Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 493 865
47 online
35 133 VIPy

7 toksyn szkodzących mężatkom, oraz domowy napój przywracający zdrowie tarczycy

Pies pewnej pani umiał aortować, nie mylcie z aportowaniem, gdyż on rzucał się akurat do aorty szyjnej. Podobnie jak tarczyce mężatek.

Coraz łatwiej tyjemy, i coraz wcześniej dopadają nas problemy z tarczycą, a właściwie gdy decydujesz się zostać mężatką, to jakbyś już podpisała cyrograf, bo mężatki narażone są na o wiele większe ryzyko problemów z tarczycą.

Łaj?

Bo będziesz się częściej stykać z różnymi toksynami jak to w małżeństwie. Tarczyca jest dyrektorem sterowania organizmu za pomocą hormonów, kontrolującym w jaki sposób wykorzystuje on energię.

Jakie domowe toksyny najbardziej szkodzą tarczycy?

1. Pestycydy

60% pestycydów z którymi zetkniemy się w pożywieniu bezpośrednio ma wpływ na produkcję hormonów tarczycy. Szczególnie mężatki lubią użyć lekarstwo przeciwgrzybicze, albo gotować pokarmy zawierające chwastobójcze substancje.

Pestycydy powodują zmniejszenie czynności tarczycy i nie pozwalają wielu mężatkom utrzymać zgrabnej sylwetki, ani pięknych włosów. Będziemy tyły i traciły nawet brwi.

2. Soja

Mężatki tak jak większość wegetarianek lubią soję. Tymczasem fitoestrogeny zawarte w białku sojowym hamują peroksydazę tarczycową. Prawie wszyscy pacjenci z chorobą Hashimoto mają wysokie stężenia przeciwciał przeciw tyreoglobulinie (anty-TG) i peroksydazie tarczycowej (anty-TPO). Z kolei u osób z chorobą Gravesa-Basedowa występują przeciwciała przeciwko receptorowi dla TSH (TRAb).

Soja może zakłócać normalne funkcjonowanie tarczycy hamując zdolność organizmu do wykorzystania jodu, blokując proces wydzielania się hormonów tarczycy.

Jest oczywiście pytanie, czy tylko chodzi o soję, czy też o inne rośliny strączkowe?

No i jak jest z produktami zdrowymi typu siemię lniane, które również zawiera bardzo dużo fitoestrogenów. Jednak roślinna hormonalna terapia zastępcza dostępna w aptekach opiera się zwykle jednak na fitoestrogenach z soi, a nie z zielonego groszku, czy fasolki jaś. Jednak rzecz jest do poważnego rozkminienia, tym bardziej, że też prawdopodobnie jestem mężatką.

Ale jest zgoła całkiem przeciwna i nowsza sprawa związana z soją, że może czas ją DOBRĄZOWIĆ, szczególnie tę organiczną fermentowaną. Przy PCOS, ale też w profilaktyce raka endometrium, i jajnika soja okazuje się pożywieniem jak najbardziej pożądanym.

3. Fluor

Według niektórych doniesień 2 do 5 mg fluoru dziennie przez okres kilku miesięcy, a już ma się wielkie ryzyko graniczące z pewnością, że będą problemy z tarczycą. Tymczasem, gdy fluoryzuje się wodę, to łącznie jesteśmy narażeni na takie ilości fluoru w ciągu dnia.

A pasty do zębów? No i zawsze troszkę jest go w herbacie, więc gdy wszystko się zsumuje, okazuje się, że szkoda może zostać wyrządzona.

4. Brom

Och brom! Brombrałeś już dzisiaj synku?:D

Brom jest toksyczny dla tarczycy, ale właściwie jest wszędzie. W makaronie, który kupujesz, w chlebie. Gdziekolwiek nie spojrzysz, tam jest brom, gdyż dodaje się go jako substancja ognioodporna do wielu przedmiotów, z którymi mężatka stykasz się w domu. Często nawet tak zwani zdrowi ludzie mają wysoki poziom substancji ognioodpornej w swoich ciałach.

Przy okazji powiem, że nie tylko tarczyca cierpi z powodu bromizmu, ale wszelkie tak popularne mięśniaki, najczęściej są wynikiem bromizmu. I najlepszym działaniem jest dodanie pół łyżeczki Kelpu This is BIO do czwartej szklanki w naszej oczyszczającej kuracji 4 szklanek, albo suplementacja (przez skórę na wszelki wypadek), jodu w postaci płynu Lugola.

5. Nadchlorany

Nadchlorany są skutkiem ubocznym podczas produkcji paliwa do odrzutowców i rakiet, noworocznych fajerwerków i powietrznych poduszek.

Niestety owa toksyna często znajduje się w naszej wodzie pitnej, a następnie, to jasne, że dostaje się też do żywności. Badania mówią jednoznacznie, że istnieje bezpośredni związek między poziomami nadchloranów i hormonów tarczycy.

6. Halogeny

Halogeny mogą doprowadzić do przerwania transportu jodu, gdyż są jego antagonistami. Do halogenów należą właśnie fluor i brom, a także chlor. Fluorek hamuje czynność tarczycy, a dawka potrzebna do obniżenia działania tarczycy jest dość niska, o czym wspominałam przed chwilą, gdyż 2 do 5 mg dziennie.

Owe halogeny są wchłaniane z żywności, wody, a niekiedy nawet z „powietrza”. Ponieważ ich makijaż jest bardzo podobny do jodu, zajmują receptory jodu w organizmie i wtedy nawet dostarczanie jodu może okazać się być nieskuteczne.

7. Tworzywa sztuczne

Jak wiemy stanowią zagrożenie zarówno dla środowiska jak i dla ciała. W tym mężatek, a może nawet częściej, nie mówiąc nawet o ich dzieciach. Badania wykonane na Uniwersytecie w Kopenhadze dowiodło, że poziom antymonu w sokach przechowywanych w plastikowych butelkach był ponad 2,5 razy wyższy niż to, co jest uważane za „bezpieczne” dla wody z kranu.

Bez względu na to, czy jesteś mężatką, mężem, czy też nikim takim, powinniśmy usprawniać naszą tarczycę, bo od tego zależy bardzo wiele, a nawet poczucie szczęścia w życiu. Przy czym regularne, jak 4 szklanki z rana, spisywanie, wyznaczanie, i precyzowanie celów bardzo pomaga na każdym polu naszej gry.

Oto prosty, domowy przepis na doskonały napój dla zdrowia tarczycy

Składniki organiczne:

1 szklanka niesłodzonego 100% soku z żurawiny. Jeśli nie masz soku z żurawiny możesz z dobrą wodą zmieszać 2 kopiate łyżeczki żurawiny Cranberry This is BIO w proszku, ale przyznaję bez bicia, nie będzie toi aż tak pyszne:)

7 filiżanek (ok 1,5 litra) dobrej wody

1/2 łyżeczki mielonego cynamonu, bardzo dobry organiczny cejloński Cynamon This is BIO

1/4 łyżeczki mielonego imbiru, polecamy bardzo dobry organiczny Imbir This is BIO

1/4 łyżeczki bio gałki muszkatołowej, może być ta

3/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku z pomarańczowy (około 3 pomarańcze)

1/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny (około 2 cytryny)

Jak masz to zrobić mężatko?

Doprowadź wodę do wrzenia, a następnie dodaj sok z żurawiny, po czym zmniejsz ogień.

Następnie dodaj cynamon, imbir, gałkę muszkatołową, wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut. Potem pozostaw do schłodzenia do temperatury pokojowej i dopiero wtedy wymieszaj z sokami z pomarańcz i cytryn.

W lecie dodaj jeszcze lód i ciesz się ozdrowieńczą lemoniadą!

owocek

Źródła:
naturalon.com/11-dangerous-toxins-that-are-harming-your-thyroid/3/
globalhealing.com/natural-health/6-toxins-that-destroy-your-thyroid

(Visited 5 851 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar ola.. 7 marca 2020 o 17:58

  Jak często należy pić ten napój ?

  1. avatar Jarmush 7 marca 2020 o 19:15

   popijać w ciągu dnia, pijesz, gdy czujesz, że się polepsza, że pomaga

   1. avatar K.k.k 9 marca 2020 o 06:51

    A w jaki sposób ma to pomagać?

 2. avatar Hania 8 marca 2020 o 03:21

  Pepsi o nic Cię nie pytam, ale chciałabym Ci bardzo, z całego serduszka podziękować za ten blog i za to, że zawsze odpisujesz na praktycznie każde pytanie na blogu od serca i chcesz dla nas wszystkich jak najlepiej. Kocham(y) Cię!!!!!!!!!!!!!

  1. avatar Jarmush 8 marca 2020 o 05:12

   Kocham <3

 3. avatar Agula 1 lutego 2022 o 21:06

  A ja właśnie leżałam pół godziny w kąpieli jodowo-bromowej z soli zabłockiej… szkoda ze zaczęłam szukać informacji po fakcie jak sue zaczęłam zastanawiać, że w sumie to nie wiem nic na temat bromu, więc wpisałam w szukałkę… Oszukali mnie 🙄 ja myślałam że leżę w tej kąpieli dla zdrowia mojej tarczycy, a tu proszę.. brom tarczycy szkodzi. Nie będę powtarzać tego rytuału…

  1. avatar Pepsi Eliot 2 lutego 2022 o 15:12

   dobrze przeczytałaś? Nie jodowo – borowej ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum