logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
77 591 612
480 online
30 583 VIPy
Reklama

 

TWOJA WITAMINA D3+K2 TiB O NATURALNYM, WIŚNIOWYM SMAKU, DO SSANIA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 6 najczęściej zadawanych pytań co do suplementacji witaminą D3 z K2 – FAQ

  plaża

  W tym:

   Czy przyjmując witaminę D3, nie zachoruję na trzustkę?

  Wiadomo, że witamina D3 powinna być przyjmowana i to z wielu powodów. Wszyscy już słyszeli o niezwykle istotnym dla zdrowia protokole z witaminą K2, ale, ale….

  Jednak lekarz nie pozwolił bo trzustka. I to  yyy …  na poważnie.

  Powiem więc co wiem w temacie:

  Podsumowanie 25 badań z udziałem 17,332 osób z indywidualnymi przypadkami różnych nowotworów, w tym jelita grubego, piersi i chłoniaka, wykazało znacząco mniejszą śmiertelność wśród osób z wyższym poziomem witaminy D3 w surowicy krwi, w porównaniu do osób o zbyt niskim poziomie tej witaminy.

  Oznacza to, że poziom witaminy D jest związany wprost proporcjonalnie z przetrwaniem w przypadku raka.

  Nie tak dawno jeszcze lekarze uważali (wielu zresztą uważa tak do dzisiaj), że owszem, witamina D zapobiega krzywicy, ale ponieważ jest rozpuszczalna w tłuszczach, a takich witamin należy się bać, ustalono ograniczenia jedynie do 400 IU (są to międzynarodowe jednostki) na dobę.

  A wszystko to z obawy, że witamina D zgromadzi się w tkankach tłuszczowych w ciele, co może prowadzić do nadmiernej absorpcji wapnia, a co za tym idzie, toksyczności. Mogą wówczas powstawać kamienie nerkowe, zwapnienia tętnic, i innych objawów nadmiernej ilości wapnia w tkankach, w moczu i krwi.

  Owszem w którymś kościele dzwoniono, tylko nie wiadomo w którym.

  sanskryt

  Oto 6 najczęściej zadawanych pytań co do suplementacji witaminą D3 z K2:

  1. Czy mogę zacząć ot tak sobie przyjmować witaminę D3 w większych dawkach, bo Pepsi i inni zalecają?

  To słuszne pytanie kojarzy się ze słynnym cytatem Paracelsusa: Dawka czyni truciznę.

  Prawdopodobnie parę osób w tym momencie będzie zszokowanych, gdyż wszyscy wiemy, że tępi się szczury różnymi metodami, ale jedną z nich jest też witamina D3 – cholekalcyferol.

  To prawda, tępi się nią gryzonie wykorzystując właśnie „zakamieniowanie”, czyli masowe „zawapnienie” narządów szczurów.

  Czy w takim razie należy witaminę D3 traktować jako dobrodzieja, czy złoczyńcę?

  W klinice Riordan podaje się wygodną dawkę D3 (cholekalcyferolu) w tygodniu 50 000 IU/tydzień. Z kolei dzieci, według opinii kliniki, mogą bezpiecznie przyjmować 1000 IU dziennie na każde 25 funtów masy ciała, co odpowiada około 11,5 kg wagi dziecka.

  Jednak owe informacje w kontekście tego co napisałam wcześniej o gryzoniach wydają się faktycznie dość niepokojące.

  Okazuje się, że ustalono śmiertelną dawkę cholekalcyferolu: dla szczurów to 42 mg/kg ciała, z kolei dla psów 88mg/kg, nie ustalając przy tym śmiertelnej dawki dla człowieka (to miłe z ich strony).

  Gdyby jednak przełożyć dane (dla psów) na człowieka ważącego 50 kg okazałoby się, że musielibyśmy wziąć (skup się) ponad 3500 sztuk suplementów zawierających w każdej porcji 50 000 IU D3 w ciągu 24 godzin, co przełożyło by się na 146 takich kapsułek na godzinę, a to wszystko, aby mieć 50% szansy na zejście śmiertelne. Myślę więc, że jesteśmy bezpieczni!

  Właściwie 10 razy łatwiej można by się zabić spożywając wodę niż przez przedawkowanie witaminy D3!

  Jedna uwaga. W kapsułkach, tabletkach i tak dalej muszą znajdować się stabilizatory itp. Szczególnie trudno jest zrobić z D3 formę płynną w kapsułce żelowej, nie mówiąc o groźbie bezoaru z żelatyny, a więc zdecydowanie odradzam szalone pomysły.

  Bezoar (wikipedia) – rzekomy kamień jelitowy, powstający przez nagromadzenie niestrawionych substancji w żołądku zwierząt (na przykład sierść, czy włosy) Bezoary można stwierdzić również u ludzi.

  rozbitkowie

  2. Czy w takim razie witamina, która miała być toksyczna, toksyczną nie jest?

  Tego nie powiedziałam. Istnieją inne kwestie toksyczności i czułości, które mogą wyniknąć ze spożywania witaminy D3.

  Aby uniknąć wszelkich niepokojów należy wykonać badanie 25(OH)D raz w roku, a poziom w granicach 60 ng/dl, a nawet jeszcze wyższy dla zdrowych osób będzie nadal sprzyjał ich optymalnemu zdrowiu.

  Ludzie chorzy na raka powinni utrzymywać poziom witaminy D w granicach górnej normy, a niektórzy naturopaci zalecają 110 ng/dl.

  Kanadyjski naukowiec dr Reinhold Vieth szeroko badający kwestię toksyczności D3, stwierdził kategorycznie, że nie ma żadnych opublikowanych danych mówiących, że przyjmowanie przez dorosłych 10 000 IU D3 może być przyczyną toksyczności.

  NOWOŚĆ!!! TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3 (cholekalcyferol) +K2(mk7 z natto z renomowanego labu w Gnosis)) W DUŻYCH DAWKACH DO SSANIA, o smaku wiśniowym (ze 100% naturalnym aromatem)

  3. Miałam niską 25(OH)D, nawet poniżej 10, teraz biorę polecaną D3TiBK2 TiB, to kiedy mam się znowu zbadać?

  Nie ma powodu by wykonywać niepotrzebne działania, a wiem, że częstotliwość badań krwi pod kątem witaminy D wzrosła ogromnie. W rzeczywistości okres półtrwania 25(OH)D wynosi około 6 tygodni, więc badanie jej poziomu co miesiąc nie ma sensu.

  W przypadku jak najlepszego dobrania ilości suplementu w alarmująco niskich poziomach D, należy zbadać się po 2 miesiącach od rozpoczęcia suplementacji, ale na 5 dni przed badaniem należy zaprzestać suplementacji D3.

  Zwyczajowo zaleca się badać 25(OH)D raz w roku.

  bogate dziecko

  4. Czy branie większych dawek D3 ma sens?

  Biorąc pod uwagę ponad 56 000 opublikowanych badań dotyczących korzyści płynących z witaminy D3, które wiążą się z „optymalnymi dawkami” dla indywidualnych ludzi, okazuje się to mieć głębszy sens. Przy czym „optymalna dawka” będzie dla wielu ludzi oznaczała coś innego. Ludzie przewlekle chorzy będą zwykle potrzebować jeszcze większych dawek niż zdrowi.

  Jednak nigdy nie należy postępować lekkomyślnie, każdy jest indywidualnym przypadkiem.

  Jedynie pomiar wyjściowy 25(OH)D jest najlepszym wskaźnikiem do rozpoczęcia stosowania dużych dawek D3

  Troska o dobro całego człowieka, czyli branie witamin i minerałów w najlepszych dla konkretnej osoby dawkach. Często okazuje się, że obecnym stanie zdrowia ludzi (permanentne niedożywienie), wiele witamin trzeba brać w dużych dozach.

  Na tym polega potęga medycyny ortomolekularnej, której jestem fanką

  grubsza z brzucha

  5. Biorę D3, słyszałem o paradoksie wapnia, więc dokładnie ile mam brać witaminy K2?

  Na podstawie wiadomości z kliniki Riordana :

  W jaki sposób wysokie dawki cholekalcyferolu zabijały gryzonie? Nadmiernym odkładaniem się wapnia w tkankach.

  Tymczasem mamy do czynienia z genialnym rozwiązaniem, mianowicie z geniuszem naturalnego partnera witaminy D3, czyli K2.

  K2 rozprowadzi wapń do kości i zębów chroniąc nasze tkanki miękkie

  Witamina K2 aktywuje kilka ważnych białek w organizmie. Henrick Dam, duński badacz, odkrył witaminę K w 1939 roku (Nobla otrzymał za to odkrycie w 1943 roku). Ponieważ duńskie słowo określające krzepnięcie krwi to koagulation, Dam nazwał cząsteczkę witaminą K. Witamina K jest niezbędna do funkcjonowania 8 białek biorących udział w krzepnięciu krwi.

  A potem nastąpiły już tylko nieporozumienia

  Większość lekarzy uważa, że witamina K „powoduje” koagulację (krzepnięcie, coś jak żelowanie). Owszem, prawdą jest, że dzieciom urodzonym z niedoborem witaminy K potrzebne są zastrzyki, aby przywrócić koagulację.

  Ale…

  Należy zrozumieć, że witamina K, za pomocą tak zwanej karboksylacji C A Ł O Ś C I O W O reguluje i równoważy układ krzepnięcia krwi

  Oznacza to, że musi stać na straży zarówno powstawania skrzepów, gdyż krwotok mógłby prowadzić do śmierci, ale również musi zapobiegać powstawaniu skrzepów, jeżeli nie ma ran szarpanych, lub innych punktów krwawienia, jak nawet obfita menstruacja, czy uderzenie w nos.

  Wszystko dzieje się poprzez balansowanie ośmiu białek, a witamina K jest niezbędna do tego wspaniałego wyczynu.

  Karboksylacja osteokalcyny to jest właśnie regulacja dzięki witaminie K prowadząca do odpowiednio zmineralizowanych kości.

  Uważa się, że wszystkie antybiotyki stosowane w wielu paszach dla zwierząt, trafiają następnie do ciał konsumentów, gdzie korzystne bakterie przekształcające witaminę K do postaci aktywnej są obecnie poważnie zaburzone. Można nawet wysnuć tezę, że obecne nagminne braki witaminy K przyczyniają się do nowoczesnej epidemii otyłości!

  Aktywacja białka GMP dzięki witaminie K2, ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zwapnień tętnic wieńcowych i szyjnych. Witamina K2 powoduje „twarde kości i miękkie tętnice” (nie odwrotnie). Zero ostróg.

  Z tego powodu zmniejsza się o więcej niż 50 % zapadalność na choroby serca u zwykłych użytkowników witaminy K. Ryzyko zachorowania na raka wraz z wiekiem zmniejsza się również dzięki witaminie K2. Na przykład, mężczyźni przyjmujący witaminę K2 w postaci MK7 w ilościach 45 mcg dziennie mogą statystycznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 60%! To jest tylko jednym z wielu zagrożeń nowotworowych, które mogą zostać znacznie zmniejszone przez regularne przyjmowanie witaminy K2.

  Na podstawie zaleceń z kliniki Riordan, gdy weźmiesz 100 mcg witaminy K2 w postaci mk7 zabezpieczysz sobie 5000, a nawet 10 000 jednostek IU dziennie witaminy D3. Możesz mieć pewność, że witamina D3 zwiększająca absorpcję wapnia nie spowoduje szkody, a wpłynie jedynie na Twoje zdrowie.

  Na podstawie wiedzy, którą posiadłam, zwykle przy dużych niedoborach sugeruję (nie doradzam, gdyż nie jestem lekarzem) wzięcie 2 tabletek D3+ K2 TiB i 4 tabletek D3 TiB, co stanowi w sumie 10 000 IU D3 na dzień

  A następnie proszę o ponowne zbadanie poziomu 25(OH)D po 2 miesiącach, z zaprzestaniem przyjmowania witaminy na 5 dni przed wykonaniem badania

  Mówimy tutaj o suplementacji z D3, ale K2 przyjmuje się również jako samodzielny suplement, i w zależności od wieku i innych czynników dobiera się inne dawki

  Na przykład kobiety po menopauzie powinny przyjmować 200 mcg K2 dziennie ( o czym mówi dr. Ni Fairchild specjalista medycyny rodzinnej, nutragenomiki i medycyny integracyjnej ortomolekularnej). Z kolei J. Zięba zaleca jeszcze większe dawki w zależności od okoliczności zdrowotnych.

  Jak zawsze, bywają również przeciwwskazania, dlatego ludzie, którzy przyjmują Warfarynę, organiczny związek chemiczny, pochodną kumaryny, będącej antagonistą witaminy K, nie powinni przekraczać zalecanej dawki 45-50 mcg dziennie.

  Szarlota Gerson

  6. Czy wysoki poziom witaminy D w organizmie wiąże się z zachorowalnością na raka trzustki? (pytam, bo tak powiedział mi pan doktor)

  Owszem spotkałam się z opinią lekarzy, że należy być ostrożnym z suplementacją witaminy D, gdyż od jej wysokich poziomów w organizmie można dostać raka. Jednak na podstawie mojej wiedzy, na raka trzustki najbardziej narażone są osoby z zaburzeniami gospodarki cukrowej, z cukrzycą, często też ludzie otyli. Również ci wystawieni na długotrwałe działanie toksyn, w tym w pożywieniu.

  Co dziwniejsze zwykle tym wszystkim ludziom brakuje witaminy D

  Owszem, było takie badanie, które stwierdziło zależność D i raka trzustki, jednak było też dziesiątki i setki badań, które stwierdziły coś krańcowo przeciwnego. W tym to wielkie badanie, o którym wspomniałam wcześniej. Wrzucam też inne badanie, które analizuje zachorowania na raka trzustki populacji świata w aspekcie spodziewanej (nasłonecznienie) zawartości witaminy D w ich ciałach i niczego takiego nie mówi. Wręcz przeciwnie.

  Owocek:)

  (Visited 145 314 times, 64 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. Aga 12 marca 2018 o 14:48

   Witam , syn ma niedobór witaminy d, lekarz zalecił suplementację d3 , k2mk7 a i e. Jaka jest najlepsza wit a naturalna bez chemii , proszę o poradę. Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 12 marca 2018 o 15:05

    Liposomal D3+K2 TiB, naturalna E G&G, A najlpeiej z pożywienia, albo betakaroten też z pożywienia, i koniecznie jeszcze magnez

  2. Tako 19 marca 2018 o 17:05

   Pepsi, Grzegorz, mam wynik poziomu wit. D3. Za wiele swoimi dawkami nie zwojowalam. Mam 39,5. Bralam przez ostatnie dwa miesiace 6000-8000 (z K2 oczywiscie). Zeby podwyzszyc poziom do 80 (dobre zalozenie?) w ciagu dwoch miesiecy ( czy to tez dobre zalozenie?-plan na dwa miesiace), to powinnam brac 12 000 ? Mam 80 kg wagi. Przeczytalam w jakims poscie, ze proponowales Grzegorzu komus 75 000 przez 7 dni na podwyzszenie poziomu, a potem dawka podtrzymujaca. Tylko wowczas robi sie duza ilosc tabletek D3 Tib do polkniecia kazdego dnia. Na a czy mozna to podwyzeszenie poziomu rozlozyc na dluzszy czas, zaplanowalam dwa miesiace. Chyba mozna, zwazywszy, ze az tak bardzo zle z organizmem nie jest. A czy przez te 5 dni (przed badaniem) bez wit. D3 moze nastapic jakis spadek formy, czy cos? Bo juz nie wiem, czy dziury w calym szukam, ale jakos ugrzezlam w niskich wibracjach, braku skupienia na tym, co istotne, a do tego jakas zerowa cierpliwosc mnie opanowala. Z gory dziekuje za ewentualne wskazowki. Usciski.

   1. grzegorzadam 21 marca 2018 o 16:17

    proponowales Grzegorzu komus 75 000 przez 7 dni ”

    Proponowałem po wyliczeniach w stosunku do wagi, poziomu aktualnego.
    To metodyka dr Heldena, nie moja.

    Podaj, policzę, do jakiego poziomu, też podaj.

  3. Maria 23 marca 2018 o 09:38

   Witam ponownie
   I przypominam swój post z lutego:
   „Moja mama (75 lat) ma 100% zatkaną lewą tętnicę szyjną i 60% prawą. Lekarz zalecili jedynie polocard i obserwację. Oprócz tego mama przyjmuje m.in. leki obniżające cholesterol i leki (doustne) na cukrzycę typu 2. Rozważam suplementację wit. K2 MK7. Zastanawiam się nad dawkowaniem oraz nad tym, czy wskazane będzie równoczesne włączenie wit. D3”

   I już wiem, że tak oraz inne suplementy. Udało mi się wreszcie doprowadzić do wykonania badań:
   Homocysteina – 18,30
   Wit. D 25(OH) – 8,4
   Proszę tym razem o konkretne wskazania co i ile. Zamierzam zaopatrzyć się w tutejszym sklepie.
   Pozdrawiam serdecznie

   1. Pepsi Eliot 23 marca 2018 o 09:53

    Na już 7 tabletek D3 TiB i 2 K2 TiB po śniadaniu razem z 1 Omega 3 TiB. Do śniadania i do obiadu po 1 Greens & Fruits TiB. Po 2 miesiącach badanie 25(OH)D, na 5 dni przed badaniem odstawić D3 i Greens & Fruits TiB. Dodatkowo zbadać homocysteinę, jak się okaże że nie spadła znacznie, dołożymy jeszcze kwas foliowy G&G i B6 G&G.
    Konieczny jest magnez TiB i to na 2, lub 3 sposoby. Do picia płaska łyżeczka jabłacznu magnezu TiB do szklanki wody z cytryną rano na czczo. Nie rozpuszcza się w wodzie, więc trzeba zamieszać, żeby się podniósł i wypić. Z kolei idealnie rozuszczalny w wodzie chlorek magnezu TiB robisz z niego w sekundę oliwę magnezową (trochę wody i chlorek) i smarować stawy, dół krzyża, oraz dodawać pół szklanki chlorku i pół szklanki soli szarej np, kłódawskiej, ale bez fluoru, do kąpieli.

    Około 17 1 witamina C TiB, 1 naturalna E G&G,i 1 selen G&G, oraz w tym czasie podawać jod przez skórę. Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Nie wiem jak u mamy z sodem, potasem, kwasem foliowym , B12.

    nie jestem lekarzem

   2. grzegorzadam 23 marca 2018 o 10:00

    Wit.D tragiczny poziom.

    tu trzeba co najmniej po 100 tys. dziennie tak przez 2 tygodnie, potem codziennie uzupełniająco.
    ZAkładam, że magnez jest na podobnym poziomie przy nadmiarze wapnia.

    A co lekarze podawali?
    Jakie pH moczu rano i po południu?

    1. Maria 23 marca 2018 o 12:02

     Dziękuję Pepsi i Grzegorz za szybką opdpowiedź. Zastosujemy się do tych wskazówek (mam nadzieję, bo przeczuwam opór mamy co do ilości tego wszystkiego…)
     Nie znam wskazań tych wszystkich innych „rzeczy” i myślę, że na razie ich nie poznam. Ogólnie temat ciężki z mamą, ale popracuję nad tym.
     Lekarze podawali masę jakiś piguł – 2 rodzaje na cholesterol, jakieś na serce, cukier, a w związku z tymi tętnicami ostatnio polocard.
     Co do witamin, minerałów, badań w tym zakresie – zero tematu, a leczy się i prywatnie i na NFZ, ale to chyba standard na dziś.
     Dziękuję jeszcze raz i udaję się do sklepu 🙂

     1. grzegorzadam 23 marca 2018 o 12:25

      Lekarze podawali masę jakiś piguł – 2 rodzaje na cholesterol, jakieś na serce, cukier, a w związku z tymi tętnicami ostatnio polocard.”

      Statyny natychmiast do kosza, tragedia,
      Tak podejrzewałem, ze podrasowali organizm chemią.

      Proszę nie liczyć na poprawę bez odstawienia tych trucizn,

      1. Maria 23 marca 2018 o 13:02

       Zobaczymy, co da się zrobić, temat jak wspomniałam ciężkawy, ale kropla drąży skałę 😉

    2. Maria 5 kwietnia 2018 o 10:12

     Dzieńdobry
     Wg wskazówek zakupiłam i mama (post z 23.03.) stosuje tak jak poiniżej:

     JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną
     VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
     VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
     OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
     GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie
     VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
     VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
     SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej
     Oprócz tego stosuje 3 krople na skórę płynu Lugola, plama znika w niecałe 2 godz.

     Proszę mi powiedzieć, czy przez pełne dwa miesiące, czyli do następnego badania ma stosować takich dawkach te witaminy? Szczególnie chodzi mi o D3 – bierze po 7 tabletek, K2 – po 2 tabletki oraz GREENS & FRUITS też po 2 tabletki dziennie. Czy nie przedawkujemy, nie chcę przedobrzyć 😉 I jeszcze jedno, jeżeli plama po jodynie znika tak szybko, to czy ponawiać w tym samym dniu, czy 1 raz dzienie przy suplementacji selenu.
     Pozdrawiam 🙂

     1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 14:17

      Greens & Fruits TiB w sumie 2 dziennie, czyli po 1 do śniadania i 1 do obiadu
      Ona powinna mieć poziom nawet ponad 100 (jeśli mówimy o nowotworze np)
      Jod wystarczy raz dziennie, można ewentualnie wprowadzić Kelp G&G.

      1. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 14:50

       Ona powinna mieć poziom nawet ponad 100 (jeśli mówimy o nowotworze np)”

       Czasami dużo więcej:

       ”dr Nawolski- 370 ng/ml, pacjent z rozsianym rakiem prostaty żyje spokojnie jak na razie 3 lata,
       czuje się fantastycznie, rak stoi w miejscu, zero progresji..
       (i mały fragment o cholesterolu przy raku – prof. Marek Drab (Wrocław) – brak kaweoli w komórkach nowotworowych, których mediatorem jest cholesterol ! – ciekawe…)
       Kaweole- organelle komórkowe.
       https://youtu.be/T-Va2xDO384?t=1096

    3. Maria 5 kwietnia 2018 o 12:19

     Dzieńdobry,
     Po propozycji Pepsi zakupiłam i mama (post z 23.03.) stosuje:
     JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną i oliwa magnezowa do smarowania
     VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
     VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
     OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
     GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie po 1
     VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
     VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
     SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej i jednocześnie 3 krople płynu Lugola na skórę (plama znika po niespełna 2 godzinach)

     Chciałam się upewnić czy w takich dawkach ma stosować te preparaty przez 2 miesiące, czyli do następnego badania krwi? Nie przedawkujemy? nie chcę przedobrzyć 😉
     I jeszcze jedno, jeśli plama z płynu Lugola znika tak szybko, to czy należy ponawiać jeszcze w tym samym dniu, czy wystarczy raz dziennie?
     Pozdrawiam 🙂

     1. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 12:31

      czy należy ponawiać jeszcze w tym samym dniu, czy wystarczy raz dziennie?”

      Jak zniknie ponownie smarować, aż plama utrzyma się kilkanaście godzin.
      Może uczulać, smarujemy nieraz olejem konopnym , rycynowym.
      Można zmienić miejsce aplikacji.
      https://www.pepsieliot.com/zostan-mcgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w- domu/

  4. grzegorzadam 26 marca 2018 o 16:23

   „Sterydy przeciwdziałają zbawiennemu wpływowi witaminy D.

   Sterydy (także te wziewne) zwalczają dobroczynne skutki działania witaminy D na organizm. Dla przykładu, pozytywny wpływ witaminy D na kości polega na usprawnianiu tworzenia nowej tkanki poprzez stymulację odpowiedzialnych za ten proces komórek (osteoblastów), zwiększenie absorpcji wapnia w jelitach, a także zapobieganie wtórnej nadczynności przytarczyc. Sterydy natomiast wykazują dokładnie odwrotne działanie: wplywają hamująco na pracę osteoblastów, zmniejszając absorpcję wapnia ze ścianek jelit jednocześnie zwiększając jego wydalanie z nerek oraz przyczyniają się do rozwoju wtórnej nadczynności przytarczyc. W ten sposób
   wywołują one przyspieszony ubytek masy kostnej (osteoporozę).
   Ponadto istnieje szereg innych przypadków przeciwstawnego działania obu tych substancji.

   Oto kilka przykładów:
   – witamina D wzmacnia układ odpornościowy, podczas gdy sterydy powodują jego osłabienie,
   – witamina D obniża, natomiast sterydy podnoszą ciśnienie krwi,
   – witamina D redukuje insulinoodporność, sterydy – zwiększają,
   – witamina D wspomaga budowę mięśni, podczas gdy sterydy powodują ich uszkodzenia w wyniku różnego rodzaju miopatii, tj. chorób mięśni.
   Zatem nie ulega watpliwości, że sterydy przeciwdziałają efektom wpływu witaminy D”.

   ~Dr Sarfraz Zaidi: „Witamina D kluczem do zdrowia”

   1. azc 4 kwietnia 2018 o 20:12

    Dzień dobry, chciałabym się spytać co zaleciłby Pan osobie chorującej na przewleklą niewydolność nerek u której stwierdzono wysoki parathormon?

     1. azc 5 kwietnia 2018 o 08:53

      Dziękuję bardzo za sprawną odpowiedź i życzę dużo zdrowia 🙂
      Mam nadzieję, że poprawi to nerki bo lekarz zapowiedział dializy jeśli wyniki nie ulgegną poprawie .

      1. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 10:07

       lekarz zapowiedział dializy”

       Niestety nic innego nie potrafią, poczytaj opinię dr Nieumywakina o dializach,
       w ostatnim linku:
       ”Nieumywakin Rozmowa O Sodzie W Leczeniu Człowieka”
       I inne..

       ”Same zaś dializy to złoty interes. Za jedną dializę NFZ płaci stacji ok.425zł. Jeden pacjent ma w tygodniu 3 dializy co daje 12 dializ w miasiącu a w roku ok. 164 dializy razy te ok.425zł i razy ilość pacjentów w stacji dializ w tej w której ja byłem było nas ok. 80-ciu policzcie sami.
       Stacje dializ to naczęściej prywatne stacje należące do dużych firm takich jak FRESENIUS która zajmuje się też produkcją aparatury do dializ i środków medycznych z tym związanych.”

       To jest system, nie docieramy do przyczyn i leczenia, proponując takie ”leczenie”.

     2. azc97 15 sierpnia 2018 o 23:43

      Zaczęłam stosować sodę plus suplementacja. Chciałam się spytać czy jest kolejność co do stosowania herbatki oczyszczającej , sody i kuracji 4 szklanek?

      1. Pepsi Eliot 16 sierpnia 2018 o 08:38

       soda to szklanka zero, a kuracja herbatką oczyszczającą trwa tydzień, po czym wracasz do 4 szklanek, które są modelem życia

     3. azc97 15 sierpnia 2018 o 23:55

      Chciałam jeszcze zaznaczyć, że lekarz przepisał mi Atoris , concor , Tritace i Trifas Cor.

      1. grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 06:59

       poczytaj o skutkach ubocznych tych ”leków”…

       A tymczasem, co z nerkami potrafią zrobić wywary z kaszy jaglanej:

       Oczyszczanie nerek- z prywatnej korespondencji:

       ”Jaglankę zrobiłem według przepisu z forum, ale tych przepisów było kilka, więc wybrałem ten, który miał ponoć leczyć drogi moczowe kompleksowo – wraz z nerkami i pęcherzem.

       Należało napełnić do połowy 3-litrowy słoik kaszą jaglaną i zalać wrzątkiem do pełna.
       Raczej jako eksperyment kupiłem kartonik zawierający 400 gramów drobnej kaszy jaglanej w stugramowych saszetkach. Wysypałem z tych saszetek zawartość do 3 litrowego słoika i zalałem 1,5 litra wrzącej wody, ponieważ tej kaszy było niewiele.

       Wymieszałem dobrze całość i zostawiłem do następnego dnia. Nazajutrz w słoiku było pół na pół wody i kaszy, bo spęczniała,
       Rozmieszałem i zlałem takie białe mleczko przez drobne sitko do innego pojemnika,który natychmiast powędrował do lodówki, a kaszę ponownie zalałem wrzątkiem i też zostawiłem do następnego dnia.

       Podawałem żonie do picia gdy miała pragnienie – zamiast wody mineralnej, jaglankę.

       Wypijała minimum jedną szklankę dziennie, czasem dwie, a nawet trzy o różnych porach. Również z tego drugiego parzenia. Tak przez 6 dni.

       Jak już Ci wspominałem, żona ma nefrostomię obustronną i z jednej nerki sączyła się dziwna, ropna ciecz, nawet z jakimiś fragmentami tkanki, jakby włókna,strzępy, skrzepy, a przepisany przez urologa antybiotyk nie poskutkował.

       Po upływie chyba 10 dni od wybrania ostatniej tabletki spróbowałem jaglanki.

       W szóstym dniu właśnie mocz zrobił się czysty, klarowny o barwie żółtej – całkowicie normalny! Ale już po trzech dniach były widoczne zmiany na lepsze.
       Działaniem jaglanki jesteśmy zachwyceni – dotyczy to całej rodziny, bo efekt jest niesamowity.

       Z białej, ropnej mazi zrobił się kryształowo czysty mocz.
       Dzisiaj żona wypiła ostatnią szklankę i na razie odstawiamy jaglankę
       …………………

       D3 105 ng/ml !!!
       euforia normalnie! …………
       Żona dostała 10 dawek po 150000, ale bez witaminy K. Obecnie już podaję jej D3 wraz z K2mk7, ale dawkę zmniejszyłem do 50000.
       CRP spadło z 40 do 4,1 przy wartości referencyjnej 5mg/l w porównaniu do badania sprzed dwóch tygodni.
       Fibrynogen 5 g/l a był 6.
       Kreatynina spadła do 2,4 z 3,27mg/dl
       Niepokoi mnie tylko mocznik, którego jest w osoczu 80mg/dl przy wartości referencyjnej 50 oraz leukocyty w osadzie moczu, których jest 50 – 70 a powinno być do 5 w polu widzenia mikroskopu. Nie mam pojęcia jak przeciwdziałać.
       Do tej pory mocznik był usuwany podczas dializ,ale od dwóch tygodni lekarka zawiesiła dializy. Jutro z tymi wynikami jedziemy do tej lekarki,a żona bardzo się martwi,że ona wznowi dializy…

       Pozostałe parametry mieszczą się w widełkach.
       …………………

       ”Właśnie jesteśmy po wizycie w zakładzie dializ – ze względu na dobre wyniki badań ordynatorka zdecydowała o odstąpieniu od dalszych dializ…

       Zona przeszczęśliwa, ja również. W poniedziałek usuwanie cewników.”

     4. azc97 18 sierpnia 2018 o 19:38

      Dziękuję bardzo Państwu za odpowiedź. Właśnie zrobiłam wywar z kaszy jaglanej i jutro zabieram się za spożywanie. Chciałam się spytać czy rozsądniej byłoby odstawić leki i przejść na naturalne wspomagacze? Jak najbardziej rozumiem, że to ja ostatecznie podejmuję dezycję o swoim zdrowiu, jednakże jestem ciekawa Pana opini.

      1. grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 21:19

       czy rozsądniej byłoby odstawić leki i przejść na naturalne wspomagacze?”

       nie potrzebujemy ”leków”, a odpowiednich składników odżywczych z diety- B. Bołotow.
       Tak, dążymy do całkowitej eliminacji chemii przemysłowej, zwanej lekami.

       Czasami trzeba robić to ostrożnie i stopniowo, potrafią uzależniać i objawiać przykre efekty odstawienia.

  5. azc 5 kwietnia 2018 o 19:01

   Tak właśnie czułam dużo czytałam na ten temat, aż w końcu mnie samą to dopadło. Chciałam się jeszcze dopytać czy poza D3+K2, greens & fruits, coenzyme q10, ziołowych herbat i sody dołączyłby Pan do kuracji jabłczan magnezu?

   1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 20:21

    albo chlorek magnezu TiB i to na 3 sposoby, doustnie łyżeczka do szklanki wody z cytryną, (ale tylko wtedy, gdy nie ma skłonności do rozwolnień, wtedy tylko jabłczan magnezu TiB), przez skórnie robiąc z wody i chlorku magnezu oliwę magnezową i smarując np łydki i nadgarstki, oraz dosypując do kąpieli połowę szklanki chlorku,m lub soli Epsom TiB, druga połowa szklanki to może być dobra nieoczyszczona z minerałów sól.

    1. azc 5 kwietnia 2018 o 22:40

     W Pani artykule wyczytałam, że przy głębokiej niewydolności nerek należy wprowadzać ją stopniowo i przez jaki okres czasu należałoby ją stosować? Dziękuję również za odpowiedź 🙂 Staram się to wszystko rozplanować i wolę zapytać niż potem się głowić 😀

     1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 22:49

      różne schorzenia powinny być rozpatrywane indywidualnie, jestem pepsi

  6. klaudia 9 kwietnia 2018 o 23:48

   Moja corka ma 21 lat i wazy 73 kg,ma duzy deficyt wit d3 wynik 10,10 oraz cynk tez maly,bo 70 Prosze o porade,chcialabym kupic u Was suplementy,i nie mam pojecia jakie dawki beda najlepsze

   1. Pepsi Eliot 9 kwietnia 2018 o 23:59

    Należy przyjmować 8 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB 
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
    Po śniadaniu wraz z 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html, badanie za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem należy odstawić D3.
    Cynk
    1 kapsułka rano do śniadania
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

    cynk jest antagonistą miedzi, może nosiś bransoletkę z miedzi, albo/i jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Dodatkowo:

    Jod
    Dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( kupiony w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama) i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu i odpowiedniej gospodarki wapnia
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że ją rozwalnia niech bierze łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, (opcja do rozważenia: mogłaby zastosować moją kurację oczyszczającą 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/) 

  7. klaudia 13 kwietnia 2018 o 00:49

   Serdecznie dziękuję za odpowiedz.Nie wiem czy dobrze zrozumiałam jesli chodzi o wit.D3.Córka ma przyjmowac 8 tabletek wit D3 po 1500 iu rano,czy jedna tabletke po 1500 iu rano,bo jesli 8 sztuk to dawka bedzie wynosic 12000 iu.Dziś odebrałam swoj wynik wit.D3 25(OH) wynosi- 19,90,homocysteina-11,77 (chyba juz stan zapalny),magnez-0,85,potas-4,62 i wysokie trójglicerydy-390,reszta wynikow w normie.Mam 57 lat-jeszcze w klimakterium,a jedyne objawy to bardzo czeste uderzenia gorąca,wzrost-170cm i waga 75 kg.Mam dwupoziomową dyskopatie kręgosłupa lędzwiowego,przepukliny oraz stenozę kanału kręgowego.Chodzę na fizjoterapię manualną aby uniknąć operacji,bardzo mi pomaga.Bardzo proszę o rozpiskę dla mnie,chciałabym zamówić Wasze produkty razem dla córki i dla siebie.Dziękuję i pozdrawiam!

   1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2018 o 09:26

    przypomnij mi jaki poziom 25(OH)D ma córka, bo zdaje się bardzo niski, i dlatego zaproponowałam taką ilość do czasu badania za 2 miesięce (na 5 dni przed badaniem nalezy odstawić D3)
    Ty powinnaś przyjmować 6 D3 TiB i 2 K2 TiB i brać je po śniadaniu razem z 1 Omega 3 TiB. Ze względu na Trójglicerydy i dość wysoką homocysteinę, bierz dodatkowo jeszcze 1 Omegę 3 po południu przez 3 tygodnie – miesiąca i sprawdź wtedy poziom Trójglicerydów. Dobrze byłoby zrobić też badanie CRP i fibrynogenu.

    Rób codziennie kurację 4 szklanek, pamiętając aby do 4 szklanki dodać jeszcze kolagen TiB oraz MSM TiB. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
    https://www.pepsieliot.com/nieprzyjemne-choroby-laza-po-ludziach-i-reportaz-z-porannych-4-szklanek/
    W kuracji 4 szklanek będzie też szklanka z magnezem. Dodatkowo chlorek magnezu używaj jako oliwa magnezowa do smarowania nadgarstków, łydek i dodawaj pół szklanki na wannę do kąpieli.
    Dodatkowo bierz 1 B12 TiB, 1 kwas foliowy G&G i 1 B6 G&G na poprawę cyklu metylacji/obniżenie poziomu homocysteiny https://www.pepsieliot.com/homocysteina-glowny-marker-rozwoju-powaznej-choroby-i-dlugowiecznosci/

    pozdrawiam2

  8. Maria X 13 kwietnia 2018 o 11:52

   Pepsi, Grzegorzadam
   ja znów w sprawie mamy. Przypomnę – zatkane tętnice szyjne, tragiczny poziom D3, wysoka homocysteina, itp (post z 23.02.).
   Stosuje:
   JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną i oliwa magnezowa do smarowania
   VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
   VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
   OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
   GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie po 1
   VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
   VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
   SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej i jednocześnie 3 krople płynu Lugola na skórę (plama znika po niespełna 2 godzinach).

   Od kilku dni, po zapodaniu sobie tego jodu na skórę odczuwa „lekkie pieczenie końcówki języka, które szybko przechodzi”. Czy należy się tym przejmowć i np. przerwać stosowanie, czy można ignorować?
   Pozdrawiam 🙂

   1. grzegorzadam 14 kwietnia 2018 o 21:05

    Lugola na skórę (plama znika po niespełna 2 godzinach).”

    Znika > zaraz następna , systematycznie.

    1. Maria X 15 kwietnia 2018 o 22:00

     Dzięki. Ostatnio mama była na kontroli u doktorki od cukrzycy, wcześniej zrobiła badania i wyszło, ze podskoczył jej cholesterol. Ten całkowity ma ok 250, reszty nie pamiętam, nie mam tych wyników przy sobie, trójglicerydy tez ponad normę. Dostała opr od doktorki, a właściwie ja, bo za moją namową odstawiła statyny. Postraszyła ją okrutnie, jakie to w jej przypadku niebezpieczne i w ogóle…. Niedobrze, jeszcze ją powstrzymałam przed powrotem do stenoli , ale nie wiem jak długo wytrzyma. Poza tym sama mam rozterki, czy aby jej nie zaszkodzę. Co radzicie? Trwać konsekwentnie, wrócić do stenoli, a może dodać jeszcze coś w kierunku tego cholesterolu? Pozdrawiam

     1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2018 o 23:34

      na już niech bierze 1 Omega 3 TiB, no i jaki ma poziom 25(OH)D? oraz jakie pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Koniecznie ma brać magnez TiB

      1. Maria X 16 kwietnia 2018 o 09:22

       Pepsi rozumiem, że masz tego dużo, ale proszę o chwilę skupienia 🙂
       Bierze już wszystko wg Twojej rozpiski i z tutejszego sklepu gdzieś od 3 tygodni. Patrz wyżej. Odstawiła sterole. Cholesterol (wszystkie odmiany) i trójglicerydy podskoczyły. Jak na moje „nieznanie się” nie jakoś tragicznie. Doktorka straszy. Ponawiam pytanie – czy proponujecie wrócić do steroli (przypuszczam, że wątpie), czy też może dodać coś jeszcze na opanowanie cholesterolu?

      2. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2018 o 10:47

       Ja nie widzę wyżej, odpowiadam zawsze spod kokpitu, a nie biegam po wszystkich artach, bo bym nie wyrobiła czasowo. Omega 3 TiB ma brać, obok D3 +K2, tak jak rozpisałam i to przeczytaj https://www.pepsieliot.com/zgadnij-co-lepsze-za-niski-cholesterol-czy-za-wysoki/
       https://www.pepsieliot.com/4-naturalne-sposoby-na-obnizenie-trojglicerydow/
       https://www.pepsieliot.com/naturalne-odwrocenie-choroby-niedokrwiennej-serca-czyli-obalanie-mitow/

       Nikt Ci tutaj nie zabroni brać steroli, ani nie będzie do nich namawiał, możemy tylko przedstawiać informacje czym są i czym mogą skutkować, my nie możemy ubezpieczyć się od skutków porady, tak jak lekarz jest ubezpieczony, wiec może gadać wszystko , szczególnie gdy gada praworządnie.

     2. grzegorzadam 16 kwietnia 2018 o 23:05

      Ten całkowity ma ok 250, ”

      Mało, powinno być koło 330.

      ”Postraszyła ją okrutnie, jakie to w jej przypadku niebezpieczne i w ogóle…”

      Niebezpieczne są pierdoły opowiadane przez fartuszkę.

      1. Maria X 18 kwietnia 2018 o 13:06

       Znowu mam problem.
       Czy to co i ile stosuje mogło spowodować kłopoty żołądkowo-jelitowe? Od dzisiejszego ranka mama ma takie problemy, tzn. dziwna biegunka (obrazowo: dość twardy stolec,ale w wodzie) i dziwny ból w lewym boku, oprócz tego lekkie nudności, odbijanie i niesmak do wszystkiego. Już zaczynam wymiękać 🙁 tym bardziej, jak się domyślacie u mamy pierwszymi podejrzanymi „te moje piguły”.
       Stosuje: (dziasiaj nic nie brała)
       JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną i oliwa magnezowa do smarowania
       VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
       VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
       OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
       GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie po 1
       VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
       VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
       SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej i jednocześnie 3 krople płynu Lugola na skórę

      2. grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 05:53

       Biegunki i bóle są przejściowe przy suplementacji i oczyszczaniu organizmu.

      3. Maria X 19 kwietnia 2018 o 13:18

       Dzięki, dzisiaj jest lepiej. Od jutra wraca do supli 😉

  9. Klaudia 15 kwietnia 2018 o 10:16

   Witam i serdeczne Dzieki za rozpiskę dla mnie i corki,przed zamówieniem suplementów.Przypominam,córka 20 lat jej poziom wit d3 (pisałam wyżej) to duży niedobór wynosi 10,10 dziękuje

   1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2018 o 14:59

    już wszystko jasne, to właśnie dlatego podałam tyle

   2. Maria X 16 kwietnia 2018 o 11:58

    „Ja nie widzę wyżej, odpowiadam zawsze spod kokpitu”
    Tak to sobie wyobrażam, dlatego powtarzam się do znudzenia. To o co prosiłam powyżej dotyczyło dosłownie 1 postu powyżej, ale w sumie nieważne. Omega 3 i D3, K2 mk7 bierze i wiele innych.
    Poczytam.
    „Nikt Ci tutaj nie zabroni brać steroli, ani nie będzie do nich namawiał, możemy tylko przedstawiać informacje czym są i czym mogą skutkować, my nie możemy ubezpieczyć się od skutków porady”
    Wiem. Sterole odstawiła za moją namową, a namówiłam ją po przeczytaniu wpisów na ten temat Grzegorza, zresztą wcześniej też coś tam obiło mi się o uszy.
    Około 20 lat sztucznego obniżania cholesterolu doprowadziło (pewno nie tylko to obiektywnie patrząc) do zatkania tętnic, kto wie czy nie do cukrzycy. Porażka. Natomiast mental starszej osoby zmienić – to trudne, Wierzy doktorom i jakoś tak nie chce ich obrazić, narażać się… Faktem jest, że lekarze to konserwa, a jakby co to objadą pacjenta po czym się obrażą.
    Poczytam to z linków 🙂

  10. OlaS 16 kwietnia 2018 o 12:03

   Pepsi czy jedna tabletka do ssania wystarczy przy duzym deficycie d3?

   1. Emanuela Urtica 16 kwietnia 2018 o 12:08

    Raczej nie. Jaki masz poziom 25(OH)D?

    1. OlaS 16 kwietnia 2018 o 12:22

     19.7

     1. Emanuela Urtica 16 kwietnia 2018 o 12:33

      Kochana, bierz 5 D3 TiB i 1 K2, najlepiej obok omegi-3 (tłuszcz poprawia wchłanianie D3). Jeśli już masz tę w pastylkach, to 4 D3 TiB i 1 D3+K2 do ssania. Za 2 miesiące robisz ponowne badanie 25(OH)D i na 5 dni przed odstawiasz suplementację.

      1. OlaS 16 kwietnia 2018 o 13:14

       ja cie krece az tyle ok, dziekuje Ci bardzo. to wyniki mojej mamy, ma hashimoto stracsm sie jakos jej pomoc

  11. Agnieszka 18 kwietnia 2018 o 11:02

   Pepsi, czy witamina D na poziomie 28, klasyfikuje sie do suplemantacji 6 kapsułkami twojej witaminy D3 i 1-2 wit K2 – tak jak przeczytałam powyżej?Czy zalecilabys inne dawkowanie do tego konkretnego wyniku?
   Dodatkowo chcialabym Cie zapytać jakie dawkowanie Greens &Fruits poleciłabyś dla dzieci w wieku 3lata i 14miesiecy? Czy to młodsze nie jest za małe? Znalazłam gdzieś na blogu, ze pisałaś o polowie tabletki, ale to było dla większych dzieci (7,12 lat).
   Pozdrawiam!

   1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2018 o 12:21

    tak przez 2 miesiące , chyba że w dni z kąpielą słoneczną w bikini, lub lepiej topless, to odstawiasz

  12. Eb 2 maja 2018 o 03:11

   Witam.ile podawać dziecku wit.D3?Dziecko ma 7lat i poziom 25(OH)D-34.Serdecznie Dziekuje za odpowiedz.

   1. Pepsi Eliot 2 maja 2018 o 08:41

    możesz mu podawać 1 D3 TiB, i 1/4 kapsułki K2 TiB po śniadaniu razem z 2 kapsułkami Omega 3 G&G dla dzieci.

  13. Agni 13 maja 2018 o 13:32

   Pepsi, prośba o radę. U jednego z moich bliskich stosujemy protokół Coimbry, czyli leczymy stwardnienie rozsiane witaminą D3. Dr Coimbra radzi ustalać poziom suplementacji według wskazań parathormonu – czyli zwiększać dawkę D3 aż parathormon osiągnie dolną granicę normy. Tak zrobiliśmy. Brał 50 000 IU, ale parathormon zjechał za nisko. W tej chwili nasz pacjent bierze 30 000 IU dziennie. Pytania mam dwa: po pierwsze, ile K2 musi do tego łykać? Po drugie: jakie badania trzeba by od czasu do czasu wykonać, aby mieć pewność, że nic złego nie dzieje się z gospodarką wapniową? Chcemy to robić na wszelki wypadek, bo choć jest weganinem, nabiału nie tyka, to jednak sporo podjada migdałów, zielonych warzyw, pomarańczy, tego wapnia jednak trochę jest. W laboratorium nic umieli mi doradzić.

   1. Pepsi Eliot 13 maja 2018 o 16:38

    Znam ten protokół, zbadać poziom wapnia, do tego powinien brać koniecznie magnez TiB na 3 sposoby, 2 witaminy K2 TiB, oraz Betakaroten G&G.

  14. OlaS 4 czerwca 2018 o 17:02

   Pepsi czy bedzie jakas inna wit d3/k2 nie do ssania?

   1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2018 o 17:09

    Będzie, doskonała, jeszcze lepsza niż poprzednia, ale trzeba poczekać, a teraz mamy D3 TiB i K2 TiB oddzielnie, co też jest wygodne.

    1. OlaS 6 czerwca 2018 o 16:09

     Pepsi kupilam przed chwila na this is bio d3/k2 osobno- powiedz mi prosze ile brac i kiedy? moje 25(oh)d 55umol/L

     1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2018 o 16:56

      po śniadaniu 3 D3 i 1 K2

  15. giwonka 5 czerwca 2018 o 23:08

   Kochana moja Pepsi. Wreszcie udało mi się osiągnąć pożądany poziom D3. Jestem po mastektomii obustronnej. Zdrowa 🙂 Od września przemieniona, bez glutenu, cukru, nabiału, mięsa, kofeiny, głównie na owocach i warzywach bio. Startowałam we wrześniu z poziomem 33, potem do stycznia dawka 10 tys i w styczniu poziom 55. W kwietniu poziom 44. Od kwietnia do czerwca dawka 20 tys plus 200 K2 i dzisiejszy poziom to 92. Co teraz? Czy poziom dalej będzie rósł? Czy zmniejszyć dawkę? Czy dalej brać te 20 tys? Poradź słońce.

   1. Pepsi Eliot 5 czerwca 2018 o 23:18

    zmniejsz dawkę, ale trzymaj poziom

    1. giwonka 5 czerwca 2018 o 23:27

     Do 10 tys będzie Ok?

     1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2018 o 09:04

      bierz, a w dni kąpieli słonecznej, gdy jesteś rozebrana do rosołu, nie musisz brać w ogóle.

   2. grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 07:21

    Mozesz zwiększyć nawet do 200 i więcej.
    Gdybyś miała taka poziom wczesniej mastektomia byłaby zbędna.

  16. Maria X 14 czerwca 2018 o 13:02

   Zgłaszam się ponownie i przypomnę, że od kilku mies. próbuję (z pomocą Pepsi i Grzegorzaadama) wyprowadzić na prostą swoją mamę, która dorobiła się zatkanych tętnic szyjnych, cukrzycy itp.
   Startowałyśmy od poziomu Wit. D 25(OH) – 8,4
   Homocysteina – 18,30

   Po mniej więcej 2 miesięcznej suplementacji, wg rozpiski Pepsi:
   JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną i oliwa magnezowa do smarowania
   VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
   VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
   OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
   GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie po 1
   VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
   VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
   SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej i jednocześnie 3 krople płynu Lugola na skórę

   obecnie
   poziom D3 wynosi 35,4
   homocysteina 10,62
   Jednocześnie po odstawieniu statyn bardzo wzrósł poziom cholesterolu i trójglicerydów.

   Dodałam jej łuski babki płesznik i trójglicerydy ładnie zeszły do poziomu 126,0.
   Natomiast poziom cholesterolu mnie martwi (jednak), a mamę przeraża
   ch. całkowity – 302,30
   HDL – 65,60
   LDL – 211,50.
   Planuję zmusić ją do bardziej restrykcyjnej diety, choć już od dawna nie przesadza oraz jakichś marszrut z kijkami, nie wiem czy się uda.

   Moje pytanie i prośba o pomoc, co z suplementacją. Czy utrzymujemy tak jak do tej pory, czy może jakoś zmodyfikować, a przede wszystkim, co można włączyć pod kątem cholesterolu, może jakieś zioła, albo antyoksydanty, albo i to i to 😉
   Znam zdanie Grzegorza na temat ch., ale jednak mamy nie przekonam, (bo ktośtam miał 300 i kaput).

   Dziękuję za pomoc, doceniam i powoli przeglądam bloga. To ogrom wiedzy.

   1. Naturotarapaty 18 czerwca 2018 o 02:21

    Slowa uznania dla konsekwecji w dzialaniu.Mysle ze trzeba kontynuowac zadanie.Wyniki rewelacyjne.Wysoki poziom cholesterolu najwyrazniej wskazuje jak bardzo po odstawieniu statyn organizm stara sie zalagodzic stany zapalne.Zycze powrotu do zdrowia dla mamy i cierpliwosci w procesie leczenia,ktore w tak zaawansowanych stadiach niestety trwa dosc dlugi okres czasu. 😀

   2. Naturotarapaty 18 czerwca 2018 o 02:26

    Dodam jeszcze bo nie widze w suplementacji Q10.Istotny czynnik w naprawie destrukcyjnego dzialania statyn.Pozdrawiam 😀

    1. Maria X 19 czerwca 2018 o 12:08

     Naturotarapaty (kimkolwiek jesteś) dzięki za słowa otuchy.
     Q10 racja.
     Pozdrawiam 🙂

   3. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 06:15

    Eskimosi mają 1000, Grecy 800 i nicht kaput.

    Przeczytaj ”CHOLESTEROL naukowe kłamstwo – Uffe Ravnskov”

    1. Maria X 20 czerwca 2018 o 15:40

     Tylko trudno to przyjąć osobie, której dziesięciolecia wkładano do głowy inne „prawdy”, a i teraz straszą, a lekarz to autorytet…
     Ale trwamy w postanowieniu, czas pokaże 😉
     Pozdrawiam

     1. grzegorzadam 6 lipca 2018 o 06:51

      trudno to przyjąć osobie, której dziesięciolecia wkładano do głowy inne “prawdy”, a i teraz straszą, a lekarz to autorytet”

      otóż to, tylko zerwanie z propagandą tabletkową prowadzi do zdrowia.
      to jest koszmarny farmaceutyczny matriks, i nie ma co się dziwić ludziom,
      tak działa propaganda.

  17. Aneta D Falkiewicz 2 lipca 2018 o 19:50

   Dobra, mam pierwsze wyniki badan, pierwszy raz w ogole zrobilam z tej Pepsiowej rozpiski i tak:

   Wit D3 – 63 – nie tak zle, moze byc lepiej i czuje, ze potrzebuje wiecej, bo wirus HCV i watroba jeszcze tego lakna, chociaz ostatnio na sloncu siedze po kilka godzin dziennie, bo tez potrzebuje, ale jest duza poprawa po Twojej TiB witD3iK2, bo garsciami jem to i widze po sobie, bede kontynuowac i zima znowu zrobie powtorke

   I tu dalej, Aspat i Alat ciagle ok 150, masakra, nie moge ich zbic, nawet na surówce. musze serio wprowadzic kurkume na codzien na czczo, bo leżałam z tym do tej pory. I chyba poszukam naturalnego interferonu typu grzybki tybetanskie :// albo nie wiem…

   Zelazo – 47, ferrytyna – 105. Podejrzewam, ze w zwiazku ze zmiana sytuacji zyciowej (ucieczka z korpo i stres, organizm po prostu „puścił”, ze juz nie musi wracac do huty stąd pewnie się zbiegło z kuracjami na nerki i włosy nagle zaczęły wypadać, jak się wzięłam za siebie za szejki, itd to już wszysko wraca do normy, włosy też).

   cholesterol calkowity – 194, HDL – 74, LDL – 100, trójglicerydy – 100,

   Homocysteina bedzie pojutrze. Kwas foliowy też. A jutro biorezonans.

   Hmm.. w sumie.

   Ale i tak się jaram. Uwielbiam takie badania. Będę robić co roku <3 ale aspat i alta mnie dalej męczą :/jutro muszę zapytać jak się tam chowa moja ukochana przywra wątrobowa, o ile tam jeszcze siedzi.

   Mam genetyczne ustrojstwo oddechowe, i tego hcv, wiec d3 i tak trzeba nieco więcej, chce do conajmniej 80 dobić. Pepsi, jak to widzisz?

   1. Aneta D Falkiewicz 4 lipca 2018 o 16:47

    Dobra, homocysteina – 13… kwas foliowy 7.9. Z biorezonansu niedobór wit B1, B6 się uzupełnił, B12 w normie, dalej brakuje cynku i ciągły niedobór wit C mimo codziennego picia kwasu L-a z cytrusami, naturopatka poradziła mi, bym spróbowała mieszać wit C z A&E, łatwiej ma się wchłaniać. Jutro będę miała wyniki z kału na lamblie i przywry (motylica wątrobowa). Tarczyca ok. I zonk teraz.
    Co z tą homocysteiną, moze mieć coś wspólnego z wątrobą? Nie jest już otłuszczona, ale te próby wysokie, bo hcv rzekomy? na biorezonansie hcv jest bardzo bardzo niski, uśpiony niemal.

    Pepsi, za co się brać? Kurkumę włączę w wiekszej ilości na codzień i kontynuuje suple z b1, cynk. i wit C jakoś, nie wiem jak, mam wrażenie, że ta wit C przelatuje przeze mnie, tyle jej piję… Zobaczę jak pasożyty.

    1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 21:35

     jakie jest B12? kwas foliowy tez nie za wysoki, chyba, ze to inne jednostki.

     1. Aneta D Falkiewicz 5 lipca 2018 o 20:20

      pasożyty z kału wykluczone. B12 będę miała w sobotę rano, bo zrobiłam krew, w rozjazdach jestem. ale podejrzewam, że jak pozostałe z grupy B mam niedobór to pewnie też i B12. Myślisz, że jak wyrówna się B i obniży homocysteina oraz wyrówna wit C to próby wątrobowe też się znormalizują jakoś?

     2. Aneta D Falkiewicz 7 lipca 2018 o 09:10

      No, i mam, B12 – 588 pg/ml – za mało, a na świstku z laboratorium norma do 633, pff…

      Więc suplementacja całej grupy B plus suplementacja C oraz kwas foliowy. W domu mam B1 i B6, łykam od września, i tylko B6 się lekko znormalizowało, reszta kiepsko się wchłania jak widać …

      Obniżanie homocysteiny.

      Pepsi, jak to wszystko ogarnąć, przy tych podwyższonych próbach wątrobowych, kuracji 4 szklanek, by te B i C się w końcu zaczęły wchłaniać.

      Co ma większy sens acerola czy żurawina?

   2. grzegorzadam 8 lipca 2018 o 13:31

    I tu dalej, Aspat i Alat ciagle ok 150, masakra, nie moge ich zbic”

    dopóki masz przywry i inne będzie to fisiować.
    Poziom D za niski.

    1. Aneta D Falkiewicz 8 lipca 2018 o 13:43

     Ale nic na biorezonansie nie wykryto co mi siedzi na wątrobie, w kale również. Ani lamblie ani motylice, nic. Pasożytów też nie ma. Chyba, że pójdę na inny typ biorezonansu gdzie indziej.

     1. grzegorzadam 8 lipca 2018 o 14:07

      pamiętam, że pisałaś coś o przywrach..

      1. Aneta D Falkiewicz 8 lipca 2018 o 17:07

       Rok temu byly 🙂 wszystko bylo,i candida i pasozyty i przywry. Teraz juz nie ma czego sie uczepic

     2. grzegorzadam 9 lipca 2018 o 07:00

      na jakim sprzęcie robiono biorezonans?

      ”Co ma większy sens acerola czy żurawina?”
      Może być czerwona i inne porzeczki, dzika róża, poczytaj u Clark.

      1. Aneta D Falkiewicz 9 lipca 2018 o 10:02

       pierwszy na vega test, a pozostale na f-scanie, ale chyba widze, ze f-scan nie radzi sobie z ciezkimi ustrojstwami typu przywry a vega test z kolei nie radzi sobie z niedoborami, dlatego rozważam ponowny vega test

      2. grzegorzadam 9 lipca 2018 o 21:28

       bicom lub imedis

      3. Aneta D Falkiewicz 9 lipca 2018 o 23:22

       dzięki <3 poszukam bicomu w uk

      4. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 06:15

       jest, komuś kiedyś znalazłem, w Szkocji też.

      5. Aneta D Falkiewicz 12 lipca 2018 o 13:37

       wiem, że jest, ale kwestia odległości i finansów – tutaj konsultacje są parokrotnie wyższe niż w polsce

      6. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 20:35

       I zarabiacie parokrotnie więcej, bilansuje się 😉

  18. ebata 15 lipca 2018 o 16:09

   hejka, właśnie czekam na dostawę D3 TiB, nie brałam już od tygodnia bo mi się skończyła i chciałam zbadać jej poziom we krwi, na stronie …czytam: „Jeśli już suplementujemy witaminą D3 NIE ODSTAWIAMY JEJ DO BADANIA. Nie odstawiamy również żadnych innych leków. ” To odstawiać przed badaniem czy nie? Pozdrawiam, owocek i słoneczko 😉

   1. Pepsi Eliot 15 lipca 2018 o 17:30

    W kuracji Gersona zawsze zalecają odstawić, przecież wyjdzie przekłamany wynik, nie będzie pewne, czy taki poziom jest w komórkach, chociaż we krwi będzie ok.

   2. grzegorzadam 15 lipca 2018 o 21:14

    dr von Helden też poleca odstawić nawet na kilka tygodni, aby wynik był wiarygodny.

   3. grzegorzadam 15 lipca 2018 o 21:23

    ”Przy stosowaniu tej terapii nie musimy od razu po przyjęciu pierwszej dawki
    zlecać badań laboratoryjnych, bo przekonamy się o zbyt wysokiej wartości.

    Po terapii początkowej należy odczekać jeden do dwóch miesięcy,
    po dawce tygodniowej – trzy
    dni, zanim zbadamy krew na zawartość witaminy w komórkach.”

  19. Marzena 29 lipca 2018 o 11:12

   Zrobiłam badania poziomu Wit d 3 i wyszło aż 106
   Napisane u mnie że poziom jest potencjalnie toksyczny.(100-200 poziom potencjalnie toksyczny) Brałam witaminę z przerwami przez dwa lata i jak widać przesadziłam. Nie mogę sobie przypomnieć na ile przed badaniem odstawiłam tę Wit. Myślałam że wystarczy tylko kilka dni a tu dziś przeczytałam że nawet dwa miesiące. Wydaje mi się że u mnie z miesiąc mógł być. Zbadam znowu za dwa miesiące.

   1. grzegorzadam 29 lipca 2018 o 20:07

    (100-200 poziom potencjalnie toksyczny)”

    Jak może być toksyczny, jak po 3 tygodniowym opalaniu można mieć 2x więcej?

    Masz 106, i jak się czujesz?

    1. Marzena 7 października 2018 o 21:34

     Hmm ja czuję się po suplementacji wit D tak samo jak zanim zaczęłam ją suplementować.

     1. grzegorzadam 10 października 2018 o 07:07

      Brałam witaminę z przerwami przez dwa lata i jak widać przesadziłam.”

      nie sądzę.

      ”Napisane u mnie że poziom jest potencjalnie toksyczny.(100-200 poziom potencjalnie toksyczny)”

      nie ma żadnych badań na tę ”toksyczność”.
      Ludzie z wysokimi poziomami (300-400) trzymają raka w ryzach.

  20. Magdalena Szostak 27 sierpnia 2018 o 16:06

   Witamnia K2 z D3 zawsze i wszędzie tylko razem!

   1. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 22:49

    I magnez, zawsze razem i wiele innych.

  21. Sabrina 2 września 2018 o 01:48

   Witam,
   Wlasnie dotarla do mnie zamowiona D3+K2. Czytajac artykul, zwrocilam uwage na oznaczenie K2. Jest mowa o mk7.
   Sprawdzilam i na tej mojej jest mk4. Na czym polega roznica? Czy jest znaczaca?
   Jak dawkowac jesli D3 to 1000IU a K2 45mcg?

   1. Pepsi Eliot 2 września 2018 o 09:55

    jeśli nie kupujesz naszej D3+K2 TiB, pytaj tam gdzie kupujesz. mK4 to bardzo nietrwała forma, spożywać ją po prostu trzeba w pokarmach (pochodzenie od zwierząt karmionych trawą), a nie brać w suplementach.
    https://www.pepsieliot.com/paradoks-wapnia-i-niepozorna-witamina-k2/

    1. Sabrina 2 września 2018 o 13:00

     Przykro mi ale nie mieszkam w Polsce a mojego kraju nie ma na liscie wysylek zagranicznych. Mimo wszystko dziekuje za odpowiedz.

  22. Zuzia z Daleka 18 września 2018 o 09:52

   Wreszcie zrobiłam badanie 25(oh)d – u mnie wyszło- 60, u dziecka 10l-50
   Do tej pory łykam 6000d3 +K2 a dziecko 2 Tib owe wiśniowe
   Coś zwiększyć?

   1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 10:46

    Dziecko ma idealnie, o ile oczywiście nie ma jakiś problemów z krzywicą, typu zawijanie nóżką, garbienie się. Ty też nieźle, o ile jesteś zdrowa. Ale teraz idzie gorszy czas co do brania witaminy ze słońca.

  23. Zuzia z Daleka 18 września 2018 o 10:55

   Ok, czyli łykamy bez zmian 🙂

  24. Prophanee 11 października 2018 o 14:09

   Ratunku! Alarmujący poziom D3. Właśnie obejrzałam wynik. 15. Cholera jasna!
   Chcę natychmiast zrobić zakupy. Planuję uzupełnić ten niedobór i zastosować 4 szklanki na początek. Co kupić?

   W tej chwili codziennie przyjmuję suplement zawierający w dawce dziennej:

   Witamina C z:
   Kwas askorbinowy 76,7 mg
   Palmitynian askorbylu 56,7 mg
   Askorbinian wapnia 33,3 mg
   Askorbinian magnezu 33,3 mg
   Witamina E 29,1 mg
   (D-alfa-tokoferol)
   Witamina A 158,4 µgRE
   (jako beta-karoten)
   Witamina B1 2,3 mg
   Witamina B2 2,3 mg
   Witamina B3 15,0 mg
   Witamina B5 13,3 mg
   Witamina B6 3,3 mg
   Witamina B12 6,7 µg
   Witamina D3 1,1 µg
   Kwas foliowy 30,0 µg
   Biotyna 21,7 µg
   L-prolina 36,7 mg
   L-lizyna 36,7 mg
   L-karnityna 11,7 mg
   L-arginina 13,3 mg
   L-cysteina 11,7 mg
   Wapń 18,3 mg
   Magnez 12,7 mg
   Potas 6,7 mg
   Cynk 2,3 mg
   Mangan 433,3 µg
   Miedź 110,0 µg
   Selen 6,7 µg
   Chrom 3,3 µg
   Molibden 1,3 µg
   Inozytol 11,7 mg
   Koenzym Q10 2,3 mg
   Fosfor 5,0 mg
   Piknogenol 2,3 mg
   Bioflawonoidy cytrusowe 33,3 mg
   Naturalny kompleks tokoferoli 2,58 mg
   (Witamina E, beta, gamma i delta tokoferol)
   Naturalny kompleks karotenoidów 22,83 µg
   (Alfa karoten, luteina, kryptoksantyna, zeoksantyna).

   Czy nie będzie kolidował z 4 szklankami?
   O to, co kupić pytałam, ale jak przyjmować?
   Chciałabym to połączyć z w/w suplementem, bo drogi był i mam go jeszcze trochę w domu, a chwilowo mam delikatny deficyt pieniężny (przez ślub, który jest, cholera, za tydzień).

   Mam 35 lat, choruję na mastocytozę.
   Jestem przeatraszona i mam wrażenie, kilka milimetrów od czegoś w rodzaju nerwicy.

   1. Pepsi Eliot 11 października 2018 o 15:44

    z 4 szklankami nie będzie kolidował bierz go do śniadania, ale dopóki go nie skończysz nie bierz Greens& Fruits TiB, ani B complex.

    Po śniadaniu bierz 2 D3+K2 TiB i 4 D3 TiB, wraz z 1 Omega 3 TiB, badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed odstaw D3 i te suple. Nie jestem lekarzem

  25. Prophanee 11 października 2018 o 16:34

   Dziękuję Pepsi! Cieszę się, że nie jesteś lekarzem, bo lekarze mnie nie lubią (chyba w wyniku bezradności, bo albo nie wiedzą co to mastocytoza i muszę ich dokształcać, więc wychodzę na przemądrzałą, albo nie wiedzą, co ze mną zrobić, bo protokołów wyleczenia nie ma). Już wskakuję do Twojego sklepu!

   1. grzegorzadam 11 października 2018 o 19:44

    bo protokołów wyleczenia nie ma)”

    ale oni na nic nie mają protokołów, jak ktoś zna proszę
    podać coś taniego i skutecznego.

    ”Ratunku! Alarmujący poziom D3. Właśnie obejrzałam wynik. 15. Cholera jasna!”

    nie ”ratunku”, tylko bierz się za robotę.

    ”Co to jest mastocytoza?
    Mastocytoza to niejednoznaczne określenie. Pod tą nazwą kryje się szereg chorób o zupełnie różnym przebiegu. Najogólniej można podzielić mastocytozę na postać skórną (kiedy mastocyty gromadzą się jedynie w skórze chorego) i układową (kiedy dochodzi do zajęcia narządów wewnętrznych).

    Światowa Organizacja Zdrowia wprowadziła następującą klasyfikację mastocytozy:

    mastocytoza skórna
    postać plamisto-grudkowa (inaczej pokrzywka barwnikowa)
    postać rozlana
    guz mastocytowy skóry
    łagodna mastocytoza układowa
    mastocytoza układowa z klonalnym rozrostem linii komórkowych niemastocytowych
    agresywna mastocytoza układowa
    białaczka mastocytowa
    mięsak mastocytowy
    guz mastocytowy pozaskórny.
    Większość przypadków mastocytozy skórnej występuje u dzieci, natomiast mastocytoza układowa występuje głównie u dorosłych.”

    na początek wykonaj testy ze wskazaniem na pasożyty, wszystkie z wirusami:
    https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

  26. Prophanee 12 października 2018 o 02:08

   Grzegorzadam, działam, zamówiłam co trzeba.
   Biorezonans planuję po ślubie, za tydzień, bo przed ciągle brakuje mi czasu operacyjnego…

   Biopsja skóry i poziom tryptazy mieszczący się w normie sugerowałyby, że mam postać skórną. Ale reguły nie ma (a dorosła jestem, więc szala goryczy bardziej w kierunku układowej), w tej chwili czekam na termin trepanobiopsji szpiku w celu potwierdzenia lub wykluczenia układowej postaci. I tak jest progres, bo przez 8 lat nikt nie umiał postawić diagnozy, wmawiano mi, że kropki na skórze to taka moja nieuroda.

   1. grzegorzadam 12 października 2018 o 18:38

    Biopsja skóry i poziom tryptazy mieszczący się w normie sugerowałyby, że mam postać skórną. Ale reguły nie ma (a dorosła jestem, więc szala goryczy bardziej w kierunku układowej)”

    nie idę w tym kierunku- ładnie to sobie ponazywali- skórna, układowa ….. itd.
    Szukaj przyczyn, zmień optykę.
    Szedłbym w kierunku zatruć metaliczno-chemicznych albo jakichś powikłaniach po ,szczepionkach.
    Czym to proponują ”leczyć”?

    biopsje:
    https://www.pepsieliot.com/alopata-zalecil-biopsje-badanie-dla-bezpieczne/

  27. Prophanee 12 października 2018 o 21:50

   Grzegorzadam, leczenie, phehe. Bloker H1 (aktualnie Telfexo, antyhistaminowy) + bloker H2 (ranigast) + witamina C 500. Do końca życia. Nie jem tego, przyjmuję tylko witaminę C, w większej dawce. Do tego pod ręką zawsze zestaw ratunkowy z adrenanaliną na wypadek wstrząsu (dotychczas nie miałam). Kontrolować stan raz w roku. W ciężkich przypadkach, kiedy nie wiedzą, co robić, ładują chemię.

   Poczytałam o biopsji. Logiczne.

   Nie wiem, czym mogłabym się zatruć, ale popracuję nad oczyszczaniem. Szczepiona byłam niewątpliwie, jak cały rocznik 1983… Nie potrafię się dokopać do genezy, nie pamiętam, kiedy dokładnie te kropki zaczęły się pojawiać. Miałam tendencję do ignorowania i bagatelizowania różnych rzeczy, a one manifestowały się powolutku i stopniowo. Na początku chyba wydawało mi się, ze to podrażnienia po goleniu (bzdura, bo nigdy nie znikały), aż w końcu pojawiły się w miejscach, których się nie goli.

   1. grzegorzadam 17 października 2018 o 09:04

    leczenie, phehe. Bloker H1 (aktualnie Telfexo, antyhistaminowy) + bloker H2 (ranigast) + witamina C 500. Do końca życia.”

    Zawsze do ”końca życia” 🙂

    To nie jest leczenie, to bezradność , a raczej celowe działanie producentów
    ”leczniczej” chemii.

    ”W ciężkich przypadkach, kiedy nie wiedzą, co robić, ładują chemię.”
    Notorycznie, bez głowy, bez wiedzy.

    Zrób sobie badanie pierwiastkowe włosa, biorezonans, przyczyna gdzieś tkwi:
    https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

    Może nadmiar rtęci, aluminium, fluoru i innych, wszystko jest w szczepionkach.

  28. Agnieszka 23 października 2018 o 13:13

   Pepsi, Twoj artykuł jest bardzo wyczerpujący, ale mam jednak pewną wątpliwość i prosze Cię o jej rozwianie. Chodzi o moja mamę, ktora jest kilka lat po udarze. Chcialabym ją przekonać do przyjmowania tych najniezbedniejszych suplementów, czyli magnezu, wit C, omegi 3,no i wit D3 z K2. I tu napotykam jej opor, bo mama boi się tej K2, bo zagęszcza krew – wiem, Ty tłumaczysz, ze ona wszystko normalizuje, ale jak to się ma do przyjmowani leków przeciwzakrzepowych ? Mama bierze lek przeciw zakrzepowy, ale nie jest to wspomniana przez Ciebie warfaryna, tylko Alcotin, czyli inna substancja aktywna. No i tu moje pytanie: Można czy nie mozna wprowadzić K2 u mamy? Jesli nie, to nie można tez tej mega waznej D3 i co wtedy?
   Chciałabym też, żeby mama piła co rano 4 szklanki, ale co z pierwszą, gdzie jest kurkuma, ktora rozrzedza krew? Dla mnie idealnym byłoby odstawienie tego Aclotinu na rzecz kurkumy, ale czy tak można?
   Czy mogłabyś rozjaśnić mi w głowie?
   <3

   1. Pepsi Eliot 23 października 2018 o 16:09

    nie ma śmierci bez zagęszczenia krwi, więc jak spojrzysz na każdy zdrowy pokarm, to jego druga twarz, to właśnie rozrzedzanie krwi. Witamina K1 w pokarmie zawiaduje krwią i krzepnieciem, ale zagęszcza krew w sytuacji, gdy jest ona nadmiernie rozrzedzona, a nie zagęszcza gęstej krwi, wtedy działa stabilizująco,z kolei K2 zawiaduje gospodarką wapnie w ciele. Jednak w jakimś minimalnym zakresie obie witaminy będą na siebie zachodzić w działaniu. Prtzyjmuje się, że w przypadkach brania leków rozrzedzających krew (kolejny słaby obyczaj medyczny, mając na uwadze to co napisałam powyżej, jednak ponieważ również w Polsce nie można leczyć dietą, więc zrozumiały) można przyjmować dawkę 40 mcg K2 dziennie. W takim wypadku mama powinna brać 1/2 tabletki D3 +K2 TiB do ssania (w 1/2 tabletki jest 35 mcg K2) oraz dobierać do tego 2 D3 TiB (oczywiście należy zrobić badanie 25(OH)D , a na 5 dni przed badaniem odstawić D3, bo może się okazać, że ma większe braki), można też brać trochę mniej kurkumy do pierwszej szklanki, albo wcale, niech pierwsza będzie woda z cytryną. Jednak nie jestem lekarzem i nie mogę nikomu radzić w takich kwestiach, a więc wszystko co napisałam powinno zostać skonsultowane z pracownikiem służby zdrowia. Dodaję, że informacje te posiadłam głównie z opracowań lekarzy amerykańskich, którzy zajmują się również alternatywnym leczeniem, a odnośniki można znaleźć też na blogu (o K2 z riodanclinic)

    1. Agnieszka 24 października 2018 o 15:41

     Dziekuje Kochana za tak obszerną odpowiedź i czas jaki poświęciłaś na jej napisanie.
     Pozdrawiam Cie serdecznie <3

   2. grzegorzadam 24 października 2018 o 13:42

    ale jak to się ma do przyjmowani leków przeciwzakrzepowych ? Mama bierze lek przeciw zakrzepowy, ale nie jest to wspomniana przez Ciebie warfaryna, tylko Alcotin, czyli inna substancja aktywna.”

    Nie ma się nijak, warfaryny i podobne protezy powodują spustoszenie w organizmie.

    Jaki jest obecnie poziom wit.D?
    PH moczu i kolor?
    Od tego trzeba zacząć:
    https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-

  29. Szeszek 30 października 2018 o 19:57

   Hej,
   Dzięki m.in. Twoim radą wyszedłem z łuszczycy 😀 Dziękuje 🙂 :*
   I mam pytanko małe;
   Dzień zaczynam cytryną, kurkuma, później szejk (owoce + siemie lniane + liście)

   Czy mogę godzinkę po wodzie, wypić kleik z siemienia lnianego z D3iK2?
   A później szejk?

   Czy może lepiej najpierw szejk a później siemie z D3K2?

   Gorąco pozdrawiam 🙂

   1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 20:23

    najpierw szejk <3

    1. Szeszek 30 października 2018 o 20:40

     Dzięki. Do szejka dochodza jeszcze owsane.
     Dorzucę do niego poprostu d3 i tyle, nie będę się bawił w rozdrabianie tego na tysiąc posiłków 🙂

     1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 22:23

      ok

   2. grzegorzadam 30 października 2018 o 22:59

    Dzięki m.in. Twoim radą wyszedłem z łuszczycy ? Dziękuje ? : ”

    niemożliwe, przecież to jest nieuleczalne ! 🙂

  30. giwonka 19 listopada 2018 o 00:00

   Pepsi czy jeżeli biorę D3 to mogę betakaroten w kapslach czy jednak jedzenie? Przepiłam się na maxa sokiem marchwiowym, no słabo mi jak mam wziąć do ust ?. A ponoć D3 powinno się koniecznie z A. I jeszcze jedno: czy mogę Ew wziąć jednoczenie D3 z E i z A? D3 i E mam oczywiście od Ciebie a nad betakarotenem myślę.

  31. Ika 27 listopada 2018 o 08:32

   Pepsiaku podpowiedz prosze, dziecko 2lata 25(OH) 44,7, dawałam pół d3zk2, (w marcu przed podawaniem d3zk3 miała wynik 30), ile teraz dawać? Dodam,że ciemię jeszcze nie zrośnięte. Sugerowałem się tym- 1000j na 11,5kg masy, a tu kicha w wynikach

   1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 09:16

    To idealny wynik dla dziecka, wynik metabolitu D podciąga się wyżej w przypadku gdy dziecko ma oznaki krzywicy, zaciąga nóżką etc

  32. Uka 27 listopada 2018 o 10:45

   Jesteś najlepsza ❤️ a mama dwulatka czyli ja 🙂 mam wynik 62, dodatkowo pcos i insulinoopornosć podwyższyć jeszcze? Ewentualnie ile brać żeby podtrzymać wynik?

   1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 10:58

    Ty też masz już nieźle, ale nie zaszkodzi jakby trochę wzrosło, możesz brać tyle co bierzesz i dodać w tym okresie jeszcze 1 lub 2 D3 TiB. Przeczytaj jednak to bo kwestia jodu jest bardzo ważna, https://www.pepsieliot.com/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos-i-braki-jodu-czyli-twoje-uklady-scalone/

    1. Ika 27 listopada 2018 o 15:38

     Czytalam, wdrożylam w zycie❤️

  33. Amelia 28 listopada 2018 o 19:49

   Hej Pepsi ,zbadalam ostatnio Wit D no i wyszło tylko 35,5 .Chce zwiększyć oczywiście. Mam D3+K2 TIB i samą D3 TIB ,ile brać ?

   1. Pepsi Eliot 28 listopada 2018 o 22:38

    Bierz 2 D3+K2 i 4 D3 TiB , za 2 miesiące zbadaj, na 5 dni przed odstaw suple

  34. Ewa 9 grudnia 2018 o 21:26

   Droga Pepsi.Czytam i czytam i coraz głupsza sie robię.To ile tej wit.ma brac osoba dorosla tak profilakrycznie i ile dzieci 12 i 9lat?Nie mam kasy na zrobienie wszystkim domownikom poziomu wit.D a słyszaĺam,ze badanie kosztuje ok.80zl. I czy przy wit.D naleźy dodatkowo brac wapń?Mojw dzieci śa na diecie bezmlecznej(prawie, bo czasem zjedza naturalny bogaty w bakterie jogurt).
   Ewa

   1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 06:45

    nie brać wapnia przy D3, tylko K2. Dzieciom daj po 1/2 – 1 grama dziennie z sokiem pomarańczowym w porcjach podzielonych, a Ty 1-2 gramów w porcjach podzielonych. Natomiast w razie infekcji robisz kalibrację kwasem askorbinowym TiB, ale nie częściej niż 1 raz w miesiącu: https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

  35. Ewa 10 grudnia 2018 o 07:42

   Dziękuję za odpowiedz.Nie mam na razie tabletek TiB,czekam na dostawę,ale rozumiem,ze 1g dla dzieci to połowa tabletki?

   1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 10:51

    1 gram czego? chodzi o witaminę C?, bo nie widzę naszej rozmowy spod kokpitu

  36. Ewa 10 grudnia 2018 o 12:44

   Napisałaś 1/2 – 1g wit.D3 .Nie wiem ile gram ma tabletka TiB ale widze,ze 2000j.wit.D3.Czyli tak sobie wyklakuliwalam,ze dzieciom 1000-2000j.wit.D.Dobrze myśle?

   1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 13:25

    dobrze, ale naprawde dobrze bedzie gdy piznasz ich 25[OH) D

  37. Ewa 10 grudnia 2018 o 12:46

   Piowiedz mi jeszcze Pepsi czym wypłukiwać z dzieci wszystkie świństwa po szczepieniach?Algi wystarczą?

   1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 13:23

    Algi this is bio, dieta alkaliczna, woda z cytryna, magnez, d3z k2, antyoksydanty, 4 szklanka w odpowiednich do wieku proporcjach

    1. Ewa 10 grudnia 2018 o 17:54

     Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi.Badanie wit.D wykonam po świętach?

     1. Ewa 10 grudnia 2018 o 18:09

      Jeszcze jedno(sorry ze tak marudze) ktore algi-chlorella,spirulina czy 4greens?

      1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 18:50

       4 greens ma jeszcze nowozelandzkie trawy, bardzo wysokiej klasy produkt

  38. Ewa 12 grudnia 2018 o 16:50

   Dziękuje serdecznie.

  39. Magda 12 grudnia 2018 o 23:27

   Pepsi, jakie dawki D3 k2 dla 3latki (18 kg) czy noworodek też powinien dostawać D3 k2. Co polecasz od siebie jakie dawki.

   1. Pepsi Eliot 13 grudnia 2018 o 08:54

    dla 3 latki pół d3+k2 TiB do ssania, ale będzie dopiero na koniec roku, powinnaś podać 25(OH)D, dziecko dobrze jak ma 50, ale w przypadku krzywicy, np, zaciągania nóżką doprowadza się (tak zaleca dr. Jaśkowski) do poziomu nawet i 100 , przede wszystkim codziennie nalezy dziecko prowadzić na słońce. Co do malutkich dzieci możesz dopytać jak radzi sobie z tym problemem https://noemidemi.com

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *