółciowy, jak również wątrobę, co skutkuje zwiększonym wydzielanie się glutationu. Przypominam, że glutation to najwspanialszy antyoksydant, silny związek chemiczny, enzym najlepszy do pozbywania się wolnych rodników tlenowych i natleniania komórek ciała, jakiego stworzyła natura.

liversingleSilicone

Jak przygotować kawę do lewatywy:

WEŹ 2 łyżki mielonej organicznej kawy (nie, że rozpuszczalnej!) dodaj do 3 szklanek filtrowanej, lub destylowanej wody i doprowadź do wrzenia. Gotuj na wolnym ogniu przez 15 minut i pozostaw do ochłodzenia. Pamiętaj, że lewatywy nigdy nie można robić gorącą wodą, a na pewno nie przekraczajacą 40 stopni Celsjusza, bo to szkodzi wyściółce jelit. Najlepsza temperatura to 36 stopni.

ZBYT zimna woda może z kolei skutkować problemami z pęcherzem i przydatkami. Wracając do naszego roztworu, przecedź mieszaninę przez gazę i używaj za pomocą zestawu do lewatywy. Staraj się zachować w sobie mieszaninę przez 10-15 minut, a następnie możesz siąść na toaletę.

Krok 5

Weź ostropest, mniszek lekarski, i kurkumę

liver ostropest

OSTROPEST plamisty, uważany za króla detoksykacji wątroby z powodu bardzo aktywnego składnika zwanego sylimaryną

KURKUMA działa genialnie na wątrobę, ułatwia trawienie, pomaga przywrócić równowagę cukru we krwi i wspiera zdrową tkankę wątroby i centralnie jej metabolizm. Działa też mega antydepresyjnie.

liverDandelion

KORZEŃ MNISZKA lekarskiego – większość właścicieli domków jednorodzinnych nienawidzi mniszka lekarskiego, gdyż zaburza im monsantowski przydomowy trawniczek. Tymczasem zarówno kwiaty, jak i liście młodego, jak i korzeń dmuchawca są pełne witamin i minerałów.

Dandelion ma naturalne działanie moczopędne, dzięki czemu wątroba szybciej eliminuje toksyny. Wzmacnia również układ immunologiczny, wyrównuje poziom cukru we krwi, łagodzi zgagę i łagodzi niestrawności.

Krok 6

Yyy … wątroba

cielak

Weganom, wegetarianom ten krok kompletnie się nie spodoba, gdyż dr.Axe (w terapii Gersona też jest to stały punkt programu ozdrowieńczego), zachęca do jedzenia prawdziwej wątroby, lub organicznych tabletek będących wyciągami z wątroby (zaliczanej do najbardziej odżywczych i gęstych pokarmów).

Co przy niedożywieniu związanym z chorobą i zatrutą wątrobą może stanowić pokarm idealny, chociaż ja się z tym nie zgodzę. Bez oceniania.

Bo skoro my odtruwamy nasze wątroby roślinami, to dlaczego wątroba zwierzęca ma być lepszym dla nas pokarmem niż te rośliny?

Po co nam ten pośrednik?

Jednak z drugiej strony prawdą jest, że w pewnych momentach życiowych, a raczej chorobowych liczy się przede wszystkim czas, więc krok 6 może stanowić istotnie punkt dla przetrwania.

Witaminy A i B, kwas foliowy, cholina, żelazo, miedź, cynk, chrom i koenzym Q10 – wszystko to siedzi w wątrobie. Oczywiście pod warunkiem, że zwierzę było karmione trochę inaczej niż Możny z zatrutą wątrobą, czyli zieloną świeżą, soczystą trawą rosnącą na pastwiskach z dala od spalarni śmieci.

TU KUPISZ bardzo dobrze wchłaniany LIPOSOMAL KOENZYM Q 10

DETOX 24

A teraz przepis na jednodobowe oczyszczanie wątroby:

Oprócz zdrowej żywności i suplementów, o których była mowa powyżej, można dać wątrobie genialny impuls do 24.godzinnego oczyszczania. Już na tydzień wcześniej jedz kapustę, jarmuż, sałatę, kalafior, brokuły, brukselkę, owoce cytrusowe, szparagi, buraki i seler naciowy.

Unikaj żywności przetworzonej. Gdybyś jadła mięso, to tylko organiczne.

Używaj takich rzeczy jak: ocet jabłkowy z wodą, sok z cytryny z wodą, pieprz cayenne, cynamon cejloński. Najlepiej wszystko zmieszaj i pij.

Po 7 dniach jedzenia zieleniny, teraz będziesz pił napój żurawinowy w celach oczyszczających, więc zrób tak:

Weź 3 części wody na 1 część soku z żurawiny i doprowadź do wrzenia. Dodaj 1 łyżeczkę startej gałki muszkatołowej, imbiru, cynamonu cejlońskiego do zaparzacza do herbaty i przelej wrzątkiem żurawinowym i zostaw na 20 minut. Niech się zaparzy.

Pozostaw do ochłodzenia do temperatury pokojowej.

Dodaj sok z 3 pomarańczy i 3 cytryn i wymieszaj. Jeśli mieszanka jest zbyt kwaśna, użyj miodu, albo stewii.

liver detox

Sącz ją przez cały dzień!

Należy wypić co najmniej 2 litry tej mieszanki. Następnego dnia wróć do żywności, którą jadłeś w ostatnim tygodniu poprzedzającym oczyszczanie.

Oczyszczanie i detoksykacja wątroby, jest również oczyszczaniem jelita grubego

Pomaga usunąć pestycydy, leki, metale ciężkie, a w szczególnych przypadkach resztek terapii przeciwnowotworowej z systemu.

Źródła 1

Aby przez całe lata mieć zdrową wątrobę, dobrze byłoby co jakiś czas robić sobie taką 24. godzinną kurację oczyszczającą, no i dieta na stałe, proponuję, żeby nie zawierała rzeczy nadających się do kubła.


Owocek:)


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 29 721 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Misiol 17 marca 2016 o 13:53

  Jest jeszcze coś takiego jak płukanie wątroby, ale to Można z pewnością wie ;-).

 2. Niki 17 marca 2016 o 14:26

  A ja polubiłam sól 🙂 i także delikatnie się z nią obchodzę, nigdy wcześniej świadomie nie soliłam, teraz zaczynam poranek od lekko słonawej od soli i kwaśnej od cytryny, lekko czyli szczypta, bo przecież nie walimy sobie łychy do szklanicy, że aż mdli i wykręca, odrobina wystarczy i to działa. Dużo wcześniej czytałam – może nawet tu w komentarzach, mama dwójki dzieci opisywała jak to jej dzieci miały przewlekłe kłopoty zdrowotne, nic nie pomagało i dopiero po wprowadzeniu do menu soli wszystko się unormowało, więc przeszkoda była w niedokwaszonym żołądku, wtedy jakoś sama nie byłam przekonana, że muszę się zająć kwestią soli, teraz jej potrzebuję. I nie mam co się martwić o nadmiar sodu, bo skąd, jeśli używam w koniecznej ilości, dobrej z mikroelementami na podorędziu, ma zadziałać budująco i oczyszczająco, antybakteryjnie, antypasożytniczo, nie przesadzam, a w ciągu dnia zjadam masę potasu – równowagę więc zachowuję i git 🙂 niech się martwią śmieciojady, puchojady, którzy raczej trafiają tu w celu zmiany, z jakiegoś powodu tu są i chłoną wieści.

  Chciałam jeszcze rzec słówko, że jakby ktoś miał zaparcia, jakieś trudności w trawieniu surowych roślin mimo stosowania różnych sposobów przeciwdziałania, to skuteczna jest miętka, tylko ta pieprzowa 🙂 susz jest w każdej zielarni, na różne trawienne kłopoty, rozluźnia ładunek, łatwo i miękko przechodzi. Można też przy okazji zastanowić się nad zjadaną porcją warzyw na raz, bo moze być za duża, ja to rozwiązałam warzywami w tomacie, po prostu częściowo zastąpiłam surowe warzywa przecierem pomidorowym, koncentratem (własnej roboty lub kupnym bez zbędnych dodatków) i też mocny efekt.

  1. grzegorzadam 18 marca 2016 o 12:41

   ==A ja polubiłam sól 🙂 i także delikatnie się z nią obchodzę, nigdy wcześniej świadomie nie soliłam,==
   Miło słyszeć, miło czytać.. 😉

   ==dopiero po wprowadzeniu do menu soli wszystko się unormowało, więc przeszkoda była w niedokwaszonym żołądku, wtedy jakoś sama nie byłam przekonana, że muszę się zająć kwestią soli, teraz jej potrzebuję. ==

   Wszyscy potrzebujemy jej tak samo, tego się nie da zastąpić niczym! Nie da się inaczej 🙂
   Bez względu na wiek, moja znajoma ‚zapomniała’ o soli na kilka dni, zaraz organizm jej o tym
   przypomniał, po zaaplikowaniu kłopoty prawie natychmiast znikły.. > Odwodnienie m. inn.
   Wszelkie zatrzymywanie wody przez sól, jest przy tym świadectwem nieprawidłowego działania organizmu, a nie
   soli winą.
   Tak jak nietrawienie kapusty surowej lub kiszonej, nie jest winą kapusty, mięsa, strączków , tylko na 99%
   Niedokwaszeniem żołądka, czyli braku kwasu solnego i pepsyn..

 3. Niki 17 marca 2016 o 14:33

  „Z dala od spalarni śmieci”
  Tylko od jakieś spalarni? Odpadów niebezpiecznych, trujących radioaktywnych, medycznych, czy zwykłych komunalnych, potencjalnie niezagrażających zdrowiu i życiu przeznaczonych do odzyskiwania energii…? Pepsi, masz na myśli wszystkie jak leci czy tylko te z ciężkimi odpadami?
  Zwolennicy bloków energetycznych przekonują i mają na to badania, dowody, że sprzyjają one oczyszczaniu środowiska, nie zagrażają ludziom i innym organizmom żywym, uwalniają powietrze, otoczenie od dioksyn, metali ciężkich i wszystkiego co zatruwa.

  1. pepsieliot 17 marca 2016 o 17:34

   Niki w sumie to generalnie boję się śmieci, ale jak widać nie siedzę w temacie 🙂

  2. Lola 17 marca 2016 o 22:57

   Zwykłe śmieci komunalne zawierają mieszaninę wszystkiego. Są nieograniczone możliwości tego co może powstać podczas spalania i reagowania ze sobą tych substancji. Raczej nie uznałabym tego za niezagrażające.

 4. Ciekawska 17 marca 2016 o 14:35

  Uszanowanko Miss Pepsi, czytam chłonę i gratuluję wiedzy oraz stylu 🙂 Słyszałaś może kiedyś o detoksie alkalicznym COLO VADA? http://alkalicznystylzycia.blogspot.com/p/program-detoksu-zogi-pasozyty.html

 5. Nessi Ness 17 marca 2016 o 16:04

  Bardzo fajny post, tylko nadal nie wiem co ma wspólnego tatuaż ze wzdęciami;)

  1. pepsieliot 17 marca 2016 o 17:29

   yyy … to przeczytaj jeszcze raz, o ewentualnych powodach zatrucia wątroby i ewentualnych objawach zatrutej toksynami wątroby

   1. Nessi Ness 17 marca 2016 o 17:52

    Faktycznie! 🙂 dziękuje Pepsi, swoją drogą ciężka sprawa gdy akurat to wytatuowanie powoduje aż taki dyskomfort i dolegliwości wątroby 🙂 choć zapewne problem się nawarstwia, bo powody są wszędzie.

 6. Marzenka 17 marca 2016 o 16:54

  Dzięki Pepsi. Wpis jakby dla mnie bo mam hcv. Nie miałam przetaczanej krwi, żadnych zabiegów, tatuaży, narkotyków i nie mam pojęcia gdzie się zaraziłam. Kosmetyczka? Dentysta? Cholera wie… O zakażeniu dowiedziałam się przy okazji oddawania krwi. Moja rodzina jest zdrowa. Czekam na leczenie. Cieszę się, że wiem, dzięki temu pożyję dłużej.
  Badajcie się ludzie, nie myślcie, że was to nie dotyczy.

 7. Jacek_k 17 marca 2016 o 17:43

  Pepsi, a co powiesz na temat płukania wątroby? Warto?

 8. Mimika 17 marca 2016 o 19:24

  A nie orientujesz się, o czym świadczy podwyższony poziom żelaza? Mojej córce wyszło w badaniu 193 i leukocyty w moczu 25 🙁

  1. pepsieliot 17 marca 2016 o 20:56

   Mimitko wysoki poziom żelaza nie jest niczym dobrym, ma działanie prozapalne i najczęściej wiąże się, albo z hemochromatozą, albo z jakąś szczególnie dużą podażą żelaza w pożywieniu, albo jedzenie z żeliwnych naczyń, albo picie wody ze studni o szczególnie wysokiej zawartości żelaza. Ile lat ma córka, i jaki ma poziom ferrytyny, oraz białka CRP, będę pisać o żelazie, a tu masz artykuł Mercoli, który chyba sam osobiście ma taki problem http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/06/05/elevated-iron-levels.aspx

   1. Mimika 17 marca 2016 o 21:48

    Dzięki za szybkość 🙂
    Ferrytyna -19, TIBC -484, CRP nie robili. W pierwszym badaniu PH moczu -5, w następnym za tydzień -8.
    Córka ma 24 lata, nie je mięsa, generalnie podaż z pożywieniem czy wodą odpada. Niczym się nie suplementuje, czasem wit.c.
    Artykuł zaraz przestudiujemy 🙂

    1. pepsieliot 17 marca 2016 o 22:05

     dziwne, bo powinna mieć raczej braki żelaza. A jaka jest hemoglobina? Być może trzeba będzie oddawać krew.

     1. Mimika 18 marca 2016 o 09:28

      Hemoglobina 14,2. Dziwne te wyniki. Trzeba chyba zrobić powtórkę za jakiś czas.
      Oddawanie krwi, to też niezły pomysł. Słyszałam, że bardzo energetyzuje 😀

     2. pepsieliot 18 marca 2016 o 13:53

      tak, to prawdopodobnie przedłuża życie kobietom

     3. AniaGucio 18 marca 2016 o 18:41

      Mimiko, poczekajcie około 3-4 tyg. i powtórzcie badanie. Ja też tak raz miałam – 3krotnie przekroczona norma (byłam przerażona), a jem surowiznę i oprócz wit. D3 i K2, nic więcej nie suplementuję. Podobno czasami tak się zdarza.

 9. mybelle 18 marca 2016 o 11:13

  hej pepsi – czy te zalecenia można zastosować przy stłuszczeniu wątroby ?
  Jeśli są inne , to proszę skrobnij coś o tym w niedalekiej przyszłości.

  1. grzegorzadam 18 marca 2016 o 15:12

   Borys Bołotow, str. 153-159 ..
   Oraz rozdział: ”regeneracja ukladu pokarmowego”.

   == (….) Równowaga solna, wykluczenie z dietyherbat, olejów roslinnych, tzw. drugich dań.
   Nie można zmuszać żoładka, wątroby i trzustki do wytwarzania wielu enzymów.
   Ostroznie z płynami, tylko wtedy kiedy organizm będzie wymagał
   Zakwaszanie organizmu enzymai z żywokostu, orzecha włoskiego, glistnika.. (….)

   Odżywianie organizmu również przez skórę…==

 10. jula 18 marca 2016 o 12:51

  Pepsi, czy to normalne, że po witaminach B complex Amiks mocz jest żółty (jaskrawo żółty)? Czy w takim przypadku te witaminy się wchłaniają w ogóle czy tylko przelatują przez dziurawe jelita?

  1. pepsieliot 18 marca 2016 o 13:31

   Oczywiście, jak najbardziej normalne ! To witamina B2 zmienia kolor moczu na jaskrawo (neonowo) żółtą. W Grees& Fruits TiB też jest dużo B2 i też mocz jest żółciutki. Wchłaniają doskonale

 11. grzegorzadam 19 marca 2016 o 11:56

  Sa bardzo pozytywne na temat zastosowania na wątrobę kwasu alfaliponowego z wit.C.
  Jeżeli ktoś stosuje ostropest, w odstępie 3 godzinnym.

 12. Mada 20 marca 2016 o 22:22

  Ja mam pytanie odnośnie ferrytyny: mężczyzna 47 lat, ferrytyna 560, żelazo 108, białko CRP 0,71, hemoglobina 15,5. Na pytanie o jego ferrytynę lekarze mówią nie przejmować się. Czy rzeczywiście nie przejmować się tym? Dodam, że jego mama choruje na czerwienicę – ma za dużo czerwonych krwinek – bierze chemię już 20 lat i co pół roku ma upuszczaną krew. Czy to można wiązać z jego podwyższoną ferrytyną?I ewentualnie co z tym dalej robić?

  1. pepsieliot 21 marca 2016 o 07:58

   Hemochromatoza, może być dziedziczna, ale też wtórna, albo tak zwana noworodkowa

  2. grzegorzadam 21 marca 2016 o 09:19

   Przy dobrze zakwaszonym żoładku, problem żelaza, anemii, pasozytów jelitowych, wchłaniania B12 sam się reguluje.
   Pamiętałbym o soli kamiennej.
   Chlorek (chlorki) z soli stymuluje wzorowo wytwarzanie soków żołądkowych.

 13. Mada 26 marca 2016 o 18:18

  Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

 14. jola 31 marca 2016 o 22:30

  PEPSI czy mogłabyś cos polecic na suche podrażnione oko

  1. pepsieliot 1 kwietnia 2016 o 06:37

   sprawdź poziom prolaktyny, bo to podstawowy objaw, czyli suche oko, a jak tak, to trzeba ją jak najszybciej obniżyć.

 15. fotoraviolla 31 marca 2016 o 22:58

  Witaj Pepsi,czy oczyszczanie wątroby jest również wskazane przy drobnych kamieniach w woreczku żółciowym?
  Po kolejnym ataku, potem badaniu krwi, usg i konsultacji z chirurgiem prawdopodobnie czeka mnie operacja wycięcia woreczka.
  I tu kolejne pytanie, czy mozna tego uniknąć? Jeśli tak, to czy znasz jakieś skuteczne sposoby?
  Moja Pani doktor, preferująca naturalne metody leczenia i homeopatię powiedziała że kilku jej pacjentów próbowało octem jabłkowym….a po jakims czasie po zrobieniu usg okazalo sie że nadal są!
  Byłabym wdziędzna za jakiekolwiek info w tej kwestii.
  Z pozdrowieniami serdecznymi 😉

  1. pepsieliot 1 kwietnia 2016 o 06:35

   Trzeba by zorientować się jakiego typu to kamienie, na ocet to idą kamienie nerkowe/pęcherza i to nie wszystkie, tu kiedyś wrzuciłam taki protokół :http://www.pepsieliot.com/pozbadz-sie-naturalnie-kamieni-zolciowych-czmychajac-skalpelowi-dochtore/

   Może skonsultujesz to z panią doktor, pozdrowionka

  2. grzegorzadam 1 kwietnia 2016 o 07:49

   Czarna rzepa, kwasy i enzymy Bołotowa rozpuszczają złogi solne, ”kamienie”.

 16. Martadella 16 kwietnia 2016 o 18:51

  Można też oczyszczać wątrobę kefirem. Michał Tąbak podawał dokładny przepis. I jeszcze parę innych na detoks wątroby. Ja jem od 2 miesięcy ostropest. Czytałam że po 3 miesiącach kuracji wątroba będzie jak nowa…? Tutaj też dosyć ciekawy artykuł na temat sylimaryny.http://rozanski.li/48/sylimaryna-sylimarol-i-ostropest/ Ma wiele innych działań.

  Pozdrawiam i dziękuję za przepisy.

 17. mua 7 stycznia 2017 o 17:40

  Droga Pepsi! Piszę w sprawie mojego Taty, bo wysłałam go na badania, a teraz bardzo boję się coś spaścić… Tata ma 54 lata, dieta standardowa, polska, więc niezdrowa – je trzy razy dziennie (śniadanie i kolacja kanapki z wędliną, a na obiad mięso z ziemniakami) w międzyczasie zdarza się czasami owoc, ALE przychodzi taka pora dnia, że musi pić słodki sok i to tyle, że aż brzuch go boli, czym innym nie zaspokoii pragnienia, pije alkohol okazyjnie, ma dużą otyłość brzuszną, trądzik różowaty, dnę moczanową, łuszczycę, wyszły mu na badaniu problemy z cukrem (179 na czczo) z insuliną (54 na czczo) kilka razy robione i wychodzi podobnie, od dawna bierze jakieś tabletki na wątrobę od hepatologa, ale sam nie wie co z czym i dlaczego. Jego aktualny panel wątrobowy mnie przeraził: AST 116, ALT 174, GGTP 94. Oprócz tego ferrytyna 956(!), potas 4,5, homocysteina 13, MPV 8,3, limfocyty 42,1%… Czy to już cukrzyca? Marskość wątroby (rok temu zmarła starsza siostra taty na raka niewiadomego pochodzenia, który dał przerzut do wątroby wielkości 25cm)? Jakie badania jeszcze zrobić? Zapisałam go do diabetologa i hepatologa, bo się o niego boję, ale Ty najlepiej wiesz jacy oni są (jakich ich rad ma ewentualnie nie stosować?)… Co mogę sama dla niego zrobić? Czytam u Ciebie Kochana o tych wszystkich detoksach, spirulinach i chlorellach i boję się sama na coś zdecydować żeby nie zaszkodzić… Kazałam mu spisać na kartce wszystko co zażywa, bo może coś tu nie gra i mu też szkodzi, jutro ma mi dać listę… Jakie suplementy mogę mu u Ciebie kupić żeby faktycznie dobrze było i jak zmienić mu dietę i jaki ewentualnie detox zrobić żeby pomóc (widzę, że się boi, więc będzie podatny na moje sugestie)… Wiem, że to dużo pytań i bardzo chaotycznie zadanych, ale jak już pewnie wiesz mój umysł jest za mgłą z powodu własnej choroby, a troska o rodzica nie pomaga w trzeźwym osądzie sytuacji…

  1. Pepsi Eliot 7 stycznia 2017 o 22:45

   Na pewno insulinooporność, czyli cukrzyca tuż, tuż,taki sok to czysta fruktoza w połączeniu z jego dietą i wynikami to śmierć wątroby, stany zapalne (wysokie żelazo) , homocysteina też wysoka
   W takiej sytuacji całkowity detoks ciała, wątroby, dieta w przewadze surowa roślinna, mało tłuszczu, mało sodu, dużo potasu w diecie,posty Dąbrowskiej,nie ma żartów, bo z ojcem jest bardzo źle.Dużo wody z cytryną, alkalizowanie ciała, zakwaszanie żołądka.
   Nie jestem lekarzem
   B complex, witamina C z MSM, jod przez skórę, D3 +K2, omega 3, selen, cynk, magnez koniecznie,

   1. mua 10 stycznia 2017 o 12:48

    Pepsinko, Tata był wczoraj u diabetologa (o dziwo zdaje się, że dość kompetentnego), zdiagnozował u niego cukrzycę brunatną (jak się okazuje nie wykrytą od przeszło 20 lat) i cukrzycowe stłuszczenie wątroby. Wszystkie zalecone suplementy kazał mu odstawić (odnośnie wit C powiedział, że przy takim poziomie żelaza jest dla niego toksyczna, a co do D3, to kazał najpierw sprawdzić jej poziom)… Zapisał mu Acard i Jardiance (bo mówi, że przy tych wynikach, to zawał o krok), i jeszcze jakieś dwa inne, których nazwy nie pamiętam, ale mają uwrażliwić jego komórki na działanie insuliny i spowodować wypłukiwanie nadmiaru cukru z organizmu (mówił, że po tych będzie bardzo słodki mocz i trzeba bardzo dużo pić, żeby nie dostać zapalenia cewki moczowej). Z diety też kazał mu wywalić chleb, ziemniaki, kasze, makarony i wymienić je na dużo warzyw. Mięso najlepiej białe i dużo ryb, a prócz tego strączki i tu już sama nie wiem czy zasadnie. Odnośnie obciążenia nowotworami wątroby kazał mu jeszcze zrobić szereg badań z krwi w tym kierunku.

    1. Pepsi Eliot 10 stycznia 2017 o 12:57

     dr Last twierdzi, że tylko małe ilości witaminy C tak działają na starszych (rośnie żelazo – akcja prozapalna), a duże wręcz przeciwnie. Pisałam o tym w kontekście leczenia się z drożdżaków wg Lasta. Jednak najpierw i tak niech zbije żelazo, oddawanie krwi, upuszczanie krwi, pijawki

  2. grzegorzadam 8 stycznia 2017 o 12:22

   Ewidentne zakwaszenie ustroju i zarobaczenie.
   Jestem w wieku ojca, miałem podobnie.
   Te objawy można zastopować w 3 miesiące.

   …Marskość wątroby (rok temu zmarła starsza siostra taty na raka niewiadomego pochodzenia, który dał przerzut do wątroby wielkości 25cm)?”

   Pasożyty.

 18. grzegorzadam 8 stycznia 2017 o 12:25

  …dieta standardowa, polska, więc niezdrowa”

  Trzeba dokonać tu zmian natychmiast.
  Najpierw testy domowe, nawet lekarz nie będzie potrzebny:
  http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu/

  1. mua 9 stycznia 2017 o 11:29

   Ok, zapodam suplementacje jak poleciła Pepsi, testy zrobimy, a sama od siebie tak na gorąco dałam mu Pancreatin i Betaine HCL do posiłków i hepa complex, bo powiedział, że jak zje np. owoc, to praktycznie w ciągu kilku minut ciągnie go z boku wątroba – nie wiem czy właściwie zrobiłam, działałam na wyczucie.

   W sprawie diety, to Kochani czy mogłoby tak być wstępnie:

   ŚNIADANIE – sałata z łyżką oleju koko/oliwą, ogórek kiszony, pół awokado i kilka plasterków domowej wędliny (robionej przeze mnie) do tego od razu owoc (ja mam hipoglikemie, a on jak widać idzie w podobne klimaty, a mi jest lepiej, gdy jem tylko trzy razy dziennie z tym owocem od razu, bo jak jem go np. za godzinę, to już mi cukier z insuliną tańcują cały dzień)
   OBIAD paczka mrożonego kalafiora z olejem koko/oliwą, mięso duszone, kapusta kiszona do tego owoc
   KOLACJA – powtórka za śniadania, wędlina zamieniona na jajko lub wędzoną makrelę/tuńczyka z puszki, a zamiast owocu sok z marchwi z pomarańczem i imbirem (ma sokowirówkę, to będzie działał)

   Wiem, że sporo mięsa, ale jak mu zabiorę kawę, nabiał, gluten i słodkie picie, to już i tak jest chłop dzielny. Mam nadzieję, że w miarę jedzenia trochę więcej mięska pójdzie w odstawkę.

   Czy mógłby jeść czasami chleb czystoziarnisty z Lidla np. pół kromki do śniadania, wiem, że jest tam pszenica, ale przynajmniej nie ma innych syfów jak w paczkowanych chlebach bezglutenowych?

   Czy w tej diecie nie jest za dużo tłuszczu dla niego? Jeśli nie, to czy może dostać na czczo sok z połowy cytryny z oliwą? Czy może lepiej polać tym sałatkę?

   Warzywa, owoce i jajka kupujemy bio, ale u nas jest tylko Lidl, więc nie wszystko się da. Produkty suche czy oleje też są bio z internetu.

   Z tego co czytałam u Was na blogu, to przy wątrobie dobre będą oregano, mięta, kurkuma, cynamon, imbir, żeń szeń koreański, wyciąg z wątroby, aloes, sok z granatu, węgiel aktywny, chlorella, ostropest plamisty, trawa jęczmienna, zielona herbata, korzeń łopianu, lukrecja.

   Dużo wody, najlepiej z cytryną, herbatki z powyższych ziół.

   Orzechy włoskie (w rozsądnych ilościach), pestki dyni (niszczą system nerwowy pasożytów?) oliwa, olej kokosowy (mleczko też czy za ciężkie dla niego?), sól himalajska, soki warzywne, seler naciowy, szpinak (szczawiany przy dnie?), sałaty, ogórki, warzywa (szczególnie krzyżowe), jarmuż, brokuły, brukselka, kapusta, marchew, buraki na parze. Czosnek i cebula, ale tylko po obróbce, bo inaczej cierpi. Kiszone warzywa. Awokado podobno też fajnie.

   Owoce cytrusowe (zwłaszcza grejpfrut), jagody i banan (potas). Jabłka?

   A co z kaszami bezglutenowymi? Nie dawać ze względu na węglowodany czy raczej dodawać po trochu np. do obiadu?

   A ryż brązowy lub makaron ryżowy?

   Czy coś jeszcze mam tu dodać/odjąć bądź czegoś nie doczytałam/nie zrozumiałam?

   Czy Tata jako, że ma również dnę moczanową może suplementować wyciąg z wątroby dzikich ryb lub zwierząt karmionych dobrym pokarmem, bo podobno przy dnie podroby nie bardzo, ale nie wiem jak ma się to do wyciągu z wątroby?

   Czy mogę spróbować u niego z Waszą chlorellą? Które jeszcze z niewymienionych, a dostępnych u Was?

   Byłam dzisaiaj sama na diagnozie biorezonansem, wyszły mi tam różne zwierzaczki, zaczynam leczenie, a Tatę też zaciągnę w najbliższym czasie.

 19. grzegorzadam 8 stycznia 2017 o 12:27

  Walter Last
  Jak wyleczyć się z cukrzycy

 20. Malgosia 71 19 lutego 2017 o 18:43

  Pepsi mam zapytanie w związku z tymi lewatywami, tzn z kawy. Owszem czytałam o niej ale jeśli robimy lewatywy to wypłuczemy florę bakteryjną ale wraz (może się uda) z robalami (czepiłam sie tych pasożytów ale nie mam litości nad nimi tkj one na demną). Teraz w druga stronę: JAKĄ LEWATYWĘ mogę zrobić dla poprawy flory we flaczkach? Z cytryny tylko? Pomijam fakt,iz należy przyjmować doustnie pro i prebiotyki.
  P.S. zamówienie właśnie złożyłam. Na razie powstrzymałam sie od młodego jęczmienia żeby tych dziadów w jelitach nie odżywić bo w piórka obrosną i się rozrosną, rozpałeczkują czy rozpaczkują:)

  1. Pepsi Eliot 19 lutego 2017 o 19:07

   Lewatywy nie są aż tak bardzo „wypłukujące” jak modne czyszczenie jelita, ale lewatywy w wielu wypadkach są KONIECZNE, bo można się zatruć odpadami, które wyprowadzamy, lewatywy odciążają wątrobę. Przecież ludziom się rozpadają guzy nowotworowe po wypiciu 12 szklanek marchwi dziennie co godzinę szklanka. Trzeba oczywiście uzupełniać probiotyki.

 21. Malgosia 71 22 lutego 2017 o 08:44

  Oki. Dzieki. Czytalam opracowania nt lewatyw. Wlacznie o urynowej. Nie pamietam czy to dr Clark czy szanowny Malachow a moze Bolotow o nich pisze ( czytam kilka kniżek na raz:) tak sobie wnioskuje nie na zasadzie nagrorliwosci tylko logika,ze taka lewatyka z dobrej,bez dodatkow,ksp kiszonej swietnie by moze i oczyscila ale wprowadzila odpow flore w jelita. Wiem,ze temat nie jest prxyjemny,sorki Pepsi,ale ludzki☺

  1. Pepsi Eliot 22 lutego 2017 o 08:52

   nic co ludzkie nie jest nam obce 🙂

  2. grzegorzadam 22 lutego 2017 o 12:43

   organizm jest ważny w całości, z jelitami włącznie.
   Małachow to rozpisał dokładnie.

 22. Malgosia 71 25 lutego 2017 o 14:39

  Rozpisal pieknie. Fakt ale o lewatywie z kiszonki nie wspomina….sxkoda. chyba ze cos mi umknelo.
  Wedlug mnie lewatywa z kiszonki powinna swietnie podzialac na flore bakt we flaczkach. W rozcienczeniu np 3:1. 3 to sok.

  Czytam o tych lewatywach,ich zaleceniu. Przeraza mnie czestotliwosc. Wiem,ze sa to i byli praktycy i Madre Glowy. Ale zastanawiam sie czy to nie wycienczy organizmu. Dalej…Czy nie uzalezni jelit -rozleniwi ich?

 23. diesuchenach 25 lutego 2017 o 22:40

  Droga Pepsieliot, prosze pomoz..
  chce zabrac sie za oczyszczanie organizmu ale gdzie i jak zaczac. Powodem jest zimny guz na tarczycy i niestety miesniaki macicy.
  Chce zastosowac lewatewe z kawy (bio), myslalam tez o oliwie z oliwek i soku z cytryny. Ale jak zaczac od czego? Tyle informacji ze zaczelam sie gubic.
  Dodam moze ze ssie olej od jakiegos czasu(pomoglo mi to oczyscic zatoki).

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2017 o 22:58

   http://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-miesniaki-wedlug-w-saula/
   myślę, że trzeba zacząć od suplementacji jodu pierwiastkowego, zbadaj też poziom 25(OH)D i powinnaś zacząć brać D3 TiB + K2 TiB i silne antyoksydanty,

   1. diesuchenach 25 lutego 2017 o 23:16

    Jod wlaczylam w formie tabletek 200mg po przeczytaniu twojego eBooka. Chce zrobic jednak wlasny plyn lugola, a tu musze najpier zasiegnac inf.gdzie moge kupic skladniki na terenie niemiec.
    Jakie antyoksydanty polecasz. Pytalam w aptegach o liposomales wit.C ale niestety, pani powiedziala, ze nie ma mozliwosci zamowienia.
    Wlanczam tez do diety swieze liscie moringa.

    1. Pepsi Eliot 26 lutego 2017 o 00:09

     zamów u nas w sklepie 🙂 antyoksydanty liposomalny glutation TiB, witamina E, witamina c TiB, purple corn This is Bio, Acai Berry This is Bio, Liposomal resweratrolu TiB, jest tego trochę

    2. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 12:01

     Tego nie kupuje się w aptekach.

 24. diesuchenach 25 lutego 2017 o 23:10

  A moze najpierw odrobaczenie?.. Mislisz ze odrobaczanie wg. dr. Clark (nalewka z orzecha czarnego + gozdziki i piolun) wytepia kazdego pasozyta. Tych form odrobaczenia jest tez mnostwo..
  Czytalam ze olej z komosa pizmowej dziala dobrze ale trzeba z nim uwazac..Niestety tu jeszcze nie znalazlam tegoo specyfiku.

  1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 12:03

   Środków na odrobaczanie jest wiele, poczytaj ten temat:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
   Wymienione sa bardzo skuteczne, ale to jest proces, trzeba mieć wiedzę w tym zakresie.
   Warto skorzystać z porad parazytologów, W RFN są tacy też.
   Badanie Volla-veagtest warto zrobić.

 25. Malgosia 71 26 lutego 2017 o 13:53

  Witaski. Wlasnie przeczytalam kolejna ksiazke Wielce Szacownego P. Malachowa. Grzegorzuadamie przeogromne dzieki za polecenie tych ksiazek. One powinny stac sie wrecz lektura kaxdego.
  Przerobilam na sobie rozne lewatywy w tym kilka z kawy.
  Wdrozylam z uryny. Na razie preludium bo nie grzalam grzalam jej. Ale zamierzam. Tj chyba z tego co czytam najmocniej dzialajaca lewatywa na zlogi,kamienie,pasozyty i inne dziadostwa. Niesamowite jest jej dzialanie na organizm….
  Nie tylko czysci ale leczy. Przywraca flore. Po prostu same dobrocie☺ zrobilam sobie inna takze terapie: oliwa i coca cola. . Ma miec dzialanie rozpuszczajace wszelkie zlogi a nastepnie wyrxucenie ich z organizmu. Terapie koniaku tez zrobilam. Zostala gotowana uryna i metoda dr Clark. Poki co tylko jakby nasiona wielokolorowe ze mnie wychodza i nitki i niteczki.
  Kiedy wyczytywalam co potrafili wyjsc z kobiety kiedy po zastosowaniu ter oczyszczajacek wg Malachowa to nie chcialabym ujrzec tego co ona.
  Przeraszam za malo sympatyczny nieapetyczny wpis ale to w koncu my. Nasze zdrowie , samopoczucie i rzeczy oczywiste.
  Polecono mi do calej literatury dodatkowo ksiazki … Masz zdanie na temat Jego ksiazek?

  1. Pepsi Eliot 26 lutego 2017 o 16:37

   Proszę nie spamować

  2. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 18:31

   Nie miałem okazji.

 26. Kaja 21 marca 2017 o 20:42

  to w zasadzie ile tego soku z żurawiny powinno się wziąć, tak zeby byla mikstura na cały dzień ?

 27. migotka 4 września 2017 o 23:17

  jaka zywnosc przy raku watroby? gluten free brak smieci i owocow?czytalam u pewnej fobrej dietetyk ze przy chorobach watroby owoce nalezy wykluczyc.znajoma ma raka (70 lat) i chcialabym jej cos doradzic

  1. Pepsi Eliot 5 września 2017 o 10:36

   Najlepiej kupić książkę Terapia Gersona i oprzeć się na diecie roślinnej i w dużej mierze surowej. Nawodnienie ciała, picie czystej wody w dużych ilościach, aby mocz był biały jest szalenie ważne. Bazą przy raku wątroby (chorób dróg żółciowych) są soki z bio marchwi, 1,5 litra – 2 litrów dziennie. Jeśli dokłada się sok z bio buraka, to nigdy jako oddzielny sok, tylko ma być dolewką do marchwi. Właściwie trudno będzie się obejść bez lewatyw z kawy. Szalenie ważnym suplementem jest Astaksantyna https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2532-astaxanthin-4mg-30kaps-gg-5060040821589.html?search_query=astaksantyna&results=1, konieczna D3 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html?search_query=D3&results=8 w protokole z K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib–254475917480.html?search_query=K2&results=6 , a w przypadku raka dobry byłby Liposomal D3+K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2510-liposomal-vitamin-d3k2-100ml-tib-254475917503.html?search_query=K2&results=6 , należy dążyć do poziomu 25(OH)D 90, a nawet 100.
   Koenzym Q10 https://thisisbio.pl/energia/2518-liposomal-coenzyme-q10-100ml-tib–254475917589.html
   oraz Glutation, https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html

   Oczywiście należy uzupełnić braki witaminy C, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib-254475917527.html

   oraz IP6 (inozytol)

   kwas elagowy

   herbata ESSIAC

   kurkuma, a najlepiej liposomal kurkuminy (sprawdzał się też przy raku trzustki) https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib-254475917565.html

  2. grzegorzadam 5 września 2017 o 20:47

   Gerson owszem, ale Bołotow dokłądnie opisuje swój pogląd na ten temat.

 28. migotka 6 września 2017 o 23:10

  masz na mysli m in rozpuszczanie kamieni np sokiem z rzodkwi czarnej? gdzies wczoraj pytalam o kamienie. one z kalem wychodza?

  1. grzegorzadam 7 września 2017 o 21:57

   Pytasz o oczyszczanie Bołotowa, czy:
   ”jaka zywnosc przy raku watroby?”

   Jedno i drugie tam znajdziesz, łącznie z odżywianiem transdermalnym…

 29. WAWA 2 7 września 2017 o 17:35

  Droga Pepsi, dzieki za masę informacji 🙂 Zaintrygowała mnie informacja o transfuzji krwi , przed 1992. O co tutaj chodzi? Czy przed 1992 krew nie była badana?Mój syn, ktory urodził sie w grudniu 1991 miał przetaczaną krew. Ma zanieczyszczoną wątrobę nie pije al;koholu, nie pali i nigdy nie palił papierosów, nie je i nigdy nie jadł śmieciowego jedzenia, a mimo to wątroba jest zanieczyszczona. Czy to może ma jakis związek z transfuzją?
  Pozdrawiam Cie Pepsi i dziękuję za wszystko 🙂

  1. Pepsi Eliot 7 września 2017 o 17:38

   może, ale nie myśl o tym, bo zwykłe życie w środowisku w którym obecnie żyjemy, plus pokarmy nieorganiczne, skażone pestycydami obciążają wątrobę.

  2. grzegorzadam 7 września 2017 o 21:54

   a mimo to wątroba jest zanieczyszczona”

   Czym zanieczyszczona? Kto to badał, jakim sposobem, i kto postawił diagnozę?

   ”Czy to może ma jakis związek z transfuzją?”
   Oczywiście, że może choć nie jest warunkiem dostatecznym.

 30. WAWA 2 7 września 2017 o 22:59

  Dziękuję za szybką odpowiedź. Co do podejrzeń, to wyniki wyszły po biorezonansie i po badaniu włosa. Po wielu wizytach u lekarzy okazało się, że syn ma boreliozę. Trwało to dość długo, zanim doszliśmy do diagnozy Teraz jest w trakcie leczenia. Zdaje sobie sprawę, że borelioza może przyczyniac sie do obciążeń wątroby, chociaż syn nie stosuje antybiotyków, lecz zestaw ziół i witamin. A po przeczytaniu artykułu wpadła mi ta informacja, stąd moje pytanie. Ale jak widać, transfuzja też mogła wpłynąć dodatkowo na osłabienie wątroby.

 31. Aleksandra 10 października 2017 o 22:13

  Grzegorzu proszę o dojasnienie. We wpisie z marca 16 zacytowales Bołotowa że enzymy z glistnika zywokostu i orzecha włoskiego na zakwaszenie organizmu. To była w kwestii stluszczenia wątroby. I pytanie czy chodzi o zakwaszenie organizmu czy żołądka? To przeciez gorzkie zioła. Czy one zakwaszaja organizm bo pijam często glistnik o orzech ??. Kupiłam 3 książki z polacanych tutaj ale nie Bolotowa. Rozjaśnij proszę. I druga kwestia zastanawiam się czy robić lewatywy w ramach oczyszczenia organizmu. Jelit. Takie z kawy gersonowskie np. Czytałam ze bez wlewek nie ma opcji żeby usunąć pasożyty! ! Raka nie mam. ..

  1. grzegorzadam 11 października 2017 o 23:12

   Nie, to są 2 różne sprawy…

   ”I pytanie czy chodzi o zakwaszenie organizmu czy żołądka?”

   Organizm trzeba odkwaszać, A żoładek dokwaszać.
   Nie to samo, choć finalnie bliskie.

   1. Aleksandra 12 października 2017 o 14:11

    Grzegorzu. ..błagam Cię. Wiem że żołądek trzeba. ..a organizm trzeba. ….cytowałam Cię. Nadal nie wiem czy te zioła zakwaszaja. Twoja odp jest dla mnie niejasna. Druga sprawa . Bardzo ważna! !! Miałam właśnie rezonans z kontrastem. Czy wodą tylko czy może wodą z czymś jeszcze najlepiej wypłukać ten kontrast? ?? Mam pić 2 – 3 litry. Ale może wit c dodać? ?

    1. grzegorzadam 14 października 2017 o 08:10

     Zioła mogą zakwaszać, ale nie ratujemy róż, gdy płonie las.
     Zioła to potężne LEKI, korzystamy z nich z rozmysłem.

     Zakwaszenia organizmu w prosty sposób korygujemy rozsądną alkalizacją:
     http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

     Wypłukuj wodą z dodatkiem dobrej soli, 30 ml na kg wagi ciała.
     Woda to podstawa. Wit. C też możesz dawkować w ciągu dnia, żaden problem.

     Żołądek dokwaszaj, jak test sody?
     PH sprawdzamy, jak niskie, do góry:
     http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

     1. Aleksandra 14 października 2017 o 09:33

      Dziękuję Ci. Nawadnialam się jak mogłam. Soki. Woda z dodatkami. Piwo odpuscilam choć znajomi zalecali ale zwalczam candida wiec piwo nie. Wysypki często występującej po kontraście nie dostałam. …zobaczymy. może wyzyje :)). Test sody słabo. Papierki wskaznikowe mocz raczej kwaśny. Działam. Czytam Lasta. Książki dojechaly . Porównuje z A. Janusem . Wczoraj jak zapodalam sobie na surowo ząb czosnku odważnie zgryzlam to napływ śliny ogromny. Zawislam nad kiblem myślałam że zwymiotuje ale za 5 min przeszło. Dziś zrobiłam inaczej i ok. Last pisze żeby po wsypaniu psylium od razu wypić. …hmmm. i tu moje wątpliwości bo to psylium nie zdąża napeczniec? ? A chyba powinno co?
      W sumie to zajmuje się od miesiąca przetwórstwem owocowo warzywnym. Stale w kuchni. Rachunki za wodę i prąd będę miała na bank większe no i małe laboratorium. Pozeram jakieś w sumie odczynniki chemiczne. ….Dziwne to ??. A ta logistyka. …co po czym odstęp srata tata. Ciężka sprawa. Myślę nad produkcją płynu lugola jeszcze w przyszłości. U lasta wyczytałam ze lugola ma 10 %jodku potasu i 5 % jodu a jodyna którą do tej pory stosowałam na skórę i do picia ma 3 % jodu i 1 % jodku potasu – to za Wikipedia . Więc za mało do leczniczych właściwości oczyszczania jelita wg Lasta. I tak ?

     2. grzegorzadam 14 października 2017 o 17:05

      Test sody słabo.”

      Ma być dobrze! Tego nie można ominąć ani pominąć.

      ”Pozeram jakieś w sumie odczynniki chemiczne. ….Dziwne to ??.”
      Jesteśmy de facto fabryką chemiczną, dziwne i nie dziwne 😉

     3. grzegorzadam 14 października 2017 o 17:08

      U lasta wyczytałam ze lugola ma 10 %jodku potasu i 5 % jodu a jodyna którą do tej pory stosowałam na skórę i do picia ma 3 % jodu i 1 % jodku potasu – to za Wikipedia .”

      Wiki-pedią zarządza farmacja, nie sugerowałbym się, to nie przepis Lasta a pana Lugola 😉
      Taki jest oryginalny.

      ”Myślę nad produkcją płynu lugola”
      Mieszasz 2 składniki z wodą, cała produkcja 🙂

     4. Aleksandra 14 października 2017 o 10:15

      A i mam jeszcze zagwozdke związaną z potasem. Nie chce suplementowac wszystkiego co możliwe bo to się robi chore. Cześć więc witamin i mikroelementów biorę z jedzenia. I tu gdzieś był temat potasu. Bananów teraz nie mogę tak więc uparlam się na koncentrat pomidorowy. Lubie zresztą. Szukałam info co jest w zasadzie w koncentracie kupnym. Niby wygląda to ok no ale jednak produkt przetworzony i pasteryzowany. Wit c to mało bo podgrzewają te pomidory do 80 stopni ale chodzi o potas. Warto jeść koncentrat w tym celu? ? Jakie Wasze opinie?

     5. grzegorzadam 14 października 2017 o 17:22

      Przemysłowe koncentraty nie muszą być dobre …, ale jest to alternatywa.
      Wszystkie warzywa są potasowe, owoce też.
      Warto mieć w razie czego w domu węglan lub cytrynian potasu.
      Węglan powszechnie stosowany w winiarstwie, tani jak barszcz i niezwykle skuteczny.
      Okropny w smaku, ale można go złagodzić dodając sok z cytryny, (aż ”wyszumi”)
      w bonusie otrzymujemy doskonały cytrynian 😉

     6. Aleksandra 14 października 2017 o 22:34

      Dziękuję Ci za uwagi! :)))

  2. grzegorzadam 11 października 2017 o 23:15

   Raka nie mam. ..”

   Codziennie masz raka i nie masz.
   Ty regulujesz swój układ odpornościowy.

 32. martuś21 11 listopada 2017 o 00:01

  Mam małe pytanko, ogólnie mam bardzo duże problemy z trawieniem. Często widzę że polecasz na blogu jedzenie jogurtów i fermentowanych pokarmów. Jakieś 3 miesiące temu kupiłam kilka jogurtów sojowych/kokosowych , jadłam je przez kilka dni, co skończyło się nieustającą biegunką przez jakieś 2 tygodnie, kiszonej kapusty albo ogórków też nie mogę jeść, bo zawsze mam po nich jeszcze większe wzdęcia, ból brzucha, gazy niż zwykle. Od czasu zjedzenia tych jogurtów moje trawienie jest jeszcze gorsze, cokolwiek zjem mam od razu wzdęcia, brzuch boli mnie pod żebrami po lewej stronie. Wiesz może co by to mogło być ? może to oczyszczenie wątroby pomoże :/ Może jakoś nie toleruję fermentowanego jedzenia i probiotyków, o ile to możliwe.

  1. Pepsi Eliot 11 listopada 2017 o 01:11

   nie polecam jogurtów, tylko jak ktoś musi jeść nabiał, to najlepiej kozi jogurt. Soi w ogóle nie polecam, a wręcz przeciwnie odradzam, ale owszem fermentowana może być w niewielkich ilościach.

  2. grzegorzadam 11 listopada 2017 o 09:15

   Nie jedz soi, niebezpieczne.
   Jak test sodY? Prawdopodobnie nie masz kwasu w żołądku.

   1. martuś21 11 listopada 2017 o 14:32

    Test sody wykazał że mam niedokwasotę, było blisko 3 minut. Piję rano szklankę wody z łyżeczką octu jabłkowego od kilku miesięcy ale nie widzę jakichkolwiek zmian, jak na razie jest coraz gorzej.

    1. grzegorzadam 11 listopada 2017 o 15:00

     zAstosuj inne środki: gorzkie zioła, wino piołunowe, sól, gorzkie soki z warzyw, chlorek magnezu.

 33. Sylwia 18 listopada 2017 o 17:16

  Czy przez te 7 dni je się tylko zielenine?

 34. Ania 28 listopada 2017 o 17:00

  Czy do lewatyw z kawy mozna uzyc kawy zielonej,nieprazonej? Jaka bedzie roznica w dzialaniu organicznej wypalanej a zielonej?

  1. Pepsi Eliot 28 listopada 2017 o 21:49

   kawa ma być dokładnie taka jaką stosują w kuracji Gersona, wygooglaj

 35. Sarah 14 kwietnia 2018 o 20:38

  Czy to coś znaczy jeśli wlewam kawkę, trzymam, masuje, lezę na boczku, mija 15-20 min, parcia brak. Idę, poskaczę, siadam i wylatuje bardzo niewiele (ledwie część w stosunku do tego co wlałam)… i więcej wyjść nie chce.Gdzie się to podziewa?Czy to groźne? Źle, dobrze?

 36. Malgosia 5 maja 2018 o 17:16

  A ja mam pytanie chyba natury estetycznej i wątroby i to Pepsi do Ciebie:
  W okresie intensywnego słońca .dziurawa raczej nie pijemy prawda? Z uwagi na możliwość pojawiania się plam na skórze właśnie reakcja dziurawiec- słońc. A co z innymi ziołami na wątrobę przy takiej siłę słońca?
  Akurat mam skłonności do przebarwien i mam obawy ale może nie uzasadnione?

 37. Migotka 29 maja 2018 o 09:31

  Czy to wszystko moze stosować 70 letnia kobieta? Ie pamiętam co ma, chyba zmiany przedrakowe w wątrobie.s czy powinna zrobić oczyszczanie ż pasożytów?I też sprawdzać ph moczu i pić wodę z solą?
  Ale to to chyba każdy powinien.pytam dla pewności.

  1. grzegorzadam 31 maja 2018 o 12:38

   czy powinna zrobić oczyszczanie ż pasożytów?I też sprawdzać ph moczu i pić wodę z solą?”

   tak, jak każdy.

 38. Migotka 7 czerwca 2018 o 00:03

  Pisalam jus ta prrosbe ale nie wiem czy mam powiadomienie do tamtego komentarza, czy możecie mi podać konkretne źródła dot oczyszczania organizmu od ą do x czyli oczyszczanie jelit i innych organów , Plus pasożyty a potem wzmacnianie i enzymy ,zaczęłam pisać bloga i chce
  Poruszyć ten temat żeby uświadomić ludzi że same cud kapsułki od detox nie wystarcza , no i przy okazji się też douczyc

  1. Pepsi Eliot 7 czerwca 2018 o 08:22

   czytaj bloga, to jest źródło, i powołaj się na mega książkę Leczenie Dobrą Dietą <3

 39. sabik32 2 sierpnia 2018 o 14:49

  Pepsi wiadomo ze slonce jest zdrowe czy mala odpornosc na upaly , i goraco to moze byc objaw zanieczyszczonej watroby dodam ze cera tez brzydka i przebarwienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *