Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
204 659 055
107 online
30 571 VIPy

9 prostych porad, gdy nie potrafisz wydawać mniej niż zarabiasz?

Łatwo jest uzależnić się od luksusu, zwłaszcza gdy z lekkością możesz sobie na to pozwolić. Ale co się dzieje, gdy aktualnie nie stać Cię na to? Czy pragnienie luksusu po prostu znika? Oczywiście nie. Zamiast tego delikatnie utrzymuje się przy życiu i buduje napięcie finansowe.

Ludzie często ulegają błędnemu przekonaniu, że przedmiot lub pożądana czynność muszą być drogie, aby można je było nazwać luksusem. Ale tak nie jest. Wszystko, co wykracza poza podstawowe codzienne potrzeby, jest luksusem. Bez względu na to, jak mało się wydaje.

Wydawaj mniej niż zarabiasz jest zdecydowanie jedną z tych rzeczy, o których o wiele łatwiej jest mówić niż zrobić.

Zapewne dawno straciłaś rachubę, ile razy mówiłaś sobie, żeby zacząć mądrzej wydawać i oszczędzać, tylko po to, by wpaść prosto z powrotem do króliczej nory.

Kiedy wydajesz pieniądze, otrzymujesz natychmiastowe rezultaty. Jeśli wyłożysz 500 złotych na ładną parę skórzanych butów, dostaniesz coś, w czym możesz dobrze wyglądać i poczuć się komfortowo jeszcze tego samego wieczoru.

Jeśli wrzucisz te same 5 stówek do banku, coś otrzyma bank, a Ty nie otrzymasz emocji, które lubisz. Szczerze mówiąc, zyskasz również jakieś tam bezpieczeństwo (jeśli nie ma problematycznej inflacji) i stopniową akumulację kapitału.

Jednak nijak ma się to do Twoich tendencji angażowania się w emocjonalne wydatki.

Przez lata status finansowy wielu ludzi zmienia się. W niektórych miesiącach opływają w gotówkę, w innych są zmuszeni liczyć każdego grosza. Na szczęście te wzloty i upadki powinny posłużyć pewnej analizie, aby uniknąć popełnienia tych samych błędów w przyszłości.

Co ma więc zdecydowaną tendencję do zdołowania sytuacji finansowej?

№1. Wydawanie pieniędzy, których jeszcze nie otrzymałaś

Unikaj obiecywania pieniędzy komuś na podstawie obietnicy złożonej przez kogoś innego Tobie. Nazywam to „przekazywaniem obietnicy”. Jeśli usłyszysz: „prześlij mi dane swojego konta, a zostaniesz zaksięgowana jutro rano”, nie idziesz na zakupy. Nie kupujesz przedmiotów na kredyt z nadzieją, że spłacisz wierzycielowi pieniądze, których się właśnie spodziewasz.

Dzielenie skóry na wciąż żyjącym niedźwiedziu jest prowokacją dla sił równoważących, to spiętrzenie potencjału. I wszystko może się wydarzyć przed jutrzejszym rankiem. Fundusze mogą nigdy nie spłynąć, a pokopane wydatki postawią Cię w jeszcze trudniejszej sytuacji.

Oczekiwane pieniądze nie nadają są do wydania, dopóki nie znajdą się w Twoich rękach.

№2. Oszczędzanie pieniędzy po yyy… wydatkach

Oszczędzanie pieniędzy nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej, gdy co krok słyszysz, że pieniądz to energia i nie można jej zatrzymać w skarbcu, bo się zemści. Jednak raczej błędem jest wydawanie praktycznie wszystkiego, w nadziei, że jednak coś na koniec miesiąca zostanie. Nawet jeśli uważasz, że masz dobry powód.

Zwykle reszta będzie wynosić zero, ponieważ dopóki masz dostęp do pieniędzy, zawsze będzie wiele rzeczy, na które możesz je wydać. Dlatego oddzielenie oszczędności od dochodu zawsze powinno być Twoim priorytetem. Niechby to był co miesiąc najmniejszy stały procent (1?, 2?, 10%?) dochodu umieszczany poza Twoim łatwym zasięgiem. Na przykład na koncie, do którego nie podłączasz żadnej karty.

№3. Oczekiwanie lub żądanie pieniędzy od innej osoby, ponieważ jest bogata

Jeśli należysz do tych (większości?), którzy uważają, że bogacze to najczęściej dusigrosze albo/i złodzieje, potrzebujesz poważnego zresetowania umysłu. Aby stać się bogatym, należy umieć identyfikować to, co ma wartość, i rzeczy, które jej nie mają. Dotyczy to również ludzi i relacji.

Jeśli w żaden sposób nie wniosłaś żadnej wartości w życie lub majątek drugiego człowieka, dlaczego miałabyś czuć się uprawniona do jego pieniędzy?

Ilekroć masz okazję spotkać się z kimś bardziej zamożnym niż Ty, oprzyj się pokusie proszenia go o cokolwiek poza radą i pomysłami, jak zrobić to, co udało mu się z powodzeniem zrobić. Będziesz zaskoczona, jak chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą i jak wiele skorzystasz z ich doświadczenia. I zawsze postaraj się jakoś odwdzięczyć.

№4. Przechowywanie nasion zamiast ich sadzenia

Bardzo często spotyka się ludzi, którzy stają się bardzo dobrzy w oszczędzaniu pieniędzy, i to im wystarcza do komfortowego samopoczucia. Jest to poważny błąd. Pomyśl o wszystkich zaoszczędzonych pieniądzach jak o nasionach. Jeśli ich nie zasadzisz i zostawisz gdzieś w szufladzie, żadna ilość magii ani modlitw nie sprawi, że wzrosną. Pieniądze należy rozumieć jako energię, która musi płynąć.

Uwięzione w skarbcu pieniądze, podobnie jak nasiona zaczynają tracić na wartości i giną (są zjadane przez inflację). Bez względu na to, w jakim kraju mieszkasz, gospodarka nieustannie się zmienia, a aby utrzymać się na powierzchni, po prostu nie możesz sobie pozwolić na stanie w miejscu. Przeanalizuj różne możliwości inwestowania w biznes własny, czy cudzy, wybierz opcję, która odpowiada Twojemu apetytowi na ryzyko.

№5. Pożyczanie pieniędzy, których nie chcesz stracić

Istnieje kilka powodów, dla których możesz zdecydować się komuś pożyczyć pieniądze. Może to być pożyczka osobista znajomemu lub ściśle biznesowa z dodatkowym oprocentowaniem. Bez względu na powód, UNIKAJ pożyczania pieniędzy, których nie chcesz stracić raz na ZAWSZE. Do tego przyjaźnie i relacje biznesowe mogą zostać utracone.

Nigdy też nie składaj podpisu w celu poręczenia kogoś w kwestii finansowej, jeśli nie chcesz lub nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w imieniu tej osoby. Obciążasz się kłopotami, których mogłabyś po prostu nie mieć.

№6. Trzymanie pieniędzy, których nie powinnaś wydawać w zasięgu ręki

Jeśli planujesz wydać na placu handlowym tylko 50, czy 100 złotych, po co jechać tam z 200 złotymi? Jak wspomniałam wyżej, nigdy nie brakuje rzeczy do kupienia, o ile masz jakiekolwiek dostępne pieniądze.

Głównym celem firm zajmujących się marketingiem i reklamą na całym świecie jest pożarcie każdego zarobionego prze Ciebie grosza na tyle kreatywnych sposobów, na ile tylko mogą wymyślić. Przypomnij sobie ile razy kupiłaś rzeczy, tylko dlatego, że mogłaś je kupić, których użyłaś tylko raz, albo prawdopodobnie nigdy nie użyjesz.

Na szczęście ten problem ma bardzo proste rozwiązanie. Jeśli masz więcej pieniędzy, niż planujesz wydać w najbliższym czasie, odłóż je, najlepiej w miejsce, do którego nie masz łatwego dostępu. Już coś wymyślisz.

№7. Wydawanie pieniędzy na rzeczy, bez których możesz się obejść

Tak jak z gadaniem, którego potem żałujesz.

Zadaj sobie wcześniej pytania:

 • Czy ja w ogóle tego potrzebuję?
 • Czy nie mam już czegoś bardzo podobnego?

To tylko niektóre z pytań, które możesz sobie zadać przed dokonaniem niepotrzebnego zakupu. Czasami powstrzymają Cię przed kontynuowaniem tego absurdum. Impulsowe wydawanie pieniędzy to okropny nawyk, z którym radzę Ci się zmierzyć.

Podobno działa wejście na minimalizm, ale nie wszystkich cieszy. Nie wszystkim podoba się estetycznie. Nie wszyscy dobrze się czują wśród szkła, metalu, led jarzeniówek i przeciągów. Już bardziej odnajdą się w szałasie z watrą na klepisku.

Proste rozwiązanie dla każdej rozrzutnicy płynnie prowadzi z powrotem do №6. Jeśli nie masz ułatwionego dostępu do pieniędzy natychmiast, trudniej będzie Ci je głupio wydawać.

№8. Branie oprocentowanej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Jest to trudne, ponieważ większość ludzi nie widzi z tym problemu, jąka się, lub zapewnia o konieczności i dobrodziejstwie dźwigni finansowej, więc pozwól mi wyjaśnić.

Pożyczając, czy to od banku, firmy czy osoby fizycznej, dostajesz termin, w którym musisz spłacić pożyczkę (wraz z odsetkami). W trakcie trwania pożyczki termin ten nie ulega zmianie. Jeśli nie dotrzymasz terminu, odsetki wzrosną. Koniec końców jedno jest pewne, w taki czy inny sposób musisz spłacić pożyczkę.

I tutaj znowu pojawia się problem piętrzenia potencjałów, i jak spod ziemi reakcja sił równoważących.

Często więc dzieje się na opak. Załóżmy, że wykorzystałaś tę pożyczkę, aby założyć firmę. Nie ma gwarancji, ile pieniędzy zarobi Twoja firma przed upływem terminu pożyczki. Jeśli masz szczęście i biznes zacznie przynosić zyski dość wcześnie (co zawsze i w każdej chwili może się zmienić).

A wiec, jeśli nadejdzie termin, a Twoja firma ma się wystarczająco dobrze, by spłacić pożyczkę, możesz podziękować swoim gwiazdom. Rozegrałaś to bez prowokacji sił równoważących, kontrolowałaś umysł,nie dałaś się na dłużej podczepić pod bankierskie wahadło destrukcji.

Jeśli jednak Twoja firma nie jest w stanie sprostać finansowo zadłużeniu, jesteś teraz bardziej w dupie niż wtedy, gdy zaczynałaś.
Pożyczanie pieniędzy z oprocentowaniem długu ma najmniejszy sens tylko w przypadku poważnej sytuacji kryzysowej lub pomocy w sfinalizowaniu lukratywnego kontraktu. Na czym jesteś pewna, że zarobisz więcej pieniędzy.

Jednak wiedz, że ta pewność, to również piętrzenie potencjałów. Pewność wygranej może projektować sukces w zwierciadle rzeczywistości, ale może także go zapeszyć. To jest tak zwany „nos na dwoje wróżył”.

№ 9. Konsekwentnie żyj za swoje i niech Ci chociaż trochę zostaje

Jeśli masz bęben z wlotem mniejszym niż wylot, bęben nigdy się nie zapełni. W rzeczywistości to tylko kwestia czasu, zanim bęben wyschnie. Jeśli jednak odwrócisz tę dynamikę, bęben sam się przepełni.

Dla dobrego samopoczucia finansowego istotne jest, aby dochody zawsze przewyższały wydatki. Bez względu na to, jak dobrze sobie radzisz finansowo, w końcu zbankrutujesz, jeśli konsekwentnie będziesz wydawać więcej, niż zarabiasz. To jest fakt.

Mądry człowiek uczy się na swoich błędach. Jeszcze mądrzejszy potrafi się uczyć na błędach innych.

Nie musisz być jeszcze mądrzejsza, po prostu bądź mądrą dziewuchą. A Twoje przepływy wpłyną na dobrostan finansowy Twój. Twoich bliskich. I tych z którymi zechcesz się podzielić.

Z bazy nadawał, na zawsze Twój, Horry Porttier


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 96 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Kiki55 14 marca 2021 o 06:24

  Wszystko spoko ja fajnie gospodaruje kasą, odkładam mniej więcej połowę wypłaty, jednak mam 30 lat i nie ma szans żebym uzbierała na własne M… ceny mieszkań, czy domów. Są nieosiągalne:(

  1. Pepsi Eliot 14 marca 2021 o 06:44

   Nie uzbierała całości, bo to nic innego, tylko przetrzymywanie energii, tylko miała jakiś kapitał początkowy na dalsze działanie. Nawet umoczenie w pewnym momencie jest lepsze, niż biadolenie. Napiszę post w temacie Twojego komentarza. Może jakoś będę mogła być pomocna dla Ciebie i innych podobnie myślących. ściskam Cię <3

 2. Wenuska 14 marca 2021 o 10:15

  czasem tak z Tobą mam, że myślę o moim problemie, szukam u Ciebie literatury, nie ma, a za kilka godzin dodajesz na portal to co potrzebuję. lovki??

  1. Pepsi Eliot 14 marca 2021 o 15:35

   <3

 3. Wenuska 14 marca 2021 o 10:22

  ja nie potrafię przestać wydawać, ile mam tyle wydaję, rozrzutna jak wyrzutnia. im więcej mam, tym więcej wydaję… myślałam, że już coś się nauczyłam, ale w momencie przerzucenia mojej energii w inny „problem”, zamartwiania się nim, bo przecież nie rozwiązywania, tu w sprawach finansowych wyskoczyła mi przypominajka, że zapomniałam o czymś zwyczajnie zapłacić i wyskoczyło mi to mocno przed twarz. no cóż, biorę to jakie jest i kurdeczkę, naprawiam, poświęcę czas i energię. dzięki Pepsi??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum