Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 800 690
51 online
42 343 VIPy

8 kroków dla zdrowia mózgu, teraz i na przyszłą demencję – a kysz

8 kroków dla zdrowia mózgu, teraz i na przyszłą demencję – a kysz

JAK się domyślamy również nasz mózg wymaga starań, aby podkręcić jego funkcje poznawcze teraz i w przyszłości, czyli zapobiec demencji. Poziom cukru we krwi, insulina na czczo to bardzo ważne wskaźniki. Dlatego dieta i ćwiczenia fizyczne będą odgrywać ważną rolę. Wiadomo, że powinniśmy usunąć z diety rafinowane węglowodany, cukier z cukierniczki, kofeinę, przetworzoną żywność, nabiał, limitować alkohol, oraz wywalić olej roślinny, taki jak rzepak. Na miejsce oleju rzepakowego, czy słonecznikowego wstaw awokado, orzechy włoskie, migdały. No i nie można zapominać o Omedze 3, która dla zdrowia mózgu jest mega ważna. Więc albo świeże ryby, albo dobry suplement bez metali ciężkich i transów. Oliwa z oliwek tłoczona na zimno i organiczna, oraz olej kokosowy, szczególnie olej kokosowy zmieszany z kurkumą może nawet w ciągu godziny poprawić funkcje poznawcze mózgu. Jeśli jecie mięso, to w niewielkich ilościach i tylko z organicznych hodowli, jeśli ryby, to najlepiej dzikie i tłuste, a i tak miejcie przy sobie ze 2 tabletki chlorelli. Jeśli jaja, to bio. No i sport, wszyscy eksperci są zgodni, że 30 minut dziennie aktywności jest mózgowi niezbędne. Nasze mózgi zwieńczały w przeszłości bardzo ruchliwe ciała. Mózg lubi ruch. Mózg i ciało wielbi medytację. Bieganie uruchamia automatyczną medytację. Mózg trzeba trenować i odżywiać.

8 kroków dla zdrowia mózgu, teraz i na przyszłą demencję – a kysz:

1 Pisanie lub trzymanie naczyń ręką niedominującą. 2 Idź korytarzem z zamkniętymi oczami. Ćwicz równowagę stojąc na jednej nodze, spróbuj też zrobić to z zamkniętymi oczami 3 Spędzaj czas na zewnątrz wśród pachnących roślin i kwiatów 4 Jedz kolorowe pokarmy, aby pobudzić swoje zmysły wizualne. Poczuj fakturę różnych obiektów, takich jak kamienie, muszle, etc. Przytul się policzkiem i czołem do pnia brzozy, czy innego drzewa. 5 Nawet jak jesz bardzo dobrze i tak rozważ suplementację, gdyż organizm (z wielu powodów) nie wszystko wchłonie z pożywienia. W pożywieniu może też nie być pewnych składników, pomimo że się tego po nim spodziewamy.

Co może okazać się niezbędne?

D3+K2, B12, kwas foliowy (B9), niacyna (B3) i generalnie witaminy z grupy B, oczywiście magnez, probiotyki (kiszona kapusta i inne kiszonki), kurkuma, Omega 3 – to wiadomo. 6 Hormony odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu mózgu. Badaj poziom hormonów tarczycy i przeciwciał. W razie czego zastosuj wszelkie protokoły, aby przywrócić je do równowagi. 7 Metale ciężkie, rtęć, fluor, aluminium, inne toksyny – trzeba się porządnie odtruć i odtruwać się systematycznie na bieżąco. 8 Yyy … jak zwykle, stresior. Musisz się odblokować. Spać długo w nocy, a żyć szczęśliwie za dnia. Mózg ludzki tak właśnie lubi. Nie jesteś sową. Ludzie nigdy nie są sowami, wszyscy rodzimy się skowronkami. Pomyśl o technikach oddechowych, o wszystkim co może Cię odstresować. PRZY okazji, badania to potwierdzają, że mała ilość snu jest dużym ryzykiem zaburzeń czynników poznawczych w tym choroby Alzheimera. Referencje:  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21878600 1, 23 MÓZG musimy codziennie regenerować, tak samo jak mięśnie po noszeniu pierworodnego na garbie, czy na piersi, przez kilka godzin, czy po przebieżce kilkukilometrowej. Wszystko wymaga regeneracji i odżywiania, gdyż jak już wspomniałam zylion razy, nie istnieje perpetuum mobile.

Mózg traktowany po macoszemu zestarzeje się najszybciej. A kysz.


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 12 722 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar kiki001 4 maja 2016 o 09:16

  Pepsi, z innej beczki totalnie, ale… jakie suple na kolańca polecasz? Strasznie bolą podczas pływania i po biegu 🙁

   1. avatar kiki001 4 maja 2016 o 11:42

    dziękuję :*

  1. avatar grzegorzadam 4 maja 2016 o 14:34

   Ból kolan musi mieć przyczynę, albo związane to jest z tkanką stawową, albo z działaniem drobnoustrojów, drożdży,
   pasożytów.
   Jeżeli jest to wynikiem odwodnienia i braku soli można w krótkim czasie problemy opanować.

 2. avatar Niki 4 maja 2016 o 12:21

  Ochżeż! 🙂 i ja ten krok zrobiłam, nieświadomie. Jakieś 10 lat temu wzięłam do lewej ręki długopis i zaczęłam pisać alfabet, super sprawa, wyrobiłam ją, potem o tym zapomniałam. Od tamtego czasu często używam lewej ręki do różnych zadań. Kilka lat temu wiedziona ciekawością znów wzięłam długopis w lewą i zaczęłam z marszu bez ćwiczeń pisać pismem lustrzanym stawiać litery odwrócone wow! 😀 może i wy potraficie, sprawdźcie! to pismo do kodowania jak da Vinci, do odczytu w lusterku 😉 pisze się odwrotnie, od prawej do lewej, taki kaprys, a czasami się przydaje, prawa półkula widocznie działa w równym stopniu co lewa, albo w jednym czasie obie. (podobno półkule mogą przejmować działanie drugiej wyłączonej, można nawet żyć z jedną po wycięciu drugiej)

 3. avatar makana 4 maja 2016 o 14:10

  Rysunek mistrz!

  1. avatar pepsieliot 4 maja 2016 o 17:28

   🙂

 4. avatar grzegorzadam 4 maja 2016 o 14:30

  Kwasy tłuszczowe odpowiednio zbilansowane, maja niesamowity wpływa na pracę mózgu.

 5. avatar Johan_Burbon63.5℅ 4 maja 2016 o 14:36

  Co to znaczy aby pisać ręką nie dominującą?

  1. avatar pepsieliot 4 maja 2016 o 17:27

   jak jesteś praworęczna, żeby próbować pisać lewą ręką, takie ćwiczenia

 6. avatar Anka1952 4 maja 2016 o 15:03

  Polecam strone: http://orthomolecular.org/resources/omns/index.shtml. Najnowsze badania, ciekawe artykuly.

  1. avatar pepsieliot 4 maja 2016 o 17:27

   znam ją

 7. avatar klara 4 maja 2016 o 17:05

  Pepsi mam pytanie, bo jestem troche w kropce. Co polecasz przy niskim poziomie estrogenów( 48 a powinno być 80 pg/ml), podczas gdy FSH i LH są w normie, DHEA-SO4 6,97um/ml i nadmierne owłosienie..Mogę jakos podnieść estrogeny bez leków i obniżyć DHEA przy tym ?

  1. avatar klara 4 maja 2016 o 17:10

   Właściwie to stosunek LH/ FSH wynosi 2, gin powiedział że dobrze, ale czytam że powinien być 1 ( w 12 dniu cyklu)

  2. avatar pepsieliot 4 maja 2016 o 17:24

   a rozpoczełaś już jakieś naturalne dawkowanie czegoś?

   1. avatar audia_63 4 maja 2016 o 17:29

    Tak, maca i D3. Myśle też o oleju z wiesiołka, zielu przywrotnika, zielu krwawnika, omega3. Może chmiel? Podobno ma silne estrogenne działanie, i nie wiem czy palma sabalowa sie sprawdzi. Liczę na pomoc

    1. avatar Joanna 4 maja 2016 o 20:19

     Brałam maca, d3, palmę sabalowa, piłam mięte zielona i nic. Dalej wyglądam jak małpa.

     1. avatar pepsieliot 4 maja 2016 o 20:27

      na jakiej jesteś diecie?

     2. avatar Joanna 7 maja 2016 o 08:35

      Jestem na diecie roślinnej. myslalam, ze jak rzucę te kurczaki co jadłam kiedys codziennie to to sie jakos uspokoi, ale nic. Jest jeszcze gorzej. Teraz włosy na brodzie rosną mi tak czarne i mocne jak Włochowi z południa Italii.

     3. avatar pepsieliot 7 maja 2016 o 09:27

      Oj tam oj tam, zaraz, że Macho. Żarty na bok, musimy coś z tym zrobić.

     4. avatar Joanna 9 maja 2016 o 10:51

      „musimy coś z tym zrobić”- ale co Pepsi?:( bo ja już nie mam pomysłów.

     5. avatar grzegorzadam 4 maja 2016 o 20:35

      Wykluczyłaś dysbakteriozę?..

     6. avatar klara 5 maja 2016 o 09:06

      jak wykluczyć dysbakteriozę ? Jaką dietę powinnyśmy w naszym przypadku stosowac? Może ty grzegorzadam pomożesz

     7. avatar grzegorzadam 5 maja 2016 o 11:45

      Zdiagnozować wg Lasta.
      Wykluczyć ciężko, ale można z tym skutecznie walczyć.
      Bo to jest autentyczna walka.
      95% chorób jest tym spowodowana, dotyczy przede wszystkim cywilizacji i diety
      amerykańskiej, fast-foodowej, pasteryzowanej i rafinowanej, zakwaszającej
      organizm i odkwaszającej żołądki.

      Sa różne protokoły likwidacji drożdzycy i innych chorób tym wywołanych.
      Osobiście polecałbym metody Lasta i Bołotowa.

 8. avatar audia_63 4 maja 2016 o 17:32

  Słyszałam też o koniczynie jako środku zwiększającym estrogen

 9. avatar anetis 4 maja 2016 o 19:35

  Gezegorzadam i co na te kolana,moją córkę bardzo boli kolano jak tylko poćwjiczy lub pobiega sezam od dzisiaj bierze dziękuję Pepsi

  1. avatar grzegorzadam 4 maja 2016 o 20:52

   Zrobiłbym test na pasożyty.
   Doraźnie okłady z wody utlenionej z boraksem, jakiś balsam z krzemem.
   Można zrobić hydratację wg Siemionowej.

 10. avatar agga 4 maja 2016 o 20:18

  Pepsi, a znasz może jakieś miejsce w Kraku, gdzie można kupić dziką rybę? Nie jem mięsa, poza rybami od czasu do czasu, ale te ryby to z duszą na ramieniu… Chlorellę przy hashimoto można normalnie? Bo przez jakiś czas brałam.

  1. avatar pepsieliot 4 maja 2016 o 20:31

   Można zamówić w Galerii Krakowskiej w kuchniach Świata (nie lubię tego sklepu, ohydna obsługa), ale u nich można dzikiego łososia z Alaski zamówić.W czwartki w sklepie Naturalny Sklepik na Krupniczej można kupić łososia z połowów zrównoważonych. Takiego łososia podają najlepsze restauracje jak Copernicus, czy Hotel Stary, czy Pod Różą, w Sissi też jest taki. W Ogóle w Krakowie ryby je się w czwartki, bo jest to dzięń świeżych dostaw ryb i owoców morza.

   1. avatar agga 4 maja 2016 o 20:54

    dzięki:)

 11. avatar Diana 5 maja 2016 o 12:08

  A ja mam proste pytanie. Kupiłam Vitamin C 1000, napisane jest 1 x dziennie, ale kiedy po jedzeniu, przed, w trakcie?

  1. avatar pepsieliot 5 maja 2016 o 15:57

   Obojętnie kiedy,możesz brać 2 razy dziennie, byle nie z chlorellą (3 godziny odstępu)

 12. avatar makana 5 maja 2016 o 13:48

  Pepsi a ja takie pytanie mam – co myslisz o popularynch ostatnio raw batonach – na bazie orzechow, daktyli, bananow itp? Taki miks ujdzie czy to jest zlo bo cukry i tluszcze w jednym i od tego sie weganie tucza? Dzieciom mozna dawac? Czasem kupuje, czasami robie sama.
  To jest jednak dobra alternatywa na podroz, zamiast kanapek. Czy sie myle? I lepiej chleba z awokado dac?

  1. avatar pepsieliot 5 maja 2016 o 15:51

   po treningu może być, chociaż odwadniają, ale tłuszcz i cukier? chyba, że ktoś bardzo lubi jak G. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum