logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
77 551 346
169 online
30 578 VIPy
Reklama
 

WITAMINA D3 TiB W PROTOKOLE Z K2 TiB NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 6 ważnych pytań, w tym czy chlorkiem magnezu nie zrobię sobie kuku z tarczycą?

  pani2

  Czyli FAQ.

  Wiadomo, że wszyscy, a szczególnie Ty jeśli masz problem z tarczycą będziesz obawiała się antagonisty jodu, czyli chloru. I bardzo słusznie. Możesz też mieć inne wątpliwości.

  Pytanie 1.

  Czy w takim razie chlorkiem magnezu nie zrobię sobie kuku z tarczycą?

  Nie zrobisz

  Aniony chlorku znajdujące się w suplementach mineralnych zdecydowanie różnią się od natury chloru w postaci gazu. Chlor w postaci pierwiastkowej jest groźnym gazem, który nie istnieje w naturze w czystej postaci ze względu na wysoki współczynnik powinowactwa chemicznego z wieloma pierwiastkami, stąd też jego rozpowszechniona obecność w wielu związkach chemicznych.

  Jony chlorku mają jednak coś wspólnego z chlorem, jako że jednym z najbardziej rozpowszechnionych związków chloru jest sól  stołowa NaCl. Chlorek jest produktem ubocznym reakcji między chlorem i jakimś elektrolitem, takim jak potas, magnez, sód, które stanowią podstawę właściwego przebiegu procesów metabolicznych w ludzkim organizmie.

  Sole chlorkowe są podstawą fizjologii organizmu i nie mają nic wspólnego ze szkodliwym działaniem chloru w postaci gazu

  Źródło: Dr. Mark Sircus „Leczenie magnezem” 


  TU ZNAJDZIESZ (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB
  o czystości farmaceutycznej

  Pytanie 2.

  Czytałam, że mięśniaki macicy często są skutkiem bromizmu, jak się więc mam pozbyć bromu z ciała?

  Tutaj mój wpis jak leczyć mięśniaki

  Jak wiemy 4 główne halogeny występujące w naszym organizmie to: fluor, chlor, brom (stąd bromizm), oraz jod. Przy czym, pierwsze 3 z nich są antagonistami jodu.

  Dr. David Brownstein zaleca stosowanie chlorku magnezu jako suplementu korzystnie wzmacniającego skuteczność terapii jodem.

  Chlorek wpływa na neutralizację bromu na etapie metabolizmu nerkowego i przyczynia się do wydalania bromu z organizmu

  Zatem chlorek magnezu idealnie nadaje się jako suplement magnezu

  Jeśli jesteś obciążona bromem, a jednak nie zastosujesz suplementacji chlorkiem magnezu, wymagana detoksykacja jodem może trwać nawet 2 lata.

  Wg. dr. Brownsteina magnez jest istotnym elementem terapii jodem. Uzupełnienie niedoborów magnezu z pewnością zoptymalizuje skuteczność stosowania jodu.

  Źródło: Dr. Mark Sircus „Leczenie magnezem” 

  Zwykle doradzam suplementację jodem pierwiastkowym (płyn Lugola) przez skórę. Robisz plamę o średnicy 3 cm na wewnętrznej stronie ręki (nie dłoni) i ponawiasz suplementację, gdy plama zniknie.

  Tutaj zasady suplementacji i dawkowania chlorku magnezu

  Pytanie 3.

  To kiedy i czy w ogóle mam stosować siarczan magnezu, czyli sól Epsom?

  Prawdziwa wartość soli Epsom nie leży w magnezie, który w tej postaci ani się nie wchłania dobrze przez skórę, ani nie pozostaje w organizmie na długo.

  Tak naprawdę sole Epsom są źródłem siarki i najlepszym sposobem dostarczania jej do organizmu są metylosulfonylometan (MSM) i tiosiarczan sodu.

  TU KUPISZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB w proszku, 100% czysty bez dodatków

  TU KUPISZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB w proszku, 100% czysty bez dodatków

  Sól Epsom spożyta doustnie znacznie silniej przeczyszcza niż chlorek magnezu (niektórzy upierają się, że chlorek praktycznie nie przeczyszcza, jestem innego zdania). Z kolei jabłczan magnezu nie przeczyszcza, a niesie ze sobą jeszcze inne świetne skutki zdrowotne.

  Przy okazji:

  Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie. Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii.

  Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w tym opracowaniu.

  Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w  ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

  Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.

  Pytanie 4.

  Dlaczego zachęcasz do używania soli morskiej, a nie tej, która siedzi w każdej solniczce?

  Istnieje ogromna różnica pomiędzy pełnowartościową solą zawierającą wszystkie minerały, a typem soli, na którą zdane jest 99% populacji świata. Popularna sól warzona składa się z 99,97% z chlorku sodu, co znaczy że taka sól została ogołocona ze wszystkich cennych minerałów i stosowana na dłuższą metę jest po prostu mega szkodliwa.

  Oczywiście w tym kontekście już jarałabym się naszą szarą solą z Wieliczki, czy z Kłodawy, gdybym nie znała właściwości szarej soli morskiej.

  Dr. Jacques de Langre w swojej książce „Ukryte moce wody morskiej” stwierdza, że sól morska, właściwie zakonserwowana przez promienie słoneczne, ma moc przechylenia szali na korzyść życia, a nie odłożenia widelca. Na korzyść zdrowia, a nie choroby.

  Oczyszczona, naturalna i ręcznie zbierana sól morska, kwiat soli,  zapewnia życie pełnią życia, neutralizuje toksyny i szkodliwe bakterie, oraz harmonizuje pracę wszystkich narządów

  Źródło: Dr. Mark Sircus „Leczenie magnezem” 

  Wasz grubas

  Pytanie 5.

  Czy przy niedoczynności tarczycy i nadwadze mogę stosować post przerywany?

  Czy moje ciało nie spowolni metabolizmu z powodu postu?

  Nie spowolni, a nawet yyy … przyspieszy

  Mamy dowody na to, że obniżenie metabolizmu spoczynkowego w odpowiedzi na post występuje dopiero po 60 godzinach (+- 8%). Inne badania wykazują, że metabolizm obniża się dopiero po 72-96 godzinach postu.

  Natomiast mamy tutaj do czynienia z pozornie paradoksalnym wręcz zjawiskiem, bowiem w krótkotrwałym poście metabolizm przyspiesza.

  Określono wzrost metabolizmu o 3,6% do 10% po 36-48 godzin postu

  Tak, możesz stosować dietę odchudzającą „Jem i … chudnę” z postem przerywanym.

  Tutaj szerszy wpis stricte o poście przerywanym

  Pytanie 6.

  Zachwalasz Pepsi swoją witariańską (80% na surowo) dietę roślinną 811, a skoro jest taka dobra nawet przy Candidzie, czy zgoła cukrzycy, to czy osoba z Hashimoto może się nią wyleczyć?

  30% ludzi z Hashimoto może wyleczyć się wyłącznie odpowiednio dobraną dietą. Tak twierdzą naturopaci.

  Moim zdaniem, wszyscy mogą się wyleczyć ze wszystkiego, o ile mają jeszcze trochę czasu na dogadanie się ze swoim ciałem.

  Do tej pory dałam się zwieść informacjom, że przy Hashimoto dieta wysoko-węglowodanowa jest niewskazana. Natomiast zalecano  wysokobiałkową dietę Paleo, lub wręcz wysoko tłuszczówkę.

  Yyy … powiem tak:

  Dieta węglowodanowa jeszcze nikomu nie wyszła na dobre, gdy nie ograniczymy tłuszczu do maximum 10% kalorii w diecie!

  To bardzo mało!

  Ale!

  Roślinna (nie wegańska, jem olej rybi Omega 3) dieta witariańska na której jestem od 6 lat: 811, czyli 80/10/10 co oznacza 80% kalorii z węglowodanów (głównie duużo owoców) 10% białka (duuużo zielonych liści warzyw) i 10% tłuszczu (owoce i warzywa mają około 5% tłuszczu, dojadam wcześniej moczonymi orzechami), a więc taka dieta przy okazji leczy z wielu chorób.

  Jest to dieta wysoko potasowa i niskosodowa

  Nie wszyscy dobrze się na niej czują, gdyż niektórym spadają lipidy i to trzeba mieć na uwadze, czyli badania.

  Moja klientka (nie pacjentka, bo pacjentów mają dochtore) wyleczyła się z Hashimoto własną mocą:

  Ciało pokazało jej, że nie można go tylko eksploatować, szczególnie gdy są jakieś problemy emocjonalne (w jej przypadku były) i zachorowała na autoagresję. Następnie (będąc wolnomyślicielką) udała się na kurację do osoby, która leczy postem, wyjazdowym przytuliskiem i własnymi warzywami. Ten model zupełnie się nie sprawdził w przypadku mojej znajomej. Źle się poczuła zarówno na diecie, jak i w tamtym miejscu. Nowym objawem stały się opuchnięte stawy stóp (palucha), opuściła więc miejsce „kultu”, które podobno wielu innym pomaga.

  Wróciła do tego co najbardziej odpowiadało jej psychice: praca/pasja, piękne wnętrza, cicha muzyka klasyczna, doskonałe białe wino (Bołotow), dzikie ryby, oliwa z oliwek z ziołami, i nawet niewielka ilość glutenu (chociaż tego do końca/trochę nie była pewna), i 3 razy dziennie rytuały tybetańskie, dużo dobrego oddychania do hary i miłość.

  Wkrótce okazało się, że nie ma żadnej niedoczynności, a przeciwciała mocno spadły. Ph moczu z rana owszem dość kwaśne, ale … (Bołotow)

  Ale z drugiej strony:

  Elena Wilkins chora na Hashimoto świetnie czuje się na 80/10/10, a była już na wielu innych dietach.

  Moja koleżanka również wyszła z ostrego Hashimoto surowymi owocami i warzywami na 811. Obiecała, że opisze tutaj historię swojego przypadku, tylko teraz objeżdża Kanary na terenowym rowerze.

  Oczywiście na każdej diecie alergeny won, gluten i kazeina obowiązkowo pa pa

  Konklużyn:

  Jeśli masz Hashimoto i nie czujesz się dobrze na diecie mięsnej, nie chcesz jeść białka zwierzęcego, spróbuj jeść to co Elena Wilkins

  owocek 🙂

  (Visited 29 832 times, 1 visits today)

  Komentarze

  1. Justyna 6 lutego 2018 o 18:11

   Pepsi czy terapie 4 szklanek mozna poprzedzic cytryna z oliwa z oliwek???pzd

   1. Pepsi Eliot 6 lutego 2018 o 18:15

    a na jakiej jesteś diecie?

  2. Justyna 6 lutego 2018 o 20:34

   W sumie to nie jestem na diecie….staram sie jesc duzo warzyw i owocow. Wedlin i miesa to bardzo malo.Kasze zupy warzywne. Zero slodyczy.

   1. Pepsi Eliot 6 lutego 2018 o 22:02

    wędliny to tragedia

  3. Justyna 7 lutego 2018 o 06:12

   Wedliny to tak sporadyczne ze moge e calkowicie usunac z menu??wiec jak moge to oliwe przed 4 szklankami???

   1. Pepsi Eliot 7 lutego 2018 o 08:37

    lepiej byłoby, jakbyś tylko ją ssała, albo olej kokosowy i wypluła, ale możesz też pić ale co drugi/trzeci dzień

  4. Justyna 7 lutego 2018 o 12:02

   Pogubilam sie pepsi oliwa z oliwei i cytryna to na watrobe….a plukanie to chyba na bakterie w buzi itd.I jak plukac to kokosowym slonecznikowym albo sezamowym tak???

  5. Justyna 7 lutego 2018 o 19:58

   Pepsi znow pytanko….???jutro bede pila caly dzien lemoniade zurawinowa na watrobe.Czy jak juz sie skonczy to moge pozniej cos zjesc czy w ogole w tym dniu nie jesc?

   1. Pepsi Eliot 7 lutego 2018 o 20:51

    tego dnia odpuść, miła kąpiel i do łóżeczka

  6. Justyna 14 lutego 2018 o 13:49

   Pepsi pije juz ponad miesiac ocet jablkowy….zeby zakwasic zoladek. Wprawdzie wyczytalam ze tak nie do konca z tym octem na zakwaszenie. No ale pomijajac to nafal mi sie nie odbija w tescie z soda. Co moge jeszcze zrobic??? Pzd

  7. Justyna 28 lutego 2018 o 19:05

   Pepsi odrobaczalsm moja corke(2 latka 8 miesiecy)podalam jej pestki z dyni z sokiem marchwiowym. Odrobaczenie robilam w zeszly czwartek. Nie znam sie dobrze ale widzialam jakies nitki w kale i od tamtego czasu caly czas takie jakies duze jakby kulki z nitkami caly czas wychodza to chyba lambie. Czy powinnam jeszcze raz ja odrobaczyc??? I jak ja wzmocnic w tym czasie??? Witaminy itd???pzd Justyna

   1. Pepsi Eliot 28 lutego 2018 o 19:28

    pełne odżywianie dopiero po odrobaczeniu, teraz podaj jej 1/4 tabletki chlorelli This is BIO, po czym zwiększaj co tydzień o 1/4 aż osiągnie 1,5 grama. Dzieci lubią ją chrupać, a pasożyty nienawidzą chlorofilu. jak już brała chlorellę, to możesz je dać odrazu 2 tabletki, potem jeszcze 1

  8. Justyna 28 lutego 2018 o 19:13

   Cholerka doczytalam lambie to tylko pod mikroskopem? wiec co to jest???

  9. Justyna 28 lutego 2018 o 19:54

   A moge powtorzyc jeszcze raz czyszczenie??? Nadal ma brzydko pachnace gazy???

   1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 21:42

    Możesz, ale zachowaj ostrożność.

  10. Justyna 1 marca 2018 o 11:26

   Grzegorzadam co masz na mysli zachowaj ostroznosc??? Nie chciala bym wyzadzuc mojemu dziecku krzywdy.

   1. grzegorzadam 1 marca 2018 o 15:32

    Ostrożność- obserwacja.
    Przy odrobaczaniach są herxy, dzieci są wrażliwe.
    Lepiej mniejsze dawki w dłuższym czasie.
    Jeżeli nie widziałaś jakichś ostrzejszych reakcji – próbuj i obserwuj.

  11. Justyna 1 marca 2018 o 11:28

   Pepsi na jednym z Twoich wykladow mowisz ze sode zawsze robimy z goraca wada70/80 st.c.A czy do testu na kontrole zoladka tez ma byc goraca???

   1. Pepsi Eliot 1 marca 2018 o 11:36

    tak, ale tylko do rozpuszczenia sody, potem ją schłódź do miłej do picia temperatury ok.45 stopni, Grzegorzadam schładza ją do już rozpuszczonej sody dolewając po prsotu zimnej czystej wody

  12. Justyna 6 marca 2018 o 19:35

   Pepsi czy jak bede moja corcie 2,9miesiecy 3 razy w tyg.kopala w wannie z polowa szklanki soli epson to nie bedzie za duzo???i mowilas na jednym z twoich wywiadow ze zawsze masz przy sobie magnezik…a jaki masz ???

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2018 o 19:51

    jabłczan TiB dla G, a dla mnie chlorek TiB. http://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/
    ja bym dosypała ok. 70 mg do miski z ciepłą wodą, trochę soli szarej i robiłabym moczenie stópek. Ty też mocz z nią.

  13. Justyna 7 marca 2018 o 14:49

   Pepsi kupilam dzis miod manuke 400+.Drogi jak diabli hahaha….ale moje pytanie moge corce podawac a jak tak to jak najlepiej????corka2 latka 9 miesiecy.

   1. Pepsi Eliot 7 marca 2018 o 15:04

    Jest zdrowa?

  14. Justyna 7 marca 2018 o 14:52

   I jeszcze jedno pije terapie 4 szklanek. Tyle ze zmutowalam ta 3 daje wszystko plus kolagen i macca czy to nie problem???

   1. Pepsi Eliot 7 marca 2018 o 15:04

    do 4 dodawaj, ja dodaję jeszcze do czwartej Hempa, szpinak i jarmuż

  15. Justyna 7 marca 2018 o 17:27

   Tak dzieki bogu jest zdrowa. Moj aniolek.

  16. Justyna 8 marca 2018 o 11:15

   Pepsi to jak czy moge mojej malenkiej podawac miod manuke.(2l i 9m)jest zdrowym dzieckiem.

  17. Migotka 13 czerwca 2018 o 22:00

   Czyli jak uzupełnić magnez dzieciom w kąpiel i?sól Epsom jest dużo tańsza niż chlorek magnezu,

   1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2018 o 22:42

    dużo tańsza? 3 złote na prawie kilogramie?, https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html?search_query=chlorek+magnezu&results=67
    https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2166-sol-epsom-siarczan-magnezu-900g-tib-5905344040253.html?search_query=chlorek+magnezu&results=67

    100 ml do wanny dal dziecka, ale trzeba pilnować, być przy nim, jak to znosi. Epsom stosuje się do kąpieli, jako przede wszystkim źródło siarki, a chlorek magnezu, magnezu

  18. Migotka 13 czerwca 2018 o 23:09

   Ppytam bo chce zakupić od razu 5 kg,to może byś wprowadziła wiadra 5 kg?

  19. japoneczka01 3 lipca 2018 o 14:30

   Czy do chlorku magnezu stosowanego doustnie też trzeba zażywać witaminę B6?

   1. Pepsi Eliot 3 lipca 2018 o 20:42

    można, ale nie ma takiego obowiązku, natomiast do śniadania przydałby się B complex G&G

   2. grzegorzadam 4 lipca 2018 o 06:55

    tak, można, szczególnie przy rozpuszczaniu szczawianów, złogów wapiennych,
    dodatkowo cytrynian wapnia.

  20. Olgierd 21 października 2018 o 16:32

   Czy suplementując doustnie chlorek magnezu (1/3 łyżeczki na szklankę wody 2x dziennie) nie zakwaszam sobie organizmu? Jakieś zbadane skutki uboczne suplementacji chlorkiem magnezu?

   1. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 17:45

    alkalizujesz, nie znam

   2. grzegorzadam 24 października 2018 o 14:02

    tak, skutki uboczne to dobre zdrowie i samopoczucie.

  21. Olgierd 24 października 2018 o 20:42

   Wolałbym raczej, aby tego typu stwierdzenia były podparte jakimiś badaniami lub analizami. Osobiście szukałem takowych, ale z marnym efektem.
   Innymi słowy, czy i na ile suplementacja jabłczanem magnezu jest bezpieczniejsza dla zdrowia.
   Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 24 października 2018 o 20:46

    poczytaj doktora Sircusa, naprawdę siedzi w temacie

  22. Olgierd 24 października 2018 o 20:51

   Podobnie jak ojciec Beno 🙂

   1. grzegorzadam 25 października 2018 o 11:14

    czytaj i wyciągaj wnioski, to nie jest zabronione:
    https://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/magnificent-magnesium/

    Sircusa poczytaj i nie tylko, warto.
    Bez magnezu nie ma fotosyntezy, nie ma nic.

  23. Paulaa 25 listopada 2018 o 15:05

   Czy przy hashimoto, karmiąc piersią i stosując płyn Lugola i spray z soli epson co drugi dzień doradzałabyś również stosowanie chlorku magnezu lub jabłczanu magnezu?

   1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 17:45

    oczywiście, do drugiej szklanki w kuracji 4 szklanek

   2. grzegorzadam 26 listopada 2018 o 08:53

    magnez na 3 sposoby, transdermalnie również.

  24. Paulina 25 listopada 2018 o 21:48

   A w jakiej proporcji i ktory jablczan czy chlorek? Czy supementacja sprajem wg przepisu z twojego bloga, wogole wplywa na jego suplementacje w 2 szklance?

   1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 22:42

    robi się to i to, a nawet dodaje jeszcze do kąpieli. płaska łyżeczka magnezu do szklanki wody z cytryną, tak jak opisałam w drugiej szklance

  25. Paulina 25 listopada 2018 o 22:55

   Ok, jesli mam jeszcze pytanie co do witaminy c, przyjmowalam 3 lata temu w formie kwasu i strasznie moje zeby ”sie posypaly”, po ciazy do leczenia mialam 12 zebow. Z obawy o zebiska pakuje wit c w zelowe kapsulki i polykam, czy stosujac 4 szklanki tak bedzie ok ? A moze jakas podpowiedz co moge zrobic zeby nie stracic wszystkich zeboli? ( uzywam indyjskich past do zebow bez fluoru)

   1. Pepsi Eliot 25 listopada 2018 o 22:58

    ssanie oleju kokosowego, D3 w protokole z K2, witamina C TiB ta o przedłużonym działaniu https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-5905344040147.html
    albo Liposomal C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib-5905344040321.html?search_query=liposomal+C&results=28
    albo mamy fajne BIO pokarmy o ogromnej ilości C ktore można dosypywać do zielonych szejków, jak Camu aCamu , Baobab, Acerola, czy Róża wszystko This is BIO

   2. grzegorzadam 26 listopada 2018 o 08:58

    możesz pić askorbiniany- proste i skuteczne.

    Dla zębów bardzo ważne krzem i bor!

    https://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia- ziemianki-czesc/
    https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

    + tematy pokrewne > szukałka

   3. grzegorzadam 26 listopada 2018 o 08:59

    oraz magnez i wit.D, ale to wszyscy wiedzą 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *