logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
72 738 447
383 online
29 890 VIPy
Reklama

 

TWOJA WITAMINA D3+K2 TiB
O NATURALNYM, WIŚNIOWYM
SMAKU, DO SSANIA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 6 najczęściej zadawanych pytań co do suplementacji witaminą D3 z K2 – FAQ

  plaża

  W tym:

   Czy przyjmując witaminę D3, nie zachoruję na trzustkę?

  Wiadomo, że witamina D3 powinna być przyjmowana i to z wielu powodów. Wszyscy już słyszeli o niezwykle istotnym dla zdrowia protokole z witaminą K2, ale, ale….

  Jednak lekarz nie pozwolił bo trzustka. I to  yyy …  na poważnie.

  Powiem więc co wiem w temacie:

  Podsumowanie 25 badań z udziałem 17,332 osób z indywidualnymi przypadkami różnych nowotworów, w tym jelita grubego, piersi i chłoniaka, wykazało znacząco mniejszą śmiertelność wśród osób z wyższym poziomem witaminy D3 w surowicy krwi, w porównaniu do osób o zbyt niskim poziomie tej witaminy.

  Oznacza to, że poziom witaminy D jest związany wprost proporcjonalnie z przetrwaniem w przypadku raka.

  Nie tak dawno jeszcze lekarze uważali (wielu zresztą uważa tak do dzisiaj), że owszem, witamina D zapobiega krzywicy, ale ponieważ jest rozpuszczalna w tłuszczach, a takich witamin należy się bać, ustalono ograniczenia jedynie do 400 IU (są to międzynarodowe jednostki) na dobę.

  A wszystko to z obawy, że witamina D zgromadzi się w tkankach tłuszczowych w ciele, co może prowadzić do nadmiernej absorpcji wapnia, a co za tym idzie, toksyczności. Mogą wówczas powstawać kamienie nerkowe, zwapnienia tętnic, i innych objawów nadmiernej ilości wapnia w tkankach, w moczu i krwi.

  Owszem w którymś kościele dzwoniono, tylko nie wiadomo w którym.

  sanskryt

  Oto 6 najczęściej zadawanych pytań co do suplementacji witaminą D3 z K2:

  1. Czy mogę zacząć ot tak sobie przyjmować witaminę D3 w większych dawkach, bo Pepsi i inni zalecają?

  To słuszne pytanie kojarzy się ze słynnym cytatem Paracelsusa: Dawka czyni truciznę.

  Prawdopodobnie parę osób w tym momencie będzie zszokowanych, gdyż wszyscy wiemy, że tępi się szczury różnymi metodami, ale jedną z nich jest też witamina D3 – cholekalcyferol.

  To prawda, tępi się nią gryzonie wykorzystując właśnie „zakamieniowanie”, czyli masowe „zawapnienie” narządów szczurów.

  Czy w takim razie należy witaminę D3 traktować jako dobrodzieja, czy złoczyńcę?

  W klinice Riordan podaje się wygodną dawkę D3 (cholekalcyferolu) w tygodniu 50 000 IU/tydzień. Z kolei dzieci, według opinii kliniki, mogą bezpiecznie przyjmować 1000 IU dziennie na każde 25 funtów masy ciała, co odpowiada około 11,5 kg wagi dziecka.

  Jednak owe informacje w kontekście tego co napisałam wcześniej o gryzoniach wydają się faktycznie dość niepokojące.

  Okazuje się, że ustalono śmiertelną dawkę cholekalcyferolu: dla szczurów to 42 mg/kg ciała, z kolei dla psów 88mg/kg, nie ustalając przy tym śmiertelnej dawki dla człowieka (to miłe z ich strony).

  Gdyby jednak przełożyć dane (dla psów) na człowieka ważącego 50 kg okazałoby się, że musielibyśmy wziąć (skup się) ponad 3500 sztuk suplementów zawierających w każdej porcji 50 000 IU D3 w ciągu 24 godzin, co przełożyło by się na 146 takich kapsułek na godzinę, a to wszystko, aby mieć 50% szansy na zejście śmiertelne. Myślę więc, że jesteśmy bezpieczni!

  Właściwie 10 razy łatwiej można by się zabić spożywając wodę niż przez przedawkowanie witaminy D3!

  Jedna uwaga. W kapsułkach, tabletkach i tak dalej muszą znajdować się stabilizatory itp. Szczególnie trudno jest zrobić z D3 formę płynną w kapsułce żelowej, nie mówiąc o groźbie bezoaru z żelatyny, a więc zdecydowanie odradzam szalone pomysły.

  Bezoar (wikipedia) – rzekomy kamień jelitowy, powstający przez nagromadzenie niestrawionych substancji w żołądku zwierząt (na przykład sierść, czy włosy) Bezoary można stwierdzić również u ludzi.

  rozbitkowie

  2. Czy w takim razie witamina, która miała być toksyczna, toksyczną nie jest?

  Tego nie powiedziałam. Istnieją inne kwestie toksyczności i czułości, które mogą wyniknąć ze spożywania witaminy D3.

  Aby uniknąć wszelkich niepokojów należy wykonać badanie 25(OH)D raz w roku, a poziom w granicach 60 ng/dl, a nawet jeszcze wyższy dla zdrowych osób będzie nadal sprzyjał ich optymalnemu zdrowiu.

  Ludzie chorzy na raka powinni utrzymywać poziom witaminy D w granicach górnej normy, a niektórzy naturopaci zalecają 110 ng/dl.

  Kanadyjski naukowiec dr Reinhold Vieth szeroko badający kwestię toksyczności D3, stwierdził kategorycznie, że nie ma żadnych opublikowanych danych mówiących, że przyjmowanie przez dorosłych 10 000 IU D3 może być przyczyną toksyczności.

  NOWOŚĆ!!! TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3 (cholekalcyferol) +K2(mk7 z natto z renomowanego labu w Gnosis)) W DUŻYCH DAWKACH DO SSANIA, o smaku wiśniowym (ze 100% naturalnym aromatem)

  3. Miałam niską 25(OH)D, nawet poniżej 10, teraz biorę polecaną D3TiBK2 TiB, to kiedy mam się znowu zbadać?

  Nie ma powodu by wykonywać niepotrzebne działania, a wiem, że częstotliwość badań krwi pod kątem witaminy D wzrosła ogromnie. W rzeczywistości okres półtrwania 25(OH)D wynosi około 6 tygodni, więc badanie jej poziomu co miesiąc nie ma sensu.

  W przypadku jak najlepszego dobrania ilości suplementu w alarmująco niskich poziomach D, należy zbadać się po 2 miesiącach od rozpoczęcia suplementacji, ale na 5 dni przed badaniem należy zaprzestać suplementacji D3.

  Zwyczajowo zaleca się badać 25(OH)D raz w roku.

  bogate dziecko

  4. Czy branie większych dawek D3 ma sens?

  Biorąc pod uwagę ponad 56 000 opublikowanych badań dotyczących korzyści płynących z witaminy D3, które wiążą się z „optymalnymi dawkami” dla indywidualnych ludzi, okazuje się to mieć głębszy sens. Przy czym „optymalna dawka” będzie dla wielu ludzi oznaczała coś innego. Ludzie przewlekle chorzy będą zwykle potrzebować jeszcze większych dawek niż zdrowi.

  Jednak nigdy nie należy postępować lekkomyślnie, każdy jest indywidualnym przypadkiem.

  Jedynie pomiar wyjściowy 25(OH)D jest najlepszym wskaźnikiem do rozpoczęcia stosowania dużych dawek D3

  Troska o dobro całego człowieka, czyli branie witamin i minerałów w najlepszych dla konkretnej osoby dawkach. Często okazuje się, że obecnym stanie zdrowia ludzi (permanentne niedożywienie), wiele witamin trzeba brać w dużych dozach.

  Na tym polega potęga medycyny ortomolekularnej, której jestem fanką

  grubsza z brzucha

  5. Biorę D3, słyszałem o paradoksie wapnia, więc dokładnie ile mam brać witaminy K2?

  Na podstawie wiadomości z kliniki Riordana :

  W jaki sposób wysokie dawki cholekalcyferolu zabijały gryzonie? Nadmiernym odkładaniem się wapnia w tkankach.

  Tymczasem mamy do czynienia z genialnym rozwiązaniem, mianowicie z geniuszem naturalnego partnera witaminy D3, czyli K2.

  K2 rozprowadzi wapń do kości i zębów chroniąc nasze tkanki miękkie

  Witamina K2 aktywuje kilka ważnych białek w organizmie. Henrick Dam, duński badacz, odkrył witaminę K w 1939 roku (Nobla otrzymał za to odkrycie w 1943 roku). Ponieważ duńskie słowo określające krzepnięcie krwi to koagulation, Dam nazwał cząsteczkę witaminą K. Witamina K jest niezbędna do funkcjonowania 8 białek biorących udział w krzepnięciu krwi.

  A potem nastąpiły już tylko nieporozumienia

  Większość lekarzy uważa, że witamina K „powoduje” koagulację (krzepnięcie, coś jak żelowanie). Owszem, prawdą jest, że dzieciom urodzonym z niedoborem witaminy K potrzebne są zastrzyki, aby przywrócić koagulację.

  Ale…

  Należy zrozumieć, że witamina K, za pomocą tak zwanej karboksylacji C A Ł O Ś C I O W O reguluje i równoważy układ krzepnięcia krwi

  Oznacza to, że musi stać na straży zarówno powstawania skrzepów, gdyż krwotok mógłby prowadzić do śmierci, ale również musi zapobiegać powstawaniu skrzepów, jeżeli nie ma ran szarpanych, lub innych punktów krwawienia, jak nawet obfita menstruacja, czy uderzenie w nos.

  Wszystko dzieje się poprzez balansowanie ośmiu białek, a witamina K jest niezbędna do tego wspaniałego wyczynu.

  Karboksylacja osteokalcyny to jest właśnie regulacja dzięki witaminie K prowadząca do odpowiednio zmineralizowanych kości.

  Uważa się, że wszystkie antybiotyki stosowane w wielu paszach dla zwierząt, trafiają następnie do ciał konsumentów, gdzie korzystne bakterie przekształcające witaminę K do postaci aktywnej są obecnie poważnie zaburzone. Można nawet wysnuć tezę, że obecne nagminne braki witaminy K przyczyniają się do nowoczesnej epidemii otyłości!

  Aktywacja białka GMP dzięki witaminie K2, ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zwapnień tętnic wieńcowych i szyjnych. Witamina K2 powoduje „twarde kości i miękkie tętnice” (nie odwrotnie). Zero ostróg.

  Z tego powodu zmniejsza się o więcej niż 50 % zapadalność na choroby serca u zwykłych użytkowników witaminy K. Ryzyko zachorowania na raka wraz z wiekiem zmniejsza się również dzięki witaminie K2. Na przykład, mężczyźni przyjmujący witaminę K2 w postaci MK7 w ilościach 45 mcg dziennie mogą statystycznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 60%! To jest tylko jednym z wielu zagrożeń nowotworowych, które mogą zostać znacznie zmniejszone przez regularne przyjmowanie witaminy K2.

  Na podstawie zaleceń z kliniki Riordan, gdy weźmiesz 100 mcg witaminy K2 w postaci mk7 zabezpieczysz sobie 5000, a nawet 10 000 jednostek IU dziennie witaminy D3. Możesz mieć pewność, że witamina D3 zwiększająca absorpcję wapnia nie spowoduje szkody, a wpłynie jedynie na Twoje zdrowie.

  Na podstawie wiedzy, którą posiadłam, zwykle przy dużych niedoborach sugeruję (nie doradzam, gdyż nie jestem lekarzem) wzięcie 2 tabletek D3+ K2 TiB i 4 tabletek D3 TiB, co stanowi w sumie 10 000 IU D3 na dzień

  A następnie proszę o ponowne zbadanie poziomu 25(OH)D po 2 miesiącach, z zaprzestaniem przyjmowania witaminy na 5 dni przed wykonaniem badania

  Mówimy tutaj o suplementacji z D3, ale K2 przyjmuje się również jako samodzielny suplement, i w zależności od wieku i innych czynników dobiera się inne dawki

  Na przykład kobiety po menopauzie powinny przyjmować 200 mcg K2 dziennie ( o czym mówi dr. Ni Fairchild specjalista medycyny rodzinnej, nutragenomiki i medycyny integracyjnej ortomolekularnej). Z kolei J. Zięba zaleca jeszcze większe dawki w zależności od okoliczności zdrowotnych.

  Jak zawsze, bywają również przeciwwskazania, dlatego ludzie, którzy przyjmują Warfarynę, organiczny związek chemiczny, pochodną kumaryny, będącej antagonistą witaminy K, nie powinni przekraczać zalecanej dawki 45-50 mcg dziennie.

  Szarlota Gerson

  6. Czy wysoki poziom witaminy D w organizmie wiąże się z zachorowalnością na raka trzustki? (pytam, bo tak powiedział mi pan doktor)

  Owszem spotkałam się z opinią lekarzy, że należy być ostrożnym z suplementacją witaminy D, gdyż od jej wysokich poziomów w organizmie można dostać raka. Jednak na podstawie mojej wiedzy, na raka trzustki najbardziej narażone są osoby z zaburzeniami gospodarki cukrowej, z cukrzycą, często też ludzie otyli. Również ci wystawieni na długotrwałe działanie toksyn, w tym w pożywieniu.

  Co dziwniejsze zwykle tym wszystkim ludziom brakuje witaminy D

  Owszem, było takie badanie, które stwierdziło zależność D i raka trzustki, jednak było też dziesiątki i setki badań, które stwierdziły coś krańcowo przeciwnego. W tym to wielkie badanie, o którym wspomniałam wcześniej. Wrzucam też inne badanie, które analizuje zachorowania na raka trzustki populacji świata w aspekcie spodziewanej (nasłonecznienie) zawartości witaminy D w ich ciałach i niczego takiego nie mówi. Wręcz przeciwnie.

  Owocek:)

  (Visited 136 228 times, 86 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Laura 10 kwietnia 2016 o 13:53

   Pepsi. Wczoraj natrafilam na informacje dr.Roberta Thompson autora ksiazki The calcium lie.
   Slyszalas o tym o czym glosi? Za duzo jest tego aby tu pisac. Ale temat jest naprawde powazny i fajnie zebys sie odniosla do tego.

   Jako skutki uboczne takiej suplementacji jaka znamy wymienia niedoczynnosc typu 2,adrenal problem i wysoki poziom wapnia. Wszystkie symptomy pojawily sie u mnie po wprowadzeniu suplementacj wit D

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 16:01

    No a wprowadziłaś K2?

    1. Laura 10 kwietnia 2016 o 18:55

     Tak oczywiscie. Bralam rowniez K2

   2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 19:55

    2,adrenal problem i wysoki poziom wapnia.”

    tak, przy niedoborze magnezu.
    Magnez rozpuszcza wapń.

  2. Malgo 10 kwietnia 2016 o 13:57

   Pepsi a jakie dawki powinny przyjmowac niemowleta? O ile zaleca sie D3 to K2 jest juz traktowana po macoszemu. Czy sa preparaty dla niemowlat gdzie sa te witaminy 2in1? Kolejne pytanie nie na temat: czy stosowac filtry ochronne na skore dla niemowlat? Jesli tak, to jakie?

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 16:00

    naturalne, plus uważać na słońce, a co do supli dla niemowląt będzie w temacie osobna „rozkmina”

  3. Luc 10 kwietnia 2016 o 14:05

   Czy D3 i k2 można przyjmować jednocześnie ?

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 15:59

    przecież polecam suplement D3+K2 TiB, bierzesz jeden do buzi, ssiesz i masz wszystko naraz

    1. Aneta D Falkiewicz 18 lutego 2018 o 19:00

     „ssiesz” ?? a ja połykam :))) nie wiedziałam, że Twoje D3+K2 się ssie, eee..?

     1. Pepsi Eliot 18 lutego 2018 o 21:09

      jedne są do połykania inne do ssania

   2. Wero 11 kwietnia 2016 o 15:03

    Czytanie ze zrozumieniem siada chyba komuś.

  4. Agnieszka Lewandowska 10 kwietnia 2016 o 14:28

   Witaj. Czy masz jakieś sposoby na kamień w woreczku żółciowym? Dodam, że od lutego jestem na diecie bez glutenu i bez mięsa czerwonego i doda, żę jestem chuda. Kamień ma 2.5 cm. Będę wdzięczna za radę.Pozdrawiam.

   1. wiolcik 10 kwietnia 2016 o 21:34

    pepsi ja tez jestem zainteresowana odpowiedzia na to pytanie jesli mozesz oczywiscie 🙂 pozdrawiam cie cieplutko 🙂

  5. Mpp Pzo 10 kwietnia 2016 o 15:05

   Dzięki Pepsi, wyczerpująco odpowiedziałaś na moje pytanie i nie tylko:-)

  6. Aśka 10 kwietnia 2016 o 15:40

   krótko, zwięźle i na temat. tak lubię 🙂

  7. memelia 10 kwietnia 2016 o 16:00

   Chciałam zapytać, jak to jest w przypadku małych dzieci. Taki 3-latek potrzebuje 15 mcg witaminy K dziennie, teoretycznie powinien ją pobrać z tego co je. Ale różnie z tym jedzeniem zielonego bywa. Podobno K jest bezpieczna i nie ma górnej granicy, ale nie wiem – suplementować, czy nie? D3 dostaje 500IU, czasami, jeśli jest taka potrzeba, 1000. P.S. karmiony piersią.

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 17:58

    nie musisz mu podawać (nie jestem lekarzem)

    1. tulsonik 11 kwietnia 2016 o 10:26

     Czyli jak dajemy 800IU dziecku np 3 latka to nie dawac mu k2 juz? czy poziom wit k mozna jakos zbadac?

     1. magda 20 stycznia 2018 o 21:33

      Pomóżcie mi błagam , podawałam mojemu 4 latkowi , 4-5 kropli vigantolu 500przez ok.6 tygodni, czy jego bol brzucha może być związany z przedawkowaniem d ? problemy z brzuchem ma od zawsze ale teraz się nasilily

      1. grzegorzadam 21 stycznia 2018 o 10:38

       może być związany z przedawkowaniem d ”
       Brak związku raczej.

       ”problemy z brzuchem ma od zawsze ”
       Jak test sody?
       http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

      2. magda 21 stycznia 2018 o 14:55

       Hm, nie wiem jak 4 latkowi zrobić test sody ? chyba że czegoś nie doczytałam , nie sądzę żeby wypił coś takiego . Brzuch go nie boli jak zazywa probiotyk symbioflor, teraz mamy zmianę na inny probiotyk vivomixx, bo tamten można tylko raz na pół roku , może to od tego probiotyku ????

   2. Niki 10 kwietnia 2016 o 18:11

    …tyle że K2 nie zawiera się w zielonych… 🙂 w zielonych jest K1, to inna wit., jedna z formuł K2 jest natomiast w kiszonkach czyli np. pysznej soczystej kapuście, której 3-latek niestety może nie lubić

   3. Wisia 11 kwietnia 2016 o 10:12

    Kiszoną kapustę można przemycać w porannym szejku, nie do wyczucia w towarzystwie banana i np daktyla 😉

  8. Luc 10 kwietnia 2016 o 16:06

   Zapytałam o jednoczesne przyjmowanie d3 i k2 bo spotkałam się z opinią że te dwie witaminy rywalizują o tłuszcz i najlepiej rano d3 wieczorem k2. Nie ukrywam że trochę zgłupiałam a biorę już od roku.

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 17:58

    W celach uzupełnienia witaminy najbezpieczniej jest przyjmować razem

  9. memelia 10 kwietnia 2016 o 16:18

   I jeszcze jedno pytanie: swego czasu dostałam takie zalecenie od lekarza, żeby D3 przyjmować z Calperosem (węglan wapnia), w cielu lepszego przyswajania witaminy D3 – co ja mam o tym mysleć? 🙁

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 17:56

    już napisałam co myślę,i proszę nie spamować

    1. memelia 11 kwietnia 2016 o 00:56

     z całym szacunkiem 🙂 Odpowiedź na to pytanie jest dosyć dla mnie istotna – z doświadczenia wiem, że lekarze przepisują D3 razem z Calperosem – jest to szersza praktyka. Stąd moje pytanie, abstrahując od K2 i jej synergii z D3: jakie skutki ma przyjmowanie węglanu wapnia z D3? Ostatnio czytałam, że nie powinno się ich łączyć, czy mam rozumieć, że to co robi ten (i nie tylko) lekarz jest błędne? (do tej pory spotkałam się z dwoma takimi sytuacjami: jednym był ginekolog od leczenia niepłodności, drugim lekarz rodzinny).

     1. pepsieliot 11 kwietnia 2016 o 07:33

      generalnie bardzo jestem ostrożna z suplementami wapniowymi i zwracam szczególną uwagę na magnez

     2. Niki 11 kwietnia 2016 o 10:02

      japierdole sprawdzam ten calperos a wiecie co ma w składzie? talk!!! rakotwórczy lub posądzany o takie działanie, nie dość że ładują go do kosmetyków dla niemowląt w smarowidła i pudry to jeszcze nagminnie karmią tym dorosłych, chyba nie trzeba przypominać, że ów kumuluje się w tkankach. Omijajcie taki syf

      1. grzegorzadam 11 kwietnia 2016 o 22:31

       ==Chcesz uchronić swoje dziecko przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Kupujesz żywność ekologiczną, używasz odzieży i pieluch z organicznej bawełny, kosmetyki do pielęgnacji dziecka kupujesz w lokalnym sklepie z produktami organicznymi.

       Regulacje ustawowe określają, na jakich produktach spożywczych może znaleźć się słowo „ekologiczny” lub „organiczny”. Jednak nie ma przepisów, które regulowałyby zamieszczanie tych słów na etykietach produktów przeznaczonych do higieny osobistej.

       Czy wiesz, że 60% tego, co wetrzesz w swoją skórę, wchłania się przez nią i może być wykryte we krwi w ciągu kilku minut?

       Ciała dzieci są małe i dlatego nie posiadają jeszcze takiej zdolności do detoksykacji, jak ciała osób dorosłych. Dzieci pochłaniają proporcjonalnie większą dawkę toksyn na jednostkę masy ciała, co oznacza, że ich narządy mogą doznać poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń.

       Substancje chemiczne zawarte w produktach do pielęgnacji ciała mogą mieć związek ze schorzeniami układu rozrodczego u kobiet (np. endometrioza, zbyt wczesne pokwitanie u dziewcząt) i mężczyzn (np. zmniejszona ilość plemników i wrodzone wady narządów rozrodczych). Substancje te mogą również przyczyniać się do powstawania nowotworów.

       Dzieci są dużo bardziej podatne na wchłanianie toksyn niż dorośli. Z tego względu musimy szczególnie zwracać uwagę na to, co wdychają i co wsmarowujemy w ich skórę.==

       Trzeba uważać, trzeba być czujnym.

      2. Niki 12 kwietnia 2016 o 09:22

       …podobnie rzecz się ma z tamponami (eko tampony bez GMO można użyć okazjonalnie, byle nie nagminnie) oraz podpaskami z bawełny z upraw pestycydowych – każdy nieświadomy kogo zapytałam twierdzi że bawełna to takie przyjazne włókno, ale nie wie że jest opryskiwana, a my to używamy w pobliżu genitaliów – oczywiście w tych nie eko bawełna jest w środku, z wierzchu jakaś włóknina syntetyczna,a środków higieny bio jest mały wybór i nie są promowane, gdzieś tam poukrywane pomiędzy, klientka bierze reklamowane i tańsze, klientka świadoma kupuje tam gdzie są pewne i bezpieczne bio

      3. memelia 12 kwietnia 2016 o 11:07

       @grzegorzadam – kosmetyki do pielęgnacji dziecka kupuje się w spożywczym/w sieci, a są to: skrobia ziemniaczana, olej lniany / kokosowy. 😉
       jeśli chodzi o mydło – najlepsze jest oczywiście syryjskie.
       Pisząc o Calperosie miałam na myśli suplementację dorosłych. Może ktoś z Was natknął się na jakieś źródła na temat szkodliwości łączenia wapnia i witaminy D3? Bo ja od żadnego lekarza NIGDY nie słyszałam żeby łączyć D3 z K, ale już z wapniem tak. Można dostać cholery z tymi felczerami. Sama nie bardzo mogę cokolwiek na ten temat znaleźć (może być coś po ang/francusku).

      4. grzegorzadam 12 kwietnia 2016 o 12:06

       Masz kosmetyki z wyższej półki jednak 😉

       Z wapniem problemu raczej nie ma, choć promieniowane owoce i warzywa:

       ==Ten zabieg niszczy nie tylko drobnoustroje zawarte w poddanym mu produkcie, ale także witaminy A, B1, C i E oraz sole mineralne, szczególnie przyswajalne sole wapnia organicznego. Ponadto, pod wpływem promieniowania jonizującego, zachodzą zmiany w strukturze molekularnej żywności, w wyniku czego powstają wolne rodniki i kancerogeny, będące czynnikami rakotwórczymi. Najczęściej tą metodą konserwowane są surowe kurczaki i ryby, a także ziemniaki i cebula (zabezpieczenie przed kiełkowaniem), ryż, ziarno kakaowe, suszone daktyle, owoce mango, surowe truskawki. ==
       Z biosłone

       Do zdrowych nie należą..

       Są suplementy z D3 i K2 w jednym kapsie również.
       W żywności również ”chodzą” parowo.. 😉

  10. ella 10 kwietnia 2016 o 16:39

   Moja Ty Maestro ukochana, jak zawsze-genialnie.

  11. Swanka 10 kwietnia 2016 o 16:42

   Pepsi, mam pytanie- a co sądzisz o zapotrzebowaniu kalorycznym, jestem raczej chuda i nie chcę schudnąć bardziej a na diecie złożonej głównie z warzyw i owoców jestem na głodzie kalorycznym i chudnę. Co mogę zrobić?

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 17:55

    jedz bardzo dużo owoców

   2. Anna 11 kwietnia 2016 o 15:09

    Też tak mam. Mi trochę pomagają banany, ziemniaki, daktyle, rodzynki itp ale chyba i tak nigdy tych 50kg nawet nie dobije, trudno.

    1. grzegorzadam 11 kwietnia 2016 o 23:15

     Wg W. Lasta spora niedowaga jest niebezpieczniejsza niż nadwaga.
     Wieczorami spory posiłek złożony z gotowanych warzyw, rano warzywa i białka, np. soczewica.
     Małe częste posiłki.

     Najpierw oczyszczanie jelit za pomocą czosnku i probiotyków (najlepiej naturalnych)

     1. pepsieliot 12 kwietnia 2016 o 08:25

      yyy tylko żadne zwierzę nie je małych i częstych posiłków, nawet ostatnie badania praskie z udziałem cukrzyków wykazały, że 2 (góra 3)posiłki były dla nich lepsze niż zalecane garstki 5-6 razy dziennie

      1. grzegorzadam 12 kwietnia 2016 o 08:37

       Ale to doraźnie na zwiększenie wagi przy chorobliwej niedowadze.
       Poza tym zgoda, jasne 😉

   3. Niki 12 kwietnia 2016 o 09:30

    mnie pomogły daktyle 🙂 dziennie 10 daktyli zjadam od kilku miesięcy – rano na przedśniadanie owocowo-zielonkowe a właściwie tuż po, taki mus po wymoczeniu i rozgnieceniu z łyżką wody, czysta rozkosz 🙂 <3 fenomen na niedożywienie, lekkie zdrowe przytycie, nabranie masy dla tych z niedowagą ektomorfików (nie ma gwarancji, ale sprawdzić na sobie można) i nie ma po nich skoków cukru we krwi, senności itd. poczytajcie o daktylach szczegółowo ile z nich dobroci

  12. Swanka 10 kwietnia 2016 o 16:43

   Przepraszam, że nie na temat postu.

  13. Marzena 10 kwietnia 2016 o 16:52

   Wit. D3 i K2 nie powinno się przyjmować jednocześnie (tzn. razem w tym samym czasie) , ponieważ konkurują z tłuszczami, w których się rozpuszczają. Dlatego też są zalecenia, żeby wit. D3 brać rano a K2 w odstępie kliku godzin np wieczorem. Co o tym sądzisz Pepsi?

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 17:54

    nonsens niczym nie uzasadniony, polecam D3+K2 TiB, od razu do ssania spod języka w krwiobiegu nawet z pominięciem układu trawiennego

  14. M 10 kwietnia 2016 o 17:26

   Czy K2 nalezy przyjmowac do kazdej dawki D3? Spotkalam sie z opinia, ze tylko od 5000 D3. Ponizej tego nie trzeba beac K2…

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 17:53

    ja bym nie ryzykowała, już od 2000 IU bym brała

  15. Ewa 10 kwietnia 2016 o 17:28

   Pepsi, czy muszę suplementować K2 kiedy codziennie jem produkty fermentowane, natto (sproszkowane) i pije zakwas z buraka. Jestem wegetarianka. Cuków prostych w diecie mam niewiele.

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 17:52

    To zależy ile tego natto jesz, przelicz sobie

  16. Luc 10 kwietnia 2016 o 17:57

   Pytałam o łykanie razem tych witamin dlatego, ze spotkałam się z informacją że d3 i k2 rywalizują ze sobą o tłuszcz i należy przyjmować rano d3 a wieczorem k2. Co o tym sadzisz>

  17. Jacek_k 10 kwietnia 2016 o 19:09

   Pepsi? Jeżeli codziennie popijam kurkumę (płaską łyżeczkę) dodatkowo d3 + k2 w ilości 100umg to dochodzi do bijatyki miedzy k2 i kurkumą….jeżeli tak to kiedy łykać kurkumę?

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 19:27

    możesz razem, tym bardziej, że pewnie bierzesz kurkumę z olejem kokosowym

  18. Jacek_k 10 kwietnia 2016 o 19:35

   dokładnie tak. Dziękuje za odp.

  19. Margo 10 kwietnia 2016 o 20:22

   Pepsi, czy latem, kiedy nie suplementuję wit. D3 mam przyjmować K2MK7?

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 22:41

    a dlaczego nie?!

  20. Kasia 10 kwietnia 2016 o 20:26

   a czy jest jakiś związek z braniem witaminy D w postaci Vigantoletten a powstawaniem hemoroidów? zauważyłam, ze mniej wiecej w tym samym czasie zetknęłam sie z problemem hemoroidów, gdy zaczęłam brać Vigantoletten. Czy przy Hashimoto mozna brac Twoje D3+k2? przecież to z natto (soja) niezalecana przy Hashi.

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 22:41

    fermentowana,to raz, a po drugie to już nie jest pokarm, tylko witamina, to nie jest natto tylko witamina K2 pozyskana z natto i pozbawiona tez innych cech, które zawiera natto, o czym pisałam w moim artykule „paradoks wapnia…”

  21. Ulka 10 kwietnia 2016 o 21:21

   Hej Pepsi!!! Temat dla mnie jak najbardziej na czasie – właśnie zrobiłam badanie D-25(OH)D, wyszło 35,8 ng/ml. Rok temu miałam 28,1… Brałam D3+K2 TiB – jedną tabletkę dziennie. Dużo nie udało się podnieść – myślisz, że spokojnie mogę zwiększyć do 2 tabletek dziennie? Dodam, że ważę 58 kg. (Na nic nie choruję, aczkolwiek coś nie mogę zajść w ciążę…) Słońca na co dzień brak…
   I jeszcze pytanie – jak długo rozpuszcza ci się jedna tabletka pod językiem? u mnie to trwa i trwa… nawet 40 minut… coś chyba za długo… za mało śliny??

   1. pepsieliot 10 kwietnia 2016 o 22:29

    Ulka oczywiście że możesz podnieść, a co do rozpuszczania to mnie nie pytaj, bo zawsze za szybko rozgryzam, ale że D idzie w górę, więc spoko 🙂

  22. Gabi 10 kwietnia 2016 o 22:33

   Pepsi, chce kupić witamine D3 Swansona 2000 IU, z Twojego sklepu (narazie nie stać mnie na D3+K2) zastanawiam się czy sama witamina mi coś da czy nie wyrządzę sobie krzywdy, że nie jest z K2? Pomoż proszę.

   1. pepsieliot 11 kwietnia 2016 o 10:08

    według teorii zaczerpniętej z kliniki Riordana, ta ilość D nie wymaga jeszcze obsługi k2, ale możesz zacząć jeść w tym czasie produkty zawierające mniej stabilną mk4 i też powinno być dobrze.Jaja od kur karmionych trawą etc (tyle, że ktoś właśnie napisał na blogu, że praktycznie nikt już dzisiaj zwierząt nie karmi trawą,szczególnie w zimie, bo musiałby dopłacać do interesu)

  23. ervena 11 kwietnia 2016 o 01:59

   Dzięki Pepsi …znowu cenne wiadomości dla mnie , jak dawno mnie tutaj nie było , pozdrawiam pieknie 🙂

  24. człowiek 11 kwietnia 2016 o 09:15

   Pepsi,
   A jakie dawkowanie polecasz przy z osteoporozie, szczególnie szczególnie jeśli chodzi o wit. K2 ?
   I drugie pytanie: W jaki poziom wit D3 celować przy tym schorzeniu ?

   1. pepsieliot 11 kwietnia 2016 o 10:03

    25 (OH)D – około 70, K2 zgodnie z tym co napisałam w poście, jak to kobieta starsza, to 220 mcg na dzień, nie jestem lekarzem

   2. grzegorzadam 11 kwietnia 2016 o 10:45

    70 a nawet więcej, przy autoimmuno szczególnie.

  25. Ryba 11 kwietnia 2016 o 11:52

   Co do wit D i calperosu to tez biorę oba ale D rano a calperos na noc na czczo (nie z innymi lekami bo sie nie wchłonie). Mam pytanie o potas bo biorę 4tabl kalipozu (391 mg jonów potasu w jednej) a mam potas równiutko w środku normy. Chcę zastąpić go czymś innym i znalazłam to http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/227-potassium-citrate-120kaps-87614023953.html?search_query=potas&results=74 ale tam jest 99mg w jednej czyli trochę mało jak dla mnie, może to encorton 5mg który biorę tak mi potas wypłukuje (aktualnie 2,5 biorę ale chce to odstawić).Może ktoś ma pomysł? swoją drogą dziękuję jeszcze raz grzegorzadam za pomoc;) kwiaty bym wysłała ale nie znam adresu;) (wsuwam olej kokosowy) i samej siebie nie poznaje, jakbym się urodziła na nowo;D

  26. grzegorzadam 11 kwietnia 2016 o 12:13

   ==Encorton: Możliwe skutki uboczne:

   >Mogą wystąpić objawy zespołu Cushinga: purpurowe rozstępy i zmiany skórne, skaza naczyniowa, trądzik, nadmierne owłosienie, zmiana sylwetki ciała, zaniki mięśni, nadciśnienie tętnicze, obrzęki, niedobór potasu we krwi, zaburzenia tolerancji glukozy i tak zwana cukrzycy posteroidowa, osteoporoza, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia immunologiczne: spadek odporności organizmu, podatność na zakażenia, grzybice, zaburzenia gojenia ran; zaćma, jaskra, owrzodzenia przewodu pokarmowego. Poza tym zaburzenia czucia, snu, równowagi, zaburzenia psychiczne. Zahamowanie wzrostu u dzieci.==

   Przerażają te skutki…..

   Potas trzeba dostarczyć, są różne sposoby.
   Cytrynian potasu poleca mistrz Last.

   Kontynuuj, widać, że jest nieźle.
   pozdrawiam 🙂

  27. Flavia 11 kwietnia 2016 o 15:09

   Od września do maja suplementuję wit D3 2000 IU plus 200 mcg wit K2. Zastanawiam się czy dawka K2 nie jest za wysoka do dawki D3.

   1. pepsieliot 11 kwietnia 2016 o 20:09

    pytaj na stronach, gdzie kupiłaś supelemnty, jeżeli w sklepie http://www.thisisbio.pl chętnie udzielę informacji i rozpiszę każdy suplement

    1. Flavia 12 kwietnia 2016 o 09:12

     Pierwszy raz w this is bio kupiłam wit. D3 1000 IU i wit. K2 100 mcg, potem po głębszym zapoznaniu się z tematem (m.in. na Twojej stronie) podwoiłam dawki (cały czas stosuje Swanson). Traktuję to profilaktycznie, ale badań 25 (OH)D nie robiłam, teraz mam 43 lata, czuję się doskonale, fakt, ze w życiu na nic nie chorowałam, żadnych złamań, itp. w zasadzie od najmłodszych lat zdrowy styl życia. Poza tym stosuje transdermalnie magnez i jod. Wszystko to razem daje niezłe efekty. Tylko właśnie zastanawiam się nad tymi dawkami w kontekście tego postu….Bo kości, bo tarczyca, bo trzustka, ufam swojemu instynktowi, ale bywa tak, że złe efekty wychodzą dopiero po latach. Pozdrawiam

     1. pepsieliot 12 kwietnia 2016 o 11:37

      Flavio zbadaj więc i będziesz miała jasność

  28. olipotrzebna 12 kwietnia 2016 o 11:37

   Pepsi, a co uwazasz na temat wit D3+k2 do lykania? Czy bedzie dobrze sie wchlaniac? mam na mysli te konkretna …..
   do tej pory uzywam w kroplach 5000 jednostek i 100 mg k2 w kapsulkach, 1 mala tableteczka byla by fajna opcja i cenowo wychodzi fajnie tylko czy bedzie dzialac jak trzeba??
   I jeszcze jedno moze durne pytanie ale zapewne znasz odpowiedz, te tabletki sa biale i malutkie, a wit K2 ktora biore w tej chwili jest w duzych kapsulkach a zawartosc brunatna, czy to oznacza ze male biale tableteczki sa jakos bardziej przetworzone i mniej wartosciowe przez to??
   Dziekuje serdecznie z gory za odpowiedz i pozdrawiam szczegolnie goraco 🙂

   1. pepsieliot 12 kwietnia 2016 o 12:10

    Droga Olipotrzebna, nie oceniam suplementów innych firm niż te,które są w naszej ofercie http://www.thisisbio.pl, sama biorę D3+K2 TiB
    http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-254475917312.html
    i jeszcze dokładam D3 TiB, tak samo G. i moi bliscy.

    Podawanie tutaj linków do innych firm, albo stron sprzedażowych, niestety jest spamem. Jeżeli chcesz kupić produkt u kogoś innego, proponuję, abyś u tego kogoś zaciągnęła informacji, chociaż rzeczywiście, zwykle nie prowadzą takich stron, bo musieliby poświęcić na to każdego dnia wiele godzin,
    Wiem, że ludzie, w tym Ty robią takie rzeczy nieświadomie i w najlepszej wierze, dlatego tym bardziej pozdrawiam Cię gorąco.

    1. olipotrzebna 12 kwietnia 2016 o 12:14

     Ojej, przepraszam bardzo, oczywiscie nieswiadomie to zrobilam! Nie pomyslalam o tym zupelnie 😉

  29. Gosiak 12 kwietnia 2016 o 12:10

   odebralam wynik w koncu d3, mam 21…lipa straszna, powinnam zwiekszyc dawke do 2 tabletek d3+k2 dziennie? do tej pory bralam 1 przez zime. w szoku … oraz anty tpo i anty tg , 278 i 477, kilkaktornie przekroczylam normy, jak sie wziac za te tarczyce, jakie suplementy brac jeszcze? omega 3 prawda? ech stad te lecenie wloskow z brwi i strasznie slabe wlosy i tradzik…mimo ze tsh 2.90 i ft3 ft4 w normie

   1. pepsieliot 12 kwietnia 2016 o 12:15

    Powinnaś brać 2 tabletki D3+k2 TiB http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-254475917312.html i dodatkowo 4 tabletki samego D3 TiB, co razem da 10 000 IU, i za 2 miesiące zrobić badania. Brałabym to z 1 kapsułką Omega 3 TiB i dodałaabym codziennie oleju magnezowego swansona (też jest w skelpeie)
    Masz niedoczynność, prawdopodobnie Hashimoto, zrób USG tarczycy koniecznie
    Weź jeszcze selen Sciteca (tylko nie łącz go z innymi witaminami), mamy dobry naturalny z drożdży, do tego cynk, kurkumę i aschwaghandę opcjonalni i chlorellę. Jak kupisz, to Ci wszystko rozpiszę.
    Trzeba spróbować podawać sobie jod pierwiastkowy (płyn Lugola) ale tylko przez skórę

    mega też ważna będzie witamina C, a jak C to zawsze E dodatkowo

    1. Gosiak 13 kwietnia 2016 o 10:44

     Pepsi znajomi mi polecaja lekarza medycyny niekonwencjonalnej, chinskiej nie endo…moze sie skusic? juz kiedys sie tak leczylam.. co myslisz?:)

     1. pepsieliot 13 kwietnia 2016 o 13:57

      zobacz co gada

      1. Gosiak 13 kwietnia 2016 o 16:22

       Pepsi kupilam wit d3+k2 i D3Tib, olej magnezowy Swansona, selen Sciteca i ….na aschwaghandę, omega 3 i chlorelle na razie nie mialam hajsu..(; wiec moze omege wezme z orzechow i awokado?, koncza mi sie jeszcze tabletki Green takie duze opakowanie od ciebie. Na razie no musi wystarczyc! czym zastapic aschwaghande? acha jutro jeszcze odbeiram z apteki plyn lugola…jak to brac, jakies okreslony pory na cos, 2 raz bede uzywac plej magnezowy np..
       terminy na nfz do endo na styczen, wiec na razie zostawiam to i pojde na ekupunkture i zaczne sport…biegac tak jak kiedys, echh.. koleanka mi poelca szczotke do masowania ciala:O ktos to uzywal? to ma poprawiac przeplyw kry i limpy? strzeelam:)

  30. grzegorzadam 12 kwietnia 2016 o 12:15

   2 tabsy za mało, trzeba 20-40 tys. I.U. przez 6 tygodni- 2 miesiace i wtedy jeszcze raz Oh25..

  31. ines 12 kwietnia 2016 o 14:10

   Kochani, trochę z innej beczki 🙂 Mam córę lat 3 ( waga ok 12-13kg) -weganka-stwierdzone AZS, nieszczelne jelito, liczne alergie m.in nabiał, burak,czosnek, seler, truskawki,gluten teraz doszedł pomidor, i wiele innych produktów które wymienię dopiero w przypadku zetknięcia się z nim. Je produkty nisko przetworzone, nic smażonego. Od czasu do czasu tworzą się jej rany na nadgarstkach- w tym momencie to jest proces stały i ma w tych miejscach suchą skórę co czasem przy drapaniu robią się krosty- Ma też b. suchą skórę na łydkach. Daję jej wyciąg z karczocha,pau d’arco, d3 -w kroplach. Dodatkowo wit.c, b12, k2, omega3 czy też wapno. W jakich dawkach powinnam dostarczać? Czy jeszcze coś suplementować?

   1. grzegorzadam 13 kwietnia 2016 o 09:13

    Dziecko niepotrzebnie cierpi..
    Przede wszystkim dodaj do soków, szejków dziecku surowe jaja prawdziwe, nie sklepowe, zblenduj.
    Mała ma kłopoty z trawieniem ewidentne, brak kwasu w brzuszku, brak pepsyn, nie dostarcza niezbędnych aminokwasów
    z pożywienia !
    Brak soli kamiennej w pakiecie, prawda?.. Odwodnienie b. prawdopodobne.
    Nie ma procesów stałych, odwrócić ten proces można łatwo.
    Same witaminy tu nie pomogą.
    Znajdź dostęp do prawdziwego masła.

    Po objawach widać dysbakteriozę, to jest poważna sprawa, zacznij działać.
    Zaraz zaczna sie kłopoty z uszkami i migdałami, przerostem grzybiczym.
    Od żołądka trzeba zacząć, test sody..

   2. grzegorzadam 13 kwietnia 2016 o 09:20

    Jeżeli mogę polecić, podręcznik W. Lasta: ”Jak wyleczy się z drożdżaków”.
    W ciagu krótkiego okresu mozna te objawy cofnąć bezpowrotnie i dziecko będzie zdrowe.

    1. ines 13 kwietnia 2016 o 15:21

     dzięki grzegorzadam- książkę poszukam 🙂 Natomiast co do jaj i masła- nie mogę jej podać- to były pierwsze produkty które musiałam wyrzucić z diety,zamiast soli kamiennej- mamy himalajską- robi to dużą różnicę?.

     1. grzegorzadam 13 kwietnia 2016 o 17:54

      Jak doprowadzisz zdrowie córki do równowagi będzie mogla jesć wszystko, nie tylko masło i jaja.

      Nie robi różnicy, himalajska to sól kamienna z większą zawartościa hematytu (barwa). 😉
      Do kąpieli wsypuj dziecku, sobie też, 1-2 kg soli kłodawskiej + szklankę platków magnezowych i 100-200 g sody.

      1. Wisia 13 kwietnia 2016 o 22:05

       Kąpiemy się już z kryształkami kłodawskiej i dzieć zaskoczył z ssaniem takiego kryształka od czasu do czasu 😉 Grzegorzu polecasz płatki chlorku mg techniczne, takie do odladzania to mogą być dla dziecka też? A sól epson też mogłaby być? Tańsza niż czysty chlorek.

      2. grzegorzadam 14 kwietnia 2016 o 08:09

       Polecam te płatki, to zwykła solanka, Sól Epsom czyli siarczan magnezu też może być,
       osobiscie wolę te płatki.

      3. grzegorzadam 14 kwietnia 2016 o 08:10

       Niech leży na stole miseczka z solą, dziecko samo sobie będzie pobierać, jescze jak
       zachęcisz i dasz przykład przed i po posiłku.. 😉

      4. ines 19 kwietnia 2016 o 15:31

       jak działają właśnie te solanki na organizm? Jaka jest różnica między kąpielą w soli kłodawskiej a epson? Jak mają się do tego płatki magnezowe i soda?

      5. grzegorzadam 20 kwietnia 2016 o 06:58

       Epsom (siarczan) i chlorek magnezu to sole ‚gorzkie’, dostarczają magnezu.
       O soli kamiennej są osobne wpisy, o sodzie również.

       Takie kąpiele oczyszczają i mineralizują, poprawiają samopoczucie, sprawdź na sobie.
       Warto dodać do kąpieli wygotowany skrzyp z pokrzywą.

      6. wiktoriaM 28 kwietnia 2017 o 13:25

       Grzegorzuadamie, upewniam się czy aby na pewno taka ilość soli kłodawskiej do kąpieli (1-2kg)?

       „Do kąpieli wsypuj dziecku, sobie też, 1-2 kg soli kłodawskiej + szklankę platków magnezowych i 100-200 g sody.”

       Mój syn 2,8 m-cy również często chorował jak chodził do żłobka. Najczęściej kończyło się antybiotykiem. Od Listopada 2017 jest w domu. Jest ok. Tylko w marcu złapał infekcję i trach antybiotyk. Podejrzenie zapalenia płuc. Rtg i szpital. Bo doszły drgawki gorączkowe. pierwszy raz w życiu. Ponoć dziedziczne. Mąż miał, gdy był dwulatkiem. Zawsze bierze probiotyk podczas kuracji antybiotykowej jak i do 10 dni po. Je jogurty naturalne.

       Generalnie nie ma alergii (testy u alergologa nic nie wykryły). Ale ostatnio „chorcuje” się po całym ciele. Po takim drapaniu jest czerwony i pojawiają się niewielkie bąble jak po ukąszeniu, w kolorze ciała jak już zejdzie zaczerwienie po drapaniu. Skóra jest szorstka. Pojawiają się też szorstkie, różowawe, okrągłe wykwity na paluszkach u dłoni.

       Brał wit D3 (800 j.m.: średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT, witamina D3 – zakup w aptece), miałam wrażenie, że to po tej witaminie. Pani magister powiedziała, że być może za duża dawka. Kupiłam 600 j.m. Ale w między czasie pojadł winogron jasnych i za niedługo znów było drapanie.

       Zastanawiam się zatem, piszesz, że kąpiele te mają działanie oczyszczające. Może dobrym wyborem będzie zastosować taką kąpiel u mojego syna. Tylko ta ilość soli. Tak dużo ma być? Jeśli tak ok. Nie ma problemu.

       Jak często takie kąpiele?

       A czy sól nie będzie działać drażniąco na skórę dziecka?

       A i sanie kryształków soli kłodawskiej również zaleciłbyś wprowadzić?

       Przepraszam, dodam jeszcze jedną rzecz, na którą nikt nie potrafi mi odpowiedzieć a intryguje mnie cały czas.
       Od bardzo dawna. Nie wiem może od roku na palcach wskazujących od strony kciuka, na wysokości kości śródręcza, jest przebarwienie, które wygląda jakby był oparzony. Nie jest szorstkie, nie ma bąbla. Tylko samo przebarwienie. Ja tak to odbieram, że jest to jakiś sygnał z organizmu. Ale jaki?
       Może się mylę i taka jego uroda….

       Witamina D3 – zdaję sobie sprawę, że muszę doczytać
       Ale chodzi mi o te problemy skórne….

       Będę wdzięczna.

      7. grzegorzadam 28 kwietnia 2017 o 15:32

       czy aby na pewno taka ilość soli kłodawskiej do kąpieli (1-2kg)?”

       Tak, nawet więcej, ale dla dorosłego raczej, polecam ten film obejrzeć:
       https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

       ”Bo doszły drgawki gorączkowe. pierwszy raz w życiu. Ponoć dziedziczne. Mąż miał, gdy był dwulatkiem’

       Jeżeli Ascaris (glisty) są dziedziczne to można tak powiedzieć, ten temat z komentarzami:
       http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
       Wszystkie choroby płuc i oskrzeli związane są z pasożytami (dr Wartołowska, w linku)

       ”Pani magister powiedziała, że być może za duża dawka”
       Pani magister powinna poczytać jakieś opracowania amerykańskie AKTUALNE,
       kliniczne, dostępne powszechnie.
       http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/07/23/stosowanie-witaminy-d/
       ”Stosowanie witaminy D w praktyce klinicznej”
       grzegorzadam
       18 STYCZNIA 2017 @ 08:17
       Link do ciekawego opracowania w temacie.

       Dawka żenująco niska, jaki dziecko ma poziom OH25?

       To nie są choroby skóry, sól ma tu teraz najmniejsze znaczenie.
       Poszukajcie lepiej dobrego gabinetu z biorezonansem.

      8. wiktoriaM 28 kwietnia 2017 o 17:36

       W grudniu 2015 roku miał 42,10 ng/ml. Teraz nie badałam niestety…

      9. grzegorzadam 28 kwietnia 2017 o 19:38

       To nie był zły wynik, sprawdź teraz.

  32. Gosiak 12 kwietnia 2016 o 14:31

   ale lipa powiem wam, niby czlowiek sie czuje w miare zdrowy, ale czuje ze cos tam do konvca nie jest dobrze i nagle sam sobie zrobi badania, bo przeciez zaden doktor nie zaglebi sie w inne parametry niz tylko tsh i prosze, takie wyniki

   no kupie te d3 i bede wiecej brac i wizyta u Endo mnie czeka:( ja nie chce lekow:( plyn lugola musze zrobic. ale 35 skonczone to klopoty z tarczyca czas start:( dziekuje pepsi i grzegorzadam….<3

  33. Gosiak 12 kwietnia 2016 o 23:12

   Ups doczytalam w ksiazce o haszimoto, ze podwyzszone anty tpo wystepuje w nerwicy lekowej i chorobach psych kompulsywnych…fck to troche ja….

  34. Ewcik 16 kwietnia 2016 o 15:41

   Hej Pepsi. Zamierzam właśnie kupić Twoją D3+K2 ale mam pewną zagwozdkę. Czytam właśnie Ukryte terapie Zięby i tam pisze, że wystarczająca ilość Witaminy K2 to ok. 100 mikrogramów dziennie. Jeśli suplementuje się do tego D3 trzeba zwiększyć dawkę K2 do 200 lub 300 mikrogramów dziennie. Im więcej stosuje się wit. D3 tym więcej trzeba brać K2. W związku z tym nie wiem czy w Waszym suplemencie nie jest za mało K2 (75 mikrogramów)? Pozdrowionka ☺

   1. pepsieliot 16 kwietnia 2016 o 16:01

    jest idealnie, bo nie bierzesz 1 tabletki, a nawet wtedy jest ok

  35. Ania 20 kwietnia 2016 o 06:47

   Pepsi prosze o radę – 16 letnia corka znajomej zachorowała na stwardnienie rozsiane – poziom wit D na poziomie 19,5 wiec bardzo nisko. Na razie nie bierze żadnych leków (choć ma niedługo brać interferon). Bardzo prosze o radę od jakich dawek d3 i k2 zaczac. Prosze o pilne info

   1. pepsieliot 20 kwietnia 2016 o 07:18

    2 D3+K2 TiB, oraz 2 tabletki D3 TiB, czyli 7 000 jednostek i badanie poziomu za 2 miesiące, nie jestem lekarzem, proszę o skonsultować poradę z lekarzem, gdyż nie jest jeszcze osobą dorosłą, a na każde 11 kilogramów dziecka według kliniki Riodana można podać 1000 jednostek dziennie

   2. grzegorzadam 20 kwietnia 2016 o 08:06

    Co najmniej 20-30 tys. I.U przez 3 miesiące, Do TiB sama vit.D3 dodatkowo.
    Potem badanie kontrolne, min. po 6 tygodniach.
    Interferon to nie jest rozwiązanie!
    Niczego nie leczy a jest absurdalnie kosztowny, o skutkach ubocznych poczytaj.

    Wit.D trzeba wspomóc magnezem (nie aptecznym- tlenek), wit.C z MSM.

    Trzeba dokwasić żołądek obowiązkowo i pilnować pH.

    ==Jako ciekawostkę dodam, że ta choroba bardzo rzadko występuje w Azji. Powodem jest spożywanie przyprawy zwanej u nas kurkumą, która zawiera substancję nazywaną kurkuminą. Podobno przeprowadzono ponad 600 badań nad wpływem tej substancji na stwardnienie rozsiane. Że zapobiega wiadomo. Opublikowano ponad 400 raportów z tych badań.
    Podsumowując pobieranie 200 – 400 mg kurkuminy (czyli ekstraktu) 3 razy na dobę hamuje proces rozwoju choroby i kolejne rzuty – należy przyjmować łącznie z enzymem bromeliny dla wzmocnienia działania.
    Ta dolegliwość jest zwana chorobą z niedoboru selenu! Selen działa synergistycznie z siarką stąd dobre reakcje na pobieranie MSM.==

    ==Jeżeli jest to objawowe SM, należy poszukiwać przyczyn, mogą to być bakterie, wirusy, zatrucia i jeszcze kilka innych mniej popularnych.==

    Przede wszystkim trzeba wykluczyć boreliozę!
    Najpierw właściwa diagnoza.

   3. grzegorzadam 20 kwietnia 2016 o 08:12

    Sa jeszcze potwierdzone klinicznie protokoły witaminowe A. Hoffera i F. Klennera.

    Czyli dodatkowo niacyna, omega3 i Cynk:

    ==protokół Hoffera oparty na zaleceniach Klennera (skrót):

    – niacyna (kwas nikotynowy) 500-1000 mg

    – witamina C 3000 mg i więcej

    – witamina D 5000-10000 j.m.

    – B-complex 100 (jedna dziennie)

    – Omega-3 olej z łososia 1000 mg trzy razy dziennie

    – cytrynian cynku 50 mg

    Do tego dochodzą zalecenia dietetyczne: żadnych używek (kofeina, alkohol itp.), nabiału, cukru (również słodzików syntetycznych) czy gazowanych napojów, naturalna dieta pełnowartościowa zamiast przetworzonej i zubożonej.==

    1. Ana 16 listopada 2016 o 16:07

     Grzegorzadam czy możesz napisać co dokładnie i ile trzeba brać….mam stwardnienie rozsiane. Największy problem to spastyka. Biorę raz dziennie selen+E, cynk organiczny, Wit B comlex, MSM oraz olej konopny cbd 3x2krople. Zastanawiam się nad Wit D z k2 mk7. Wiem, że powyżej jest „rozpiska” ale tyle tego że nie moge rozszyfrować czego ile i kiedy;) z góry dziękuję.

     1. grzegorzadam 16 listopada 2016 o 19:47

      Jest wyżej recepta dr Hoffera.
      Zastosuj zgodnie z tym rozkładem.
      Wykluczyłaś boreliozę vegatestem?
      http://www.pepsieliot.com/borelioza-czyli-naturalne-metody-jej-leczenia-na-filipinach/

  36. Ania 20 kwietnia 2016 o 22:08

   Dziekuje za info. Jutro spytam o wagę – jest to bardzo szczuplutka dziewczyna. A czy cos jeszcze powinna brać jako niezbędnik np chlorelle?

   1. pepsieliot 20 kwietnia 2016 o 22:15

    jak najbardziej może, tylko zacznij od maleńkiej dawki, i co tydzień zwiększaj ilośc o pół grama, czyli 1 tabletkę, aby przyzwyczaić ją do nowego pokarmu, albo szybko wyeliminować w razie alergii.

  37. Ania 20 kwietnia 2016 o 22:44

   Grzegorzadam nie zauważyłam Twojego wpisu. Dziekuje za obszerny komentarz. Jutro porozmawiam z mama dziewczynki.

  38. Anaa M 26 kwietnia 2016 o 20:11

   Hej Pepsi – internet znow zjadl mi.komentarz nie wiem czy dodalo. Pytanko – wynik D3 18,2 – endokr. Przepisal krople 4000 bez k2 oczywiscie. Czy krople sa dobre? A jak nie to jak i co brac ;)? Wit b12 spadla ale dla alopaty zaden problem bo przeciez dalej w normie. Kwas filiowy tez ponizej normy to tez nie probelm 😉 a jak bujalo w seodku to dalej buja. No moze teoche slabiej 😉

   1. pepsieliot 26 kwietnia 2016 o 21:01

    K2 Krople są gorsze od D3 + K2 do ssania TiB, ale skończ je i dokup w http://www.thisisbio.pl jeszcze K2 120 mcg z natto No GMO IronMaxx, i bierz 8000 witaminy D3 i 1 kapsułkę K2, i zbadaj 25(OH)D za 2 miesiące. Jak Ci się skończy D3 w kroplach, przejdz na 2 tabletki D3 +K2 TiB po śniadaniu do ssania, plus D3 TiB 3 tabletki, razem 8 500 jednostek na dzień. Do tego 1 omega 3 tiB, oraz Foliany Swansona 1, oraz B12 TiB 1 tabletka. Po 2 miesiącach zrób badania i zgłoś się do mnie z wynikami. Zbadaj tarczycę (wszystkie hormony, nie tylko TSH wraz z przeciwciałami.Do tego USG tarczycy i narzą∂ów rodnych.
    Kup jeszcze Selen Sciteca, Magnez cytrynian Swansona, oraz Cynk Olimpa (wszystko jest w sklepie) Biez zgodnie z opisem na etykiecie, ale po wynikach badań ustali się, czy to wtsraczy. No i witamina C, wiadomo. Oraz przy C orzydałaby się E Nutri One.

    1. Anaa M 26 kwietnia 2016 o 21:27

     Jeszce nie kupilam nawet tych kropli. Takze jeszcze nie biore. Loooo matko ile tego wszystkiego :p wit b12 ppziom 210(a bylo 260). Trojka tarczycowa wydaje sie spoko -tsh 1,56, ft4 – 1,54ng/dl -(0,93 – 1,70), ft3 – 5,81 pmol/l (3,10- 6,80). Kortyzol w lutym mialam lekko podwyzszony i dhea. Teraz w tamtym tyg dhea so4 podwyzszone (16 dzien cyklu), oh progesteron troszke podniesiony, acth w normie. Aldosteron i androstendion w normie. Kwas foliowy niedobor 2,6. Czekam na kortyzol wydalanie i magnez z dzm. Potas u dolnej granicy w krwi. Sod w polowie normy. Ale dzm sod 84 mmol a norma 150-250 i informacja ze za nisko a nie rozumiem tego.

     1. Anaa M 26 kwietnia 2016 o 21:29

      A USG tarczycy czyste i prawidlowej wielkosci. Narzady rodne niby tez ok ale lekarz mowi ze mam lekkie endometrium ze to nie endometrioza ale mam monitorowac.

      1. pepsieliot 27 kwietnia 2016 o 09:20

       no to bolesne miesiączki

      2. Anaa M 27 kwietnia 2016 o 09:24

       Bolesne są nie wszystkie co drugie. Ale obfite jak cholera.

      3. Anaa M 27 kwietnia 2016 o 23:08

       Pepsi mam jeszcze pytanko bo chce kupić to co mi wypisałas – czy ktorej z tych rzeczy ze soba nie łączyć tzn czy zachować odstęp i czy ktores lepiej z rana lub wieczorem?

      4. pepsieliot 28 kwietnia 2016 o 08:30

       Anaa M jak kupisz to wyślij mi mejla pepsieliot31@gmail.com z tytułem rozpiska po zakupie w sklepie http://www.thisisbio.pl , to takie mejle obsługuję w pierwszej kolejności i zaraz Ci napiszę jak dawkować

      5. Anaa M 28 kwietnia 2016 o 09:50

       Ok, ok tak zrobię 🙂

      6. grzegorzadam 28 kwietnia 2016 o 08:32

       Sprawdź sobie przed suplementacją pH moczu koło południa (rano też) i zrób test sody, najpierw.

      7. grzegorzadam 27 kwietnia 2016 o 09:28

       Endometrioza:

       – rano zaraz po obudzeniu badać temperaturę (najlepiej termometrem rtęciowym) i gdy poniżej 36 stopni C, to źle
       – położyć się na plecach i leżeć nieruchomo 3 minuty i szybko wstać, i gdy kręci się w głowie, to źle
       – zrobić tępym narzędziem kreskę na skórze, jeśli pozostanie biała, to źle
       – w ciemnym pokoju świecimy latarką prosto w źrenice przez 2 minuty i jeś źrenica kurczy się i rozszerza, to źle
       – negatywne wyniki wszystkich 4 testów oznaczają zły stan nadnerczy

       Suplementować w pierwszej kolejności witaminą C, A 10 tys.IU, cynkiem 50mg, magnezem, selenem
       – magnez najlepiej transdermalnie kąpiele – szklanka chlorku magnezu + szklanka sody oczyszczonej – kąpiel 45 minut
       – selen 100-200mcg dla zdrowego, 400-600mcg dla chorego (np. Selenometionina)
       – dopiero po uzupełnieniu poziomów powyższych składników brać się za Lugolę: 1 kropelka to 6,25mg jodu czyli.
       – przedawkowanie to metaliczny smak w ustach i ciemny język – znika natychmiast po odstawieniu.
       Można zażyć łyżeczkę wit.C płaską==

       pozdrawiam

      8. Wisia 29 kwietnia 2016 o 12:42

       Grzegorzu to jest tak, że jod w jakiś sposób uwypukla niedobory prawda? Od kiedy kroplę jod pojawiły się skurcze w nogach! Mg kąpię i łykam, od czasu do czasu niestety.. I dlaczego selen jest niezbędny przy suplementowaniu jodu? Po brazylijskich nie czuję się za dobrze, podejrzewam niewidoczne pleśnie.. włoskie może lepsze, albo suplement. Jeszcze chciałam zapytać czy spotkałeś się z DDP – dr Ewy Bednarczyk – Witoszek i te zmiany szlaków metabolicznych? Pozdrawiam!

      9. grzegorzadam 29 kwietnia 2016 o 13:57

       Uwypukla niedobory jodu? Test skórny tak.
       Ale jod jest też chelatorem! 😉
       Pierwiastki są w parach..
       A więc moga być reakcje Herxa, przy podmianie, usuwaniu,
       poza tym jod jest silnie bakterio i wirusobójczy..
       Próbowałaś kuracji WU?

       SElen jest w żółtkach jaj naturalnych w dużej obfitości również.
       Albo suplementy, selen jest niezbędny przy jodzie, poczytaj w temacie.

       DDP opisywaliśmy, sa inne podobne też skuteczne diety eliminacji, ktoś zamieszczał
       tytuł ksiązki Amerykanki, ale nie pamiętam.
       Trzeba zapisywać reakcje po produktach i eliminować szkodzące.

     2. grzegorzadam 27 kwietnia 2016 o 09:36

      Zażywaj, cytrynian (octan) sodu, cytrynian potasu.
      Sodu 2x więcej (wagowo) od potasu> równowaga musi być.
      Sól kamienną włącz do diety.

      1. Anaa M 27 kwietnia 2016 o 13:06

       Dzięki grzegorzadam. Z tych testów to źrenice się kurczą i odrazu się powiększają w ok 4-5 sek juz są duże. Wstawanie z łózka różnie raz się zakęci tak że sa gwiazdki w oczach raz nie. Kreski białej brak od razu znika temperatura prawie zawsze 35,9. A z tym sodem – skoro to dobowa zbiórka moczu to wynik oznacza wydalanie? czyli skoro poziom w tej dobowej zbiórce jest za niski to za mało się go wydala a za dużo zostaje czy co to znaczy?

  39. EmCa 16 listopada 2016 o 10:54

   Biorę 5000 Wit d. Za każdym razem gdy dokładam Wit K poziom D mi spada. Czy to normalne? Czy mam zwiększyć dawkę? W tej chwili z 57 po 2 miesiącach brania d z k spadło do 52.

   1. Mychael 22 listopada 2017 o 18:05

    Może dlatego że antagoniści. W końcu udało mi się wyszukać, że lepiej brać je osobno.

  40. Ana 16 listopada 2016 o 13:04

   Czy podawać Wit D z k2mk7 14 miesięcznej dziecku?? Czy są jakieś preparaty w płynie a nie tabletki?

   1. Pepsi Eliot 16 listopada 2016 o 15:58

    w kropelkach coś

  41. Graźyna Zegadło Weglowska 2 grudnia 2016 o 09:12

   Czy osoba starsza używająca Acard 150 mg dziennie może stosować wit K2Mk7 200 mcg dziennie.Lekarz zalecił mamie tylko wit D3.Gdy zapytałam czy podawać wit K2MK7 odpowiedział, że nie ma potrzeby ponieważ nie suplementujemy wapnia.Czy to słuszne?

  42. grzegorzadam 2 grudnia 2016 o 12:26

   Może niech ten lekarz zgłębi wiedzę na temat zgubnych skutków zażywania kwasu acetylosalicylowego i innych polopiryn..
   Niech poczyta coś więcej niż reklamówki bigfarmy.
   Po co ten kwas?
   Przy D3 w późniejszym wieku K2 niezbędna.

  43. grzegorzadam 2 grudnia 2016 o 12:27

   Polecałbym sprawdzić paskami pH moczu z rana i po południu.
   Sól kamienna z wodą i wodorowęglany sodu, potasu i magnezu są niezbędne.

   1. grzegorzadam 2 grudnia 2016 o 12:29

    Przy zaspokojeniu tych potrzeb Acard nie będzie potrzebny wcale.
    Polecam podręcznik dr Sircusa o sodzie.
    Lekarz tez mógłby to przeczytać.

  44. iksik 2 grudnia 2016 o 22:36

   Droga Pepsi.
   Czy jeśli mam w domu wit D … Bardzo u mnie krucho z finansami, więc szukam jak najtańszej opcji… Ostatnio widziałam coś takiego ale nie wiem czy to ok? …

   1. Pepsi Eliot 3 grudnia 2016 o 08:20

    Iksik bierz, bo to lepsze niż nie brać (o ile to z lanoliny), a to K2 (które pokazałaś) 2 kapsułki (bierz razem z D3 po posiłku z zawartością tłuszczu), zdrowia i kasy życzę

  45. iksik 3 grudnia 2016 o 16:42

   Dziękuję. Czy to jest z lanoliny? Yyyy hm wątpię …(bo jak na NFZ to chyba raczej nie będzie z lanoliny 😉 Tak mi się wydaje bo to byłoby chyba coś za dobrze. Najpewniej to coś syntetycznego. To mówisz żeby po posiłku-ok, tak zrobię. (lekarz zalecił tę wit D w kropelkach rano na czczo pod język i nie jeść po tym zbyt szybko(tak z godzinę odczekać…Nie wiem jaki to miało cel-coś mówił żeby to się,lepiej wchłaniało, że niby im mniej innych minerałów w tym momecnie tym lepiej czy jakoś tak..Dziwne prawda?).

   ps
   doczytałam skład tej mojej witaminki D, to jest : ”cholecalcyferol”. Substancjami pomocniczymi są tam :
   makrogologlicerol rycynooleinian
   sacharoza
   disodu fosforan dwunastowodny lub dwuwodny
   kwas cytrynowy jednowodny
   aromat anyżowy
   alkohol benzylowy
   woda oczyszczona

   Hm, jakoś nie zalatuje to za bardzo czymś naturalnym… :/ Prawda?

   1. Pepsi Eliot 3 grudnia 2016 o 17:22

    Ze względu na Twoją sytuację finansową, wyślę Ci dobrą witaminę D3 w prezencie, napisz do mnie pepsieliot31@gmail.com i podaj adres powołując się na ten mój komentarz.
    Gdy Twoja sytuacja finansowa się poprawi, w co nie wątpię, gdyż zmienisz konstrukt swojego umysłu, i przestaniesz się postrzegać jako osobę ze słabą sytuacją finansową, przekaż darowiznę innej osobie.
    Witamina D3 prawie nigdy nie jest czymś naturalnym, bo muszą być stabilizatory etc, wyjątkiem będzie nasza witamina D3 praktycznie w czystej formie w otoczce liposomalnej, bez żadnych konserwantów, o bardzo wysokim stopniu wchłaniania do komórki na fali tłuszczu. Ale taką witaminę będziemy dopiero mieli za 3 tygodnie. Póki co wyślę Ci coś co sama biorę. Pozdro iksik, bogaczko <3

   2. grzegorzadam 4 grudnia 2016 o 00:36

    dałbym sobie spokój z tym anyżkowym cudactwem.
    Moja córka przyjęła to tylko raz.

  46. Joanna 30 stycznia 2017 o 14:22

   Witam,
   kiedy można liczyć na dostawę wit. D3+K2?

   1. Pepsi Eliot 30 stycznia 2017 o 17:26

    wkrótce będę znała dokładną datę

  47. KasiaK 2 lutego 2017 o 11:27

   Witam, mam problem z dziećmi. Póki co ja się trzymam :). Niewiem od czego zacząć, od dłuższego czasu czytam różne porady i informacje na temat D3 K2 i zdrowego jedzenia. Moja 7 letnia córka ma chyba albo na pewno problem z żołądkiem , jelitami, niechce jeść. Jadła by tylko słodkie co u mnie jest ograniczane( dostają gorzką czekoladę). W skrócie: brak apetytu, sucha skóra, zachowanie, kiedyś lunatykowała w nocy, czasami się moczy, budzi się często w nocy, nie usiedzi na miejscu. Suche plamy”skorupa” na głowie. Mamy super pediatrę, kazała wyeliminować mleko i pochodne. Niewiem co jeszcze ją uczula bo testów nie miała, co chwilę na antybiotyku bo chora. Niewiem od czego zacząć. Mam również synka 1r 4 miesiące. Od małego kolki ostatnio słaby przyrost wagi (9,6kg). Mleko odstawione, dieta delikatna, często słychać delikatne przelewanie w brzuchu.Nocki niespokojne, też często choruje. Pomóżcie, od czego zacząć.

   1. Pepsi Eliot 2 lutego 2017 o 11:31

    jak najszybciej zrobić dzieciom vegatest Volla w dobrym i polecanym gabinecie (nie sugeruj się wykupioną reklamą w google), prawdopodobnie to pasożyty

   2. grzegorzadam 2 lutego 2017 o 13:10

    co chwilę na antybiotyku bo chora. ”

    Grzybica to pierwsze co można stwierdzić, ewidentne przykłady zarobaczenia.
    Poczytaj dr Ozimka i innych, zadziałaj skutecznie:
    http://www.pepsieliot.com/13-oznak-ze-mozesz-miec-pasozyty-oraz-co-jesc-zeby-sie-ich-pozbyc-2/
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

  48. KasiaK 2 lutego 2017 o 15:28

   To prawdopodobne, przeczytałam sposób na innych stronach z koniakiem i środkiem przeczyszczającym i oczywiście pytanie: czy to musi być w pełni i jaki środek przeczyszczający mogę podać moim dzieciom ( bez recepty) i co z tym moim małym brzdącem ma 1 rok i 2 miesiące. I czy po tej kuracji będę mogła suplementować wit D3 ,k2. Jeśli chodzi o test Volla to najzwyczajniej w świecie mnie nie stać. Czy jest jakiś inny sposób?

   1. grzegorzadam 2 lutego 2017 o 18:19

    Takim szkrabom nie wykonuje się vegatestu, ewentualnie z mamą razem.
    Obserwuj objawy, stosuj kąpiele, to kapitalny sposób na oczyszczanie i niedrogi.

    1. papilio 15 września 2017 o 20:33

     Bardzo proszę o podanie info. lub gdzie przeczytać odnośnie kąpieli. Dzieci z pasożytami w wieku 6 lat .
     Pozdrawiam. Marzena

  49. kasia 4 lutego 2017 o 11:47

   Moj ojciec nie chce przyjmowac razem z witamina D3 witaminy K2,twierdzi,ze jesli bierze lek Polocard,zaszkodzi mu.Prawda to?

   1. grzegorzadam 4 lutego 2017 o 14:54

    Polocard nie jest lekiem a niebezpieczną protezą leku.
    Może powodować krwawienia w żołądku, niszczy śluzówkę.
    Doraźnie max 3 dni.
    Niech poczyta dr. n. med. J. Jaśkowskiego.

   2. grzegorzadam 14 lutego 2017 o 16:42

    Dr J. Jaśkowski:

    -”Podobnie jest z kardiologami, którzy nie przeprowadzając żadnych badań, bezmyślnie wprowadzili procedurę podawania chorym na serce aspiryny.

    Około roku 1980 pediatrzy stwierdzili, że podawanie popularnej aspiryny jest szkodliwe dla małych dzieci. Mogą wystąpić ciężkie powikłania. W owym czasie aspiryna była najczęściej chyba stosowaną pigułką na świecie. Była lekiem na wszystko, poczynając od od bólu głowy do choroby reumatycznej. Na każdą temperaturkę podawano aspirynkę. Taka utrata rynku zbytu dla koncernu była wysoce niewskazana. Co zrobiono? Już w 1984 roku rozpoczęto szeroką kampanię na rzecz podawania aspiryny wszystkim starszym ludziom, jako rzekomy lek zapobiegający zawałom. Od 1980 do 1984 nie sposób było przeprowadzić jakiekolwiek badania, wskazującego na skuteczność takiego postępowania. Ale odpowiednia reklama i wąskie specjalizacje zrobiły swoje. Biuletyny reklamowe przemysłu farmaceutycznego, zwane czasopismami medycznymi i jednocześnie masowa reklama w telewizji i prasie spowodowały, że nawet normalni ludzie zaczęli łykać aspirynę, profilaktycznie jak to mówiono. Rozejrzyj się Dobry Człeku, ilu spośród Twoich znajomych konsumuje aspirynkę?

    Systematyczne i długotrwałe przyjmowanie aspiryny predysponuje do choroby Crohna. Stwierdzono, że osoby systematycznie przyjmujące aspirynę, nawet w małych dawkach, mają predyspozycje do wystąpienia choroby Leśnikowskiego – Crohna aż 5 razy większą, aniżeli osoby nie biorące aspiryny.

    Poza tym, przyjmowanie przewlekłe aspiryny sprzyja występowaniu takich dolegliwości, jak szum w uszach, dzwonienie, a także u niektórych osób wywołuje odczyny alergiczne.

    Choroba Leśniowskiego-Crohna jest to wrzodziejące zapalenie jelita, które w katastrofalnej sytuacji prowadzi do perforacji jelit i częstych operacji, polegających na wycinaniu zmienionych chorobowo odcinków. Pamiętam chorą pracownicę AMG, która w krótkim okresie kilku lat przeszłą 5-6 operacji z powodu perforacji jelita.

    Badania prowadzone na 200 000 uczestników przez zespół europejski miały na celu ustalenie związku pomiędzy rakiem, żywieniem, a stosowaniem aspiryny. Badania przeprowadzono w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i Włoszech. Trwały od 1993 do 2004 roku.

    A. Hart: Regularne stosowanie aspiryny zwiększa ryzyko Choroby Leśniowskiego-Crohna pięciokrotnie. University of East Anglia 2010. maj 04.

    I dopiero w tym kontekście należy zapoznawać się z materiałami rozmaitej maści reklamówek wydawanych w Polsce. Ten związek aspiryn w chorobą Leśniowskiego-Crohna natychmiast spotkał się z odpowiedzią producentów .

    W Biuletynie „naukowym” z dnia 25 kwietnia 2016 http://www.servier.pl. opublikowano dane i zalecenia Zespołu Prewencji USA. Czegoż tam oni nie umieścili, a to, że podawanie aspiryny zapobiega o 17% zawałom serca i zdarzeniom wieńcowym oraz aż o 14% zmniejszyło liczbę udarów mózgu nie zakończonych zgonami. Niestety, dane dotyczące zgonów są niemiarodajne, czyli typowy bełkot, podobnie jak wszelkie publikacje Zdrowia Publicznego.

    O tym, że to był tylko i włącznie trick reklamowy, nie ma najmniejszej wątpliwości. Do 1980 roku tabletki były 500 mg. Tabletki pod nową nazwą – niby te na serce, są albo 75 mg albo 100 mg. Innymi słowy, z poprzedniej tabletki spokojnie można było otrzymać 4 tabletki. Opakowanie stare kosztowało 3-5 złotych. Nowe opakowanie tzw. nasercowe, o 4 krotnie mniejszej zawartości, kosztowało 8 – 10 złotych. Gdyby tu chodziło naprawdę o zdrowie chorego, to kardiolog przepisywałby aspirynę, zalecając dzielenie tabletki na 4 części. Nie, przepisywano nowe opakowanie z serduszkiem na wieczku. Czyli na jednomiesięcznej kuracji koncern zarabiał dzięki Biologicznym Robotom 600 % więcej.

    Odpowiednia reklama tak ogłupiła kardiochirurgów, że po operacji serca podaje się wszystkim chorym „profilaktycznie”, czyli zapobiegawczo średnio 200 mg na dobę aspiryny. Żadnego logicznego uzasadnienia takie postępowanie nie ma. Przeciętnie zalecają branie aspiryny przez kilka tygodni po zabiegu, a niekiedy nawet miesięcy. Pokazywały się prace nakłaniające ludzi z podejrzeniem choroby wieńcowej nawet do brania systematycznego.

    Przeprowadzona analiza 10 010 chorych nie wykazała żadnej różnicy w przebiegu pooperacyjnym chorych otrzymujących aspirynę i tych, którzy jej nie otrzymywali. Ile koncern zarobił na tej bezmyślnej procedurze?

    A tak naprawdę, to wcale nie chodzi o branie aspiryny, jako pierwszego leku przeciwzapalnego niesteroidowego. Normalnie do czasu syntetyzowania aspiryny ludzie leczyli się wyciągami z kory wierzby, czyli kwasem salicylowym. Ten sprzedawany obecnie produkt to jest kwas acetylosalicylowy, a więc coś innego.

    Po braniu nalewki, czy naparu z kory wierzby, nie występowały tak liczne powikłania, jakie obserwuje się obecnie. Nawet dziecku można było dać wyciąg z kory wierzby na miodzie, w przypadku przeziębienia, czy choroby wirusowej.

    I komu to szkodziło?

    Ale zysku koncernom to nie dawało. Wierzbę mógł każdy sobie nazbierać i nalewkę zrobić.

    A jak o tym pisałem, tutaj chodzi wyłącznie o monopol. Ma być jeden producent, innych trzeba w taki lub inny sposób ogłupić i likwidować.

    A więc na wszelki przypadek nazbieraj sobie Dobry Człeku trochę kory z wierzby. Co prawda powinno się to robić w kwietniu, lub na początku maja, ale lepiej teraz, aniżeli czekać rok. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebna.

    Jak powiadają, „przezorny ubezpieczony”, „jak masz liczyć, to licz na siebie”.
    ;

   3. grzegorzadam 14 lutego 2017 o 16:54

    Polocard – Acidum acetylsalicylicum
    Wskazania do stosowania:

    w profilaktyce chorób układu krążenia, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych:
    zawał serca,
    niestabilna i stabilna choroba niedokrwienna serca;
    w profilaktyce innych chorób przebiegających z zakrzepami w naczyniach.”

    😉

  50. kaj 14 lutego 2017 o 14:52

   Pepsi którą D3 i K2 kupić tak aby był odpowiedni komplet – ja przyjmuję te tabletki do ssania ale mężowi nie smakują ech 🙁 woli łykać -możesz coś doradzić -jego D3 jest na poziomie 27 – z góry dziękuję za odpowiedź

   1. Pepsi Eliot 14 lutego 2017 o 15:34

    dzisiaj wpadnie promocja na D3 TiB i K2 TiB gdy ktoś kupi razem te wypasy, wiec dobrze się składa. Niech bierze 6 tabletek D3 TiB i 2 kapsułki K2 TiB po śniadaniu, z czymś tłustym na śniadanie, np Omega 3 TiB 1 kap, badanie za 2 miesiące i niech nie bierze D3 na 5 dni przed badaniem

  51. judi40 14 lutego 2017 o 14:58

   Witam! Miesiac temu zrobilam sobie badanie poziomu witaminy d3 i wyszlo 175 nmol/l.suplementowalam sie przez rok 4000j.dziennie .Czy narazie mam przestac suplementacje az ten poziom spadnie co najmniej do 90 nmol/l? Poniewaz czuje sie ciagle oslabona, zmeczona ,wypadaja mi wlosy .Mam guzki na tarczycy a wszystkie wyniki w normie a moje samopoczucie fatalne . W tamtym roku w maju stwierdzona anemia teraz niby jest ok .ale moim zdaniem to tarczyca za to wszytko odpowiada .Ferytyna 28μg poziom miesiac temu.

   1. Pepsi Eliot 14 lutego 2017 o 15:16

    tak przerwij

   2. grzegorzadam 14 lutego 2017 o 16:15

    Przy anemii zrób badania na pasożyty, tu może być przyczyna, pozostałych objawów również,
    słaby kwas w żołądku? Sprawdziłbym.

  52. kaj 14 lutego 2017 o 15:08

   oczywiście mam na myśli produkty z Twojego sklepu

  53. kaj 14 lutego 2017 o 15:37

   bardzo dziękuje za info 😉

  54. Olga 14 lutego 2017 o 16:05

   Hej Pepsi, mam pytania odnośnie suplementacji, przepraszam że trochę nie na temat…
   Jem trzy posiłki dziennie. Rano do wody jabłczan magnezu, po śniadaniu omega3 i witaminaD. Wieczorem jod i selen. Do obiadu chlorella. Chciałabym jeszcze dorzucić witaminęC ,Bcomplex i cynk tylko nie wiem gdzie… poradź coś proszę
   W ramach zakwaszania żołądka przed obiadem mam w planach pić wodę z octem jabłkowym. Czy ocet i chlorella razem nie będą sobie ,,przeszkadzać”?

   1. Pepsi Eliot 14 lutego 2017 o 21:04

    do śniadania, a chlorella i ocet jabłkowy nie razem

  55. Denis 14 lutego 2017 o 16:48

   Piękna lektura na dzisiejszy dzień 🙂 o witaminie słońca .
   Z okazji Walentynek życzę Wam kochani szczęśliwych Walentynek .
   Mam pytanie odnośnie żółci w żołądku ?
   Co zrobić by jej nie było ? Proszę o pomoc

  56. jx 14 lutego 2017 o 17:12

   Nie wiem czy d3 +k2 , którą zaczęłam brać pół roku temu, czy inne rzeczy z rad Pepsi przeczytanych na tym blogu, ALE : 8 lat cierpiałam na zawroty głowy, lekarzyny oczywiście księżą oborę 😀 już mi niemal pokazywali, i ja niedawno orientuję się, że n i e mam zawrotów głowy ! W żadnej sytuacji, w żadnej pozycji ciała, no nie! jakaś Kosiba ta Pepsi czy co

   1. Bio pomidore 14 lutego 2017 o 23:06

    jx tylko d3+k2 bralas? czy jakies inne suple tez? pytam bo moja mama cierpi od pewnego czasu na zawroty, miala rezonans, wyszedl ok, lekarze nie wiedza co jej jest.

    1. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 11:18

     Przyczyny mogą być różne.
     Bierze leki?

     1. Bio pomidore 15 lutego 2017 o 22:57

      chyba cos jej tam przepisali na te zawroty, teraz nic sie nie dzieje ale to u niej powraca co kilka miesiecy. trudno mi cokolwiek powiedziec bo nie mieszkam w Polsce a mama nic zabradzo nie chce mowic albo mowi cos w stylu „no przeciesz nie bede wiekowac”. wiem ze jakies suplementy lyka, magnez duze dawki, wit d tez duze dawki ale to wszystko bradzo niergularnie. dodadam tylko ze moja mama to byla pielegniarka 🙂

      1. Bio pomidore 15 lutego 2017 o 23:00

       dodam jeszcze ze mama lubi dobrze sobie zjesc tz. musi byc tlusto a ma wyciety woreczek zolciowy, bez przerwy cos je.

      2. grzegorzadam 16 lutego 2017 o 08:56

       przy wycietym woreczku tym bardziej soda, polec mamie lekturę Sircusa
       lub Nieumywakina o sodzie.

      3. grzegorzadam 16 lutego 2017 o 08:55

       W tym wieku (po 45 r.ż) trzeba brać sodę, sól z wodą kamienną, witaminy.
       jak ma dobry kwas w żołądku, może jeść białka, warto sprawdzić typ metaboliczny.

    2. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 11:18

     Poziom pH, nawodnienie, sól?

     1. Bio pomidore 16 lutego 2017 o 22:10

      dzieki za rady. kupie jej w prezencie Nieumywaka.

    3. jx 16 lutego 2017 o 18:44

     biopomidore: grzegorzadam ( to drugi Kosiba, a może ex aequo pierwszy z Pepsi : obydwoje są jak spadnięci z nieba 😀 – kochajmyż Ich :)) ) już coś podpowiedział dla Twojej mamy. ja po prostu wiążę włączenie do diety witaminy d3+k2 z wpływem na koniec moich zawrotów głowy: lato dla mnie to męka, więc wiele lat żyłam bez witaminy „d” faktycznie i gdy zaczęłam czytać tego bloga, wybierać co mi pasuje, zaczęłam również suplementację d3+k2 – po pół roku to co napisałam: nie mam zawrotów głowy. wcześniej, nie mając tej wiedzy pepsinej 🙂 o suplementowaniu, brałam „geriavit”, trochę witaminy” C” ,trochę magnezu, a lekarze NIC o żadnym suplementowaniu czymkolwiek, tylko: ” no cóż, to starość, menopauza etc. :(” no i ja mam woreczek żółciowy ( chociaż onegdaj zamierzali się na niego, ale zamierzali się i na moje nerki, i na migdałki, i w ogóle :o! ) i jem rozważnie nie będąc ani wege, ani wita, no kije, bieganie, siłka taka plenerowa w sezonie, więc mama też musi coś dla siebie znaleźć. pozdrawiam 🙂

     1. Bio pomidore 16 lutego 2017 o 22:15

      dziekuje za odpowiedz, fajnie byloby gdyby mama tez cos znlalzla dla siebie ale ona nie chce sie ruszac, jak mieszkalam w domu i czasem szlam na spcer, pobiegac lub na rower to ona zawsze mowila a po co ci to? odchudzasz sie?
      dobrze ze moja mama ma ogrodek a w nim warzywa a i ma kury, ten ogrodek i te kurki to jej aktywnosc, dzieki temu jakos leci 🙂

      1. grzegorzadam 17 lutego 2017 o 09:09

       Nieumywakin proponuje ćwiczenia statyczne, chocby ”chodzenie” na pośladkach i podobne.
       Nie wszyscy mogą biegać, choćby ze względu na wiek.

       Bez nawodnienia, alkalizacji, ziół nie ruszy z miejsca.

  57. Madzia 14 lutego 2017 o 17:37

   Pepsi kochanie najlepsze życzenia na walentynki <3 i dla wszystkich tu odwiedzających duuuuzo miłości !!!!!!!

   1. Pepsi Eliot 14 lutego 2017 o 20:53

    Dla Ciebie też kochana i dla wszystkich czytelników, loooovciaać

  58. Madzia 14 lutego 2017 o 19:54

   Pepsi mam pytanie poniekąd trochę w temacie bo również odnosi się do dawkowania wit. D3 i nie tylko chodzi o tezyczke miesniowa jedyne co znalazłam to ze trzeba jesc wapń i potas ale chciałabym bardziej ogarnąć temat pytam o nieszczesne przytarczyce o których istnieniu dowiedzialam się przed chwila !!!! I ewentualne rady co bo zezrec żeby unikać chorobska bądź jej objawów !!!!!!! Pozdrawiam

   1. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 00:59

    Zrobiłbym badanie na pasożyty, pierwiatkowe również> krzem.
    Niektórzy sugerują hiperwentylację.

    H. Clark:
    Clostridium

    Clostridium jest nasza cicha Stalker, z niczym nie widać lub filcu. Ale jest o wiele bardziej niebezpieczny niż inne. Istnieją 4 wspólne rodzaje. C. botulinum sprawia, że ​​płaczę. Nawet dorosły człowiek będzie otwarcie płakać, kiedy „C. bot. „powoduje przepełnienie podwzgórze. Dzieje się tak tylko, gdy zabili bardzo wielu przywr wątrobowych. Clostridium tetani powoduje sztywność mięśni, jak w swoich więzadeł szyi, kiedy może uważasz, że „spali w niewłaściwy sposób”.
    http://www.drclark.net/the-essentials/advanced/bacteria/bacterial-and-virus-fighting-recipes

   2. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 01:06

    Przytarczyce> bor (boraks), pH.

  59. Sherlok 14 lutego 2017 o 20:30

   Doskonały wpis
   Może poradzicie mi co zażywać na nadmiar żółci w żołądku ?
   Co suplementować ?

  60. Olga 14 lutego 2017 o 21:51

   Hej Pepsi, wcięło chyba mój komentarz. Ale tak, mam pytanie, przepraszam, że troszkę nie na temat.
   Jem trzy posiłki dziennie(wczesne śniadanie, lunch i obiadokolację). Do porannej wody z cytryną łyżeczka jabłczanu magnezu. Po śniadaniu omega 3 i witamina d3. Do obiadokolacji biorę chlorellę. Wieczorem jod przez skórę i selen. Chcę tu jeszcze dodać cynk, bcomplex i wit c (kiedy będzie liposomalna?), ale nie wiem gdzie to wcisnąć, żeby wszystko dobrze współgrało. Proszę o Twoją radę. I jeszcze jedna rzecz… czy mogę wziąć przed obiadem chlorellę i popić octem jabłkowym?
   Od razu mówię, że kupuję u Ciebie.

   1. Pepsi Eliot 14 lutego 2017 o 23:05

    Cynk G&G 1 kapsułka i 1 porcja B complex do śniadania, C przed śniadaniem. Chlorella kilka minut przed jedzeniem, ocet 30 minut. KOło 18 selen 1 kaps, jod przez skórę , C i 1 E.
    Do D3 po śniadaniu koniecznie K2 TiB 1 kaps

    1. drefet 17 listopada 2017 o 15:37

     wedle mojej wiedzy selen przyjmujemy rano, zatem i jod rano a cynk wieczorem,
     znalazłam w kilku miejscach u ciebie inne zalecenia , z czego one wynikają?

     1. Pepsi Eliot 17 listopada 2017 o 19:56

      bo cynk dobrze idzie z B, więc rano, ale można odwrotnie, byle nie razem z selenem, gdy bierze się większe ilości w suplementach

     2. drefet 18 listopada 2017 o 08:56

      i żaden farmaceuta ci tego raczej nie powie…

  61. Olga 15 lutego 2017 o 00:04

   Dziękuję za odpowiedź. Witaminę d3 mam z k2 Waszą wiśniową, ale mi się kończy. Kiedy będzie w sklepie i kiedy ta witamina C liposomalna?

   1. Pepsi Eliot 15 lutego 2017 o 11:06

    Mamy bardzo dobrą D3 TiB i nową świetną K2 TiB (z laboratorium Gnosis), to początek, a liposomal już jest w drodze do nas

  62. vilbon 15 lutego 2017 o 00:08

   od jakiegoś roku jem k2d3TIB i liczyłem na to że zniknie mój kamień nazębny proszę doradźcie mi co mam zrobić czy zwiększyć dawkę czy może dołączyć jakieś inne suplementy ? jesli ktoś ma juz zwapnione tętnice to k2 zapobiega dalszemu procesowi zwapnienia czy potrafi również odwrócić proces czyli nazwijmy to wyleczyć?

   1. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 11:17

    miękka szczoteczka, czyszczenie sodą z kroplami wody utlenionej,
    płukanie soloną wodą.
    4-8 tygodni.

  63. Ewa Byra 15 lutego 2017 o 02:07

   Hey Pepsi.Biore 5000 jednostek wit.D3 i do tego 500 mcg K2.Czy to nie za duzo tej K2?

   1. Pepsi Eliot 15 lutego 2017 o 10:34

    nie wiem jakie K2 bierzesz, czy jest tak wchłaniane jak nasze TiB (98%) z Gnosis, to raz, a dwa, że nie wiem wielu rzeczy, Ile masz lat, kto i dlaczego zalecił Ci taką dawkę, jaki masz poziom 25(OH)D? etc

    1. Ewa Byra 16 lutego 2017 o 03:04

     Witam.K2,które biorę nie jest z twojego sklepu(nie mieszkam w Polsce).Nie wiem czy marka coś ci powie,to jest Counrty Life(vegan,500mcg).Gdy we wrześniu miałam robione badanie D3,wyszło tylko 45(zrobiłam przerwę przez lato i dlatego spadła do tego niskiego poziomu).Wiec zaczęłam brać znowu razem z ta K2.Nikt mi nie doradzał,sama próbowałam znaleźć jakieś informacje.Dlatego nie wiem czy ta dawka K2 nie jest za duża.Dodam ze mam 52 lata.

     1. Pepsi Eliot 16 lutego 2017 o 08:39

      Bierzesz owszem 500 mcg K2, ale tam jest tylko 100 mcg K2 mk7 i 400 mcg mk4. Mk4 jest zupełnie nietrwała, więc przyjmowanie jej w suplemencie jest bezzasadne. Więc tak naprawdę przyjmujesz właściwie tylko 100 mcg K2. W Twoim wieku dobrze byłoby przyjmować już 200 mcg, dlatego następnym razem kup samo mk7. Mam też podejrzenie, że K2 mk7 w tej witaminie jest syntetyczne, piszą, że powstało bez GMO, a nie mówią, że z natto. To dla mnie mocno podejrzane.

   2. Mery LUU 15 lutego 2017 o 12:21

    Vilbon idź do dentysty to Ci ten kamień usunie . Inna metoda to zakwaszanie żołądka ,przy okazji rozpuści kamień nazębny 🙂

    1. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 15:58

     Poczytaj Bołotowa LUUUU.
     Można się wiele nauczyć.
     O znaczeniu zakwaszenia żołądka przede wszystkim.

    2. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 16:03

     Podpowiedz z czego tworzy się ”kamień” nazębny?
     Bo z ”nieprawidłową higieną” paszczy ustnej nie ma nic wspólnego.

  64. kaj 15 lutego 2017 o 09:34

   nie chcę marudzić zbytnio ale nie mogę się doszukać tej promocji na D3 i K2 ….i jeszcze jedno pytanko czy sklep na Boh.Września już działa ?

   1. Pepsi Eliot 15 lutego 2017 o 10:28

    na Piasta Kołodzieja, jeszcze nie, jak zwykle sprawy budowlańców, a promocja zaraz będzie

  65. kaj 15 lutego 2017 o 11:28

   ;-)supcio

  66. judi40 15 lutego 2017 o 12:31

   grzegorzadam mysle ze to dobry pomysl ,aby zrobic badanie pod katem pasozytow.Mieszkam w uk i tutaj wiadomo jaka jest sluzba zdrowia ,jak do nich ide to patrza na mnie jak na hiophondryczke.Osttanio przepisali mi antydepresanty ktorych oczywiscie nie biore.Mialam tez pierwsza wizyte u dr Barry Durrant Peatfielda ktory jest wykluczony z grona lekarzy poniewaz zapisywal naturalne srodki na tarczyce co sie establiszmentowi medycznemu nie spodobalo i go wykluczyli.Zalecil mi suplementy na nadnercza ,oczywiscie witamina c ,koenzym Q10 i d3 plus k2 mk7 ktorej narazie mam dosc w organizmie .Teraz mam nastepna z nim konsultacje i zobacze co dalej.Na pasozyty on tez wlasnie zwrocil uwage ze to wlasnie moze byc przyczyna mojej anemi.

  67. Ewa 15 lutego 2017 o 12:37

   Choroba Leśniowskiego-Crohna: jak ją wyleczyć naturalnymi metodami. Czy jest to możliwe? Proszę o pomoc. Bardzo zależy mi na zdaniu GRZEGORZADAM – a.

   1. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 15:55

    Tutaj Walter Last o tym pisze:
    http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

    Inny rodzaj bakterii, Yersinia enterocolitica, sprawia, że układ odpornościowy atakuje tarczycę, prowadząc do choroby Gravesa-Basedowa, która charakteryzuje się nadmiernym wytwarzaniem hormonów tarczycy. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego łączy się z przerostem drobnoustrojów chorobotwórczych, podobnie jak w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna, osteoporozy i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, w którym kręgi zespalają się ze sobą, powodując zesztywnienie i ból. Z czasem może ono objąć także inne stawy. Kolejny rodzaj bakterii, Klebsiella, wytwarza cząsteczki podobne do tkanki znajdującej się u ludzi z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. ”

    Truss zaczął leczyć ją za pomocą środków przeciwgrzybiczych na uczulone zatoki. Wkrótce całkowicie wyzdrowiała nie tylko psychicznie, ale i fizycznie, i przestała chorować. Od tej pory leczył swoich pacjentów przeciwko drożdżakom Candida, gdy tylko pojawiała się najdrobniejsza oznaka ich przerostu. Wielu z nich pozbyło się zadziwiająco skutecznie najbardziej nietypowych schorzeń, takich jak problemy menstruacyjne, nadczynność ruchowa, trudności w uczeniu się, autyzm, stwardnienie rozsiane oraz choroby autoimmunologiczne, takie jak na przykład choroba Leśniowskiego-Crohna i toczeń rumieniowaty układowy. Każdy doświadczony naturoterapeuta może opowiedzieć podobne historie. Paradoksalnie, antybiotyków wcale nie należy używać w pierwszej kolejności. W sytuacji gdy wydają się niezbędne, można łatwo uniknąć ich poważnych skutków ubocznych, przyjmując środki grzybobójcze i ewentualnie bakterie mlekowe.

    Na jelita zioła:
    ”Wszelkie zakłócenia jelit leczy się wywarem z korzenia końskiego szczawiu.(kobylak”

    -”Zestaw ziół na choroby jelit: krwawnik pospolity, rumianek, wrotycz, nawłoć, tysiącznik pospolity, nagietek, glistnik. Wierzba – iwa (bazie).

    Zmiana normalnej flory bakteryjnej (dysbakterioza): krwawnik, glistnik, dziurawiec, rumianek, wrotycz, rzepik, bukwica, nagietek, babka, przetacznik, nostrzyk, wierzbówka kiprzyca, liście brzozy, dzika róża.

    Przeciwzapalne: krwawnik pospolity, rumianek, babka, nagietek, bukwica.

    Zapalenie jelita grubego: rumianek, babka, glistnik, nagietek, podagrycznik, majeranek.”

    Krwawienia jelitowe: owoce derenia – zmielone na proszek i pić w ilości co na czubku noża, kora kaliny.

  68. judi40 15 lutego 2017 o 12:48

   grzegorzadam mysle ze to dobry pomysl ,aby zrobic badanie pod katem pasozytow.Mieszkam w uk i tutaj wiadomo jaka jest sluzba zdrowia ,jak do nich ide to patrza na mnie jak na hiophondryczke.Osttanio przepisali mi antydepresanty ktorych oczywiscie nie biore.Mialam tez pierwsza wizyte u dr Barry Durrant Peatfielda ktory jest wykluczony z grona lekarzy poniewaz zapisywal naturalne srodki na tarczyce co sie establiszmentowi medycznemu nie spodobalo i go wykluczyli.Zalecil mi suplementy na nadnercza ,oczywiscie witamina c ,koenzym Q10 i d3 plus k2 mk7 ktorej narazie mam dosc w organizmie .Teraz mam nastepna z nim konsultacje i zobacze co dalej.Na pasozyty on tez wlasnie zwrocil uwage ze to wlasnie moze byc przyczyna mojej anemi.

   1. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 15:45
   2. grzegorzadam 15 lutego 2017 o 15:47

    pisaliśmy 2-4 dni temu anemii, gdzieś..
    Na 90% związek z przywrami, lambliami, inaczej pasożytami krwi.. (!)

  69. Bartek123 15 lutego 2017 o 15:30

   Jaki jest bezpieczny poziom wapnia we krwii przy suplementacji K2 i D3 ? Jak wiadomo, podczas suplementacji witamina D3 zwieksza sie – czesto ponad norme poziom wapnia we krwii.
   Czy poziom osteokalcyny wskazuje na faktyczny poziom K2 w organizmie ?

   1. Pepsi Eliot 15 lutego 2017 o 18:30

    poziom wapnia we krwi ma być w normie, brać K2

  70. Ewa 16 lutego 2017 o 19:40

   Grzegorzadam
   serdecznie dziękuję.

  71. jerzy 15 marca 2017 o 14:06

   witam,mój problem to zespół jelita wrażliwego,jeżeli podpowiesz mi bym mógł sobie poprawić komfort życia poprzez dołożenie do diety suplementy polecane przez Twój sklep,to proszę napisz jak,co i kiedy zażywać,a składając zamówienie na zakup suplementów może trafię w problem,pozdrawiam

  72. jerzy 17 marca 2017 o 09:26

   Witam serdecznie.Grzegorzadam dzięki za podesłane linki,wygląda mi to na współpracę z Pepsieliot,chyba że się mylę bo nie wiem do kogo się zwracać.Przeczytałem,sporo przemyśleń dużo ciekawostek po prostu w głowie się nie mieści,musiało upłynąć 20 lat bo tyle z tą chorobą żyję.Jestem ostatnio na duspatalinie retardzie i doxepinie.Zrobiłem badanie oh i wyszło poniżej 28,próbowałem zrobić test ph i porażka,każda ingerencja z mojej strony tak się kończy.Myślę o vegateście-Volla, może test na wykrycie zakażenia Candida,może mi podpowiecie,wiem że nie jesteście lekarzami ale i tak jesteście Wielcy.Odwiedziłem sklepik Pepsieliot,wycztałem o adependzie (naltrexon),L-glutaminie,korze śliskiego wiązu,ale jak ktoś nie ma wiadomości jak pracuje organizm to….Proszę o podpowiedż,dołączyłbym suplementy tylko muszę wiedzieć jakie,pozdrawiam

   1. grzegorzadam 17 marca 2017 o 19:35

    Jerzy, zaopatrz się w tę lekturę, potrafi wiele uporzadkować:
    http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

  73. jerzy 18 marca 2017 o 08:47

   Grzegorzdadam witaj,dzięki za link wspaniała lektura,cenne podpowiedzi,jak tylko coś uda mi się wprowadzić w mój układ zaraz się odezwię

   1. grzegorzadam 18 marca 2017 o 10:19

    Próbuj, tak naprawdę zdrowie jest w Twoich ‚rekach’:

    ”A było nieuleczalne…

    Śp. Prof Juliusz Aleksandrowicz mawiał;
    „Zdrowie i życie ludzkie jest zbyt cenne, aby je powierzać wyłącznie w ręce lekarzy”,
    „Wolę być wyleczony przez szarlatana niż uśmiercony przez sławę medyczną”,
    „Niech mi koledzy lekarze wybaczą ale leczenie jest częstokroć bardziej szkodliwe niż zaniechanie leczenia”,
    „Nie ma chorób nieuleczalnych, niedostateczna jest tylko nasza wiedza”,
    „Człowiek jest tyle wart, ile stworzył”.

    Wiele podobnych wypowiedzi, nie tylko profesora Aleksandrowicza, ale także innych znanych autorytetów medycznych znajdziecie na stronach internetowych. Natomiast zapis w Biblii Mądrość Syracha (w) 38:15 głosi; „Grzeszący przeciw Stwórcy swemu, niech wpadnie w ręce lekarza”. Z kolei (Ew. Marka w 8:18) mówi; macie oczy, a nie widzicie, macie uszy, a nie słyszycie…”

  74. wanga 28 marca 2017 o 23:13

   Ja zaczęłam suplemmentację ponad miesiąc temu i biore to … co myślicie? Bo ja na razie czuje sie dobrze, widze poprawe, ale czy ktos tu stosował to jeszcze? i jak długo mogę przyjmowac? Czy zrobic przerwe?

  75. Bacha 1 maja 2017 o 13:17

   Witaj ,prosze o rade od jakis 3 tyg. zle sie czuje,tzn.oslabienie,uczucie zapadania,zawroty glowy,slabe nogi,chodze jakby mi podloga odplywala,slaby nastroj,placzliwosc,leki,zaburzenia widzenia,uczucie przebywania jakby w bance,uczucie jakby mi banki w uszach pekaly-co jakis czas,szum w uszach,najgorzej jest rano ,tak okolo godz,13 robi sie lepiej,a znosnie czuje sie dopiero wieczorami,i tak dzien po dniu.Zrobilam morfologie,mocz,homony,tarczyce,watrobe,i milion innych badan wszystko jest w normie,lekarz stwierdzil ze nie widzi podstaw do leczenia,a ja sie wykancze,jedyne co wyszlo nie tak to wlasnie wit.D3 norma 30-80 a u mnie 9 czyli ciezki niedobor,do tego magnez prawie na niedoborze,czy to moze byc przyczyna???jak suplementowac w takim niedoborze ( lekarz kazal brac 2 tab.po 2000 dzienni e d3 i 1 tabletke magnezu i samo przejdzie) po jakim czasie suplementacji bedzie widac jakkokowiek poprawe,bo naprawde dlugo tak nie pociagne.dzieki za odpowiedz

   1. Pepsi Eliot 1 maja 2017 o 15:06

    Bierz 6 tabletek D3 TiB i 1 kapsułkę K2 po śniadaniu razem z 1 kapsułką Omega 3 TiB, zbadaj TSH , pozostałe hormony, przeciwciała tarczycowe, USG tarczycy, lipidy, cukier i insulinę na czczo, B12, żelazo, kwas foliowy, mocz, magnez jabłczan magnezu TiB jedna łyżeczka do wody z cytryną rano. Za 2 miesiące zbadaj 25(OH)D i na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy. Rozważ kurację wzmacniająco, oczyszczająco,odżywczą Greens& Fruits TiB

  76. Onaiw 11 maja 2017 o 17:17

   Witaj ,od kilku miesiecy szukam przyczyny zlego samopoczucia. Zaczelo sie w styczniu i trwa… zrobilam mase badan laryngolog , neurolog,ginekolog, usg jamy brzyusznej , piersi ,wszelkie testy z krwi. Mam podwyzszony poziom cukru, robilam tez test obciazenia glukoza lekko przekroczony poziom 153 powinno byc do 140. Na wlasna reke zrobiłam poziom wit b12 i d3 no i witaminy d3 mam strasznie malo 4,29 lekarz kazal mi brac 2 razy po 1000 jednostek Nawet ja wiem ze to za malo aby uzupelnic braki. Pomocy bo juz trace nadzieje….
   ps: czytam wypowiedz Bacha i jakbym to ja opisywala swoje objawy
   Czy mozna tak sie czuc z powodu niedoboru wit d3

   1. Pepsi Eliot 11 maja 2017 o 18:31

    na blogu jest darmowy e-biook do pobrania na temat witaminy D3, trzeba się tylko zapisać w strefie VIP, radzę bierz 12 000 jednostek Liposomalu D3+K2 TiB i badanie za 2 miesiące. Na 5 dni przed badaniem odstaw suplementację.

   2. grzegorzadam 11 maja 2017 o 19:57

    Czy mozna tak sie czuc z powodu niedoboru wit d3”

    Można, nawet dużo gorzej z objawami nowotworów włącznie.

    Zrób przy okazji testy domowe i dobry biorezonans:
    http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

  77. Matuuszewska 21 maja 2017 o 17:02

   A stosowal ktos z Was witamine … Przyjmuje ktos taka? Jest okej?

   1. Pepsi Eliot 21 maja 2017 o 19:26

    polecamy w takim przypadku Liposomal D3+k2 TiB

  78. Ola 4 czerwca 2017 o 20:46

   Obecnie zaczynam suplementację wit. D od 2 tys (poziom to 28), po lecie zbadam się znów, ile mam brać wit. K2MK7?

   1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2017 o 21:43

    100 mcg, a ile masz lat? tak, już widzę, w Twoim wieku 100 mcg wystarczy

    1. Ola 4 czerwca 2017 o 21:59

     a która polecasz? w kroplach jakaś? bo D mam w kropelkach 🙂

     1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2017 o 22:45

      liposomal D3+K2 TiB

      1. Ola 5 czerwca 2017 o 21:22

       a samą K? bo D mam …

      2. Pepsi Eliot 5 czerwca 2017 o 21:32

       no jak masz cholekalcyferol to dokup naszą bardzo dobrą K2 TiB

    1. Ola 5 czerwca 2017 o 23:04

     nic nie zrozumiałam z tego komentarza 😀 cholekalcyferol?? naszą bardzo dobrą K2 TiB?? co znaczy naszą?

     1. grzegorzadam 6 czerwca 2017 o 08:45

      cholekalcyferol??”

      Czyli D3.
      Jak masz samą, zaopatrz się w K2, przy poziomach powyżej 50 ng już niezbędna.

  79. Olek 7 czerwca 2017 o 08:26

   Witam
   Mam depresję oraz niedobór wit d3 na poziomie 16. Czy mogę przyjmować wszystkie te witaminy razem, czy muszę zrobić jakiś odstęp czasowy pomiędzy niacyna a d3ik2?

  80. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 09:01

   B3 zaraz po przebudzeniu i przed snem korzystniej.

   D3 z czymś tłuszczowym w trakcie dnia.

  81. Olek 7 czerwca 2017 o 11:11

   Podobno kawa, herbata , cukier czy srodki nasenne uposledzaja wchlanianie niacyny. Czy dotyczy to rowniez kawy zbozowej Inki oraz melatoniny?

   1. Pepsi Eliot 7 czerwca 2017 o 12:52

    nie

  82. tomkura 13 czerwca 2017 o 08:48

   dzień dobry , Mam taki problem pól roku temu robiłem badanie na witamine D3 wyszło 19,5 ng/ml . Zgodnie z tym co się dowiedziałem zacząłem brać witaminę K2+D3 kupowaną różnie (w aptece , internecie, firmie SOLGAR). Obecnie w czerwcu ponownie zrobiłem badanie i jest identyczne. Jakie są tego powody i co zrobić aby podnieść ten poziom ?

   1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2017 o 09:48

    Powody są takie, że nie kupiłeś naszej D3+K TiB, Bierz 2 kapsułki D3+K2 TiB i 4 D3 TiB, po śniadaniu, za 2 miesiące zrób ponownie badanie 25(OH)D, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy i napisz. W śniadaniu niech się pojawi coś tłustego, najlepiej omega 3. Mamy też super wchłanialny Liposomal D3+K2 TiB

  83. tomkura 13 czerwca 2017 o 10:45

   Brałem codziennie dawkę 4000. Przez ostatnie 4 miesiące . Przerwy może 2 – 3 dniowe najwyżej.

   1. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 11:03

    10 tys. to minimum.

  84. tomkura 13 czerwca 2017 o 15:32

   Dzięki za informację

  85. tomkura 18 czerwca 2017 o 21:54

   A czy to że nie potrafię podnieść poziomu witaminy D pomimo brania 4000 jednostek może świadczyć o jakiejś chorobie ?
   np. tarczyca ?

   1. Pepsi Eliot 18 czerwca 2017 o 21:58

    bierz D3+K2 TiB, bierz odpowiednie dawki

   2. grzegorzadam 18 czerwca 2017 o 22:09

    grzegorzadam
    13 CZERWCA 2017 @ 11:03

    10 tys. to minimum.

    REPLY
    0
    tomkura
    13 CZERWCA 2017 @ 15:32

    Dzięki za informację

  86. tomkura 19 czerwca 2017 o 07:56

   OK. To proszę podać co mam kupić u Was aby mieć taka dawkę ?

   1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2017 o 09:03

    Podaj jaki masz poziom 25(OH)D ?

  87. tomkura 19 czerwca 2017 o 10:27

   19,0 w grudniu 2016 i po zażywaniu dawki 4000 dalej jest 19,8

  88. grzegorzadam 19 czerwca 2017 o 11:44

   To zacznij brać 20 tys. i sprawdź po 3 miesiącach.

  89. tomkura 19 czerwca 2017 o 16:00

   OK. Ale czy wtedy nie przekroczę dawek witaminy K2 ? Ile one wynoszą ?

   1. grzegorzadam 19 czerwca 2017 o 16:24

    Przeczytaj temat od początku jeszcze raz.

  90. tomkura 20 czerwca 2017 o 11:12

   A czy możecie mi polecić jakieś preparaty D3+K2 o większych dawkach tak żebym nie musiał połykać tak dużo tabletek ? Z góry dziękuję.

  91. Frankie 4 lipca 2017 o 17:08

   Droga Peps Grzegorzadamie będę miała wszczepiany implant zębowy- braki w 4- czy istnieje jakaś inna metoda na przypadkowe bakterie i ich się wyzbycie zamiast antybiotyku, który w takich sytuacjach zachowawczo zalecają………hę????

  92. barbarka 8 sierpnia 2017 o 11:20

   hej hej, czym się różni Twoja TiB witamina D pozyskiwana z lanoliny od witaminy D w innych kapsułkach w postaci cholekalcyferolu ??

   1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2017 o 12:11

    to jest to samo

  93. Wisia 4 września 2017 o 16:28

   Hej Pepsi jaką D3 poleciłabyś dla dziecka lat 4,5 z wynikiem 25 D325OH? Niestety uczulone na lanolinę, masz coś takiego?

   1. Pepsi Eliot 4 września 2017 o 16:37

    no to niech bierze Multi Kids G&G , tam jest wegańska D2 i generalnie jest to świetny produkt minerałowo witaminoway dla dzieci

  94. Magda 7 września 2017 o 12:37

   Witam
   Choruję na celiakię a poziom witaminy u mnie wynosi 9,71.Czy polecasz Witaminę „D3 5000 250k SWANSON” ?Czy dawka dzienna 10000IU będzie bezpieczna?

   1. Pepsi Eliot 7 września 2017 o 12:46

    Weź naszą (jest bardzo dobra) 1 D3+K2 TiB, oraz 5 tabletek D3 TiB po śniadaniu,za 2 miesiące zrób badanie 25(OH) D na 5 dni przed badaniem odstaw suple i napisz mi co i jak

   2. grzegorzadam 7 września 2017 o 21:51

    a poziom witaminy u mnie wynosi 9,71”

    Nie czekałbym, poziom alarmowy.
    Czy 10 tys. jest bezpieczne?!
    Musisz natychmiast podwyższyć, 10 to kropla przy tym poziomie.

  95. Joanna 11 września 2017 o 22:04

   Witam, zakupiłam w this is bio witaminy d3 + k2 tib dla siebie i rodziców i mam pytanie: czy brany przez ojca Acard moze być równoczesnie zażywany z d3 + k2?? rodzice też biorą tabletki na ciśnienie: Ojciec –
   Promacol, Perindoprilum, Mama – Ebiwol, i na pozbycie sie wody z organizmu bo puchnie po ciśnieniowych – Toramide, i na żołądek Controlog. Czy to wszystko nie będzie kolidować z przyjmowaniem witamin D3 + k2 tib??

   1. Pepsi Eliot 12 września 2017 o 08:10

    Jaki mają poziom 25(OH)D rodzice, ile ważą?

    1. Joanna 12 września 2017 o 11:58

     o ile mamę uda mi sie namówic na zbadanie poziomu wit D to o ojcu mogę zapomnieć – ojciec choruje na depresje.. Mama waży 82 kg, Ojciec 86 kg. Sukcesem będzie że wogule zaczną brać wit d3 + k2 tylko własnie czy przy ich lekach a zwłaszcza przy Acardzie nie zrobie im krzywdy..?

     1. grzegorzadam 14 września 2017 o 18:12

      a zwłaszcza przy Acardzie nie zrobie im krzywdy..?”

      Polopiryną faktycznie można zrobić sobie krzywdę w tych ilościach

   2. grzegorzadam 12 września 2017 o 15:14

    czy brany przez ojca Acard moze być równoczesnie zażywany”
    Kto to polecił i na co, wrzody czekają za rogiem…

    ” rodzice też biorą tabletki na ciśnienie: Ojciec –
    Promacol, Perindoprilum, Mama – Ebiwol, i na pozbycie sie wody z organizmu bo puchnie po ciśnieniowych – Toramide, i na żołądek Controlog. ”

    Przy takich metodach ”leczenia” poprawy nie będzie i jeszcze IPP !!

  96. Kamila 11 września 2017 o 22:37

   Witam serdecznie,dziękuję za artykuł. Chyba na niego trafiłam ciut późno,mam hasimoto z tsh 14 badanie z połowy lipca(wysokie przeciwciała itd)miałam też bardzo niski poziom witaminy D 8,z grudnia ubiegłego roku,nic z tym nie zrobilam (tak wiem głupota)z do czasu dolegliwości z tarczyca czyli od lipca suplementuje d3 k2 firmy now, 4000 tyś,ale ponieważ cierpię na endometriozę zażywać również kurkumę z piperyna w dawce ekstrakt z kurkumy 500 mg w 2 tabletkach,w tym kurkumina 350 mg,a piperyna 4,7. Czy możesz mi jakoś jaśniej wytłumaczyć jako odstęp powinien być przy przyjmowaniu, i jak one z tym k2 się wykluczają bo nie zrozumiałam tego.Będę wdzięczna za odpowiedź. Dziś robiłam ponownie badanie na Wit S ale nie wiedziałam że trzeba przerwać branie.trudno zobaczę co wyjdzie, i czy jej wzrost,polepszy mi tsh.

   1. grzegorzadam 12 września 2017 o 15:12

    ”poziom witaminy D 8,z grudnia ubiegłego roku,nic z tym nie zrobilam”….
    od lipca suplementuje d3 k2 …………., 4000 tyś,”

    Przy takim poziomie taką dawką na emeryturze uzupełnisz poziom chyba.
    Podaj wagę, policzę, oraz poziom oczekiwany, tylko najpierw sprawdź aktualny poziom,
    aby było dokładniej.

  97. Kamila 14 września 2017 o 13:40

   Dziękuję za odpowiedź,dziś odebrałam wyniki i mam wit D 30,99 norma od 30.jeden błąd jako popełniłam to niestety nie odstawiłam wit przed badaniem,tsh niestety wciąż 10,61,norma do 4,2 a miałam 14;13 tylko teraz robiłam w innym laboratorium i to by było po półtora miesiąca przyjmowania tej wit D czyli może coś działa, czy nie?mam 38 lat wzrost 1,72 i waga 58,5 (przytylam )przez tarczyce,a czy możesz mi poradzić jak ta kurkumę przyjmować z ta D3 k2, żeby było dobrze ,jaki to ma być odstęp czasu?dodam że biorę jeszcze wit e,selen, cynk,magnez z potasem i b6,b1,ashwagande oraz bacopa. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Czy uda mi się wyleczyć ta tarczyca naturalnie?

   1. Pepsi Eliot 14 września 2017 o 13:52

    to jest mega poważny błąd, nie wiesz więc jaki masz poziom 25(OH)D, zalecam 6 tabletek D3 TiB, plus 1 K2 TiB po śniadaniu. Jeśli będziesz brała nasze suplementy zawsze służymy rozpiską, innych nie rozpisujemy.
    Podaję Ci całą suplementację:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
    Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html
    Selen
    SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
    Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

    Cynk
    1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

    B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
    a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rymień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB, albo Liposomal C TiB , każda będzie świet=nym wyborem

    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Nieszczelność jelita:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit.

    ZAamiast protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę),
    https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html, gdy zjesz ów szejk na wodzie i zrobisz po 3 godziny odstępu od innych pokarmów, spalisz dużo kalorii, tyle ile na potężnym treningu aerobowym. Tak działa czyste białko, jest niezwykle energochłonne.

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

    Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
    Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    Kwas askorbinowy TiB 

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
     
    1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używamy bio olej kokosowy surowy 

    Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Witamina E (naturalna) jw

    Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij
    Całkowicie odstaw kofeinę

  98. Kamila 19 września 2017 o 08:28

   Bardzo,bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Dziękuję z całego serca.Odezwę się tu za jakiś czas i powiem,czy będzie poprawa,a wierzę,ze tak.

  99. Kamila 19 września 2017 o 08:37

   Ah kawę i herbatę odstawiłam od stycznia,słodycze przetworzone od czerwca (oprócz gorzkiej czekolady,i prawdziwej chałwy i sezamkow😊)papierosy odstawione od marca,alkohol pije bardzo rzadko,tylko lamke wina, pszenica odprawiona,nabiał oprucz jajek też,mięso też. No i z Wit B, mam mały problem bo jak rozmawiałam z lekarka, vit B dodają do komórki,a ja mam w głowie guza i torbiel na jajniku, miesiniaka i Endo,więc przyjmuję ta bardzo ostrożnie żeby nie zwiększyć tych guzów.Ah,ćwiczę codziennie minium 20 min jogę,na bardziej ekstremalne ćwiczenia nie mam siły po prostu i faktycznie więcej śpię, tobie relaksacja i medytuje,niedługo też zacznę uzdrawianie medytacyjne.Dziękuję.

   1. Pepsi Eliot 19 września 2017 o 09:21

    No to jesteś na najlepszej drodze do samowyleczenia <3

  100. Matylda 19 września 2017 o 11:58

   Jeśli mogę to też proszę Pepsi ,albo grzegorzadama o wskazówki . Czytam tego bloga jak tylko znajduję czas, ale mam już taki mętlik nie potrafię sobie tego poukładać ,żeby znaleźć jakiś plan działania . Chodzi o mojego syna 14 lat, od 3-4 lat ma problemy skórne na nogach, w zimie na podudziach a w lecie przenosi się to na stopy . Objawia się to małymi czerwonymi plamkami (na tym jakby krostki) ,które zaczynają swędzieć z czasem robią się większe ,a czasami nawet się łączyły w duże plamy . Syn trenuje piłkę nożna i używa często ochraniaczy na golenie, sztuczne getry i buty też jakieś plastikowe . Ostatnia dermatolog mówiła, że to kontaktowe uczulenie. Dodatkowo miewa częste bóle brzucha, czasami jakieś luźne stolce, na twarzy pryszcze. Nie wiem czy to ma związek ,ale wspomnę, że w marcu wylądował w szpitalu , zrobili mu wszystkie badanie jakie uważali za stosowne i stwierdzili jakiegoś wirusa, nie wiadomo jakiego. W tym czasie zmiany skórne ładnie się wygoiły. Dużo wymiotował , 7 dni na kroplówce, bilirubina 3 razy podwyższona. Po tym zajściu zrobiliśmy badanie genetyczne na zespół Gilberta co się potwierdziło, wynik pozytywny. Kompletnie nie wiem co robić ,byliśmy u różnych lekarzy i w sumie to były za każdym razem inne diagnozy i przeróżne maści ,które na chwile pomagają i problem powraca. Nie chcę już ich używać bo pewnie te problemy z brzuchem mogą być ich skutkiem. Chciałabym mu pomóc w inny zdrowszy sposób.. Do tej pory to podaję mu zioła i probiotyki, moczy też nogi w skrzypie z octem jabłkowym. to daje nawet ładny efekt skórny, ale po kilku dniach znowu wyskakują nowe plamki

   1. grzegorzadam 19 września 2017 o 19:48

    syna 14 lat, od 3-4 lat ma problemy skórne na nogach,…… ”

    To są wprost książkowe przyykłady infekcji pasożytniczej, zróbcie biorezonans \
    dokłądny w tym kierunku, poczytaj całość z komentami:
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

    Jak te testy domowe?
    http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/
    Poziom wit. D?

  101. marzennaanna 19 września 2017 o 18:42

   Pepsi zrobiłam badania D3 (25- OH D3 )wynik 26,79 🙁 .D3 + K2 brałam od kwietnia do końca czerwca po 1 kapsułce dziennie najpierw od Zięby i następne opakowanie już od Ciebie (D3 + K2 Ti B) na lato odstawiłam ,wcześniej nie robiłam badań ,ale z tego wynika ,że miałam jeszcze gorszy wynik .Tabletki popijam wodą ,ale czytam tutaj że można ssać? Biorę jeszcze omega- 3Tib i Mace Ti B. Chcę tez usunąć zmiany barwnikowe vit.c ( którą vit. E kupić u Ciebie ).Pepsi proszę o rozpiskę ,bo wcześniej się nie doczekałam 🙂 <3

   1. Pepsi Eliot 19 września 2017 o 21:15

    Bierz 6 tabletek D3 TiB, 1 kapsułkę K2 TiB wraz z 1 mega 3 TiB po śniadaniu., Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed przerwij branie suplementów, dażymy do 60-70. Maca do porannego szejka łyżeczka. E obie są naturalne, możesz wziąć bursztynian E G&G, ja go biorę. <3

    1. marzennaanna 19 września 2017 o 23:41

     <3

    2. marzennaanna 11 grudnia 2017 o 18:38

     Pepsi malutko się podniósł poziom – 33,19 – jak dalej brać <3

     1. Pepsi Eliot 11 grudnia 2017 o 19:07

      6 – 8 tabletek D3 TiB i 1 K2 TiB po śniadaniu razem z czymś tłustym, badania za 2 miesiące

      1. marzennaanna 11 grudnia 2017 o 20:07

       Dzięki <3

  102. Matylda 19 września 2017 o 22:47

   bardzo dziękuję za odpoweidź, zrobię testy o których mówisz jak najszybciej, jedynie z płynem lugola próbowałam i po 8 godzinach była widoczna plama.Smaruję mu też nim którąś z plamek swędzących ( nie wszystkie żeby nie przedawkować) .
   Co do pasożytów to gdy syn był w szpitalu robili mu szereg badań między innymi na pasożyty i wynik był ujemny, ale to pewnie mało wiarygodne badanie z kału (jednorazowe). Mieszkam w Krakowie wiem ,że polecałeś jakiś gabinet biorezonansu w Krk muszę to odnaleźć i zrobić . A badanie microflorascan ? kiedyś dietetyczka mi to poleciła ,ale drogie i jakoś sceptycznie podeszłam do niego.
   D3 nie badałam, ale zrobię to jak najszybciej.
   A krzem , magnez? i inne minerały? witaminy? Syn bardzo mało jada warzyw, owoców trochę więcej , ale bez szaleństw, Lubi soki wyciskane z pomarańczy, grejpfruta , ale czasami jak się dorwie to ma rozwolnienie.
   Od 4 tygodni podaję mu chlorellę, ale w bardzo małych dawkach ,od 0,5 tabletki teraz już 2×2 tabletki.
   Zrobiłam też oliwę magnezową ( z waszego chlorku) , i stosujemy wszyscy w domu. Działa super, jak mnie łapał skurcz po psiknięciu puściło od razu, nawet mamę przestał boleć żylak.

  103. Matylda 19 września 2017 o 23:27

   Grzegorzadam a może kąpiel z solą kłodawską i sodą by coś pomogła ?czytałam gdzieś ją polecałeś , czy tą herbatkę na pasożyty powinni pic wszyscy domownicy?

   1. grzegorzadam 20 września 2017 o 19:56

    U mnie w domu to normalka + chlorek magnezu.
    Herbatkę może pić kto chce, jest naturalna i na pewno nie zaszkodzi.

  104. Matylda 21 września 2017 o 07:50

   a czy ten suplement greens&fruits mógłby zażywać?

   1. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 07:58

    mógłby, ale on będzie dopiero za tydzień, dzisiaj wylatuje ze Stanów

  105. Matylda 21 września 2017 o 12:54

   o to super chętnie zamówię dla całej rodzinki, czyli jeśli nawet się okaże ,że są pasożyty to może te witaminy zażywać? a jaka jest prawda jeśli chodzi o dokarmianie witaminami pasożytów, czy grzybów?
   a bez badania D3 mogłabym mu podawać tą Twoją D3+K2 czy samą D3 nie wiem?Badanie zrobię , ale póki co się przeziębił.. A czym jeszcze mogłabym go wesprzeć.?

   1. Pepsi Eliot 21 września 2017 o 14:07

    po pasożytach, wcześniej zrób kurację np 4 Greensem This is Bio miksując razem z zielonymi liśćmi, pasożyty nie znoszą chlorofilu

  106. Aga 23 września 2017 o 23:34

   Dlaczego w tym preparacie KIDS MULTI (witaminy dla dzieci) – 120kaps [G&G] witamina D jest w formie D2 a nie D3?

   1. Pepsi Eliot 24 września 2017 o 09:39

    bo to jest 100 wegańska kapsułka, jest też wskazana dla alergików, ale i tak zawsze należy podawać dziecku D3 w protokole z K2, a wówczas D2 będzie świetnie wykorzystane, wystarczy zresztą trochę słońca na buzię i nóżki dziecka, tyle że w naszym klimacie przez pół roku jest to właściwie niemożliwe

  107. Matylda 2 października 2017 o 16:52

   Czy mogę prosić o rzucenie okiem mam wyniki syna Witamina 25(OH)D Total 48 ng/ml i teraz pytanie suplementować? Pozostałe wyniki też w normie B12 540 pg/ml 197 — 771 , Ferrytyna (L05) 33 ng/ml 30 — 400, Żelazo w surowicy (O95) 23,73 µmol/l 5,83 — 34,5, czekam jeszcze na cynk i biorezonans w przyszłym tygodniu. Przez przypadek wyszło ,że ma Zespół Gilberta i bilirubina 27, ale to chyba nie ma związku z problemami skórnymi , jedynie z bólami brzucha może . Pepsi kupiłam u Ciebie wit c liposomalną poleciła mi ją Pani dr tyle ,że nie wiem czy raz dziennie wystarczy ?

   1. Pepsi Eliot 2 października 2017 o 16:59

    wystarczy, ona omija układ trawienny, jest jak iniekcja dożylna, a co do D, to bierz 1 D3+K2 TiB po śniadaniu

  108. Matylda 2 października 2017 o 18:40

   ok dzięki zaraz sobie zamówię, a nie mogę znaleźć komentarza gdzie szukać kodów rabatowych?

   1. Pepsi Eliot 2 października 2017 o 19:04

    na stronie głównej, po prawej

  109. Roksana 18 października 2017 o 11:20

   Chciałam zapytać czy osoba starsza (69 lat), z chorobą wieńcową, po zawale serca, która zażywa kwas acetylosalicylowy może zażywać witaminę D3 + K2? Piszesz, że osoby przyjmujące Warfarynę nie powinny przekraczać 50ug witaminy K2 na dobę, ale jak to się ma z kwasem acetylosalicylowym, który również jest lekiem przeciwzakrzepowym.

   1. grzegorzadam 18 października 2017 o 15:11

    K2mk7 nie ma praktycznie związku z krzepliwością krwi, K1 tak.
    Wystarczy okresowo sprawdzać parametry krzepliwości.

  110. grzegorzadam 18 października 2017 o 14:13

   po zawale serca, która zażywa kwas acetylosalicylowy może zażywać witaminę D3 + K2? ”

   Może a nawet powinna, ale po co tyle polopiryny?
   To nie jest lek na serce!
   Jeszcze warfaryna do kompletu.

   Krew świetnie rozrzedza lemoniadka sodowa
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

   i te środki:
   http://www.pepsieliot.com/proste-sposoby-naturalnego-rozrzedzania-krwi/

   Jakie jest pH (średnia dzienna paskami)i kolor moczu?
   Przyjmowanie magnezu?
   Poziom wit.D ?
   Spożywanie wody, soli?

  111. Natalia 29 października 2017 o 17:58

   Grzegorzu,Pepsi mam pytanie dziecko od 2 lat a ma teraz 8 jest na diecie bezglutenowej bo non stop miał opryszczki w buzi i na twarzy i ciągle zapalenie oskrzeli teraz jak zje cokolwiek z glutenem bo chciałam stopniowo go wyprowadzić z tej diety to ma opryszczke już nie wiem co mam robić może powinnam znowu zrobić kuracje antypasozytnicza i dawać jakiś probiotyk? Co polecacie?

   1. Pepsi Eliot 29 października 2017 o 18:02

    pasożyty powinno się tępić na bierząco, to nie jest tak, że raz załatwisz sprawę na zawsze. No i dieta

   2. grzegorzadam 29 października 2017 o 19:16

    teraz jak zje cokolwiek z glutenem bo chciałam stopniowo go wyprowadzić z tej diety to ma opryszczke”

    Jeżeli pomagało a teraz widzisz efekty ponownie, to po co?

    ”może powinnam znowu zrobić kuracje antypasozytnicza”

    logiczne, najpierw porządne badanie na wirusy i pozostałe biorezonansem, poczytaj:
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

  112. marzennaanna 9 listopada 2017 o 18:59

   Doktor w Przychodni Rodzinnej powiedziała mi dzisiaj ,ze D3 bierzemy z wapniem (poleciła calperos 1000 ),a nie z K2 🙂 co Wy na to ? Pepsi dobrze , że jesteś <3

   1. Pepsi Eliot 9 listopada 2017 o 19:04

    yyy … <3

  113. Karola 10 listopada 2017 o 20:49

   Razem z Mamą bardzo lubimy Twojego bloga!! Dzięki Wam zrobiłam vega test. Wyszło że mam niedobory potasu, wit b3, E, kwas foliowy, kuenzym Q10. Na szczęście żadnych pasożytów…. W domu posiadam tylko spiruline i chlorellę. Proszę poleć mi co mam u Ciebie zakupić a także kiedy to brać. Rano, wieczór z posiłkiem czy niekoniecznie. Czy wszystko razem czy osobno. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  114. Karola 11 listopada 2017 o 09:47

   Dzięki za szybką odpowiedź. Wrzucam wszystko do koszyka i czekam na dostawę tego jednego. Wczoraj zamówiłam miedzy innymi maca. Też ma super właściwości! Pozdrawiam gorąco

   1. Pepsi Eliot 11 listopada 2017 o 11:17

    <3

  115. MAŁGORZATA 16 listopada 2017 o 10:34

   Moja 4latka wynik Wit D3 (25OH) ma 20 ng/ml , pepsi naprowadzisz mnie ile dawać jej witaminy d3 ? I czy dla dziecka też z K2? Proszę o odpowiedź? Co polecisz na odporność dla niej z Twojego sklepu ??

   1. Pepsi Eliot 16 listopada 2017 o 11:02

    podawaj jej 2 miarki Liposomalu D3+K2 TiB, tak dla dziecka też z K2, ale w Liposomalu są dobre proporcje właśnie dla dziecka. Odstaw na trochę przed podaniem porcji, żeby wywietrzał alkohol, jest dodany w bardzo neiwielkiej ilości, bo nie ma żadnych konserwantów.

  116. drefet 17 listopada 2017 o 12:21

   witaj,
   „zachorowania na raka trzustki populacji świata w aspekcie spodziewanej (nasłonecznienie) zawartości witaminy D w ich ciałach i niczego takiego nie mówi.” inaczej wygląda podawanie suplementu, jakiegokolwiek w tym wit d, inaczej źródło naturalne,
   wysoki poziom d ponoć też wpływa na sprawy sercowe, kwestia równowagi i indywidualne potrzby organizmu,
   a co z k2m4, widziałam badania na ten temat, jakie jest twoje zdanie?
   jeśli chodzi o gospodarkę wapniowo-magnezową na pewno pomoże bor
   pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 17 listopada 2017 o 20:09

    K2 mK4 pisałam o tym, jest bardzo nietrwałe, nie nadaje się na podawanie go w suplementach, owszem w pokarmach tak,ale pokarmy muszą zawierać K2

  117. drefet 18 listopada 2017 o 09:05

   …i donośnie wit d jeszcze jedno pytanie,
   badania potwiredzają, że nagalaza jej zbyt wysoki poziom wpływa na działanie wit d w orgnizmie, czyli nawet mając wysoki poziom wit d możemy odczuwać skutki niedoboru, czy tez po prostu trudniej nam uzupełnić niedobór do czasu opanowania „ustrojstw” typu wirusy, komórki nowotworowe , które wydzielają owa nagalaze, jestem ciekawa twojej opinii, pozdrawiam , miłego weekendu

   1. grzegorzadam 18 listopada 2017 o 11:20

    badania potwiredzają, że nagalaza jej zbyt wysoki poziom wpływa na działanie wit d w orgnizmie, ”

    Tak, dowiedziono, niektórym badaczom nie wyszło to na ”zdrowie”, a nagalazę
    stwierdzono w szczepionkach, taki czarny koń, pewne znalazł się tam ”przypadkiem” 😉

  118. drefet 18 listopada 2017 o 20:54

   chyba, żle mnie zrozumiałeś, wiem, że w szczepionkach i nie tylko …
   chodziło mi o to jak obniżyć jej poziom, może znasz sposoby? oraz czy skoro jej nadmiar wpływa na działanie wit d, to czy jest możliwe , że uzupełnianie wit d jest utrudnione lub też nawet wysoki poziom d, jest tylko „poziomem” bo jej działanie jest zahamowane przez wirusy…ect produkujące nagalaze,

   1. grzegorzadam 19 listopada 2017 o 10:18

    Zrozumiałem, badanie 25OH oddaje faktyczny jej poziom.
    Na nagalazę GCMaF, praktycznie niedostępny.
    Poczytaj, jest sporo info w sieci.

    ”nawet wysoki poziom d, jest tylko „poziomem” bo jej działanie jest zahamowane przez wirusy”

    Wysoki poziom wit.D (+ 80 ng/ml) likwidują wirusy i grzyby!
    Dlatego dbamy o to na co dzień

  119. drefet 19 listopada 2017 o 14:35

   wolałabym unikać stosowania tak „inwazyjnych” lekarstw, ale dziękuje za odpowiedź,
   w innym wątku rozmawialiśmy , byłam wtedy przed biorezonansem,t
   eraz jestem po , nie wiem czy wykonany prawidłowo i mogę na nim polegać, jestem sceptyczna, nawet jeśli chodzi o badania laboratoryjne ,
   o dziwo pasozytów nie zidentyfikowano, jersini znalezionej w labie czy ebv też nie, za to borelka cysty i grzyby w tym wziewne asparagilus cos w tej kwestii podpowiesz?
   ze swej strony włączyłam do wcześniejszego „leczenia” kwas kaprylowy, szczeć i glutamine oprócz tej z soku z buraka co dnia, myślę o regularnym korzystaniu z sauny, tylko ponoć to co temperatura ubije dobrze jest tez usunąć czymś z organizmu, masz jakiś pomysł andrographis?

   pozdrawiam i życzę miłej niedzieli

   1. grzegorzadam 19 listopada 2017 o 18:44

    przed biorezonansem,teraz jestem po , nie wiem czy wykonany prawidłowo i mogę na nim polegać, jestem sceptyczna, nawet jeśli chodzi o badania laboratoryjne ,
    o dziwo pasozytów nie zidentyfikowano, jersini znalezionej w labie czy ebv też nie, za to borelka cysty i grzyby w tym wziewne asparagilus cos w tej kwestii podpowiesz?”

    Mało danych, miałem do czynienia tylko ze skutecznym zdolnym terapeutą na bicom-ie.
    Ciężko powiedzieć, co powiedzieli w gabinecie, coś sugerowali?

  120. drefet 19 listopada 2017 o 20:59

   owszem…zakupy u nich w sklepie, to mnie nie razi, ale akurat to co proponowali już robię,
   a znasz kogoś w wawie? szykuje się jeszcze do bad pierw włosa, nie wykluczam tez powtórki biorezonansu w innym miejscu i potwierdzenia w labie, odrobaczanie rodziny juz miałam zaplanowane, więc nie zaniecham, choć nie wyszły robale, borelke też mam „niepewną” , i takich niepewnych…spraw więcej, z całą pewnością efekty mojego”leczenia”są, choć nie błyskawiczne, nigdy nie byłam całkowicie nieświadomym konsumentem czy pacjentem…ale już od dawna ,każdego dnia się uczę…to też na plus 🙂 takie miejsca jak to i rozmowy z tobie podobnymi osobami są dla mnie możliwością wymiany myśli, poszerzenia wiedzy czy nawet polemiki na dany temat, nikogo nie traktuję jak „guru”, taki mam charakter…i do wszelkiej maści uzdrowicieli podchodzę z dystansem i sporym sceptycyzmem, uniwersalnej recepty nie ma , organizmy są różne i nikt mojego nie zna lepiej ode mnie, ciepło pozdrawiam w ten chłodny wieczór 🙂

   1. grzegorzadam 20 listopada 2017 o 00:24

    -”…..takie miejsca jak to i rozmowy z tobie podobnymi osobami są dla mnie możliwością wymiany myśli, poszerzenia wiedzy czy nawet polemiki na dany temat, nikogo nie traktuję jak „guru”, taki mam charakter…i do wszelkiej maści uzdrowicieli podchodzę z dystansem i sporym sceptycyzmem, uniwersalnej recepty nie ma , organizmy są różne i nikt mojego nie zna lepiej ode mnie, ciepło pozdrawiam w ten chłodny wieczór 🙂 ”

    pOdchodzę tak samo i tego się trzymam, testuję, sprawdzam, i im więcej wiem, tym mniej
    wiem, …. , A różnimy się metabolizmem np. i już jest zagadka ..
    Nie ma tu guru ani ”utytłanych” lekarzy”, którzy nie rozumieją, ze zwykłą sodą czy wodą z solą
    mogą czynić ”cuda” 🙂

    zrób APW, co potrafi zrobić aluminium czy rtęć, nieprawdopodobne wręcz..

    Dobrej nocy 🙂

  121. drefet 20 listopada 2017 o 18:03

   tak, apw zrobię, myślę tez o laboratoryjnych parametrach, choć one podobno mało miarodajne,
   o ile dobrze pamiętam , twoja córcia zmaga się z borelka? u mnie testy niby ujemne, jedyny ślad to krętki p 41 w wester blocie ig g a w bad cd3-cd57 wyszła chroniczna, w biorezonansie cysty,
   pije czystek, szczec, przez jakis czas andrographisale dolegliwości z kolanami nie dają swobodnie funkcjonować…o ile to z powodu borelki, jak wy się zmagacie?

   1. grzegorzadam 20 listopada 2017 o 23:05

    o ile dobrze pamiętam , twoja córcia zmaga się z borelka? ”

    Nie, bez paniki, nie ma objawów, dbam o układ odpornoćciowy.
    Borelioza jest powszechna…
    Problemem był wirus mózgu i przywra kocia w płucach, na razie spokój.
    Muszę sprawdzic na dniach jak to wyglada obecnie.

    Ja też mam ponoć 3 szczepy, nie walczę, trzeba dbac o pH, nawodnienie,
    zakwaszenie żołądka, dostawę witamin, minerałów, zioła spożywać.

    Nie mają prawa się uaktywnić, nie ma warunków, nie ma agregacji, nie ma problemu,
    jak matematyka 😉

  122. drefet 21 listopada 2017 o 09:11

   no to super, że się pieroństwo nie uaktywnia, jak rozumiem biorezonnasem sprawdzasz? czy w labie też robisz?
   jeśli chodzi o nawodnienie i ph co myślisz o javie , drogie cholerstwo , ale jedyna woda z takim ph i jeszcze w szkle,
   u mnie też przez ponad 20 lat, o d czasu rumieni nie było nijakich oznak działania ( tez 3 szczepy), ale teraz kontuzja prawie 2 letnia kolana i doszło drugie kolano bez kontuzji , jedynie po znacznym obciążeniu…a dokucza potwornie…
   matematyka 🙂 tak piękna,konkretna ale też abstrakcyjna…
   udanego dnia i zdrówka

   1. grzegorzadam 21 listopada 2017 o 09:57

    ”że się pieroństwo nie uaktywnia, jak rozumiem biorezonnasem sprawdzasz? czy w labie też robisz?”

    Te 2 zostały praktycznie zlikwidowane, borelioza, grzyby to długotrwałe procesy, trzeba
    podnosić odporność, pilnowac poziomu D (wysokiego zimą) a organzim sam sobie radzi, leukocyty porządkują.

    ”drogie cholerstwo , ale jedyna woda z takim ph i jeszcze w szkle,”
    Bez sensu, jeżeli chcesz znać moją opinię, nie pH TYLKO się liczy, ale POZIOMY
    magnezu i wodorowęglanów, odsyłam do genialnej książki Sircusa – ”Woda życia”
    Każdy rodzić powinien mieć i stosować- 95% ”chorób” nie ma po prostu racji bytu.
    Lekarze też powinni to łyknąć, ale oni korzystają z innych ”konspektów” i jest jak jest..

    ”o d czasu rumieni nie było nijakich oznak działania ( tez 3 szczepy), ale teraz kontuzja prawie 2 letnia kolana i doszło drugie kolano bez kontuzji ,”
    To oczywiste, od stresu (Hammer), urazu fizycznego, straty najbliższych czyli SPADKU ODPORNOŚCI
    mogą te procesy się uaktywnić.
    Szczególny okres do dbania o siebie, magnez woda witaminy.
    Ten rumień to prawdopodobnie wirus- kolisty owalny kształt, boreliozę łapiemy często już przed porodem,
    kleszcze nie mają z tym za wiele wspólnego.

    ”konkretna ale też abstrakcyjna…”
    Nie ma tu żadnej abstrakcji- zakwaszenie komórkowe, agregacje i zaczyna się jazda.
    Matematyka i biochemia.

    1. drefet 22 listopada 2017 o 09:36

     „Ten rumień to prawdopodobnie wirus- kolisty owalny kształt”
     nie wiem co to było, bo było jak byłam jeszcze dzieckiem, w tym czasie to były wakacje, spędzałam głównie w lesie, jagody, maliny…a później były rumienie malutkie 2 czy 3, ok 2cm zeszły po maści od dermatolog , robiona w aptece, siniały na zimnie, pogrubione na zewnątrz, tyle pamiętam, żadnych innych dolegliwości nie było wtedy, żadnych badań i żadnego leczenia,
     teraz diagnoza rzs, wątpię..choć sprawdzam wnikliwie, póki co obeszło się bez specyfików p doktora, i naświetlania promieniami x, ale jeszcze nie jest to etap zadowalający, wciąż „leczę” zauważyłam poprawę po zwiększeniu boru(6g), ale wprowadziłam tez inne rzeczy, więc trudno az tak zawyrokować co pomaga…czasami nie musi to przecież być reakcja natychmiastowa.

     1. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 09:52

      „leczę” zauważyłam poprawę po zwiększeniu boru(6g),”

      6 g ? W jakiej formie?

      ”teraz diagnoza rzs, ”
      To się leczy.

      ”siniały na zimnie, pogrubione na zewnątrz, tyle pamiętam, żadnych innych dolegliwości ”
      Coś jest, jakaś infekcja, czasami latami przyczajona, dziesiątkami lat.

  123. drefet 22 listopada 2017 o 11:54

   2x po 3g 3 formy boru w kapsułkach amerykańskiej firmy ,
   leczy pod warunkiem , że to trafna diagnoza a to już jest wielki znak ?
   no właśnie, coś jest, po 1 dniu włączenia kwasu kaprylowego , po raz pierwszy od dawna jeżyk wyglądał prawie normalnie…jadam dużo owoców, i nie bardzo wiem jak zmodyfikować dietę , aby była przeciw grzybicza, ale wykluczała to czego aktualnie nie jadam, musiałaby być wysokotłuszczówka albo białkowa…a na ten moment to nie ma sensu…

   1. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 12:12

    2x po 3g 3 formy boru w kapsułkach amerykańskiej firmy ,”

    Miligramy? 😉

    Są różne poglądy na temat diety przeciw grzybom 😉

  124. drefet 22 listopada 2017 o 14:04

   oczywiście mg 🙂
   wiem, w ogóle są różne poglądy na temat wszelakich diet

   1. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 14:44

    Nie zwracam uwagi na diety, podstawą powinna być organiczna czystość.
    To jedyny ważny czynnik.
    Boru terapeutycznie można wg biochemika Lasta pobierać dużo więcej.
    Poczytaj.

    1. drefet 22 listopada 2017 o 16:21

     tylko jak te „czystość” osiągnąć…to troszkę utopia…kupuję „bio”, „eko””organic”…ale na każdym kroku spotykam się z oszustwami i to na nie małą skalę…nieuczciwość producentów , sprzedawców…
     o borze dowiedziałam się stosunkowo niedawno, a mój organizm zareagował na niego bardzo dobrze, ewidentnie był niedobór,
     początkowo lekka obawa , w końcu sama dobijałam tym karaluchy, ale skoro im płucka wysusza…to i na moja wode w płucach powinno pomóc” taka konkluzja była

     1. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 17:27

      w końcu sama dobijałam tym karaluchy, ale skoro im płucka wysusza…to i na moja wode w płucach powinno pomóc” taka konkluzja była”

      Słusznie, człowiek jest dla boraksu za duży 😉

      ”ale na każdym kroku spotykam się z oszustwami i to na nie małą skalę…nieuczciwość producentów , sprzedawców…”

      Trzeba sobie jakoś radzić 🙂

  125. Marek Piątnicki 1 grudnia 2017 o 15:28

   Trzeba patrzeć na produkty i jego producenta. Ja sporo sie nachodziłem, nasłuchalem, poczytał i dzięki Tobie tez trafiłem na produkty, którym ufam. Znajomy polecił mi naturala, nie myslałem, że to spoko, bo wysyłka, bo online, myślę jakas akwizycja, ale składy dobre, przetestowałem i zostałem z tym. K2 daje i K i D, odporność, wzmacnia kości i krzepniecie, dobra opcja

   1. ankalub 7 grudnia 2017 o 13:15

    K2 powinnna być podobno w wersji MK7. Do tego D i to jest dobry zestaw faktycznie. I D robi białka, a K2 je aktywuje dzieki czemu lepiej działa watroba i inne organy. Krew i kosci tez sa mocniejsze.

    1. grzegorzadam 7 grudnia 2017 o 13:48

     To jest opcja, w jedzeniu MK4, kiedyś ludzie nie chorowali na próchnicę,
     W. Price nazwał to czynnikiem X
     https://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/on-the-trail-of-the-elusive-x-factor-a-sixty-two-year-old-mystery-finally-solved/#article

  126. A.M. 28 grudnia 2017 o 18:35

   Witam, mam prośbę, czy mogłaby Pani powiedzieć, ile gram tłuszczu (smalcu) trzeba do witaminy D3 + K2, 5000 jednostek? Gdyż jestem inżynierem i muszę wszystko mieć dokładnie w liczbach i gramach i przepisowo. Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam, Antonio.

  127. Ella 10 stycznia 2018 o 18:19

   2 miesiące temu zrobiłam sobie poziom D3 – wynosił 16. Przyjmowałam dziennie 8000 jednostek dziennie D3 oczywiście w protokole z K2. Dzisiaj wynik – 60!
   Ile teraz przyjmować witaminy D3 z K2? Proszę doradźcie.

   1. Pepsi Eliot 10 stycznia 2018 o 22:16

    brałaś naszą TiB?

   2. Kamyczek 19 lutego 2018 o 13:29

    łyżeczka herbaciana, albo szklanka herbatki z łyżeczką masła.

  128. Ella 12 stycznia 2018 o 10:03

   Nie, ale teraz chcę kupić – stąd moje pytanie. Czy powinnam kupić witaminę K2 TiB (mam jeszcze trochę D3 4000j), czy D3+K2 TiB – wtedy to będzie 2000j.

   1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2018 o 11:54

    K2 wystarczy i możesz brać 2 D3 ( w sdumie 8000 ) i 1 K2 najlepiej po śniadaniu wraz z 1 Omega 3 TiB. Jeśli oczywiście masz dość niski poziom. Ile masz 25(OH)D?

  129. Ella 13 stycznia 2018 o 14:16

   2 miesiące temu zrobiłam sobie poziom D3 – wynosił 16. Przyjmowałam 8000 jednostek dziennie D3 oczywiście w protokole z K2. Aktualnie wynik – 60. Czy teraz powinnam brać D3 (4000j) + K2 TiB, czy D3+K2 TiB (czyli 2000j)?

   1. Pepsi Eliot 13 stycznia 2018 o 15:19

    idealnie, bierz teraz 4000 bo jeszcze jest mało słońca

  130. grzegorzadam 14 stycznia 2018 o 10:01

   ”Nowy przegląd kliniczny opublikowany w Journal of the American Osteopathic Association (JAOA) sugeruje, że nadużywanie kremów przeciwsłonecznych spowodowało gwałtowny wzrost liczby osób z niedostatecznym lub niedostatecznym poziomem witaminy D.

   Opisują również, w jaki sposób niektóre choroby przewlekłe hamują w dużym stopniu zdolność metabolizowania witaminy D z pożywienia wskazuje,

   że prawie 1 miliard ludzi na całym świecie (!)

   ma obecnie niewystarczające poziomy tego niezbędnego mikroelementu.”

   http://www4.dr-rath-foundation.org/Newsletter/articles/new-clinical-review-finds-sunscreen-use-causing-widespread-vitamin-d-deficiency.html

  131. ewka.lo 17 stycznia 2018 o 11:18

   Hej Pepsi:)
   Ile powinnam podawać D3 z K2 dla dziecka/5/,jest niedobór-25OHD-19,64.Po jakim czasie mogę oczekiwać poprawy,sprawa się ma z domniemaną astmą na podst.wyników.Na razie podaję po sztuce i połowę K2,mam TIB,nie było wersji połączonej,więc wzięłam co jest.Mamy też chlorellę,oraz C 1000.Twoje zabawki,więc pisz proszę.Pozdro!

   1. Pepsi Eliot 17 stycznia 2018 o 12:00

    podawaj mu 2 tabletki D3 TiB i połowę K2 po śniadaniu,dobrze jakbyś dołożyła Omegę 3 dla dzieci G&G (zaraz z powrotem będzie w sklepie) badanie za 2 miesiące, na 5 dni przd przerwij suplemnetację. Dążymy do poziomu ponad 50. Chlorellę może chrupać 1,5 grama dziennie, zacznij od 1/4 tabletki jak dziecko jeszcze nie brało i co tydzień zwiększaj o 1/4. C 1000 możesz utłuc w moździerzu (ogromna tabletka, dla siebie też tłukę) i podawać dziecku z miodem. <3

  132. ewka.lo 18 stycznia 2018 o 10:56

   Serdecznie dziękuję za dodatkowe info.,którego tu pełno:)
   Dobrego dzionka:) btw.świetny ten filmik z lasu.

   1. Pepsi Eliot 18 stycznia 2018 o 11:00

    <3

  133. Argumental 25 stycznia 2018 o 12:02

   Pepsi, które z Twoich witamin D3 i K2 są wegańskie? Pytam o skład (szukam pochodzenia roślinnego) i przygotowanie (nietestowane na zwierzętach).

   1. Emanuela Urtica 25 stycznia 2018 o 12:26

    K2 jest w 100% wegańska: roślinna otoczka i vegan skład (natto), jednak D3 jest z owczej lanoliny, więc niestety odpada.

   2. Pepsi Eliot 25 stycznia 2018 o 12:33

    D3 tak naprawdę skutecznego nie ma wegańskiego, D3 TiB jest z lanoliny – z runa owczego. Ścina się futro owcy, ale owca żyje. K2 TiB jest wegańskie, też w wegańskiej kapsułce.
    W Multi kids G&G mamy cały produkt wegański póki co z D2, ale i tak zmieni się na D3.

  134. Argumental 25 stycznia 2018 o 13:12

   Wdzięki dziewczyny za odpowiedzi. Czytam jednak tu i tam o D3 pochodzenia roślinnego. Co o tym wiecie (nie chcę podawać linku do konkurencji)?

   1. Pepsi Eliot 25 stycznia 2018 o 13:22

    wiem dużo, działa słabo, ale jak Ci się podoba idź do konkurencji, a potem wróć 🙂

  135. Argumental 25 stycznia 2018 o 14:41

   Nie może mi się podobać, bo nic o niej nie wiem. Jestem tutaj, więc nie odsyłaj mnie do konkurencji, bo pójdę. 😉 Po prostu los zwierząt jest dla mnie bardzo ważny.

   1. Pepsi Eliot 25 stycznia 2018 o 15:05

    Jestem od 30 lat roślinożerna, i wiem jedno, roślinożerne zwierzęta zjadają białko zwierzęce w malutkich ilościach, mimochodem, ale nieprzypadkowo. A tutaj chodzi o runo owcze. Wełna to ekologia i pewnie miałaś kiedyś na sobie sweter w wełny. Zarówno zwierzęta, jak i marchew, jak i drzewo, jak i dżdżownica mają świadomość. Jedne mikro, inne trochę większą, jednak mają. Nie ma cofania się, my już nigdy nie będziemy ani marchewką, ani drzewem, ani zwierzęciem, jednak jesteśmy częścią tego samego źródła, tak jak cała świadomość Światła. Ty podejmujesz decyzję, ja już podjęłam. Love.

    1. Argumental 25 stycznia 2018 o 16:13

     Tak, czy owak przyjrzę się witaminom, które polecasz. Też love. 🙂

     1. Pepsi Eliot 25 stycznia 2018 o 16:28

      absolutnie, źle mnie zrozumiałaś, Tobie akurat tych nie polecam, znam Twoje zdanie i nie polecam.

   2. Bursztynek 18 lutego 2018 o 21:46

    Argumental, nie przesadzaj….przeciez Pepsi tlumaczy ze Wit D3 z lanoliny jest najlepsza i NATURALNa! najlepiej sie wchlania

  136. MrStivooo 18 lutego 2018 o 21:28

   Witam szukam i czytam i nie mogę się doszukać moja ciocia za każdym razem gdy próbowała zażywać wit d3 k2mk7 to zaczynało jej bić mocniej serce i podnosiło się jej ciśnienie czym może to być spowodowane

   1. Pepsi Eliot 18 lutego 2018 o 21:35

    nadwrażliwością

    1. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 23:37

     albo niedoborem magnezu drastycznym.
     Częsta reakcja.

     1. Pepsi Eliot 19 lutego 2018 o 10:09

      tak

   2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 11:50

    Nie można pobierać wit.D bez magnezu!

    1. MrStivooo 19 lutego 2018 o 17:56

     a to jakie badania najlepiej zrobić na poziom magnezu

     1. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 21:00

      W Polsce nikt tego nie wykonuje.
      To z krwi o niczym nie informuje.
      W badaniu włosa może być informacja.
      Działamy profilaktycznie, czyli kąpiele, suplementacja, oliwka i dieta magnezowa.

      1. MrStivooo 19 lutego 2018 o 21:59

       Bardzo dziękuję za pomoc

      2. MrStivooo 20 lutego 2018 o 15:50

       Jeszcze mam jedno takie głupie pytanie skąd wiadomo kiedy jesteśmy namegnezowani odpowiednio 😉

      3. Pepsi Eliot 20 lutego 2018 o 16:34

       zobacz jakie są objawy braku magnezu, jest wpis niejeden na blogu

  137. Annemone 18 lutego 2018 o 22:31

   Pepsi a napiszesz proszę coś więcej o chelatacji aluminium i innych metali ciężkich. Mój maluszek wyszło że zatruty i nie wiem go pooczyszczać?

   1. Pepsi Eliot 19 lutego 2018 o 10:18

    Aluminium nasz jabłczan magnezu TiB, rtęć wiadomo: chlorella, kadm: spirulina, dobrze byłoby stosować terapię 4 szklanek, tylko delikatnie w odpowiednich dla dziecka mniejszych dawkach. http://www.pepsieliot.com/metale-ciezkie-a-zaburzenia-zachowania-u-dzieci/

    1. Anemonne 19 lutego 2018 o 17:15

     Ogromnie dziękuje właśnie zamawiałam shape i greens wezmę tez magnez.
     Warzywex <3

  138. Okoń 19 lutego 2018 o 12:39

   Zbadałem wit D3 na początku maja 19. całe lato wystawiałem się na słońce bez suplementacji, zbadałem we wrześniu 59.

   1. Pepsi Eliot 19 lutego 2018 o 13:46

    no i teraz bierz, bo zleci

   2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 14:19

    A teraz?

  139. Natiluz 19 lutego 2018 o 14:32

   Pepsi kochana, mam pytanie. Pisałam w innym komentarzu, że mam obecnie poziom witaminy D3 we krwi 97. To dla mnie ważne, gdyż choruję na lupusik:) Wciąż biorę D3 i K2. Obecnie 4000 i 150. Myślę, że powinnam już zmniejszyć dawkę D3 i przy tym pojawia się wątpliwość. Czy przy 2000 D3 mogę brać 200 K2? Chcę zwiększyć K2 ze względu na osteoporozę posterydową i hiperglikemię. Będę wdzięczna kochana za odpowiedź.
   Ps. mój lekarz chce, bym przeprowadziła łagodną głodówkę leczniczą, gdyż zmniejszamy steryd i niestety lupus szaleje… tylko się trochę obawiam, gdyż jestem chuda jak patyk i boję się utraty kolejnych kg. Ale myślę, że największe blokady i strachy w głowie. Chcę wreszcie zawalczyć o siebie, bo obecna dieta (mimo, że od kilku lat restrykcyjna, bez alergenów itd.) nie pomaga. Może też surową laską zostanę :)) Ściskam i buziaki przesyłam <3

   1. Pepsi Eliot 19 lutego 2018 o 14:39

    na surawce się chudnie niestety. Dobry masz wynik D. Na teraz może weź naszą D3 + K2 TiB do ssania po śniadaniu. Natomiast koniecznie bierz magnez TiB, lub G&G.

    1. Natiluz 19 lutego 2018 o 14:42

     Dziękuję 🙂 Dużo tego wszystkiego biorę. Mam zleconą też kurację chlorellą. Zamówiłam w tamtym tygodniu chlorellę TiB <3

     1. Pepsi Eliot 19 lutego 2018 o 14:45

      spoko, ja też dużo biorę

      1. Natiluz 19 lutego 2018 o 15:02

       A co sądzisz o bezglutenowych kaszach typu gryczana, jaglana, komosa i od czasu do czasu jedzenie ciecierzycy w przypadku nieszczelnego jelita i chorób autoimmunologicznych? Wiem, że to może szkodzić, ale jem te produkty, bo gdybym to jeszcze wykluczyła… to chyba w ogóle bym zniknęła:)

      2. Pepsi Eliot 19 lutego 2018 o 16:12

       co do strąków , trzeba mieć mocne kichy, i niezbyt dużo estrogenów, a reszta spoko, kasza gryczana to super aminokwasy, też quinoa

   2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 16:33

    Nie polecił fachowiec diagnozy pasożytów?

    Retoryczne, oni tego nie polecają..
    Zrób sobie biorezonans profesjonalny i badanie włosa.

    1. Natiluz 19 lutego 2018 o 19:29

     dzięki :*

    2. Natiluz 19 lutego 2018 o 19:31

     grzegorzadam, miałam kuracje przeciwpasożytnicze. Obecnie dużo wszystkiego biorę, stosowałam ziemię okrzemkową, msm + wit. c, piję ciągle bor, moczę nogi w wodzie z chlorkiem magnezu (teraz miałam przerwę), biorę ldn, różne inne witaminy i suplementy. Ale póki co nie pomogło. Mam straszny problem jelitowy – dysbioza, sibo, niestety jelita wszystko trzymają więc stan zapalny się nasila. Dziwne jest to, że ja w takiej sytuacji nie tyję, tylko chudnę… no baba 26 lat i waga 35 kg to lekki dramat powiedziałabym. Więc jem na siłę to co mogę, ale stan zapalny się nasila. Dlatego pomysł z głodówką leczniczą. Biorezonans też w planach.

     1. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 20:57

      baba 26 lat i waga 35 kg ”

      Masz kwas w żołądku? Bez tego jelit nie naprawisz.

      1. Natiluz 19 lutego 2018 o 21:33

       Kilka lat temu brałam kwas solny, ale gorzej z żołądkiem było. To było za czasów, gdy byłam na diecie paleo. Teraz mam też podrażniony żołądek, ale wiem, że trawienie u mnie wysiadło całkowicie.

      2. Natiluz 21 lutego 2018 o 15:36

       Dzięki, czytałam <3 Działać muszę, bo dziś takie samopoczucie, że…
       no, trzeba jakoś umysł wyłączyć.

  140. Okoń 19 lutego 2018 o 14:34

   Biorę biorę, tylko chwilowo mam z takiej firmy co nazywa się prawie jak monsanto 🙂

  141. Okoń 19 lutego 2018 o 14:40

   Teraz nie wiem.

  142. Baśka 19 lutego 2018 o 14:53

   Pepsi czy Wit D3 z K2mk7 nie zaburza krzepnięcia krwi? Miałam 2 operacje serca i teraz przy metalowej zastawce mitralnej przyjmuję acenokumarol na rozszerzenie krwi. Mimo to od dość dawna lykam też Wit D3 K2mk7 TiB.

   1. grzegorzadam 20 lutego 2018 o 17:07

    Acenokumarol (opis profesjonalny)
    …..
    Syntetyczna pochodna hydroksykumaryny, antagonista wit. K. Pochodne kumaryny hamują γ-karboksylację cząsteczek kwasu glutaminowego prekursorów czynników krzepnięcia zespołu protrombiny (II, VII, IX, X) i powodują powstanie ich nieaktywnych akarboksylowych postaci (PIVKA)
    ….
    Działania niepożądane

    Często: krwotok z różnych narządów, którego wystąpienie jest zależne od dawki produktu, wieku pacjenta i rodzaju zasadniczej choroby (ale nie od czasu leczenia); najpoważniejszym powikłaniem leczenia przeciwzakrzepowego są krwawienia o różnym stopniu nasilenia, jak: niewyjaśnione krwawienia z nosa lub krwawienie z dziąseł, niewyjaśnionego pochodzenia siniaki; obfite krwawienie lub sączenie po skaleczeniu lub z rany; obfite krwawienie miesiączkowe; nieoczekiwane krwawienie z dróg moczowopłciowych; krew w moczu; krwiste lub czarne, smoliste stolce; kaszel z odpluwaniem krwistej plwociny lub krwiste wymioty; krwawienie do skóry, do mózgu, krwawienie do oczu.
    Rzadko: reakcje alergiczne, utrata apetytu, nudności, wymioty, łysienie. Bardzo rzadko: zapalenie naczyń, uszkodzenie wątroby, krwotoczna martwica skóry.
    Pojedyncze duże dawki rzadko powodują objawy przedawkowania. Przedawkowanie pojawia się najczęściej w wyniku przewlekłego stosowania dawek większych niż terapeutyczne. Najczęstszym objawem przedawkowania są krwawienia do skóry, krwiomocz, krwiaki, krwawienia z przewodu pokarmowego, krwawe wymioty, krwawienia z macicy, z nosa, dziąseł, krwawienia do stawów.
    Badania laboratoryjne wykazują krańcowo niskie wartości wskaźnika protrombinowego Quicka (lub wysokie wartości INR), znaczne przedłużenie czasu rekalcyfikacji lub czasu tromboplastynowego (kaolinowo-kefalinowego), zaburzoną γ-karboksylację czynników II, VII, IX i X. Nie zaleca się stosowania syropu z ipekakuany (wymiotnicy), płukania żołądka w połączeniu z zastosowaniem węgla aktywowanego i cholestyraminy. U osób nieleczonych uprzednio lekami przeciwzakrzepowymi bez zaburzeń świadomości, śpiączki, drgawek i objawów krwawienia, którzy zgłosili się w ciągu 1 h od przyjęcia leku, można wywołać wymioty i wykonać płukanie żołądka za pomocą sondy o dużej średnicy, a następnie podać węgiel aktywowany.
    Cholestyramina może przyspieszać eliminację leku. Antidotum: fitomenadion (w ciągu 3–5 h może znieść hamujący wpływ acenokumarolu na wątrobową hydroksylację czynników krzepnięcia). W przypadku nagłego ciężkiego krwotoku należy przetoczyć świeżą, pełna krew lub rekombinowany czynnik VIIa z wit. K1. W umiarkowanych krwotokach podać p.o. 2–5 mg wit. K1; w przypadku istotnego zmniejszenia krzepnięcia – powoli i.v. 5–10 mg. W przypadku klinicznie nieistotnego krwotoku (np. krótkotrwałe krwawienie z nosa, małe krwiaki) często wystarczające jest okresowe zmniejszenie dawki leku.”

    Niezły ten hamulec.

  143. Baska 19 lutego 2018 o 22:08

   Oczywiście miało być ‚rozrzedzenie krwi’

  144. Maria 23 lutego 2018 o 22:30

   Witam
   Moja mama (75 lat) ma 100% zatkaną lewą tętnicę szyjną i 60% prawą. Lekarz zalecili jedynie polocard i obserwację. Oprócz tego mama przyjmuje m.in. leki obniżające cholesterol i leki (doustne) na cukrzycę typu 2. Rozważam suplementację wit. K2 MK7. Zastanawiam się nad dawkowaniem oraz nad tym, czy wskazane będzie równoczesne włączenie wit. D3.
   Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie….
   Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 10:02

    jaki ma poziom 25(OH)D ? myślę że bezwzględnie będzie jej potrzebna i D3 w protokole z K2, B complex, magnez, witamina C, E i A,

   2. grzegorzadam 24 lutego 2018 o 20:04

    3 razy NIE.

    MAGNEZ, WIT. D , K2, ZERO wapnia, KWAS NIKOTYNOWY, duuuuŻo wody z odrobiną soli prawdziwej na szklankę, SODA.

  145. Maria 24 lutego 2018 o 11:01

   Dziękuję, muszę ją wysłać na badania….

  146. Marek75 26 lutego 2018 o 12:16

   Droga Pepsi

   Z chwila gdy dowiedzielismy sie ze moja zona ma raka piersi z przezutami zaczelismy suplementowac jej diete

   Od ponad 2-ch miesiecy zona jest na diecie roslinnejz malymi akcentami chudego miesa drobiu. Wiec od poczatku

   Duzy poziom kwasu ALA i oleju lnianego z pasty budwinga uczula raka na chemiotrapie- jestesmy po pierwszym cyklu- efekty uboczne w pierwszych 2 dniach – godzinny bol kosci i wnetrznosci, i ogolne zmeczenie przez tydzien- od piatku weszlismy w drugi tydzien.

   Przed zasnieciem kwas ALA 600 i odrobina oleju konopnego (zwykly)

   Dla zmiany smaku pasy budwinga- raz w formie ze czosnek a raz w formie deseru z owocami

   Typowy dzien mojej zony

   6:30 kwas ALA 600 i odrobina oleju konopnego (zwykly)

   8: 00 sniadanie + pasta budwinga, Tumeric 1000, vitamina b complex 100 dodatkowo liposol Vit c 1000 x 1

   10:00 sok z marchwi i buraka +liposol Vit c 1000 x 1

   11:00 odrobina pasty budwinga liposol Vit c 1000 x 1
   11:30 Drzemka

   12:00 zielone smoofi +liposol Vit c 1000 x 1

   13:00 odrobina pasty budwinga liposol Vit c 1000 x 1

   14:00 obiad + wit d3 i k2(5000mj) + wapno z herbalifu +dodatkowo liposol Vit c 1000 x 1

   15:00 Spacer po dzieci do szkoly

   16:00 sok owocowy +liposol Vit c 1000 x 1

   17:00

   18:00 kolacja + b complex 100 + kwas foliowy, wit d3 i k2(5000mj), liposol Vit c 1000 x 1

   przed zasnieciem kwas ALA 600 i odrobina oleju konopnego (zwykly)

   Chcemy wlaczyc spiruline i chlorella po informacji zatrucia olowiem ale koliduje to z vitamina c
   Prosze o pomoc gdzie mozna by bylo wcisnac spiruline i chlorelle

   Pozdrawiam

  147. Zuzia Małopolska 28 lutego 2018 o 18:51

   Cześć,
   Kupilam w Tib D3+K2 ssanie. Przyjmując zalecaną dawkę około 9000IU zjem przy okazji ogromne ilości k2-tak ma być?
   A może lepiej będzie jeśli zakupię D3 i osobno k2?

   1. Pepsi Eliot 28 lutego 2018 o 19:31

    Możesz ssać 2 tabletki i 3 tabletki D3 TiB dodatkowo, albo tak jak mówisz. D3 TiB dopiero leci.

  148. Malezja 9 marca 2018 o 22:14

   Hej Pepsi, właśnie odebrałam z mężem wyniki poziomu D3. Mój wynik: 38, męża: 31. Pytanie: ile brać teraz pigułek by się podnieść? Mam w domu świeżutkie opakowanie D3+K2 TiB i jeszcze kilka tabletek D3 TiB i prawie całe opakowanie K2. Co dokupić i ile brać?

   PS. Od roku suplementuję D3 i K2 z TiB. Na piczątku z poziomu 10 podniosłam się po 2 miesiącach (to był maj) do 80 (brałam 6 tabletek D3 TiB + 1 K2 TiB). Potem już tylko dawka podtrzymująca: po 1 tabletce D3 i co 3 dzień 2 tabletki (zawsze z 1 K2).

   Z góry dziękuję za instrukcje 🙂
   Pozdrowienia gorące!

   1. Pepsi Eliot 9 marca 2018 o 22:30

    Bierz 1 D3+K2 TiB i 2 D3 TiB, i koniecznie jakiś magnez TiB, lub G&G. Mąż 2 D3+K2 TiB + 1 D3 TiB po śniadaniu, a jak Wam się skończy D3+K2, trzeba adekwatne ilości dobrać z D3 TiB
    i K2 TiB. Oboje magnez np chlorek TiB, lub jabłczan i dobrze byłoby brać D3+K2 wraz z 1 Omega 3 TiB. <3

    1. Malezja 25 maja 2018 o 22:34

     Hej Pepsi, po 2 miesiącach suplementacji D3 TiB + K2 TiB (wraz z jabłczanem magnezu i Omegą 3), mój poziom D3 wynosi 53,3 a męża poziom 52,5. Jaką dawkę D3 mamy teraz stosować (mam w domu D3 TiB i K2 TiB – jako osobne tabletki).
     Ślemy pozdrowionka!
     Dzięki,
     M

     1. Pepsi Eliot 26 maja 2018 o 07:06

      A ile braliście D3TiB przez te 2 miesiące?

      1. Malezja 26 maja 2018 o 09:05

       Mąż 4, a ja 3 (on miał poziom 31, a ja 38).
       Dzięki!

      2. Pepsi Eliot 26 maja 2018 o 18:42

       On niech bierze 2 i 1 K2, a Ty też 2 D3 i 1 K2 TiB , w dni plażowe, gdy bierzecie kąpiel słoneczną rozebrani do majtek, głęboko wyciętych nie bierzcie wcale.

   2. grzegorzadam 10 marca 2018 o 08:22

    Na piczątku z poziomu 10 podniosłam się po 2 miesiącach (to był maj) do 80”

    jest odpowiedź.

  149. Cassie 10 marca 2018 o 19:39

   Pepsi ile gram tluszczu potrzeba by D3K2 wchlonely się? Czy lyzeczka (5g) oleju kokosowego wystarczy?

   1. Pepsi Eliot 10 marca 2018 o 22:35

    Może być tłuszcz, który był w śniadaniu.

  150. Aga 12 marca 2018 o 14:48

   Witam , syn ma niedobór witaminy d, lekarz zalecił suplementację d3 , k2mk7 a i e. Jaka jest najlepsza wit a naturalna bez chemii , proszę o poradę. Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 12 marca 2018 o 15:05

    Liposomal D3+K2 TiB, naturalna E G&G, A najlpeiej z pożywienia, albo betakaroten też z pożywienia, i koniecznie jeszcze magnez

  151. Tako 19 marca 2018 o 17:05

   Pepsi, Grzegorz, mam wynik poziomu wit. D3. Za wiele swoimi dawkami nie zwojowalam. Mam 39,5. Bralam przez ostatnie dwa miesiace 6000-8000 (z K2 oczywiscie). Zeby podwyzszyc poziom do 80 (dobre zalozenie?) w ciagu dwoch miesiecy ( czy to tez dobre zalozenie?-plan na dwa miesiace), to powinnam brac 12 000 ? Mam 80 kg wagi. Przeczytalam w jakims poscie, ze proponowales Grzegorzu komus 75 000 przez 7 dni na podwyzszenie poziomu, a potem dawka podtrzymujaca. Tylko wowczas robi sie duza ilosc tabletek D3 Tib do polkniecia kazdego dnia. Na a czy mozna to podwyzeszenie poziomu rozlozyc na dluzszy czas, zaplanowalam dwa miesiace. Chyba mozna, zwazywszy, ze az tak bardzo zle z organizmem nie jest. A czy przez te 5 dni (przed badaniem) bez wit. D3 moze nastapic jakis spadek formy, czy cos? Bo juz nie wiem, czy dziury w calym szukam, ale jakos ugrzezlam w niskich wibracjach, braku skupienia na tym, co istotne, a do tego jakas zerowa cierpliwosc mnie opanowala. Z gory dziekuje za ewentualne wskazowki. Usciski.

   1. grzegorzadam 21 marca 2018 o 16:17

    proponowales Grzegorzu komus 75 000 przez 7 dni ”

    Proponowałem po wyliczeniach w stosunku do wagi, poziomu aktualnego.
    To metodyka dr Heldena, nie moja.

    Podaj, policzę, do jakiego poziomu, też podaj.

  152. Maria 23 marca 2018 o 09:38

   Witam ponownie
   I przypominam swój post z lutego:
   „Moja mama (75 lat) ma 100% zatkaną lewą tętnicę szyjną i 60% prawą. Lekarz zalecili jedynie polocard i obserwację. Oprócz tego mama przyjmuje m.in. leki obniżające cholesterol i leki (doustne) na cukrzycę typu 2. Rozważam suplementację wit. K2 MK7. Zastanawiam się nad dawkowaniem oraz nad tym, czy wskazane będzie równoczesne włączenie wit. D3”

   I już wiem, że tak oraz inne suplementy. Udało mi się wreszcie doprowadzić do wykonania badań:
   Homocysteina – 18,30
   Wit. D 25(OH) – 8,4
   Proszę tym razem o konkretne wskazania co i ile. Zamierzam zaopatrzyć się w tutejszym sklepie.
   Pozdrawiam serdecznie

   1. Pepsi Eliot 23 marca 2018 o 09:53

    Na już 7 tabletek D3 TiB i 2 K2 TiB po śniadaniu razem z 1 Omega 3 TiB. Do śniadania i do obiadu po 1 Greens & Fruits TiB. Po 2 miesiącach badanie 25(OH)D, na 5 dni przed badaniem odstawić D3 i Greens & Fruits TiB. Dodatkowo zbadać homocysteinę, jak się okaże że nie spadła znacznie, dołożymy jeszcze kwas foliowy G&G i B6 G&G.
    Konieczny jest magnez TiB i to na 2, lub 3 sposoby. Do picia płaska łyżeczka jabłacznu magnezu TiB do szklanki wody z cytryną rano na czczo. Nie rozpuszcza się w wodzie, więc trzeba zamieszać, żeby się podniósł i wypić. Z kolei idealnie rozuszczalny w wodzie chlorek magnezu TiB robisz z niego w sekundę oliwę magnezową (trochę wody i chlorek) i smarować stawy, dół krzyża, oraz dodawać pół szklanki chlorku i pół szklanki soli szarej np, kłódawskiej, ale bez fluoru, do kąpieli.

    Około 17 1 witamina C TiB, 1 naturalna E G&G,i 1 selen G&G, oraz w tym czasie podawać jod przez skórę. Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Nie wiem jak u mamy z sodem, potasem, kwasem foliowym , B12.

    nie jestem lekarzem

   2. grzegorzadam 23 marca 2018 o 10:00

    Wit.D tragiczny poziom.

    tu trzeba co najmniej po 100 tys. dziennie tak przez 2 tygodnie, potem codziennie uzupełniająco.
    ZAkładam, że magnez jest na podobnym poziomie przy nadmiarze wapnia.

    A co lekarze podawali?
    Jakie pH moczu rano i po południu?

    1. Maria 23 marca 2018 o 12:02

     Dziękuję Pepsi i Grzegorz za szybką opdpowiedź. Zastosujemy się do tych wskazówek (mam nadzieję, bo przeczuwam opór mamy co do ilości tego wszystkiego…)
     Nie znam wskazań tych wszystkich innych „rzeczy” i myślę, że na razie ich nie poznam. Ogólnie temat ciężki z mamą, ale popracuję nad tym.
     Lekarze podawali masę jakiś piguł – 2 rodzaje na cholesterol, jakieś na serce, cukier, a w związku z tymi tętnicami ostatnio polocard.
     Co do witamin, minerałów, badań w tym zakresie – zero tematu, a leczy się i prywatnie i na NFZ, ale to chyba standard na dziś.
     Dziękuję jeszcze raz i udaję się do sklepu 🙂

     1. grzegorzadam 23 marca 2018 o 12:25

      Lekarze podawali masę jakiś piguł – 2 rodzaje na cholesterol, jakieś na serce, cukier, a w związku z tymi tętnicami ostatnio polocard.”

      Statyny natychmiast do kosza, tragedia,
      Tak podejrzewałem, ze podrasowali organizm chemią.

      Proszę nie liczyć na poprawę bez odstawienia tych trucizn,

      1. Maria 23 marca 2018 o 13:02

       Zobaczymy, co da się zrobić, temat jak wspomniałam ciężkawy, ale kropla drąży skałę 😉

    2. Maria 5 kwietnia 2018 o 10:12

     Dzieńdobry
     Wg wskazówek zakupiłam i mama (post z 23.03.) stosuje tak jak poiniżej:

     JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną
     VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
     VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
     OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
     GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie
     VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
     VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
     SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej
     Oprócz tego stosuje 3 krople na skórę płynu Lugola, plama znika w niecałe 2 godz.

     Proszę mi powiedzieć, czy przez pełne dwa miesiące, czyli do następnego badania ma stosować takich dawkach te witaminy? Szczególnie chodzi mi o D3 – bierze po 7 tabletek, K2 – po 2 tabletki oraz GREENS & FRUITS też po 2 tabletki dziennie. Czy nie przedawkujemy, nie chcę przedobrzyć 😉 I jeszcze jedno, jeżeli plama po jodynie znika tak szybko, to czy ponawiać w tym samym dniu, czy 1 raz dzienie przy suplementacji selenu.
     Pozdrawiam 🙂

     1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 14:17

      Greens & Fruits TiB w sumie 2 dziennie, czyli po 1 do śniadania i 1 do obiadu
      Ona powinna mieć poziom nawet ponad 100 (jeśli mówimy o nowotworze np)
      Jod wystarczy raz dziennie, można ewentualnie wprowadzić Kelp G&G.

      1. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 14:50

       Ona powinna mieć poziom nawet ponad 100 (jeśli mówimy o nowotworze np)”

       Czasami dużo więcej:

       ”dr Nawolski- 370 ng/ml, pacjent z rozsianym rakiem prostaty żyje spokojnie jak na razie 3 lata,
       czuje się fantastycznie, rak stoi w miejscu, zero progresji..
       (i mały fragment o cholesterolu przy raku – prof. Marek Drab (Wrocław) – brak kaweoli w komórkach nowotworowych, których mediatorem jest cholesterol ! – ciekawe…)
       Kaweole- organelle komórkowe.
       https://youtu.be/T-Va2xDO384?t=1096

    3. Maria 5 kwietnia 2018 o 12:19

     Dzieńdobry,
     Po propozycji Pepsi zakupiłam i mama (post z 23.03.) stosuje:
     JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną i oliwa magnezowa do smarowania
     VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
     VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
     OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
     GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie po 1
     VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
     VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
     SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej i jednocześnie 3 krople płynu Lugola na skórę (plama znika po niespełna 2 godzinach)

     Chciałam się upewnić czy w takich dawkach ma stosować te preparaty przez 2 miesiące, czyli do następnego badania krwi? Nie przedawkujemy? nie chcę przedobrzyć 😉
     I jeszcze jedno, jeśli plama z płynu Lugola znika tak szybko, to czy należy ponawiać jeszcze w tym samym dniu, czy wystarczy raz dziennie?
     Pozdrawiam 🙂

     1. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 12:31

      czy należy ponawiać jeszcze w tym samym dniu, czy wystarczy raz dziennie?”

      Jak zniknie ponownie smarować, aż plama utrzyma się kilkanaście godzin.
      Może uczulać, smarujemy nieraz olejem konopnym , rycynowym.
      Można zmienić miejsce aplikacji.
      https://www.pepsieliot.com/zostan-mcgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w- domu/

  153. grzegorzadam 26 marca 2018 o 16:23

   „Sterydy przeciwdziałają zbawiennemu wpływowi witaminy D.

   Sterydy (także te wziewne) zwalczają dobroczynne skutki działania witaminy D na organizm. Dla przykładu, pozytywny wpływ witaminy D na kości polega na usprawnianiu tworzenia nowej tkanki poprzez stymulację odpowiedzialnych za ten proces komórek (osteoblastów), zwiększenie absorpcji wapnia w jelitach, a także zapobieganie wtórnej nadczynności przytarczyc. Sterydy natomiast wykazują dokładnie odwrotne działanie: wplywają hamująco na pracę osteoblastów, zmniejszając absorpcję wapnia ze ścianek jelit jednocześnie zwiększając jego wydalanie z nerek oraz przyczyniają się do rozwoju wtórnej nadczynności przytarczyc. W ten sposób
   wywołują one przyspieszony ubytek masy kostnej (osteoporozę).
   Ponadto istnieje szereg innych przypadków przeciwstawnego działania obu tych substancji.

   Oto kilka przykładów:
   – witamina D wzmacnia układ odpornościowy, podczas gdy sterydy powodują jego osłabienie,
   – witamina D obniża, natomiast sterydy podnoszą ciśnienie krwi,
   – witamina D redukuje insulinoodporność, sterydy – zwiększają,
   – witamina D wspomaga budowę mięśni, podczas gdy sterydy powodują ich uszkodzenia w wyniku różnego rodzaju miopatii, tj. chorób mięśni.
   Zatem nie ulega watpliwości, że sterydy przeciwdziałają efektom wpływu witaminy D”.

   ~Dr Sarfraz Zaidi: „Witamina D kluczem do zdrowia”

   1. azc 4 kwietnia 2018 o 20:12

    Dzień dobry, chciałabym się spytać co zaleciłby Pan osobie chorującej na przewleklą niewydolność nerek u której stwierdzono wysoki parathormon?

     1. azc 5 kwietnia 2018 o 08:53

      Dziękuję bardzo za sprawną odpowiedź i życzę dużo zdrowia 🙂
      Mam nadzieję, że poprawi to nerki bo lekarz zapowiedział dializy jeśli wyniki nie ulgegną poprawie .

      1. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 10:07

       lekarz zapowiedział dializy”

       Niestety nic innego nie potrafią, poczytaj opinię dr Nieumywakina o dializach,
       w ostatnim linku:
       ”Nieumywakin Rozmowa O Sodzie W Leczeniu Człowieka”
       I inne..

       ”Same zaś dializy to złoty interes. Za jedną dializę NFZ płaci stacji ok.425zł. Jeden pacjent ma w tygodniu 3 dializy co daje 12 dializ w miasiącu a w roku ok. 164 dializy razy te ok.425zł i razy ilość pacjentów w stacji dializ w tej w której ja byłem było nas ok. 80-ciu policzcie sami.
       Stacje dializ to naczęściej prywatne stacje należące do dużych firm takich jak FRESENIUS która zajmuje się też produkcją aparatury do dializ i środków medycznych z tym związanych.”

       To jest system, nie docieramy do przyczyn i leczenia, proponując takie ”leczenie”.

     2. azc97 15 sierpnia 2018 o 23:43

      Zaczęłam stosować sodę plus suplementacja. Chciałam się spytać czy jest kolejność co do stosowania herbatki oczyszczającej , sody i kuracji 4 szklanek?

      1. Pepsi Eliot 16 sierpnia 2018 o 08:38

       soda to szklanka zero, a kuracja herbatką oczyszczającą trwa tydzień, po czym wracasz do 4 szklanek, które są modelem życia

     3. azc97 15 sierpnia 2018 o 23:55

      Chciałam jeszcze zaznaczyć, że lekarz przepisał mi Atoris , concor , Tritace i Trifas Cor.

      1. grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 06:59

       poczytaj o skutkach ubocznych tych ”leków”…

       A tymczasem, co z nerkami potrafią zrobić wywary z kaszy jaglanej:

       Oczyszczanie nerek- z prywatnej korespondencji:

       ”Jaglankę zrobiłem według przepisu z forum, ale tych przepisów było kilka, więc wybrałem ten, który miał ponoć leczyć drogi moczowe kompleksowo – wraz z nerkami i pęcherzem.

       Należało napełnić do połowy 3-litrowy słoik kaszą jaglaną i zalać wrzątkiem do pełna.
       Raczej jako eksperyment kupiłem kartonik zawierający 400 gramów drobnej kaszy jaglanej w stugramowych saszetkach. Wysypałem z tych saszetek zawartość do 3 litrowego słoika i zalałem 1,5 litra wrzącej wody, ponieważ tej kaszy było niewiele.

       Wymieszałem dobrze całość i zostawiłem do następnego dnia. Nazajutrz w słoiku było pół na pół wody i kaszy, bo spęczniała,
       Rozmieszałem i zlałem takie białe mleczko przez drobne sitko do innego pojemnika,który natychmiast powędrował do lodówki, a kaszę ponownie zalałem wrzątkiem i też zostawiłem do następnego dnia.

       Podawałem żonie do picia gdy miała pragnienie – zamiast wody mineralnej, jaglankę.

       Wypijała minimum jedną szklankę dziennie, czasem dwie, a nawet trzy o różnych porach. Również z tego drugiego parzenia. Tak przez 6 dni.

       Jak już Ci wspominałem, żona ma nefrostomię obustronną i z jednej nerki sączyła się dziwna, ropna ciecz, nawet z jakimiś fragmentami tkanki, jakby włókna,strzępy, skrzepy, a przepisany przez urologa antybiotyk nie poskutkował.

       Po upływie chyba 10 dni od wybrania ostatniej tabletki spróbowałem jaglanki.

       W szóstym dniu właśnie mocz zrobił się czysty, klarowny o barwie żółtej – całkowicie normalny! Ale już po trzech dniach były widoczne zmiany na lepsze.
       Działaniem jaglanki jesteśmy zachwyceni – dotyczy to całej rodziny, bo efekt jest niesamowity.

       Z białej, ropnej mazi zrobił się kryształowo czysty mocz.
       Dzisiaj żona wypiła ostatnią szklankę i na razie odstawiamy jaglankę
       …………………

       D3 105 ng/ml !!!
       euforia normalnie! …………
       Żona dostała 10 dawek po 150000, ale bez witaminy K. Obecnie już podaję jej D3 wraz z K2mk7, ale dawkę zmniejszyłem do 50000.
       CRP spadło z 40 do 4,1 przy wartości referencyjnej 5mg/l w porównaniu do badania sprzed dwóch tygodni.
       Fibrynogen 5 g/l a był 6.
       Kreatynina spadła do 2,4 z 3,27mg/dl
       Niepokoi mnie tylko mocznik, którego jest w osoczu 80mg/dl przy wartości referencyjnej 50 oraz leukocyty w osadzie moczu, których jest 50 – 70 a powinno być do 5 w polu widzenia mikroskopu. Nie mam pojęcia jak przeciwdziałać.
       Do tej pory mocznik był usuwany podczas dializ,ale od dwóch tygodni lekarka zawiesiła dializy. Jutro z tymi wynikami jedziemy do tej lekarki,a żona bardzo się martwi,że ona wznowi dializy…

       Pozostałe parametry mieszczą się w widełkach.
       …………………

       ”Właśnie jesteśmy po wizycie w zakładzie dializ – ze względu na dobre wyniki badań ordynatorka zdecydowała o odstąpieniu od dalszych dializ…

       Zona przeszczęśliwa, ja również. W poniedziałek usuwanie cewników.”

     4. azc97 18 sierpnia 2018 o 19:38

      Dziękuję bardzo Państwu za odpowiedź. Właśnie zrobiłam wywar z kaszy jaglanej i jutro zabieram się za spożywanie. Chciałam się spytać czy rozsądniej byłoby odstawić leki i przejść na naturalne wspomagacze? Jak najbardziej rozumiem, że to ja ostatecznie podejmuję dezycję o swoim zdrowiu, jednakże jestem ciekawa Pana opini.

      1. grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 21:19

       czy rozsądniej byłoby odstawić leki i przejść na naturalne wspomagacze?”

       nie potrzebujemy ”leków”, a odpowiednich składników odżywczych z diety- B. Bołotow.
       Tak, dążymy do całkowitej eliminacji chemii przemysłowej, zwanej lekami.

       Czasami trzeba robić to ostrożnie i stopniowo, potrafią uzależniać i objawiać przykre efekty odstawienia.

  154. azc 5 kwietnia 2018 o 19:01

   Tak właśnie czułam dużo czytałam na ten temat, aż w końcu mnie samą to dopadło. Chciałam się jeszcze dopytać czy poza D3+K2, greens & fruits, coenzyme q10, ziołowych herbat i sody dołączyłby Pan do kuracji jabłczan magnezu?

   1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 20:21

    albo chlorek magnezu TiB i to na 3 sposoby, doustnie łyżeczka do szklanki wody z cytryną, (ale tylko wtedy, gdy nie ma skłonności do rozwolnień, wtedy tylko jabłczan magnezu TiB), przez skórnie robiąc z wody i chlorku magnezu oliwę magnezową i smarując np łydki i nadgarstki, oraz dosypując do kąpieli połowę szklanki chlorku,m lub soli Epsom TiB, druga połowa szklanki to może być dobra nieoczyszczona z minerałów sól.

    1. azc 5 kwietnia 2018 o 22:40

     W Pani artykule wyczytałam, że przy głębokiej niewydolności nerek należy wprowadzać ją stopniowo i przez jaki okres czasu należałoby ją stosować? Dziękuję również za odpowiedź 🙂 Staram się to wszystko rozplanować i wolę zapytać niż potem się głowić 😀

     1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2018 o 22:49

      różne schorzenia powinny być rozpatrywane indywidualnie, jestem pepsi

  155. klaudia 9 kwietnia 2018 o 23:48

   Moja corka ma 21 lat i wazy 73 kg,ma duzy deficyt wit d3 wynik 10,10 oraz cynk tez maly,bo 70 Prosze o porade,chcialabym kupic u Was suplementy,i nie mam pojecia jakie dawki beda najlepsze

   1. Pepsi Eliot 9 kwietnia 2018 o 23:59

    Należy przyjmować 8 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB 
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
    Po śniadaniu wraz z 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html, badanie za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem należy odstawić D3.
    Cynk
    1 kapsułka rano do śniadania
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

    cynk jest antagonistą miedzi, może nosiś bransoletkę z miedzi, albo/i jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Dodatkowo:

    Jod
    Dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( kupiony w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama) i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu i odpowiedniej gospodarki wapnia
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że ją rozwalnia niech bierze łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, (opcja do rozważenia: mogłaby zastosować moją kurację oczyszczającą 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/) 

  156. klaudia 13 kwietnia 2018 o 00:49

   Serdecznie dziękuję za odpowiedz.Nie wiem czy dobrze zrozumiałam jesli chodzi o wit.D3.Córka ma przyjmowac 8 tabletek wit D3 po 1500 iu rano,czy jedna tabletke po 1500 iu rano,bo jesli 8 sztuk to dawka bedzie wynosic 12000 iu.Dziś odebrałam swoj wynik wit.D3 25(OH) wynosi- 19,90,homocysteina-11,77 (chyba juz stan zapalny),magnez-0,85,potas-4,62 i wysokie trójglicerydy-390,reszta wynikow w normie.Mam 57 lat-jeszcze w klimakterium,a jedyne objawy to bardzo czeste uderzenia gorąca,wzrost-170cm i waga 75 kg.Mam dwupoziomową dyskopatie kręgosłupa lędzwiowego,przepukliny oraz stenozę kanału kręgowego.Chodzę na fizjoterapię manualną aby uniknąć operacji,bardzo mi pomaga.Bardzo proszę o rozpiskę dla mnie,chciałabym zamówić Wasze produkty razem dla córki i dla siebie.Dziękuję i pozdrawiam!

   1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2018 o 09:26

    przypomnij mi jaki poziom 25(OH)D ma córka, bo zdaje się bardzo niski, i dlatego zaproponowałam taką ilość do czasu badania za 2 miesięce (na 5 dni przed badaniem nalezy odstawić D3)
    Ty powinnaś przyjmować 6 D3 TiB i 2 K2 TiB i brać je po śniadaniu razem z 1 Omega 3 TiB. Ze względu na Trójglicerydy i dość wysoką homocysteinę, bierz dodatkowo jeszcze 1 Omegę 3 po południu przez 3 tygodnie – miesiąca i sprawdź wtedy poziom Trójglicerydów. Dobrze byłoby zrobić też badanie CRP i fibrynogenu.

    Rób codziennie kurację 4 szklanek, pamiętając aby do 4 szklanki dodać jeszcze kolagen TiB oraz MSM TiB. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
    https://www.pepsieliot.com/nieprzyjemne-choroby-laza-po-ludziach-i-reportaz-z-porannych-4-szklanek/
    W kuracji 4 szklanek będzie też szklanka z magnezem. Dodatkowo chlorek magnezu używaj jako oliwa magnezowa do smarowania nadgarstków, łydek i dodawaj pół szklanki na wannę do kąpieli.
    Dodatkowo bierz 1 B12 TiB, 1 kwas foliowy G&G i 1 B6 G&G na poprawę cyklu metylacji/obniżenie poziomu homocysteiny https://www.pepsieliot.com/homocysteina-glowny-marker-rozwoju-powaznej-choroby-i-dlugowiecznosci/

    pozdrawiam2

  157. Maria X 13 kwietnia 2018 o 11:52

   Pepsi, Grzegorzadam
   ja znów w sprawie mamy. Przypomnę – zatkane tętnice szyjne, tragiczny poziom D3, wysoka homocysteina, itp (post z 23.02.).
   Stosuje:
   JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną i oliwa magnezowa do smarowania
   VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
   VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
   OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
   GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie po 1
   VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
   VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
   SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej i jednocześnie 3 krople płynu Lugola na skórę (plama znika po niespełna 2 godzinach).

   Od kilku dni, po zapodaniu sobie tego jodu na skórę odczuwa „lekkie pieczenie końcówki języka, które szybko przechodzi”. Czy należy się tym przejmowć i np. przerwać stosowanie, czy można ignorować?
   Pozdrawiam 🙂

   1. grzegorzadam 14 kwietnia 2018 o 21:05

    Lugola na skórę (plama znika po niespełna 2 godzinach).”

    Znika > zaraz następna , systematycznie.

    1. Maria X 15 kwietnia 2018 o 22:00

     Dzięki. Ostatnio mama była na kontroli u doktorki od cukrzycy, wcześniej zrobiła badania i wyszło, ze podskoczył jej cholesterol. Ten całkowity ma ok 250, reszty nie pamiętam, nie mam tych wyników przy sobie, trójglicerydy tez ponad normę. Dostała opr od doktorki, a właściwie ja, bo za moją namową odstawiła statyny. Postraszyła ją okrutnie, jakie to w jej przypadku niebezpieczne i w ogóle…. Niedobrze, jeszcze ją powstrzymałam przed powrotem do stenoli , ale nie wiem jak długo wytrzyma. Poza tym sama mam rozterki, czy aby jej nie zaszkodzę. Co radzicie? Trwać konsekwentnie, wrócić do stenoli, a może dodać jeszcze coś w kierunku tego cholesterolu? Pozdrawiam

     1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2018 o 23:34

      na już niech bierze 1 Omega 3 TiB, no i jaki ma poziom 25(OH)D? oraz jakie pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Koniecznie ma brać magnez TiB

      1. Maria X 16 kwietnia 2018 o 09:22

       Pepsi rozumiem, że masz tego dużo, ale proszę o chwilę skupienia 🙂
       Bierze już wszystko wg Twojej rozpiski i z tutejszego sklepu gdzieś od 3 tygodni. Patrz wyżej. Odstawiła sterole. Cholesterol (wszystkie odmiany) i trójglicerydy podskoczyły. Jak na moje „nieznanie się” nie jakoś tragicznie. Doktorka straszy. Ponawiam pytanie – czy proponujecie wrócić do steroli (przypuszczam, że wątpie), czy też może dodać coś jeszcze na opanowanie cholesterolu?

      2. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2018 o 10:47

       Ja nie widzę wyżej, odpowiadam zawsze spod kokpitu, a nie biegam po wszystkich artach, bo bym nie wyrobiła czasowo. Omega 3 TiB ma brać, obok D3 +K2, tak jak rozpisałam i to przeczytaj https://www.pepsieliot.com/zgadnij-co-lepsze-za-niski-cholesterol-czy-za-wysoki/
       https://www.pepsieliot.com/4-naturalne-sposoby-na-obnizenie-trojglicerydow/
       https://www.pepsieliot.com/naturalne-odwrocenie-choroby-niedokrwiennej-serca-czyli-obalanie-mitow/

       Nikt Ci tutaj nie zabroni brać steroli, ani nie będzie do nich namawiał, możemy tylko przedstawiać informacje czym są i czym mogą skutkować, my nie możemy ubezpieczyć się od skutków porady, tak jak lekarz jest ubezpieczony, wiec może gadać wszystko , szczególnie gdy gada praworządnie.

     2. grzegorzadam 16 kwietnia 2018 o 23:05

      Ten całkowity ma ok 250, ”

      Mało, powinno być koło 330.

      ”Postraszyła ją okrutnie, jakie to w jej przypadku niebezpieczne i w ogóle…”

      Niebezpieczne są pierdoły opowiadane przez fartuszkę.

      1. Maria X 18 kwietnia 2018 o 13:06

       Znowu mam problem.
       Czy to co i ile stosuje mogło spowodować kłopoty żołądkowo-jelitowe? Od dzisiejszego ranka mama ma takie problemy, tzn. dziwna biegunka (obrazowo: dość twardy stolec,ale w wodzie) i dziwny ból w lewym boku, oprócz tego lekkie nudności, odbijanie i niesmak do wszystkiego. Już zaczynam wymiękać 🙁 tym bardziej, jak się domyślacie u mamy pierwszymi podejrzanymi „te moje piguły”.
       Stosuje: (dziasiaj nic nie brała)
       JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną i oliwa magnezowa do smarowania
       VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
       VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
       OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
       GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie po 1
       VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
       VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
       SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej i jednocześnie 3 krople płynu Lugola na skórę

      2. grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 05:53

       Biegunki i bóle są przejściowe przy suplementacji i oczyszczaniu organizmu.

      3. Maria X 19 kwietnia 2018 o 13:18

       Dzięki, dzisiaj jest lepiej. Od jutra wraca do supli 😉

  158. Klaudia 15 kwietnia 2018 o 10:16

   Witam i serdeczne Dzieki za rozpiskę dla mnie i corki,przed zamówieniem suplementów.Przypominam,córka 20 lat jej poziom wit d3 (pisałam wyżej) to duży niedobór wynosi 10,10 dziękuje

   1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2018 o 14:59

    już wszystko jasne, to właśnie dlatego podałam tyle

   2. Maria X 16 kwietnia 2018 o 11:58

    „Ja nie widzę wyżej, odpowiadam zawsze spod kokpitu”
    Tak to sobie wyobrażam, dlatego powtarzam się do znudzenia. To o co prosiłam powyżej dotyczyło dosłownie 1 postu powyżej, ale w sumie nieważne. Omega 3 i D3, K2 mk7 bierze i wiele innych.
    Poczytam.
    „Nikt Ci tutaj nie zabroni brać steroli, ani nie będzie do nich namawiał, możemy tylko przedstawiać informacje czym są i czym mogą skutkować, my nie możemy ubezpieczyć się od skutków porady”
    Wiem. Sterole odstawiła za moją namową, a namówiłam ją po przeczytaniu wpisów na ten temat Grzegorza, zresztą wcześniej też coś tam obiło mi się o uszy.
    Około 20 lat sztucznego obniżania cholesterolu doprowadziło (pewno nie tylko to obiektywnie patrząc) do zatkania tętnic, kto wie czy nie do cukrzycy. Porażka. Natomiast mental starszej osoby zmienić – to trudne, Wierzy doktorom i jakoś tak nie chce ich obrazić, narażać się… Faktem jest, że lekarze to konserwa, a jakby co to objadą pacjenta po czym się obrażą.
    Poczytam to z linków 🙂

  159. OlaS 16 kwietnia 2018 o 12:03

   Pepsi czy jedna tabletka do ssania wystarczy przy duzym deficycie d3?

   1. Emanuela Urtica 16 kwietnia 2018 o 12:08

    Raczej nie. Jaki masz poziom 25(OH)D?

    1. OlaS 16 kwietnia 2018 o 12:22

     19.7

     1. Emanuela Urtica 16 kwietnia 2018 o 12:33

      Kochana, bierz 5 D3 TiB i 1 K2, najlepiej obok omegi-3 (tłuszcz poprawia wchłanianie D3). Jeśli już masz tę w pastylkach, to 4 D3 TiB i 1 D3+K2 do ssania. Za 2 miesiące robisz ponowne badanie 25(OH)D i na 5 dni przed odstawiasz suplementację.

      1. OlaS 16 kwietnia 2018 o 13:14

       ja cie krece az tyle ok, dziekuje Ci bardzo. to wyniki mojej mamy, ma hashimoto stracsm sie jakos jej pomoc

  160. Agnieszka 18 kwietnia 2018 o 11:02

   Pepsi, czy witamina D na poziomie 28, klasyfikuje sie do suplemantacji 6 kapsułkami twojej witaminy D3 i 1-2 wit K2 – tak jak przeczytałam powyżej?Czy zalecilabys inne dawkowanie do tego konkretnego wyniku?
   Dodatkowo chcialabym Cie zapytać jakie dawkowanie Greens &Fruits poleciłabyś dla dzieci w wieku 3lata i 14miesiecy? Czy to młodsze nie jest za małe? Znalazłam gdzieś na blogu, ze pisałaś o polowie tabletki, ale to było dla większych dzieci (7,12 lat).
   Pozdrawiam!

   1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2018 o 12:21

    tak przez 2 miesiące , chyba że w dni z kąpielą słoneczną w bikini, lub lepiej topless, to odstawiasz

  161. Eb 2 maja 2018 o 03:11

   Witam.ile podawać dziecku wit.D3?Dziecko ma 7lat i poziom 25(OH)D-34.Serdecznie Dziekuje za odpowiedz.

   1. Pepsi Eliot 2 maja 2018 o 08:41

    możesz mu podawać 1 D3 TiB, i 1/4 kapsułki K2 TiB po śniadaniu razem z 2 kapsułkami Omega 3 G&G dla dzieci.

  162. Agni 13 maja 2018 o 13:32

   Pepsi, prośba o radę. U jednego z moich bliskich stosujemy protokół Coimbry, czyli leczymy stwardnienie rozsiane witaminą D3. Dr Coimbra radzi ustalać poziom suplementacji według wskazań parathormonu – czyli zwiększać dawkę D3 aż parathormon osiągnie dolną granicę normy. Tak zrobiliśmy. Brał 50 000 IU, ale parathormon zjechał za nisko. W tej chwili nasz pacjent bierze 30 000 IU dziennie. Pytania mam dwa: po pierwsze, ile K2 musi do tego łykać? Po drugie: jakie badania trzeba by od czasu do czasu wykonać, aby mieć pewność, że nic złego nie dzieje się z gospodarką wapniową? Chcemy to robić na wszelki wypadek, bo choć jest weganinem, nabiału nie tyka, to jednak sporo podjada migdałów, zielonych warzyw, pomarańczy, tego wapnia jednak trochę jest. W laboratorium nic umieli mi doradzić.

   1. Pepsi Eliot 13 maja 2018 o 16:38

    Znam ten protokół, zbadać poziom wapnia, do tego powinien brać koniecznie magnez TiB na 3 sposoby, 2 witaminy K2 TiB, oraz Betakaroten G&G.

  163. OlaS 4 czerwca 2018 o 17:02

   Pepsi czy bedzie jakas inna wit d3/k2 nie do ssania?

   1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2018 o 17:09

    Będzie, doskonała, jeszcze lepsza niż poprzednia, ale trzeba poczekać, a teraz mamy D3 TiB i K2 TiB oddzielnie, co też jest wygodne.

    1. OlaS 6 czerwca 2018 o 16:09

     Pepsi kupilam przed chwila na this is bio d3/k2 osobno- powiedz mi prosze ile brac i kiedy? moje 25(oh)d 55umol/L

     1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2018 o 16:56

      po śniadaniu 3 D3 i 1 K2

  164. giwonka 5 czerwca 2018 o 23:08

   Kochana moja Pepsi. Wreszcie udało mi się osiągnąć pożądany poziom D3. Jestem po mastektomii obustronnej. Zdrowa 🙂 Od września przemieniona, bez glutenu, cukru, nabiału, mięsa, kofeiny, głównie na owocach i warzywach bio. Startowałam we wrześniu z poziomem 33, potem do stycznia dawka 10 tys i w styczniu poziom 55. W kwietniu poziom 44. Od kwietnia do czerwca dawka 20 tys plus 200 K2 i dzisiejszy poziom to 92. Co teraz? Czy poziom dalej będzie rósł? Czy zmniejszyć dawkę? Czy dalej brać te 20 tys? Poradź słońce.

   1. Pepsi Eliot 5 czerwca 2018 o 23:18

    zmniejsz dawkę, ale trzymaj poziom

    1. giwonka 5 czerwca 2018 o 23:27

     Do 10 tys będzie Ok?

     1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2018 o 09:04

      bierz, a w dni kąpieli słonecznej, gdy jesteś rozebrana do rosołu, nie musisz brać w ogóle.

   2. grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 07:21

    Mozesz zwiększyć nawet do 200 i więcej.
    Gdybyś miała taka poziom wczesniej mastektomia byłaby zbędna.

  165. Maria X 14 czerwca 2018 o 13:02

   Zgłaszam się ponownie i przypomnę, że od kilku mies. próbuję (z pomocą Pepsi i Grzegorzaadama) wyprowadzić na prostą swoją mamę, która dorobiła się zatkanych tętnic szyjnych, cukrzycy itp.
   Startowałyśmy od poziomu Wit. D 25(OH) – 8,4
   Homocysteina – 18,30

   Po mniej więcej 2 miesięcznej suplementacji, wg rozpiski Pepsi:
   JABŁCZAN MAGNEZU – 90g [TiB] – – na czczo płaska łyżeczka z wodą z cytryną i oliwa magnezowa do smarowania
   VITAMIN D3 1500IU[TiB] x 7 – po śniadaniu
   VITAMIN K2 100mcg [TiB] x 2 – po śniadaniu
   OMEGA-3 [TiB] x 1 – po śniadaniu
   GREENS & FRUITS [TiB] x 2 – przy śniadaniu i obiedzie po 1
   VITAMIN C 1000+ – 50tabl x 1 – ok. 17tej
   VITAMIN E 400IU NATURAL (BURSZTYNIAN) [G&G] x1 – ok. 17tej
   SELENIUM 200mcg [G&G] x 1 – ok. 17tej i jednocześnie 3 krople płynu Lugola na skórę

   obecnie
   poziom D3 wynosi 35,4
   homocysteina 10,62
   Jednocześnie po odstawieniu statyn bardzo wzrósł poziom cholesterolu i trójglicerydów.

   Dodałam jej łuski babki płesznik i trójglicerydy ładnie zeszły do poziomu 126,0.
   Natomiast poziom cholesterolu mnie martwi (jednak), a mamę przeraża
   ch. całkowity – 302,30
   HDL – 65,60
   LDL – 211,50.
   Planuję zmusić ją do bardziej restrykcyjnej diety, choć już od dawna nie przesadza oraz jakichś marszrut z kijkami, nie wiem czy się uda.

   Moje pytanie i prośba o pomoc, co z suplementacją. Czy utrzymujemy tak jak do tej pory, czy może jakoś zmodyfikować, a przede wszystkim, co można włączyć pod kątem cholesterolu, może jakieś zioła, albo antyoksydanty, albo i to i to 😉
   Znam zdanie Grzegorza na temat ch., ale jednak mamy nie przekonam, (bo ktośtam miał 300 i kaput).

   Dziękuję za pomoc, doceniam i powoli przeglądam bloga. To ogrom wiedzy.

   1. Naturotarapaty 18 czerwca 2018 o 02:21

    Slowa uznania dla konsekwecji w dzialaniu.Mysle ze trzeba kontynuowac zadanie.Wyniki rewelacyjne.Wysoki poziom cholesterolu najwyrazniej wskazuje jak bardzo po odstawieniu statyn organizm stara sie zalagodzic stany zapalne.Zycze powrotu do zdrowia dla mamy i cierpliwosci w procesie leczenia,ktore w tak zaawansowanych stadiach niestety trwa dosc dlugi okres czasu. 😀

   2. Naturotarapaty 18 czerwca 2018 o 02:26

    Dodam jeszcze bo nie widze w suplementacji Q10.Istotny czynnik w naprawie destrukcyjnego dzialania statyn.Pozdrawiam 😀

    1. Maria X 19 czerwca 2018 o 12:08

     Naturotarapaty (kimkolwiek jesteś) dzięki za słowa otuchy.
     Q10 racja.
     Pozdrawiam 🙂

   3. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 06:15

    Eskimosi mają 1000, Grecy 800 i nicht kaput.

    Przeczytaj ”CHOLESTEROL naukowe kłamstwo – Uffe Ravnskov”

    1. Maria X 20 czerwca 2018 o 15:40

     Tylko trudno to przyjąć osobie, której dziesięciolecia wkładano do głowy inne „prawdy”, a i teraz straszą, a lekarz to autorytet…
     Ale trwamy w postanowieniu, czas pokaże 😉
     Pozdrawiam

     1. grzegorzadam 6 lipca 2018 o 06:51

      trudno to przyjąć osobie, której dziesięciolecia wkładano do głowy inne “prawdy”, a i teraz straszą, a lekarz to autorytet”

      otóż to, tylko zerwanie z propagandą tabletkową prowadzi do zdrowia.
      to jest koszmarny farmaceutyczny matriks, i nie ma co się dziwić ludziom,
      tak działa propaganda.

  166. Aneta D Falkiewicz 2 lipca 2018 o 19:50

   Dobra, mam pierwsze wyniki badan, pierwszy raz w ogole zrobilam z tej Pepsiowej rozpiski i tak:

   Wit D3 – 63 – nie tak zle, moze byc lepiej i czuje, ze potrzebuje wiecej, bo wirus HCV i watroba jeszcze tego lakna, chociaz ostatnio na sloncu siedze po kilka godzin dziennie, bo tez potrzebuje, ale jest duza poprawa po Twojej TiB witD3iK2, bo garsciami jem to i widze po sobie, bede kontynuowac i zima znowu zrobie powtorke

   I tu dalej, Aspat i Alat ciagle ok 150, masakra, nie moge ich zbic, nawet na surówce. musze serio wprowadzic kurkume na codzien na czczo, bo leżałam z tym do tej pory. I chyba poszukam naturalnego interferonu typu grzybki tybetanskie :// albo nie wiem…

   Zelazo – 47, ferrytyna – 105. Podejrzewam, ze w zwiazku ze zmiana sytuacji zyciowej (ucieczka z korpo i stres, organizm po prostu „puścił”, ze juz nie musi wracac do huty stąd pewnie się zbiegło z kuracjami na nerki i włosy nagle zaczęły wypadać, jak się wzięłam za siebie za szejki, itd to już wszysko wraca do normy, włosy też).

   cholesterol calkowity – 194, HDL – 74, LDL – 100, trójglicerydy – 100,

   Homocysteina bedzie pojutrze. Kwas foliowy też. A jutro biorezonans.

   Hmm.. w sumie.

   Ale i tak się jaram. Uwielbiam takie badania. Będę robić co roku <3 ale aspat i alta mnie dalej męczą :/jutro muszę zapytać jak się tam chowa moja ukochana przywra wątrobowa, o ile tam jeszcze siedzi.

   Mam genetyczne ustrojstwo oddechowe, i tego hcv, wiec d3 i tak trzeba nieco więcej, chce do conajmniej 80 dobić. Pepsi, jak to widzisz?

   1. Aneta D Falkiewicz 4 lipca 2018 o 16:47

    Dobra, homocysteina – 13… kwas foliowy 7.9. Z biorezonansu niedobór wit B1, B6 się uzupełnił, B12 w normie, dalej brakuje cynku i ciągły niedobór wit C mimo codziennego picia kwasu L-a z cytrusami, naturopatka poradziła mi, bym spróbowała mieszać wit C z A&E, łatwiej ma się wchłaniać. Jutro będę miała wyniki z kału na lamblie i przywry (motylica wątrobowa). Tarczyca ok. I zonk teraz.
    Co z tą homocysteiną, moze mieć coś wspólnego z wątrobą? Nie jest już otłuszczona, ale te próby wysokie, bo hcv rzekomy? na biorezonansie hcv jest bardzo bardzo niski, uśpiony niemal.

    Pepsi, za co się brać? Kurkumę włączę w wiekszej ilości na codzień i kontynuuje suple z b1, cynk. i wit C jakoś, nie wiem jak, mam wrażenie, że ta wit C przelatuje przeze mnie, tyle jej piję… Zobaczę jak pasożyty.

    1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 21:35

     jakie jest B12? kwas foliowy tez nie za wysoki, chyba, ze to inne jednostki.

     1. Aneta D Falkiewicz 5 lipca 2018 o 20:20

      pasożyty z kału wykluczone. B12 będę miała w sobotę rano, bo zrobiłam krew, w rozjazdach jestem. ale podejrzewam, że jak pozostałe z grupy B mam niedobór to pewnie też i B12. Myślisz, że jak wyrówna się B i obniży homocysteina oraz wyrówna wit C to próby wątrobowe też się znormalizują jakoś?

     2. Aneta D Falkiewicz 7 lipca 2018 o 09:10

      No, i mam, B12 – 588 pg/ml – za mało, a na świstku z laboratorium norma do 633, pff…

      Więc suplementacja całej grupy B plus suplementacja C oraz kwas foliowy. W domu mam B1 i B6, łykam od września, i tylko B6 się lekko znormalizowało, reszta kiepsko się wchłania jak widać …

      Obniżanie homocysteiny.

      Pepsi, jak to wszystko ogarnąć, przy tych podwyższonych próbach wątrobowych, kuracji 4 szklanek, by te B i C się w końcu zaczęły wchłaniać.

      Co ma większy sens acerola czy żurawina?

   2. grzegorzadam 8 lipca 2018 o 13:31

    I tu dalej, Aspat i Alat ciagle ok 150, masakra, nie moge ich zbic”

    dopóki masz przywry i inne będzie to fisiować.
    Poziom D za niski.

    1. Aneta D Falkiewicz 8 lipca 2018 o 13:43

     Ale nic na biorezonansie nie wykryto co mi siedzi na wątrobie, w kale również. Ani lamblie ani motylice, nic. Pasożytów też nie ma. Chyba, że pójdę na inny typ biorezonansu gdzie indziej.

     1. grzegorzadam 8 lipca 2018 o 14:07

      pamiętam, że pisałaś coś o przywrach..

      1. Aneta D Falkiewicz 8 lipca 2018 o 17:07

       Rok temu byly 🙂 wszystko bylo,i candida i pasozyty i przywry. Teraz juz nie ma czego sie uczepic

     2. grzegorzadam 9 lipca 2018 o 07:00

      na jakim sprzęcie robiono biorezonans?

      ”Co ma większy sens acerola czy żurawina?”
      Może być czerwona i inne porzeczki, dzika róża, poczytaj u Clark.

      1. Aneta D Falkiewicz 9 lipca 2018 o 10:02

       pierwszy na vega test, a pozostale na f-scanie, ale chyba widze, ze f-scan nie radzi sobie z ciezkimi ustrojstwami typu przywry a vega test z kolei nie radzi sobie z niedoborami, dlatego rozważam ponowny vega test

      2. grzegorzadam 9 lipca 2018 o 21:28

       bicom lub imedis

      3. Aneta D Falkiewicz 9 lipca 2018 o 23:22

       dzięki <3 poszukam bicomu w uk

      4. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 06:15

       jest, komuś kiedyś znalazłem, w Szkocji też.

      5. Aneta D Falkiewicz 12 lipca 2018 o 13:37

       wiem, że jest, ale kwestia odległości i finansów – tutaj konsultacje są parokrotnie wyższe niż w polsce

      6. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 20:35

       I zarabiacie parokrotnie więcej, bilansuje się 😉

  167. ebata 15 lipca 2018 o 16:09

   hejka, właśnie czekam na dostawę D3 TiB, nie brałam już od tygodnia bo mi się skończyła i chciałam zbadać jej poziom we krwi, na stronie …czytam: „Jeśli już suplementujemy witaminą D3 NIE ODSTAWIAMY JEJ DO BADANIA. Nie odstawiamy również żadnych innych leków. ” To odstawiać przed badaniem czy nie? Pozdrawiam, owocek i słoneczko 😉

   1. Pepsi Eliot 15 lipca 2018 o 17:30

    W kuracji Gersona zawsze zalecają odstawić, przecież wyjdzie przekłamany wynik, nie będzie pewne, czy taki poziom jest w komórkach, chociaż we krwi będzie ok.

   2. grzegorzadam 15 lipca 2018 o 21:14

    dr von Helden też poleca odstawić nawet na kilka tygodni, aby wynik był wiarygodny.

   3. grzegorzadam 15 lipca 2018 o 21:23

    ”Przy stosowaniu tej terapii nie musimy od razu po przyjęciu pierwszej dawki
    zlecać badań laboratoryjnych, bo przekonamy się o zbyt wysokiej wartości.

    Po terapii początkowej należy odczekać jeden do dwóch miesięcy,
    po dawce tygodniowej – trzy
    dni, zanim zbadamy krew na zawartość witaminy w komórkach.”

  168. Marzena 29 lipca 2018 o 11:12

   Zrobiłam badania poziomu Wit d 3 i wyszło aż 106
   Napisane u mnie że poziom jest potencjalnie toksyczny.(100-200 poziom potencjalnie toksyczny) Brałam witaminę z przerwami przez dwa lata i jak widać przesadziłam. Nie mogę sobie przypomnieć na ile przed badaniem odstawiłam tę Wit. Myślałam że wystarczy tylko kilka dni a tu dziś przeczytałam że nawet dwa miesiące. Wydaje mi się że u mnie z miesiąc mógł być. Zbadam znowu za dwa miesiące.

   1. grzegorzadam 29 lipca 2018 o 20:07

    (100-200 poziom potencjalnie toksyczny)”

    Jak może być toksyczny, jak po 3 tygodniowym opalaniu można mieć 2x więcej?

    Masz 106, i jak się czujesz?

  169. Magdalena Szostak 27 sierpnia 2018 o 16:06

   Witamnia K2 z D3 zawsze i wszędzie tylko razem!

   1. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 22:49

    I magnez, zawsze razem i wiele innych.

  170. Sabrina 2 września 2018 o 01:48

   Witam,
   Wlasnie dotarla do mnie zamowiona D3+K2. Czytajac artykul, zwrocilam uwage na oznaczenie K2. Jest mowa o mk7.
   Sprawdzilam i na tej mojej jest mk4. Na czym polega roznica? Czy jest znaczaca?
   Jak dawkowac jesli D3 to 1000IU a K2 45mcg?

   1. Pepsi Eliot 2 września 2018 o 09:55

    jeśli nie kupujesz naszej D3+K2 TiB, pytaj tam gdzie kupujesz. mK4 to bardzo nietrwała forma, spożywać ją po prostu trzeba w pokarmach (pochodzenie od zwierząt karmionych trawą), a nie brać w suplementach.
    https://www.pepsieliot.com/paradoks-wapnia-i-niepozorna-witamina-k2/

    1. Sabrina 2 września 2018 o 13:00

     Przykro mi ale nie mieszkam w Polsce a mojego kraju nie ma na liscie wysylek zagranicznych. Mimo wszystko dziekuje za odpowiedz.

  171. Zuzia z Daleka 18 września 2018 o 09:52

   Wreszcie zrobiłam badanie 25(oh)d – u mnie wyszło- 60, u dziecka 10l-50
   Do tej pory łykam 6000d3 +K2 a dziecko 2 Tib owe wiśniowe
   Coś zwiększyć?

   1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 10:46

    Dziecko ma idealnie, o ile oczywiście nie ma jakiś problemów z krzywicą, typu zawijanie nóżką, garbienie się. Ty też nieźle, o ile jesteś zdrowa. Ale teraz idzie gorszy czas co do brania witaminy ze słońca.

  172. Zuzia z Daleka 18 września 2018 o 10:55

   Ok, czyli łykamy bez zmian 🙂

  Dodaj komentarz