logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
86 199 780
296 online
31 590 VIPy
Reklama

 

OCZYŚĆ SIĘ SKUTECZNIE
4 GREENS This is BIO 


a najlepiej KURACJĄ 4 SZKLANEK

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

A co do TSH to mam się nie przejmować jego wahaniami w górę?

Czyli kontrowersje, oraz reportażyk o cudzie w Orvieto.

A więc badanie TSH?

Ogólnie:

Rolą hormonu TSH (tyreotropiny wydzielanej przez przysadkę mózgową i wpływającą na pracę gruczołu tarczowego) jest stymulacja tarczycy do wydzielania jej własnych hormonów, czyli trójjodotyroniny (w skrócie T3) oraz tyroksyny (T4). Jeżeli masz objawy niedoczynności lub nadczynności tarczycy, powinnaś oczywiście zbadać te hormony. I jeszcze na wszelki wypadek przeciwciała tarczycowe i zrobić USG tarczycy. Oczywiście zaburzenia w produkcji TSH mogą świadczyć o chorobie tarczycy i to są raczej fakty.  W przypadku jego niedoboru przyczyną bywa choroba Gravesa – Basedowa, w sytuacji nadprodukcji – zapalenie tarczycy – choroba Hashimoto, nie są to natomiast jedyne możliwości.

Przy czym o wiele częstszym niedomaganiem jest niedoczynność tarczycy niż nadczynność.

Ogólnie przyjęta norma TSH to 0,23–4,0 µU/ml

I tu zaczynają się schody, gdyż naturopaci zajmujący się tymi sprawami twierdzą, że już przekroczenie poziomu 2 (niektórzy bardziej liberalni dopuszczają 2,2) to z pewnością niedoczynność.

Ogólnie przyjęte normy FT3 i FT4

FT3: 4,0–7,8 pmol/l (stężenie całkowite T3: 1,3–3,1 nmol/l)
FT4: 11,8–24,6 pmol/l (stężenie całkowite 58–154 nmol/l)

I tu też zaczynają się schody, gdyż naturopaci zajmujący się tymi sprawami twierdzą, że FT3 i FT4 powinno siedzieć w 1/3 od górnego poziomu normy.

TU KUPISZ OMEGA 3 TiB, zero transów i metali ciężkich, potężne stężenie kwasów EPA DEHA

Co oznacza zbyt wysokie lub zbyt niskie stężenie hormonów tarczycy?

FT3 i FT4 poniżej normy to wynik związany z niedoczynnością tarczycy, które z dużym prawdopodobieństwem oznacza zapalenie typu Hashimoto. Niedoczynność tarczycy daje różne objawy. Spowolniony metabolizm sprzyja zaparciom i robieniu masy tłuszczowej. Ponadto, powoduje szybkie męczenie się, osłabienie, senność, marznięcie, zaburzenia cyklu miesiączkowego …

Jeśli stężenie FT3 i FT4 jest powyżej normy, to stan związany będzie z nadczynnością gruczołu tarczowego. Przyczyną może okazać się choroba Gravesa – Basedowa lub np. obecność toksycznego wola guzkowego. Objawy nadczynności tarczycy są odwrotne do tych, które występują przy jej niedoczynności. Metabolizm działa na przyspieszonych obrotach, apetyt rośnie, ale waga spada, może pojawić się częstsze oddawanie stolca. Ponadto, serce bije szybciej, pojawia się pobudzenie, niepokój, bezsenność, nadmierna potliwość. Cykl miesiączkowy w tym przypadku także bywa rozregulowany.

Oczywiście w żadnym razie nie należy bagatelizować problemu!

Natychmiast musiałam przywitać się z kłamcą, jeszcze niczego nie przeczuwając w Orvieto

Ale

I tutaj potężna kontrowersja, nie tylko w stosunku do opinii dochtore, ale też znachore:

A co do TSH to mam się nie przejmować jego wahaniami w górę? 

Według doktora D. Brownsteina podwyższone stężenie TSH (5-30mU/l) powraca do normalnego poziomu po yyy … 6 miesiącach terapii jodem.

Hormon TSG reguluje pracę symportera sodowo-jodowego, który pośredniczy w wychwycie jodu przez gruczoł tarczycowy. U niektórych osób z niedoborem jodu stężenie TSH zwiększa się właśnie po to, by pobudzić aktywność wspomnianego symportera. Jest sporo w tym temacie, ale czytaj całość wraz z komentarzami.

Dlaczego ludziom tak nagminnie brakuje jodu? Ponieważ normy spożycia jodu są około 30 krotnie zaniżone.

łaziłam po uliczkach Orvieto całkiem nieświadoma co mnie za chwilę spotka

znowu przysiadłam nadal na nieświadomce

i dalej łaziłam, wciąż w malignie poznawczej

to było właściwie tuż przed …

włosy już coś przeczuwały

Ale przypominam:

Jedna kropla jodyny bądź płynu Lugola zawiera około 0,4 mg jodu.

Osoby u których podejrzewa się chorobę Hashimoto muszą delikatnie obchodzić się z jodem, bowiem ryzykują przyspieszenie choroby, chociaż i tak powinni rozważyć, czy zyski nie przekroczą strat.

Płyn Lugola przez skórę może być bardzo dobrym rozwiązaniem i bezpiecznym! Plama na nadgarstku 3 cm i ponawianie suplementacji, gdy poprzednia plama znika.

Powinno się zacząć od bardzo małych dawek, aby uniknąć silnej reakcji alergicznej w przypadku osób uczulonych na jod.

Niestety wiele osób (mniej więcej 1 na 10) źle zareaguje na jod przyjęty doustnie, dlatego suplementacja  przezskórna jest świetnym rozwiązaniem.

Aż tu nagle wyłoniło się TO !!! W jednej sekundzie doznałam syndromu Stendhala, febra i te rzeczy 

Z wiki
Syndrom Stendhala to rodzaj zaburzenia somatoformicznego, przejawiającego się przyśpieszonym biciem serca, zawrotami głowy, dezorientacją, a nawet halucynacjami powstającymi u niektórych osób na widok wspaniałości, dzieł sztuki i zabytków zgromadzonych na małej przestrzeni.

W 1263 roku, podczas mszy w kościele w Bolsenie (właśnie w pobliżu Orvieto), z trzymanej przez księdza hostii na płótno i posadzkę popłynęła krew. Aby upamiętnić to wydarzenie, rozpoczęto budowę katedry w Orvieto, a do kalendarza świąt chrześcijańskich włączono Boże Ciało (zawsze 60 dni po Wielkanocy).

Budowa orvietańskiej katedry (z włoska duomo) trwała yyy … 300 lat i mówi się, że jest to najwspanialsza katedra w całych Włoszech. Faktycznie dostałam febry.

I nie zamierzam dziś nawijać o Reptilianach, Watykanie, Bankierach, Iluminatich, gdyż właśnie dostałam obuchem nieskończonego piękna, jak Stendhal po wizycie we Florencji.

Widzisz tego białego, ups, czarnego kruka? To kruk.

Nie jest pewne, kto ją zaprojektował

Ale fasadę, złożoną z poziomych warstw trawertynu i bazaltu, opracował Lorenzo Maitani i to mi w sumie wystarczy

Następnie nieczuła na prośby mężusia skradłam skuter i popędziłam w toskańską dal …

owocek:)

(Visited 8 678 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. barbel 20 października 2017 o 09:56

  Syndrom Stendhala to rodzaj zaburzenia somatoformicznego, przejawiającego się przyśpieszonym biciem serca, zawrotami głowy, dezorientacją, a nawet halucynacjami powstającymi u niektórych osób na widok wspaniałości, dzieł sztuki i zabytków zgromadzonych na małej przestrzeni.

  o to wiem co mi dolega chronicznie 🙂

  1. Pepsi Eliot 20 października 2017 o 09:57

   <3

 2. Aneta Klotz 20 października 2017 o 10:45

  Niby mam małą tarczycę , oczywiście dostałam 25eutyrox.(stwierdzone bo USG i po badaniach kilu parametrów tarczycy) Już wcześniej słyszałam o lugoli ale jak zrobię krople lugoli to tydzień chodzę….i próbował na nadgarstku, łokciu i tułowiu..i to samo. 🙁

  1. Pepsi Eliot 21 października 2017 o 12:46

   no to po tygodniu, robisz następną

 3. ToBe 20 października 2017 o 11:34

  A co robić jezeli TSH za duze (5,4) (badania robione po/w czasie ogromnego stresu, czy to ma znaczenie??), FT3, FT4 w normie… guzy spore? Alopacja sciga z nozem…

 4. pina-pl 20 października 2017 o 13:24

  Czekaj czekaj, a tak nie w temacie kupując wełniany płaszcz z domieszką kaszmiru, to krzywdzę zwierzęta czy nie? Czy jak?

  1. carolina 20 października 2017 o 15:50

   Kozy są wyczesywane metalowym grzebieniem. Nie są golone. Chodzi o to włosie najbliżej skóry. To ono chroni kozy przed mega ciężkimi warunkami atmosferycznymi w mongolii. Dlatego kaszmir jest tak ciepły. Najdroższy kaszmir jest od kóz w ściśle określonym przedziale wiekowym. To wszystko sprawia że jest to droga impreza? Ale kozy mają się raczej dobrze przy tym wszystkim.

 5. ja 20 października 2017 o 22:00

  Pepsi ile masz lat ? Jesli nie chcesz zdradzic, czy jest sprzodu 3 lub 4 ? 🙂 Nie pytam zlosliwie…

 6. Lusja 20 października 2017 o 22:30

  Też bym chciała wiedzieć! Ujawnisz? 🙂 Myślę, że możemy być z tej samej „łodzi”. Moja tablica rejestracyjna to 1973.

  1. Pepsi Eliot 21 października 2017 o 08:45

   Mój wiek nie ma znaczenia, a Ty mogłabyś być moją wnuczką

   1. malgo 26 lutego 2018 o 23:03

    :))

 7. beztematusite 20 października 2017 o 22:34

  No to ja syndromu Stendhala dostalam kiedy wylonilo mi sie duomo we Florencji. Hipnoza, paraliz, nie chcialam/nie moglam ruszyc sie z miejsca a oczy przykuly sie tak, ze obchodzac katedre dookola nie patrzylam w co/kogo wchodze. Potega i majstersztyk takich budowli zasluguja na spedzenie przynajmniej jednego dnia na dokladne zbadanie takiego dziela sztuki.

  1. Pepsi Eliot 21 października 2017 o 08:44

   wczoraj widziałam pierwszy raz w życiu na żywo, a najśmieszniejsze, że na trip advisor ma tylko 4,5 punktów na 5, bo 1 % mówi, że jest yyy … okropna,a 3 % że ujdzie w tłumie. To co ja się dziwię, że się tak do mnie przywalają 😀 😀

 8. Lusja 21 października 2017 o 16:42

  Twoja odpowiedź, że mogłabyś być moją babcią była żartem czy kokieterią Pepsiaku? 🙂 Musiałabyś być najmarniej po 60-tce! Ale jeżeli tak jest naprawdę, to twój wiek ma kosmiczne znaczenie. Nie tylko biznesowo. 😉

  1. Pepsi Eliot 21 października 2017 o 16:47

   sorry, ale nie chce mi się gadać o takich bzdetach

   1. Siasia 20 listopada 2017 o 16:25

    wiek to „just number” jak mawiał mój cudowny Wujek Joe 🙂 i Peps może mieć i 124 lata a wygląda na 1/5 tego <3

    a do jodu wracajac ….ja nie mam tarczycy an igrama (wycięta-wszystko wiem było minęło) ,hormony wolne w wysokiej normie,tsh w dole i tak jest mi najlepiej ,Hashi …i jak myślicie supementować jod czy nie?jak zachowają się moje stymulowane sztucznie hormony? Wie ktoś ,potrafi podpowiedzieć?
    Ściskam Siasia <3

    1. grzegorzadam 20 listopada 2017 o 19:56

     i jak myślicie supementować jod czy nie?”

     przeczytaj dokłądnie ten temat:
     http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

     1. Siasia 20 listopada 2017 o 23:40

      Grzegorzuadamie dziękuję 🙂 uwierz ,że wpisy o jodzie na tym blogu znam prawie na pamięć i może tempam jak dwuletnia żyleta używana codziennie, ale nie naajduję odpowiedzi na moje pytanie ….jeżeliś łaskaw oświeć tempiznę 🙂 bez tarczycy jak wspomniałam i reszta j.w.
      Pepsi a Ty może napiszesz kiedyś cos konkretnie dla tych bez tarczycy ,co zrobili coś wcześniej bez wiedzy ,uśpieni totalnie i ślepo wierzący allopacyji ? Proszę i dziękuję ❤️

     2. grzegorzadam 21 listopada 2017 o 11:02

      co zrobili coś wcześniej bez wiedzy ,uśpieni totalnie i ślepo wierzący allopacyji ? ”

      To nie Twoja wina, to ich wina, niestety nie cofniesz.
      Jod musisz dostarczyć, nie otrzyma jej tarczyca… ale 100% komórek jodu potrzebuje.

     3. giwonka 21 listopada 2017 o 12:52

      Siasia
      Ja nie mam od kilku lat tarczycy i piersi od niedawna. Podobnie jak ty, zapisy o jodzie na blogu znam na pamięć, a jednak doustnie boję się jod wlewać. Biorę kelp pd pepsi i lugolę na skórę. Tak sobie myślę…. skoro tarczyca i piersi najwięcej jodu potrzebują, a ja tych organów nie mam, to jak toto jest i co z tym robić fantem…

     4. Siasia 21 listopada 2017 o 13:45

      giwonka racja 🙂 może jak nas więcej to Peps o nas napisze :))) pozdrawiam Cię 🙂

     5. grzegorzadam 21 listopada 2017 o 14:59

      skoro tarczyca i piersi najwięcej jodu potrzebują, a ja tych organów nie mam, ”

      Największym magazynem jodu w organizmie wcale nie jest tarczyca tylko żołądek.
      Przyjmuje się, że tarczyca magazynuje ok 1 g jodu – a żołądek 4.

      Każda komórka go potrzebuje, a miałaś pewno braki….

      Jod podstawą ochrony całego układu rozrodczego,
      Ale żołądek potrzebuje jodu płuca powietrza, i nie przyswaja się przy zbyt niskim pH. (!)

      Ja piję jod w kroplach od lat.

     6. Siasia 21 listopada 2017 o 22:58

      Grzegorz wiemy i zawsze czytamy Ciebie uważnie 🙂 a kiedyś mi o gałki się tytoń otarł? Dałeś radę ? Pytam bo inspiracji potrzebuję 😉

     7. grzegorzadam 22 listopada 2017 o 08:23

      pytasz czy palę?
      Niewiele, ale tak, nic przemysłowego, nie mam z tym problemu.

 9. Lucia 21 października 2017 o 17:10

  Jasne! 🙂 Ściskam mocno i życzę pogodnego duchowo łikendu. 🙂

 10. grzegorzadam 24 października 2017 o 16:55

  Jedna kropla jodyny bądź płynu Lugola zawiera około 0,4 mg jodu.”

  Z oryginalnego przepisu około 6 mg.

 11. Anna 30 października 2017 o 14:38

  Pepsi wygladasz swietnie na tych zdj, jak modelka..2 zdjecie od dolu, swietne!!

 12. Gosialavenda 26 listopada 2017 o 23:43

  Budowa trwała 300 lat? Bardzo długo, ale za to jaki efekt! Kurczę nie znam się na architekturze, ale wydaje mi się, że kiedyś piękniej budowano.A jeszcze wczesniej mniej pięknie, bo piramidy to mi się znowu nie podobały, ale pozniej to jeszcze gorzej, bo osiedle przy ulicy Alternatywy 4 to też specjalnie przytulne nie było.Idę spać, bo od rana na tym blogu siedzę i już nie wiem co piszę.:-)

  1. Pepsi Eliot 27 listopada 2017 o 07:15

   Jeśli chodzi o proporcje, to zarówno w piramidach, jak i w takich katedrach można zauważyć te same złote proporcje, liczbę fi

   , która we wszechświecie (oczywiście odnajdujemy ją też w proporcjach ciała ludzkiego) odgrywa ogromną rolę.

 13. Gosialavenda 27 listopada 2017 o 10:34

  O tak kiedyś oglądałam program na ten temat. Bardzo to zastanawiające. Kolezanka, ktora jest po ASP i zajmuje się rzeźbą tłumaczyła mi to na chlopski rozum. Jako architekt mogłabyś cos nam napisać więcej. Byłoby super.

 14. Ryba 27 listopada 2017 o 16:58

  Pepsi mam pytanko, chciałabym podawać maluchowi B12 i/lub B-kompleks. Chłopiec w lutym skończy 3 lata, jeszcze nie mówi i trochę wolno się rozwija (nie szczepiony). Nie wiem czy posiadasz w swoim sklepie takie preparaty dla dzieci a także jaką dawkę mu podawać. No i najważniejsze – czy jest taka potrzeba aby maluchowi suplementować takie specyfiki; naczytałam i nasłuchałam się o dzieciach którym bardzo takie witaminy pomogły w rozwoju(cofnięcie z autyzmu). Dodam że rodzina odrobaczona. Dziękuję za pomoc;)

 15. Anulina 3 lutego 2018 o 17:54

  Czy ktoś z Was miał faktycznie skok TSH jak w tytule i po 6mies suplementacji jodem tarczyca wrocila do normy ? Mnie mijają 3 mies i już jest 12 . Dzięki !

  1. Szara Bura 24 lipca 2018 o 17:41

   Ja mam taki skok (4-12 teraz 16) od listopada (czyli ponad pół roku) suplementuje jodem (zalecenie dr H. Cz) i nie spada….reszta w normie – przeciwciała pięknie spadły -ale zong nie wiem, co dalej..

  2. Triniti 28 marca 2019 o 19:07

   U mnie wzrosło tsh, jak dla mnie sporo . Nigdy nie miałam tak wysokiego.
   Mi najpierw z 1.8 tsh ( lipiec) przez 2.4 ( wrzesien ) teraz do 4.3 tsh ( marzec ) podskoczylo , a zaczęłam brać jod ( płyn lugola 5%) od października. ! Można powiedzieć że o połowę zwiększyło się przez pół roku i nie wygląda jakby miało spadać. B12 w normie nawet całkiem sporo. Czekam na wyniki d3. Ft3 i ft4 w normie. A I antyciala znacznie do góry po jodzie. Akurat w moim przypadku . Z 100 to 455 antytg. Antytpo w miarę 75.

 16. Marcin 27 lutego 2018 o 08:48

  Jak interpretować takie wyniki?

  TSH 2,250 uIU/ml (0,270-4,200)
  FT3 3,94 pmol/l (3,10-6,80)
  FT4 15,11 pmol/l (12,00-22,00)
  P/c antytyreoglobulinowe (ATG) <10 IU/ml (<115)
  P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) 6 IU/ml (<34)

 17. Libra. 20 listopada 2018 o 20:59

  Mam niedoczynność tarczycy z hashimoto włącznie, biorę Letrox doszłam do 125mg codziennie. Żeby sie ratować przeszłam na witarianizm i bardzo wyniki się poprawiły z tsh7 zeszło do 0,0043,a przeciwciała z prawie 1000 zeszło do 80,więc lekarz zmniejszył dawkę do 50 codziennie. Czułam się b.dobrze, ale coś mnie tchnelo i zaczęłam pić płyn Lugola 1% 40 kropli przez 5 dni i 2 dni przerwy i tak od początku .Po 2m-cach stosowania fizycznie czuje się dobrze, ale nieraz czuję bicie serca w uszach. Wynik tsh teraz wyniósł 31,890,magnez w normie ,cynk lekko podniesiony, selen 147ug ,wapń w normie, potas5,1,ferrytyna 80,cukier 71,insulina 3,6.Martwi mnie ten wynik TSH,ponoć po piciu płynu Lugola tak jest,ale co dalej?pić go nadal czy nie ,jak długo będzie podwyższone .Niedługo mam kontrolę u Endo.on nie wie,że ten płyn piję. Kiedyś mu o tym płynie wspomniałam,ale nie zgodził się mi pomóc, powiedzial,że dieta tak,płyn nie.Teraz boję się iść na kontrol,bo musiałabym mu powiedzieć prawdę .Może kontrol odpuścić i pójść do niego za jakiś czas?Tylko co teraz mam robić z tym moim wynikiem tsh 31,890?

  1. Pepsi Eliot 20 listopada 2018 o 22:22

   można brać przez skórę, ale nie pić

 18. ania 21 listopada 2018 o 11:37

  Libra, mozesz skontaktowac sie ze mna bezposrednio annastanek@o2.pl. Mialam ten sam problem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *