logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 815 947
260 online
30 836 VIPy
Reklama

 

100% ORGANICZNA ASHWAGANDHA This is BIO TWÓJ ADAPTOGEN

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 9 naturalnych alternatyw leków na depresję

  Pisaliśmy już na tym blogu o depresji i o tym, że jej leczenie można wspomóc w naturalny sposób.

  Depresja, nie ujmując jej złożoności i zależności od naprawdę wielu czynników, ma to do siebie, że może dawać objawy niezwykle podobne do niedoboru substancji odżywczych i na odwrót: niedobory substancji odżywczych, niedożywione ciało, mogą dawać objawy łudząco podobne do depresji.

  Podobne do depresji to znaczy jakie?

  Mowa tu o skrajnym zmęczeniu, niechęci do podniesienia się z łóżka, poczuciu niepokoju, obniżeniu nastroju, zaburzeniach snu, wyobcowaniu, osowiałości, braku apetytu, drażliwości, trudności w myśleniu czy prokrastynacji.

  Antydepresanty zazwyczaj prowadzą do stłumienia odczuwanych emocji i stępienia zmysłów często wcale nie dając pożądanych rezultatów, a jedynie pozwalając na „przekulanie się” przez trudny czas.

  Tymczasem niekiedy warto zwrócić najpierw uwagę na stan swojego zdrowia, wykonać kompleksowe badania i uzupełnić niedobory oraz zadbać o stan własnego układu nerwowego.

  Nie bez powodu mawiają, że w zdrowym ciele zdrowy duch

  Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak wyleczyć układ nerwowy za pomocą odpowiedniego odżywienia

  Wiadomo, że podczas depresji najtrudniejszym zdaje się być ruszenie ze skrzyżowania.

  Poznaj krótką listę 9 ziół, witamin i suplementów, które mogą Ci w tym pomóc:

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ L-TRYPTOFAN NUTRIONE w roślinnych kapsułkach odpowiednich dla wegan


  1. L-tryptofan

  Jest równie efektywny co imipramina w leczeniu depresji. Dlaczego? Tryptofan jest aminokwasem, którego niedobór może wpłynąć na zaburzenie pracy neuroprzekaźników.

  Zdrowe funkcjonowanie mózgu wymaga właściwej równowagi neuroprzekaźników. Niektóre neuroprzekaźniki uspokajają mózg, a inne go pobudzają. Ich odpowiedni bilans w mózgu tworzy stabilność emocji i myślenia.

  2. Szafran

  Może mieć terapeutyczne działanie w leczeniu delikatnej i umiarkowanej depresji i przynieść efekt podobny do prozacu. Badania na ludziach wykazały, że szafran może działać zarówno na depresję, jak i zaburzenia lękowe.

  Dodatkowo dowiedziono, że szafran może cofnąć negatywne efekty wywołane przez przyjmowanie antydepresantów. Są to chociażby zaniki pamięci, brak potencji i obniżone libido, bezsenność, napady lęku i niepokoju, spadek lub wzrost wagi, etc.

  Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ OMEGA 3 TiB, zero transów i metali ciężkich, potężne stężenie kwasów EPA DEHA


  3. Omega-3

  Kwasy tłuszczowe omaga-3, a konkretnie zawarte w nich kwasy EPA mają działanie podobne do fluoksetyny (prozac) w leczeniu zaburzeń depresyjnych.

  Wykazano także wpływ omegi-3 na Zespół Stresu Pourazowego. Badanie na weteranach wykazało, że grupa kontrolna z niskim i bardzo niskim poziomem kwasu omega-3 we krwi miała skłonności samobójcze. Nie miały ich natomiast osoby z odpowiednim poziomem tego kwasu tłuszczowego.

  4. Rozmaryn

  Wykazuje działanie antydepresyjne prawdopodobnie poprzez układ monoaminergiczny.

  5. Kwas Foliowy

  Pepsi pisała o tym nie tak wcale dawno temu. Kwas foliowy może odgrywać istotną rolę w leczeniu symptomów depresji. 5-MTHF, a więc tylko bioaktywny kwas foliowy, jest w stanie przeniknąć barierę krew – mózg, czyli dostać się do ośrodkowego układu nerwowego.

  Okazuje się, że osoby dotknięte depresją mają zbyt niski poziom 5-MTHF i raczej jest to pewnik dla całej populacji, bowiem wykonano sporo badań w tym temacie. Badacze doszli do wniosków oczywistych, że podawanie kwasu foliowego w formie 5-MTHF prawdopodobnie będzie wyciągać z depresji. Do tego w sposób ekonomiczny i pozbawiony negatywnych skutków ubocznych.

  Przy samodzielnym leczeniu słabszych form depresji wystarczy tylko kwas foliowy, aby poczuć się znacznie lepiej. Badacze stwierdzili również fakt, że gdy chory nie reagował na leczenie farmaceutykami z grupy SSRI, podanie kwasu foliowego w bioaktywnej formie sprawiało, że lek okazywał się skuteczny.

  6. Kurkuma i kurkumina

  Badanie z 2009 roku ustaliło w próbach na zwierzętach działanie kurkuminy na stany depresyjne podobne do wywołanego przez te leki. Po abstrakt i treść badania możesz zajrzeć tutaj.

  Wielu naukowców wierzy, że antyoksydacyjne i przeciwzapalne właściwości kurkuminy są tak silne, że mogą cofnąć powstawanie blaszek amyloidowych w mózgu (zmiany strukturalne obserwowane w wielu chorobach neurodegeneracyjnych, m.in. w chorobie Alzheimera). Dodatkowo, jeśli żyły są odblokowane, więcej tlenu może dostać się do mózgu i poprawić jego funkcjonowanie.

  7. Ashwagandha

  Ashwagandha może leczyć depresję, redukować stres, niepokój i bezsenność

  Nie można zaprzeczyć, że stres atakuje całe ciało i wpływa na ryzyko zachorowania na wiele dolegliwości.

  Doskonałym atrybutem ashwagandhy jest jej zdolność do uspokajania i wyciszania układu nerwowego, a także wpływ na regulację neurotransmiterów takich jak serotonina i kortyzol.

  Badania potwierdzają, że to indyjskie zioło może być użyteczne w terapii osób, które przyjmowały wcześniej silne antydepresanty jak Xanax i Valium.

  8. Magnez

  Powiązanie niskich poziomów magnezu z depresją zostało odkryte ponad sto lat temu, kiedy lekarze eksperymentalnie wykorzystywali magnez do leczenia objawów depresji i chorób na tle nerwowym.

  Współczesna nauka podtrzymuje ten pogląd. Badanie przeprowadzone w szpitalu psychiatrycznym w Chorwacji wykazało, że wielu pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo miało bardzo niski poziom tego ważnego minerału. Jedną z zalet przyjmowania magnezu w porównaniu z tradycyjnymi antydepresantami jest brak niepożądanych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem tych leków.

  9. Na końcu, ale nie ostatnia, niacyna, czyli witamina B3

  Cytując artykuł Pepsi na temat tego o czym milczą szpitale psychiatryczne:

  Niacyna w sposób naturalny uczestniczy w leczeniu depresji, oraz wielu innych zaburzeń psychicznych. Można nią leczyć nie tylko depresję, ale nerwice lękowe, alkoholizm, każde napięcie, a nawet schizofrenię

  Doktor medycyny Abram Hoffer przedstawił projekt ustawy o niesamowitym potencjale terapii witaminą B3. Doktor miał na swoim koncie wiele sukcesów podczas leczenia chorych na schizofrenię niacyną. Z powodzeniem leczył również uzależnionych od alkoholu i osoby ze stanami depresyjnymi.

  Oczywiście to bardzo zaciekawiło Billa Wilsona, który w 1960 roku współzałożył amerykański klub AA. Bill Wilson sam ze sobą miał poważny problem z depresją i ogólnym zmęczeniem i wypróbował na sobie metodą dr. Hoffera biorąc aż 3000 mg witaminy B3 dziennie.

  Po kilku tygodniach nękające go od wielu lat niepokoje psychiczne minęły.

  Zachęcony auto wynikami Bill Wilson sam na własną rękę zdecydował się podawać swoim najbliższym kolegom (30 osób) z AA, właśnie niacynę przez pół roku, uzyskując doskonałe efekty terapeutyczne.

  Jednak do dzisiaj pozostał pionierem, a terapia witaminą B3 jest nadal tajną bronią.

  Dowiedz się także jakie badania pomogą Ci ruszyć ze skrzyżowania  i zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Zwróć uwagę przede wszystkim na poziom witaminy D3, B12 (i generalnie witamin z grupy B), cynku, selenu i istotnych antyoksydantów.

  Źródła niewymienione w tekście: 1

  uściski:)

  (Visited 9 943 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. Carolina 13 kwietnia 2018 o 10:09

   Czy brak rumienia po zażyciu niacyny np 150mg na pusty żołądek coś oznacza? Czy każdy powinien mieć ten efekt? A może to wciąż zbyt niska dawka?
   Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2018 o 10:29

    wszystko w porządku, nie każdy ma rumień, ale żebyś teraz nie rzuciła się na luzie na 500, powoli zwiększa się dawki, oczywiście w określonych celach terapeutycznych

    1. Carolina 13 kwietnia 2018 o 11:11

     Ok dzięki Pepsi za odpowiedź☺

  2. Joanna 13 kwietnia 2018 o 11:35

   A czy moge brac Ashwagandha gdy mam za wysoki poziom zelaza we krwi?

   1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2018 o 12:41

    jest bogata w żelazo, odradzam

  3. PETER 13 kwietnia 2018 o 13:00

   Super widzieć taki artykuł który dotyczy mnie 😉 dzieki Pepsi , od 2 tyg walczę z nerwica i depresja , mam polecane książki przez Ciebie . Chciałbym się upewnić tylko czy dobrze się suplementuje ….na dzień dzisiejszy biorę z rana sok z selera ( ziemniaka , kapusty zamiennie ) na żołądek, 4 szklanki Twoje, na siłownię woda z maca , magnezem oraz 5g l-glutaminy ( na wysoki kortyzol) po śniadaniu 2g omega 3 , 500niacyna flash free, 5p5, kwas foliowy zmetylowane( wada mthfr) B12 ,l-thianine, widziałem d3k2 , witamina C 1000 , po obiedzie msm, aswaganda, Wit c 1000 , niacyna 500 , pije gorzkie zioła i sól przed i po jedzeniu , smaruje się oliwka magnezowa i po pracy moczenie nog Epson , chciałabym kupić l- tryptofan i szafran jeszcze macie w sklepie ? Czy takie połączenie supli jest okey Pepsi ? I czy macie zmetylowane formy Wit u Was w sklepie?

  4. drefet 13 kwietnia 2018 o 14:49

   no wlasnie..zad uzo teo za malo tamtego….wypadaloby sie co chwile badac na wszelkie mozliwe witaminy, mineraly i jeszcze wiele innych…

  5. M. 13 kwietnia 2018 o 21:19

   Czesc Pepsi. Byłam z 11-letnim synem na biorezonansie. Wszystko w sumie ok (kupujemy Twoje suplementy, D3 i K2, dostaje multikids lub pół g&f, omega 3, probiotyki) ale ma ponoć lamblie i za dużo metali w organizmie. Mamy brać preparat para farm, olej z pestek dyni i czarnuszki – na lamblie i joalis antimetal smarować skórę – to na usunięcie metali. Od roku bierzemy Twoja chlorelle. Czy te zalecenia są ok? Czy najpierw zastosować te preparaty przeciw lambliom, odstawiając na ten czas cała resztę, czy wszystko razem? Lamblie miesiąc temu badałam mu z krwi – wyszło że nie ma. Bardzo proszę o odpowiedz. Czy kupić ten jakiś? Acha, a po tym mamy stosować joalis antivirus na kurzajki.serdeczne pozdrawiam

  6. M. 13 kwietnia 2018 o 21:20

   Miało być „czy kupić ten joalis”

  7. Lina 14 kwietnia 2018 o 11:32

   Witam
   mam WSZYSTKIE objawy wskazujące na deprechę
   w zeszłym tygodniu dane mi było załatwić sobie wreszcie wizytę/sesje/konsultacje u …okazało się że mam wg TMC gorącą wilgoć co oznacza że : wątroba źle funkcjonuje a poprzez tą śledziona i trzustka(straszna otyłość brzuszna ,brzuch jak kamień w górnej części )

   OGÓLNA NIEMOC do wstania z łóżka

   dr zafundowała mi dźwiękoterapie/homeopatie iiii jest lżej …+

   skreśliła z jadłospisu WSZYSTKIE PRZYPRAWY ,zostawiła tylko sól (szarą )?
   nie wiem jeszcze jak ustawię mój jadłospis brak pomysłu
   ale twardy brzuch ma sie lepiej

   ŚLUZ TAN …moja zmora…
   może ktoś zna db i szybkie przepisy na tego typu dolegliwość / przypadłość
   nie jem mięsa (4 l) ,nabiał też odpada ….
   pozdrawiam

   1. Niki 15 kwietnia 2018 o 09:19

    Lina, jaki sobie obrałaś metaforyczny nick 🙂 bingo! moja ulubiona projekcja 🙂 jesteś w pułapce, więc rzucasz sobie linę (albo rzuciłaś ją wcześniej) łap tę linę i trzymaj do skutku, aż się podniesiesz, działaj więc 🙂 pierwszy krok wykonałaś

    …nie tylko mięsa i nabiału, bo i pieczywo odpada wszelkie nie tylko pszenne glutenowe (kasze bezglut. to co innego) oraz każdy cukier sypany nie tylko biały (ksylitol można w małych ilościach, a miód wyłącznie 1 łyżeczka surowego nie podgrzewanego dziennie inaczej zaśluzowuje!) powinnaś również włączyć kurację na pozbycie się pasożytów (np. według TMC skoro już zaczęłaś tę przygodę – dużo info w takim kompendium jest na blogu medycyna chińska dla rodziny, szukałka i hasło śluz tan) a także przeciwgrzybiczą, czyli w sumie jedna kuracja złożona wystarczy
    skuteczna kuracja 4 szklanek! opisana w wielu artykułach, kuracje odchudzające również na blogu Pepsi opisywane, plus dieta z surowych warzyw i owoców czyli cały blog o tym – kolejny strzał w 10! a w tej diecie nie potrzebujesz jakichś wyszukanych przepisów, bierzesz warzywa robisz z nich koktajl, bierzesz owoce robisz z nich koktajl, sałatkę z warzyw z kaszą, sypiesz źródło białka wszystkich aminokwasów hemp protein, trzymasz się planu i tak co dzień, włączasz świadomość i techniki relaksacyjne, w tym medytację, aktywność w miarę możliwości, a kiedy możliwości fizyczne się zwiększą, jeszcze więcej ruchu, poruszasz tym samym limfę, udrażniasz kanały limfatyczne, aby sprawnie usuwać wraz z nią zatrzymane dotychczas toksyny, nie ruszasz się tak po prostu, tylko jesteś tym ruchem, truchtem, bieganiem, skłonami, rozciąganiem, skakaniem

   2. Niki 15 kwietnia 2018 o 10:45

    plus kuracja odchudzająca zielona herbata z sodą! Pepsi opisała ją w tym artykule
    https://www.pepsieliot.com/7-prostych-recept-na-poranne-odchudzanie-jak-zwykle-z-oczyszczaniem/
    najlepiej przeczytaj cały, ponieważ znajdziesz tam też inne przydatne informacje i natchnienie

    zero konserwantów z wysoko przetworzonego przemysłowego jedzenia, zero pestycydów – lista parszywej 12, farma-leki również zaburzają gospodarkę hormonalną, zaśluzowują, jedzenie przemysłowe z plastików, w których występują ksenoestrogeny (BPA) – plastik oznaczony trójkątem z cyframi 1,2,4,5 jest pod tym kątem uznany za bezpieczny wolny od BPA (ale niekoniecznie od ftalanów) natomiast pozostałe cyferki omijamy z daleka, nawet nie dotykamy, ksenoestrogeny zaburzają gospodarkę hormonalną powodując nadmierny wzrost estrogenu, prowadząc nie tylko do otyłości i chorób tarczycy, ale i chorób kobiecych

  8. LenaH 14 kwietnia 2018 o 12:40

   Hej Pepsi, czy białko konopne może na początku powodowac rozwolnienie? Wczoraj pierwszy raz dodałam rano do szejka i wieczorem była masakra…

   1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2018 o 13:07

    nasze?

    1. LenaH 14 kwietnia 2018 o 14:13

     Będę szczera jak Hunza, nie Wasze ale chętnie spróbuję Waszego jeżeli uważasz, że to może być kwestia marki

     1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2018 o 18:27

      wiem,że nie nasze 🙂

  9. maglena 30 maja 2018 o 20:23

   Witaj Pepsi, dziękuje za super artykuł i za możliwość komentowania 🙂 Mam pytanie które dotyczy kogoś z rodziny. Mężczyzna lat 56, depresja i stany lękowe. Niestety po wizycie w szpitalu lekarz przepisał Duloxetine, Ranofren, Spamilan leki które wcale nie pomagają. Pojawiła sie malutka chęć walki (ale z tym stanem różnie bywa). Z badan krwi wyszedł niski poziom witaminy D (25(OH)D). Myślimy i raczej na 100% sie zdecydujemy nad odstawieniem leków ale jest trochę strach że napady paniki wrócą. Moze ma ktos podobne doświadczenie w odstawieniu leków, jak to przebiegało i jak możemy sobie w tym pomóc? Macie jakies dobre rady? Czy wystarczą tylko suple wit D i B3 (niacyna) ?

   1. Pepsi Eliot 31 maja 2018 o 00:00

    Zalecam 6 tabletek D3 TiB i 2 K2 TiB po śniadaniu wraz z 1 Omega 3 TiB, codzienne 40 minut biegania, zacząć czytać Tolle „Potęga teraźniejszości”, no i dieta. B complex G&G do śniadania, nawadnianie się.

  10. Piotr Nogieć 18 października 2018 o 12:39

   Dzień dobry. Uzupełniłbym jeszcze o światło i witaminę D3…..

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *