logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 020 265
252 online
32 621 VIPy
Reklama

PETARDA ODŻYWCZA
TEŻ DLA NAŁOGOWCA

GREENS & FRUITS TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

6 nieoczywistych metod na wychodzenie z nałogów, gdybyś okazała się nałogowcem

Uzależnienia są teoretycznie obciążeniem dla społeczeństwa i faktycznie dla jednostki. W rzeczywistości wahadła destrukcji pragną pożywiać się emocjami nałogowców, zaś inne korporacje je powodować.

Uzależnienia są postrzegane przez pryzmat globalnej epidemii i znaku naszych czasów.

Dodatkowo przy znacznym użyciu opioidów, jak 10 000 silniejszy przeciwbólowo niż morfina karfentanyl, czy anestezjologiczny fentanyl, przedawkowania tych wydają się abstrakcyjne, bo skąd je brać?, a tu okazują się przyczyną przedwczesnej śmierci wielu ludzi poniżej pięćdziesiątki w USA.

Petydyna (meperydyna, dolantyna) organiczny związek chemiczny, czyli lek, syntetyczny opioid przeciwbólowy o działaniu narkotycznym zabił geniusza muzyki pop, kontrowersyjnego Michaela Jacksona.

Tendencja do zachowań powodujących uzależnienie pojawia się w sytuacji czerpania ekscytacji przez ośrodek przyjemności w mózgu spowodowanej zwiększonym wydzielaniem dopaminy, a tym samym uwarunkowaniem się takiego nieboraka od jej produkcji.

Dopamina dopieszcza jednostkę poprzez pobudzenie subiektywnego odczuwania satysfakcji, tym samym stymulując mózgowy ośrodek przyjemności, czyli zbiór struktur mózgowych odpowiadających za motywację oraz kontrolę poczynań. Tyle, że kontrola poczynań zahacza w tym przypadku o jednotorowość.  Osoba podążająca za wszelką cenę za pozyskaniem zadowolenia, wpada w sidła dopaminowego nałogu.

Mając ogromny wybór uzależnień, jak alko, narko, darcie, wilcze jedzenie, zero jedzenia, sex, zakupy, skąpstwo, a nawet toksyczny partner może być wynikiem nałogu bycia przyduszaną i tłamszoną. Czyli mówiąc o nałogach mamy do dyspozycji całą tęczę substancji dodatkowych wprowadzanych do organizmu, a także wzory zachowań. Liczy się tylko subiektywne poczucie przyjemności, czy w późniejszych stadiach nałogu bywa, że tylko przymus zaspokojenia.

Dlaczego tak trudno wyjść z nałogu?

Często, nawet dobrze przygotowane wsparcie zawodzi, gdyż nałogi tłumią lęk.

Nałogi służą nam przede wszystkim do tłumienia emocji strachu, można się znieczulać, można odczuwać przyjemność, ekstazę, w tym seksualną, czy z powodu kupowanych przedmiotów, jednak za każdym razem, każdy kolejny pączek z lukrem jest oznaką, że potrzebujesz pomocy, gdyż nałogowo tłumisz emocje.

Emocje są odpowiedzią ciała na myśli, dlatego bycie uważnym, obserwowanie swoich myśli daje szansę na pozbywanie się lęku w zarodku, stawanie się odważnym, zamiast tłamszenia lęku nałogami. Z drugiej strony, gdy pojawią się niemiłe emocje, trzeba je zaakceptować, zgodzić się na nie, wziąć je na klatę, ale nigdy niczym nie tłumić. Z tłumienia emocji rodzą się również choroby somatyczne.

Reklama

Co zrobiła natura?
Natura zrobiła HEMP PROTEIN This is BIO, czyli idealne proporcje kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6, oraz wysoce wartościowe białko roślinne. Dodaj Hemp Protein do 4 szklanki oczyszczającej wątrobę kuracji 4 szklanek


Naturalne środki pomocne przy nałogach

1. Magnez

W pierwszym tygodniu po rozstaniu się z bodźcem nałogowym, najbardziej pomoże magnez. Zmniejszy efekt odstawienia, niwelując mdłości i bezsenność po zaprzestaniu zażywania szkodliwej substancji. Właściwie nie da się wyjść z alkoholizmu, ale też uzależnienia od napadów złości bez magnezu.

Magnez harmonizuje rytm dobowy, w tym potrzebę dobrej jakości snu.

2. Kuracja 4 szklanek

Codzienna kuracja 4 szklanek, która zawiera też w sobie magnez, to nieinwazyjne, racjonalne nawadnianie, odżywianie, i dotlenianie komórek ciała, a przede wszystkim oczyszczanie wątroby. To także odblokowujący rytuał ZEN dla zestresowanej głowy.

Kuracja 4 szklanek bardzo sprawdza się przy uzależnieniu od stresu ponieważ właśnie do wątroby wpadają złe emocje, w tym nałogowo tłumione.

3. Kwasy tłuszczowe Omega3

Zbawienny tłuszcz, pomagający zredukować stan zapalny organizmu, mający swoje źródło również w uzależnieniach. Nie tylko ułatwi ciału produkcję nowych, niezdegenerowanych komórek ale wzmocni komunikację między nimi. Elastyczne błony komórkowe, wartko (ale bez przesady) płynąca krew, zdrowy mózg, prawidłowy fibrynogen, to wszystko może być zasługa odpowiedniej podaży Omega 3.

Dziki łosoś, lub z organicznej hodowli, lub ułatwienie dobra (bez transów i metali ciężkich)  Omega-3 w kapsułkach. Opcjonalnie, w tym dla wegan organiczne  Hemp Protein do 4 szklanki, z kwasami tłuszczowymi w idealnych proporcjach Omega 3 do 6, rolłinnymi sterolami, aminokwasami i witaminami.

Reklama

Tu znajdziesz DUŻY PAKIET bardzo wskazany do oczyszczającejKURACJI 4 SZKLANEK, idealny dla NAŁOGOWCÓW


4. Bieganie, paczka, czy też joga

Codzienne bieganie, siłownia, czy praktykowanie jogi, są w stanie wspomóc nałogowca w pobudzeniu komunikacji między jego ego, ciałem i świadomością.

Bieganie, które jest niejako formą medytacji aktywnej wyciąga ludzi z nałogów, a szybkie bieganie przede wszystkim z nałogu myślenia, który nam wszystkim doskwiera najbardziej.

5. Sok z limonek, lub cytryn

Sposób na nagłe napady głodu nikotynowego? Badania opublikowane w Journal of Medical Association w Tajlandii wykazują, że sok z limonki (w Tajlandii limonki zastępują cytryny, ale to dotyczy także soku z cytryn) może spowolnić i zatrzymać chęć na papierosa równie dobrze co gumy nikotynowe, tyle że zupełnie przy okazji limonka łamane przez cytryna nie zawiera nikotyny i nie jest szkodliwa dla zdrowia.

Wystarcza, że w razie palącej potrzeby wykroisz ćwiartkę limonki/cytryny, przekroisz ją na pół i wgryziesz się w nią lub będziesz ją żuć. Pamiętaj aby owoce były ekologiczne, albo uważaj na kontakt ze spryskaną skórką.

To dlatego codzienna kuracja 4 szklanek na bazie wody z sokiem z cytryny sprawia, że każdego dnia mniej chce Ci się drzeć faje.

6. Post przerywany

Post przerywany, a przy nadwadze program jem i chudnę z przerywanym postem to najprostsza droga do wyleczenia się z zaburzeń jedzenia,

Jest tak potężnym narzędziem, że słowo dieta samo z siebie zamienia się w styl życia. Tak po prostu należałoby żyć, żeby uporać się z kompulsywnym jedzeniem, bulimią, nawarstwionym tłuszczem, efektem jo-jo, oraz bezsilnością i rozpaczą z powodu silnego uzależnienia od jedzenia.

Stawanie twarzą w twarz z nałogiem dotyka codziennie milionów z nas.

Na początku cieszysz się po prostu dreszczykiem emocji, jarasz się grą i nie zakładasz, że dojdzie do zaawansowania jakim jest nałóg, dopóki się nie stanie jasne, że siedzisz w tym po szyję.

Że przegrasz w kasynie każdą kasę, że wydasz na buty cały debet na karcie, że zjesz 7000 kalorii i potem zwrócisz, że wciąż chcesz  orgazmów, że głodząc się łaskoczesz do bólu  swoje obolałe kości, że po wypiciu jednej setki musisz pić przez tydzień metr sześcienny, aż ostry atak trzustki zabierze Cię z ulicy na sygnale, że musisz mieć fastfood pod ręką, że co minutę sprawdzasz stan swojego konta, że trasa lodówka – fejsbuk wyryła rów mariański na Twojej podłodze, że wciąż chcesz logować się do tej gry i non stop musisz myśleć.

Osho mawiał, nałóg musi sam odpaść od nałogowca. Jednak, żeby tak się stało nałogowiec musi chcieć go puścić, a wcześniej zgodzić się na to co jest. Innej drogi nie ma, jeśli nie chcesz zamienić jednego nałogu na drugi.

owocek

(Visited 5 143 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Dudek 22 sierpnia 2019 o 10:40

  ,,Osho mawiał, nałóg musi sam odpaść od nałogowca. Jednak, żeby tak się stało nałogowiec musi chcieć go puścić, a wcześniej zgodzić się na to co jest. Innej drogi nie ma, jeśli nie chcesz zamienić jednego nałogu na drugi.”
  Śwęte słowa Moja Droga. Ten Osho nie był głupi, tylko cholerny cwaniak.
  Uściski 😘☯️

 2. Ewelina 22 sierpnia 2019 o 17:12

  Pepsi nakręć proszę film na temat śmierci.
  Zginął Piotr Starak bliska mi osoba, staram się jakoś żyć ale teraz mi mega ciezko. Jak spokojnie wrócić do życia? Jak wytłumaczyć sobie to wszystko, jak zaakceptować. Co się dzieje z nim teraz? Zalogował się do innego ciała? Kiedy świadomość odeszła z ciała? Co się dzieje w momencie smierci? Co myśli swiaodmosc?
  Ostatnie pytanie: czy to ze w tym życiu się wzrasta i jest się bliskim przebudzenia to przenosi się to na kolejne wcielenie? Jeśli przepracowano np. Nałogi, toksyczne relacje to w następnym wcieleniu dusza będzie wolna od tego? Czy w następnym wcieleniu również można mieć te same problemy jeśli w poprzednim się od nich uwolniło?
  Proszę odpowiedz 🙁 Strasznie pogrążona jestem w żałobie….

  1. Pepsi Eliot 22 sierpnia 2019 o 22:33
  2. Pepsi Eliot 23 sierpnia 2019 o 08:29

   nakręcę film, z miłością

   1. tak sie ciesze dziekuje 23 sierpnia 2019 o 14:43

    Tak sie cieszę..dziekuję bardzo wierzyłam, że pomożesz swoim pozytywnym nastawieniem, to pomoze wielu osobom poradzić sobie z jego śmiercią lub śmiercią swoich bliskich….

    1. Pepsi Eliot 23 sierpnia 2019 o 21:24

     <3 <3

 3. Ventura 4 listopada 2019 o 22:24

  Dzis odkrylam iż mój drogi przyjaciel wcina dopalacze na imprezach. Co! Ale jak? Myslalam, ze coś mu się stało ze taki przygnębiony a to efekt spadku euforii. Masakra. Jestem w szoku. Nie wiem jak go od tego odciągnąć. Nawet nie wiem od czego zacząć😞

  1. Pepsi Eliot 5 listopada 2019 o 07:04

   Nie odciągniesz nigdy, to musi odpaść od niego samo.Możesz z nim pogadać, co się z nim dzieje.

   1. Ventura 5 listopada 2019 o 21:01

    To trudne. Twierdzi, ze to wporzadku. Sam namawia mnie by sprobowac poznać swiat z innej perspektywy. Ale nie chcę znać tej zafalszowanej. Twierdzi, ze moj swiat jest smutny bez takich doświadczeń. Wydaje mi się, ze kiedy sygnalizuje ze to mi sie nie podoba, to jeszcze bardziej próbuje udowodnić, że to git

    1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 00:11

     nie ma na takich rady, motywacja musi nadejść od niego samego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *