Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 811 997
110 online
42 345 VIPy

A co jeśli jutro obudzisz się bez wspomnień?

Czyli pamięć wtórna w cholernym matriksie …

Niewiele jest rzeczy pewnych, a może wszystko jest pewne. Nie wiem. Wiem za to, że pewnym jest, że jeśli jakaś technologia jest wprowadzana do mainstreamu, to znaczy, że ona funkcjonuje od lat-wieków. Akademicka nauka to w znakomitej większości homonto założone na Twój umysł, bo nic nie jest takie jak powiedziano Ci, że jest. Ponieważ sam decydujesz jak jest pod warunkiem, że decydujesz w tu i teraz.

A robi się wszystko żebyś nie był, żebyś się bał i żebyś wierzył w świat w sposób, w jaki Ci się go podaje. Ostatnio nauka szumi o coraz to nowszych technikach kontroli technologii umysłem.

Zerknij na wpis o 7 patentach sczytywania umysłu.

Jeśli chcą nam to oddać jako rozrywkę, od jak dawna naprawdę nad tym pracują i co mają w zanadrzu?… No ale ja nie o tym…

Jak działa efekt Mandeli?

Efekt Mandeli to zjawisko, którego doświadczasz nawet jeśli o tym nie wiesz. Zjawisko to opiera się o to, że rzeczy, czy też sytuacje okazują się funkcjonować (i być rozpoznawane przez ogół) w sposób inny niż część społeczeństwa pamięta. Nazwa efektu wzięła się od nazwiska Nelsona Mandeli, którego śmierć wiele osób datuje na lata ’80, kiedy ten był nadal w więzieniu. Dziwnym trafem kolejna śmierć, ta „oficjalna”, nastąpiła w grudniu 2013 roku, mimo że wiele osób przysięga, że pamięta jak widziała jego pogrzeb w TV przeszło 3 dekady wcześniej.

Ostro?

Nie tak bardzo, chyba że uświadomimy sobie, że jednak różnią się najróżniejsze tytuły, czy też ikony, mimo że według twórców i wielu ludzi miały taką postać od zawsze (na przykład Sex and/in the City, ikona gry Monopoly, logo Volkswagena, tekst piosenki „we are the champions” i wiele wiele innych). A jeśli zbiorowo mamy świadomość takich rzeczy, możemy rozmawiać o nich onlajn i ogarniamy je, znaczy, że sprawa jest znacznie dalej, a my znamy zaledwie zalążek.

Czy to ważne?

I nie i tak. Nakręcanie się na matrix i wnikanie w niego generuje strach. Jasne, że Ci to pokażą, że dadzą znać co odcyganiają, bo dzięki temu wzbudzają twój strach, a ty zasilisz ich baterie-bateryjki.

Jeśli Ci o czymś mówią, znaczy, że mogą i że to już dla nich nieistotne, albo, że twoja energia jest im niezbędna. Szerszej publiczności przekazują to w najbezpieczniejszy sposób, ubogacając „najnowsze”, „inwencyjne” badania o to, co wiedzą od dawna.

W końcu ilu jest ludzi, którzy uważają „teorie spiskowe” za teorie po prostu? Do nich też trzeba jakoś dotrzeć.

Lata badań na myszach dowodzą, że naukowcy mogą osłabiać lub umacniać szczególne wspomnienia w mózgu lub nawet usunąć odziedziczone wspomnienia.

[donosi Guardian]

Naukowcy mają nadzieję, że to „nowe” odkrycie może być potencjalnie wykorzystane do pomocy osobom z zaburzeniami poznawczymi lub z zaburzeniami stresu pourazowego (poprzez usunięcie dramatycznych wspomnień).

Możemy użyć tego podejścia aby selektywnie manipulować tylko patologiczną pamięcią strachu, zachowując wszystkie inne adaptacyjne wspomnienia strachu, które są konieczne w naszym codziennym życiu. – powiedział Jun-Hyeong Cho, współautor badań z Uniwersytetu w Kalifornii.

Naukowcy użyli myszy do zbadania szlaków neuronowych pomiędzy obszarem migdałowym mózgu, odpowiedzialnym za wspomnienia komórkowe, a obszarem, który wytwarza konkretne dźwięki.

Zagrali serię dźwięków o niskim tonie, przeplatając je z wysokim tonem przerażającym myszy.

Możemy oznaczyć u nich (u myszy) konkretne szlaki neuronowe, które przenoszą pewne sygnały do ciała migdałowatego, dzięki czemu możemy zidentyfikować, które szlaki są naprawdę zmodyfikowane, gdy myszy uczą się bać wybranego dźwięku. To jest jak sieć telefonów, w której każda linia telefoniczna przekazuje pewne informacje do ciała migdałowego. – powiedział Cho.

Zespół odkrył, że można całkowicie usunąć wspomnienia stosując technikę zwaną optogenetyką, podczas gdy lekarstwa stosowane w celu załagodzenia, tudzież zobojętnienia, wspomnień działają tylko w pewnej mierze. Technika ta polega na wprowadzeniu wirusa do poszczególnych genów w neuronach mózgu u myszy, które uczestniczyły w badaniu o wysokiej częstotliwości dźwięku.

Podczas gdy wirus był wewnątrz komórek, geny spowodowały produkcję białek reagujących na światło pozwalając badaczom na kontrolowanie aktywności neuronów.

Biorąc myszy z przerażającymi wspomnieniami, zespół wyszczególnił neurony zaangażowane w sieć neuronów o wysokim tonie do niskiej częstotliwości światła, czyli metodę, która osłabia połączenia między nadajnikami neuronów mózgu.

To trwale wymazuje strach z pamięci. Nie widzimy żadnych nawrotów strachu – powiedział Cho Fakt, że możesz rozdzielić wspomnienia i manipulować nimi w przewidywany sposób jest niezwykły. – Sumantra Chattarji, ekspert w dziedzinie pamięci w Narodowym Centrum Nauk Biologicznych w Bangalore (Indie)

To było „niemożliwe” kilka lat temu

W innym badaniu z 2015 roku, naukowiec MIT stwierdził, że u zwierząt, u których rozwinęły się objawy PTSD w wyniku przewlekłego stresu i traumatycznych wydarzeń, serotonina wpływała pozytywnie na proces konsolidacji pamięci.

Gdy badacze zablokowali interakcje komórek ciała migdałowatego z serotoniną po traumie, zestresowane zwierzęta przestały wykazywać objawy PTSD, podczas gdy zablokowanie dopływu serotoniny u niezestresowanych zwierząt po traumie nie wykazało żadnych efektów.

Wcześniej już naukowiec MIT, wraz z zespołem z Japonii, obserwował jak wspomnienia tworzą się jednocześnie w hipokampie i korze mózgowej. Jak to zrobił? Obserwując jak odpowiadają na porażenie prądem. Innymi słowy, jeden jest obecny krótkoterminowo, a drugi znajduje się tam przez dłuższy czas.

Nie jest to jednak wiedza super nowa, boooo…

W latach 50. do 90. istniała seria programów kontroli umysłu CIA, włączając w to BLUEBIRD, ARTICHOKE, MKULTRA, MKSEARCH i MKNAOMI.

CIA próbowała usunąć i zmodyfikować wspomnienia poprzez podawanie obiektom badawczym narkotyków, wstrząsy elektryczne, dźwięki o wysokich tonach oraz poprzez inne techniki, co by tu dużo mówić, tortur.

Dr Ewen Cameron był wspierany przez CIA podczas projektu MKULTRA. Gość wykorzystał elektrody traktując nieświadomych pacjentów prądem. W latach 50. ta metoda tortur była nazywana „psychiczną jazdą”.

Po straszliwych wstrząsach elektrycznych podawano badanym leki aby przedłużyć czas ich snu. A trzeba Wam wiedzieć, że była to kwestia wielu dni.

Następnie Cameron poddał obiekty „badaniu dźwiękowemu”, w którym powtarzał tysiące razy pewne frazy z nadzieją na stworzenie ich nowych osobowości.

Pozew złożony w 2012 roku przez grupy weteranów przeciwko CIA i DOD odnosił się do metod Camerona.

Proces wykazał również, że dwaj badacze: dr Louis West i dr Jose Delgado, wspólnie pracujących w projekcie CIA MKULTRA 95, wykorzystali dwa protokoły: implanty mózgowe (stimoceiver – urządzenie pozwalające wpływać na fale mózgowe) i RHIC-EDOM, aby zaprogramować pamięć ofiar.

Zamiary:

Chcieli pogrzebać prawdziwe wspomnienia i wszczepić fałszywe, które nigdy tak naprawdę nie miały miejsca.

Ostatecznie CIA doszła do wniosku, że stres i brak snu mogą sprawić, że ludzie będą bardziej podatni uwierzyć w fałszywe wspomnienia

W 2015 roku neurobiolodzy we Francji wszczepili fałszywe wspomnienia do mózgów śpiących myszy. Użyli elektrod do bezpośredniego stymulowania i nagrywania aktywności komórek nerwowych.

Stworzyli sztuczne wspomnienia asocjacyjne, które utrzymywały się, podczas gdy myszy miały drzemkę. Następnie wpłynęły na ich zachowanie po obudzeniu się.

Naukowiec z MIT również osiągnął ten sam rezultat podczas podobnego eksperymentu na myszach w 2013 roku. Tymczasem japońscy naukowcy rozwinęli metodę wszczepiania fałszywych wizji w mózgi ludzi.

Udało im się zmienić sposób doświadczania życia i potencjalnie sposobu, w jaki myślą. Zmniejsza się różnica co do tego, co wie nauka tajna i jawna – czy też co do oczywistego świata lub świata tworzonego w tajemnicy przez wielkie umysły wojskowej inteligencji. Jeśli mówią nam takie rzeczy, to znak, że potrafią znacznie więcej.

Na zawsze Twój
Horry Porttier


Horry Porttier

Prawdopodobnie autor na stronie Pepsi Eliot, jednak nius pojawił się niespodziewanie i w sumie niewiadomo kto go napisał … Nie znamy Horrego Porttiera 


Źródło:

 • kingtimes.com/mainstream-science-now-resembling-cia-mind-control-programs-wipe-memories/

(Visited 3 377 times, 1 visits today)
Horry-Porttier Horry Porttier
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar DMM 23 września 2017 o 17:48

  Dzieje sie, dzieje. Albo wrecz przeciwnie! Dziekuje wszystkim autorom tego bloga, dzieki wam czuje sie troche mniej jak dziwolog. Od kilku lat powoli zaczelam zdawac sobie sprawe, ze cos tu nie gra. Ten blog bardzo otworzyl mi oczy i inne zmysly oraz uswiadomil, ze nie tylko ja tak mam. Wielka buzia!

  1. avatar Jarmush 23 września 2017 o 20:37

   <3

 2. avatar Jacek 24 września 2017 o 05:35

  Albo chcą żeby nasza” inteligencja:-) ” sama na to wpadła że niby tacy z nich potężni manipulatorzy…hm Zapewne tak ale człowiek po czasie wraca do świadomości tak czy inaczej nawet po wielkich dramatyczne czy ostrych jazdach.. Czego tu się bać. Potrafią wybić z toru tylko na chwilę, co prawda ciężko wrócić. Nieraz tylko dlatego że mamy świadomość tego co l”udzie“ pamietają -powiedzą… ( nie ma się czego bać.. Człowiek przez jakiś czas będzie rozchwiany ale, zawsze będzie pamiętać babcine nauki które teraz są w modzie…poprostu mieć na uwadze.
  A w chwilach wolnych wybiegac w przód lub w tył ot dla ćwiczeń

  1. avatar Jarmush 24 września 2017 o 07:31

   no ale poprzednich wcieleń nie pamiętamy

 3. avatar Carrie 24 września 2017 o 11:56

  Nie to, że przestraszam, ale podawano ostatnio informację, że już umieją przesłać dane z internetu prosto do mózgu. I to w kategorii cudu medycznego…

  Szpinak dla wszystkich 🙂

 4. avatar Ewa 24 września 2017 o 17:03

  Przez ostatnie 3 dni posłuchałam wywiadów z Maxem S. i on o „tym” też dużo mówił.Jakoś tak mi pesymizmem powiało po wysłuchaniu ich.No i czytanie Pepsi O oraz Ciebie Horry P-przywrócilo mi wiarę w to,że jednak od nas samych też „coś”zależy! Piona-cmok!

  1. avatar Jarmush 24 września 2017 o 17:17

   spoczko, wszystko od nas zależy <3

   1. avatar carolina 24 września 2017 o 17:36

    Ja podobnie naczytałam się Spiersa, Swerdlowa, wingmakers i nie wiem co tam jeszcze i od tygodnia nie śpię. zwyczajnie zaczęłam się bać, w nocy stany lękowe, jakieś jazdy. nawet jak śpię to wstaję niewyspana, bez energii.. także dałam z tym na luz, przestałam się wczytywać bo widzę że po prostu mnie to przerasta. jestem ciekawa, wiem że coś w tym jest, ale może to dla mnie za wcześnie na takie informacje. sama nie wiem.
    Poprzestaję na Pepsi, bo jej ufam i dalej na razie sama nie drążę:)
    buziaki

    1. avatar Jarmush 24 września 2017 o 20:11

     wszystko będzie dobrze, lovciam

    2. avatar Welld 30 września 2017 o 08:43

     A to bez sensu, bo nie warto się obciążać takimi rzeczami. Wybierasz sobie takie informacje, które obniżają twój komfort życia zamiast skupiać się na takich, które dają ci coś fizycznie wartościowego. Możesz obejrzeć jakiś horror, ale wszystko, co się w nim wydarzyło zostaw horrorowi i nie przekładaj tego na swoje życie. Dzięki temu pozostawiasz cały ciężar informacji samej informacji i bohaterom, którzy brali w tym udział, a ty tylko obserwujesz i cieszysz się, że to nie ciebie to spotkało 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TWOJA ODPORNOŚĆ

Greens & Fruits TiB masa dóbr minerałowo witaminowych

oraz wyciągi z ponad 50 owoców, warzyw i ziół

Witamina D3 z K2 w lepiej przyswajalnej formie do ssania

smak wiśniowy:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum