logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 650 690
267 online
32 911 VIPy
Reklama

woman/ pepsieliot.com

MACA This is BIO TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

6 najlepszych sposobów na mięśniaki

Domowe środki zaradcze do obkurczania mięśniaków macicy bywają bardzo skuteczne.

Po pierwsze, dla tych, które jeszcze nie wiedzą, mięśniaki macicy są najczęściej nienowotworowymi (łagodnymi) guzami macicy. W rzeczywistości są one niezwykle powszechne i każdego roku aż u 80% kobiet w wieku 5o lat pojawił się jakiś mięśniak. Takie są amerykańskie statystyki, bo tam nieustająco wszystko jest zliczane.

Fibroidy mogą powodować objawy, takie jak ciężkie krwawienie miesiączkowe, wydłużone okresy, ciśnienie w miednicy i odbytnicy oraz ból, osłabienie pęcherza i ból w dole pleców.

Na szczęście naturalne środki mogą w ogromnym stopniu pomóc w przypadku mięśniaków macicy i zdecydowanie są znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem niż operacja. Szczególnie, gdy mięśniak umiejscowi się w ścianie macicy, a jego krawędzie stają się nieczytelne.

Przy takim kilkuminutowym zabiegu może dojść do perforacji macicy, a co za tym idzie lądujesz na stole operacyjnym i już tną jak leci. Najchętniej wszystko, bo po co komu macica i przydatki w wieku 50 lat? Zadaj ewentualnie rezolutne pytanie dochtore, który musi odhaczyć pewną ilość operacyj, bo nie zrobi planu, a więc zapytaj, czy w związku z tym, że już się rozmnożył w wystarczającej ilości, potrzebna jest mu moszna? I że możesz to mu zoperować, jakby co.

w didaskaliach

Doktor Witamina (The MegaVitamin Man), czyli Andrew Saul zaleca leczenie mięśniaków witaminą E, mega ważny jest też jod, gdyż częstą ich przyczyną jest bromizm, czyli nadmiar bromu (dodają go nawet do chleba), antagonisty jodu, o czym piszę w Jak leczyć mięśniaki według Andrew Saula?

Oto 6 najlepszych środków zaradczych na mięśniaki, które możesz wziąć pod uwagę:

1 . Ocet jabłkowy i czarna melasa

Z tym, że co to jest melasa?

Melasa jest  gęstym słodkim syropem o lekkim posmaku lukrecji, bywa nazywana „czarnym złotem” i ostatnio bywa o niej coraz głośniej. Jednak melasa nie jest niczym nowym. Mówiąc lapidarnie, to odpad produkcji cukru. Ale jest to chyba najzdrowszy odpad na świecie.

Że z czego? Z cukru? Owszem, cukier spożywczy jest kiłą, ale jest on produktem finalnym, który przeszedł długą drogę zanim stracił wszelkie właściwości prozdrowotne. Melasa to syrop z trzciny cukrowej (może być z czego innego, ale zajmijmy się tą), która zawiera całą jej dobroć, czyli skondensowane składniki witaminowe, mineralne i pierwiastki. A jest tego bardzo dużo.

Jako produkt uboczny melasa przez wiele lat uchodziła za kijowo niezdrową. Niemniej jednak jej zawartość wskazuje na coś zupełnie innego. Melasa jest bogatym źródłem wapnia, magnezu, żelaza, molibdenu, miedzi, selenu, manganu, chromu i potasu.

Dlatego ocet jabłkowy z melasą z pewnością powinny stanowić Twoje lekarstwo numer 1 na obkurczenie mięśniaków. Mięśniaki macicy występują i rosną w środowisku kwaśnym. Więc jeśli masz mięśniaki, poziom pH Twojego ciała z dużym prawdopodobieństwem będzie niski, czyli kwaśny.

Ocet jabłkowy i czarna melasa podnoszą poziom pH i sprawiają, że organizm staje się odpowiednio lekko alkaliczny. W środowisku alkalicznym mięśniaki zaczynają kurczyć się natychmiast.

Z takiego octu jest też sporo innych korzyści w tym pomoc z metabolizmem brązowego tłuszczu, dlatego przy nadwadze, cellulicie też będzie dobrze działał. Ponadto czarna melasa jest bogata w żelazo, wapń, magnez, bor, B6 i selen, które są niezbędnymi składnikami odżywczymi zdrowych kobiet.

 Kup więc ekologiczny ocet jabłkowy niefiltrowany. Upewnij się, że to, co kupujesz nadal zawiera matkę, ponieważ żadne inne ACV nie będą działać. Ja kupuję ocet jabłkowy niefiltrowany i niepasteryzowany z „matką” we Włoszech i chcę go mieć w sklepie. Jednak i tak najlepiej zrobić sobie samej taki ocet z organicznych jabłek. Czarna melasa także musi być ekologiczna i musi być „niesfermentowaną czarną melasą”. Żadna inna melasa nie zadziała.
Reklama

Tu znajdziesz 100% organic 4 GREENS This is BIO idealny
do 
kuracji 4 szklanek
, która oczyszcza wątrobę,
usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki,
przy okazji dotleniając
ciało.


Właśnie, pierwsza szklanka octu z melasą może wchodzić w skład codziennej porannej kuracji oczyszczania i odżywiania ciała 4 szklanki, tyle że do 3 szklanki właśnie z octem jabłkowym (1 łyżka na szklankę wody) dodasz jeszcze łyżkę czarnej melasy. Woda musi być doskonała i wystarczająco ciepła, aby rozpuścić melasę.

Nigdy nie rezygnowałabym z dosypywania dosłownie szczypty kwasu askorbinowego TiB, ponieważ w surowym occie jabłkowym zawsze mogą pojawić się zalążki niedobrych pleśni. Naprawdę niedobrych.

Oprócz 3 szklanki w oczyszczającej kuracji 4 szklanek, taką samą miksturę wypijaj jeszcze raz, a nawet dodatkowo dwa razy dziennie. Zawsze na pusty żołądek.

Najważniejszym składnikiem tej metody jest branie mikstury na pusty żołądek, ponieważ w tym miejscu wiele kobiet  nie stosuje się do zaleceń. Nie jest to też „lek na receptę”, co oznacza, że nie można go brać jednym cięgiem. Wręcz przeciwnie, zarówno ocet z melasą, jak i cała kuracja 4 szklanek to po prostu higieniczny model życia. Jedynym przeciwskazaniem jest kwestia zbyt wysokiego potasu i żelaza. Zerowa szklanka z gaszoną sodą, a także redukcja alg (najczęściej chodzi o algi, bardzo bogate źródło żelaza), zwykle świetnie rozwiązują problem. A przy okazji oczyszczona soda (oczywiście gaszona gorącą wodą) jest uznawana (w tym przez uwielbianych przez nas Sircusa i Nieumywakina) za doskonale skuteczny lek na przewlekłą niewydolność nerek.

Możesz oczywiście zmniejszyć dozowanie, gdy Twoje mięśniaki już się skurczyły, a nieprzyjemne objawy zniknęły.

2. Soda oczyszczona

O wilku mowa, tyle, że o ile przy pierwszym remedium może to być protokół na resztę życia, o tyle protokół z sodą jest tylko tymczasowy. Oczywiście ponad dziewięćdziesiątletni Nieumywakin łyka sodę całe życie (i wodę utlenioną też chłepcze) i zachęca do tego innych. Jednak ostrożność moim zdaniem jest uzasadniona, gdyż soda oczyszczona jest bardzo silnym stymulatorem pH, dzięki czemu bardzo szybko alkalizuje organizm. Dlatego paski pH do badania stopnia zakwaszenia moczu, w tym wypadku raczej jego alkalizacji, są niezbędne w Twojej łazience. 

Na początku Twoje mięśniaki powinny dostać wręcz alkalicznego kopa, i do tego świetnie nadaje się właśnie nasz wodorowęglan sodu. 

Zalej więc 1 łyżeczkę sody oczyszczonej wrzątkiem (Nieumywakin mówi tylko o bardzo gorącej) dobrej wody, następnie schłódź dolewając zimnej i wypijaj jako szklanka zero (przed kuracją 4 szklanek), lub po prostu kwadrans  przed posiłkiem. Możesz wypić jednym tchem.

Powtarzaj jeszcze picie sody przed obiadem i kolacją, jednak nie dłużej niż przez 2 do 3 tygodni. No i badaj pH moczu, aby w południe nie było wyższe niż 8. Rano na czczo 6-6,5, a w południe 7-8.

3. Jodyna (płyn Lugola)

Zarówno Dr David Brownstein, jak i Dr Marcus Sircus polecają jod do kurczenia mięśniaków macicy, włókniaków piersi i jajników.

Terapia jodowa (smarowanie macicy za pomocą jodu) była niegdyś standardową terapią w medycynie konwencjonalnej dla odwracania ciężkich mięśniaków macicy. Badania wykazały również, że ciekły jod zmniejszy fibrocystyczną chorobę sutka.

Płynny płyn Lugola to zdecydowanie najlepszy i najskuteczniejszy jod do odwracania mięśniaków.

W swojej książce „Jod, dlaczego go potrzebujesz, dlaczego nie możesz bez niego żyć?”, dr David Brownstein zaleca branie 100 mg lub 16 kropli 5-procentowego roztworu jodu, w postaci płynu Lugola pod język w podzielonych ilościach na usunięcie włókniaków, np. 4 krople 5% roztworu płynu Lugola przyjmowane 4 razy w ciągu dnia.

Należy to zrobić przez 8-10 tygodni, a następnie zmniejszyć dawkę do 25-50 mg, czyli 4-8 kropli na dzień. Następnie kontynuować przyjmowanie tej dawki w nieskończoność.

Tylko upewnij się, że kupiłaś 5% roztwór płynu Lugola, a nie 2%.

Ale

Jednak jedna, a nawet dwie osoby na 10 jest uczulonych na jod. Dlatego dla bezpieczeństwa możesz podawać sobie jod w postaci Kelp This is BIO do czwartej szklanki kuracji 4 szklanek.

Reklama

Tu znajdziesz szkocki 100% organiczny KELP This is BIO, świetne źródło jodu, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę, dobry dodatek do 4 SZKLANKI


4. Ostropest plamisty i korzeń Maca

Bardzo często to hormon estrogenowy przyczynia się do tworzenia się mięśniaków poprzez stymulowanie niepożądanego wzrostu komórek. Ale zarówno oset mleczny, jak i korzeń maca działają na metabolizm i pozbycie się nadmiaru estrogenu, co z kolei pomaga zmniejszyć włókniaki macicy. 

Zdziwisz się zapewne, że Macę polecam także przy podwyższonym testosteronie i przy jajnikach policystycznych, ale także przy menopauzie, czy niskim libido również u mężczyzn. Nie dziw się, bo tak naprawdę maca nie jest kuracją hormonalną, jest to pokarm, który stymuluje hormony, czyli naprowadza ciało na jedynie słuszną drogę równowagi hormonalnej.

Reklama

Tu znajdziesz organiczną, sproszkowaną zieloną herbatę MATCHA This is BIO, otrzymasz ogromną porcję antyoksydantów, które odrdzewią Cię od środka, oraz przyjemne rozumienie o co kaman


 5. Zielona herbata Matcha

Zielona herbata zawiera bardzo silne przeciwutleniacze, szczególnie przeciwutleniacze katachinowe hamujące, a nawet kurczące komórki mięśniowe. Zielona herbata jest również świetnym środkiem przeciwzapalnym, a badania wykazały, że pomaga ona w zmniejszeniu objawów włóknienia.

Herbata zielona właśnie Matcha jest zdecydowanie najlepsza i zawiera 137 razy więcej catachin niż zwykła zielona herbata.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy pić 3-4 filiżanek dziennie.

6. Niektóre zioła

Niektóre zioła są również wspaniałe przy zmniejszaniu mięśniaków i zmniejszaniu ich fatalnych objawów. Czosnek, gotu kola, pieprz cayenne, imbir, kurkuma, czarny pieprz, cynamon i mniszek lekarski są silnymi środkami przeciwzapalnymi i zawierają silne antyoksydanty.

Nie zapominaj, że Kurkuma z czarnym pieprzem to szklanka numer 1 w kuracji 4 szklanek.

Imbir i pieprz cayenne w szczególności pomagają w nadmiernym krwawieniu i bolesnych skurczach menstruacyjnych. Dlatego jeśli cierpisz głównie z tych dwóch powodów, uwzględniaj te przyprawy w codziennej szamie. 

woman/ pepsieliot.com

W kańcje kańcow:

Jak zwykle, dobrze jedz i nawadniaj się, oraz biegaj. Najważniejsze to mnóstwo świeżych owoców, warzyw, orzechów i nasion. Trzymaj się z dala od wszelkich rafinad, przetworzonej szamy i napojów.

Taki złom robi coś bardzo złego z hormonami, coś chronicznego i uwierz, że nie zrobi nic, by wspomóc Cię z Twoimi mięśniakami lub towarzyszącymi im symptomami.

owocek

Źródło:
www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/a-miracle-home-remedy-for-fibroids-that-works-every-time.html

(Visited 59 512 times, 41 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Iwona 20 marca 2019 o 14:46

  Hej Pepsi
  Mam 38 lat i 3cmm mięśniaka, nie boli – jeszcze ale czuje ze jest, najgorsze jest to ze cały czas mam okres albo tydzień przerwy i znów okres, humorki – katastrofalne gorsze niż jak byłam w ciąży …
  Kupiłam : krople lugola -1g=jod 10mg potasu jodek 20mg
  Melasa
  Maca -1200mg – kapsułki
  Matcha
  Ostrosep 133 mg w kapsułce

  Możesz proszę powiedzieć ile czego zażywać? Nie chce sobie zaszkodzić a i prze miła pani doctor w uk powiedziała ze mam już 2 dzieci i jak mi wszystko wytną to straty nie będzie bo przecież rodzic już nie mam zamiaru. Dodała ze jak teraz mam problem bo okres mam co tydzień to po operacji nie będę mieć w cale o czym marzy wiele kobiet. Ręce mi opadły – pomóż przodzie

  1. Pepsi Eliot 20 marca 2019 o 14:55

   pytaj swojego sprzedawcy, nie odpowiadam za cudze suple

 2. Bogunia 20 marca 2019 o 14:55

  Dziękuję i pozdrawiam

 3. Karolina 20 marca 2019 o 18:58

  Witam Pepsi mam pytanie mój syn od 10 lat ma znamię Beckera na klatce piersiowej , które się co jakiś czas powiększa, byliśmy u dermatologa i Pani doktor stwierdziła, że nic nie można z tym zrobić pytanie moje do Ciebie czy jest jakiś sposób żeby się tego pozbyć albo zaleczyc żeby się nie powiekszalo?

 4. Izabela 24 marca 2019 o 14:42

  Czy ocet z Rossmann zawiera matkę ? Co zrobić jeśli po wypiciu wody z octem lub cytryną boli mnie żołądek ?

  1. Pepsi Eliot 24 marca 2019 o 15:30

   masz nadżerki? ten z Rossmana nie nadaje się nie jest surowy, jest pasteryzowany, ten może być https://thisisbio.pl/octy/3056-ocet-jablkowy-niefiltrowany-bio-500ml-alce-nero.html,
   jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? widzisz niestrawione pokarmy w kale?

 5. Izabela 24 marca 2019 o 15:35

  Test dziś zrobię. Nie mam niestrawionych pokarmów w kale. Aktualnie biorę żelazo, bo badania wykazały anemię (mam mięśniaki macicy)

 6. Kapitan Lipka 25 marca 2019 o 12:53

  Pepsi, czy te metody pomogą na też na zaawansowaną adenomiozę?

  Mam 42 lata, jestem trzy dni po drugiej laparoskopii (endometrioza IV stopnia). Moja macica według lekarzy nadaje się do wycięcia, ale zostawiono mi ją, tak jak jajnik, żebym nie wpadła od razu w menopauzę. Nie brałam i nie biorę hormonów, stosuję różne alternatywne metody, aby jakoś żyć, ale mam wrażenie, że działam trochę desperacko, chaotycznie i na oślep. Na bóle bardzo pomogły mi afirmacje i wizualizacja.
  Po tej laparoskopii chciałabym to wszystko jakoś uporządkować i wpisać w plan dnia. Czy mogłabyś polecić konkretne suplementy z Twojego sklepu?
  Bardzo dziękuję za pomoc.

  1. Pepsi Eliot 25 marca 2019 o 16:03

   niskotłuszczowa dieta roślinna,

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 1 szklanki dodatkowo imbir i cynamon ceyloński, wkrótce będzie This is BIO. A do 4 szklanki pół łyżeczki Kelp This is BIO

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, dodatkowo 1 cynk G&G, 1 CYTRYNIAN wapnia G&G,

   a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Koło 17 1 selen G&G, 1 C TiB oraz 1 naturalna E G&G

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

   masaż brzucha ciepłym olejkiem różanym, joga

   Nie jestem lekarzem, pzdr

 7. Kapitan Lipka 25 marca 2019 o 21:12

  Pepsi, dziękuję jak nie wiem co, zrobię badanie 25(OH)D , bo ostatnio robiłam ze trzy lata temu, no i zrobię ten test na zakwaszenie i się znów odezwę, <3

 8. Morrin 28 marca 2019 o 16:19

  Pepsi uwielbiam twojego bloga i proszę o pomoc, moje endometrium jest dosłownie znikome przez co nie mogę zajść w ciążę a do tego mięśniak na macicy 4 cm, jak zwiększyć endometrium żeby też mięśniak nie urósł albo zwiększyć endo i zmniejszyć mięśniaka jednocześnie. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 20:48

   trudna sprawa, a jakimi metodami działasz z mięśniakiem?

   1. Morrin 28 marca 2019 o 23:30

    Żadnym bo się wczoraj dowiedziałam a lekarka powiedziała żeby zaczekać i za pół roku zobaczyć czy będzie rosl

   2. Morrin 29 marca 2019 o 00:03

    Jeszcze nie działam na mięśniaka bo dopiero się dowiedziałam że go mam i już chciałam robić zakupy w TiB ale pomyślałam że coś może znowu źle nas male endometrium działać

    1. Pepsi Eliot 29 marca 2019 o 09:53

     czerwona koniczyna, Maca This is BIO, Resveratrol TiB, mleczko pszczele, herbaty z pokrzywy, z liścia maliny,

     1. Morrin 29 marca 2019 o 14:34

      Dziękuję kochana 🥰😘

 9. Ania 28 marca 2019 o 19:24

  Pepsi, czy sodę mogę pić również na torbiele jajnika?

 10. Edno i miesniak 1 kwietnia 2019 o 20:33

  Witam,
  Pepsi A jeśli nie dam rady pić melasy bo odrazu mam odruch na wymioty i lecę do kibelka. Czy jest jakiś inny sposób? Chcę tego badziewia pozbyć. Proszę o rady. Przy okazji mam miesniaka i endometriozę. Co byś poleciła? Wszystkie artykuły twoje przeczytane. Tylko jak to wszystko w dobrym schemacie zrobić razem z suplementami. Była bym wdzieczna za pomoc. Żeby pomagało na jedno i drugie. Pije sodę oczyszczoną narazie.

  1. Pepsi Eliot 1 kwietnia 2019 o 21:16

   https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/, przypomnij sobie mój film z tego wpisu i przepis na zupę solną.

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 4 szklanki Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony, oraz Kelp pół łyżeczki This is BIO.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

   Około 17 1 selen G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20, wraz z 1 naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html?search_query=vitamin+E&results=24 oraz 1 C https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib–5905344040147.html

   Dieta roślinna, bez soi i kofeiny, jak najmniej przetworzona. Jeśli obawiasz się protokołu jodowego (1 na 10 osób jest uczulona na jod) pozostań przy tym kelpie. Moze też być w kapsułkach.

   nie jestem lekarzem

 11. Aga 26 kwietnia 2019 o 17:48

  Witam.
  Pepsi proszę o info jak długi czas należy stosować kurację octem przy mięśniaku i czy dłuższe stosowanie kuracji nie zakwasi organizmu. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 26 kwietnia 2019 o 18:00

   po pierwsze ocet nie zakwasza, tylko wręcz przeciwnie stymuluje żołądek do wytwarzania większej ilości kwasu co przekłada się na lepsze trawienie aminokwasów, czyli alkalizację ciała. Kurację 4 szklanek można stosować całe życie, jedynymi przeciwwskazaniami, ale to dotyczy wszystkich pokarmów, jest badania poziomu żelaza (4 szklanka dużo go zawiera), oraz potasu i przy okazji sodu (bo ocet zawiera potas) a także magnezu (druga szklanka), ale to są rutynowe badania bez względu na to, czy sie robi 4 szklanki, czy nie. Natomiast przy mięśniakach, które często powiązane są z bromizmem, a ten z brakami jodu, dobrze jest do 4 szklanki dołożyć Kelp This is BIO,pół płaskiej łyżeczki. Natimiast melasę bierzesz cyklicznie. Mięśniaki są oczywiście także związane z poziomem estrogenów. Należy perzyjmować witaminę E, C, no i dieta roślinna, niskotłuszczowa, ale szczególnie jak masz „rozhulane” estrogeny nie wszystko jest takie proste,.

 12. Amelia 21 maja 2019 o 08:05

  czy dieta ketogeniczna która kiedyś była pdstawą leczenia nowotwrów nadaje się również do zwalczania mięśniaków?. Mam mięśniaka poza macicą 8,8 cm który się przemieszcza. Ostatnio miałam ok tygodnia silne skurcze macicy. Czy to znaczy że moja maciaca się obkurcza i w pewnym sensie zanika?

  1. Pepsi Eliot 21 maja 2019 o 08:50

   Dieta ketogeniczna nie była podstawą leczenia nowotworów, była natomiast stosowana w leczenie padaczki u dzieci, i chyba jest nadal. Nie wiem jaka jest korelacja pomiędzy spożyciem bardzo dużej ilości tłuszczu, a estrogenami, jednak wiadomo, ze przy bardzo niskiej podaży węglowodanów, te koleracje są zupełnie inne niż na diecie ze sporą ich ilością, i wtedy tłuszcze są bardzo niewskazane, wręcz zaleca się dietę roślinną niskotłuszczową.
   Jaka jest propozycja lekarza?

   1. Amelia 21 maja 2019 o 15:23

    Propozycja lekarza była usunąć jednak ze względu na rozmiary chciałabym go najpierw zmniejszyć do minimum. Zaczęłam też robić okłady z oleju rycynowego wg Barbary Kazana. Na razie oprócz tego że boli notorycznie na zmianę łagodnie i mocno chyba nic się nie zmieniło.

 13. yellowfin38 22 maja 2019 o 08:50

  Moje mięśniaki urosły w przeciągu 10 miesięcy do bardzo dużych rozmiarów; macica mięśniakowata – kilka bardzo dużych i dużo małych; kwalifikacja na operację (zapewne będą chcieli wyciąć macicę). Rozpoczęłam działania wg wskazanych powyżej metod naturalnych.

  Dziewczyny, chciałabym zapytać o Wasze doświadczenia – czy któraś z Was miała duże liczne mięśniaki i czy udało się je zmniejszyć?…. Będę zobowiązana na podzielenie się doświadczeniami, to zawsze dobra energia 🙂

 14. yellowfin38 24 maja 2019 o 17:49

  Pepsi, co myślisz o glistniku? w protokole zwalczającym mięśniaki.

 15. Edno i miesniak 13 czerwca 2019 o 12:06

  Pepsi, a gdzie mozna kupic sprawdzony 5% płyn lugola?? Niestety w aptekach są tylko 2% a z nie pewnych stron boję się kupować.
  Może Ty wiesz gdzie szukać?

  1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2019 o 16:00

   nie mam pojęcia, można zrobić

 16. Beata 9 lipca 2019 o 23:07

  Pepsi poradź proszę, Mam 54 I od 2 lat menopauzę, nie miesiączkuję,przynajmniej do ubiegłego miesiąca po tygodniowym krwawieniu wizyta u lekarza, diagnoza 3 mięśniaki największy 5 cm, pobrana cytologia skierowanie na łyżeczkowanie macicy, badanie endometriozy. Wstępna diagnoza wycięcie trzonu macicy lub wszystkiego. Jak temu zapobiec, pomóż

  1. Pepsi Eliot 9 lipca 2019 o 23:15

   A dlaczego chcą wycinać teraz? Są jakieś podejrzenia? Teraz mięśniaki powinny się zasuszyć, jak będzie coraz mniej estrogenów. Krwawienie z macicy, to pewne? Nie z powodu suchości pochwy? Jaka wyszła cytologia? Jakie endometrium?

 17. Aga 12 lipca 2019 o 15:09

  Pepsi a gdzie kupić dobą niesfermentowaną melasę?

  1. Pepsi Eliot 12 lipca 2019 o 18:27

   na razie nie mamy, nie wiem, naprawdę nie wiem

 18. Eve 14 lipca 2019 o 11:16

  Pepsi mam az natlok informacji na twojej stronce i probuje poukladac sobie w glowie jakis schemat dzialania ale nie wiem na co sie zdecydowac. Mialam miesniaka w scianie macicy,najpierw malutki, po roku 2 cm ,poszlam do ciecia ale nie wycieli calego bo nie widzieli juz od krwi jego granic. Teraz mam wskazanie do dociecia tego co zostalo a tu pojawil sie juz kolejny miesniak(juz nie w scianie) .Komentarz ginekologa na moje zapytanie o jakiekolwiek inne metody to taka ma pani tendencje 🙁 mam 33 lata, nie mam jeszcze dzieci,staramy sie od pol roku miec wiec takie ciagle ciecia nie pomagaja czasowo. Bardzo prosze czy moglabys mi wskazać co na poczatek mam robic, od czego zaczać ta bitwe z miesniakami, jakie suple od was nabyc?

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2019 o 13:59

   ale lepsze cięcia, niż rozhulać sprawę i gdy mięśniaki urosną do wielkości macicy, bo będą chcieli ciachnąć wszystko. Jaka dieta? Jakie suplementy? Jakie wyniki hormonów tych z tego wpisu? https://www.pepsieliot.com/jakie-hormony-tak-naprawde-dodaja-urody-i-mlodosci-kobiecie-mozesz-sie-bardzo-zdziwic/

 19. Eve 14 lipca 2019 o 15:26

  Pepsi niestety nigdy nie robilam poziomu hormonow, lekarz nogdy mi nie zaproponowal, dieta raczej marna, tzn nie jem fast foodow, nie pije slodzonych napojow, malo miesa, dosc duzo nabialu,cukru raczej unikam,w sumie lubie wszystko ale przyznaje ze troche brak mi czasu na zadbanie o regularnosc i stala dostawe warzyw, z badan mam tylko profil tarczycowy i jest ok, oraz ferrytyne i tez ok,wit d robilam 2 lata temu i byla 13,70 wiec chyba mega nisko. Teraz od tygodnia biore wit d 2000jednostek i kwas foliowy.Czesto niestety biore antybiotyk bo cigale mam nawrot zatok i gardla bo ponoc blona w nosie jest obrzeknieta(tez w sumie nie wiadomo skad) i jest niedotlenienie organizmu i non stop cos lapie 🙁 Chcialabym wkoncu ogarnac i siebie i swoj styl zywienia bo ciagle cos sie do mnie nowego przypetuje a nikt nie patrzy na organizm calosciowo tylko kazdy leczy albo podlecza swoje a te pojawiajace sie nowe miesniaki troche mnie podlamaly

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2019 o 18:49

   Przynajmniej bierz 2 D3+k2 TiB po śniadaniu i 1 Omega 3 TiB i zrónb 3 miesięczną kurację uodporniającą poi 1 Greens & Fruits TiB do śniadania, i jeszcze magnez TiB, to jakoś na początek, nie mówiąc o codziennej kuracji 4 szklanek, miałabyś przy okazji i magnez i żelazo ogarnięte

 20. Alicja 14 lipca 2019 o 21:44

  Kochana Pepsi,
  Czy przy miesniakch macicy mozna brac Green CoffeeTiB i Guarana TiB i Matcha TiB. Pytam, bo to wszystko zawiera kofeine – ale moze to inna forma kofeiny i nie bedzie szkodzic. Mam taka cicha nadzieje,ze mozna, bo te trzy bardzo mi pomagaja przy uprawianiu sportu a zelazo jest slabe i trudno sie sie cwiczy bez tych trzech wspomagaczy. ;o)
  Oczywiscie nie biore trzech naraz.

  1. Pepsi Eliot 14 lipca 2019 o 22:33

   Guarana ma najwyższą zdolność syntezy kofeiny ze wszystkich roślin, ale wbrew popularnemu przekonaniu, że kofeina nie jest sprzymierzeńcem zdrowego serca, guarana doskonale działa na cały układ sercowo-naczyniowy, co do mięśniaków nie wiadomo ostatecznie.

   Zielona kawa, na próżno szukać udokumentowanych skutków ubocznych przyjmowania zielonej kawy lub jej ekstraktu. W badaniach dotyczących efektywności zielonej kawy nie odnotowano jej negatywnego wpływu na zdrowie. Ponieważ jednak zawiera ona kofeinę, na którą niektórzy mogą być wrażliwi, może zdarzyć się, że przyjmowana w dużych dawkach lub przez dłuższy czas, będzie wywoływała biegunkę, ból głowy, częste oddawanie moczu, a w skrajnych przypadkach uczucie niepokoju i przyśpieszone bicie serca. Przyjmowana w zalecany sposób nie powinna być jednak szkodliwa, co więcej, może mieć pewne szczególne właściwości zdrowotne.

   Maca pobudza, ale nie ma kofeiny.

   Przy mięśniakach macicy najbardziej szkodliwy jest brom, który zastępuje jod w ciele, czyli chleba trzeba unikać, bo dodają do niego brom, albo samej piec dobry bio, braki witaminy E, właśnie jod, no i dieta.

 21. Joana 28 sierpnia 2019 o 22:20

  Witam,
  Mam pytanko… czy do czwartej szklanki mogę dosypać kelp i mace? Mam i mięśniaki i niedoczynnosc

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2019 o 23:07

   możesz

 22. Joanna 29 sierpnia 2019 o 09:00

  Dziekuje bardzo , miałam wątpliwości czy mogę oba produkty w jednym szejku połączyć. Pozdrawiam

 23. Joana 30 sierpnia 2019 o 14:16

  Dzien dobry,
  zupelnie niedawno trafilam na Twojego bloga i przyznam ze im dluzej go czytam tym bardziej nie wiem jak mam sie ogarnac , zaniedbalam prace, dom tylko czytam i czytam i nie moge sie oderwac 😀
  Ze wzgledu na ilosc moich chorob potweirdzonych i niepotwierdzonych i dolegliwosci, na te chwile juz tak kombinuje z czterema szklankami – tu odejmuje tu dodaje , ze powoli gubie sie w tym wszystkim, pozniej trafiam na kolejny artykul , ktory znowu mnie dotyczy i znowu trza cos zmienic…
  otoz:
  ma 44 lata i..
  1. refluks, ktory ponoc (wg lekarza) podraznia mi sluzowke gardla ; no i choruje non stop na gardlo, migdalki(antybiotyk czesto)
  kilka lat temu gastroskopia , przepuklina przelyku, helicobacter leczony antybiotykiem, usg brzucha w tym roku- sluzowka zoladka delikatny stan zapalny; czasem boli mnie zoladek , widuje niestrawione pokarmy np orzechy,
  dzis test sodą- w ogole mi sie nie odbilo…:///
  2. macica miesniakowata , mialam miec zabieg przed ktorym mialam podpisac zgode na ewentualne wyciecie macicy- nie zgodzilam sie …no i hoduje je dalej
  3. niedoczynnosc tarczycy , letrox , badanie sprzed tygodnia: tsh 5, ft3 i ft4 w normie choc ft3 przy dolnej granicy;
  jeden lekarz upieral sie kiedys ze mam hashimoto a inny to wykluczyl, trzeci z kolei stwierdzil ze nie mam tarczycy chorej tylko hiperandrogenizm (ciagle wypadajace wlosy i delikatnie przyciemniona skora pod pachami , na kolanach i w pachwinach – nieduzo gdyz ja na to wczesniej nie zwrocilam w ogole uwagi), czwarty doktor nie potwierdzil hiperandrogenizmu i zlecone przez niego badania hormonow tez nie. Podsumowujac nie wiem jaka mam chorobe, prawda jest taka ze skacze mi czasem tsh w gore , wypadaja wlosy nawet przy nizszym tsh, a tarczyca robi sie coraz mniejsza i mniejsza (kazde kolejne usg to wykazuje)
  4. Jakies 7 lat temu ekstruzja dysku , pol roku lezenia, do operacji nie doszlo tylko dlatego ze dobry lekarz byl niedostepny a nie chcialam isc pod noz na chybil trafil, wiec zacisnelam zeby i lykalam rozne swinstwa przeciwbole pod okiem lekarza , pozniej dluga rehabilitacja. Oprocz tego „od zawsze” przepuklina trzech dyskow ledzwiowych.
  5. Badania:
  od ok 10 lat nie wiedziec czemu plytki krwi powyzej normy , norma 400 to ja 410, 420, max mialam raz 470
  crp1
  ob2
  reszta badan zawsze w normie
  sod potas magnez zelazo w normie
  tsh 5,2 (teraz)
  wit d3 30
  homocysteina 10 (norma tu jest <15 dla osob ktore sie lecza sie)
  5. Dieta do czerwca tego roku:
  pochlanialam slodycze, drozdzoweczki, herbatniczki, ciasteczka, pierogi, makarony, nalesniki, omleciki, uwielbialam jesc wszystko co mączne i slodkie, nie wiem jakim cudem uchowalam sie w miare szczupla, lecz niestety z ciaza spozywcza wygldajaca na 3-4 miesiac.
  Pocieszalam sie faktem iz w wiekszosci wybieram produkty no gluten, do tego nie jem miesa od ponad dwoch lat, cwicze na silce, chodze na spinning wiec przeciez jestem bio eko fit no gluten no to nie jest tak źle.
  6. od czerwca wzielam sie za siebie – wstyd bylo mi obnosic sie z tym bebzonem wielkim (wine zrzucalam na miesniaka 5 cm ktory rosnie na zewnatrz macicy w kierunku brzucha – cale zlo to byl miesniak)
  Jem teraz:
  salatki salaty
  krewetki
  owoce morza
  losos
  pomidory
  oliwki
  soki warzywne zielone
  czasem jogurt grecki (uwielbiam)
  i gdzies w gosciach jak juz zobacze to rzucam sie na sery plesniowe
  na codzien woda java (od ponad roku gdzies)
  kawa zbozowa z mlekiem ( i tu nie wiem jakie mleko bo dodaje mleko ryzowe albo owsiane z rossmana albo kupuje na eko ryneczku od goscia mleko pelne ekologiczne , nie zauwazylam roznicy w samopoczuciu wiec stosuje naprzemiennie) kiedys dodawalam mleko bez laktozy ale naczytalam sie ze to jest be wiec przestalam ale tak naprawede to nie wiem ktore jest najlepsze z tych trzech opcji (wiem ze najlepiej jest w ogole go nie pic, ale prosze poradz jak juz musze te odrobine do kawy to ktore?;))
  sport prawie na codzien
  od czerwca schudlam jakies 8 kg, mysle ze bardziej po prostu odpuchlam po odstawieniu mąki
  Aha a wszystko zaczelam od lewatyw na poczatku czerwca , po kilku dniach dolaczylam diete – generanie ona sama wynikla chyba z tych lewtyw, bo nie planowalam jej, brzuch zszedl calkowicie, choc czasem chodze wydeta pomimo zjedzonej tylko salatki. teraz lewtywe robie mniej wiecej raz w tygodniu.
  No i najwazniejsze:
  od tygodnia stosuje Terapie czterech szklanek , ktora wyglada na dzisiaj tak:
  0 szklanka :
  soda z woda (po przeczytaniu artyk o kwasowosci przy miesniakach, chorobach gardla)
  1 szklanka :
  kurkuma, pieprz, cytryna (dokladam czasem odrobinke imbiru bo mam wrazienie ze ciagle gardlo mnie boli)
  2 szklanka:
  chlorek magnezu z woda ( super spie od kilku dni a mialam problemy ze snem)
  3 szklanka
  ocet ,szczypta kwasu ascorbinowego plus melasa (melase dodalam za Twoja rada po przeczytaniu artyk o miesniakach)
  4 szklanka
  do soku warzywnego albi i bez soku 4 greens, pol lyzeczki Kelp, Hemp protein i czekam na Mace, bo domowilam po przeczytaniu …..hm… juz teraz nie wiem czego, wiem ze znowu artykul dotyczyl mnie 😉

  No i do tej pory uzywalam octu z rossmana – taki mialam w domu, dzis ma przysc Maca z octami z Twojego sklepu, bo doczytalam ze ten rossmanowski nie dziala tak jak powinien.
  reszte suplementow tez mam juz z Twojego sklepu.
  na codzien lykam omega 3 i probiotyk plus ostatnio ze wzgl na wydecia enzymy: bromelaina i papaina (takie maz ma w domu) no i letrox (choc przyznam ze zapominam bo tyle tego)

  ufff to na tyle…..
  Bardzo prosilabym Cie o pomoc w ogarnieciu jakiego planu bo jestem zagubiona w akcji, gdy dzis nie odbilo mi sie po probie z soda zglupialam czy moje piec szklanek wyglada tak jak powinno bo juz nie wiem co leczyc najpierw, tyle tego wszystkiego ……
  Z gory bardzo dziekowac
  pozdrawiam!!!
  asia

  1. Pepsi Eliot 30 sierpnia 2019 o 16:40

   dobrze Kochana, dzisiaj idę w gości, ale w weekend postaram się odpisać, już przeczytałam i na szybko, homocysteina za wysoka, przydałoby się badanie B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytyna i koniecznie przeciwciała tarczycowe, żebyśmy wiedziały czy to hashi czy nie

   1. kasia 19 września 2019 o 15:56

    Na przepukline dyskow polecam cwiczenia metoda Mckenzy. 3 lekarzy ortopedow i neurochirurgow chcialo operowac, ale my znalezlismy lekarza co zna tez metode McKenzy i operacji nie trzeba. Juz na drugi dzien maz byl w stanie zalozyc sam skarpetki. leczenie dalej trwa, bo po wprowadzeniu masy dyskowej nastepnie musi sie wszystko dookola dysku zagoic, a potem trzeba rozciagnac troszeczke te blizne. Ale cwiczenia sa praktycznie niewielkie w stosunku do rezultatow. co 1,5-2h w ciagu dnia robi sie 10 powtorzen odpowiednio dobranego cwiczenia. Ja z kolei wyleczylam sobie dyski szyjne – osteopata ciagle je wprowadzal spowrotem a ja chcialam trwalej poprawy. Znajdz sobie lekarza co skonczyl McKenzy kurs i umie dobrac cwiczenie. Praktycznie 90% przypadkow moze uniknac operacji kregoslupa. Oczywiscie sa przypadki skrajne, ale zawsze mozna sprobowac.

 24. Joana 30 sierpnia 2019 o 14:20

  Mialo byc:
  Homocysteina norma < 15 dla osob ktore nie leczą się

 25. Joanna 30 sierpnia 2019 o 17:01

  Z góry pięknie dziekuje:)
  Przeciwciała robiłam ze dwa lata temu i nie wykazało ze mam jakiekolwiek ( zapomniałam napisać bo tyle tego) , żelazo robiłam w ubiegłym tygodniu i mam w normie a resztę zrobię w takim razie po weekendzie .
  No i jeszcze jedna rzecz : jakiś czas temu wyszła mi miedź powyżej normy , norma była do 150 a ja miałam 168 . Nie wiem czy to istotne ale wole napisać .
  Ostatnie dwa lata łykałam non stop selen z cynkiem , wit d3 mk7 … teraz mam przerwę od czerwca …bo chciałam zacząć od zdrowszego jedzenia a później dołączyć co trzeba.
  Przepraszam ze tak w ratach pisze….
  Jeszcze raz bardzo dziekuje i udanego wieczoru życzę:)
  A.

 26. Joana 30 sierpnia 2019 o 23:37

  No i oczywiście już byłam pewna ze napisałam wszystko a tera dostałam objawienia 🤦🏼‍♀️🙄
  Któryś endo stwierdził u mnie kiedyś insulinoopornośc- ten sam co hiperandrogenizm , brzuch, łaknienie na słodkie, wysoka glukoza , przez chyba pół roku brałam glucophage i cos na M …., ale przerwalam sama leczenie gdyż mialam po tych lekach jeszcze większa ochotę na słodkie i ciagle bym tylko żarła ciastka i cukierki . To bylo jakieś trzy lata temu . Włosy wtedy tez leciały . Glukoza na czczo zawsze przy górnej granicy . Ostatnio tez. Jak jest do 100 to ja mam 100 albo 95 . Nie ukrywam ze ochotę na słodkie dalej miewam, z tym, ze teraz rzucam się na jakieś daktyle albo owocki w słoiczkach gerbera se wynalazłam😆😅ewentualnie w dzień treningowy czasami jakieś białko słodkie z napojem ryżowym- podkradam staremu. Czasem zrobię sernik na chudym twarogu i jogurcie slodzony ksylitolem , lecz niewiele go zjadam bo famila czyści szybciutko…
  Wiem ze już mieszam i miesZam , ale znów uznałam ze a nuż to bedzie ważne🤔🧐
  Miewam tez takie odcięcia od prądu- jak to mówię – jakby mi kto wtyczkę zasilająca wyciągnął z gniazdka . Rzadko bo np raz w miesiącu może dwa… ale to jest takie zejście jakbym miała zapaści dostać czy cus i tak miewam pół dnia lub nawet cały ze jestem totalnie do niczego , najgorzej rano i potykam się o własne nogi przez resztę dnia…. następnego dnia jest już zawsze ok
  Wybacz bo zdaje sobie sprawę ze ciężko to bedzie poskladać do kupy 🙈 trzymam mocno kciuki za wytrwałość w czytaniu 😊😘

 27. Joanna 2 września 2019 o 20:06

  Wiec tak… melduje , iż zrobiłam badania które zasugerowałam plus powtórzyłam przeciwciała ( no bo to wiadomo prze lata mogło się cos zmienić):
  Wit B12 840 ( norma 197-771)😳
  Kwas foliowy 11,6 ( 4-27)
  Żelazo 109 ( 33-193)
  Ferrytyna 10,4 (13-150)😣
  Anty- TPO <9 ( 0-34)
  I zrobiłam jeszcze prolaktyne , gdyż przy ostatnich badaniach zapomniałam o niej ….
  Prolaktyna 26 ( 4,80-22,3)🧐
  💓💓💓
  🙏🙏🙏

 28. Joanna 2 września 2019 o 20:35

  Odpisałam ale widze ze cos nie wskoczył mój komentarz… wiec tak , homocysteine miałam 10 z przecinkiem i podpowiedziałas aby zrobić b12 i kwas foliowy bo za wysoka jest no i dziś zrobiłam 😊

  1. Pepsi Eliot 2 września 2019 o 20:48

   B12 uznaje się, zgodnie z tym co można przeczytać na stronach Gersona, że jest ok, pomimo, że przekracza tak zwaną normę, natomiast do drugiej szklanki bierz 1 kwas foliowy , lada moment będzie TiB

 29. Joana 2 września 2019 o 21:04

  Ok, dziekuje, tak zrobię ale zamiast magnezu czy dodatkowo??
  Nie ukrywam ze odkąd pije druga szklankę to śpię jak zabita , nie wiem czy to akurat od magnezu ale tak zem se wymyśliła ze od tego 😁

 30. Joana 2 września 2019 o 22:26

  A czy jako dodatek do magnezu czy zamiast niego?
  Po magnezie super śpię i nie chciałabym z niego rezygnować 🙄

  1. Pepsi Eliot 2 września 2019 o 23:04

   nie napisałam że zamiast

 31. J 3 października 2019 o 19:04

  Cześć.
  Super blog, cieszę się ze na niego trafiłam. Wykryto u mnie jednego mięśniaka (jeden lekarz twierdzi, że to mięśniak, inny nie daje 100% pewności, mówi że może się okazać że to mięsak). Mam 31 lat, nigdy nie byłam w ciąży. Mięśniak macicy w badaniach usg raz podsurowicówkowy, innym razem śródścienny, wielkość ok 4×4 cm, rośnie. Lekarz naciska żeby to usunąć, co robić?

  1. Pepsi Eliot 4 października 2019 o 12:39

   Cześć Kochana. A co, jeśli to mięsak? Chcesz ryzykować? Badałaś jakieś markery?

   1. J 4 października 2019 o 12:53

    Wiesz lekarze chyba się zabezpieczają, jedni w usg piszą, że to mięśniak, a inny że zmiana mogąca odpowiadać mięśniakowi. Ten drugi dał sobie czas na obserwację – jak szybki będzie wzrost w krótkim okresie czasu i to dla niego będzie wyznacznik do klasyfikacji. Najdziwniejsze jest to, że ja nie mam typowego objawu tak jak dziewczyny z mięśniakami, brak obfitych krwawień (wręcz skąpe miesiączki). Boję się operacji i konsekwencji (nawet całkowite pozbawienie macierzyństwa) i zastanawiam się jak przetrwać z tym dziadostwem i czy to właściwa droga…

    1. Pepsi Eliot 4 października 2019 o 13:03

     Jak urośnie, nawet jak to mięśniak, to i tak może nie pójść na naturalne metody, bo to jest związane z estrogenami, a estrogeny są potrzebne żeby zajść w ciążę, więc zwykle i tak wycinają, a robią to tak, żeby nic nie zostało naruszone, chyba, że im się nie uda, bo mięśniak siedzi w ściance macicy. A jeśli to coś innego, to zabieg będzie miał z pewnością inne konsekwencje. Decyzję podejmujesz Ty, w żadnym wypadku nie mogłabym teraz zająć stanowiska, żeby mówić Ci,że weźmiesz jod i wszystko minie, chociaż może i tak być. Najważniejsze, że z pewnością jest jakaś dobra rzecz, która z tego wypłynie, chociaż teraz jesteś przygnębiona. Jestem z Tobą <3

 32. J 7 października 2019 o 12:51

  Wielkie dzięki, miałam nadzieję, że da się z tym powalczyć mniej inwazyjnie, pozdrawiam 🙂

 33. jgorzka 5 listopada 2019 o 16:50

  Pepsi czy przy miesniakach mnogie brać kolagen i glutamine?
  Pytam ponieważ mam mięśniaki które rosną mi ok kilku mm rocznie a od czasu gdy pije między innymi czarna melase z octem , oprócz tęgi w 80% surowa dieta , ale tez do 4 szkl bardzo bogatej w zielone proszki i białka dodaje kolagen i glutamine ( nieszczelne jelita) i jeden z mięśniaków urósł mi od końca lipca do teraz aż 3 cm😳dwa kolejne 1 cm a to są tylko 3 miesiące…. trochę się przeraziłam bo właśnie odebrałam wyniki rezonansu tymbardziej ze spodziewałam się mniejszych a nie większych i to o tyle …🤯to wyglada jakbym je podkręciła czymś
  Szukam przyczyny 🧐

  1. Pepsi Eliot 5 listopada 2019 o 17:42

   Generalnie wzrostowi mięśniaków sprzyja wszystko, co podnosi poziom estrogenów. Jeśli zaś chodzi o kolagen, to wzmacnia i odbudowuje tkankę łączną, aminokwas glutamina też jest budulcem.To ma wpływ na całą tkankę łączną w ciele. Może w Twoim przypadku tak właśnie było.

 34. Joan 5 listopada 2019 o 18:13

  Dziekuje..
  poradź proszę czego powinnam unikać w takim razie , żeby nie podkręcać estrogenów, bo może tez je nieświadomie podkręciłam, wiem z Twoich wpisów ze soi i siemienia lnianego ale może cos jeszcze… jakieś zielonki mogę podkręcać??

  1. Pepsi Eliot 5 listopada 2019 o 19:00

   nie, zielonki nie, wręcz przeciwnie wskazane przy mięśniakach, ale kolagen i glutę odstaw teraz, coś się zsumowało.

 35. Joan 5 listopada 2019 o 19:07

  Ok dziekuje bardzo

 36. Joan 6 listopada 2019 o 19:17

  Pepsi a czy z kolei nadmiar jodu plus dodatkowo jeszcze nieświadome dawkowanie może powodować wzrost mięśniaków ?
  Bo dalej tak kminie czemu tak nagle sostaly przyspieszenia , no i oprócz kolagenu i glutaminy lalam se na brzuch jod , a plama nie znikła mi w ogóle nigdy , i to dużo polałam bo kilka kropli , wcześniej kilka miesięcy brałam kelp, mieszkam nad morzem, jem dużo ryb i pewnie dlatego kropka mi się nie wchłonęła prawie w ogóle …. dziś przeczytałam ze jod może podkręcać estriol a on należy do estrogenów ….to chyba znalazłam przyczynę tego nagłego rozrostu mięśniaków 🧐
  Co o tym myślisz?

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 21:22

   nie, mięśmniaki to często bromizm, gdy są braki jodu, brom go zastępuje, fluor, etc. Tak ciało chłonie cokowliek jak gąbka, gdy są braki jodu. Bardzo ważna jest E i C. Odstaw budulec tkanki łącznej, czyli kolagen i glutaminę

 37. Joan 6 listopada 2019 o 21:43

  Oki dzieki a czy możesz poradzić co mam najpierw ogarnąć w sensie od czego mam zacząć jeśli mam:
  Nieszczelne jelita
  Niedokwaszony żołądek
  Mięśniaki
  Torbiele na jajniku i w piersi
  Lekka niedoczynnosc ( letrox od lat)
  Hashi nie nam

  Często to co pomaga przy jednej chorobie pogarsza kolejna wiec już nie wiem co z czym i jak 🤦🏼‍♀️
  Mam już chyba z pół Twojego sklepu w domu i proszków i supli , ale skacze z jednej choroby na drugą, to włączam kolejne rzeczy to eliminuje jak w przypadku glutaminy kolagenu obecnie i przyznam ze w takich momentach mam ochotę wrócić do złomu bo znika mi światełko w tunelu jakim było np wyprowadzenie jelit na prostą
  Od czego Ty bys zaczęła ?

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 22:51

   4 szklanki z zeilonkami i kelpem, selen, cynk, miedx przez kontakt z miedzią, D3+K2 , Omega 3, Greens & Fruits, oczywiście magnez na 2 sposoby, C i E, trochę wapnia i 4 szklanki soku ze świeżej bio marchewki dziennie.

 38. Josn 6 listopada 2019 o 22:56

  Ok..
  Wszystko mam oprócz wapnia no i marchewki 😉
  Dziekuje bardzo

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 23:07

   jak jesz nabiał, dużo zielonych liści, to można nie brać wapnia,

 39. Joan 6 listopada 2019 o 23:26

  Nabiału nie jem , ale zielone tak …
  dziekuje!

 40. Kasia 28 listopada 2019 o 23:07

  Witam. Mam miesniak macicy 2 cm. Pije zioła na miesniaki i olej lniany na zimno czy to pomoże? Czy mogę pić olej lniany ? Bardzo proszę o odpowiedz

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2019 o 07:45

   Olej lniany ma dużo fitoestrogenów, teraz wcale bym go nie piła, nie jest też wskazany przy problemach chłopaków z prostatą. Mieszanka ziołowa na mięśniaki tak, ważne 4 szklanki, witamina E G&G, C This is BIO mamy masę naturalnych opcjo do 4 szklanki, jod w postaci Kelp This is BIO do 4 szklanki, a także opcja z podawaniem płynu Lugola z apteki przez skórę. Ile masz lat? Jaki poziom 25(OH)D? TSH?

 41. Kasia 29 listopada 2019 o 12:45

  Mam 38 lat , TSH w normie. Ale przytyłam sporo i pojawił się mięsniak. Jeszcze rok temu macica była ok. Jadłam dużo słodyczy i fastfoody dużo stresu. Napisze może co ma. W tej mieszance na miesniaki bardzo proszę o odpowiedź czy to dobre zioła. RDEST OSTROGORZKI, JEMIOŁA ZIELE, BRZOZA BRODAWKOWATA LISC, KASZTANOWIEC KWIAT, TASZNIK POSPOLITY, KALINA KORALOWA, ZIELE SKRZYPU, KŁĄCZE PIECIORNIKA-GESIEGO, LIŚĆ BORÒWKI BRUSZNICY. Pije te zioła dwa razy dziennie. No i łyżka tego oleju lnianego ale skoro szkodzi to już odstawiam. Proszę mi jeszcze napisać czego unikać w pożywieniu. Czy witaminy można zażywać ? Czy jak schudne i bede jesc zdrowo pomoge swojemu organizmowi ? Mam małe dzieci jestem załamana . Proszę o odpowiedz

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2019 o 16:37

   A czym tu się załamywać? Co 4 kobieta ma mięśniaki, to estrogeny. Akceptuj, spraw, żeby nie urósł, mierz endometrium u pana z USG, przecież taki mały mięśniak nawet nie daje obfitych krwawień, czy daje? jak to jest u Ciebie?

 42. Kasia 29 listopada 2019 o 12:50

  Zarzywam także astaksantyna i wyciąg z jagòd . Czy to dobrze?

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2019 o 16:35

   nie widzę związku, ale ogólnie bardzo ok

 43. Kasia 29 listopada 2019 o 17:01

  Tak nie mam obfitych krwawien . Okres mam 4 dni. Ale boli mnie dòł brzucha i plecy w krzyżu. Problem polega na tym że ja nie wiem jak nie dopuszczać żeby miesniak nie urósł.

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2019 o 18:22

   trudne to jest, bo estrogeny

   Mięśniaka raczej nie da się zlikwidować, nawet po menopauzie, może się tylko niejako zasuszyć, ale nigdy nie zniknie całkowicie, można natomiast sprawić, aby się nie powiększał, albo obkurczał.

   Zmiana diety, codzienna kuracja 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ (kuracja jest bardzo ważna, bo jest w niej i magnez i jod i algi i zielonki, wszystko istotne przy mięśniakach, więc zajrzyj na pewno.

   Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO)

   Jod!
   Mięśniaki bardzo często powstają z powodu bromizmu, czyli brom w pożywieniu zastępuje konieczny dla zdrowia kobiety jod.

   Do 4 szklanki Kelp This is BIO https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

   Oraz dodatkowo jod (płyn Lugola) przez skórę.

   Jaki masz poziom selenu? Bierz100 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka selenu TiB  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html (też zbadaj poziom selenu)
   Wraz z z selenem koło podwieczorku, jedną naturalną E i jedną C.
   Naturalna witamina E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2526-natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg–5060040820766.html?search_query=witamina+E&results=23, oraz witamina C https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib–5905344040147.html?search_query=witamina+C&results=23

   Do czwartej szklanki kuracji 4 szklanek dodatkowo Maca This is BIO regulująca naturalnie hormony. Maca działa też energetyzująco, działa podobnie jak filiżanka kawy, a więc gdy masz wysokie ciśnienie należy mieć to na uwadze.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html + 1 K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html, ale jak się okaże że masz niski poziom to jeszcze trzeba dobrać 3 D3 i 1 k2 TiB
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.
   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html
   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   przeczytaj Saula https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-miesniaki-wedlug-w-saula/&sa=U&ved=2ahUKEwj3icST9o_mAhXhkosKHWcFDOUQFjAEegQIBBAC&usg=AOvVaw28aPNpLHcCriuMB1EB23i2

 44. Kasia 29 listopada 2019 o 20:51

  Dziękuję bardzo 😊

 45. Żaneta 11 grudnia 2019 o 17:20

  Witaj, mam 26 lat i planuję za około 2 lat zajść w ciąże, w zeszły czwartek przy badaniu USG dowiedziałam się, że mam mięśniaka 3 cm poza macicą. Zaczęłam pić ocet jabłkowy naturalny 3 razy dziennie pół h przed posiłkiem, do tego dołączyłam mielone siemię lniane też między posiłkami. Zależy mi żeby nie podejmować się jeszcze operacji czy laparoskopii. Na razie lekarz powiedział, że trzeba obserwować jak szybko rośnie. Dodam, że przez półtora roku się nie badałam i teraz gdy pojawiła się infekcja nadzwyczajnie poszłam. Mogę jakoś temu zapobiec i spróbować przez te 2 miesiące, które mam do kontroli coś próbować naturalnie? Nie jem mięsa, ryb. Jem makarony, ryże itp. Co mogę dołączyć jeszcze? Może herbata typu mniszek lekarski ? Będę wdzięczna za informacje, które mogą się okazać dla mnie niezbędne.

  1. Pepsi Eliot 11 grudnia 2019 o 20:54

   siemię lniane może jeszcze podkręcić estrogeny, z mięśniakiem w tym wieku jest właśnie ten problem. Przede wszystkim 4 szklanki , do 4 Kelp This is BIO (chodzi o jod), witamiana E G&G, witamina C, zielonki. bierz też D3 z k2 TiB

 46. Żaneta 11 grudnia 2019 o 21:16

  A jod? Gdzie mogłabym kupić? I czy to mają być w tabletkach czy w płynie? A te Zielonki to dokładnie jakie?

  1. Pepsi Eliot 11 grudnia 2019 o 21:34

   Kelp This is BIo w postaci proszku do 4 szklanki, lub w kapsułkach G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html przecież napisałam, możesz też stosować płyn Lugola z apteki i dawkowanie przez skórę, plama na nadgarstku, lub na brzuchu 2,5 cm i jak poprzednia plama zniknie dawkować nową

 47. Iza 18 grudnia 2019 o 10:06

  Mam 21 lat.. 16 grudnia dowiedziałam się, że mam mięśniaka na macicy. Prawie 15cm x 10 cm. Jestem załamana, ponieważ w tak młodym wieku mogą mi wyciąć macice..Co robić?

  1. Pepsi Eliot 18 grudnia 2019 o 15:59

   jest w ściance, czy mogą tylko jego usunąć? Jakie endometrium, jaka dieta, jaki typ budowy, masz nadwagę, obfite i bolesne miesiączki? jaki poziom 25`(OH)D? Mieszkasz na terenach ubogich w jod? dostarczasz sobie jod?

   1. Iza 18 grudnia 2019 o 17:31

    Jest na ściance. Narazie przepisami mi lek na zmniejszenie miesniaka. Jedno opakowanie za 600 zl.. dieta.. szczerze nigdy nie przykladalam do tego wagi do Teraz.. nadwagi nie mam, miesiączki książkowe, zazwyczaj pierwsze dni najbardziej bolesne.. reszty nie wiem.. 🙁 jodu również nie dostarczam. Ale od teraz zmieniam całe swoje życie żeby zmniejszyć to coś:(

    1. Pepsi Eliot 18 grudnia 2019 o 18:15

     Niestety będzie tutaj kwestia estrogenów, a jesteś młoda, więc tych estrogenów będzie więcej. Na jakiej jesteś diecie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *