Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 710 272
98 online
42 332 VIPy

6 witamin na wzrost włosów. Dowiedz się, które są niezbędne!

Nadmierne wypadanie włosów choroby

Utrata włosów to proces zależny od wielu czynników:

 • genów
 • hormonów
 • hormonów tarczycy
 • zdrowia jelit
 • stanu środowiska, w którym się funkcjonuje
 • niedoborów witamin
 • i wielu, wielu innych

My skupimy się dziś na niedoborach związanych z wypadaniem włosów.

Co na wypadanie włosów – forum

Wypadanie włosów – co stosować

6 witamin na wzrost włosów

1. Cynk

Niedobór cynku osłabia cebulki włosów przyczyniając się nie tylko do wypadania, ale także do siwienia włosów i to bez względu na wiek.

Cynk wspomaga regenerację włosów, wzmacnia ich cebulki i przyśpiesza wzrost.

Badania sugerują, że niektórzy pacjenci z łysieniem plackowatym mają niedobór cynku, a doustna suplementacja cynku służy jako skuteczne leczenie.

Dyplomowany specjalista od spraw odnowy psychosomatycznej
mgr Grzegorz Lewko poleca
wysokiej jakości suplement diety Cynk TiB


2. Witaminy z grupy B

Biotyna i kwas pantotenowy stanowią jedną z alternatywnych terapii przy wypadaniu włosów.

Nie są to jednak jedyne witaminy, których niedobór wzmaga wypadanie włosów (patrz chociażby B12).

Biotyna działa korzystnie na włosy, odbudowując łuski włosa, które zostały uszkodzone w wyniku nadmiernego mycia włosów, ekspozycji na słońce, suszenia i prasowania.

Witamina B5 wspomaga nadnercza, co pomaga stymulować wzrost włosów.

Głównym objawem niedoboru biotyny jest utrata włosów.

Niedobór może być spowodowany paleniem tytoniu, upośledzeniem czynności wątroby lub nawet ciążą.

Badania sugerują, że znaczna liczba kobiet cierpi niedobór biotyny podczas prawidłowej ciąży, ponieważ szybko dzielące się komórki rozwijającego się płodu wymagają biotyny do prawidłowego rozwoju.

Dobry suplement włosy/skóra/paznokcie

3. Witamina C

Stres oksydacyjny i wolne rodniki odgrywają ogromną rolę w procesie starzenia.

Wolne rodniki są wysoce reaktywnymi cząsteczkami, które mogą bezpośrednio uszkadzać komórkowe membrany strukturalne, lipidy, białka i DNA.

Wraz z wiekiem zwiększa się wytwarzanie wolnych rodników i zmniejsza się ilość enzymów antyoksydacyjnych, które chronią organizm, co prowadzi do uszkodzenia struktur komórkowych i starzenia się włosów.

Działając jako przeciwutleniacz, witamina C zwalcza stres oksydacyjny, który przyczynia się do siwienia i utraty włosów.

Polecam Ci najwyższej czystości nowozelandzką, trawę pszeniczną Wheat Grass This is BIO
To nie tylko kwestia siwienia i urody, ale potężne odżywianie, wsparcie wątroby, masa chlorofilu, oraz wygoda.
I najwięcej żelaza ze wszystkich zielonek!
Wrzucasz do 4 szklanki!


4. Żelazo

Słowo klucz: FERRYTYNA.

Ferrytyna jest magazynem żelaza, przechowywanym przede wszystkim w wątrobie, jednak także w mieszkach włosów.

Kiedy ciału brakuje żelaza potrzebnego do istotnych procesów, jak chociażby wytwarzanie czerwonych krwinek, organizm pobiera je z mniej dla niego istotnych miejsc, jak włosy.

Dzieje się tak przede wszystkim przez chroniczne infekcje.

Bakterie, wirusy i grzyby potrzebują żelaza w cyklu swojego życia. Odpowiedzią ciała jest produkcja hormonU zwanego hepcydyną, która to blokuje absorpcję żelaza do jelit.

Jest to adaptacyjny mechanizm przy ostrej, krótkotrwałej infekcji.

Ale jeśli dojdzie do infekcji długoterminowej, takiej jak kandydoza, nie tylko sam organizm wyczerpuje żelazo, ale ciało generalnie pochłania mniej żelaza, co obniża poziom ferrytyny.

Jeśli gubisz włosy z powodu ferrytyny, powinnaś podwyższyć jej poziom co najmniej do 50 µg/L żeby przestały wypadać i co najmniej do 70 µg/L, żeby zaczęły się regenerować i odrastać.

Tylko nie bierz pochopnie żelaza, weź trawę pszeniczną Wheat Grass This is BIO

A tutaj, co wypadające włosy mają wspólnego z żelazem i jelitami? 

Oto 4 szklanka Pepsi Eliot na bogato i mocno zielono!


5. Witamina D

Cebulki włosów są bardzo wrażliwe na hormony.

Witamina D jest natomiast hormonem steroidowym.

Wg najnowszych badań, jej niedobór i nieprzyswajanie wiąże się bezpośrednio z wieloma chorobami układu immunologicznego, w tym z łysieniem plackowatym.

W badaniu przekrojowym sprawdzono to na 86 pacjentach z łysieniem plackowatym, 44 z bielactwem i 58 zdrowych jednostkach.

U łysiejących osób poziom witaminy D był najniższy, nieco wyższy u cierpiących na bielactwo, najwyższy u zdrowych jednostek

Co więcej, stopień zaostrzenia choroby był odwrotnie proporcjonalny do poziomu 25(OH)D u pacjentów cierpiących na łysienie plackowate.

Zresztą jednym z pierwszych do zaobserwowania SKUTKÓW NIEDOBORU WITAMINY D jest właśnie UTRATA WŁOSÓW.

Receptor witaminy D (VDR) ulega ekspresji w wielu komórkach i tkankach ciała, w tym w skórze. Badania na myszach i ludziach bez tych receptorów funkcyjnych wykazały, że brak VDR prowadzi do rozwoju łysienia.

To fantazyjne słowo oznaczające wypadanie włosów, tak jak napisałam może być wczesnym ostrzeżeniem, że ryzykujesz chorobę mocno związaną z niedoborem witaminy D.

Lista obejmuje cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, udar mózgu, choroby serca, depresję, stwardnienie rozsiane, choroby dziąseł, sezonowo grypy, gruźlicy i jeszcze innych równie fatalnych.

Polecam suplementy najwyższej jakości Witaminę D3 TiB, oraz kompleks Witamina D3 + K2 TiB w szklanych słoiczkach


6. Omega-3

Badania wykazały zbawienny wpływ Omega3 nie tylko na ciało, ale także na skórę i włosy.

Te kwasy tłuszczowe wzmacniają włosy, wspomagają ich wzrost i minimalizują stany zapalne, które często są przyczyną wypadania włosów.

W 2015 roku, w badaniu opublikowanym w Magazynie Dermatologii Kosmetycznej, porównano działanie omegi-3, omegi-6 i przeciwutleniaczy na zdrowie włosów.

Po 6 miesiącach leczenia 89,9 badanych odnotowało znaczną redukcję wypadania włosów, zwiększenie ich objętości (86%) i gęstości (87%).

And jeszcze dopisane przez Pepsi

Ja bym dodała ZDECYDOWANIE jeszcze niesamowity opatentowany Kolagen TiB (najlepiej z dodatkiem witaminy C i wskazane, gdy ze szczyptą siarki MSM TiB)

Można jeszcze dodawać pełną pulę aminokwasów zawartą w super  szejpie

uściski:)

Źródła:

draxe.com/vitamins-for-hair-growth/

(Visited 28 145 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar kocurek 20 stycznia 2020 o 18:01

  Dobry wieczór, Pepsi, źle reaguję na suplementację chlorellą, już parę prób robiłam z nią oraz spiruliną i zawsze wysypka, zaparcia i wzdęcia, zawsze, specjalnie odstawiałam pozostałe suplementy, żeby wyodrebnić działanie chlorelli i zawsze kończyło się tak samo, jak mogę uzupełnić żelazo inaczej, mam poziom ferrytyny 22:(?

  1. avatar Jarmush 20 stycznia 2020 o 19:27

   ale w normie, to lepiej niż w górnej połowie normy, ale chlorelli ani spiruliny nie bierz, jakie masz żelazo?

 2. avatar kocurek 20 stycznia 2020 o 19:32

  Żelazo 46 ug/dl, norma 60-180:/

 3. avatar Kózka 21 stycznia 2020 o 06:57

  Hej, a co jeśli cierpną mi nogi, znaczy bardziej jedna noga, od siedzenia, ale wydaje mi się, że bardzo szybko mi cierpnie, tak anormalnie. W różnych pozycjach, nie tylko noga na nogę. No i w nocy ręce też? Zazwyczaj jedną mam pod poduszką, a druga idzie w dół. I budzę się a tu leży sobie coś, po czym okazuje się, że to coś należy do mnie i to moja ręka. Czy ona cierpnie od ścisku, czy to jakieś odkrzywienie?

  1. avatar Jarmush 21 stycznia 2020 o 08:11

   A ile masz lat Kózko?

   1. avatar Kózka 21 stycznia 2020 o 08:32

    Problem w tym, że 23.

    1. avatar Jarmush 21 stycznia 2020 o 11:06

     Coś z kręgosłupem było? Jakie ASO? Magnez jak i ile bierzesz?

     1. avatar Kózka 21 stycznia 2020 o 14:18

      Piję chlorek magnezu rano w czterech i potem w ciągu dnia przynajmniej jedną wypije, chyba, że mi podleci na więcej. Czasami wcieram w łydy. ASO nie wiem. Jako tako z kręgosłupem nie, ale jako 2latka miałam operację na lewy staw biodrowy (teraz ta noga jest ograniczona, po turecku wytrzymuje parę chwil, bo zaraz mnie „ciągnie”). Ogólnie ta noga była krótsza i zabieg miał być długi i skomplikowany a okazało się po otwarciu, że trzeba tylko główkę do panewki wcisnąć.

 4. avatar Orpa 21 stycznia 2020 o 19:55

  A mnie włosy strasznie się popsuły po 40-dniowym poście Daniela, mimo stałej suplementacji wszystkimi wymienionymi w artykule składnikami (suplementowałam to wszystko nawet w czasie postu). Nie były nigdy zbyt zdrowe, i nawet przed postem zaczęły się gubić, ale po poście to już nastąpiła totalna katastrofa – zrobiły się suche i sztywne jak szczotka, kruszące się, i zaczęło dużo wypadać. Przerzedziły się prawie o połowę w stosunku do stanu sprzed roku. Czy to przez małą ilość białka? A może tarczyca mi po tym poście zwariowała? Generalnie po wyjściu z tej kuracji zrobiłam się mniej włosiata, za to bardziej żarta i zmęczona. Za szybko wprowadziłam różne produkty i zaczęłam się obżerać. W pół roku po poście jestem już w wadze sprzed postu + dodatkowe 10 kg. Teraz jakby włosy przestały wypadać (albo może po prostu jest ich mało i już tak nie zauważam). I nie za bardzo wiem co z tym robić. Suplementację przerwałam, bo nic mi nie dała, przed niczym nie ochroniła. Nie umiem z tym ruszyć z miejsca.

 5. avatar Aguśka 16 lutego 2020 o 22:18

  Pepsi, u mnie ferrytyna 7 (przy normie 15-200), żelazo 3.6 (norma 10-28). Włosy lecą , wstanie rano z łóżka to masakra… mieszkam w UK , mój lekarz w komentarzu do wyników napisał że „no action required “, sama wiec zaczęłam suplementować żelazo…. Po miesiącu napisałam maila do lekarza, inny odpisał ze rzeczywiście poziom niski i zapisał żelazo (siarczan), które biorę od 2 tygodni, ale mam wrażenie ze czuję się coraz gorzej…
  dostałam tez skierowanie na badanie krwi na celiakię, ale jeszcze nie mam wyników…
  Bardzo proszę, poradź co robić…

  1. avatar Jarmush 17 lutego 2020 o 06:30

   Oczyść się z pasożytów, rób w pełni kurację Herbata 60, jak żelazo to radzę glicynian, takie podaje się dzieciom i kobietom w ciąży. Ale rób też 4 szklanki z bardzo bogatą 4 szklanką z zielonkami 4 Greensem This is bIO. Jakie masz TSH?
   25(OH)D? Bierz też cynk.

   1. avatar Aguska 17 lutego 2020 o 14:34

    Dziękuję za odpowiedz.
    Czy ta herbatka 60 wystarczy na pasożyty czy jeszcze coś do tego..?
    Moje TSH w ostatnim badaniu wyszło ok, bo 2.12 (norma 0.35- 4.94), z tym ze badanie było robione o 13.30 i nie na czczo (tutaj badań wcześnie nie robią..). W poprzednich badaniach robionych w Polsce było w okolicach 3.7 (0.27- 4.20), a nawet 5.58 (wrzesień 2018). Skąd takie skoki..?
    Witaminy D nie badali teraz, ale zaczęłam suplementowac pare dni temu, bo o tej porze roku pewnie nie jest zbyt wysoko …
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama
 

Najbadziej upiększa dobrze nawodniona i odżywiona skóra!

Dodaj łyżeczkę doskonałego Kolagenu TiB do 4 szklanki!

Ta piękna blond sierść od czego proszę Pani?

A jelita?

A pozostała tkanka łączna?:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum