Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
208 548 030
114 online
33 030 VIPy

9 poważnych skutków niedoboru witaminy D, róbmy coś z tym

Jest wiele skomplikowanych, drogich, nieprzyjemnych i bolesnych metod leczenia ciężkich schorzeń często uważanych za nieuleczalne, czy nawet śmiertelne. To siedzi na jednaj szali. Skoro jednak inni mówią nam, a mówią uczenie, że na drugiej szali niekiedy wystarczy postawić witaminę D3, to dlaczego nie spróbować?

Głównym celem witaminy D w organizmie jest regulacja poziomów wapnia i fosforu. Czyli zawiaduje zdrowiem naszych kości. To, skąd naturalnie mamy brać witaminę D jest ogólnie wiadomo. Oczywiście ze słońca i do tego wtedy, gdy wszyscy uciekają z plaży, czyli koło południa. Oraz  z bardzo tłustych ryb jak tuńczyk, makrela i łosoś. Przy czym obecnie hodowany łosoś ma mało witaminy D, za to dużo innych okropnych składników. A więc jak już tylko bardzo trudno do kupienia dziki, lub z bio-hodowli. Moglibyśmy jeść też niektóre grzyby zawierające sporo witaminy D, tylko nie za bardzo wiemy które, tym bardziej, że w Polsce nie rosną. Gorzej jest z wiedzą, jakie w rzeczywistości mamy niedobory witaminy D w związku z naszym położeniem geograficznym i zubożonym pożywieniem, nie mówiąc już o wegetarianach. Ludzie nie mają świadomości, że chorują i umierają z powodu braku jakichś witamin, w tym bardzo ważnej witaminy D Do tego wszystkiego staramy się utrudnić kontakt naszej skóry z promieniami słonecznymi za pomocą kremów, filtrów przeciwsłonecznych ponieważ tak działa matrixowa propaganda. Lekarze nagminnie nie kierują nas na badania witaminy D z niewiedzy, oraz z powodu tego, że są to drogie badania, więc poco obciążać przychodnie, skoro wielka farmacja zwykle nie zarabia na witaminie D, bo nie może uzyskać na nią patentu, podobnie jak na brokuła i każdy może ją dystrybuować? Kobietom w ciąży, dzieciom i ludziom starszym lekarze przepisują witaminę D3 z marszu, ale pozostałe pokolenia tkwią w nieświadomości, a co gorsze w swoich brakach. Na szczęście obecnie coraz głośniej mówi się o fatalnych objawach braku witaminy D, łącznie z najgorszymi chorobami. Wielu ludzi z niedoborem witaminy D, albo nie ma natychmiastowych objawów, albo nie łączy swoich dolegliwości z brakami witaminy D.

Objawy niedoborów witaminy D

Niespokojny sen Skurcze mięśni Ogólne zmęczenie Bóle stawów Bóle mięśni lub osłabienie Trudności z koncentracją Bóle głowy Zaparcia lub biegunki Problemy z pęcherzem Ból mostka nawet po lekkim uderzeniu Zaciąganie nóżką u mniejszych dzieci Krzywica

Podobne objawy mogą być wynikiem wielu innych niedomagań i mało kto powiąże zaistniałe fakty akurat z brakami witaminy D. Jednak koniecznie trzeba wziąć się za siebie, zbadać nawet za własną kasę poziom metabolitu witaminy D, czyli 25(OH)D i gdy badanie wykazuje wynik poniżej, albo w dolnych granicach normy, zacząć ją suplementować Witaminę D3 w protokole z witaminą K2. Przy suplementacji większymi ilościami witaminy D3, bardzo istotna obok K2, będzie jednoczesna suplementacja magnezem, oraz witaminą A, dla bezpieczeństwa dobrze, gdy w formie prowitaminy witaminy A, czyli Beta-carotenu. Tutaj darmowy e-book: Wszystko o witaminie D

9 poważnych chorób, które powoduje niedobór witaminy D

 1. Astma
 2. Depresja
 3. Choroby serca
 4. Wysokie ciśnienie krwi
 5. Reumatoidalne zapalenie stawów  (RZS)
 6. Stwardnienie rozsiane
 7. Rak
 8. Choroby przyzębia
 9. Cukrzyca

1. Astma

Uzupełnienie diety suplementem z witaminą D w ilości 1200 IU dziennie istotnie wpłynęło na zmniejszenie się ilości ataków astmy, oraz ich osłabienie.

2. Depresja

Niedobory witaminy D są związane z depresją i innymi chorobami psychicznymi. Kobiety, które przyjmują wystarczająco dużo witaminy D podczas ciąży, zmniejszają prawdopodobieństwo, że u ich nienarodzonych dzieci będą rozwijały się choroby psychiczne w późniejszym życiu.

3. Choroby serca

Artykuł opublikowany w Molecular Nutrition & Food Research informuje, że choroby układu krążenia są znacznie bardziej powszechne u osób z niedoborem witaminy D. Niektóre dzieci z ciężką niewydolnością serca, o czym można przeczytać w artykule, również pozytywnie reagowały na dawki witaminy D.

4. Wysokie ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest związane z brakami wapnia, magnezu, potasu i witaminy D.

5. Reumatoidalne zapalenie stawów  (RZS)

RZS jest wyniszczającą chorobą, która powoduje ogólnoustrojowe zapalenie, silny ból i uszkodzenia stawów. Badania wykazały, że witamina D może zmniejszyć ból i sztywność.

6. Stwardnienie rozsiane

Badania wykazały, że geografia ma znaczenie, jeśli chodzi o szanse na zachorowanie na tę chorobę. Im mieszkasz dalej od równika, co przekłada się na mniejszą ekspozycję na słońce, prawdopodobieństwo choroby jest znacznie wyższe. To sugeruje silny związek między stwardnieniem rozsianym, a witaminą D. Tutaj do pobrania darmowy e-book, może być pomocny przy SM.

7. Rak

Kilka różnych rodzajów nowotworów zostało niezbicie połączonych z niedoborami witaminy D, a należą do nich te najczęściej występujące, czyli rak sutka, rak prostaty i rak okrężnicy. Związek przyczynowy jest w rzeczywistości tak silny, że Mayo Clinic zaleca obowiązkową suplementację witaminą D zarówno w celach prewencyjnych jak i w leczeniu raka. Podobno 77% raków wynika z braku D.

8. Choroby przyzębia

Zapalenie dziąseł może powodować ból, krwawienie i utratę zębów. Witamina D pomaga w tworzeniu katelicydyny i defensyny, które z kolei obniżają ilość szkodliwych bakterii w jamie ustnej.

9. Cukrzyca

Słaba kontrola cukru we krwi jest również objawem niedoboru witaminy D. Co zwiększa istotnie ryzyko cukrzycy.

owocek

Źródła: www.mayoclinic.org science.naturalnews.com whfoods.org

(Visited 350 977 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Jarmush 9 grudnia 2017 o 15:43

  Weź 3 razy dziennie Greens & Fruits TiB, po 1 do głównych posiłków, 1 opakowanie przez miesiac, a drugie opakowanie po 1 do śniadania przez 3 miesiące. Rób sobie kurację 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/. Bierz 6 tabletek D3 TiB po śniadaniu razem z 1 K2 TiB. Badanie 25(OH)D za 2 miesiące. na 5 dni przed przerwij D3.

 2. avatar Jarmush 9 grudnia 2017 o 18:10

  Mamy B12 TiB w dużych dozach, dużo też jest w Greens& Fruitsie TiB i mamy też Liposomal B12 TiB, który właściwie omija drogi trawienne i wchłania się bardziej jak zastrzyk. Mamy też metylokobalainę B12 G&G dla ludzi z mutacją genu MTHFR

 3. avatar Agrado 28 sierpnia 2019 o 18:09

  Pepsi! to Ty na pierwszym zdjęciu, Superbabka! Zawsze byłaś szczupła, wręcz chuda 😉

  1. avatar Jarmush 28 sierpnia 2019 o 18:21

   <3

 4. avatar Monika 28 sierpnia 2019 o 19:38

  Pepsi znalazłam coś takiego gdy pisałaś o nierównowadze hormonalnej:
  „Estrogen buduje wyściółkę macicy i jeśli Twoja dieta jest bogata w produkty, które zapobiegają rozkładaniu tego hormonu przez wątrobę, może on narobić zamieszania w twoim cyklu. Oprócz ciężkiego krwawienia i zakrzepów, możesz także zmagać się z endometriozą, mięśniakami, torbielami jajników lub polipami”
  Mam problem z polipami w jamie macicy o jakie produkty Ci chodzi w diecie?
  Proszę o pomoc.

 5. avatar M 28 sierpnia 2019 o 20:41

  Droga Pepsi!
  Proszę o poradę, jak sobie pomóc w sytuacji gdy bolą mięśnie i stawy, koncentracja na poziomie zero, pamięć również kiepska, na dłoniach zaczęły pojawiać się białe plamy, częste infekcje i do tego kiepski nastrój. Jakie suplementy warto zażywać? Wyniki morfologii w miarę ok, hemoglobina 12,4. TSH 1,9, FT4 10,96, ATPO 56 a poziom witaminy D to 28,4. Pozdrawiam cieplutko i liczę na odpowiedź:-)

  1. avatar Jarmush 28 sierpnia 2019 o 21:05

   Ile masz lat? Badałaś czynnik reumatoidalny RF? Plamy wyglądają jak bielactwo? Przeżywasz jakieś stresy silne? Jaka dieta? Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? jesteś aktywna fizycznie?

   1. avatar M 29 sierpnia 2019 o 05:38

    Mam 38 lat, czynnik RF <10, stresy owszem spore w ciągu ostatnich dwóch lat, test robiłam i nie do końca wiem czy jest ok, "delikatnie" odbiło mi się w ciągu minuty ale tak konkretnie to po około 3 minutach, plamy wyglądają jak bielactwo, dieta raczej urozmaicna, choć mało surowych warzyw, aktywność fizyczna niestety żadna, co robić?

    1. avatar Jarmush 29 sierpnia 2019 o 09:02

     Białe plamy (bielactwo skóry):
     PABA
     https://thisisbio.pl/antyoksydanty/3631-paba-300mg-120kaps-gg–5060040823095.html

     Cynk
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31, – miej na uwadze, że cynk jest antagonistą miedzi, przy jego suplemetacji jedz suszone owoce-figi, daktyle, rodzynki, jedz od czasu do czasu pokarm z miedzianego garnka

     kwas pantotenowy, masz go w chlorelli
     https://thisisbio.pl/chlorella/3291-chlorella-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040499.html

     Stosuj codzienną oczyszczającą kurację 4 szklanek – chlorella w tej kuracji idzie do 4 szklanki: https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

     witamina B6
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2525-vitamin-b6-100mg-120kaps-gg-5060040820230.html

     Psoralidin – Psoralea corylilyfolia (Babć i jest pospolitą rośliną o niebieskawo- purpurowych kwiatach występującą na obszarze Indii, Pakistanu, Iranu, Sri Lanki, Chin, a na marginesie – podobno jest w stanie całkowicie wyleczyć bielactwo)

     Bielactwo cd:
     ”Oliwa świętojańska czyli olej z dziurawca
     Przyda się.. na czerwiec
     To znakomite remedium na bóle mięśni, ścięgien i stawów, obrzęki, choroby węzłów chłonnych, nerwobóle i rwę kulszową.
     Skutecznie działa na oparzenia, trudno gojące się rany, zwichnięcia, ropnie, zakażenia, trądzik, bielactwo, depigmentacje i wszelkie problemy skórne, jest nawet pomocny w wyciąganiu opornych drzazg.
     Idealny do masażów obolałych pleców, karku, kończyn. Działa rozluźniająco, przeciwbólowo, antybakteryjnie, ściągająco, przeciwzapalnie, poprawia motorykę mięśni i stawów.
     Oliwa świętojańska – olej z dziurawca przepis
     Składniki:olej z dziurawca przepis i wlasciwosci
     Kwiat dziurawca
     Oliwa z oliwek
     Dziurawcem napełnić słoik lub butelkę, zalać oliwą z oliwy tak aby przykryć w całości kwiaty, szczelnie zamknąć i odstawić w ciepłe, słoneczne miejsce.
     Od czasu do czasu wstrząsać.
     Po 2-3 tygodniach ceglastobrązowy olej przecedzić przez płótno lub gazę mocno wyciskając i zlać ponownie do naczynia.
     Dziurawiec OSTROŻNOŚĆ!!!

     Ziele dziurawca powinno być stosowane jedynie w monoterapii, ponieważ surowiec ten wchodzi w liczne interakcje, jeżeli jest stosowany z innymi lekami.
     Na przykład stosowanie niektórych leków przeciwdepresyjnych łącznie z dziurawcem może prowadzić do wystąpienia tzw. „zespołu serotoninowego” spowodowanego zbyt dużą ilością serotoniny w mózgu, objawiającego się pobudzeniem, halucynacjami, wzrostem ciśnienia tętniczego, bólami mięśni, hipertermią, drgawkami, śpiączką, a nawet śmiercią.
     U kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne dochodzi do obniżenia stężenia estrogenów i zmniejszenia skuteczności tych leków. Dlatego kobietom stosującym jednocześnie ziele dziurawca i doustne środki antykoncepcyjne zaleca się stosowanie dodatkowego, mechanicznego zabezpieczenia (prezerwatywy).
     Zażywanie dziurawca z lekami immunopresyjnymi przez pacjentów po transplantacji może prowadzić do znacznego zmniejszenia stężenia tych leków w osoczu, co z kolei może zwiększyć ryzyko odrzucenia przeszczepu.
     Dziurawiec wpływa również na metabolizm wątrobowy wielu leków – zmniejsza stężenie statyn, glikokortykosteroidów, opiatów, sildenafilu i losartanu.
     Ziele dziurawca zwiększa wrażliwość skóry na słońce.
     Po spożyciu preparatów zawierających dziurawiec nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób z jasną karnacją.
     Dziurawiec może powodować nadwrażliwość na słonce, by uniknąć przebarwień skórnych należy unikać mocnego słońca w czasie stosowania kuracji. Nie używać też odmian hodowlanych, nie mają tak skutecznych właściwości leczniczych jak dzikie.”

     1. avatar M 29 sierpnia 2019 o 09:34

      Dziękuję Pepsi! A co z witaminą d, jaką dawkę przyjmować, czy mogę jednocześnie stosować herbatę 5-składnikową? Dodam, że bóle mięśni są nasilone rano i martwi mnie „mgła” mózgu, totalny brak energii. Uściski:-)

     2. avatar Jarmush 29 sierpnia 2019 o 12:43

      dziwne, że TSH ok, bo to takie objawy trochę Hashi, robiłaś przeciwciała tarczycowe? USG tarczycy?

     3. avatar M 29 sierpnia 2019 o 14:21

      ATPO ostatnio 56, a z usg wynika, że przewlekłe zapalenie tarczycy, endokrynolog każe tylko kontrolować FT4, jak się zwiększy to wtedy się zgłosić:-(

     4. avatar Jarmush 29 sierpnia 2019 o 18:27

      No to z tego powodu to łamanie w kościach i stawach i poczucie rozbicia. Przewlekłe zapalenie tarczycy (ciekawe jakie masz CRP i OB) ciało reaguje jak przy grypie. Chcesz, aby zasugerować Ci jakieś nasze suplementy?

     5. avatar M 29 sierpnia 2019 o 18:56

      OB było 6 a CRP 0,4. Jak najbardziej proszę o zasugerowanie suplementacji, uściski.

     6. avatar M 30 sierpnia 2019 o 13:19

      Pepsi jakie Wasze suplementy polecasz w mojej sytuacji?

     7. avatar M 1 września 2019 o 12:09

      Pepsi Kochana, jaką suplementację sugerujesz dla mnie?

     8. avatar Jarmush 1 września 2019 o 12:19

      To co Ci napisałam w związku z bielactwem, zbadaj jeszcze poziom selenu, B12, kwasu foliowego i homocysteiny.
      A jesli chodzi o witaminę D, to bierz na już 4 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 po sniadaniu wraz z 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-90kaps-gg–5060040820261.html?search_query=K2&results=6 (jeśli bierzesz coś na rozrzedzenie krwi, typu warfaryna to trzeba otworzyć kapsułkę i możesz zjadać tylko 1/5, czyli 40 mcg K2 dziennie do D3) oraz też po śniadaniu 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html?search_query=Omega+3+TiB+&results=94

      Można rozważyć kurację po 1 do śniadani przez 3 miesiące Greens & Fruits TiB.
      Na 5 dni przed badaniami odstaw suple.

      <3

 6. avatar M 28 sierpnia 2019 o 21:24

  Tak, plamy wyglądają jak bielactwo

 7. avatar Doriss 29 sierpnia 2019 o 08:39

  Kochani, wybaczcie że nie w temacie.
  Czy ktoś orientuje się czy biorezonans Scio Theta to dobry sprzęt?
  Ewentualnie możecie polecić dobry biorezonans w Łodzi? Bardzo dziękuję z góry.

  1. avatar Przemol 8 września 2019 o 20:22

   Nie mogę Ci nic polecić w Łodzi. Poszukaj opinii w internecie. Najważniejsze żeby solidnie opracowano i zinterpretowano wyniki. Badanie powinno być szczegółowo omówione. Długość samego badania i użyta metoda nie są aż tak istotne. Ogólnie polecany jest Bicom od 2000 w górę.

   Jeśli chodzi o sprzęt, to jego właściwości mają mniejsze znaczenie. Chociaż faktem jest, że ta dziedzina mocno się rozwija. Również dlatego, że ogólnie rośnie postęp elektroniki.

   Najważniejsza jest osoba przeprowadzająca badanie, a następnie je interpretująca. Konkretnie doświadczenie i wiedza tej osoby. Co z tego, że ktoś ma najnowszą aparaturę jak niedawno ją zakupił i dopiero się uczy. Skuteczniejsza będzie osoba robiąca może i starszego typu vega testy ale za to już od kilku lat.
   To tak jak w życiu. Pacjent idzie do lekarza rodzinnego. On diagnozuje rwę kulszową, a w rzeczywistości to już stwardnienie rozsiane. Nic dobrego z takiej diagnozy pacjentowi nie przyjdzie.

   Natomiast jeśli pytasz czy Scio Theta jest dobrym sprzętem, to odpowiedzi jest ciężko udzielić. Koszt zakupu 60 tys. bez podatku, to bardzo duża kwota. W tańszej wersji 50 tys. zł +vat. Również nie mało. Maszyna oparta na fizyce kwantowej. (Ktoś tak naprawdę rozumie fizykę kwantową?) Maszyna opracowana w USA w latach 80-tych. A więc młodsza i inna technologia niż popularne biorezonansy wykorzystujące metody Volla i im pokrewne. Reszta to marketing, który nic konkretnego nie mówi.

   Ceny badań tą maszyną widzę, że są zróżnicowane. Raczej wyższe niż standardowy biorezonans. Zapewne spowodowane falą nowości. Jedna z firm opisuje jako maszynę 22-wieku! Kosztorys najprawdopodobniej też z tego wieku pochodzi 🙂

 8. avatar Bybek 1 września 2019 o 10:44

  Dużo wit d maja nasze złociste kurki

  1. avatar Jarmush 1 września 2019 o 12:00

   nie tej

 9. avatar M 1 września 2019 o 14:36

  Dzięki z całego <3 zastosuję.
  Mam jeszcze jedną prośbę, jak można pomóc osobie z nadpłytkowością samoistną Waszymi suplementami? Dodam, że osoba ta bierze acard a płytki powyżej 900.
  Z góry dzięki:-)

  1. avatar Jarmush 1 września 2019 o 14:51

   Niestety nadpłytkowość samoistna nie mieści się w ramach mojej ograniczonej wiedzy. Po prostu z tym schorzeniem zetknęłam się już nie raz, a wszelkie porady typu, bierz aspirynę nie rezonują ze mną, tutaj jest podobno jakiś leka https://journals.lww.com/hemasphere/Fulltext/2018/08000/Ruxolitinib_for_the_Treatment_of_Essential.6.aspx
   a tu masz badania na temat metod leczenia raczej konwencjonalnego https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3262348/

   <3

 10. avatar M 8 września 2019 o 19:05

  Witaj Pepsi! Mam pytanie odnośnie chlorelli, czy mogę stosować tą w kapsułkach, jeśli tak, to ile kapsułek? Pytam, bo terapia 4 szklanek będzie nie lada wyzwaniem, bo poświęcenie tylko sobie poranka będzie trudne do zrobienia przy małych brzdącach. Jeszcze jedno, czy przy suplementacji którą mi zasugerowałaś mogę stosować jednocześnie macę i ashwagandhę? (na moją mgłę umysłu). Pozdrowionka i uściski.

  1. avatar Jarmush 8 września 2019 o 19:15

   w tabletkach mamy chlorellę This is BIO, 6 sztuk, ale zaczynaj od 1/2 tabletki, gdy nigdy nie jadłaś alg

 11. avatar M 9 września 2019 o 19:22

  A co z macą i ashwagandhą, czy mogę je łączyć z pozostałymi suplementami? <3

  1. avatar Jarmush 10 września 2019 o 05:52

   maca rano do 4 szklanki, albo do koktajlu białkowego, a ashwaganda wieczorem solo

 12. avatar M 12 września 2019 o 09:51

  Pepsi Kochana, ciąg dalszy moich problemów zdrowotnych, oprócz już wymienianych (bóle mięśni i stawów, złe samopoczucie, brak koncentracji i pamięci przy morfologii ok, stwierdzone zapalenie tarczycy), no więc do tego doszło drętwienie oraz kłucie w nogach, częste oddawanie moczu, mrowienie twarzy, poty, bardzo się boję, że to może być SM:-( robiłam biorezonans, który wykazał glistę ludzką i grzyba, co dalej? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 10:09

   te wszystkie problemy mogą mieć związek z tarczycą, a były w rodzinie przypadki SM?

 13. avatar M 12 września 2019 o 11:00

  Niestety tak, w bliskiej rodzinie. Co robić?

  1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 11:07

   A jaki typ SM?

 14. avatar M 12 września 2019 o 11:21

  Niestety nie wiem, niedawno kuzynce to zdjagnozowali, ale ma słabszą prawą stronę, to może boczne?

  1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 11:38

   trzeba poczekać na diagnozę, pobież sobie e-book o SM jest na blogu, darmowy, ale trzeba się zapisać na subskrypcję

 15. avatar Ola 23 października 2019 o 09:29

  Stosuje wasz chlorek magnezu-jest super. A sproszkowane brokuły i jarmuż-rewelacja. Podniosłam dzieciom poziom żelaza tym. Biorą też Vitek. Dopiero 2miesiące, więc jeszcze ciężko stwierdzić czy pomagają, ale wierzę, że w długiej perspektywie pomogą.
  Kupiłam D+K Tib i takie pytanie. Czy wata ma się cały czas znajdować w pojemniku(czemuś służy)? Mój mąż w lecie w ogóle nie widzi słońca do godziny 17 , nie ma też urlopu(tylko zimą) Dawać mu 2tabletki?Dzieciom po 1 (2,5 i 4lata)?

  1. avatar Jarmush 23 października 2019 o 15:51

   Nieeee watę usuń, produkt leci do nas z USA i chcemy żeby był niepotłuczony

   Tak 2 tabletki, ale to może być mało dla niego, i trzeba będzie dołożyć D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html solo, ale wcześniej zbadaj mu 25(OH)D na 5 dni przed badaniem niech odstawi D3

   1. avatar Ola 28 października 2019 o 12:56

    Dziękuję za odpowiedź. Moje dzieci nie chcą susać Wit. D+K. Od razu gryzą i połykają. Czy lepiej poszukać odpowiednika w płynie czy dodać do tabletki np. olej kokosowy(przeczytałam, że tłuszcz ułatwi wchłanianie)?Ma to sens z tabletkami jeśli chodzi o wchłanianie?

    1. avatar Jarmush 28 października 2019 o 14:42

     No i co z tego, to trawią jak wszystkie inne D3 już nie z receptorów podjęzykowych, tylko klasycznie. Dodaj im tylko coś tłustego w okolicahc.

     1. avatar Ola 28 października 2019 o 15:00

      Ok. Dzięki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum