Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
207 310 577
103 online
32 624 VIPy

A co, jeśli twój cholesterol jednak jest za wysoki? Naturalne metody obniżania cholesterolu

Twoje ciało potrzebuje cholesterolu, więc z tym nie wygrasz

Jest konieczny przede wszystkim dla żółci, dla hormonów, i dla witaminy D. Służy również jako budulec tkanek, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla tworzenia błon komórkowych i struktur komórkowych.

Ale są też tacy, którzy przesadzają dorabiając się bardzo wysokich zakresów. I oczywiście wiemy, że nie ma złego, ani dobrego cholesterolu, ale są różne jego cząstki i te duże są spoko, a te malutkie mogą wykończyć niejednego.

Nie mierzymy ile jest którego, ale możemy założyć, że jeśli jest wysoki, oraz gdy wysokie są trójglicerydy wówczas z pewnością trzeba zacząć w mądry, wiec naturalny sposób zbijać cholesterol. Mówi się też, że gdy trójglicerydy są wyższe niż cholesterol całkowity pędem idź badaj cukier i insulinę na czczo, bo to potężne zaproszenie do insulinooporności, a następnie ciągu dalszego.

Owszem wysoki poziom homocysteiny jest ważniejszym strategicznie markerem niż wysoki cholesterol, i jeszcze bardziej zaciąga delikwenta w kierunku udarów i zawałów. Jednak również wysoki poziom cholesterolu będzie miał i ma wpływ na choroby układu krążenia, zaburzenia poznawcze, kamienie żółciowe, i inne problemy zdrowotne.

Trójglicerydy we krwi pochodzą z tłuszczów spożywanych w żywności lub z innych źródeł energii. Niektórzy praktycy zdrowia naturalnego mają tendencję do zwracania znacznie większej uwagi na wysokie trójglicerydy niż nieco ponad normę poziom cholesterolu. Owszem nieco ponad normę tak, można zająć się ważniejszymi sprawami, jak poziom B12, kwasu foliowego i homocysteiny, aby cykl metylacji przebiegał jak najbardziej doskonale.

w didasklaiach

Homocysteina jest ci potrzebna i nie powinna spaść poniżej dolnego zakresu referencji labu.

Wysoki poziom cholesterolu i wysoki poziom trójglicerydów może prowadzić do zespołu metabolicznego. I to nie jest fajne pro zdrowotnie. Możesz zwrócić uwagę, czy nie rośniesz w pasie. U mężczyzn stosunek pasa do bioder nie powinien przekraczać 1.

Z tym wszystkim wiąże się oczywiście hipotetyczna lub realna cukrzyca, oraz wysokie ciśnienie krwi.

Aż mię przebiegł dreszcz znudzenia, że znowu muszę to napisać. Należy uwierzyć, albo po prostu spróbować, gdyż dieta dieta dieta, aktywność fizyczna, w tym klasyczne ćwiczenia sportowe, a co za tym idzie schudnięcie w pasie, odstawienie faj, oraz naturalne suplementy, minerały i witaminy, w tym antyzapalne antyoksydanty jak witamina C. (rządzi)

Dieta dzieli się na dwa rodzaje, które dziwnym trafem pomimo, że z ogromnego rozstrzału działa. Przynajmniej na krótką metę, bo przecież nikt nie wie, jak objadanie się tłuszczem na ketodiecie i przestawienie ciała ze spalania glukozy na spalanie tłuszczu ostatecznie zadziała po latach, po dekadach.

O keto diecie znajdziesz sporo na wielu blogach, też tutaj, ale miej na uwadze, że jest to dieta promująca dominację estrogenów u kobiet, więc przytomność nie zawadzi.

My pogadamy o roślinożerstwie i nie tylko

Naturopaci amerykańscy i kanadyjscy, co żeby móc leczyć ludzi dietą czmychnęli do Meksyku i tam pozakładali lecznice, utrzymują, że 3 miesiące dobrej diety roślinnej, w surowej lub/i na parze, wraz z zapewnieniem odpowiedniej ilości kwasów antyzapalnych, jest w stanie cofnąć konieczność operacji bajpasów już po 3 miesiącach. A wiemy, że takie bajpaski nie robi się raz na zawsze, tylko co dekadę mniej więcej sprawa wraca na wokandę. Podobnie jak z zębami leczonymi kanałowo. Przynajmniej, w tym drugim przypadku, trzeba je sprawdzić.

Kozieradka

Saponiny steroidowe znalezione w kozieradce pomagają zmniejszać produkcję cholesterolu w organizmie i spowolniają wchłanianie cholesterolu w jelitach. Ponadto, kozieradka podobno zmniejsza absorpcję triglicerydów z tłustych pokarmów. Tłustych tłustych, a nie pełnych Omegi 3, bo Omega 3 nie tylko obniża fibrynogen, upłynniając krew, ale także obniża poziom trójglicerydów. Kozieradkę porównują ze statynami.

Siemię lniane

Wiecie jak bardzo nie ufam zakładom produkcyjnym, które chcą tanim urządzeniem do wyciskania z miękkiego, wycisnąć olej z czegoś naprawdę twardego i nieporęcznego, jak ziarenka siemienia. Urządzenie do wyciskania oleju z siemienia bez rozgrzewania oleju, czyli bez tworzenia transów jest bardzo drogie, więc nie wszyscy producenci pędzą go kupować.

Z kolei pani Budwigowa wypromowała (w najlepszym znaczeniu tego słowa) kurację przeciwnowotworową z twarogiem i olejem lnianym, no to prasy poszły w ruch. Poza tym olej musi być przechowywany w zimnie, bo szybko jełczeje.

w didaskaliach

Dlatego jestem orędowniczką na co dzień i do 4 szklanki białka konopnego, Hemp protein wiadomo, że This is BIO, i jestem szczęśliwa, że nie muszę martwić się o transy i jełcze, (no i fitoestrogeny!) a zapewniam sobie idealną proporcję Omega 3 do 6. Wiec git.

Zielona herbata

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, to zielona herbata będzie jednym z najbardziej korzystnych napojów.

Zielona herbata hamuje utlenianie LDL, charakterystyczną cechą w utwardzaniu się cholesterolu i płytek tłuszczowych w tętnicach. Katechiny znalezione w zielonej herbacie zmniejszają też wchłanianie cholesterolu w jelitach.

Wreszcie, analiza 14 randomizowanych badań kontrolowanych otrzymała wspólny wniosek. Zielona herbata SKUTECZNIE działa w tym temacie.

Kurkuma

Wiadomo, że kurkumina i dla jelit, w tym poważnie dla jelit, i dla wątroby, i dla woreczka żółciowego, nic więc dziwnego, że również pomaga regulować poziom cholesterolu. Kurkumina w kurkumie minimalizuje wchłanianie cholesterolu w jelitach, zmniejsza produkcję cholesterolu w wątrobie, obniża poziom trójglicerydów, i zmniejsza poziom LDL przy jednoczesnym zmniejszaniu jego utleniania w tętnicach.

Gdy dodasz powiązania z obniżaniem poziomu insuliny rano na czczo, masz jasność, jak dobry ma wpływ na cały zespól metaboliczny ZM.

Imbir

Imbir również obniża poziom cholesterolu całkowitego i ciśnienie krwi u pacjentów z wysokim poziomem cholesterolu.

W różnych badaniach wyszło na jaw, że imbir znacznie podnosi aktywność cholesterolu wątrobowego-7α-hydroksylazy. Enzym ten ogranicza szybkość biosyntezy kwasów żółciowych, stymulując w ten sposób konwersję cholesterolu do kwasów żółciowych, co prowadzi do eliminacji cholesterolu z organizmu. Ponownie git.

Karczochy

Wiesz już, że karczochy są prozdrowotne dla trawienia. Dla jelit, wątroby i pęcherzyka żółciowego. No i dla serca.

Królewskie warzywo bogate w błonnik, białko i przeciwutleniacze. Smakuje też wyśmienicie, szczególnie serca karczochów. A przy okazji obniża poziom cholesterolu, więc siedzi w naszym temacie. W sumie nikt nie wie, jak to się dzieje, może dzięki flawonoidom w karczochach, tak czy siak zjedz sobie karczocha.

Można znaleźć toskańskie przepisy na carpaccio z surowego karczocha, owszem z oliwą surową bio, danie śródziemnomorskie, światowe, wyrafinowane smakowo i zdrowotnie. I wtedy trochę żałuję, że mię wkręciło w tę niskotłuszczową 811.

Fikaj

No dobrze, wiadomo, że gdy się dzieje nie dobrze, nie namawiam od razu do biegajżesz, wcześniej zrzuć c0ś z brzucha i zbadaj się kardiologicznie.

I chociaż na dziś dzień nadal nie ma standardu o optymalnym trybie, częstotliwości, intensywności, i czasu trwania ćwiczeń, aby obniżyć poziom cholesterolu. Ustalono jednak, że wymagane wydatki energetyczne, które zasługują na wzrost pożądanego cholesterolu wynoszą 1100 kcal.

To nie tak mało wiedząc, że

 • Szybki spacer 25 minut, to spalenie 200 kcal
 • Bieganie 30 minut, 280
 • Luzacko na rowerze 30 minut, 200
 • Eliptyczny trening maszynowy 30 minut, 400
 • Pływanie, powolne „bieżniowanie” 30 minut, zaledwie 150

Ale

Ćwiczenia zwiększają również zdolność mięśni szkieletowych do wykorzystania tłuszczów zamiast glikogenów, zmniejszając w ten sposób ilość tłuszczów we krwi. Wpływa to także na pewne działania enzymatyczne niezbędne do usuwania cholesterolu z układu krążenia.

Waga wiadomo, ma być adekwatna do masy mięśniowej i kostnej. A tłuszczu tylko tyle ile musi być

Fajki

Nie chce mi się o tym gadać. Wiadomo, że kończysz z darciem.

L-karnityna

L-karnityna jest popularnym suplementem dla odchudzających się ze względu na rolę w metabolizmie energetycznym i produkcji energii. Naturalnie występuje w organizmie, ale może być również traktowana jako suplement diety. Szczególnie, gdy jesteś wege typu frytki z napojem sodowym.

L-karnityna obniża też poziom trójglicerydów i to sprawnie.

Błonnik

Zaledwie 5-10 gramów rozpuszczalnego błonnika dziennie może pomóc obniżyć poziom LDL o 5%. Wyobraź sobie jak się sprawa poprawia, gdy jesteś na mądrej diecie roślinnej.

Jabłka i bataty

Świetny pomysł z wielu powodów.

Niacyna

Niacyna, znana również jako witamina B3, ma wiele zalet, w tym obniżania poziomu cholesterolu.Może zastępować statyny, co wynika z badań.

Ale jest jedna mina z niacyną, wywołuje flesza. Dlatego, gdy nie lubisz flesza, albo nigdy nie brałaś niacyny, a chcesz sprawdzić jaką masz reakcję na niacynę, podziel dawkę na kilka mniejszych i bierz w ciągu dnia. Nawet, gdy otrzymujesz B3 w kompleksie witaminowym B, też podziel zawartość kapsułki.

w didaskaliach

Postać witaminy B3 Nikotynamid NIE WYWOŁUJE flesza, a przy okazji przypominam, że przy przeroście drożdżaków Candida nikotynamid sprawdza się bardzo dobrze.

Witamina B3 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania tłuszczów i cukrów w organizmie.

Berberyna

Berberyna jest alkaloidem wyizolowanym z kilku tradycyjnych chińskich ziół. Stosuje się ją na wiele przypadłości, jak grzybice, biegunkę, podrażnienie oczu, też do obniżania wysokiego poziomu cukru we krwi, co często związane jest z wysokim poziomem cholesterolu.

Pomaga regulować poziom cholesterolu poprzez wpływ na kinazę białkową aktywowaną amp (AMPK), enzym, który bierze udział w produkcji energii i wydatkach organizmu.

Według licznych badań Berberyna może wspierać pacjentów z arytmią, nadciśnieniem tętniczym, i innymi chorobami układu krążenia.

uwaga

Ale Berberyna to silny ziołowy lek i nie powinno się jej brać nonszalancko. Najlepiej pod okiem zielarza naturopaty i KRÓTKO

Omega 3

Odwrócony transport cholesterolu, który ma miejsce podczas ćwiczeń, może się również zdarzyć wraz z przyjmowaniem kwasów tłuszczowych omega-3. Czyli niezbędnych, antyzapalnych, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Poprzez suplementację i spożycie pokarmów bogatych w kwasy Omega-3 nadmiar cholesterolu usuwany jest z organizmu (przez stolec, i żółć)

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, takie jak EPA i DHA, chronią tętnice i serce, promując rozpad białek wiążących tłuszcz. Zmniejszają również syntezę LDL i stymulują klirens trójglicerydów we krwi. Więc wypas.

Witamina K2

To co, na tym blogu możesz przeczytać o witaminie D3 i protokole z witaminą K2 jest obszerne i pełne. Przypomnę tylko, że choć K2 jest najbardziej znana z poruszania się wapnia w organizmie, ostatnie badania sugerują, że witamina ta jest również w stanie chronić tętnice i naczynia krwionośne.

Badanie rotterdamskie, dziesięcioletnia obserwacja z udziałem ponad 4800 osób w wieku 55 lat i starszych, wykazało, że osoby z najwyższym spożyciem witaminy K2 miały niższe wartości cholesterolu całkowitego i wyższy poziom cholesterolu HDL chroniącego serce. Osoby te mają również 57% mniejsze ryzyko zgonu z powodu chorób serca.

owocek


 • www.gallbladderattack.com/how-to-lower-cholesterol-naturally/
 • Kritchevsky, D., Tepper, S. A., & Klurfeld, D.M. (1984). Wpływ pektyny i celulozy na powstawanie i regresję kamieni żółciowych u chomików. Experientia, 40(4), 350-351.
 • Alizadeh-Navaei, R., Roozbeh, F., Saravi, M., Pouramir, M., Jalali, F., & Moghadamnia, A. A. (2008). Badanie wpływu imbiru na poziom lipidów. Podwójnie ślepej próby kontrolowane badanie kliniczne. Saudi Med J, 29(9), 1280-4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18813412
 • Bursill, C. A., Abbey, M., & Roach, P. D. (2007). Ekstrakt z zielonej herbaty obniża poziom cholesterolu w osoczu, hamując syntezę cholesterolu i wyregulacyjnie receptora LDL u królika karmionego cholesterolem. Miażdżyca, 193(1), 86-93. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16970948
 • Yang, T. T.C., & Koo, M. W. L. (2000). Hamujący wpływ chińskiej zielonej herbaty na utlenianie LDL wywołane przez komórki śródbłonka. Miażdżyca, 148(1), 67-73. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10580172
 • Zhang, Y., Chen, L. F., Feng, C., Wu, W. L., & Yan, X. W. (2015). ASSA14-13-01 Zaburzenia LDL wywołane paleniem papierosów są częściowo odwracalne po zaprzestaniu palenia. https://heart.bmj.com/content/101/Suppl_1/A40.2
 • Brown, L., Rosner, B., Willett, W. W., & Sacks, F.M. (1999). Obniżające poziom cholesterolu działanie błonnika pokarmowego: metaanaliza. Amerykańskie czasopismo żywienia klinicznego, 69(1), 30-42. https://academic.oup.com/ajcn/article/69/1/30/4694117
 • Doggrell, S. A. (2005). Berberyna-nowe podejście do obniżania poziomu cholesterolu: KONG W, WEI J, ABIDI P et al.: Berberyna jest nowatorski lek obniżający poziom cholesterolu pracy poprzez unikalny mechanizm odrębny od statyn. Med. Med.(2005) 12: 1344-1351. Opinia biegłego w sprawie badanych narkotyków, 14(5), 683-685. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15926873
 • Orer, G. E., & Guzel, N. A. (2014). Wpływ ostrej suplementacji l-karnityny na wytrzymałość sportowców. Journal of Strength & Conditioning Research, 28(2), 514-519. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24263659
 • Pooyandjoo, M., Nouhi, M., Shab‐Bidar, S., Djafarian, K., & Olyaeemanesh, A. (2016). Wpływ (L‐) karnityny na odchudzanie u dorosłych: przegląd systematyczny i metaanaliza randomizowanych kontrolowanych badań. Oceny otyłości, 17(10), 970-976. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27335245
 • Al Rajabi, A., Castro, G. S., da Silva, R. P., Nelson, R.C., Thiesen, A., Vannucchi, H., … & Jacobs, R. L. (2013). Suplementacja choliny chroni przed uszkodzeniem wątroby poprzez normalizację metabolizmu cholesterolu u myszy pemt/Ldlr nokaut karmione dietą wysokotłuszczową. Dziennik żywienia, 144(3), 252-257. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24368431
 • Zheng, X. X., Xu, Y. L., Li, S. H., Liu, X. X., Hui, R., & Huang, X. H. (2011). Spożycie zielonej herbaty obniża na czczo surowicy całkowitej i cholesterolu LDL u dorosłych: metaanaliza 14 randomizowanych badań kontrolowanych. Amerykańskie czasopismo żywienia klinicznego, 94(2), 601-610. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21715508
 • Sharma, M. S., & Choudhary, P. R. (2014). Hiplipidemiczne działanie nasion kozieradki i jego porównanie z atorwastatyną na eksperymentalnie wywołaną hiperlipidemię. J Coll Lekarze Surg Pak, 24(8), 539-42. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25149829
 • Belguith-Hadriche, O., Bouaziz, M., Jamoussi, K., El Feki, A., Sayadi, S., & Makni-Ayedi, F. (2010). Działanie obniżające stężenie lipidów i działanie przeciwutleniające ekstraktu z octanu etylu z nasion kozieradki u szczurów o wysokim poziomie cholesterolu. Czasopismo chemii rolniczej i spożywczej, 58(4), 2116-2122. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20108903
 • Pizzini, A., Lunger, L., Demetz, E., Hilbe, R., Weiss, G., Ebenbichler, C., & Tancevski, I. (2017). Rola kwasów tłuszczowych omega-3 w transporcie odwróconego cholesterolu: Przegląd. Składniki odżywcze, 9(10), 1099. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5691715/
 • Saxena, S., & Katare, C. (2014). Ocena preparatu siemienia lnianego jako potencjalnego środka terapeutycznego w łagodzeniu dyslipidemii. Biomed J, 37(6), 386-90. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25163498
 • Murad, S., Niaz, K., & Aslam, H. (2018). Wpływ imbiru na LDL-C, cholesterolu całkowitego i masy ciała. Clin Med Biochem, 4(140), 2471-2663.Pizzini, A., Lunger, L., Demetz, E., Hilbe, R., Weiss, G., Ebenbichler, C., & Tancevski, I. (2017). Rola kwasów tłuszczowych omega-3 w transporcie odwróconego cholesterolu: Przegląd. Składniki odżywcze, 9(10), 1099.

(Visited 3 064 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Ewelina2 5 lipca 2021 o 13:11

  Pepsi czy sklep jest zamknięty? Od dwóch dni nie można się dodzwonić.

  1. Pepsi Eliot 5 lipca 2021 o 14:52

   sobotę i w niedzielę zawsze jest zamknięty, pracują w poniedziałek – piątek od 8 -16, a oczywiście przez Internet można zamawiać 24 godziny na dobę <3

   1. Ewelina2 5 lipca 2021 o 15:50

    Tak wiem że sobota i niedziela jest nieczynny, chodziło mi o piątek sorki. Przez Internet nie ma opcji z płatnością przy odbiorze A jestem w PL i nie mam innej opcji, potrzebuję większą ilość. Jutro spróbuję jeszcze raz.

    1. Pepsi Eliot 5 lipca 2021 o 20:41

     w piątek przyjechała ogromna dostawa, może wszyscy mieli urwanie głowy, przepraszamy w każdym razie <3

 2. gość_na_dzis 9 lipca 2021 o 07:24

  Co z genetycznym uwarunkowaniem do hipercholesterolemii? Łykać statyny?

  1. Pepsi Eliot 9 lipca 2021 o 20:01

   całe życie? A próbowałeś diety?

  2. Daria 10 sierpnia 2021 o 18:21

   Prawidłowy cholesterol to 230 plus wiek. I nie bójcie się go bo on jest potrzebny. 300 też nie jest źle.
   A na pewno tragicznie źle jest 200.
   A Ci .którzy piszą o cholesterolu to siedzą w kieszeni farmacji.

   1. Pepsi Eliot 11 sierpnia 2021 o 10:05

    Nie nie nie. Dariooooo, to nie jest takie prosteeeeeee, a o utlenionym cholesterolu słyszałaś? A o trójglicerydach?

 3. Sandra 25 września 2021 o 20:20

  Czyli jaki max poziom cholesterolu jest prawidłowy? Przy trójglicerydach w normie.

  1. Pepsi Eliot 25 września 2021 o 21:08

   Najlepiej jednak jeśli jest w normie. Dlatego, że wciąż nie bada się cholesterolu „małe cząstki” , a to badanie mogłoby być w cenie badania moczu. Dategp nie wiemy ile takiego cholesterolu bardzo szkodliwego zawiera się w tym tak zwanym złym. Z pewnością jest w trójglicerydach, o czym pisałam kiedyś.

   1. Sandra 26 września 2021 o 07:43

    Dziękuję ? Co może być przyczyną tego że mimo diety i 4 szklanek cholesterol nie spada ? Trójglicerydy spadły do 80 (były 180) a cholesterol jest jeszcze większy bo 246 a był 220 ?

    1. Pepsi Eliot 26 września 2021 o 10:06

     Alternatywni powiedzieliby, że będziesz żyć wiecznie, bo to idealny cholesterol, przy takich trójglicerydach. A ile masz HDL w stosunku do LDL?

     1. Sandra 26 września 2021 o 14:37

      HDL 50
      nie-HDL 196
      LDL 179

     2. Pepsi Eliot 26 września 2021 o 14:49

      Zrób kurację Omega 3 TiB, jaki masz poziom 25(OH)D?

     3. Sandra 26 września 2021 o 16:54

      Ok omega 3 już w koszyku ?
      D3 poziom 45 wiem mało… ale suplementuje 5000 j.

     4. Pepsi Eliot 26 września 2021 o 17:17

      teraz przez zimę przez miesiąc podwyższ do 3 D3TiB i 2 D3+K2 TiB , jak skończysz swoje i potem zmniejsz o połowę czyli zejdź do tego co bierzesz teraz, no i magnez. Rób 4 szklanki. nawadniaj się nimi, dotleniaj komórki, <3

 4. Tara21 26 września 2021 o 16:02

  Niedawno zrobiłam badania : cholesterol całkowity 253, HDL 58, LDL 180, trójglicerydy 77 , homocysteina 12, wit.D3 30, glukoza 75. Kupiłam u Ciebie w sklepie Green&Fruit ( stosuję już od kilku lat jesienią i nie choruję ), Omrga 3, Wit. D3+K2 ( pod język), cynk i oczywiście stosuję 4 szklanki. Co i jak zażywać aby te wyniki poprawić ?

  1. Pepsi Eliot 26 września 2021 o 17:24

   Kurację Folianami, po 1 do śniadania. 2 D3+K2 te co masz, i do tego jeszcze 3 witaminy D3 TiB solo przez miesiąc.

  2. Przemko :-) 26 września 2021 o 20:06

   Zwróć również uwagę na dietę.
   Przykłady.
   Zupełnie inaczej zachowuje się cholesterol gdy zjadasz chleb z masłem. A zupełnie inaczej gdy robisz z tego chleba grzanki na maśle. i na dodatek jeszcze trochę przypalisz.
   Zupełnie inaczej gdy dodajesz odrobinę masła do jajka na miękko. A zupełnie inaczej gdy smażysz jajka sadzone bądź jajecznicę na maśle. I znowu się przypali.
   Oczywiście nie wiem na jakiej jesteś diecie. Ale najgorszy jest cholesterol utleniony. Spalanie równa się utlenianie.

 5. Paula 27 października 2021 o 09:21

  Hej ja tez po badaniach, mogę prosić o radę co polepszyć i jaką dawkę d3 zastosować? Cholesterol 212, HDL 92, LDL110, trójglicerydy 51. Wit d3 tylko 18?

  1. Pepsi Eliot 27 października 2021 o 19:16

   2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3934-witamina-d3k2-60kaps-tib–5905344040796.html po śniadaniu plus 3 kapsułki D3 TiB solo https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html, do tego 1 Omega 3. No i jeśli nie bierzesz magnezu to 2 kapsułki Cytrynianu magnezu TiB

 6. aleanulka 18 sierpnia 2022 o 02:37

  Pepsiu, załamka!!! Niby ja jestem ta chorowita, zawsze złe wyniki morfologii, a teraz małżonek zrobił badania i dramat! Cholesterol całkowityt 368, HDL 57, LDL 265, trójglicerydy 226. A już było lepiej, ułożyłam mu dietę, odstawił cukier, mocno ograniczył „złe” tłuszcze i wyniki, zawsze kiepskie, poprawiły się. Idzie tą ścieżką, dba o ruch, a tu – bum! Gorzej niż zwykle… . Co robić!!?? Poradź, kochana!

  1. Pepsi Eliot 18 sierpnia 2022 o 09:15

   Daj przykład jakiegoś jednego dnia, co je? Jaki ma poziom cukru i insuliny na czczo? Czy je gotowane warzywa? Czy łączy gotowane warzywa z tłuszczem? Czy ma nadwagę? Czy ma otyłość brzuszną?

 7. aleanulka 19 sierpnia 2022 o 02:50

  Glukoza na czczo 90. Przeciętnie śniadanie to banan i zielona herbata z cytryną, w pracy sałatka z pomidorów z cebula i oliwką z oliwek. Do tego kanapka z razowego chleba z serem, wędliną i sałatą. Gotowanego prawie nie je, raz, dwa w tygodniu – kasza, jakiś kotlet (teściowa mu robi, ja mięsiwa nie dotknę, brrr ) . Sporo oleju z czarnuszki, oliwki z oliwek, rzepakowego tłoczonego na zimno. kanapki tylko z razowego, z oliwką. Czasem ciasto, lody, ale słodycze bardzo, bardzo ograniczył. Miód, jajka, masło orzechowe (100% orzechów, nie jakieś udawane… ). Rusza się dużo, szczuplutki jest, choć 55 latek już ma. Wiesz, kiedy po raz pierwszy wyszedł mu ten duży cholesterol, kazałam zmienić dietę – i zmienił, choć chudy był. Trójglicerydy spadły, cholesterol też . A teraz, nagle, jest gorzej niż kiedykolwiek… .

  1. aleanulka 21 sierpnia 2022 o 01:29

   I jak mu pomóc? Bez leków… . Pepsisiu?

   1. Pepsi Eliot 21 sierpnia 2022 o 02:38

    wędlin i oleju rzepakowego nie może jeść, to trucizna

    A co do cholesterolu: czy ostatnio zeszczuplał? Jaka insulina na czczo?

    1. aleanulka 22 sierpnia 2022 o 01:51

     Waga cały czas taka sama, szczupak z niego. Insulinę sprawdzimy.

 8. Iza 1 października 2022 o 11:40

  Cholesterol uwarunkowany genetycznie , ciagle walczę z lekarzami , żeby nie brać statyn, ale ciągle straszą, co przy nerwicy mie ułatwia życia 🙁
  Cholesterol calkowity 328, HDL 71, trójglicerydy 43, LDL 248,40.
  Proszę o radę , którymi suplementami się z tym rozprawić , gdyż dochtore straszą , ze nie mam szans na naturalne obniżenie

  1. Pepsi Eliot 1 października 2022 o 14:03

   we wpisie masz sporo podpowiedzi, trzeba by spróbować, dobrze, że trójglicerydy niskie. Omega 3 TiB, owszem tłuszcze niezbędne antyzapalne, ale to działa. Ważne, abyś zbadała B12, kwas foliowy i homocysteinę, bo to marker jeszcze bardziej istotny niż cholesterol, co nie znaczy, że masz nie pracować nad obniżeniem swojego. https://www.pepsieliot.com/homocysteina-glowny-marker-rozwoju-powaznej-choroby-i-dlugowiecznosci/
   Olej z nasion ogórecznika podobno tez pomaga

   1. Iza 1 października 2022 o 17:31

    Dziękuję Ci za odpowiedź, jestem wdzięczna . Zbadam , co podpowiedziałaś i próbuję dalej

    1. Pepsi Eliot 1 października 2022 o 20:30

     zdrówka

 9. Anet 15 listopada 2022 o 19:50

  Jak mogę obniżyć LDL i podwyższyć HDL bez starym .? Jestem obciążony dziedzicznie ,dziadek zawał serca, ojciec też . Moje wyniki cholesterol calkowity 192 ,nie -HDL 152, HDL 40, LDL 125, Trójglicerydy 137.Lekarz uznał ze HDL i LDL wskazują na ryzyko .

  1. Pepsi Eliot 16 listopada 2022 o 05:35

   A próbujesz działać dietą? Omega 3? Tłuste dzikie, lub hodowlane organiczne ryby? Jaki masz poziom B12, kwasu foliowego i HOMOCYSTEINY? ten marker jest niezwykle ważny w stanach zapalnych tętnic.

 10. Anet 18 listopada 2022 o 16:34

  Badanie zrobione homocysteina 11,50 , witamina B12 444 , kwas foliowy 9,82 , kupiłem omega 3 na te wyniki HDL i LDH , czy dawka 3000 będzie odpowiednia ? Kupiłem tez monolipid k z bergamotka i monoklonalne ale takie opinie są o tej monokolinie ze już nie wiem czy brać . Nigdy się nie leczyłem i jestem zielony w tym temacie .

  1. Pepsi Eliot 18 listopada 2022 o 17:13

   kupuj nasze suplementy, są bardzo dobre. Teraz kuracja 1 foliany TiB (1 opakowanie) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html
   3 razy po 1 Omega 3 i zobaczymy za 2 miesiące

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam NAJWYŻSZEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum