logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
64 226 873
283 online
28 212 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 6 najlepszych odkwaszających szam

  7-Day-Detox-Diet-Menu6Dzisiaj podam 6 najlepiej odkwaszających szam, dla skocznego zdrowia i bardzo zwykłego człowieka. Czym jest zakwaszony organizm pisałam ostatnio sto razy, ale znowu jak bumerang wracam. Co szamanka szamie?

  Jolusia Zakwaszeńcom i idealnym Umiarkowanym Zasadom, (to pierwszy wpis dzisiaj, a za chwilę będzie jeszcze drugi)

  Jeżeli więc jesteś kwaśnym garniturowcem, który zapomniał o swoim wewnętrznym lekko zasadowym sierściuchu, to właśnie masz teraz szansę szybko wskoczyć na właściwe dzikie, gdyż warzywne tory.

  Typowa dieta współczesnego zjadacza chleba jest zwykle śmiercionośna. Składając się głównie z trujących i kwaśnych pokarmów, takich jak przetworzone cukry, sztuczne słodziki, rafinowane zboża, wędliny i przetwory mleczne, oraz ukryte organizmy genetycznie zmodyfikowane, po prostu mogłaby występować u Agaty Christi zamiast arszeniku.

  Wszystko to, w połączeniu z mnóstwem innych trudnych czynników środowiskowych (takich jak brak odpoczynku, stres psychologiczny, i farmaceutyczne osobliwości) sprawia, że nic dziwnego, że u coraz większej ilości osób rozpoznano jakąś przewlekłą chorobę zwyrodnieniową lub nawet określoną jako śmiertelną, gdyż nowoczesna medycyna konwencjonalna twierdzi, że nie zna na nią lekarstwa.

  Jednym z podstawowych problemów leżących u podstaw tego niezrównoważonego trybu życia, a jest ich wiele, to brak konsumenckiej świadomości. Czyli brak zrozumienia, że ​​organizm MUSI zrównoważyć poziom pH we krwi w lekko zasadowym poziomie 7,365. ABY PRZETRWAĆ. Kiedy człowiek spożywa jedzenie, czyli spala paliwo, proces trawienia i metabolizmu przekształca go w rodzaj popiołu, który jest, albo kwaśny, albo zasadowy.

  Osiągnięcia współczesnej biochemii ponadto wyjaśniają, że nie leży w gestii samej materii organicznej żywności (czy żywność sama w sobie jest kwaśna, czy też alkaliczna), ale właśnie w materii nieorganicznej (na przykład wapnia, magnezu, potasu, sodu, siarki, fosforu, w jaki sposób one będą zachowywać się w naszym ciele), która określa zarówno kwasowość, jak i zasadowość tych pozostałości.

  Z tego powodu, a także dlatego, że wszystkie pokarmy w przyrodzie zawierają zarówno kwas, jak i cząsteczki alkalizujące musimy wybierać takie, które ostatecznie udaremnią nam zakwaszanie naszego organizmu.

  Za dużo kwaśnych pokarmów może mieć tragiczne konsekwencje dla naszego zdrowia, do których zalicza się kwasica. Na przykład kwasica występuje u wszystkich ludzi chorych na cukrzycę. Organizm chce doprowadzić swój stan do poziomu właśnie owej lekkiej zasadowości, ale kiedy nie dostaje odpowiednio alkalizujących produktów żywnościowych, musi udać się do osobistego sklepu i stamtąd zacząć czerpać zapasy.

  Udaje się właśnie do kości, oraz innych istotnych tkanek jednocześnie ograbiając je z minerałów uszkadza ich zdolność do samo naprawy i detoksykacji metali ciężkich. Po pewnym czasie osoby zaczynają chorować.

  Musi Socjeta wiedzieć, że margines błędu jest niewielki i nawet środowisko lekko kwaśne pH 6,9 w rzeczywistości może doprowadzić do śpiączki i śmierci.

  Oczywiście, ostatecznym celem jest równowaga. Jedzenie zbyt wielu pokarmów alkalizujących może prowadzić do zbyt zasadowego środowiska, ale powiedzmy sobie szczerze, że jest to o wiele mniej prawdopodobne i zdarza się zdecydowanie rzadziej ze względu na to, że nawet uprawianie sportu zakwasza organizm, nie mówiąc o konsumpcjonistycznym stresie.

  Oto sześć rodzajów żywności tworzących najbardziej alkalizujące środowisko przy codziennych posiłkach.

  root-veg1. Warzywa korzeniowe

  Ze względu na właściwości uzdrawiające „yang” tych produktów w tradycyjnej medycynie chińskiej, oraz ich bogatej w minerały zawartości, o wiele większej niż innych warzyw, możemy powiedzieć, że nigdy ich nie jest dość w naszej diecie, a należą do nich: rzodkiew czarna, czerwona i biała, buraki, marchew, rzepa, chrzan i brukiew. Na surowo, lub gotowane 15-20 minut na parze sycą i odkwaszają.

  kap

  2. Warzywa kapustne

  Są to warzywa, które wszyscy znają, chociaż nie wszyscy kochają. Bywają jeszcze pyszniejsze z małą ilością przez siebie zrobionego domowego pesto. Jedz brokuły, kapustę, kalafior i brukselkę.

  boć3. Warzywa liściaste

  Są to jarmuż, boćwina, rzepa i szpinak, oprócz alkalizowania mają jeszcze masę innych prozdrowotnych zalet, w tym nawet poprawę wzroku.

  czoch4. Czosnek

  Czosnek czyści wątrobę i chociaż witarianie go nie polecają, a na pewno gdy człowiek jest zdrowy, gdyż czosnek jest naturalnym antybiotykiem, jednak cokolwiek nie powiedzieć jest również bardzo alkalizujący,

  ca5. Pieprz Cayenne (z papryki)

  Wśród rodziny silnych papryk tropikalnych, które zawierają najwięcej enzymów niezbędnych do prawidłowego działania hormonalnego naszych organizmów, najlepszy jest właśnie pieprz cayenne. (Ktoś pytał po co cayenne w lemoniadce oczyszczającej, przy okazji jest odpowiedź) Cayenne należy do żywności najbardziej alkalizującej. Ale ma również wiele innych korzystnych dla nas cech, takich jak właściwości antybakteryjne, ma dużo witaminy A, dzięki czemu jest pomocny w walce ze szkodliwymi wolnymi rodnikami, które prowadzą do stresu i poważnych chorób.

  Yellow lemon6. Cytryny

  Cytryny zaliczamy do najbardziej alkalizujących szam ze wszystkich. Pobudzają wątrobę i pomagają się jej oczyszczać. Przynoszą silną i natychmiastową ulgę na nadkwaśność i mają wiele innych dobrze znanych nam zalet, w tym przy przeziębieniach są nie zastąpione.

  Jeżeli więc jesteś kwaśnym garniturowcem, który zapomniał o swoim wewnętrznym lekko zasadowym sierściuchu, to właśnie masz teraz szansę szybko wskoczyć na właściwe dzikie, gdyż warzywne tory.

  Źródła dla tego artykułu to: tu , tu , tu , tu , tu

  Pa kwachy i lekkie zasady. Jor peps

  (Visited 2 360 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. mimi wooow 7 listopada 2013 o 22:37

   świetny post, dobrze się Ciebie czyta [czasami 😉 ], zapomniałas jednak napisać o glonach i algach oraz trawach pszenicznych i jęczmiennych. z tego co ja kiedyś czytałam i wiem, to własnie one mają największą MOC ODKWASZAJĄCĄ spośród wszystkich tych warzyw jakie wymieniłas. ja teraz jestem na diecie warzywnej dr Ewy Dąbrowskiej i codziennie sprawdzam sobie ph i to własnie po zażyciu traw, chlorelli moje ph dochodzi do ładu i składu … a na warzywach tez zakwaszona bywam, ponieważ organizm się oczyszcza i spala wszystkie złogi, które sa kwasotwórcze …

   1. Aga 8 listopada 2013 o 14:10

    jak mozna sobie sprawdzic poziom ph?

    1. pepsieliot 8 listopada 2013 o 20:15

     Aga kupujesz takie papierki lakmusowe, i sprawdzasz w ślinie lub moczu, albo w jednym i drugim, będę je też wkrótce polecała przez moją stronę

     1. Aga 10 listopada 2013 o 11:15

      czekam na info zatem.

  2. paulina 9 listopada 2013 o 01:38

   No a jak jest z tym moczem, lekarze mowia ze ph ma byc kwasne,bo w takim bakterie sie nie rozwijaja a witarianie twierdza ze ma byc zasadowe, wyjasnij mi ktos prosze jak to jest 🙂

   1. pepsieliot 9 listopada 2013 o 09:46

    Paulina, kiedyś miałam zawsze lekko kwaśny, obecnie lekko zasadowy, kiedyś chorowałam, teraz nie. Jednak nie jestem lekarzem. Jedynym miejscem o którym wiem, że faktycznie powinno być kwaśno i to bardzo, to wagina.

    1. Aga 10 listopada 2013 o 11:15

     no tak. te wszystkie czopki ktore sie uzywa przy ew zakazeniach alagrzybicznych to kwas mlekowy albo inny.

  3. SS 10 listopada 2013 o 11:12

   ciekawie prawisz,

  Dodaj komentarz