logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
83 130 884
262 online
31 263 VIPy
Reklama

OGROMNA DAWKA WITAMIN I MINERAŁÓW
GREENS & FRUITS TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 8 całkiem legalnych środków na mega poprawianie osiągów sportowych i … zdrowia

  Czyli doping na legalu.

  Okazuje się, że te same naturalne suplementy, które poprawiają nasze zdrowie, jednocześnie należą do legalnych środków dopingu dla sportowców. Szkoda, że nie wszyscy chcą z tych dobrych wieści korzystać.

  Tymczasem możesz biec dłużej aż o 30% tylko po suplementacji spiruliną, oficjalnie uznaną za pokarm.

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) odnotowała 99 pozytywnych testów pod kątem nowo zakazanego środka związanego z aferą wokół Marii Szarapowej. Sprawa skierowała światło na meldonium, mało znaną substancję dostępną jako lek bez recepty w wielu regionach Europy Wschodniej, ale nie zatwierdzoną do stosowania w Stanach Zjednoczonych. Meldonium podaje się w leczeniu niedokrwienia i braku przepływu krwi do niektórych części ciała. Lek jest produkowany (wytwarzany) na Łotwie i przepisywany min. w leczeniu schorzeń serca.

  Zwiększenie przepływu krwi wywołane przez meldonium, może poprawić wytrzymałość i czas regeneracji po treningu. „WADA” przeniosła go z listy środków „monitorowanych” do „zabronionych” z uwagi na „udowodnione przypadki stosowania przez sportowców w celu zwiększenia wydolności”.

  Wyszukiwanie substancji, które sportowcy mogą wykorzystać do polepszenia wyników sportowych bywa długie i żmudne. Oczywiście istnieje więcej niż kilka naturalnych, legalnych, nietoksycznych i bezpiecznych substancji, z których mogą korzystać także sportowcy. Problem w tym że większość wciąż woli decydować się na stosowanie niebezpiecznych farmaceutyków zamiast naturalnych leków, nawet w obliczu ryzyka przyłapania na dopingu i wykluczenia z rywalizacji.

  Maria Szarapowa już nie na korcie:)

  1. Wodorowęglan sodu, czyli poczciwa soda spożywcza

  Według Annelie Pompe, wybitnej alpinistki i światowej klasy nurka na wstrzymanym oddechu, zdrowe tkanki alkaliczne mogą pomieścić nawet 20 razy więcej tlenu niż ich kwaśne odpowiedniki. Kiedy nasze komórki i tkanki mają kwaśny odczyn (poniżej 6,5-7,0 pH), tracą zdolność do wymiany tlenu, co komórki rakowe wprost uwielbiają.

  Sportowcy rozumieją korzyści płynące z przyjmowania wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej) doustnie przed treningiem i zawodami sportowymi. Zwiększają w ten sposób zdolność krwi do przenoszenia tlenu co daje zauważalną różnicę pod względem wydajności. Jednym z ograniczeń dla takiego stosowania wodorowęglanu jest możliwość wywołania biegunki podczas startu w zawodach, w sytuacji przyjmowania zbyt dużych dawek. Kolejnym ograniczeniem jest stosunkowo krótki czas działania.

  W raporcie opublikowanym w 2010 r. w „Food and Nutrition Sciences” stwierdzono, że sportowcy biorący udział w zawodach trwających od jednej do siedmiu minut (pływanie od 100 do 400 metrów, bieganie od 400 do 1500 metrów) skorzystają najwięcej na wodorowęglanie sodu.

  W kwestii treningu oporowego, badanie opublikowane w 2014 r. w „Journal of Strength and Conditioning Research” wykazało znaczny progres w wykonywaniu przysiadów i wyciskania na ławeczce do wyczerpania u uczestników biorących wodorowęglan sodu w porównaniu z placebo.

  Badania wioślarzy wykonujących na przykład 2k na czas, nie wskazują tak zdecydowanie korzystnego wpływu. W pływaniu wręcz odwrotnie: badania oparte na powtarzanym sprincie (10 sprintów na 50 m lub 5 sprintów na 100-200 m) wykazały, że spadek wydajności zwyczajowo obserwowany przy tego typu testach jest wyeliminowany wodorowęglanem sodu.

  TU KUPISZ (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB o czystości farmaceutycznej 

  2. Magnez

  Oczywistym jest, że niedostarczanie odpowiedniej ilości magnezu w diecie osłabia wyniki sportowe. Badania przeprowadzone w latach 1986-87 wykazały, że gimnastycy, piłkarze i koszykarze konsumowali jedynie około 70% dziennego spożycia magnezu. Udowodnionym jest, że niedobory magnezu zwiększają zużycie energii przez organizm, a tym samym zużycie tlenu, podczas wysiłku takiego jak bieganie czy jazda na rowerze. W badaniu sportowców płci męskiej suplementowanych 390 mg magnezu dziennie przez 25 dni zaowocowało zwiększonym poborem tlenu i całkowitej wydajności organizmu podczas testów.

  Niedobór magnezu obniża sprawność metabolizmu, zwiększa konsumpcję tlenu i tętno niezbędne do wysiłku, a wszystko odbywa się kosztem wydajności. Wytrzymałość sportowa i wydajność zwiększają się wraz z uzupełnieniem braków magnezu.

  W jednym z badań, młodzi sportowcy suplementowani 8 mg magnezu na kilogram masy ciała dziennie doświadczyli znacznego wzrostu wydajności wytrzymałościowej i zmniejszonego zużycia tlenu podczas standaryzowanych ćwiczeń poniżej maksimum.

  Badania wykazały, że suplementacja 30 mg cynku i 450 mg magnezu dziennie może podnieść poziom testosteronu nawet o 30%. Dr Lorrie Brilla z Western Washington University donosi, że minerały te znacznie wpływają na zwiększenie poziomu wolnego testosteronu i siłę mięśni u zawodników NCAA. Dr Brilla poinformowała, że podczas ośmiotygodniowego wiosennego programu treningu sportowcy mieli 2,5 razy większy przyrost siły mięśni niż grupa placebo.

  „Magnez jest niezbędnym elementem diety, ponieważ ludzie żyją pod presją ciągłego stresu lub wzmożonego wysiłku fizycznego” – mówi dr James Thor, dyrektor krajowy ds. Medycyny Sportów Ekstremalnych. „Gdy ćwiczysz w siłowni lub jesteś w ciągłym stresie organizm wytwarza nadmierne ilości kwasu mlekowego w mięśniach co jest powiązane ze zwiększonym poziomem niepokoju” – dodaje dr Thor.

  doping dopingowy nie równy:)

  Gdy osoba znajduje się pod wpływem stresu wytracane są duże ilości magnezu promując uwalnianie kwasu mlekowego z tkanki mięśniowej.

  Maksymalne skurcze mięśnia czworogłowego są skorelowane ze stanem magnezu we krwi.

  Magnez jest najistotniejszym minerałem dla sportowców. Odpowiednie poziomy magnezu pomagają przeciwdziałać zmęczeniu, wyczerpaniu ciepła, kontroli poziomu cukru we krwi oraz ryzyku zatrzymania akcji serca. Zwiększone zużycie energii powoduje wzrost zapotrzebowania na magnez. Zubożenie i niedobór magnezu odgrywają rolę w patofizjologii wysiłku fizycznego.

  3. Woda medyczna, nawodnienie i wodór

  Przed, w trakcie i po treningu niezbędne jest kompletne nawodnienie! Wydajność organizmu spada już w przypadku 2% deficytu płynów. W przypadkach większych deficytów, istnieje realne ryzyko przegrzania organizmu i wystąpienia problemów z krążeniem krwi. Wspomaganie elektrolitami zapewnia nie tylko lepsze funkcjonowanie mięśni, ale także stymuluje Twoje pragnienie, co zachęca do przyjmowania płynów.

  Odpowiednie nawodnienie przy pomocy wody bogatej w wodór przed treningiem obniża poziom kwasu mlekowego we krwi i niweluje osłabienie mięśni spowodowane wysiłkiem. Terapia wodorowa w medycynie sportowej jest skutecznym i innowacyjnym sposobem leczenia stresu oksydacyjnego wywołanego wysiłkiem fizycznym i urazami sportowymi, z potencjałem poprawy wyczynowych wyników.

  TU KUPSZ 100% ORGANICZNY TRIBULUS TERRESTRIS This is BIO do naturalnego wyrównywania hormonów , pełen mega zdrowych saponin, indoli i polifenoli (uwaga: podkręca naturalny testosteron nie tylko u mężczyzn)

  Badania donoszą, że 2-4% całego zużywanego przez nas tlenu zamienia się w toksyczne wolne rodniki, które mogą uszkadzać mitochondria. Jest to istotne dla sportowców, którzy konsumują o wiele więcej tlenu niż osoby prowadzące siedzący tryb życia. Ponadto procent wolnych rodników zwiększa się podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

  Mitochondria są podatne na niekorzystny wpływ wolnych rodników i nie są w stanie utrzymać wymaganej wydajności wytwarzania ATP dla potrzeb ćwiczeń fizycznych. To sprawia, że organizm wykorzystuje glikolizę dla wysokiego zapotrzebowania ATP. Kiedy to następuje, wytwarzana jest większa ilość kwasu mlekowego, co powoduje szybsze pojawienie się zmęczenia.

  Wolne rodniki są nie tylko powiązane z chorobami nowotworowymi i neurologicznymi, ale także ze zmęczeniem, uszkodzeniami mięśni i spowolnioną regeneracją organizmu.

  Woda wzbogacona w wodór może być kluczem do lepszych wyników sportowych, usprawnionej regeneracji i polepszenia ogólnego stanu zdrowia. Molekularny wodór jako pierwotny przeciwutleniacz jest najmniejszą cząsteczką we wszechświecie (90 razy mniejszą niż witamina C, nawet mniejszą niż tlen). Pozwala to szybko rozprzestrzeniać się przez błonę komórkową prosto do mitochondriów, gdzie wspomaga eliminację toksycznych wolnych rodników.

  Wodór cząsteczkowy usprawnia produkcję energii (ATP) mitochondriów. Dla sportowców oznacza to zmniejszenie zmęczenia i ryzyka uszkodzenia mięśni, a także łatwiejszego utrzymania pełnego nawodnienia, z uwagi na łączenie się wodoru z wolnymi rodnikami, co sprzyja wytwarzaniu większej ilości wody.

  Dlaczego nie poprzestał na magnezie, spirulinie i jodzie? Oto jest pytanie.

  4. Jod i wyniki sportowe

  „Niedobory jodu wprawiają w ruch procesy uszczuplające energię w organizmie”, pisze dr William Davis. Myśląc o hormonach tarczycy i sportowej wydajności, najpierw należałoby pomyśleć o energii i jej znaczeniu w zawodach sportowych. Cechami charakterystycznymi niedoczynności tarczycy są zmęczenie i niska wydajność, co stanowczo nie sprzyja w sytuacji gdy potrzebujemy wysokiej wydajności.

  Większość spożywanego dziennie jodu (około 90%) zostaje wydalona wraz z moczem; pomiar wydalanego jodu jest często stosowany jako wskaźnik zawartości jodu w diecie. Nie jest to jedyny sposób utraty jodu przez organizm. Sportowcy lub wykonujący zestawy energicznych ćwiczeń tracą znaczną ilość jodu przez pot, w zależności od czynników środowiskowych, takich jak temperatura i wilgotność. W obszarach o niższym do umiarkowanego spożyciu jodu w diecie jego utrata wraz z potem może być taka sama jak w moczu.

  Chociaż zapewnienie organizmowi jodu ma kluczowe znaczenie dla każdego, to sportowcy szczególnie muszą pilnować uzupełniania jodu, ponieważ wspiera regulację hormonalną i uwalnianie kortyzolu przy stresie. Odpowiednio energetyczny organizm wymaga dostatecznej ilości jodu.

  „Brak jodu w organizmie człowieka promuje ryzyko wystąpienia raka” – powiedział dr George Flechas.

  Sportowcy, którzy dużo się pocą, są dużo bardziej narażeni. Patrząc na związek pomiędzy jodem a występowaniem raka okazało się, że osoby bez odpowiedniej ilości jodu w tarczycy mają rozszerzony przełyk, powiększoną tarczycę lub niedoczynność tarczycy. Daje to wyższy wskaźnik raka tarczycy i zwiększone ryzyko raka piersi, raka jajnika, raka przełyku, raka endometrium itp.

  TU KUPISZ W 100% ORGANICZNĄ SPIRULINĘ This is BIO

  5. STO (Skoncentrowane Turbo Odżywianie), czyli spirulina

  Wytrzymałość i rywalizacja sportowa oraz intensywny trening siłowy wymagają optymalnego, zrównoważonego odżywiania, ponieważ stawiają wysokie wymagania dla całego organizmu. Dobre praktyki żywieniowe powinny być częścią codziennej rutyny każdego sportowca. Odżywianie to jeden z czynników, który każdy sportowiec musi kontrolować i zmaksymalizować, aby osiągnąć najwyższy potencjał wydajności swojego ciała.

  Posiadanie odpowiedniego długofalowego planu żywieniowego może skrystalizować różnicę pomiędzy mocnym finiszem a zupełnym brakiem finiszu. Wielu biegaczy polega na napojach izotonicznych (typu Gatorade, Powerade) i żelach (PowerBar Gel, GU) z uwagi na zawarte w nich węglowodany, ale żaden z tych produktów nie oferuje wysokiej jakości skoncentrowanego pożywienia, to substytuty, czyli ściema.

  Właściwie skoncentrowane odżywianie może wprowadzić antyrakowe paliwo do Twojego obiegu krwi. Jednym ze sprawdzonych źródeł wysokiej zawartości odżywczej jest spirulina. Zespół greckich naukowców zbadał wpływ spiruliny na wydajność biegową.

  Dziewięciu średnio wytrenowanych osobników płci męskiej przyjmowało spirulinę lub placebo codziennie przez cztery tygodnie. Przed i po tej suplementacji wszyscy badani biegali na bieżni 70-75% VO2max przez dwie godziny, a następnie 95% VO2max do wyczerpania.

  Badani byli w stanie biec średnio o ponad 30 % (sic!) dłużej po suplementacji spiruliną.

  6. Ogranicz spożycie rafinowanego cukru 

  Cukier jest główną przyczyną przekrwienia, ogólnego zapalenia i obniżonego dostarczania tlenu.

  „Kiedy czerwone krwinki zbijają się razem, transport tlenu jest zredukowany, co powoduje zmęczenie” – mówi dietetyk David Parker.

  Wydajność sportowa jest zagrożona przez duże spożycie cukru, ponieważ zmniejsza dostarczanie tlenu do komórek. Skoncentrowane suplementy żywieniowe, w połączeniu z cząsteczkowym wodorem, silnie oddziaływują nie tylko w celu zmniejszenia stanu zapalnego, ale również pomagają odpowiednio rozmieścić komórki krwinek czerwonych.

  7. Terapia w podczerwieni

  Bez względu na zakres osiągnięć sportowych terapia w podczerwieni jest niezwykle pomocna. Dzienne i nocne zabiegi na materacach lub matach na podczerwień zapewniają ulgę od bólu po ciężkich treningach i zapewniają sportowcom bezpieczny, szybszy powrót do szczytowej formy.

  Terapia podczerwienią oferuje następujące korzyści:

  * Zmniejsza sztywność stawów.

  * Łagodzi skurcze mięśni.

  * Zwiększa przepływ krwi.

  * Zapewnia ulgę w bólu.

  * Korzystnie wpływa na uszkodzenia tkanki miękkiej.

  * Zwiększa rozciągliwość tkanki kolagenowej.

  * Pomaga w usunięciu nacieków zapalnych, obrzęków i wydzielin.

  * Poprawia mikrocyrkulację, wywierając silne efekty rotacyjne i wibracyjne na poziomie molekularnym.

  * Usprawnia dostarczanie tlenu i składników odżywczych przez krwinki do tkanek miękkich ciała.

  * Wspomaga regenerację i szybsze gojenie.

  * Zwiększa metabolizm pomiędzy krwią i tkankami.

  * Poprawia funkcjonowanie krwinek białych, zwiększając w ten sposób odpowiedź immunologiczną i eliminując obce patogeny i produkty przemiany materii komórek.

  * Usuwa nagromadzone toksyny stanowiące rdzeń wielu problemów zdrowotnych poprzez poprawę cyrkulacji układu limfatycznego.

  * Stymuluje podwzgórze, które kontroluje produkcję neurochemikaliów zaangażowanych w takie procesy biologiczne, jak sen, nastrój, odczucie bólu i ciśnienie krwi.

  8. Więcej tlenu dla ulepszenia osiągów sportowych

  Dodatkowy tlen zwiększa przyrost energii w mięśniach, poprawiając wydolność, intensywność i czas trwania wysiłku. Sportowcy doskonale zdają sobie sprawę, że mogą poprawić swoje osiągi poprzez trening na dużych wysokościach. Sekretem sukcesu jest wyższa koncetracja tlenu dostarczanego do komórek, co do niedawna wiązało się z przebywaniem i trenowaniem na dużych wysokościach.

  Teraz można wygodnie trenować we własnej sypialni, korzystając z terapii nadtlenkiem wodoru, która odbywa się w formach podstawowego i symulowanego treningu na dużej wysokości. Krew bogata w tlen jest jednym z najważniejszych komponentów dla każdego sportowca.

  Dowiedziono, że nadtlenek wodoru uczestniczy we wszystkich bioorganicznych procesach przemiany materii: białek, tłuszczy, węglowodanów, soli mineralnych, a także w tworzeniu witamin, pracy wszystkich układów enzymatycznych, hormonalnych, i w wytwarzaniu ciepła w organizmie. Sprzyja również przedostawaniu się cukru z plazmy krwi do komórki bez pomocy insuliny.

  Jednak oprócz nasycenia organizmu tlenem atomowym, nadtlenek wodoru pełni jeszcze jedną, kto wie, czy nie ważniejszą rolę – utlenia toksyczne substancje. Właściwość tę dr Farr nazwał „utleniającą detoksykacją”.

  Zwiększenie ilości czerwonych krwinek o prawidłowym kształcie i odpowiednim rozprzestrzenieniu zapewnia lepszą zdolność dostarczenia większej ilości tlenu wprost do mięśni. Kluczowa jest w tym szczególnie suplementacja magnezem.

  Źródło: 1

  o nieee, to nie moja łapa!

  Piona:)

  (Visited 6 136 times, 2 visits today)
  Przemysław vel dr Pompa - wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. joanna_anna@web.de 2 stycznia 2018 o 19:49

   Witaj, dzieki za super artykul, chcilalabym zapytac co to jest ta woda z wodorem, to znaczy gdzie ja dostac, czy trzeba jakos samemu produkowac? Jezeli to glupie pytanie to z gory przepraszam.

  2. poloxy 2 stycznia 2018 o 20:47

   a jak to dawkować ?

  3. Luxtc 2 stycznia 2018 o 22:20

   Podczerwień pomaga też przy boreliozie.

   1. Szulek 2 stycznia 2018 o 23:54

    Luxtc podpowiesz coś więcej o boreliozie i podczerwieni ?

    1. grzegorzadam 3 stycznia 2018 o 20:49

     Nieumywakin to stosował skutecznie z terapią H2o2, ale jak zwykle go zamilczeli.

    2. Luxtc 3 stycznia 2018 o 21:57

     Bakterie borelii źle znoszą traktowanie podczerwieni oraz wysokie temperatury. A więc sauna w wersji na podczerwień to dobre rozwiązanie. Plus protokoły zielarskie i/lub biorezonanse. Do tego wspieranie czystkiem kreteńskim (nie incanus).

  4. Monika 2 stycznia 2018 o 22:28

   Z tego co wiem to dr Pokrywka sprzedaje i produkuje taką wodę. …Kiedyś córce podawałam , ale czy to coś daje trudno mi powiedzieć . Trochę drogo wychodziło i zaprzestałam.

  5. akweo 2 stycznia 2018 o 23:06

   ooo, jaki fajny artykuł 🙂 w związku z punktem o cukrze – pytanie, co zatem jeść podczas długotrwałego wysiłku, na przykład długiego, ultra biegu, wielokilometrowego marszu, by zachować energię? Biegacze wyznają zasadę „żel co godzinę”, ale dla mnie ten żel to zwykłe świństwo. Jeszcze inni piją colę i jedzą czekoladę, ale to też nie jest rozwiązanie. Czym zatem tą energię utrzymać? I jeszcze jako tako to strawić 😀

   1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2018 o 23:48

    daktyle są genialne

  6. Johan_Benzyna 3 stycznia 2018 o 23:16

   Można jeszcze postawić bańki 🙂 jak Phelps

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Sklep
  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama
 • Promocja


 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze