logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
89 544 730
426 online
31 811 VIPy
Reklama

PETARDA ODŻYWCZA
TEŻ DLA NAŁOGOWCA

GREENS & FRUIT TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

6 pomocnych kroków, gdybyś był w jakimś nałogu nałogowcu

Tylko wstępne liźnięcie obszernego tematu „nałogowców” (cdn)

Uzależnienia są teoretycznie obciążeniem dla społeczeństwa i faktycznie dla jednostki. W rzeczywistości wahadła destrukcji uwielbiają pożywiać się emocjami nałogowców. A inne (korporacje) je powodować.

Uzależnienia są postrzegane przez pryzmat globalnej epidemii i znaku naszych czasów. Dodatkowo przy znacznym użyciu opioidów, jak 10 000 silniejszy przeciwbólowo niż morfina karfentanyl, czy anestezjologiczny fentanyl, przedawkowania tychże, stały się przodownikiem w powodowaniu przedwczesnej śmierci ludzi poniżej pińćdziesiątki choćby in the USA.

Petydyna (meperydyna, dolantyna) organiczny związek chemiczny, czyli lek, syntetyczny opioid przeciwbólowy o działaniu narkotycznym zabił geniusza muzyki pop, słynnego Michaela Jacksona.

Jak ogarnąć wizję nałogowca?

Tendencja do zachowań powodujących uzależnienie, pojawia się w sytuacji czerpania radochy przez ośrodek przyjemności w mózgu spowodowanej zwiększonym wydzielaniem dopaminy, a tym samym jego uwarunkowanie się (gościa wcina) od jej produkcji.

Nasza dopaminka dopieszcza jednostkę poprzez pobudzenie subiektywnego odczuwania satysfakcji, tym samym stymulując mózgowy ośrodek przyjemności, czyli zbiór struktur mózgowych odpowiadających za motywację oraz kontrolę poczynań.

Osoba podążająca za wszelką cenę za pozyskaniem zadowolenia, wpada w sidła (dopaminowego) nałogu.

A nałogi mogą być naprawdę prze-różne:

Masz ogrom możliwości, typu alkohol, wilcze jedzenie, zero jedzenia, nikotyna, narkotyki, sex, nawet toksyczny partner może być wynikiem Twojego nałogu bycia tłamszoną. Czyli nałogi zaczynają się od substancji dodatkowych wprowadzanych do organizmu, aż do wzorów zachowania. Co kto lubi. Liczy się jedno. Subiektywne poczucie przyjemności. Ot i cały mechanizm.

Jak ogarnąć wsparcie potrzebującym?

Za nałogi trzeba się wziąć komplementarnie. Poważne sprawy wymagają konkretnego podejścia. Często, nawet dobrze przygotowane wsparcie zawodzi, prowadząc uzależnionego z powrotem na utartą ścieżkę dobrze znanej aktywności, wprost w ramiona satysfakcji.

Pamiętać należy, że radość może być dostarczona z różnych źródeł i odpowiednio dawkowana, dlatego na wyjście ze szponów nałogu również są opcje. Weźmy je pod uwagę.

Nałogi służą nam przede wszystkim do tłumienia emocji strachu, można się znieczulać, można odczuwać przyjemność, ekstazę, w tym seksualną, czy z powodu kupowanych przedmiotów, jednak za każdym razem, każdy kolejny pączek z lukrem jest oznaką, że potrzebujesz pomocy, gdyż nałogowo tłumisz emocje.

Emocje należy w zarodku zrozumieć, zauważyć i nie dać im szansy zawładnięcia nami, chociaż z pewnością jak się już pojawią należy je zaakceptować, ale nigdy niczym nie tłumić. Z tłumienia emocji rodzą się dalsze niedomagania ciała i psychiki.

A poniższe wsparcia idą pod lupę:

1. Zdrowe zioło, czyli magnezzzzz

Największe wrażenie zrobi na nawiedzonym, w pierwszym tygodniu po rozstaniu się z bodźcem nałogowym.

Zmniejszy efekt odstawienia, niwelując mdłości i bezsenność po zaprzestaniu zażywania szkodliwej substancji. Właściwie nie da się wyjść z alkoholizmu, ale też napadów złości bez magnezu.

Ten przedstawiciel ukojenia, wspiera w symptomach spowodowanych odrzuceniem środków uzależniających, harmonizując rytm dobowy, w tym potrzebę dobrej jakości snu. Uniknięcie kary to wszak taka mała nagroda za dobrą decyzję i wytrwałość.

2. Ostropest plamisty daje czadu

Super food, super wsparcie z natury, zawartość sylimaryny z grupy flawonoidów, działa jak zbawienie na zmaltretowaną substancjami psychoaktywnymi wątrobę. Wspiera jej funkcje odtruwające i oczyszczające z toksyn. Ba! Nawet ją chroni. Cenna substancja oczyszcza ciało, a przez to również umysł, a przez to daje czas na zastanowienie, czy warto sięgnąć kolejny raz po zbędną (?!) używkę.

Świetne przy uzależnieniu od stresssu ponieważ właśnie do wątroby wpadają negatywne emocje, te związane z nałogiem też. Może być mielony ostropest.

Reklama

Co zrobiła natura?
Natura zrobiła HEMP PROTEIN This is BIO, czyli idealne proporcje kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6, oraz wysoce wartościowe białko roślinne. Dodaj Hemp Protein do 4 szklanki oczyszczającej wątrobę kuracji 4 szklanek. Sprawdź dostępność.


3. Kwasy tłuszczowe Omega-3 albo dziki łosoś i makrela, bo ryba przecież nie śmierdzi

Zbawienny tłuszcz, pomagający zredukować stan zapalny organizmu, mający swoje źródło, of kors, w uzależnieniu. Nie tylko ułatwi ciału produkcję nowych, niezdegenerowanych komórek ale wzmocni komunikację między nimi, ułatwiając krejzolowi szybsze dojście do siebie.

Chyba nie szkodzi, że ryba dziwnie pachnie jeśli przy tym stabilizuje huśtawki nastroju poprawiając dopływ krwi do mózgu, hę? Można wtedy myśleć sprawniej i ogarnąć się lepiej z nałogowymi zachciankami. A jak szybciej myślisz to nawet możesz wpaść na pomysł, zastąpienia makreli i łososia Omega-3 w kapsułkach.

A dla wegan  Hemp Protein do 4 szklanki, z kwasami tłuszczowymi w idealnych proporcjach Omega 3 do 6, rośłinnymi sterolami, aminokwasami i witaminami

4. Elastyczne wygibasy

Trudno uwierzyć, że może stanowić formę kuracji, a jednak. Codzienne praktykowanie jogi, jest w stanie wspomóc nałogowca, w pobudzeniu komunikacji między jego ciałem i umysłem, by odwdzięczyć się świadomością procesów zachodzących w nim samym. Wszak jest formą medytacji w ruchu i daje ścieżkę do zrozumienia siebie bardziej niż np. takie narkotyki.

Pepsi się ucieszy, gdyż bieganie, które jest niejako formą medytacji aktywnej również wyciąga ludzi z nałogów. Przede wszystkim z nałogu myślenia, który nam wszystkim doskwiera najbardziej.

5. Hipnoza techno

Kolejny z alternatywnych sposobów na walkę z uzależnieniem. Znacząco wyróżniła się zwłaszcza wśród osób chcących rzucić palenie i warta jest uwagi przy wspieraniu wyjścia z nałogu.

Wykwalifikowany hipnozer, wprowadza człowieka w stan transu o znamionach super rozluźnienia, by następnie zaimplikować mu odpowiednie sugestie. Na przykład, „Rzuć palenie”. Bombowa sprawa. Bo to przeprogramowanie umysłu. Jak muzyka techno. Ale nie każdy lubi tą muzykę i nie każdy umysł da się przestawić.

Zawsze można spróbować z muzą klasyczną przecież.

Reklama

Tu znajdziesz DUŻY PAKIET bardzo wskazany DO OCZYSZCZAJĄCEJ KURACJI 4 SZKLANEK, wraz z CHLORKIEM MAGNEZU TiB i HEMP PROTEIN This is BIO do 4 szklanki, idealny dla NAŁOGOWCÓW


6. Zaopiekuj się mną nawet gdy nie będę chciał

Stawanie twarzą w twarz z nałogiem dotyka milionów. Codziennie.

Cieszymy się życiem, korzystając z radości jakie oferuje i nikt nie zakłada, że dojdzie do zaawansowania jakim jest nałóg, dopóki TO się nie stanie. I absolutnie każdy zasługuje na wsparcie gdy już przekroczy magiczną granicę.

Żeby zrobić to dobrze, słuszne jest uzbrojenie się w spektrum dostępnych opcji. Odpowiednim ruchem jest konsultacja z obeznanym w temacie człowiekiem. Może to być psycholog, jednak taki po przemianie mentalnej, co pozwoli mu jaśniej oddzielić plewy matrixowych przekonań od ziaren prawdy.

A dodatkowo nałogowca dobrze by było wspierać poprzez miłość, oraz jak najlepsze oczyszczanie ciała poprzez kurację 4 szklanek (wspomniany już magnez z drugiej szklanki to życiodajny specyfik dla nałogowca) wraz z z odżywianiem. Zwykle zakwaszenie żołądka i naprawienie jelit to są priorytety przyspieszające sukces uwolnienia się od nałogu.

Bo jest tak jak mawiał Osho, nałóg musi sam odpaść od nałogowca.

Aloha

(Visited 3 123 times, 1 visits today)
Justyna-Lichtenberg Justyna Lichtenberg analityk rzeczywistości, psycholog z otwartym podejściem do świata. Świadomość pochodzenia wprost z natury popycha ją do działań zgodnych z jej prawami. Wątrobę uważa za najpiękniejszy z narządów.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Martusia78 6 grudnia 2018 o 14:18

    U mnie fajki odpadły już 9 miesięcy temu. Na początku było bardzo trudno, ale nie trwało to długo(jakiś tydzień). Teraz w ogóle o tym nie myślę, baaa, nawet sobie nie wyobrażam żeby wziąć jeszcze kiedyś to paskudztwo do ust.

  2. Gosialavenda 8 grudnia 2018 o 23:12

    O kurczę, ale super, a od kiedy macie psychologa? Bo ja właśnie dzisiaj sobie tak myślałam o moim nałogu jedzenia. Pepsi niejako zdalnie mnie przeprogramowała by nie jeść syfu ( nigdy nie piłam i nie paliłam i nie ćpałam), i wydawało mi się, że jak po pół roku niejedzenia cukru i pszenicy wrzucę w siebie drożdżówkę z polskiej piekarni i pączka to nic mi nie będzie. Ot tak, odświętnie. I kawa z mlekiem. Na drugi dzień wstaję rano i szukam czy nie zostało nic oprócz okruszyn, patrzę jest pączek, a nawet dwa. Robię kawę, zamykam oczy i zatapiam zęby w słodkim pączku ( nie wiem dlaczego nie mam jeszcze próchnicy). Na trzeci dzień rano robię kawę wyciągam chleb i kiełbasę na co mój mąż patrzy ze zdziwieniem i mówi..przecież ty od półtora roku nie jesz mięsa! No to jak to jest? Człowiek uzależniony od cukru może kontrolować swój nałóg, czy tak jak alkoholik czy narkoman musi już zawsze unikać cukru? Bo u mnie to już jak lawina potem idzie, cukier, chleb, i bezwiednie wyciągnięta z lodówki kiełbasa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *