logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 723 009
159 online
30 830 VIPy
Reklama
kurkuma, this is bio, pepsi eliot

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 9 zaskakująco prostych sposobów detoksykacji

  odtruwanie, pepsi eliot, this is bio

  Niby rzeźbi się fale głosowe, że detoksykacja to może przesada, jednak odtruwanie w dzisiejszym świecie musi być jak mycie zębów, codziennością. Pożywienie, powietrze, woda, wszystko zatrute sztucznie, do tego dochodzą naturalne toksyny. Musimy się nieustająco odtruwać.

  Dobrze jest więc poznać najprostsze sposoby, żeby móc to robić nawet mimochodem.

  1
  Probiotykiem go?

  Fascynujące badania dowodzą, że probiotyki są dla nas w stanie zutylizować gluten i kazeinę, ale też substancje chemiczne, takie jak pestycydy, czy bisfenol-A. Że kiszone warzywa, na czele z kapustą, kefiry, oraz dobre suplementy z probiotykami są w stanie odtruwać nasze organizmy. A nawet zwykłe surowe warzywa i owoce odtruwają nas, niosąc ze sobą dobre bakterie.

  To jest pewien rodzaj cudu, że jakieś mikroby, zgoła zarazki ratują nasze cielska.

  2
  Muszę fikać? Mam się spocić?

  Niestety, wszyscy okropnie wstydzą się potu. Gdy na pudlu ukazały się zdjęcia spoconej pachy żony naszego słynnego piłkarza Lewandowskiego, jeszcze szybciej zniknęły, a i tak prześmiewczym komentarzom nie było końca. Tymczasem pocenie się jest jednym z najbardziej podstawowych kanałów detoksykacji.

  Blokowanie pocenia się antyperspirantami, czy nawet dezodorantami, jest jednoczesnym zablokowaniem uwalniania przez ciało neurochemicznych wydzielin. Blokujemy się na regenerujący hormonalny głęboki uplifting.

  Powinniśmy każdego dnia ćwiczyć ciało i pocić, absolutnie nie krępując się tego odtruwania, bowiem korzyści obejmują też aktywację układu limfatycznego.

  Badania są jednoznaczne, pocenie się odtruwa nas z niebezpiecznych metali ciężkich. Możemy więc upiec dwie, a nawet trzy wegańskie pieczenie na jednym ogniu.

  3
  Mam przestać szamać po zachodzie słońca?

  Gdy wyeliminujesz żywność, która Cię nie odżywia, okazuje się że o wiele łatwiej jest stosować przerywany post. Jeżeli wyeliminujesz żywność nudno odżywczo jak przetworzone produkty zbożowe, oleje, sojowy, arachidowy i inne słabe, a skupisz się na fajnej sałacie z połówką awokado, czy jabłkach, będziesz zaskoczona jak szybko poczujesz, że jesteś dobrze odżywiona.

  Z łatwością zaczniesz codzienny post jeszcze przed zachodem słońca. Bez pokus, spowodowanych w większości przypadków przewlekle wysokim poziomem insuliny.
  Codzienny post codziennie Cię oczyszcza, jednak nie pozwala na utratę składników odżywczych. Do tego przerywany post jest jedną z najlepszych form utrzymania szczupłej sylwetki.

  4
  Mogę używać przypraw?

  Łi.

  Podstawowe przyprawy kulinarne mogą zdziałać cuda w temacie pobudzania ciała do detoksykacji. O czosnku trudno właściwie mówić w tym kontekście, że to jest pożywienie, gdyż czosnek to silne lekarstwo.

  Ale oprócz czosnku jest jeszcze masa doskonale odtruwających  przypraw, jak kurkuma.

  5
  Mam zjeść zwykłe jabłko?

  Nie zwykłe, tylko organiczne, bo wiadomo, że jabłko jest na liście parszywej dwunastki.

  To właśnie jabłka, obok spiruliny wykazały się największymi właściwościami detoksykującymi radioizotopowo, dla czernobylskich dzieci, po katastrofie reaktora.

  Pektyna jabłkowa była stosowana w celu zmniejszenia stężenia cezu-137 u narażonych na promieniowanie dzieci, a w niektórych przypadkach nawet o ponad 60%. Do tego znaczne obniżki odnotowano w bardzo krótkim czasie, 16 dni.

  Pektyny jabłkowe są nawet w stanie odtruwać z radioizotopu pluton 239. A spirulina jest mistrzem od kadmu. Chlorella od rtęci.

  TU KUPISZ sprawdzoną SPIRULINĘ 100% ORGANIC This is BIO, oczyszczanie z toksyn, odżywianie i chemoprewencja

  Gdy nie mieszkasz w Fukushimie, nie musisz jeść pektyn jabłkowych. Jedz po prostu całe jabłka i trochę spiruliny.

  6
  Musisz omijać konserwy?

  No raczej.

  Puszki są fatalnie wyłożone specjalnymi wkładkami z BPA, albo BPS. Niekiedy aluminium.

  Skup się też na tym, jak blisko drukarki siedzisz i czym oddychasz.

  Ale przede wszystkim zastanów się co umieszczasz na skórze?

  Jak zjesz trutkę, to wątroba będzie się starała nie wpuścić jej do krwi. Ale skóra Możnego nie ma takiego opiekuna. Zaraz krew będzie zatruta.

  7
  Mam patrzyć dentyście na grabki?

  Usuń plomby z amalgamatem rtęciowym, stosując przy tym chelatację, i nie doprowadzaj do tego, aby doktor sadysta złożył Ci propozycję leczenia kanałowego.

  Ten punkt nie jest znowu taki prosty, ale da się to zrobić.

  8
  A rtęć jest prosta?

  Zawsze po dentyście, albo rybie, albo owcach morza zjedz truskawki, albo łyknij kilka tabletek chlorelli.

  Patrz: 4 kroki jak usunąć metale ciężkie za pomocą chlorelli

  9
  Naprawdę nie mogę pić wody z kranu?

  Wciąż zdumiewa moją wyobraźnię fakt, że ktoś wlewa wodę z kranu do zupy, albo gotuje w takiej makaron.

  Woda musi być biologicznie i chemicznie czysta. Do tego najlepiej, gdy jest strukturalna.

  Napij się wody, takiej jaka siedzi w arbuzie. Wypij rano cztery szklanice czystej wody źródlanej z sokiem z organicznej cytryny.

  To jest oczywiście wierzchołek góry lodowej, tylko holendrowaliśmy po ślizgawce detoksu.
  Każdy ma swoją historię zatruwania i odtruwania organizmu.

  Ref:
  Susan D Richardson, Michael J Plewa, Elizabeth D Wagner, Rita Schoeny, David M Demarini.Occurrence, genotoxicity, and carcinogenicity of regulated and emerging disinfection by-products in drinking water: a review and roadmap for research. Mutat Res. 2007 Nov-Dec;636(1-3):178-242. Epub 2007 Sep 12. PMID: 17980649

  owocek:)

   

  (Visited 17 517 times, 1 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. Ilona 4 maja 2015 o 22:40

   To ja proszę więcej info o kanałowym leczeniu i wodzie.

  2. marek13 4 maja 2015 o 23:45

   cze! rozmawiałem z jednym takim koleżką z Bordeaux. Będziemy przechodzić na surowizny, bo razem łatwiej. Jesteśmy jak stary filtr diesla- zapchani serami, skrobia i glutenem. Psyche nam tak nakazuje: jeszcze jeden dzień bez zmiany a zachorujemy na schizofrenie katatoniczna. Poza tym wciąż żyjemy szybko i nie chcemy umierać młodo / w średnim wieku właściwie /. Mówił mi o konieczności miksera, Czy dalej masz na stanie te kosmiczne blendery?
   Spisaliśmy listę produktów spożywczych, wszystkie uwielbiamy,ale problemem będzie oczyszczanie. Ten koleżka twierdzi:ze na początku będą z nas wychodzić toksyny, neurotoksyny i inne złe duchy. Dopadną nas zmory przeszłości i flash backi z imprez narkotycznych,ze o alkoholowych nie wspomnę. . Halun będzie gonił halun, a białe myszki staną do wyścigu szczurów. Apokalipsa na poziomie komórkowym!!! Przejdziemy KATHARSIS na poziomie fizycznym i psychicznym. Będzie nami trzepać na lewo i na prawo / w przód i na zad tez /, styki będą się palić aż osiągniemy upragniony cel: ZOSTANIEMY WITARIAŃSKIMI, BOHATERSKIMI WEGANAMI RAW !!!
   Pozdrawiam Wszystkich biegających, rowerujących i pływających !!!
   .

   1. pepsieliot 5 maja 2015 o 08:44

    ożeż jak to miło spotkać entuzjazm neofity, trzymam kciuczki, blendery vitamixa są w naszym wellness sklepie http://www.thisisbio.pl

  3. Oktawson 5 maja 2015 o 07:58

   A co robić, kiedy ma się już dwie „kanałówki”?? Rwać? I co dalej? Przeraża mnie myśl, że grasują we mnie bakterie beztlenowe…
   Póki co wcinam chlorelke, spirke, surowizne i oddycham głęboko…

   1. pepsieliot 5 maja 2015 o 08:42

    mogli to dobrze zrobić, i nie masz beztlenowców

    1. Piwonia 2 lipca 2017 o 17:21

     Pepsi ja też mam problem z zębami:( jeden kanałowy, miałam wybielane dwa razy lampą, szkliwo mi odpada ;< zęby się starły (podobno bruksizm- ja w to wątpie ale z dentysta nie pogadasz) albo od refluksu (już wyleczony- to prawdopodbne) Myję pastą bez fluoru i płuczę olejem kokosowym 🙁 – od roku. Dlaczego nie pomaga? Czy borelioza może być przyczyną? co sądzisz o aparacie ortodontycznym? licówkach?

     1. Pepsi Eliot 2 lipca 2017 o 18:02

      bruksizm często wywołany jest pasożytami, zrób biorezonans

  4. atqa 5 maja 2015 o 09:10

   A jak sprawdzić czy dobrze jest zrobiona kanałówka? Mnie niechybnie będzie czekać leczenie kanałowe (pod mikroskopem) bo w gwiazdorskiej ąę klinice stomatologicznej sprawiono mi plombę tym że nieszczelną..

  5. Jolka 5 maja 2015 o 10:17

   Peps, napisałaś woda źródlana. Odradzasz mineralną? Buziaki!

   1. pepsieliot 5 maja 2015 o 11:10

    wręcz przeciwnie, trzeba zmieniać wodę, a mineralne jest doskonała

    1. Ponton 1 lipca 2017 o 15:50

     Ale jaką kupować? Bo przecież nie z plastikowych butelek?

     1. Pepsi Eliot 1 lipca 2017 o 17:01

      ze szkła lepsza, ale plastikowe butelki w Europie nie mają Bisfenolu

      1. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 14:01

       Tylko nieprzezroczyste PE jest bezpieczne.

  6. Maria 5 maja 2015 o 10:23

   Ja nie w temacie ale co pomoże na wiecznie spływającą wydzielinę po gardle, niby to nie zatoki ale ona wiecznie się podrukuję i podrażnia gardło:/

   1. Ponton 2 lipca 2017 o 11:10

    U mnie to była candida

   2. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 13:59

    Grzyby, gronkowce, paciorkowce, wirusy, zbadaj to.

    1. marzkamarzka 20 listopada 2017 o 20:18

     Grzegorzadam, biorezonansem ?

     1. grzegorzadam 20 listopada 2017 o 22:50

      Tak, również, porządne (!) badania labowe też świetnie uzupełniają i diagnozują.
      To osobny temat.

      1. marzkamarzka 20 listopada 2017 o 22:59

       grzegorzadam można poprosić o jakieś linki? 🙂 miałam wycięty 3 migdał z powodu ciągłego kataru, zapalenia zatok. Dziwne, ponoć mi odrasta. Ponadto objawy nie ustąpiły – non stop zółto-zielona flegma… kaszel napadowy..i ciągłe zmęczenie. Pomyślałam że to pewnie pasożyty dlatego chce zrobić porządne badania. Kiedyś robiłam labowe ale niczego nie wykryły ;/

      2. grzegorzadam 21 listopada 2017 o 09:37

       To często pierwotna przyczyna powszechnych chorób, np. alergii, schorzeń neurologicznych, gastrycznych, ”psychiatrycznych.
       Niestety, dzisiejsza medycyna często leczy pacjenta objawowo, nie doszukując się przyczyny i jej nie eliminując.
       Dlatego objawy wciąż nawracają.

       Np. przerost trzeciego migdałka często jest wywoływany przez zakażenie lamblią i glistą ludzką.
       Gdy wytępimy pasożyta, migdał przestaje odrastać i ryzyko kolejnej operacji maleje. Natomiast przycinanie migdałka to jedynie usuwanie skutku, a nie przyczyny.

       Podobnie jest z często diagnozowanym ADHD. Dziecko zakażone pasożytami jest nadpobudliwe, bo pasożyty nieustannie je „nakręcają”.
       http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

  7. Pauli 5 maja 2015 o 11:12

   Jaką więc wodę zalecasz? Strukturowaną Tombakową? Filtrowaną kranówę?
   Pozdrowienia Peps! X

   1. pepsieliot 5 maja 2015 o 11:14

    obecnie zalecam, każdą niegazowaną, byle w szkle.

  8. Iza 5 maja 2015 o 11:54

   Pepsi czy znasz filmy o wodzie np. Masaru Emoto? Można je znalezc tutaj: http://www.era-zdrowia.pl/ciekawe-filmy-o-zdrowiu/zaskakujace-fakty.html Woda zywa ma specyficzną budowę cząsteczek i nawet woda butelkowana nie jest żywa. Wg literatury aby zmienic structure wody należy ją zamrozic, a potem pic topioną co jest troche kłopotliwe. Można też ją uszlachetnic wrzucając do niej kamienie krzemowe lub kryształy. Po 3 dniach jest gotowa. Wodę z kranu należy odstawic aby chlor odparował. Gdy w wodzie są jednak zanieczyszczenia chlor je zwiąże i zostaną w niej. Najlepiej wody poszukac w naturalnie dostepnych źródłach. Mało jest takich miejsc ale są. Woda wysoko zmineralizowana jest wodą ‚specjalną’ i nadaje się do leczenia, nie do codziennego picia. W przyrodzie zwierzeta chętnie piją wodę deszczową (jest niskozmineralizowana), rosliny tez lubią taka wodę. pozdr.

  9. mary 5 maja 2015 o 12:50

   No. Ja tez chce o wodzie. I cos o filtrach mejbi?

  10. unh0ly 5 maja 2015 o 13:16

   Ja tam się pocę często i gęsto, piję tyle wody że mój pot w ogóle nie pachnie. Obecnie moim ulubionym sposobem jest mocne cardio poprzez pływanie naprzemiennymi stylami [zapierdalam jak transatlantyk, styl kuracjuszki ze zdroju lądku tu się nie sprawdzi], po pół godzinie jak już czuję że tętno mam porządnie rozkręcone wbiegam do sauny. Cudo, wypływa ze mnie dosłownie ciurkiem. Odkryłam świetny kompleks basenów solankowych w moim mieście, jest tak tanio że nie napiszę bo i tak nikt nie uwierzy, przeszedł ból stopy, chudnę z dnia na dzień a w dodatku dostaję się tam rowerem, co mi dodatkowo daje 12 km ruchu. Cały czas jestem zlana potem, gdyby ktoś mnie zaczepił to zapytałabym ile dziś bułek zjadł na śniadanie zamiast się przejmować…

  11. letsos 5 maja 2015 o 13:36

   A co z tymi drukarkami? Ja siedzę przy dwóch:(((

   1. pepsieliot 5 maja 2015 o 16:00

    Letsos, to się przesiądź jak najprędzej

    1. Letsos 5 maja 2015 o 18:42

     Nie da rady, a czułam że mam alergię na pracę 😉

  12. Ola 5 maja 2015 o 16:36

   Ja bym najchętniej wyrwała mój ząb leczony kanałowo, ale niestety jest to jedynka;( Miałam ją leczoną 14 lat temu. Zaniedbali to niestety moi rodzice(byłam wtedy jeszcze dzieckiem). Co można z tym zrobić? Proszę Pepsi poradź cos, bo strasznie mnie to martwi:( Czy może implant jest lepszym rozwiązaniem? Bardzo zależy mi na zdrowiu.

  13. Aga 5 maja 2015 o 17:52

   Biorę chlorelle od miesiąca i nasiliło mi się przesuszenie skóry czy to może być efekt oczyszczania?

   1. pepsieliot 5 maja 2015 o 21:34

    może, ale raczej nie wiązałabym tego z chlorellą

  14. Ewa 5 maja 2015 o 21:43

   Pepsi – tyle probiotyków na rynku – które są warte uwagi ?

  15. Maya 5 maja 2015 o 22:43

   leczenie kanałowe nie jest uzależnione od widzimisię dentysty, ale od stanu zęba, no chyba że trzymanie zgorzelinowych „puszek”, i hodowanie infekcji ropnych jest ok. Chciałabym wiedzieć co jest takiego złego w leczeniu kanałowym, bo o samych amalgamatach już w internetach dużo napisali???

   1. pepsieliot 5 maja 2015 o 22:56

    będzie stosowny wpis, bo mam dużo zapytań w temacie,m a na razie powiem tylko jedno słowo: beztlenowce

  16. Kasiowynick 6 maja 2015 o 14:28

   Pepsi,
   mam pytanie dotyczące przerywanego postu. Wspominasz, że jest on jedną z lepszych form utrzymania szczupłej sylwetki i teraz moje pytanie: ile godzin takiego postu jest ok aby trzymać się z formie?

   Jeśli np. chcę ten pomysł sprzedać mojej znajomej to ile godzin postu powinnam jej przedstawić jako wystarczające do schudnięcia, w poprzednich wpisach wspominasz o 14 i 16 godzinach, przy braku dodatkowego ruchu typu bieganie etc?
   I czy tego rodzaju post ma sens jeśli odżywia się raczej typowo, no może z ograniczeniem chleba i produktów mlecznych (czy ma sens dla niej jedynie w kwestii czy schudnie, bo to że na pewno jej nie zaszkodzi to wiem… 😉

   1. pepsieliot 6 maja 2015 o 16:47

    przeczytałam kiedyś u Mercoli, że im krótsze to okienko gdzie się je tym lepiej, ale trzeba mieć na uwadze ile czasu potrzebujemy, aby się świetnie odźywić

  17. elisia 6 maja 2015 o 15:31

   Pepsi po oczyszczeniu organizmu glodówką i ostropestem pojawiły się krosty na plecach. Higiena, zabiegi kosmetyczne nie pomagają. Trwa to juz jakiś czas.Masz pomysł aby pomóc?

   1. Kasiowynick 6 maja 2015 o 18:07

    Pepsi,
    to ja mam bardzo głupie pytanie, czy w tym oknie można naprawdę „bezkarnie” zjeść powiedzmy około 3000 zdrowych kcalori bez obawy, że się przytyje jeśli się tego nie spali, zachowując oczywiście wspomniany wcześniej post?
    Przyznam, że ponad to jeszcze przeskoczyć nie mogę.. ale już wkrótce może również dołączę z koleżanką do tego testu, chciałabym wiedzieć na co się piszę też 😀

    1. pepsieliot 6 maja 2015 o 20:10

     można,jak najbardziej, byle nie skończyć zbyt późno.

     1. Kasiowynick 16 maja 2015 o 19:40

      Pepsi,
      wspominałaś kiedyś, że pierwszy posiłek u Ciebie jest około godziny 11 (dla przykładu, wiem, że różnie bywa..) o której godzinie w takim czasie masz swój ostatni posiłek?

      Ostatnio zaczęłam jeść więcej produktów mącznych i wpadłam w jakieś koło, pomimo mojej silnej woli regularnie sięgam po buły z grzybami, serem (!) i inne mączne, jak to wyłączyć! mam chyba jakiś gorszy okres w życiu, ze się muszę takim żarciem pocieszam (tę reakcję też muszę jakoś zatrzymać, jeszcze nie wiem jak, ale mam nadzieję, że coś wymyślę, bo zaczyna się robić poważnie..)

      1. pepsieliot 16 maja 2015 o 21:02

       zwykle koło 18 – 19, albo wcześniej, mnie się juź wieczorem nie chce jeść, piję herbatki

  18. B. 25 lipca 2015 o 10:44

   Hello Pepsi 😉 Ostatnio bardzo zainteresowały mnie dwie diety detoksykacyjno/rewitalizujące, szczególnie w kontekście choroby nowotworowej tj.post/dieta dr Ewy Dąbrowskiej i dieta/sposób odżywiania się wg.Dr Johna MCDougalla. Po poście dr E.D.ma nastąpić uleczenie , złagodzenie wielu dolegliwości, chronicznych chorób, potem należy przejść na sposób odżywiania bazujący na warzywach, owocach, pełnoziarnistych chlebach (przy dobrej tolerancji glutenu) zdrowych tłuszczach, zbożach, niewielkiej ilości nabiału. Dieta McDougalla o ile dobrze zrozumiałam to stały sposób odżywiania, również leczący wszelkie (tak twierdzi) dolegliwości od lżejszych typu trądzik, poprzez alergie na chorobach serca, cukrzycy i zaawans.nowotworach kończąc. Zaintrygował mnie przypadek jego pacjentki dr Ruth Heider wyleczonej z poważnego stadium choroby, jego planem żywieniowym. Dr Ruth obecnie jest na diecie raw , w czasie leczenia jednak bazowała też zgodnie z wytycznymi na gotowanych ryżu, batatach, owsiance, tonie warzyw i owoców. To chodząca reklama weganizmu. Tryska witalnością, pogodą ducha, jasnością umysłu, mega formą. Energię ciało ma tu czerpać ze zdrowych węglowodanów, jak najmniej przetworzonych, wyklucza się nabiał i mięso. Dieta kojarzy mi się trochę z wytycznymi w makrobiotyce z tym,że u McDougalla zdaje się należy unikać tłuszczu jak ognia, również tego z orzechów i uważanych za zdrowe olejów, tylko min.ilości i połączyć to z regularnym wysiłkiem sportowym.

   Droga Pepsi czy mogłabyś przebadać temat ww.sposobów na zdrowie ? Polegam na Twej przenikliwości, wiedzy, sceptyzmowi i otwartości w kwestii wszelkich diet jednocześnie. Nie wspomnę już, że nijak ww mają się np.do leczniczej diety dr Budwig gdzie bazą menu jest twaróg (nabiał!) zmiksowany z olejem lnianym (tłuszcz!) i do tego dużo zmielonych ziaren lnu (więcej tłuszczu!),,? Kobieta bzdur chyba nie wymyśliławymyśliła? jako naukowiec, z imponującymi licznymi przypadkami wyleczeń, kilkakrotnie nominowana do Nobla.

   Apeluję!;)Czy mogłabyś zrobić, przedstawić swego rodzaju ‚recenzję’;) ww.diet, wskazać, które uznajesz za sensowne, bardziej korzystne w leczeniu poważnych przypadków ? Wiem, że często przewija się tu wątek diety Gersona, ale mnie jej założenia, plan nie przekonują. Jak potrzeba Ci małej świty, pomocników by wyrobić się z wytycznymi diet itp bo dnia Ci nie starczy, to dla mnie przekombinowanie. Niemniej wierzę, że może być skuteczna.

   Ale proszę mogłabyś odnieść się do tych wspomnianych wyżej przeze mnie planów żywienia, leczenia jedzeniem ?
   Ściskam , regularnie podczytuję, i czekam zawsze na więcej;)

   1. pepsieliot 25 lipca 2015 o 16:45

    Kochana B. uderzyłaś w czuły punkt, bo już od dawna się zabieram za to, ale mam terminy w związku z książką, którą piszę na zamówienie wydawcy. Co do MCDougalla to przecież nic innego tylko moja 811, więc na ten temat znajdziesz masę na moim blogu, pod hasłem cukier, tłuszcze, węgle, Graham, 811, łodewer. Co do Budwigowej, to ona opracowała swoją metodę leczenia raka, a ser twaróg chudy jest po to, aby dostarczyć organizmowi siarki, bardzo potrzebenj w leczeniu raka i generalnie potrzebenj. Najmniej wiem o diecie Dąbrowskiej, bo jak słyszę post, to już robi mi się słabo, ale należy pamiętać o tym, ze post jest jedną z najpotężniejszych broni oczyszczających organizm. Ja tylko uważam, ze wystarczy codziennie pościć kilkanaście godzin, czyli zalecam post przerywany, a inni naturopaci potrafią dostrzec zalety długotrwałegho postu. Jedno jest pewne,aby wejść na długi post, trzeba wczesni9ej dobrze odzywić szlaki metaboliczne, bo będzie bardzo poważna zwaŁKA, TUŻ po świetnym początku. Kochana B. bo ten świat jest taki, że mże dobrze działać różny sposób oidżywianai, oczywiście za wyjątkiem transów, fastfoodów i takich rafinad. Jest też jeszcze jedna rzecz, że coś działa, a potem nagle przestaje działąć, jak odżywka do włosów, czy krem, którą nalęzty zmioeniać. Wodę też. Poznaj siebie, a potem wejdź na dietę najlepszą dla siebie, a jak przestanie działąć prozdrowotnie to ją zmień, a nie upieraj się ambicjonalnie. takie są mniej wioęcej zasady

  19. B. 26 lipca 2015 o 22:50

   Dzięki Pepsie 😉 Nie wiedziałam, że to a’la McDougall, to teraz buszuję, surfuję po Twej 811 i szukam inspiracji nowych i wiedzy dietetycznej prozdrowotnej 😉
   W sumie dobrze prawisz, trzymać się czegoś tak długo jak się sprawdza. Ale czasem nam smakuje dobrze się czujemy, myślimy,że dieta wybitnie nam służy, a tu np wyniki krwi przeczą temu i bądź tu mądry.. A z tym nabiałem u dr.Budwig mam największy problem, ale jak koniecznej siarki nam ta pasta dostarcza też..to już patrzę przychylniej. Ps .też gdzieś na forum jakimś jeszcze przeczytałam, że jak Ci choróbsko po Budwigowej przejdzie, to przez 5lat trzeba się trzymać tej diety bo inaczej gad wróci giga mocny i dobija w kilka tygodni? Wtf za przeproszeniem? Droga Pepsie cos Ci o tym wiadomo ? Rozumiem nie opychać się transfoodem na wyzdrowieniu, ale do twarogu to już być tak dzień w dzień przywiązanym przez 5 lat bo jak nie to.. Hmm ciekawe czy dr Budwig stwierdziła sama ww czy to swego rodzaju urban legend? Oj będę czekać na Twój post ogarniający te liczne zawiłości, zagwostki itp Ściskam,
   B

  20. Gosialavenda 24 czerwca 2017 o 19:20

   Pepsi czy taki post przerywany nie sprawi tego, że szybko stracę mięśnie? Pewnie nie skoro go polecasz, no ale to jakby glodzenie się. Piszę..jakby..bo nie wiem.

   1. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 21:54

    Nie stracisz, nawet hormon wzrostu aktywujesz.

  21. koala 30 czerwca 2017 o 16:04

   Post przerywany od 11 do 18/19 i HCLF z racji candidy + twój shape shake na kolację. Schudnę? Bo oglądam sobie takiego dr Berg’a na yt i on twierdzi, że schudnięcię na poście przerywanym jest możliwe tylko i wyłącznie na diecie ketogenicznej, a high carb z racji wyrzutów insuliny zrobi coś zupełnie przeciwnego. A ja się świetnie na takim sposobie odżywiania czuję, candida zmalała na pewno 🙂

   1. Pepsi Eliot 30 czerwca 2017 o 23:14

    nieprawda, możesz jeść masę węglowodanów z owoców i warzyw, a nawet bio chleba, bio makaronu, jak będziesz jadła w krótkim oknie, a długo pościła codziennie schudniesz na bank, tyle, że nie wszystko można nazwać pożywieniem, ale o tym nie teraz

  22. Joanna Najdrowska-Ziółkowska 30 czerwca 2017 o 17:34

   Pepsi o co chodzi z tą woda z kranu. Zajmuje się badaniem wody z ujęć glebinowych m.in. czwartorzedowych. Pełne badanie zawiera ok. 50 parametrów. Woda nie jest chorowana, uzdatniania poprzez filtry które eliminują zbyt duża twardość mangan i żelazo Proszę napisz jakie szczególne zagrożenia może stwarzać taka woda. Bo do tej pory piłam ja w przeświadczeniu ze jest dobra

   1. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 14:31

    Zbytnie zmiękczanie wody nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.
    ”Dr. Eades insists that theentire Metabolic Syndrome is nothing but a manifestation of a magnesium deficiency. He says, “Why are so many people deficient in magnesium? Because there are no single foods that contain huge amounts of magnesium, and because there is no single food containing large amounts, there is no magnesium lobby. Look at calcium. Thanks to the dairy industry, we are constantly told that we need to get enough calcium, and we’re told right where we can get it. Milk and cheese. Same with vitamin C. The orange juice people never let us forget. Not so with magnesium, so no one really thinks of it. Another reason that many people are magnesium deficient is that they drink bottled water or softened water. In the old days everyone drank well water or water from streams, both of which contain large amounts of magnesium. Magnesium is removed when water is softened and it isn’t in large amounts in most of the bottled waters that are available.”
    http://drsircus.com/pain-relief/inflammation-and-systemic-stress/

  23. frankie 30 czerwca 2017 o 18:06

   pepsi mój ostatni posiłek zwykle ok 20 stej śniadanie ok 12 reszte zapijam wodą z cytryną, imbirem,miętą i snem jest ok????

   1. Pepsi Eliot 30 czerwca 2017 o 23:08

    nie, za późno ostatni, jedz w oknie 6, albo maksymalnie 6,5 godzinnym w takim razie

  24. frankie 30 czerwca 2017 o 18:13

   i pytanie co robić w momencie konieczności wstawiania implanta, czwórka(głupio byłoby bez;) efekt leczenia stomatologicznego lat 80 tych- jam jest rocznik 73, cudowny, żeby nie było:)….zwyczajowo dowalają ci po wkręceniu antybio profilaktycznie czy jest jakiś inny sposób, żeby zwalczyć ew. bakterie….wstrzymuję się z dycyzją tylko dlatego, że po raz drugi w tym roku będę musiała brać ten syf przez min 7 dni, a jak słyszę antybiotyk to mnie skręca potem pół roku biorę probiotyki, żeby odbudować florę…..ble….możę znasz jakiś inny sposób ???antybio jest tylko profilaktycznie w sumie hę??? uściski

  25. Natalia 1 lipca 2017 o 14:06

   Ja zaczęłam pic wodę utleniona i mam pytanie. Otóż mam
   Mieć robione zabiegi karboksyterapii w gabinecie kosmetycznym. Chodzi o pozbycie się rozstępów na udach. Takim specjalnym urządzeniem wstrzykuje się pod skore CO2 i dzięki temu ta skóra ma się zacząć „naprawiać”. Czy wodę utleniona i to CO 2 można stosować w tym samym czasie? Nie znam się na tym. Tzn woda utleniona rano a te zabiegi maja być późnym popołudniem

   1. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 14:32

    Nie ma związku przy takim odstępie czasowym.

  26. Gosia. 2 lipca 2017 o 13:33

   To w jakiej wodzie mam gotować?

   1. Pepsi Eliot 2 lipca 2017 o 18:07

    oligoceńskiej, źródlanej, dobrej, czystej

  27. Kropka 3 lipca 2017 o 17:36

   Potrzebuję waszej rady. Kilka dni temu zaczęła mnie swędzieć szyja i dekolt. Po kilku dniach wyskoczyły mi czerwone plamy, lekko spuchło i swędzi niemiłosiernie. Nie wiem co mnie uczuliło – ukąsiła mnie w rękę osa, ale to chyba nie to, bo już przed ugryzieniem swędziało i było czerwone. Smaruję to papką z sody, octem jabłkowym albo miodem z cynamonem ( wyczytałam w necie, że to na świąd) ale nie pomaga. Od 13 miesięcy jestem na AIP + łykam mnóstwo supli: zestaw witamin, vit D, C, magnez, probiotyki, glutamina, omega 3, enzymy trawienne, gla, vitex, maca, inositol, żeń szeń , kurkuma, tmg, Q10. I miesiąc temu robiłam pełną kurację 7pepas na robaki. Błagam pomocy! Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby nie swędziało.

   1. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 14:00

    Zrób sobie konkretny biorezonans.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *