logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
102 238 484
277 online
32 881 VIPy
Reklama

 

MACA This is BIO
REGULUJE HORMONY

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

6 prostych formuł, które zapoczątkowały globalny trend na alkalizację ciała

Soda chroni potas w komórkach?!

Z chemicznego punktu widzenia soda stanowi związek kationu sodu i anionu wodorowęglanu. Znajdując się w organizmie związek ten aktywnie włącza się do korekty równowagi kwasowo-zasadowej.

Przy wielu ciężkich schorzeniach w komórkach i tkankach organizmu występuje stan, w którym krew ma odczyn, uwaga: kwaśny, dochodzi do niedoboru kationów potasu i nadmiaru sodu, co z kolei prowadzi do stłumienia procesów wymiany w komórkach (wyhamowuje cykl Krebsa), obniżenia przyswajania tlenu, i co najgorsze zmniejszenie żywotności komórki i całego organizmu.

Tymczasem uzdrawiające działanie sody jest unikalne!

Dzięki temu, że do organizmu trafiają aniony kwasu węglowego (HCO) wzrasta rezerwa zasadowa organizmu, co w efekcie dalszych procesów, którymi nie chcę Cię teraz zanudzać, stwarzają się warunki do przenikania kationu potasu do komórek, a to prowadzi do potężnego zastrzyku poprawy samopoczucia.

6 alkalizującach formuł:

Każda z tych formuł Teda z Bangkoku ma już z 10 lat, oczywiście posiada nie tylko zalety, ale i wady, bowiem jak wiesz wszechświat jest dualny. A soda jest świetna, jednak jest antagonistą potasu i pomimo powyższych rewelacji i tak należy działać przytomnie. Soda może też nadmiernie alkalizować mocz, co w przypadku skłonności do zakażeń pęcherza, również nie zawsze będzie wskazane.

1. Silne problemy trawienne

1/4 łyżeczki wodorowęglanu sodu do połowy szklanki wody i wypić po posiłku. Wskazane jest picie 2 razy dzienne. Mikstura pomaga trawić i leczy zaparcia.

2. Alkalizacja krwi

1/4 łyżeczki sody dodanej do połowy szklanki wody. Bierzesz raz rano na czczo i raz przed snem.

3. Formuła wydająca się nielogiczną, a działa, mianowicie ocet jabłkowy i soda oczyszczona

Dwie łyżki organicznego niepasteryzowanego octu jabłkowego plus 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej. Bierz ze szklanką wody 2 do 3 razy dziennie na pusty żołądek. PH tego preparatu wynosi około 7, otrzymasz sporego kopa energetycznego.

4. Cytrynowy wodorowęglan sodu

Ta prosta formuła normalizuje wiele parametrów biologicznych dzięki pH, fosforanom, wodorowęglanowi i przeciwutleniaczowi w postaci witaminy C, tworząc potencjalny cud.

Świeżo wyciśnięty sok z jednej cytryny. Dodajesz następnie powoli i po trochu 1/4 łyżeczki sody, aż przestanie syczeć. Następnie dolej wody do połowy szklanki. Najczęściej pije się tę cytrynową sodą 2 razy dziennie, rano na czczo i przed snem, ale na pusty żołądek, czyli długo po wczesnej kolacji.

5. Limonka i wodorowęglan sodu

Działasz tak samo  jak wyżej, ale zamiast używać cytryny stosujesz limonkę. Ta formuła jest oczywiście bardziej rozpowszechniona w Bangkoku niż ta z cytryną, gdyż tam nie uświadczysz cytryny, za to na każdym kroku masz limonki.

w didaskaliach

Zasadniczo pomysł łączenia soku z cytryny, lub limonki z sodą jest dobry dla ludzi, którzy obawiają się i mają problemy z retencją sodu. Sok z cytryny (podobnie jak sok jabłkowy) zawiera sporo potasu, dzięki czemu nadmiar sodu zostaje zobojętniony, a równowaga potasowa przywrócona.

6. Formuła właśnie dla tych z problemami z sodem

Weź:

1/8 łyżeczki sody
1/16 łyżeczki wodorowęglanu potasu
1/4 łyżeczki kwasku cytrynowego 
1/2 szklanki wody

Bierz 2 razy dziennie rano na czczo i przed snem też na pusty żołądek. Unikniesz problemów z biegunkę, która groziłaby Ci, gdybyś przyjęła miksturę na pełny żołądek.

Bangkok

Ważne wskazówki Teda:

Aby te alkalizujące formuły były jak najbardziej skuteczne, konieczne pij dużo wody podczas yyy … jedzenia. No i jedz powoli i dobrze żuj.

Najlepiej stosuj monodietę na 1 posiłek. Na przykład jak małpa zjedz tylko jabłka, albo tylko kaszę.

Białko tylko do śniadania, skrobia tylko do obiadu, a kolacja wege i lekka. Żadne tam witariańskie cymesy, typu daktyle zmielone z nerkowcami udające sernik.

Te formuły możesz stosować w dowolnym momencie dnia, ale zwykle dobrze sprawdza się poranek na czczo.

Jeśli jednak nadal masz problemy z uzyskaniem odpowiedniego zasadowego pH moczu pomimo wysiłków, to formuła cytryna/limonka z sodą zadziała najlepiej.

Ale są też ukryte problemy w Twojej diecie, to jest chleb z witaminą B6 w postaci chlorowodorku zamiast prawidłowej, dobrze wchłanialnej formuły  5′-fosforan pirydoksalu, albo zbyt dużo soli kuchennej (każda ilość tej soli, to zbyt dużo ze względu na ilości halogenów i braków minerałów) zamiast szarej soli morskiej. Nie mówiąc już o nadmiarze kawci i coli.

Nie zalkalizujesz ciała łatwo jedząc pizze i hamburgery.

Z kolei, gdy odczuwasz spadki energii, dobrym pomysłem będzie formuła 3.

Reklama

Tu znajdziesz szkocki 100% organiczny KELP This is BIO, świetne źródło jodu, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę, dobry dodatek do 4 SZKLANKI


Dlatego, gdy jesteś na 4 szklankach, wówczas szklankę 3 z octem jabłkowym pomiń, zastępując ją szklanką zero z octem jabłkowym i sodą (formuła 3).

Zbyt niskie poziomy jodu, również skutkują spadkami energii. Do 4 szklanki codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek dodaj pół łyżeczki organicznego kelpu.

owocek

Źródła: www.earthclinic.com

(Visited 4 571 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Marcya 10 stycznia 2019 o 22:27

  Dobrze zrozumiałam,ze gdy dosypujemy sodę do soku z cytryny to nie trzeba jej już gasić gorącą wodą ?Można zalać chłodniejszą?

  1. Pepsi Eliot 10 stycznia 2019 o 22:50

   tak zaleca Ted, że kwas cytrynowy ją gasi

 2. Ela 11 stycznia 2019 o 07:43

  Hej, od pewnego czasu zauważyłam w kale malutkie, drobniutkie, czarne kropeczki. Co to może byc? Właściwie widać je na papierze toaletowym.

  1. Pepsi Eliotś 11 stycznia 2019 o 12:13

   zwykle jest to związane z tym co jesz, nie jadłaś maku? :), natomiast czarne plamy, to już może być coś poważniejszego (krew), ale niekoniecznie https://www.quora.com/What-are-the-symptoms-of-small-black-spots-in-your-stool

   1. Ela 11 stycznia 2019 o 17:42

    To dużo mniejsze niż mak. Nie jadłam maku. to raczej malutenkie kropeczki. Biorę nalewkę z ostropestu plamistego. Może to być oczyszczanie watroby? Nie mam już pomysłu co to może byc…

    1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2019 o 20:08

     nie, to nie skutek oczyszczania, raczej jakieś warzywo, niemartwiłąbym się, albo oddaj kał do badania, też na krew utajoną

   2. roza 12 stycznia 2019 o 00:52

    To może być od bananów

  2. Gabi Orchita 11 stycznia 2019 o 19:52

   Czytam „kale” i myślę o jarmużu 😂

  3. Niki 11 stycznia 2019 o 20:43

   Czytałam już gdzieś o tym i u jakiegoś dzieciaka widziałam. Jeśli jesz banany w dużych ilościach, albo niekoniecznie dużych, to może być kłopot z tymi maleńkimi pesteczkami, które widać w przekroju banana, jeśli byłyby nieco inne te kropeczki takie wyraźniejsze to można podejrzewać pozostałość po krwawieniu, krew zbija się i zasycha w takich grudkach, u innych moga być objawem jakiejś alergii układu pokarmowego, albo obecności lamblii czy innej robaczycy (z kału ciężko je wykryć, próżno oddawać kał do badania, ale można spróbować co wykryją) ale też grzyb może dawać objaw czarnych punkcików. Często znikają za jakis czas i nie pojawiają się, maluszki miewają takie kropeczki najczęściej, mamusie uspokojone że to zapewne po bananach (po persymonach też – to owoc kaki) nic z tym nie robią i być może nie potrzeba wprowadzać stresu, rwania włosów z głowy… ale potem dzieciaki często łapią owsiki i nie mówią o tym mamusiom… no cóż, dobrze by było, ażeby mamusie obejrzały sobie zdjęcia w sieci, może np. z sekcji zwłok kameleona, właśnie oglądam woreczek żółciowy i jelita zaatakowane przez owsiki, bo wyobraźnia nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. Zapobiegawczo warto zacząć myć owoce i warzywa w kąpieli kwasowej i sodowej, szczoteczką.

 3. Michał 11 stycznia 2019 o 08:29

  Jak długo można pić te mikstury?

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2019 o 11:44

   należy kupić paseczki (wkrótce będą nasze) i kontrolować pH moczu rano na czczo i o 12 w południe, oraz doraźnie, gdy własnie odczuwasz spadki emergii, źle trawisz etc.

 4. malacza 11 stycznia 2019 o 22:12

  Czy jak się nie ma woreczka żółciowego to sposób pierwszy można stosować ?
  Mam zaparcia i od czasu wycięcia worka doszły wzdęcia.

  1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2019 o 08:15

   4 szklanki będą idealne, szczególnie szklanka 2, i możesz dołożyć szklankę zero z sodą, ale soda to jest na cykle, a 4 szklanki to model życia.

 5. malacza 11 stycznia 2019 o 22:14

  Jaką wodą zalać, gorąca czy taka do picia?

  1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2019 o 08:13

   wg Nieumywakina zawsze należy zgasić sodę wrzątkiem, a potem dolać zimnje wody żeby było przyjemne do picia i wypić zaraz. Sok z cytryny/limonki działa na sodę jak wrzątek, gasi ją. Co do octu nie jestem pewna.

   1. Niki 12 stycznia 2019 o 11:24

    ocet też powinien gasić sodę, w końcu jest kwasem, burzy syczy aż miło

    1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2019 o 13:58

     dzięki, no to już wiemy

 6. dz 12 stycznia 2019 o 15:55

  Formuła nr 3 – krok po kroku co do czego po kolei poproszę 🙂

  1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2019 o 23:13

   jasno opisaną, moim zdaniem 🙂

 7. dz 13 stycznia 2019 o 00:58

  Niby jasno, ale jednak poproszę łopatologicznie 🙁 … Czy kolejność ma znaczenie, a mianowicie:
  1) do szklanki wlewam ocet jabłkowy i dosypuję sody oczyszczonej – całość zalewam wodą, mieszam i biorę 🙂
  czy 2) do szklanki z wodą dolewam octu i dosypuję sody … ?
  I jaka woda najlepsza?

  1. Pepsi Eliot 13 stycznia 2019 o 12:26

   bierzesz sodę, zalewasz octem i dolewasz wodę

 8. dz 13 stycznia 2019 o 12:58

  I o to mi chodziło 🙂 dziękuję!

 9. Magda 13 stycznia 2019 o 18:51

  Nie bardzo wiem, jakim cudem podwyzszanie ph kwasow żołądkowych poprzez wypicie sody ma poprawiać trawienie, podobnie jak picie wody po zjedzonym posiłku, która powoduje ich rozcieńczenie???

  1. Robert 14 stycznia 2019 o 14:27

   Dla mnie to też nielogiczne

 10. eve 13 stycznia 2019 o 21:29

  a jakiej sody uzywac ? moze byc zwykla ze sklepu spozywczego?

  1. Pepsi Eliot 13 stycznia 2019 o 22:40

   tak, wodorowęglan sodu bez dodatków, spożywczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *