logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 764 344
164 online
32 921 VIPy
Reklama

POLECANA PRZEZ NAS
KURKUMAThis is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

8 prostych sposobów oczyszczania tętnic

Wszyscy chcemy mieć długie, przyjemne życie, to oczywiste. Cywilizacja jednak galopując by mieć więcej, szybciej i taniej przeczy sama sobie w tym pragnieniu długowieczności.

A przecież jedząc prosty, naturalny pokarm można uniknąć najczęstszej przyczyny śmierci we współczesnym świecie!

Statystycznie miażdżyca, czyli postępujące zatkanie tętnic, jest zabójcą numer wśród ludzi. Ten złożony proces obejmujący autoimmunizację, infekcje, niezgodności dietetyczne i wiele znanych i nieznanych czynników jest, pomimo konwencjonalnej opinii medycznej, całkowicie możliwy do uniknięcia, a w niektórych przypadkach nawet odwracalny.

Poznaj przebadane, sprawdzone substancje pomocne przy odtykaniu tętnic

1. Witaminy z grupy B

Tak jest! Coś tak prostego jak dodanie do diety kompleksu witamin z grupy B może zapobiec chorobom i groźnym atakom serca.

Badanie z 2005 roku opublikowane w czasopiśmie medycznym „Miażdżyca” ustaliło, że dzienna dawka witamin z grupy B pod postacią 2.5 mg kwasu foliowego, 25 mg witaminy B6 i 0.5 mg witaminy B12 przyjmowanych codziennie przez rok w rezultacie skutkowała redukcją zablokowania tętnic. Wykazała to takża sama niacyna i kwas foliowy.

Więcej na temat witamin z grupy B przeczytasz w tym artykule.

2. Czosnek

Czosnek może uratować Twoje życie. Ustalono w badaniach, że może on cofnąć odkładanie się wapnia w tętnicach, nie wspominając o jego pozostałych wspaniałych zaletach zdrowotnych!

3. Granat

Ten super leczniczy owoc ma zdolność cofania zwapnień w kościach, na czele z innymi korzystnymi właściwościami zdrowotnymi.

4. Kimchi (fermentowana kapusta)

Ta koreańska potrawa, złożona z fermentowanej kapusty, papryki chilli i dodatków, według badań utrudnia proces rozwoju miażdżycy w modelu zwierzęcym. Ponadto udowodniono, że szczepy dobrych bakterii w kimchi są w stanie rozkładać toksyczne chemikalia, które mogą powodować dodatkowe uszkodzenia ciała. Podobne właściwości mają zresztą inne kiszone pokarmy, które warto włączyć do swojej diety.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ DOSKONAŁĄ L-ARGININE Z L-ORNITYNĄ firmy NUTRIONE


5. L-arginina

Aminokwas ten jest w stanie zapobiec zmianom miażdżycowym zmniejszając je nawet o 24%!

Obszerny przegląd literatury na temat suplementacji argininą wykazuje, że w ponad 30 badaniach stwierdzono, iż oprócz 150 znanych korzyści zdrowotnych, jest ona w stanie wpłynąć na podstawową dysfunkcję związaną z chorobą sercowo-naczyniową: dysfunkcję śródbłonka. Istnieje co najmniej 20 badań, które temu dowodzą!

6. Kurkuma (kurkumina)

Kurkumina, substancja aktywna zawarta w korzeniu kurkumy, ma kardioprotekcyjne działanie potwierdzone 30 obszernymi badaniami. Jedno z badań dowodzi także, że kurkumina zapobiega uszkodzeniom tętnic wywołanych zablokowaniem tętnic. Do tego kurkuma działa przeciwzapalnie, co przyśpiesza proces regeneracji.

7. Sezam

Ten superfood jest efektywnym środkiem zaradczym przy bólach tętnic, działa też kardioprotekcyjnie i świetnie nadaje się do zapobiegania rozwojowi miażdżycy.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3+K2 TiB DO SSANIA O SMAKU WIŚNIOWYM (ze 100% naturalnym aromatem)


8. K2 (oczywiście w protokole z D3)

Witamina K2 może zredukować rozwój miażdżycy, nawet bardzo zaawansowanej. Naukowcy już spory czas temu zauważyli, że witamina K2 gra kluczową rolę w aktywacji białek, które pomagają wapniu dotrzeć we właściwe miejsce, do kości i poza naczynia krwionośne.

Opublikowane wyniki pokazują, że ludzie przyjmujący większe dawki witaminy K2 mają 57% mniejszą szansę umrzeć z powodu choroby sercowo-naczyniowej i 81% niższą szansę na złamania.

Naukowcy badali rozwój miażdżycy u 42 pacjentów z przewlekłą chorobą nerek. Ten typ pacjentów był idealny do badania, ponieważ występuje u nich znaczne obniżenie gęstości kości (miara siły kości), które wynika z ubytków wapnia w kościach. Dodatkowo wapno, którego brakuje w kościach, często ląduje u nich w tkankach, w których nie powinno się znaleźć, czyli w arteriach żył.

Zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich otrzymała witaminę K2 (90 mcg dziennie) połączoną z witaminą D3 (400 IU dziennie). Druga grupa dostawała tylko witaminę D3.

Po 9 miesiącach było widać ewidentną różnicę. Zażywający D3 + K2 doświadczyli znacznego spowolnienia postępu kompleksu intima-media tętnicy szyjnej, który jest dobrym wskaźnikiem miażdżycy, jak i prognozą problemów sercowo-naczyniowych i śmierci.

Grubość tętnicy szyjnej wzrosła o 13,73% w grupie zażywającej tylko witaminę D3, podczas gdy w grupie zażywającej D3+K2 wzrosła tylko o 6,32%. Warto zwrócić uwagę, że grupa badanych ma tendencję do kompleksu intima-media tętnicy szyjnej, jako wyniku utraty wapnia z kości.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

To tylko próbka naturalnych substancji odblokowujących tętnice. Pamięta, że choroba serca to naturalny proces. Wpływ na jej wystąpienie mają Twoje codzienne decyzje, szczególnie te żywieniowe. Zadbaj o swoje zdrowie z odpowiednim odżywieniem, bez stresu.

Lecz się dobrą dietą!

Źródło: 1

uściski:)

(Visited 13 818 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. kasia 14 kwietnia 2018 o 15:47

  pepsi ile jest wit e w omega 3 z twojego sklepu? w opisie jest tylko ze wystepuje a ja szukam czegos z jak najmniejsza iloscia wit e

  1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2018 o 18:26

   jest dokładnie podane ile jej jest Olej rybi (70% kwasów tłuszczowych Omega-3)

   Witamina E (d-alfa tokoferol) 0,74mg

 2. Majka 14 kwietnia 2018 o 20:36

  Pepsi jak myślisz czy piszczenie w uszach, nie szum (od 3 tygodni 24/h) jest powiązane z zatkaniem tętnic. Nie wiem gdzie uderzyć, jakie badania itd.

  1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2018 o 21:10

   zrób takie badanie, ale zwykle jest to związane z ciśnieniem i/albo wiekiem, albo kręgosłupem szyjnym

 3. howlit 14 kwietnia 2018 o 21:44

  Witaj Pepsi,
  15 października 2017 umieściłaś wpis dotyczący oczyszczania złogów miażdżycowych metodą Paulinga.
  Mój syn (38 lat) w sierpniu ubiegłego roku przeszedł drugi zawał serca. Przez cały czas stosuje szeroką suplementację (dzięki czemu obniżył mu się poziom homocysteiny, wzrósł poziom  25(OH)D). W listopadzie, styczniu i marcu stosował dziesięciodniową kurację oczyszczania tętnic metodą Paulinga. Po przeczytaniu informacji z tego wpisu zastanawiam się czy kurację nie zaczął stosować za szybko? Z drugiej strony jak stwierdzić, że tkanka pod złogiem już jest zagojona?
  Będę wdzięczna za odpowiedź.

 4. Ewelina 15 kwietnia 2018 o 11:14

  Pepsi a jak myślisz czy przy wstawionym stendzie w tętnicy wysokie dawki k2 (300-400 mq) z d3 (5000) jest ok. Pytam ponieważ k2 chyba zagęszcza krew , a mąż bierze też aspirynę 100 mg żeby rozcieczyc krew bo ma tego zakichanego stenda i lepiej żeby krew była rzadsza. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2018 o 14:51

   K2 nie zagęszcza krwi, tylko zawiaduje wapniem, a przy okazji za to opcja z aspiryną jest przerażająca zdrowotnie

   1. Ewelina 15 kwietnia 2018 o 16:10

    Dzięki za szybką odpowiedź. Wiem o tym że aspiryna to be , ale nie wiem co z tym stendem ,krew ma w tym miejscu lekko pod górkę i chyba lepiej jak jest lekko tozcięczona . Poprostu boi się mąż i ja też. Znasz pewnie zdrowsze sposoby żeby rozcięczć krew pliis ☺

    1. Pepsi Eliot 15 kwietnia 2018 o 18:16

     oczywiście, ale jest masę naturalnych substancji rozrzedzających krew, jak kurkumina, pieprz cayenne, kwas askorbinowy, czyli witamina C, plus synergia składników.

     1. Ewelina 17 kwietnia 2018 o 19:06

      Rozumiem że mogę zastosować tutaj metodę 4 szklanek czyli szklanka nr.1 i w miejsce cytryny Wit.C troszkę? Czy dalabys od razu dzienną dawkę C (2-3g) ? Gratuluję super bloga i mega wiedzy , więcej takich istot , jesteś wielka☺.

     2. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2018 o 19:19

      Nie, pierwszą szklankę wypij bez niczego.

    2. joanna 16 kwietnia 2018 o 14:18

     Piszę, bo na moim ojcu przetestowaliśmy rozrzedzenie krwi. Jest po dwóch stentach i zawale 2 lata temu, dieta zawsze mięsna i nabiałowa. Nie bierze żadnych leków od lekarzy, aspiryna doprowadziła do stanów zapalnych żołądka i nadżerek – to akurat szybko dało się wyleczyć dmso i srebrem koloidalnym i jest czysto. Natomiast co do rozrzedzenia krwi rewelacyjna jest wit E, od dwóch lat bierze po 1600 ju dziennie, zgodnie z Saulem, bromelaina. nattokinaza, w tych najmocniejszych dawkach dostępnych na rynku, wit. C 4000g B12 (500µg), witaminy B6 (10 mg), biotyna (1000 µg) i kwas foliowy (800 µg)., i B3 w formie kwasu nikotynowego 2000 dziennie (4xpo 500 mg), no i potas, magnez, jod, selen, WU i zmiana diety na bardziej roślinną, wyniki gęstości krwi rewelacyjne, w ogóle wyniki krwi ma lepsze niż moje … w mojej ocenie najskuteczniejsze na rozrzedzenie krwi to wit E tylko dawka co najmniej 1600ju, bromelaina ale wtedy bez aspiryny – to straszny syf. ojciec brał ją tylko 2 miesiące i takie spustoszenie w żołądku. dodatkowy bonus to wyregulowanie ciśnienia – zawsze trzeba próbować, każdy jest inny, co innego je, i inne doświadczenia życiowe ma…

     1. Ewelina 16 kwietnia 2018 o 18:57

      Dziękuję Joanna. Będzie mąż próbował radę Pepsi i dołączy jeszcze Wit.E, chodzi Ci o naturalną formę ? Ponieważ syntetyczna forma Wit.E chyba nie jest wskazana czy się mylę. Wit.C i B już bierze. Pozdrawiam E

    3. japoneczka01 5 maja 2018 o 10:24

     Picie zbyt małej ilości płynów też zagęszcza krew. Jest naturalna aspiryna produkowana z kory wierzby i tak samo skuteczna jak ta sztuczna i niezdrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *