logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 723 938
162 online
30 830 VIPy
Reklama

ŚWIETNY E-BOOK O ZARABIANIU W NECIE

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 7 krytycznych uwag, które usłyszysz, gdy zechcesz otworzyć własny biznes

  7 krytycznych uwag, które usłyszysz, gdy zechcesz otworzyć własny biznes

  Jedną z istotnych osobliwości, które spotkasz w świecie biznesu, jest to, że większość ludzi nie będzie Cię zachęcać do kontynuowania Twoich pomysłów strategicznych

  Ten wpis pochodzi jeszcze sprzed uchylonych drzwi do oświecenia, co oznacza, że został napisany przeze mnie przez sen …

  Wielu czytelników blogaska posiada dość poważne ograniczenia finansowe, o czym wiem, bo mi o tym mówią.

  Gdy biegniesz wraz z sarnami przez las, rzecz Cię nie dotyczy. Jesteś w tym czasie wolna, wyzwolona i lekka. Ale, to jasne, że trans tlenowy nie może trwać wiecznie. Nadchodzi moment, gdy dopada Cię przyziemny i barbarzyński materializm.

  TU KUPISZ E-BOOK JAK ZAROBIĆ W INTERNECIE I NA BLOGU BEZ WYCHODZENIA Z DOMU, to też jest świetna opcja kreacji

  Chcesz mieć pieniądze na potrzeby ciała i pragnienia ego. Pieniądze są energią, której potrzebujesz.

  Piszę o diecie, treningach, nawadnianiu, oddechu, jednak wiesz dobrze, że na lekkość Twoich emocji ma również wpływ stan konta, czy innych aktywów. Ludzie, którzy mają lepszą sytuację finansową, pomimo tego, że żyją nieświadomie (śpiąc na jawie i we śnie) mają większą szansę na zdrowie ciała. Takie są statystyki.

  Z drugiej strony:

  Niestety zaczynając jakąkolwiek działalność biznesową z pewnością spotkasz się z negatywnymi opiniami innych ludzi. Często nie wprost, bardziej zawoalowanymi, ale z pewnością z nieprzychylnym wydźwiękiem.

  7 krytycznych uwag, które prawdopodobnie usłyszysz od ludzi tak jakoś chcących podciąć Ci skrzydła

  Jesteś cała podekscytowana jak rosyjska kochanka i naładowana energią oczekujesz, że ludzie wokół Cię wesprą, ale licz się z tym, że możesz spotkać coś wręcz przeciwnego.

  Jedną z istotnych osobliwości, które spotkasz w świecie biznesu, jest to, że większość ludzi nie będzie Cię zachęcać do kontynuowania Twoich pomysłów strategicznych.

  Dojdzie też do tego, że niektórzy będą sprawiać wrażenie, że dają Ci rady, ale tak naprawdę otrzymasz zwrotne info, że nie wierzą w Twój pomysł.

  Osoba, która rzeczywiście zechce Cię wesprzeć z pewnością będzie chciała więcej się od Ciebie dowiedzieć o zamyśle, zanim wyda jakikolwiek komentarz, ale osoby, które chcą Cię raczej zniechęcić bardzo szybko wyartykułują swoje uwagi, najczęściej w formie pytań i bez większego zainteresowania Twoim pomysłem.

  Jeżeli wiesz wcześniej, że tak działa mechanizm, będziesz niejako przygotowana i bardziej odporna na zniechęcające Cię wypowiedzi.

  Podobne zachowanie nie dotyczy tylko spraw biznesu. Wystarczy, że opowiesz komuś o swojej nowej diecie i też usłyszysz masę szybkich uwag w formie pytań, które mają Cię zaniepokoić i zniechęcić

  Dlatego bardzo ważne dla Twoich planów biznesowych jest, abyś była na to przygotowana. W innym przypadku istnieje poważne prawdopodobieństw, że odstąpisz od swojej idei.

  7 podkopów wiary we własny raczkujący w Twojej głowie biznes:

  1.
  Czy jesteś pewna, że ludziom się to spodoba?

  Jest to jedna z najczęstszych negatywnych wypowiedzi, którą otrzymują przedsiębiorcy i oznacza tylko jedno: że osoba, która zadała to pytanie w rzeczywistości nie wierzy, że Twój pomysł się spodoba.

  Twoja odpowiedź powinna brzmieć:

  – Patrz na mnie, mnie się spodobał.

  2.
  Czy to jest dobry czas na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

  Znowu to pytanie jest po prostu odbiciem przekonania, że to nie jest dobry czas na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Twoja odpowiedź powinna brzmieć:

  – Czy ktoś przestaje jeść, albo kupować ubrania w pewnych porach roku? Nie przygotowuję oferty dla świstaków, ani jeży.

  3.
  Mój przyjaciel zrobił coś podobnego, ale to nigdy nie wypaliło

  To jest już jednoznaczne zniechęcenie, ale masz też jasną odpowiedź.:

  – Ja nie jestem tym przyjacielem.

  4.
  To nie jest dobry pomysł

  To też jest bardzo bezpośredni komentarz. Twoja odpowiedź powinna być bezpośrednia:

  – Nie jest moim celem, abyś został moim klientem, gdyż jest wielu ludzi, którzy przyklaskują temu pomysłowi. Spoko, po prostu nie jesteś jednym z nich.

  5.
  Jest niemożliwością, aby to zrobić

  To również jest oczywisty komentarz demotywujący. Odpowiadasz:

  – Jobsowi, Einsteinowi, pani Rowling, pani Oprah i prawie każdemu, kto zrobił coś znaczącego w życiu powiedziano, że idą z motyką na słońce. Chciano im podkopać pęciny.

  6.
  Ale Ty nie jesteś podobny do tych ludzi

  Twoja odpowiedź:

  – Byli jak ja, zanim zaczęli. Też nic nie mieli.

  7.
  Czy wiesz, ilu osobom się nie udało?

  Twoja odpowiedź:

  – Czy wiesz, ilu ludzi nie ma silnej woli, wytrwałości i dyscypliny?

  Możesz usłyszeć podobne wypowiedzi, albo i nie, ale zmierzam do tego, że ludzie przelewają swoje strachy, obawy, mylne wyobrażenia, niechęci, czy zazdrości na wszystko co siedzi wokół nich.

  Dlatego matki chcą dla swoich synów ciepłych korporacyjnych posad i mało kto dostaje w domu wsparcie dla własnej samodzielnej działalności biznesowej. Chyba, że w domach z takimi tradycjami, ale to też nie jest pewne.

  Inni ludzie z kolei podkopują Twoje idee biznesowe, gdyż boją się, że zostaną z czegoś wykluczeni.

  Wyobraź sobie, że jesteś rozbitkiem na wyspie wraz z kilkoma przyjaciółmi. Jaka będzie ich opinia, gdy postanowisz zbudować tratwę i wypłynąć w morze?

  Najprawdopodobniej będą odciągać Cię od tego pomysłu, gdyż:

  1. Sami boją się tego zrobić
  2. Uważają, że tego nie da się zrobić
  3. Boją się, że Ty możesz to zrobić, a oni zostaną na wyspie
  4. Wolą wieść nieszczęśliwe życie na wyspie, niż podjąć ryzyko
  5. Chcą zobaczyć, że każdy inny zrobi to samo i mu się uda, aby sami mogli poczuć się komfortowo i bezpiecznie
  6. Wierzą, że utknięcie jest ich przeznaczeniem
  7. Chcą czekać na kogoś, kto przyjdzie i ich z tej wyspy zabierze, chociaż logika mówi, że mogą tak czekać w nieskończoność.

  Myślę, że skoro masz potrzebę, zacznij działać i zarób pieniądze.

  Nie ma w tym nic złego. E-biznes nadaje się do tego wyśmienicie.

  Owocek:)


  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 3 965 times, 1 visits today)

  Komentarze

  1. Asia Bed 30 sierpnia 2014 o 12:39

   Wpisuję się na listę chętnych na zakup tej Książki, mam nadzieję, że z dedykacją 😉
   pozdro!

   1. Kinga 30 sierpnia 2014 o 13:25

    i ja i ja!

    1. pepsieliot 30 sierpnia 2014 o 16:31

     Kinga :))

   2. pepsieliot 30 sierpnia 2014 o 16:00

    Asiu jak najbardziej 🙂

  2. nicambitnego 30 sierpnia 2014 o 15:14

   Powodzenia i dużo czytelnikow ebooka 🙂

   U mnie, na wieść, że pracuję tylko do końca roku a potem sie zwalniam(aby zakręcić się dookoła czegoś własnego) usłyszałam tylko „Pffff! I gdzie niby pójdziesz” – poparte pobłażliwie wykrzywioną miną.
   I tak sobie myślę, że w obecnym miejscu jestem wielozadaniowym koniem pociagowym, to niby sama mam sobie nie poradzić? ;)Boję się owszem, nie wiem jak to ugryżć ale spróbowac warto.
   Tylko branża taka, którą w sieci można reklamować, ale wykonać trzeba „namacalnie” 🙂

   1. FiliGili 30 sierpnia 2014 o 17:20

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam słowo „namacalnie”, może zbyt dosłownie, ale napiszę parę rad z punktu widzenia działalności opartej na tzw. rzemiośle artystycznym. Na początku jest trudno. Trudno jest podzielić czas między pracę (wytwarzanie), a promowanie. Promowanie i wyrabianie marki zajmuje mnóstwo czasu i można się w tym zagubić. A trzeba pamiętać, że owszem, promowanie jest b. ważne, napędza sprzedaż, ale w tym modelu nie ono zapewnia nam kasę, tylko produkt. Tak więc dobrze jest zacząć pracować „namacalnie” jeszcze jak się ma tą stałą pracę, mieć pewne zapasy produktów, bo potem z czasem (a raczej z jego brakiem) będzie gorzej. Ja mam o tyle łatwiej, że jest nas dwoje i marketingiem, klientami, promowaniem, zdobywanie informacji, zdjęciami zajmuję się ja. Rzemiosłem głównie mąż. Jak mi zostaje trochę czasu, albo jak już mam dość pracy z kompem i mam potrzebę użycia rąk 🙂 , to wtedy też wkraczam do akcji. To też jest dobre rozwiązanie, bo samemu jest znacznie ciężej.
    Dobrze jest mieć wsparcie, nawet jeśli miałoby być tylko takie psychiczne, ale warto szukać ludzi, którzy wysłuchają, pocieszą i doradzą, bo czasem jest ciężko na początku przy zderzeniu z naszą polską przedsiębiorczą rzeczywistością.
    A, jeszcze jedno : warto pójść do dobrej księgowej (nie pani Stasi z osiedla, znam osoby którym taka pani Stasia wyrządziła krzywdę, a miało być tanio) zanim założy się firmę i zapytać o poradę w sprawie opodatkowania, formy działalności itp.

    Powodzenia! 🙂

  3. pepsieliot 30 sierpnia 2014 o 16:40

   Nic ambitnego dzięki 🙂 Produkt to zupełnie co innego, produkt może być dowolny, własny, cudzy, materialny, usługa, łodewer, byleby był dobry, liczy się tylko zbudowanie akcji sprzedażowej

  4. oregano 30 sierpnia 2014 o 18:13

   po czytaniu wpisów tutaj na blogu nawet ja, raczej wycofana i bojaźliwa, zaczynam otwierać umysł na perspektywę produktów i działalności

  5. oregano 30 sierpnia 2014 o 18:16

   bo wcześniej myślałam że przecież cokolwiek wymyślę to się ludziom nie spodoba i że akurat ja w życiu nie znajdę niszy, i że wszystkie nisze z kilkoma wyjątkami dzieci typu prodigy są zapełniane przez wielkie koncerny i bardziej niż ja wpływowe jednostki. a teraz zaczynam myśleć że może nie. książkę kupię na sto pro

   1. pepsieliot 30 sierpnia 2014 o 18:23

    Oregano każdy może to zrobić, pozdrawiam Cię

    1. oregano 30 sierpnia 2014 o 21:52

     Owocki Pepsi

  6. Lotus 30 sierpnia 2014 o 19:08

   Najlepiej mieć własną „działalność” i robić to co się lubi.

  7. Justyna 30 sierpnia 2014 o 20:29

   Pepsi! Ależ ja wyczekuje tego e-booka! Tekst jak zwykle świetnie się czyta 🙂 Uściski i dużo mocy! :*

   1. pepsieliot 30 sierpnia 2014 o 21:01

    Justyno <3

  8. Łysica 30 sierpnia 2014 o 20:34

   No masz po części rację, wierzyć w siebie i się nie poddawać, a że są rady od niedorajdów, tak było jest i będzie.
   Ale nie pisz bzdur że bez żadnych nakładów otworzysz e-sklep.
   Komputer, tablet itp.itd. kosztuje, połączenie z internetem kosztuje, warto mieć tel.stacjonarny(to zwiększa wiarygodność sklepu).
   Piszesz o opłacie za domene, są też za darmo, ale trzeba się na nich znać.
   No i towar, jak się uda i producent da Ci coś za darmo albo bezpośrednio od niego będzie szedł do klienta to tak, jak nie to kicha.
   No może taka bzdura jak opłata za prąd, bo jak uruchomisz komputer bez niego, naładujesz komórkę?!?
   Oczywiście można to wszystko ukraść, ale to śliska sprawa.

   1. pepsieliot 30 sierpnia 2014 o 21:05

    Produkt Łysico to jest produkt, a system sprzedażowy to jest co innego. Produkt możesz pożyczyć, może być wirtualny, może być wymianą banerową, może być Twoją intelektualną kreacją, usługą, doradztwem, e-bookiem, rękodziełem, możesz go też kupić w hurcie, aby zyskać marżę, ma mieć tylko jedną zaletę, maja go chcieć potencjalni.
    Natomiast system sprzedaży w necie, o jakim napisałam e-booka nic nie kosztuje. Komputer możesz mieć ten sam, na którym grasz w kuleczki.A telefon ten którym rozmawiasz z babcią.
    Raczej nie piszę bzdur, tylko może Ty nie wszystko ogarniasz?

    1. Łysica 30 sierpnia 2014 o 21:14

     Aaaa jak tak to spoko, miałem na myśli towar namacalny, nie wirtualny, czy jakiś inny o którym wspomniałaś.
     W kulki na kompie nie gram, to Ty zagrałaś ze mną nie odpowiadając na moje pytanie, ale spoko już mi nie potrzebna odpowiedź bo ją znam.

     1. pepsieliot 30 sierpnia 2014 o 21:16

      Już Ci wysłałam przed godziną

      1. Łysica 30 sierpnia 2014 o 21:27

       O cholera no faktycznie jest, byłem chwilowo nieczynny bo byłem poćwiczyć, RESORRRRRY!

  9. Karola 30 sierpnia 2014 o 21:11

   Jestem ciekawa tego e-booka,też myślę o podjęciu własnej działalności,czekam niecierpliwie;)

   1. pepsieliot 30 sierpnia 2014 o 21:16

    no to świetnie Karola

  10. Kamila 30 sierpnia 2014 o 21:37

   Wyśmienity artykuł

  11. Agata 30 sierpnia 2014 o 22:13

   Jej dzięki, bardzo potrzebowałam tego wpisu, na ebook czekam z niecierpliwością! Mój plan jest taki, że do trzydziestki muszę zrobić wszystko, żeby nie iść do „normalnej” pracy, a jednocześnie mieć stabilizację finansową. Mam 3 lata na to 🙂

   A poza tym droga Pepsi, muszę Ci się pochwalić – zaczęłam biegać. Zakupiłam sobie super opaskę, dzięki której nie bolą mnie uszy i głowa po bieganiu ( to była moja zmora) i zamierzam sobie truchtać regularnie. Początki są cięęężkie, zwłaszcza, że nigdy nic typowo wytrzymałościowego nie ćwiczyłam, ale, ale dziś pierwszy raz po 2,5 km zamiast zdychać do końca dnia, poczułam mega przypływ energii. Jaram się!

   1. pepsieliot 31 sierpnia 2014 o 08:06

    Agata jaram się razem z Tobą

  12. Katka 31 sierpnia 2014 o 11:45

   Ja próbowałam sprzedać swoje piekne wyroby szydełkowe (hobby)nie udało się 🙁 dodam,ze wystawiłam w internecie w dodatku zagranicą.
   Co do gwiazd którym się udało czy one przypadkiem nie podpisału cyrografu?
   Pepsi czy to twój sklep z tymi zielonkami?Nie mogliby poszerzyć asortymentu o ostropest plamisty i ziemę okrzemkową ?Fajnie by było zamówić wszystko w jednym miejscu.

   1. edyta 31 sierpnia 2014 o 13:32

    A co robisz na szydelku? Serwetki czy moze jakies sukienki, topy itp? Bo ja mam kilka marzen szydelkowych (znalazlam w necie) ale nikogo, kto by umial takie cudenka wykonac…

    1. pepsieliot 31 sierpnia 2014 o 14:43

     Hej Edytka, myślałam dzisiaj o Tobie, czy się nie obraziłaś, bo ta dziewczyna była niezbyt miła, a ja nawet się nie zorientowałam szybko, a potem była już tylko woda po kisielu. Oczywiście , zawsze pytaj o co chcesz na blogu, bo gdy Ci tutaj odpowiem, to zostanie to jako wartość dla innych. W końcu wszystko o czym piszę można znaleźć w internecie, a ja pragnę żebyście szukali, byli, gościli akurat u mnie

     1. edyta 31 sierpnia 2014 o 16:05

      Nie Pepsinku, nic mnie nie odciagnie od Ciebie 😉
      nie bylam ostatnio, bo mialam troche ekhem, malzenskich perturbacji, mowiac eufemistycznie, ktore rozumiesz, wypelnily cala moja glowe.
      NA Twoja ksiazke juz zacieram rece:)
      kiss

   2. pepsieliot 31 sierpnia 2014 o 14:38

    Katka wkrótce będzie pełna oferta, a moja książka podpowie Ci dlaczego się nie udało, ale to nic, najważniejsze, ze dowiesz się jak zrobić, żeby się udało, Pozdrawiam

  13. Katka 31 sierpnia 2014 o 16:07

   Edytka ciekawi mnie co to za cudeńka znalazłaś.Może sama powinnaś za szydełko chwycić;)
   to takie proste.Ja serwetki robię to moje hobby.
   Pepsi z niecierpliwością będę oczekiwała na więcej produktów.Za jednym zamachem zrobię zamówienie.Ciekawe czemu mi się nie udało dwóch serwetek sprzedać hihi

   1. FiliGili 31 sierpnia 2014 o 16:48

    Katka, wybacz, ale dwie serwetki, to nie jest biznes. To jest okazjonalna produkcja i sprzedaż. Masz już jeden z powodów, dla których Ci się nie udało. Jeśli próbowałaś na portalu typu Etsy (czy czymś w tym guście), ale w sumie każdym innym też, to ciężko jest być zauważony w zalewie innych serwetek i produktów szydełkowych. Nie można też po prostu wystawić swoich produktów i czekać na klienta. To jest jest ciężka praca nad tworzeniem i promowaniem swojej marki. A przy dwóch serwetkach ciężko o mówić o marce. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale są to rady od kogoś, kto naprawdę ma duże doświadczenie z podobnymi produktami. 🙂

  14. bebe 31 sierpnia 2014 o 18:05

   super artykuł. trzeba koniecznie zachęcać ludzi, aby mieli odwagę brać życie w swoje ręce i zaprzestali jęczenia 🙂

  15. bojza 31 sierpnia 2014 o 20:32

   Ja też czekam, z ciekawością 🙂

  16. bomba 1 września 2014 o 10:35

   Witaj Pepsi
   lubię Twój blog,od jakiegoś czasu często tu zaglądam
   Ja też będę chętna na książkę i tez robię różne ozdóbki świąteczne i chciałabym zmienić pracę bo z pensji(1700)ciężko:)

   1. pepsieliot 1 września 2014 o 11:00

    Bomba owocek dla Ciebie

  17. Katka 1 września 2014 o 14:53

   FiliGilii nie mam powodu aby się obrażać:) Zgadza się był to tego typu portal.Wiem,że to nie biznes.Traktuję to jako hobby i wystawiłam na próbę.Sprzedaję też w muzeum.Bywa tak,że czasami długo leży,czasami się sprzedaje.Na pewno bym się zarobiła a nie dorobiła na tym interesie.To moje hobby i podałam tu jako przykład.Ale chętnie się dowiem jak to sprzedać 😉

  18. pablo32 29 grudnia 2014 o 18:23

   Dobry artykuł. Też miałem ambicję, troszkę oszczędności, dobre chęci i dośc pracy na etacie. Do tego 2 dziecko w drodze, żona na macierzyńskim i ja pracujący za 1240zł…od końca października ruszyłem ze swoim interesem. Franczyza co prawda ale jak na razie jestem zadowolony. MAszyny parowe- krakowski oddział Ecomyjni.
   maszynyparowe.com. Powiem wam szczerze cieszę się , że spróbowałem

  19. pascalowa 12 czerwca 2015 o 09:19

   Hehe – na poczatku robku wymyśliłam coś swojego po długim okresie przerwy w życiorysie (zdrowie! a własciwie to choroba :p ) i przerobiłam wszystkie te idiotyczne uwagi. Moja ulubiona: ‚pszeesz TO już jest’. Albo: ‚i tak się w tym pogubisz’ (to moje ulubione, od mamuni staruszki), albo: ‚ale po co to komu’. ‚nikt ci za to nie zapłaci’ itd. Doszło do tego, ze na podstawie reakcji na moją opowieść o moim internetowym pomyśle zaczęłam dzielic ludzi. Są tacy, których sobie odpuściłam. Fajne jest to, ze po wszystkich tych pokopaniach wstawałam jeszcze silniejsza i potężniejsza. Fantastyczne uczucie! 🙂 A startuję z obciążeniem i ‚welonem śmierci’ czyli paskudną psyche-dolegliwoscią. Ale cały czas nie odpuszczam. W ciągu miesiąca powinnam w końcu zacząć. (Książkę już mam! :p ) A na razie piję sobie z wolna 3 szklanke wody. Bo jesteś tym co jeż! A zaraz idę na długachny spacer z psem po moim totalnym zadupiu.

   Pytanko mam przy okazji – trening aerobowy to to wprawdzie nie jest, ale czy takie poranne marsze (7-10 km po nadwiślańskich wałach na skraju wawki) na początek mojej nowej diety wystarczą, czy po powrocie mam ‚dopychać’ pół godziny na zapomnianym i przykurzonym domowym rowerku?

   I drugie – szukam, szukam i nie umiem znaleźć (nie smiej się tak głośno, bo usłyszę!) … przepisów! No bo tak: czy co rano mają być banany + coś jeszcze + zielone? A może truskawki pół na pół z jabłkami? Albo jeszcze inny owoc? Skąd mam wiedzieć jakie ilosci którego zjeść zeby mniej wiecej załatwić sprawę kalorii? No i obiady – znów pytanie – ile surówek, ile gotowanego zarcia – pół na pół? Kocham kartofelki – czy wolno i ile? Szperam po sieci i nie widzę takich danych. Widziałam przykładowe tygodniowe żarcie kilku osób, ale to dla mnie za mała wiedza na start. Jestem wciąz jeszcze lajkonk w tomacie, a angielski znam głównie z widzenia i trochę na migi. Liczę na ciebie i info w krótkich żołnierskich słowach o tym, ile czego (zamiennie oczywiscie) mniej więcej zjeść powinnam.

   buziaczki.
   Lecę na psacer.

   1. pepsieliot 12 czerwca 2015 o 10:50

    trzymam kciuki za biznes, co do aktywności możesz chodzić, tylko nie wlecz się, ale marsz jest świetny, możesz dołożyć kijki.
    Musisz sama poszperać na blogu opowiedzieć się czy chcesz być witarianką, bo to znacznie więcej surowego niż 50%, ale do obiadu zawsze możesz jeść kasze,quinoę, ryż, czy ziemniaki, jak lubisz i gdy Ci psiankowate nie szkodzą(ziemniaki). Przykłady szejków są nawet z boku na instagramie, musisz sama szukać. Mój program jem i chudnę z boku strony, też jest oparty na 811. Wszystko jest na blogu, życzę szdrowia

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *