Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 254 251
171 online
35 508 VIPy

8 dziwnych rzeczy, które spowalniają metabolizm, oraz 1 sekretne ćwiczenie (z 5)

 

Powolny metabolizm jest jedną z podstawowych wymówek ludzi, którzy nie mogą schudnąć. W rzeczywistości Twój metabolizm nie jest nadrzędnym powodem, dla którego waga ani drgnie. Ale nawet jakbyś miała wyjątkowo wolny metabolizm, szczególnie, gdy późno szamiesz, podczas gdy ciało naturalnie się wycisza i wolniej metabolizuje, to radzę Ci unikać tych 8 dziwnych rzeczy, które faktycznie go spowalniają:

1. Pestycydy w żywności

Pestycydy, czyli paskudne substancje chemiczne kolidują z naszymi hormonami, a w konsekwencji spowalniają metabolizm. Nawet prawidłowy dobór składników odżywczych niewiele tutaj polepszy sprawę, jeśli to co jesz zawiera pestycydy. Choduj warzywa i owoce we własnym ogrodzie, albo kupuj organiczne.

2. Braki dobrego snu

Badania pokazują, że ludzie, którzy śpią mniej godzin spalają mniej kalorii. Brak snu nie tylko spowalnia metabolizm, ale również sprawia, że masz mniej energii. Śpijmyż.

3. Za mało kalorii w diecie (patrz mój program „Jem i … chudnę”)

Utrzymanie niskiego poziomu kalorii w diecie przez długi czas spowalnia metabolizm. Gdy nie dasz ciału odpowienio dużo jeść, zacznie wolniej metabolizować, aby oszczędzać energię.

4. Za dużo siedzenia na krześle i leżenia na tapczanie

Będąc aktywną fizycznie pomagasz zwiększyć metabolizm, będąc nieaktywną spowalniasz swój metabolizm. Jeśli masz pracę biurkową, weźże wstań co 20 minut, a po każdych 2 godzinach przejdź się, a najlepiej zrób jedno z ćwiczeń tybetańskich, z których o pierwszym zajawiam dzisiaj.

5. Niedobór wapnia

Wapń pomaga regulować metabolizm tłuszczów. Jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości wapnia w postaci dużej ilości warzyw zielonolistnych (no bo przecież nie mleka) wówczas ciało będzie skłonne gromadzić tłuszcz, o czym mówi https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK56060/ to badanie.


6. Odwodnienie, czyli za mało pijesz

Woda odgrywa ogromną rolę we wszystkich funkcjach organizmu. Niektóre badania wskazują, że, gdy jesteś odwodniona Twój metabolizm może spowalniać o 2%. Z kolei inne https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19661958 badania dowodzą, że zwiększenie spożycia wody zwiększa utratę wagi.

7. Za mało błonnika

Pokarmy bogate w błonnik są świetne do odchudzania, po prostu zwiększają termo-genezę po posiłkową. Najlepiej oczywiście jeść błonnik rozpuszczalny, który nie wyrządzi raczej (wszystko jest względne) krzywdy Twoim jelitom. Oczywiście kłania się setny raz oczyszczająca KURACJA 4 SZKLANEK


8. Braki witaminy D

Witamina D pomaga zachować dobrą cyrkulację metabolizmu tkanki mięśniowej. Niestety, statystyki pokazują, że 50% ludzi nie otrzymuje wystarczającej ilości witaminy D ze słońca i nie może się stuknąć w mostek bez dziwnego uczucia bólu.

Reguła bolącego mostka:

W każdym przypadku zalecam badanie 25(OH)D i nawet zanim otrzyma się wynik już brać 2 tabletki do ssania D3 + K2 TiB po śniadaniu,najlepiej razem z 1 kapsułką Omegi 3 TiB. Na 5 dni przed badaniem należy przerwać przyjmowanie witaminy D

Oto ćwiczenie numer 1, no dobra żartuję:) mnisi aż tak nie muszą skakać

No a teraz prawdziwe, tajemnicze ćwiczenie numer 1

To ćwiczenie nie jest już takie tajemnicze, bo mówię od dawna o „5 rytuałach tybetańskich” na Forum Romanum, ale z pewnością jest pierwsze i szczególne.

1 ćwiczenie na długowieczność i młodość ma się rozumieć

Czyli 21 obrotów:

Stajesz prosto, rozkładasz ramiona jak do zabawy w samolot i zaczynasz obracać się 21 razy w prawą stronę wokół własnej osi. Dla początkujących jest to bardzo/dość trudne nawet, gdy zna się metody tancerek, czyli gdy po każdym jednym obrocie szukasz oczami tego samego (upatrzonego wcześniej) punktu w oddali.

Oczywiście dzisiaj zamieniam się w wirującego derwisza, albo przedszkolaka i mogę tak przez dłuższy czas, ale początki były znacznie trudniejsze.

patrz 30 minuta

Przy okazji zwracam uwagę na tajemniczą liczbę 21 (obrotów).

Również Wereszczagin w swoim „Wyzwoleniu” DEIR 1 mówi o liczbie 21 w kontekście wewnętrznych rytmów organizmu i zgrania go z żywiołami zewnętrznymi, jak w tym przypadku żywiołem poranka.

Wereszczagin też radzi aby po umyciu (rano) stanąć owianą świeżym powiewem z otwartego okna, rozprostować ramiona, rozluźnić się i wykonać szybki wdech i wydech.

Równo 21 razy

Przy tym należy skupić się na odczuciu schodzącego potoku centralnego (czyli tego z energii Kosmosu), a w przypadku gdybyśmy poczuli zawrót głowy (a można go dostać z powodu zbyt dużej ilości tlenu dostarczonego do mózgu na skutek intensywnego oddychania) należy także 21 razy ochlapać twarz zimną wodą.

To nie zaszkodzi nawet gdy nie zakręci Ci się w głowie, wręcz przeciwnie. Przy czym dobrze by było gdyby woda przez całą noc stała na dworze lub w przeciągu.

owocek

(Visited 8 695 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Zosiek 29 maja 2018 o 10:01

  Mój ulubiony rytuał ??

 2. avatar Ania Gaj 29 maja 2018 o 11:14

  Eh, te pestycydy… :[ Gdybym tylko ogródek miała… Ale pocieszam się, że i tak mało wciągam chemii w porównaniu do tego co było kiedyś…
  Mam takie niezwiązane z tematem pytanie – czy guarana pita jak kawa (zalana gorącą wodą, niesłodzona ofkors) przerywa post? Czasem piję czarną kawę i chciałabym ją wywalić z życia całkiem i zastąpić właśnie na guaranę, ale nie wiem kiedy mogę ją sobie zaserwować. Kiedyś Manuela dała świetny przepis na czekoladę z guaraną – to oczywiste, że ten napój przerywa post, a sama…?

  1. avatar Ania Gaj 29 maja 2018 o 11:24

   O rany… Emanuela oczywiście… Przepraszam 🙂 Szkoda, że się nie da edytować komentarza 🙁

  2. avatar Jarmush 29 maja 2018 o 16:08

   nie przerywa

   1. avatar Ania Gaj 30 maja 2018 o 07:09

    Bardzo mnie to cieszy 🙂 Dziękuje Pepsi!

 3. avatar Sharona 29 maja 2018 o 18:03

  Pepsi co robić , jeśli podejrzewam pewnego faceta o przynoszenie mi pecha? To mój były niedoszły jak to się mówi , co jakiś czas odzywa sie do mnie i zawsze wtedy coś sie niespodziewanie wali . Co robić ? On jest miły , chce sie ze mną spotkać , ale powoduje, że odczuwam napięcie , niepokój, podekscytowanie , zdenerwowanie , a przede wszystkim przynosi pecha. Pepsi pomóż

 4. avatar Kizia 1 czerwca 2018 o 03:52

  Pepsi, a co myślisz o ajurwedzie i tym sposobie żywienia?

  1. avatar Jarmush 1 czerwca 2018 o 05:31

   Ajurweda jest wielka, jak się ją rozumie, podobnie jak TMC, ze wszystkiego czerpię inspiracje, rosyjscy zielarze też są niesamowici, wielcy lekarze. Jest wiele dróg do zdrowia, jednak żadna nie prowadzi przez przejadanie się, brak ruchu i leki zobojętniające podstawowe czynności, czyli trawienie i emocje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum