Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 777 417
109 online
42 339 VIPy

9, a nawet 10 nieoczywistych sposobów na kamienie nerkowe

A niedziałanie zawsze jest stagnacją, regresją, cofaniem się, w tym zdrowia

Gdy boisz się ciemności, nie musisz w ciemnym pokoju odchodzić od zmysłów ucząc się właśnie wtedy na siłę odwagi. Można przesunąć suwak na linii ciemno jasno w górę, po postu zapalając światło. Jasność zabierze strach i stworzy odwagę. Postępuj ze sobą tak jak z dzieckiem, któremu na siłę nie gasisz światła przed nocą, ale dbasz tylko by było przyjemnie senne, ciepłe, niedrażniące.

Podobnie z nerkami, które są kluczowe dla zdrowia Twojego ciała, gdyż pomagają w jego samooczyszczaniu się, filtrują zanieczyszczenia krwi i regulują równowagę płynów. Przetaczają niepotrzebne składniki odżywcze, odpady, nadmiar wody i toksyny do pęcherza w celu eliminacji tego wraz z moczem.

Kamienie nerkowe powstają, gdy nerki nie są w stanie przetwarzać i wydalać odpadów metabolizmu, a nadmiar minerałów oraz toksyny i kryształy nieprzetworzonych minerałów zaczynają się rozwijać, oraz piętrzyć. Kamienie nerkowe, jeśli są odpowiednio duże, mogą powodować potężny ból, szloch, a niektóre mogą nawet zablokować przepływ moczu.

A więc nerki możesz zechcieć dostarczyć chirurgowi, wcześniej zahaczając o dializę, gdy w moczu jest dużo białka, wszystko po to, żeby poczuć się zdrowiej bez bólu. Zamiast natychmiast przesunąć suwak stylu życia wysoko na ten właściwy i dać sobie szansę wyzdrowienia w naturalny sposób. Oczywiście z nerkami nie ma żartów, i porada dobrego lekarza będzie tutaj niezbędna.

Oto kilka prostych naturalnych sposobów, które mogą pomóc złagodzić dyskomfort (delikatnie powiedziane) związany z kamieniami nerkowymi. I przyspieszyć naturalne procesy gojenia się organizmu.

10 naturalnych środków na kamienie nerkowe

1. Sok z cytryny, oliwa z oliwek i surowy ocet jabłkowy

Połączenie soku z cytryny, oliwy z oliwek i surowego octu jabłkowego jest moim zdaniem, jednym z najskuteczniejszych środków na kamienie nerkowe i dyskomfort, jaki powodują. Przy pierwszym objawie bólu kamieni wymieszaj 60 ml organicznej oliwy z oliwek z 60 ml soku z organicznej cytryny

Wypij miksturę i popij dużą szklanicą (350 ml) czystej wody. Odczekaj 30 minut. Następnie wyciśnij sok z 1/2 cytryny do takiej samej ilości czystej wody, dodaj jedną łyżkę organicznego surowego organicznego octu jabłkowego ACV i wypij. Powtarzaj ten przepis (sok z cytryny, wodę i ocet jabłkowy) co godzinę, aż objawy się poprawią. Na liście badań pod wpisem znajdziesz adekwatne do tej metody.

2. Uva Ursi

Uva Ursi jest powszechnie znanym ludowym ziółkiem na kamienie nerkowe. Też przy powracających zakażeniach pęcherza np e-colą. A więc nie tylko pomoże zlikwidować infekcję nerek, ale również może zmniejszyć dyskomfort i oczyścić drogi moczowe.

Według niektórych naturopatów, 500 mg 3 razy dziennie zaleca się w przypadku kamieni nerkowych.

Lecz

Uva Ursi działa, gdy pH moczu jest zasadowe, dlatego nie idzie w parze z zakwaszaniem moczu kalibracją C, ani z żurawinami. Do tego nie można częściej niż 5 razy w roku stosować ziółko, no i nie dłużej niż przez 2 tygodnie. Nie zapominaj, zioła to leki.3. Korzeń mniszka lekarskiego

Organiczny korzeń mniszka lekarskiego jest narzędziem do oczyszczania nerek i wspierania prawidłowej ich czynności.

3. Fasola nerkowa

Kształt tej fasoli może przypominać o jej potencjale leczniczym. Fasola nerkowa jest doskonałym źródłem magnezu, który pomaga zmniejszyć objawy związane z kamieniami nerkowymi. Tradycyjnie od dawien dawna używano strąków jako toniku leczniczego.

Tyle, że nie w tej formie:)

Usuń fasolę z wnętrza strąków, a następnie gotuj strąki w czystej wodzie przez 6 godzin. Płyn ten można przecedzić przez ściereczkę serową, schłodzić i popijać przez jeden dzień, aby złagodzić ból z powodu kamieni nerkowych.

4. Skrzyp

Herbata ze skrzypu polnego jest skutecznym, naturalnym środkiem moczopędnym, który pomaga wypłukać nadmiar wody i kwasu moczowego z nerek. Pij do 3-4 filiżanek herbaty ze skrzypu polnego dziennie.

5. Sok z granatów

Wszyscy słyszeliśmy, że granaty mają wiele korzyści zdrowotnych. Ale dokładniej, nasiona i sok z granatów można uznać za kolejny naturalny środek na kamienie nerkowe. Może to być związane z ich kwaśnym charakterem i właściwościami ściągającymi. Jedz organiczne granaty i pij świeżo wyciśnięty sok z granatów. Sok z granatów ma też naturalne właściwości oczyszczania tętnic.

6. Magnez

Badania dowodzą, że osoby z nawracającymi kamieniami nerkowymi, które przyjmowały suplementy magnezu, wykazały znaczną poprawę objawów.

A dlaczego?

Nadmiar wapnia łączy się z brakami magnezu, oraz z toksycznością witaminy D, którą ludzie zaczęli przyjmować w większych ilościach bez witaminy K2. Jednym z symptomów toksyczności witaminy D jest właśnie kamica nerkowa (tak naprawdę jest to również objaw niedoboru witaminy K2).

Ważne

Ważne jest monitorowanie poziomu wapnia, ponieważ zwiększone jego stężenie we krwi jest oznaką toksyczności witaminy D i istotnym czynnikiem chorób sercowo-naczyniowych (szczególnie w przypadku niedoboru witaminy K2). Poziomy wapnia powyżej 11-12 mg /dl (lub 2,8-3 mmol/l) wskazują na toksyczność witaminy D.

7. Ekologiczny seler

Seler w postaci roślinnej i nasiona selera są to świetnie moczopędne toniki nerkowe. Regularne stosowanie nasion selera jako przyprawy lub herbaty może zniechęcać do tworzenia się kamieni nerkowych.

9. Bazylia

Herbata bazyliowa wspiera nerki i może być pita przez cały dzień w celu uzyskania prawidłowej równowagi płynów, minerałów i kwasu moczowego. Jeśli masz kamienie nerkowe, spróbuj brać po jednej łyżeczce soku z bazylii zmieszanej z surowym miodem codziennie przez okres do 6 miesięcy. Niektórzy uważają, że środki ludowe z czystym sokiem z bazylii mogą pomóc w wywołaniu wydalenia kamieni z dróg moczowych.

9. Zmiana diety

Jedzenie złomu ze złomowiska jest główną przyczyną powstawania kamieni nerkowych. Ogranicz ilość napojów gazowanych i napojów energetycznych. Unikaj wysoce przetworzonego jedzenia i alko. Dodaj więcej błonnika z owoców i warzyw do swojej diety, szczególnie tych wymienionych powyżej.

Pomocne artykuły:

Przydatny przepis na herbatkę nerkową

Nerki, czyli o naturalnych terapiach pomocnych przy niedomaganiach nerek

10. Bonus! Ławka inwersji, czyli odwrócenia

Brzmi to dziwnie, ale niektóre badania sugerują, że użycie ławki inwersyjnej może pomóc w przepuszczaniu fragmentów kamienia po pozaustrojowej litotrypsji fali uderzeniowej. Krótko mówiąc, litotrypsja pozaustrojowej fali uderzeniowej ma miejsce, gdy ukierunkowana fala uderzeniowa jest wysyłana przez ciało, aby rozbić kamienie. Wydaje się, że terapia inwersyjna pomaga organizmowi przejść przez rozbite kamienie.

Wygląda kozacko, no i ławkę inwersji można kupić za kilkaset złotych na popularnym polskim portalu sprzedażowym

Uwaga

Lekarz powinien wyrazić zgodę na wywijanie na ławeczce inwersji, szczególnie, gdy masz wysokie ciśnienie krwi, czy problemy z sercem.

Wnioski

 1. Nigdy nie zapominaj, że 100 gram inteligentnej prewencji z oczyszczaniem jest więcej warte niż kilogram lekarstwa.
 2. 4 szklanki, jak najlepsze nawodnienie, herbatka nerkowa na oczyszczanie, alkalizacja, soki z granatów, żurawiny, winogron, oraz MAGNEZ
 3. Jak D3, to zawsze z K2 i magnezem!
 4. A tu dodatkowo jeszcze 5 sposobów na rozpuszczanie kamieni nerkowych

owocek

Badania:

 1. niddk.nih.gov/health-information/urologic-diseases/kidney-stones/definition-facts
 2. sciencedirect.com/science/article/pii/S0090429507001823
 3. link.springer.com/article/10.1007/BF02767650
 4. umms.org/ummc/hl?__cf_chl_jschl_tk__=pkgetkdAJVJsVpjRhIjrUhlLKbrwPQ7VmETdC1s9I4A-1640603459-0-gaNycGzNB2U
 5. books.google.pl/books/about/The_Divine_Prescription_and_Science_of_H.html?id=nNdmNbCcWoEC&redir_esc=y
 6. rcm.mums.ac.ir/article_6027.html
 7. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3249909/
 8. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23676355/
 9. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19570384/

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 2 888 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum