Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 878 051
27 online
42 358 VIPy

8 różowych pokarmów, które przeciwdziałają rakowi piersi

10000 Polek rocznie choruje na raka piersi!

Jest to drugi, po raku płuc, najczęściej diagnozowany typ nowotworu w Polsce. Kolorem świadomości, który ma przypominać o profilaktyce nowotworu piersi, jest różowy. Różowe mogą być również pokarmy, które mu przeciwdziałają. Oczywiście najlepiej żeby były organiczne, wolne od pestycydów i toksyn!

8 różowych pogromców raka piersi

1. Czerwona kapusta

Jej składnik znany jako indolo-3-karbinol, w którego bogate są także inne kapustowate, według badań ma potencjał by znacznie zmniejszyć częstość występowania tego typu nowotwoów.

2. Granat

Te niewielkie, kwaśne kulki, jak sugerują badania laboratoryjne, mogą zapobiegać nowotworom piersi dzięki zdolności blokowania enzymu (aromatazy), który przekształca androgeny w estrogen.

3. Buraki

Ekstrakt z buraka wykazał zdolność tłumienia guzów wielonarządowych, a eksperci medycyny alopatycznej proponują zastosowanie go w połączeniu z tradycyjnymi lekami przeciwnowotworowymi w celu zmniejszenia toksycznych skutków ubocznych leczenia.


4. Rzodkiewka

Bogata w przeciwutleniacze, rzodkiewka wykazała zdolność redukcji rozwoju komórek tego typu nowotworu. Dodatkowo badanie laboratoryjne wykazało, że japońskie kiełki rzodkiewki znacznie zmniejszają występowanie guzów sutka.

5. Fioletowa marchew

Pełna beta-karotenu, tak jak jej pomarańczowa siostra, dzięki swojemu kolorowi zawiera także całe mnóstwo potężnych przeciwutleniaczy.

6. Jabłka

Czerwone i różowe jabłka, a w szczególności ich skórki, zawierają przeciwnowotworowe antocyjany, a do tego kwercetynę i flawonol, który hamuje wzrost raka piersi.

7. Różowe słodkie ziemniaki

Nie mylcie ich z batatami! Słodkie ziemniaki z fioletowo-różowawą skórką bogate są w przeciwutleniacza, a ich pomarańczowy miąższ to źródło beta-karotenu, który spożywany regularnie obniża ryzyko nowotworów piersi nawet o 25%.

8. Winogrona

Czerwone i różowe winogrona wybieraj dla wysokiej zawartości przeciwutleniaczy w ich skórkach. Są one bogate w resveratrol, który doskonale wspomaga terapię nowotworów i odbudowę zdrowych komórek. Poznaj też TOP 7 popartych przez naukę sposobów zapobiegania nowotworom piersi!

uściski:)

Źródła: greenmedinfo.com/blog/8-pink-foods-fight-breast-cancer-1

(Visited 3 070 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Sylwia 4 kwietnia 2019 o 20:25

  Pepsi: 1. Czy przy zapaleniu śluzówki żołądka najpierw są twoje szklanki (bez tej z octem, jak sądzę do momentu wyhojenia śluzówki), a potem marchwianka?
  2. Czy przy tężyczce utajonej nogi moczyć w chlorku codziennie, czy po tygodniu codziennego moczenia przejść na moczenie co drugi dzień. Rano piję jabłczanu magnezu (łyżeczka z sokiem cytrynowym).

  1. avatar Jarmush 4 kwietnia 2019 o 20:32

   śluzówka, trzeba tak postępować, aby nie bolało, nie piekło, dlatego niektórzy nie mogą nawet dodawać soku z cytryny do szklanek. Rób kuracje leczące śluzówkę i jak tylko możesz bez bólu zaczynaj zakwaszać żołądek, oczywiście o ile pH jest za wysokie.
   https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/
   https://www.pepsieliot.com/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow/

   Tężyczka utajona:
   Zdrowy człowiek bez tężyczki ma raczej braki magnezu i powinien codziennie brać go na 3 sposoby, doustnie (np druga szklanka), jako oliwa magnezowan np po treningu i wieczorem przed snem kąpiel/moczenie nóg np z dodatkiem soli Epsom,

   Zalecenia przy tężyczce utajonej:
   Suplementacja doustna magnezu w tym przypadku często to o wiele za mało. Większość z neurologów nie bardzo będzie wiedziało cokolwiek o tężyczce utajonej. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii. Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem. Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji. Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba bardzo ostrożnie, gdyż witamina D rzeczywiście zwiększa wchłanianie magnezu, ale jednocześnie dużo go zużywa, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii. U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
   Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom.

   Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą.
   Są synergiczne, nawodnienie (i pH) to podstawa.

   nie jestem lekarzem

 2. avatar Sylwia 5 kwietnia 2019 o 03:36

  Peps, czy to znaczy, że teraz, przy podrażnionej śluzówce powinnam zrezygnować ze szklanek z cytryną i podgoić ją, np. marchewką, by po tym, jak przestanie piec, wprowadzić 4 szklanki ze stopniowo zwiększając ilością soku z cytryny?

  Na noc kąpiel w soli Epson? Może być chlorek mg, bo ten zawsze wykorzystywałam?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2019 o 05:45

   Jak Cię piecze woda z cytryną nie pijesz w 4 szklankach, jak Cię nie piecze to pijesz, podobnie z octem w 3 szklance, chodzi o to, żeby jednocześnie i zaleczać i zakwaszać, ale jak się nie da naraz bo boli, to najpierw zaleczyć. Ty decydujesz, bo Ty to czujesz.

   Może być chlorek, ale chodziło mi też o siarkę, a siarczan magnezu ładnie dostarcza siarki coś jak kąpiel w termalnych źródłach toskańskich.

 3. avatar Ela 5 kwietnia 2019 o 06:02

  Czy dieta keto jest dobra dla chudzielca? Moim celem jest przytyć.

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2019 o 11:16

   nie

 4. avatar Ania 5 kwietnia 2019 o 14:48

  Hej pepsi! Czy cztery miesiące ponad po zmianie diety u córki na bez cukrowa bez laktozy czasem troszkę glutenu bez produktów odzwierzęcych to zbyt krótko aby zniknęła wysypka z jej buźki i ramion?

  1. avatar Anonim 5 kwietnia 2019 o 15:48

   jeśli jest nadwrażliwa na gluten, to to jest najczęstsza alergia, wystarczy trochę. Ile dziecko ma lat?

   1. avatar Ania 5 kwietnia 2019 o 19:43

    Cztery latka

    1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2019 o 20:40

     Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 grama chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

     Do śniadania 2 kaps Vitek TiB

     Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

     Po śniadaniu 1 porcja Liposomalu D3+K2 TiB i 2 Omega 3 TiB Kids dla dzieci, też po śniadaniu. Na 5 dni przed badanie odstaw D3 i Witek.

     Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj jej do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

     Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

     KOLEJNE Ważne informacje:

     Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
     https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

     https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

     Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

     Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

     PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

     Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
     Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
     Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

     Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

     Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
     Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

     Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
     W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

     A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

     Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
     https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 5. avatar zofija 5 kwietnia 2019 o 17:11

  No ok. Ale jeżeli rak jest tzw. hormonozależny i ktoś jest na hormonoterapii, która ma blokować produkcję estrogenu, więc nie za bardzo jest jeść jedzenie, które produkuje estrogeny. Większość raków piersi to raki związane z hormonami, hormonozależne.

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2019 o 20:51

   tak, nie należy jeść fitoestrogenów z soi, xenoestrogenów z opakowań, dieta niskotłuszczowa, pozbycie się otyłości brzusznej, na klatce piersiowej, skutkuje spadkiem estrogenów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum