Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 009 349
56 online
39 235 VIPy

6 naturalnych szam, które obniżą ciśnienie furiata

6 naturalnych szam, które obniżą ciśnienie furiata

Okazuje się, że wysokie ciśnienie krwi od pewnego już czasu stało się nie tylko przypadłością osób starszych, ale coraz więcej młodych ludzi zaczyna mieć kłopoty z podwyższonym ciśnieniem.

Statystycznie jedna trzecia młodych osób w wieku od 16 do 34 życia cierpi z powodu jakiejś formy nadciśnienia. Wielu z tych osób może nie mieć nawet o swojej chorobie zielonego pojęcia, gdyż to raczej geroncjada mierzy sobie taką rzecz. Nie tak dawne badania kalifornijskie wykazały, że w przypadku zlekceważenia nadciśnienia, to podobna choroba układu krążenia przebiegająca nawet w łagodnej formie, może prowadzić do przedwczesnego starzenia się i uszkodzenia mózgu.

Konwencjonalne rozwiązanie tej epidemii wysokiego ciśnienia u coraz młodszych ludzi oparte jest po prostu na sprzedawaniu coraz większej ilości leków na obniżenie ciśnienia krwi, takich jak inhibitory receptorów blokujących.

Niestety leki, co zostało przebadane naukowo powodują raka i inne poważne problemy zdrowotne. Istnieje oczywiście alternatywa o wiele bardziej zdroworozsądkowa, aby zmienić sposób odżywiania wprowadzając do swojego menu odpowiednie jedzenie w tym zioła, które są w stanie naturalnie i bez konsekwencji zdrowotnych i innych skutków ubocznych naturalnie obniżyć ciśnienie.

Takie rozwiązanie oczywiście wydaje się zbyt proste, w związku z tym, nie możemy liczyć, aby przeciętny alopata zechciał nam o tym powiedzieć, tym bardziej, że prawdopodobnie o tym nawet nie wie, gdyż nie wierzy.

Oto 6 naturalnych i szybkich środków zaradczych, które pomagają utrzymać ciśnienie w ryzach i pomogą uniknąć pułapek zdrowotnych związanych z długotrwałym nadciśnieniem tętniczym:

1. Surowe migdały

Jedzenie tylko garści migdałów naprawdę surowych każdego dnia może sprawić znaczącą różnicę w utrzymaniu ciśnienia krwi w ryzach.

Uwaga: nie mogą być kalifornijskie, bo nawet organiczne są traktowane parą, która bardzo źle wpływa na jakość odżywczą takich migdałów. Kupujemy więc hiszpańskie, najczęściej i zawsze organiczne, gdyż inne już nie są surowe, bo je pasteryzują, albo okadzają straszną substancją, o której nie chce mi się nawet pisać. Róbcie jak mówię.

Najlepiej namaczajcie w zimnej wodzie takie migdały zlewając wodę (po 6 godzinach)i dolewając świeżej. A następnie obierzcie je ze skórki, gdyż w skórce znajduje się kwas fitynowy, działający jak inne fityniany, utrudniając pobieranie minerałów z pożywienia, podobnie jak otręby pszenne)

Kluczowym składnikiem diety: STOP nadciśnieniu są właśnie surowe migdały, bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które, co zostało wielokrotnie naukowo udowodnione, pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, leczą stany zapalne tętnic i ostatecznie sprawiają niższy poziom ciśnienia krwi

Mimo, że migdały zawierają dużo tłuszczu, a co za tym idzie mają wysoką kaloryczność, to i tak mogą być używane w celu utraty masy ciała, a także budowy masy mięśniowej. Właśnie ze względu na promowanie właściwego krążenia krwi.

Podobnie działa orzech włoski, jednak ma większą zawartość tłuszczu niż migdał.

2. Pieprz Cayenne

Ta przyprawa, to prawdopodobnie jeden z najszybciej działających produktów żywnościowych, które można stosować do obniżenia ciśnienia krwi.

Pieprz cayenne jest potężnym środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne, co oznacza, że bardzo szybko poprawia się ukrwienie. Efekt ten naturalnie obniża poziom ciśnienia krwi poprzez zwiększenie szybkości przepływu krwi przez cały układ krążenia. Co z kolei doprowadza do odciążenia ścianek tętnic.

Mieszanie jednej lub dwóch łyżeczek pieprzu cayenne ze szklanką ciepłej wody, czy nawet herbaty z dodatkiem miodu i aloesu jest potężnym domowym środkiem na złagodzenie nadciśnienie.

Gdy jeszcze dodasz kurkumy to masz wypas nie tylko w kwestii obniżania ciśnienia.

Jeśli ten napój jest zbyt ostry dla Twoich upodobań, możesz brać pieprz cayenne w formie kapsułki jako suplement i też zadziała.

3. Woda kokosowa

Bogata w potas, elektrolity i inne ważne składniki odżywcze, woda kokosowa ma właściwości obniżania ciśnienia krwi u osób, które ją żłopią. Najnowsze badania opublikowane w West Indian Medical Journal potwierdziły, że picie wody kokosowej pomogło 71% uczestników badania osiągnąć znaczne zmniejszenie ciśnienia skurczowego i u 29 % uczestników znaczne zmniejszyć ciśnienie rozkurczowe.

Wyniki były jeszcze bardziej spektakularne, kiedy uczestnicy badania pili zarówno wodę kokosową jak i Mauby, tropikalny napój z kory małego drzewa odmiany colubrina elliptica (zwane również behuco Indio), albo arborescens colubrina.

Ale te ekscesy to tylko na wakacjach 🙂

4. Raw cacao, czyli surowe

Bogate w flawonoidy i inne składniki odżywcze, o właściwościach przeciwzapalnych, surowe kakao jest kolejną bronią z ramienia żywności na nadciśnienie, w którą łatwo możesz zaopatrzyć swój arsenał zdrowia.

Nie tylko flawonoidy zawarte w surowym kakao mają dobroczynne działanie na prawidłowe ciśnienie, ale także kakao pomaga radzić sobie ze stresem, który często jest przyczyną nadciśnienia tętniczego.

Stres ma być rozładowany, to pewnik, gdyż stresu nie unikniesz. Hormony stresu w organizmie odgrywają kluczową rolę w regulacji ciśnienia krwi, a raw kakao potrafi regulować ich poziom.

LIiczne badania wykazały również, że flawonoidy zawarte w kakao wyraźnie zmniejszają ciśnienia krwi w trakcie konsumpcji, co powoduje zmniejszenie średniego ciśnienia tętniczego 4.7/2.8 w milimetrów słupa rtęci ( mmHg ). Kakaowe flawonoidy pomagają również chronić organizm przed udarem mózgu i chorobami serca, często powiązanymi z wysokim ciśnieniem krwi.

TU KUPISZ sprawdzoną KURKUMĘ 100% ORGANIC This is BIO

5. Kurkuma

O kurkumie można napisać epopeje i niech Droga Socjeta się przygotuje na seksowny i długi artykuł o tej niesamowitym ziółku przyprawie.

Faktycznie współczesna nauka ledwo liznęła czubkiem góry lodowej swój kadłub, w kwestii kurkumy, gdyż jest to jeden z najpotężniejszych super foofdsów na świecie.

KURKUMA posiada wśród dziesiątków swoich zalet umiejętność znacznego zmniejszania stanu zapalnego w organizmie, co jest główną przyczyną wysokiego poziomu cholesterolu, a także wysokiego ciśnienia krwi. Poprzez aktywne zmniejszenie stanu zapalnego, kurkuma pomaga poprawić czynności układu krążenia i utrzymuje zdrowy przepływ krwi.

Gdy do kurkumy dodamy piperinę (alkaloid wyciągnięty z czarnego pieprzu odpowiedzialny za jego ostrość, po prostu należy dosypać szczyptę bio czarnego pieprzu) to wówczas kurkuma będzie szczególnie aktywnym motorem napędowym rozluźnienia naczyń krwionośnych i rozprzestrzeniania nagromadzonej krwi, które to skupienia najczęściej skutkują wysokim ciśnieniem. Kurkuma jest także naturalnym rozcieńczalnikiem krwi, co jest również ważnym czynnikiem w walce z nadciśnieniem tętniczym.

6. Czosnek

Australijskie badania z 2010 roku kolejny raz potwierdziły, że czosnek jest potężnym fundamentem medycznym w walce z wysokim cholesterolem i nadciśnieniem tętniczym.

Jeżeli obawiasz się wydzielania nieprzyjemnego zapachu podczas całowania, albo tylko w sklepie, dobrym sposobem jest przyjmowanie kapsułek z czosnkiem, które rozpuszczą się dopiero w jelitach. Nie śmierdzisz, a korzystasz z właściwości.

Źródła dla tego artykułu tu

A w didaskaliach:

BRAKI magnezu wzmagają wściekłość.

Nie mówiąc o życiu we śnie …

owocek:)


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 83 115 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar bojza 22 listopada 2013 o 12:20

  Łe, a coś na podniesienie ciśnienia? Oprócz stresu, oczywiście.
  Ja mam niskie wskazania a czasem bardzo niskie, taka ponoć moja uroda, choć bardzo upierdliwa.
  Nie wiem komu lepiej temu z wysokim czy temu z niskim, wysokie mało zdrowotne a niskie szalenie niewygodne w codziennym życiu.
  Hmm…rodzina męża mego dotknięta jest wysokim ciśnieniem, a nawet bardzo wysoki i twierdzą iż to uwarunkowane genetycznie i rodzinnie. No to ja sie pytam czemu mąż mój takich parametrów nie wykazuje?
  Listonosza jest czy co?!

  1. avatar pepsieliot 23 listopada 2013 o 06:48

   Bojza ciesz się że masz niskie ciśnienie, bardzo łatwo je podnieść, a skutki nawet małego nadciśnienia są fatalne, nie mówiąc już o lekach a nadciśnienie. Ja am baaardzo niskie ciśnienie i tym bardziej wskazane jest dla takich osób uprawianie intensywnego sportu. Po prostu supcio

   1. avatar bojza 23 listopada 2013 o 16:06

    Ty mnie nie denerwuj zachwytem nad tym niskim ciśnieniem, bo to jest zajebiście upierdliwe w życiu codziennym. Dziś dodatkowo po wizycie u bardzo utytułowanej i mądrej pani doktor dowiedziałam się, że mam hipoglikemię i to taką najprawdopodobniej od dziecka, co też oprócz spadków cukru wiąże się z dużym spadkiem ciśnienia, powiedziała a wręcz nakazała mi w dowód osobisty wkleić naklejkę „Mam hipoglikemię”.
    Kiedyś tu u ciebie napaliłam się na 811 i …odloty miałam totalne.
    A mój mąż to się z tym swoim ciśnieniem u mnie uchował, bo niby my nie vege ale wszelkiej maści syfu na talerz rodzinie nie daję:)

    1. avatar HP 6 lipca 2016 o 10:40

     Mój mąż od nadciśnienia dostał tętniaki jeden już zabezpieczony drugi nieoperacyjny ze wzg na złą budowę, zdecydowanie lepiej mieć niskie 😉 pozdrawiam Pepsi <3

 2. avatar pepsieliot 23 listopada 2013 o 16:23

  Oj Bojza zmartwiłaś mnie, zdrówka życzę

 3. avatar Jagna 10 lutego 2014 o 14:24

  Jak to z tym ciśnieniem? A tak- całe życie byłam niskociśnieniowcem. Żyło się może czasem nazbyt sennie, ale całkiem, całkiem bezpiecznie. Od roku-ciśnienie mi wali. Nawet po dodatkowych kilku tabletkach pod język trudno je obnizyc, a wartości są niebezpieczne dla życia. Do tego bardzo, bardzo złe samopoczucie, uczucie leku itp. Co lepsze? już chyba dałam odpowiedź.:) Jagna

  1. avatar pepsieliot 10 lutego 2014 o 18:02

   Jagna, będzie wkrótce jescze jeden wpis o naturalnych metodach obniożania ciśnienia. Uzupełniuający, a nawet o wiele pełniejszy od tego. Oczywiście, ze lepiej mieć niskie ciśnienie niż wysokie. Ściska i życzę zdrówka

 4. avatar Robert 13 sierpnia 2014 o 16:58

  Pepsi, a czy Pieprz Cayenne taki w kapsułkach można stosować zamiennie zamiast tego mielonego? Czy też on w takiej postaci nie będzie już posiadał swoich właściwości?

 5. avatar grażyna skwarska-łaniewska 25 listopada 2015 o 06:45

  Witam.są tu różne komentarze . napiszę tylko tak….filtry są zapchane i brudzą krew . serce ma ciężko z tymi brudami i wzrasta ciśnienie. kłania się oczyszczanie, zwłaszcza nerek.

 6. avatar Carrie 5 lipca 2016 o 10:08

  Znowu mam pytanie. Jestem niskociśnieniowcem od zawsze. Do tego stopnia, że kawe pijam od 3 miesiaca zycia /zalecenia wybitnego Profesora wiec prosze nie krzyczec/ wtedy lyzeczkami dzis litrami. Nijak na zadnej diecie nie udalo mi sie podwyzszyc cisnienia. Zostaje kawa. Albo tabletki dozywotnio. Wolę kawę.
  Druga sprawa udało pracować w takim miejscu, że nie umiem wyłączyc poziomu stresu. Wracam nabuzowana tak, ze dłuugo nie mogę zasnać majac caly czas niskie ciśnienie. W tamtym roku miałam częstoskurcz miedzykomorowy czyli raz wybitnie wysokie cisnienie o jakies 300 wieksze niz zazwyczaj. Kardiolog mowi nie stresuj sie bo zaraz bedzie wysokie tylko jak? Pepsi pohelpuj dobrą radą

  1. avatar pepsieliot 5 lipca 2016 o 10:28

   BIEGAJ i w końcu się OBUDŹ, bo w tym wcieleniu będzie słabo. KAWĘ ODSTAW. Zrób echo serca przed bieganiem, albo elektrokardiogram wysiłkowy.

   1. avatar Carrie 5 lipca 2016 o 11:44

    Bieganie powiadasz…dobra spróbuję. Odstawianie kawy kiepsko sie konczy ale zaczynam ograniczac. Na razie organizm jeszcze w szoku, ze faje poszły bezboleśnie.

  2. avatar grzegorzadam 5 lipca 2016 o 13:14

   Rozszerz sobie naczynia krwionośne kwasem nikotynowym, najlepiej 2-3x dziennie po 400-500 mg (zaczynaj od max 50mg)

   Magnez oporowo transdermalnie.
   Wit.C z MSM ddatkowo, soda z rana też wskazana oraz subtelna kuracja WU.

   1. avatar Agga 17 maja 2018 o 10:56

    Grzegorzuadamie, jak to w końcu jest z niacyną? Na flushu czyli rozszerzeniu naczyń jest spadek czy wzrost ciśnienia? Ja uwielbiam kwas nikotynowy, robiłam sobie pomiary, na flushu był wzrost ciśnienia, a spadek przy ustępowaniu zaczerwienienia. Interesuje mnie to o tyle, że cierpię na skoki ciśnienia i chciałam to jakoś wyregulować

    1. avatar grzegorzadam 6 czerwca 2018 o 20:09

     wzrost, stąd poczerwienienie, ale niegrozne.
     Daj sobie czas na regulację.

  3. avatar grzegorzadam 5 lipca 2016 o 13:16

   Po magnezie i B3 stopniowo wszystko będzie się regulować samoistnie.

   1. avatar Carrie 5 lipca 2016 o 19:25

    Dzięki 🙂

 7. avatar jagoda 5 lipca 2016 o 13:40

  Do tej listy dodam jeszcze głóg, który poskromił moje nadciśnienie. Warto szukać przyczyny nadciśnienia. W moim wypadku jest to chlamydia pneumonia. Ta bakteria w pierwszym stadium powoduje bardzo niskie ciśnienie, natomiast później ciśnienie bardzo idzie do góry (przewlekły stan zapalny obkurcza naczynia krwionośne). Zresztą chlamydioza jest przyczyną wielu dolegliwości, a tak mała jest jej świadomość w społeczeństwie, niestety. Dzięki Pepsi za bloga, uwielbiam!

  1. avatar pepsieliot 5 lipca 2016 o 18:06

   Jagoda <3

   1. avatar iwonak 6 lipca 2016 o 10:34

    Przedwczoraj zabrało mnie pogotowie, ciśnienie 190/120, skończyłam właśnie brać antybiotyk na chlamydię ( 21 dni). Miałam mrowienie wokół ust, zrobili mi tomograf głowy, wyszło zapalenie zatok: szczękowej po prawej i w mniejszym stopniu czołowej i klinowej.Konsultacja neurologiczna -ok, ekg -ok Dostałam skierowanie na oddział otolaryngologiczny, pojechałam na ostry dyżur, zbadano mnie, zalecono steryd do nosa i skierowano do poradni, by kontynuować leczenie…wczoraj ciśnienie znów mocno podwyższone, ale zabezpieczyli mnie tabletkami to wzięłam… nie o to jednak chodzi, żeby się faszerować, chcę znaleźć przyczynę. Prócz genetyki nic mi nie pasuje, zdrowo jem, jestem szczupła, nie piję, nie palę, nie biorę antykoncepcyjnych. Wszystko się posypało po kwietniowej operacji pęcherzyka, chodziłam 3 tyg. ze stanem zapalnym, na sorze spędzałam po 11 godzin i odsyłali mnie do domu, bo nie byłam żółta. Zmieniłam sor i operowali mnie już z powikłaniem tzw. wodniakiem pęcherzyka, miałam płukanie otrzewnej. Póżniej mega anemia żelazo 20, hemoglobina 8…no i kaszel jak przy krztuścu, wydzielina z nosa w ilościach zatrważających.Alergolog wykluczył swoje, to pomyślałam sama o wymazie z gardła.Może to czas na dietę Dąbrowskiej, właśnie rok mija od ostatniej? Co robić mądrzy ludzie? Co robić Pepsi? Czy ta chlamydia może być tropem dla mnie? Mam 43,żeby dopełnić obrazu przypadku.

    1. avatar grzegorzadam 6 lipca 2016 o 12:00

     Z dużym prawdopodobieństwem masz poważne niedobory magnezu i potasu.
     Trzeba dostarczyć przy takim ciśnieniu.

     Antybiotyki nie likwidują chlamydii, natomiast na pewno rozregulowują jelita z dysbiozą włącznie.

     Zastosuj kurację skuteczną WU i boraksem.

     I jeszcze sterydy do nosa, komplet ”leków”.. Masakra.

     Trzeba zlikwidować stan zapalny, a teraz to już dłuższa walka z odbudową jelit.

     Wiek nie ma znaczenia, dotyczy wszystkich.

     Zbadaj sobie drożdżycę i inne testy domowe, nie jest to dokładność labowa, ale warto:
     http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu/
     Kwas nikotynowy i inne ”B” też wskazane.

  2. avatar grzegorzadam 6 lipca 2016 o 12:02

   Najlepiej i najskuteczniej chlamydię utlenić (H2O2)
   Wit.C z MSM też skuteczna.

 8. avatar Mylène Lariche 5 lipca 2016 o 15:26

  Ja mam bardzo niskie ciśnienie. Non stop ziewam, kawę kocham, ale tylko dla dla jej smaku i tylko z dużą ilością mleka roślinnego. Zazwyczaj po kawie jestem…śpiąca i mam lekki rozstrój żołądka. Nie wiem czym miałabym sobie podbić to ciśnienie (że ruchem, to wiem, ale czym jeszcze?).

 9. avatar Thor 5 lipca 2016 o 18:05

  z tym czosnkiem to różnie bywa, po jakimś czasie ciało nasiąknie i z potem zapach wychodzi 😉

  1. avatar pepsieliot 5 lipca 2016 o 18:09

   No to dlatego masz jeszcze 5 opcji

 10. avatar stach 5 lipca 2016 o 20:15

  jemioła reguluje cisnienie

 11. avatar Ewa 6 lipca 2016 o 11:06

  Witam,
  czy spozywanie powyzszych „szam” 😉 rowniez pomoze podczas stresu przed kluczowymi momentami w zyciu? wlasnie mialam do Ciebie Pepsi pisac w sprawie porady, jak zapobiec stresowi i gonitwie mysli przed weselem 😉 wiem ze to jest kwestia indywidualna i jak czlowiek jest sklonny do przejmowania sie wszystkim to i tak bedzie sie sresowal, ale moze poradzilabys cos co mozna spozywac (robic) tuz przed badz jakis czas przed aby sie wyciszyc i uspokoic, i aby spokojnie spac w noc przed tym waznym dniem.
  Pozdrawiam Ewa

 12. avatar Iwonak 6 lipca 2016 o 18:53

  Dziękuję, zaraz zaczynam zgłębiać temat.Pojęcia nie mam jak się zabrać do tych kuracji, ufam, że u Pepsi wszystko znajdę.

 13. avatar grzegorzadam 6 lipca 2016 o 21:57

  Znajdziesz, ale wymaga to sporo wysiłku, który się opłaci 😉

  1. avatar tina 8 lipca 2016 o 11:56

   Też mam niskie ciśnienie. Kiedyś jak oddawalam honorowo krew było to problemem i kazali mi wtedy pić mocną czarną herbatę. Działało! Jednym podnosi ciśnienie kofeina w kawie, innym teina w mocnej herbacie.

 14. avatar Anna Bielaszewska 23 lipca 2016 o 10:51

  U mnie rodzinne jest nadciśnienie. Długo, długo bolała mnie głowa. Zwłaszcza popołudniami i przy zmianiach pogody. Tak, że czasem było mi nie dobrze. Wcześniej odbywało się to rzadziej, a teraz nasiliło. Ostatnio zmierzylam ciśnienie i maiłam górne 147. A mam 33 lata. Sięgając wstecz to pierwsze objawy miałam już około 20 roku życia. Ale kto kiedyś mierzył ciśnienie „gówniarzowi”. zawsze to bagatelizowali.

  1. avatar grzegorzadam 24 lipca 2016 o 06:15

   Bagatekizują, ale Ty pozbędziesz się tego.

 15. avatar grzegorzadam 24 lipca 2016 o 06:14

  Uzupełnij MAGNEZ, potas, (węglan K2CO3), askornian z MSM, kurację WU, nadciśnienie zniknie
  niepowracalnie.
  Oczyszczenie arterii EDTA też bywa bardzo skuteczne.

  1. avatar Krupeczka 22 kwietnia 2017 o 18:01

   grzegorzadam – mam chlorek potasu, czy on jest be? A jeżeli węglan lepszy, to jak go dozować? Ile razy dziennie? Gdzie się taki kupuje? Proszek rozpuszczać czy tylko zapijać? Słyszałam, że smak tego jest paskudny.

   1. avatar grzegorzadam 22 kwietnia 2017 o 23:31

    Nie jest be, dr Hulda polecała mieszać z solą do solniczki:

    ”Najlepszą sterylizowaną solą jest mieszanka:
    1 część morskiej soli (chlorek sodu)
    i 1 część soli potasowej (chlorek potasu, patrz źródła).
    Potas wypiera z ustroju sód, więc takiej soli można używać dwa razy więcej!
    Dodatek potasu pomaga też zlikwidować zmęczenie i daje inne korzyści.”

    Smak węglanu jest nieszczególny.

    Zalezy ile pobierasz sodu, potasu powinno byc około 2x mniej, ale trzeba wiedziec o zawartości
    potasu w soli potasowej.
    W węglanie samego potasu jest 56%
    O chlorku poszukaj w necie 😉

 16. avatar Magda 31 października 2016 o 18:08

  Ciekawy artykuł. Mój tata zamienił leki na ciśnienie właśnie na rzecz natury. Obecnie postawiliśmy na sproszkowaną paprykę chilli habanero z dodatkiem pierzgi pszczelej w postaci kapsułek. Zdecydowaliśmy się na habaicynę, bo raz że charakter jego pracy nie pozwala na systematyczne spożywanie papryczek/maceratu, a dwa tata jest bardzo marudny w kwestiach związanych z naturalnymi sposobami leczenia. Jak na razie jest zadowolony, chociaż obawiał się bardzo, bo on jest z tych, którzy „jak trwoga to do lekarza” 😀

 17. avatar radus 3 stycznia 2017 o 21:07

  Nie ma nic gorszego niż nadciśnienie no może poza cukrzycą. Ja osobiście z dnia na dzień się czuje coraz gorzej dzień w dzień od ponad 3 lat jest mi słabo mam ciemno przed oczami, codziennie myśle żę zemdleje z tym że jestem prawie pewny że to przez beta blokery które biorę od 10 lat już prawe. Ostatnio stwierdziłem że wchodze na diete wege albo jakąś raw i się przekonam czy jest jakakolwiek szansa zreszta mam dopiero 23 lata także masakra jednym słowem. Pozdrawiam

  1. avatar grzegorzadam 4 stycznia 2017 o 09:31

   Zdiagnozuj przyczyny, nic nie dzieje się bez niej.
   Zrób hydratację, vegatest, zacznij od poczatku.
   Mój kolega po 50-tce pokonał nadcisnienie.
   Lekarz do tej pory się dziwi jak to możliwe.
   Magnez, soda, WU, sól (tak, brak soli dobrej tez to wywołuje), nawodnienie

 18. avatar Teresa 6 stycznia 2017 o 19:12

  Grzegorzadam czy możesz dokładnie napisać co to za skrót WU ,jak sode zazywać??? Proszę o dokładnie napisanie

  1. avatar Jarmush 6 stycznia 2017 o 19:14
 19. avatar Henryk 19 lutego 2017 o 16:52

  i kurcze warto regularnie kontrolować bo czasem u lekarza to za mało! Kupiłem sobie ciśnieniomierz…, nie drogi a ma odpowiednie atesty

 20. avatar Anna 10 grudnia 2017 o 20:45

  Jak brac wu gdy rano biore lek na nadcisnienie?

  1. avatar grzegorzadam 10 grudnia 2017 o 21:56

   od kiedy ten lek? Nie wyleczysz tym nadciśnienia.

   1. avatar Anna 11 grudnia 2017 o 09:53

    od półtora roku, miałam zmieniany, Lokren20 biorę połówkę, wiec nie tak dużo, zauważyłam,że średnio raz na miesiac mi skacze ale nie tylko, pod wpływem jakiś emocji też 🙁

    1. avatar grzegorzadam 11 grudnia 2017 o 11:07

     Zbadaj poziom sodu-potasu, jak jest za mało będzie skakać, dostarcz magnezu, wody, soli,
     kuracja h2o2 wskazana (tlen) wit. C.
     resweratrol też dobry

     Bierzesz beta-bloker, nic innego tym geniuszom nie udało się wymyślić 🙂

 21. avatar Anna 11 grudnia 2017 o 12:57

  Dziękuję za odp. Magnez dostarczam dosc duzo.kapiele i doustnie.wit C tez.jak zbadac sod i potas z krwi? Wu stosowalam okolo 2 tyg.cisnienie mi skakalo i sie przestraszylam. Ale jak wu polaczyc z tabletka?reswrelator co to? A jemiola? Nie probowalam jeszcze.

  1. avatar Jarmush 11 grudnia 2017 o 12:59

   normalnie standardowe badanie, możesz sobie sama opłacić, nie jest drogie
   resweratrol to bardzo silny antyutleniacz (mamy go w formie liposomalnej TiB), siedzi w czerwonych winogronach (najwięcej) w winie czerwonym

   1. avatar grzegorzadam 11 grudnia 2017 o 13:27

    To standardowe badanie nie wykazuje zależności w parach pierwiastków, a czasami zwyczajnie wprowadza w błąd.
    Może kiedyś cena badania włosa spadnie, albo wymyślą inną metodę tańszą i równie skuteczną.

 22. avatar antonio 10 lutego 2019 o 06:34

  na obnizenie cisnienia naturalnie REWELACJA !!!!!! CYNAMON łyzeczka najlepiej na kefir ja piłem z woda na szklanke Przy nadcisnieniu trzeba pic duzo wody 3 litry dziennie oprócz herbaty czy kawy MÓJ SPOSÓB DZIAŁA NA 100 %

  1. avatar japoneczka01 13 lutego 2019 o 17:06

   Ale Cynamon ma być CEJLOŃSKI, bo ten drugi ma za dużo kumaryny i szkodzi.

 23. avatar Julia 6 maja 2019 o 17:10

  Grzegorzadam proszę podpowiedź coś. Czy możliwe jest że nerwica mi tak podwyższyła ciśnienie że nie mogę go niczym zbić? Mam 35 lat i ciśnienie 170/110 i stres każdego dnia. Stosuję dietę wysokowęglowodanową z małą ilością tłuszczu. Unikam węgli prostych(insulinooporność) ważę 51kg. Od pół roku codziennie rano szklanka wody z kurkumą i z magnezem do tego wcieranie magnezu. Od 3tygodni 10 kropli WU rano na czczo. Później msm+kwas ascorbinowy. Próbowałam lemoniadę sodową ale nie wiem dlaczego ciśnienie rosło. Sód i potas mam w dolnej granicy, 25(OH)D – 71

   1. avatar Julia 7 maja 2019 o 15:48

    Zależy mi aby znaleźć prawdziwą przyczynę mojego nadciśnienia. Wszyscy namawiają mnie na leki a ja jestem uparta i bronię się rękami i nogami aby tego świństwa nie brać. Czy nerwica może powodować takie nadciśnienie? Może powinnam oczyścić nerki? Czy to nie ma związku?

    1. avatar Jarmush 7 maja 2019 o 19:59

     nie, nerwica nie może powodować takiego nadciśnienia constans, ale mogą być skoki ciśnienia podczas pomiaru z powodu lęków. Możesz kupić dobry aparat i wykonać 3 pomiary jeden po drugim i sprawdzić. Suplementujesz się czym?

     1. avatar Julia 7 maja 2019 o 21:46

      Niacynamid ok 500mg dziennie od ok 2 lat ale tylko wtedy kiedy czuję lęki. Jak przechodzi to odstawiam i tak w kółko. Kurkuma, Magnez do 2 szklanki, Selen, witamina c+ msm. Wit.d +K2, woda utleniona ok 15 kropli 1x dziennie. Ciśnieniomierz mam naramienny.

     2. avatar Jarmush 8 maja 2019 o 04:47

      rozumiem, że elektroniczny, ręka podniesiona oparta na wysokości serca na blacie stołu z poduszką, dwa pomiary jeden po chwili drugi, nie patrzysz na wyświetlacz, masz zamknięte oczy, starasz się wręcz zasnąć. I jakie są wyniki?

     3. avatar Julia 8 maja 2019 o 20:46

      Tak elektroniczny. Zrobiłam 3 pomiary jeden po drugim. Wynik
      1. 171/108
      2.159/99
      3.157/99

     4. avatar Jarmush 9 maja 2019 o 05:59

      niestety prawdopodobnie tylko ten pierwszy wynik to podskoczyło Ci z powodu nerwów, ale te następne to, szczególnie tak wysokie rozkurczowe świadczy o chorobie nadciśnieniowej. Próbowałaś z wapniem?

     5. avatar Julia 9 maja 2019 o 06:51

      Nie próbowałam wapnia to trzeba chyba razem z K2, tak? Od wczoraj zaczęłam kurację czosnkiem po 4 ząbki dziennie. Czy ja mam szanse żeby z tego wyjść? Nie chce brać leków.

     6. avatar Jarmush 9 maja 2019 o 09:20

      Wkleiłam Ci już wcześniej odpowiedni wpis, nawet go nie zakonotowałaś, tam jest wytłumaczone, wolisz zamiast działać zadręczać się lękami, otrzymałaś odpowiedź, zadziałaj. Wklejam jeszcze raz: https://www.pepsieliot.com/poznaj-najpotezniejszy-naturalny-lek-jaki-do-tej-pory-odkryto-na-nadcisnienie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum