Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 820 814
60 online
42 347 VIPy

Aby jak najszybciej wyjść z niedoczynności tarczycy naturalnie

(wpis ma się rozumieć zaktualizowany:)

Nagle tyjesz już od samego patrzenia na jedzenie, męczysz się szybciej niż kiedyś, a włosy rozsypujesz po domu jakbyś pozbywała się sierści, ale nie jesteś sarną, ani bielakiem. Brew też jakby miała prześwity.

Lepiej dodaj dwa do dwóch, idź zbadaj TSH, pozostałe hormony tarczycy, na dokładkę przeciwciała tarczycowe i zrób USG, gdyż objawy mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy. Bardzo popularne szczególnie wśród nas kobiet zaburzenie, w którym tarczyca produkuje za mało hormonów w stosunku do potrzeb organizmu.

Objawami niedoczynności tarczycy mogą być także przedwcześnie siwiejące włosy, opuchnięta twarz, worki pod oczami, bóle i nadwrażliwość mięśni, sztywność stawów, problemy z pamięcią, suche i właśnie wypadające włosy, wysokie ciśnienie krwi, obniżony nastrój, gorszy sen, zmęczenie i zaparcia. (1)

Wiele czynników przyczynia się do wystąpienia takiego stanu, a jeśli nie jesteś w ciąży, możesz mieć niedobór minerałów (nagminne), niektóre z przyjmowanych leków mają podobne skutki uboczne, no i oczywiście rozprzestrzeniające się zaburzenia cywilizacyjne, tak nazywam autoimmunologiczne problemy zdrowotne, w tym, jakże częste u ambitnych panien zapalenie tarczycy Hashimoto.

Dobrze, że niedoczynność tarczycy można i trzeba wspierać, a właściwie wypierać naturalnie …

Naturalne sposoby na niedoczynność tarczycy

Witamina B12

Witamina B12 odgrywa kluczową rolę w wielu procesach metabolicznych, a jej niedobór może zwiększyć ryzyko chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera i demencja, a także chorób układu sercowo-naczyniowego i właśnie niedoczynność tarczycy.(2,3,4) Wielu ekspertów zdrowia wskazuje na istotne znaczenie witaminy B12 zarówno dla zdrowia tarczycy, jak i nadnerczy.

Dlatego badanie poziomu B12, kwasu foliowego i bardzo istotnego markera zapalnego, homocysteiny jest istotne, pomimo tego, że być może nie dostaniesz od lekarza skierowania na bezpłatne badania.

Witamina C

Stres oksydacyjny może pogorszyć objawy niedoczynności tarczycy.

Witamina C, jako doskonały przeciwutleniacz, pomaga zredukować niedoczynność redukując stres oksydacyjny i wspierając funkcjonowanie tarczycy. (5,6,7)

Uwaga:

80% witaminy C w ciele przechowywane jest w nadnerczach, co oznacza, że gdy nadnercza są wyczerpane, poziom witaminy C w ciele jest niski.

Witamina C, zmęczone nadnercza i niedoczynność tarczycy, to bliskie korelacje.

Pomocny wpis:

Co mają wspólnego Twoje zmęczone nadnercza i…

Aby zwiększyć poziom witaminy C przyjmuj bogatą w nią żywność, jak camu camu,żurawina, dzika róża, acerola, czarna porzeczka, czy pomarańcze oraz sprawdzone suplementy. (8)

Wszystko może iść (naprzemiennie) do 4 Szklanki.

Jeśli chcesz zwiększyć ilość swoich poranków,
Nie zapominaj zaczynać dnia od 4 szklanków🙂


Jod

Jod pomaga kontrolować ogólne funkcjonowanie tarczycy. Już niewielka zmiana w jego poziomie jest wystarczająca aby wpłynąć na funkcjonowanie tego organu. (9) Ten pierwiastek śladowy jest niezbędny dla produkcji hormonów tarczycy.

Warto jednak pamiętać, że powinno się spożywać jod w bezpiecznych dawkach. (10) W przypadku autoimmunologicznej niedoczynności tarczycy Hashimoto, spożywanie jodu może negatywnie wpływać na samopoczucie, bezpieczną opcją jest suplementacja płynu Lugola przez skórę. Plama o średnicy 3 cm zrobiona na nadgarstku, czy na brzuchu, ma zniknąć, aby ponowić suplemntację płynu Lugola (z apteki, lub wykonanego samodzielnie) przez skórę.

Świetnymi źródłami jodu są tak zwane warzywa morskie, wodorosty, jak na przykład doskonały Kelp. (11)

Ale uwaga:

Pomimo, że nam współczesnym często brakuje jodu (dlatego joduje się sól) to jednak nadmierne spożycie jodu może prowadzić do nadczynności tarczycy (12), dlatego stawiaj przede wszystkim na jego naturalne źródła.

Ludzie są często uczuleni na jod, 1 na 10 przypadków, to dużo, dlatego przyjmując doustnie jod rób to świadomie. Suplementacja płynu Lugola z apteki przez skórę jest skuteczna i wydaje się być najbardziej bezpieczna.

w didaskaliach

Koleżanka lekarka (posiadaczka w sensie ścisłym urządzeń tomografów i rezonansów) powiedziała mi, że kontrast do rezonansu jest generalnie szkodliwy i stara się jak tylko można, nie podawać go, ale nigdy nie było podczas jej wieloletniej praktyki reakcji alergicznej. Natomiast kontrast jodowy przy tomografie wręcz przeciwnie, nieszkodliwy, ale podany dożylnie osobie uczulonej, rzecz niebezpieczna.

Selen

Tarczyca jest miejscem największej w ciele koncentracji selenu. (13)

Jako minerał jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, a jego niedobór może skutkować niedoczynnością. (14,15)

Niektórzy radzą jeść orzechy brazylijskie, a moja rada jest taka, że jeśli mieszkasz w Brazylii i możesz wybrzydzać, jedz orzechy brazylijskie i nie będzie problemów z niedoborem selenu, ale tyle razy natrafiłam na pleśń w orzechach brazylijskich bio, kupując je w Polsce, że odniechciało mi się i jem po prostu selen w idealnym suplemencie.

Suplementując go  możesz postąpić jeszcze lepiej, gdyż pomimo synergii, wyizolowanego cynku zwykle nie przyjmujemy z wyizolowanym selenem, więc suplementując oba te pierwiastki rano bierz selen, a wieczorem cynk.

w didaskaliach

Cynk świetnie idzie w parze z witaminą B6 i magnezem, tworząc regeneracyjne oraz poprawiające sen ZMA 

Selen doskonale jest przyjmować z witaminami C i E i w towarzystwie źródeł jodu.

Selen i jod, jak Polak z Węgrem, dwa bratanki.

Dyplomowany specjalista od spraw ODNOWY PSYCHOSOMATYCZNEJ mgr Grzegorz Lewko
poleca wysokiej jakości suplement diety Selen TiB w szklanym opakowaniu


Magnez

Niedobór magnezu może być jedną z przyczyn rozwoju niedoczynności tarczycy. (17,18)

Jego odpowiednie spożycie może pomóc przywrócić równowagę hormonalną.

Twój totalny must-have to dobry suplement, ale także szpinak, jarmuż, migdały, fasola i bananki. (19)

Dlatego tak wskazane są 4 Szklanki z jakże bogatą w zielonki 4 szklanką.

Dyplomowany specjalista od spraw odnowy psychosomatycznej mgr Grzegorz Lewko
poleca wysokiej jakości suplement Cytrynian Magnezu TiB w szklanym opakowaniu


Mangan

Mangan to jeden z minerałów niezbędnych do produkcji tyroksyny (T4), czyli głównego obok trójjodotyroniny (T3) hormonu gruczołu tarczowego. (20,21) Każda anomalia w obrębie metabolizmu manganu może być bezpośrednio powiązana z chorobą tarczycy. (22)

Jedz brązowy ryż, migdały, bataty i inne pokarmy będące źródłem tego pierwiastka (23) aby nie nabawić się niedoboru.

Miedź

Miedź, razem z innymi pierwiastkami śladowymi, jest niezbędna do produkcji hormonów tarczycy i zachowania jej odpowiedniego funkcjonowania. (24,25)

Spadek poziomu miedzi we krwi może prowadzić do zredukowania poziomu hormonów tarczycy, a to do jej niedoczynności.

Jedz suszone owoce, zielonki takie jak jarmuż, a także orzechy, i fasolę. (26)

Bransoletka z miedzi jest niegłupim pomysłem.

Od czasu do czasu napicie się herbaty na wodzie z miedzianego garkna tak.

Cynk

Cynk jest minerałem niezbędnym dla zachowania odpowiednich funkcji biochemicznych ciała. (27)

Metabolizm hormonów tarczycy i cynk są zresztą ściśle powiązane. (28)

Cynk zapobiega między innymi utracie włosów wynikającej z niedoczynności tarczycy (29)

Niezbędny może być dobry suplement cynku, a oprócz niego dieta bogata w arbuzy i kabaczki, pieczoną fasolę, pestki dyni, ciecierzycę i inne źródła tego pierwiastka. (30)

Na czas suplementacji cynku zwiększ spożycie/kontakt z miedzią.

Dyplomowany specjalista od spraw ODNOWY PSYCHOSOMATYCZNEJ mgr Grzegorz Lewko
poleca wysokiej jakości suplement diety Cynk TiB w szklanym opakowaniu


Pokrzywa

Pokrzywa to ziele szeroko stosowane w ziołolecznictwie. W przypadku tarczycy istotna też będzie jej zawartość jodu, która może wesprzeć terapię niedoczynności. (31,32)

Pij codziennie napar z liści pokrzywy (nie przegap, wkrótce się zacznie zbieranie młodej pokrzywy) gotowanych przez 10-15 minut we wrzącej wodzie.

Imbir

Imbir ze względu na swoje przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości oraz bogaty profil odżywczy jest stosowany jako wsparcie w leczeniu wielu zdrowotnych dolegliwości. (33,34,35)

Nie inaczej jest z niedoczynnością tarczycy.

Uwaga:

Jeśli stosujesz leki na niedoczynność, a nade wszystko rozrzedzające krew  zwróć uwagę na to, że imbir (kurkuma, a właściwie wszystko co zdrowe też) rozrzedza krew i może wpłynąć na ich działanie.

Kelp

Kelp jest bogatym źródłem jodu podkręcającego pracę tarczycy. (36, 37, 38)

Ten wodorost bogaty jest również w przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, B, C i E (39), które wspierają zdrowie w niedoczynności tarczycy.

Uwaga:

Przy nadczynności tarczycy spożycie jodu może być szkodliwe, przy Hashimoto też. Niektóre „Hashimotki” źle się czują nawet nad morzem. Dlatego POWSTRZYMAJ SIĘ przed dodaniem Kelpu do 4 Szklanki.

Ashwagandha

Ashwagandha pomaga w normalizacji pracy niedostatecznie aktywnej tarczycy u ludzi ze zdiagnozowaną niedoczynnością tarczycy. (40, 41)

Żeń-szeń

W żeń-szeniu znajdują się dwa znaczące związki: ginsenozydy i gintoniny, które wykazują szczególne właściwości. (42)Badania wykazały pozytywny wpływ żeń-szenia na produkcję hormonów tarczycy i zmniejszenie symptomów niedoczynności tego organu. (43,44, 45)

Rumianek

Herbata rumiankowa może pomagać chronić organizm przed wieloma łagodnymi dolegliwościami tarczycy oraz nowotworem tarczycy. (46)

Dla najlepszych efektów pij tę herbatę 3-4 razy dziennie.

Podczas oczyszczania ciała, czy problemów z wypróżnianiem, lewatywa z rumianku równie dobra, jak ta z kawy, czy z yyy… świeżego moczu witarianina.

Kurkuma

Wiadomo, że idzie do pierwszej szklanki porannego rytuału 4 Szklanek, bo jest naturalnym, niedrogim i wszechstronnym dobrem prozdrowotnym.

Rozcieńcza krew i miej to na uwadze biorąc leki, tarczycowe też.

Co jeść przy niedoczynności tarczycy?

Jedz produkty bogate w witaminy i minerały, z dużą ilością surowych owoców i warzyw.

Nie zapominaj o pełnowartościowym białku!

Po konsultacji z lekarzem możesz spożywać następujące pokarmy:

 • Owoce – truskawki, gruszki, brzoskwinie itp. w zależności, jak się później czujesz, mówią, żeby ograniczać
 • Warzywa krzyżowe – kapusta, szpinak, jarmuż, brokuły itp. nie kilogramami, ale nie unikaj, bo niosą prima wartości
 • Żywność zawierającą gluten – pieczywo żytnie w niewielkiej ilości, miej na uwadze, że tylko mniej niż 10% ludzi z Hashimoto i chorobami autoimmunologicznymi nie odczuwa ogromnej poprawy po całkowitym odstawieniu glutenu i białek glutenopodobnych.

Czego unikać?

 • wszystkie odmiany prosa (kaszy jaglanej oczywiście też)
 • wysoko przetworzone produkty spożywcze
 • niefermentowane produkty sojowe, takie jak sos sojowy i mleko sojowe, ponieważ mogą (ale nie muszą) zakłócać produkcję hormonów tarczycy przez organizm
 • kawa z kofeiną i alkohol

Aktywność

Czy Ci się chce, czy nie chce, obowiązkowo robić aktywność trzeba.

owocek

Źródła:

 1. niddk.nih.gov/health-information/endocrine-diseases/hypothyroidism
 2. ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminB12-HealthProfessional/#h7
 3. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18655403
 4. thyroiduk.org.uk/tuk/get_involved/case_studies/B12.html
 5. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12569111
 6. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4565473/
 7. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24601693
 8. ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminC-HealthProfessional/
 9. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4049553/
 10. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4192807/
 11. ods.od.nih.gov/factsheets/Iodine-HealthProfessional/
 12. lpi.oregonstate.edu/mic/minerals/iodine
 13. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23046013
 14. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5307254/
 15. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2266752/
 16. ods.od.nih.gov/factsheets/Selenium-HealthProfessional/
 17. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6028657/
 18. sciencedirect.com/science/article/pii/S2214647414000282
 19. ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/
 20. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2067987/
 21. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25774040
 22. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6741853
 23. lpi.oregonstate.edu/mic/minerals/manganese
 24. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746228/
 25. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6741853
 26. medlineplus.gov/ency/article/002419.htm
 27. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11053529
 28. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6741853
 29. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746228/
 30. ods.od.nih.gov/factsheets/Zinc-HealthProfessional/
 31. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6100552/
 32. researchgate.net/publication/330361105_The_effects_of_Urtica_dioica_hydroalcoholic_extract_on_the_propylthiouracil_induced_hypothyroidism_in_rat
 33. academia.edu/25348174/Study_the_Effects_of_Ginger_Zingiber_officinale_Extract_on_Serum_Lipid_in_Hypothyroidism_Male_Rats_Induce_by_Propylthiouracil
 34. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2876930/
 35. ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92775
 36. ods.od.nih.gov/factsheets/Iodine-HealthProfessional/
 37. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14583417
 38. urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=19&contentid=Kelp
 39. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22054935
 40. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28829155
 41. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25624699
 42. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24122014
 43. researchgate.net/publication/264111646_Effects_of_Ginseng_Radix_on_the_Rat_Hypothyroidism_Induced_by_PTU_6-n-propyl-2-thiouracil
 44. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30403603
 45. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5628355/
 46. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25842380

(Visited 38 969 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Natalia Zet 5 marca 2020 o 11:42

  Hej Pepsi 😀 Poratuj mnie proszę :O Tak sobie myślałam, że z moją tarczycą coś kurka nie halo, bo schudnąć ciężko, skóra sucha jak u krokodyla, szczególnie na twarzy i łokciach, w dodatku niedługo zostanę łysa jak tak dalej pójdzie a w ramach rekompensaty zapuszczam brodę :O Nie wiem o co chodzi, zrobiłam badania i nic z nich nie wynika ;/ Niby wszystko w normie… help plis, bo tracę wiarę.. Poniżej moje nieszczęsne wyniki…

  Tyreotropina (TSH) (L69) 2,02 mIU/L
  Wolna trijodotyronina (FT3) (O55) 3,06 pg/ml
  Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,27 ng/dl
  Całkowita trójjodotyronina (T3) (O51) 1,81 nmol
  Całkowita tyroksyna (T4) (O67) 8,6 µg
  Prolaktyna (PRL) (N59) 16,5 ng/ml
  Estradiol (E2) (K99) 85,6 pg/ml
  Progesteron (N55) 0,46 ng/ml
  Testosteron (O41) 0,39 ng/ml
  Insulina (L97) 13,0 µU/ml
  Kortyzol (M31) 26,1 µg/dl
  Aminotransferaza alaninowa (ALT) (I17) 9 U/L
  Aminotransferaza asparaginianowa (AST)(I19) 12 U/L
  Amylaza (I25)↓ 26 U/L28 — 100
  Żelazo (095)↑ 152 µg/dl37 — 145
  Glukoza (L43)↑ 113 mg/dL70 — 99

  1. avatar Jarmush 5 marca 2020 o 16:41

   Masz insulinooporność, stoisz u progu cukrzycy, prozapalne żelazo wysokie. Zbadaj koniecznie ferrytynę, B12, kwas foliowy, homocysteinę, i trzeba się za siebie ostro zabrać, nie jestem lekarzem.

   1. avatar Natalia Zet 5 marca 2020 o 17:12

    Podświadomie czułam, że to będzie to… Ehh Dzięki za wskazówki, biorę się za ogarnięcie tematu :O Lovki

   2. avatar Natalia Zet 6 marca 2020 o 08:28

    Pepsi a jeszcze pytanko, mam nadzieję, że mi to wytłumaczysz 😀 Mówi się o tym, żeby nie łączyć węgli z tłuszczami, a jak to się ma do warzyw? Czy to złe, jeśli powiedzmy mam sałatkę i poleje ją oliwą? Bo na chłopski rozum, to witaminy z warzyw rozpuszczają się w tłuszczach :0

    1. avatar Jarmush 6 marca 2020 o 13:12

     jeśli jesz dużo owoców, czyli w zbliżeniu do frutarianizmu, czy generalnie dużo węgli prostych ilość tłuszczu w diecie nie powinna być większa niż 10%, ale na zrównoważonych dietach, jak np śródziemnomorska, gdzie je się dużo warzyw, a mało cukrów prostych, prawie zero soków owocowych, miodu, syropów, oczywiście, że ta zasada nie obowiązuje. Polewaj sobie do smaku.

    2. avatar Przemko :-) 6 marca 2020 o 17:08

     Taka mała ciekawostka w kwestii tłuszczu i przy okazji trochę matematyki.
     (Absolutnie nie jest to uwaga do autorki komentarza)!

     Nie jestem kucharzem ale ile taka sałatka może mieć kalorii? Trochę liścia (nawet dużo), oliwki, pomidor, ogórek. No nie wiem? Ze 400 kcal strzelam. Może jeszcze z jakimś ryżem czy kuskusem.
     I na to dajemy tak na oko ze dwie łyżki oliwy z oliwek, czyli +/- 20 g. Co daje ok. 180 kcal tłuszczu.
     No to procentowo już jesteśmy dość blisko golonki po bawarsku 🙂 czyli dietetyczny posiłek od rana 😉
     PS: a ilu leje te łyżki „z czubkiem”, bo duża micha warzyw? he he 🙂

 2. avatar Ssj44 5 marca 2020 o 12:13

  Pepsi kochana ,
  W innym temacie ale poradz proszę.
  Otóż 4 szklanki piję, spisuje cele ( miałam zacząć biegać od 15 marca a wyszło już od wczoraj tak przekonałam podświadomość) ale nie mogę trafić na pracę która byłaby ok pod względem obowiązków i kasy. Jest to mój cel ale coś ciężko… staram się obecnie pracować najlepiej jak umiem w firmie rodem z PRL. ..
  Co robić? Druga kwestia mąż pracuje w delegacjach i mój cel jest taki : od 2 kwietnia 2020 codziennie 7 dni w tygodniu budzę się i zasypiam przy moim mężu. Czy to dobry cel żeby on znalazł pracę na miejscu ?
  Lovciam i pozdrawiam,
  Sylwia

  1. avatar Jarmush 5 marca 2020 o 16:36

   nie, to wyznaczanie celu dla niego. Cel jest zależny od Twojego wkładu, wysiłku, determinacji, cel jest Twój. To nie jest żaden cel, że Ty chcesz się budzić obok niego, to on mógłby sobie chcieć wyznaczyć taki cel.
   Co robisz żeby ta praca się znalazła? Masz obmyśłlany jakiś plan działania? Ruszyłaś ze skrzyżowania? Wszystko Ci zacznie pomagać, ale TY musisz dokłanie sprecyzować cel. Jaka praca? ile w niej zarabiasz? Na co wydajesz te pieniądze? Co masz zrobić, aby ten cel osiągnąć? I zrób w tym kierunku chociaż pierwszy krok. Szukałaś, rozpytywałaś, dałaś ogłoszenie? Masz oczy i uszy otwarte? Wiesz dokładnie co chcesz robić? To trzeba doprecyzować i wciąż o tym myśleć. Lovciam 2 <3

   1. avatar Ssj44 5 marca 2020 o 17:06

    Dziękuję za odpowiedź. Tak aplikuje, rozpytuje, szlifuje ang. Doprecyzuje cel. Dziękuję Ci bardzo. Buziaki

 3. avatar Juliet 5 marca 2020 o 20:30

  Pepsi pytanko 😉 straciłam przedwczoraj dziewictwo z kolega (cały dzień był u mnie, jakoś nad ranem to zrobiliśmy, nie podobał mi się ten 1 raz, ale był bardzo dla mnie czuły i się mna zaopiekował). Zastanawiam się, czy jeśli do tej pory sam z siebie nie odezwał się to to było wszystko na raz czy może jest jeszcze szansa, ze się odezwie? Po prostu fajnie się dogadywalismy, dużo śmiechu i czułam podczas wieczoru, ze to odwzajemnione, ale teraz już sama nie wiem

  1. avatar Jarmush 5 marca 2020 o 21:44

   Faceci czasami tak postępują, tym bardziej, gdy są tylko kolegami. Było odwzajemnione, bo chciał to co otrzymał, oni ciągle tak działają, mają dużo testosteronu. Powinien chociaż zadzwonić, i nawet się wymigać grzecznie, ale zadzwonić, czy puścić SMS powinien, ale widocznie woli okazać się niewychowanym ćwokiem niż żebyś pomyślała, że może to coś więcej.

  2. avatar Juliet 5 marca 2020 o 22:02

   jak o tym zapomnieć w takim razie? Trochę się czuje złe sama ze sobą, ze wyszło jak wyszło. Ze straciłam dziewictwo z kims kogo interesuje tyle co zuzyty bilet…a myślałam ze mu zależy

   1. avatar Jarmush 6 marca 2020 o 13:23

    nic się nie stało, zaakceptuj, dziewictwo to nałożone przekonanie, że się komuś je ofiarowuje, gimanstyczki ofiarowują szpagatowi, albo równoważni 🙂 nie dorabiaj do tego matrixowej filozofii. Było miło, zaakceptuj, a następnym razem uprawiaj seks świadomie. Najlepiej z kimś z kim po prostu jesteś w parze. Kumpel to kumpel

    1. avatar Juliet 6 marca 2020 o 14:19

     Zastanawiam się dlaczego taka lekcja mi się w życiu przydarzyła, skąd coś takiego do przerobienia. Czy rzuca Ci się Pepsi w oczy problem we mnie, który musiałam tą lekcja smutną przerobić? Mam tylko nadzieje, że nie jestem w ciąży (były grane prezerwatywy, ale on to robił nieostrożnie, a ja miałam dni płodne).

     1. avatar Jarmush 6 marca 2020 o 16:33

      Jesteś nieostrożna, jak większość ludzi dryfujesz bez dokładnie określonego celu, robisz więc rzeczy, które mogą być przykre. To jest taks nauka, żeby działać świadomie. On to robił nieostrożnie, a Ty miałaś dni płodne, pewnie nie będzie ciàży, ale dryfując bez celu takie rzeczy właśnie mają miejsce, gość musi być ostrożny jeśli celem nie ma być seks w postaci dziecka w kołysce. Wyciągnij wnioski. Jesli kupisz test ciążowy będziesz zaraz wiedziała czy jesteś. To nauka, wszystko jest po coś, pokochaj siebie ❤️

     2. avatar Juliet 6 marca 2020 o 19:59

      Pepsi, wiesz co? Płynie z Ciebie taka dobroć, że jestem wzruszona. Jesteś przyjaciółka wszystkich kobiet na całej Ziemii. Bardzo, bardzo Ci dziękuje. Zacznę trenować taniec i chodzić na rysunek, zainteresuje się bardziej zdrową dieta (mam Twą książkę leczenie dobra dieta

     3. avatar Jarmush 6 marca 2020 o 20:55

      <3

    2. avatar Juliet 10 marca 2020 o 01:25

     Kurczę Pepsi, niby „matrixowa filozofia”, ale ja po tym seksie zaczęłam odczuwać do niego cholerne przywiązanie, a jego brak kontaktu wywołuje u mnie uczucie pustki, smutku, całe ciało jest spięte i zestresowane, ogólnie złe. Bardzo chciałabym się do niego odezwać, ale wiadomo, ze to głupota i tego nie robię. Myśli o tamtej nocy wracają do mnie jak bumerang natarczywie. Jak życ, jak sobie z tym poradzić? Staram się zajmowac różnymi rzeczami, ale tak czy siak myśli mnie powolutku wystają z całej energii. Chyba się zakochałam.

     1. avatar Jarmush 10 marca 2020 o 08:35

      szkodzisz sobie tym pisaniem, gadaniem, coś zrób ze sobą, bo faceci będą nawiewać

 4. avatar Sofia 6 marca 2020 o 07:29

  Kasza jaglana to chyba proso?

 5. avatar Jaglanka 6 marca 2020 o 09:39

  Jaglana kasza niby nie ma glutenu ale właśnie czułam, że mi nie służy

  1. avatar Jarmush 6 marca 2020 o 13:04

   nie jedz

 6. avatar gosiaczek 18 marca 2020 o 08:04

  Pepsi. Proszę pomóż w kwestii wyników :
  ferrytyna 23,2
  żelazo 61
  anty-tpo

  1. avatar Jarmush 18 marca 2020 o 09:52

   no jakie przeciwciała, ferrytyna i żelzao może być, jaka B12, kwas foliowy i homocysteina

   1. avatar gosiaczekfd 18 marca 2020 o 20:36

    Przepraszam chyba uciekła mi część komentarza:
    anty tpo

   2. avatar gosiaczek 20 marca 2020 o 09:03

    Pepsi,
    Nie wiem czy moje komentarze docierają w całości, ponieważ na stronie widać tylko część treści, którą wpisywałam. Jeżeli nie dochodzi całą treść proszę o sygnał. Bardzo mi zależy na Twoim zdaniu w sprawie wyników.

    1. avatar Jarmush 20 marca 2020 o 11:03

     wczoraj zgłosiłam problem informatykowi

 7. avatar lucka.w 5 czerwca 2020 o 20:15

  Pepsia

  1. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 07:29

   Lucka Kochana, znowu Cię nie puszcza?

   1. avatar lucka.w 6 czerwca 2020 o 08:19

    Siły równoważące – za bardzo mi zależy ;D
    Tak łatwo się nie poddam, ale nie ukrywam, że już brakuje mi pomysłów jak mam tu wpisać swoją treść skoro TA na pewno wejdzie. Możemy obie pośmiać się z sytuacji :*

    1. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 10:00

     To może zaczynaj od aispeP 🙂

 8. avatar lucka.w 7 czerwca 2020 o 08:30

  Serce

  1. avatar Jarmush 7 czerwca 2020 o 17:01

   Lucka wiem, że masz jakieś problemy

 9. avatar Emilia 20 sierpnia 2020 o 16:26

  Mam pytanie. TSH 2.64, FT4 12.56, FT3 5.56, anty-TG

  1. avatar Emilia 20 sierpnia 2020 o 17:44

   Niestety ostatni komentarz nie wyswietlil sie w calosci. Anty tg i anty tpo mam w normie. Chcialam spytac jak poprawic ft3 i ft4 bo procentowo wychodzi ft3 134% a ft4 35%. Mialam hashimoto, nie biore lekow. Tarczyca na usg mala ale minimalnie odrasta.

   1. avatar Jarmush 21 sierpnia 2020 o 06:56

    To znaczy, że idzie ku lepszemu:
    Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Po śniadaniu:
    Bierz 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
    oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
    Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 3, lub 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
    Chodzi o to, aby szybko podnieść poziom 25(OH)D do wysokiej normy. Na 5 dni przed badaniem odstaw te suplementy.

    Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
    i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Cynk
    2 kapsułki, lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku z selenem, w opcji stosowania wyizolowanych suplementów) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html
    teraz nie ma naszego, ale jest bardzo dobry G&G https://thisisbio.pl/suplementy-diety/4090-cynk-cytrynian-15mg-w-kapsulkach-weganskich-5060040827123.html

    B complex
    Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

    Przy wysokiej homocysteinie:
    Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza, ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy w formie folianów TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

    Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.
    Jeśli robisz „4 szklanki” to wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html, albo połykaj 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

    na marginesie
    Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

    Zbadaj też przy okazji prolaktynę

    NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

    Glutamina
    Glutamina np. Amix  https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html

    1 opcja

    Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
    JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
    Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
    TEST:
    Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

    JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
    Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

    2 opcja

    ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy (z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek, https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

    Uwaga

    GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

    Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

    Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
    Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
     1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Glutation, świetną opcją jest Liposomal Glutationu TiB https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–5905344040376.html

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
    Całkowicie odstaw kofeinę
    Nie jestem lekarzem
    <3
    Serdecznie Cię pozdro

    1. avatar Emilia 23 sierpnia 2020 o 11:09

     Wow Pepsi, bardzo dziekuje za obszerna odpowiedz. Wyczytalam tez, ze ashwaganda normuje ft3 i ft4. Testuje teraz na sobie i za jakis czas zrobie badania. D3 mam 134, suplementuje…, selen i cynk osobno, magnez, lugola. Biore witamine c liposomalna, co o niej sadzisz? Chcialabym jeszcze zeby tarczyca odrosla szybciej i podniesc ft4. Podobno ft3 podwyzszone wskazuje na niedobor jodu, jednak mam obawy brac wiecej, dlatego sprobuje przez skore.

    2. avatar Emilia 23 sierpnia 2020 o 11:50

     Co roku robie detoksy po 42 dni … i w tym czasie suplementuje selen itd. Oprocz witamin. Pomaga na jelita i nie mam zadnych infekcji. Wiadomo, ze zawsze mozna cos poprawic w diecie i stopniowo co chwila cos zmieniam/dodaje.

     1. avatar Jarmush 23 sierpnia 2020 o 13:34

      Mam nadzieję, że bierzesz nasz doskonały Selen TiB, bardzo czysty, w wegańskiej kapsułce, i w ciemnym szkle 🙂 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html
      Do Twojej wypowiedzi wkradł się spam, ale rozumiem, że to niechcący, wysyłam dużo miłości i życzę dużo zdrowia <3

    3. avatar Emilia 24 sierpnia 2020 o 13:04

     Jeszcze raz dziekuje kochana za wszystkie info! Nie probowalam jeszcze Twoich produktow. Napewno skorzystam z oferty. Pozdrawiam

     1. avatar Jarmush 24 sierpnia 2020 o 15:25

      dziękuję <3

 10. avatar OlaOle 11 listopada 2020 o 11:41

  Pepsi kochana pliiiiiz help.
  Czy to juz hashimoto?
  Ft3 4,42
  Ft4 11,56
  Anty gg 110
  Anty tpo 53
  Homocysteina 11
  D5ohd 26
  Ferrytyna 96
  Żelazo 93
  Pliiiiz podpowiedz.
  Rozkminiam porady i zaczęłam suple. Ale czy to hashimoto. Czy jod?
  Słonko pliiiz.

  1. avatar Jarmush 11 listopada 2020 o 17:34

   Niezbędne jest USG tarczycy, nie podałaś TSH, niskie 25(OH)D, za wysoka homocysteina, przydałoby się zrobić B12 i kwas foliowy. <3

 11. avatar Justyna 12 listopada 2020 o 19:49

  Pepsi jak mam rozumiec te wyniki ths 3,35 tpo 9 przy normie 34

 12. avatar Justyna 13 listopada 2020 o 04:50

  Pepsi czy te wyniki sa ok?? Tsh 3,35 Tpo 9norma 34

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2020 o 07:04

   TSH raczej świadczy o niedoczynności, pomimo, że jest w normie. Odczuwasz objawy niedoczynności? Jakie FT3 i FT4?

 13. avatar Justyna 13 listopada 2020 o 07:37

  Nie robilam innych baden, prywatnie w Nl za 60e zrobilam Tpo i tam wyszly antyciala ale chyba w normie! Czuje sie ok temp srednia 36,6/8 c, tylko wszedzie pisza ze zdrowy czlowiek nie powinien miec tpo w krwi!! A co moge zrobic zeby ths spadlo a wraz z nim tpo??

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2020 o 07:38

   napisz mi w mesendżerze na FB, wklej te wyniki, i to co napisałaś teraz <3

 14. avatar Justyna 13 listopada 2020 o 07:46

  Nie mam konta na fb

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2020 o 22:19

   to napisz w kontakcie na dole strony <3

 15. avatar _June_ 29 grudnia 2020 o 11:16

  Droga Pepsi, bardzo proszę o pomoc w sprawie niedoczynnosci 8 letniego dziecka. Raz w roku robię córce kontrolne badania, o urodzenia jest wege, w mojej ocenie zdrowa dieta, a apetyt od zawsze miała ok. Rok temu TSH miała na poziomie 2,34, teraz wzrosło do 3,350. W usg widać że tarczyca jest zmieniona i skłonna do niedoczynnosci. Jeśli chodzi o pozostałe badania to morfologia jest ok, B12 której nigdy nie suplementowala – 734, D3 – 31,7 (od roku dawka 1000 j.m. od tygodnia bierze 2000 j.m.), ferrytyna – 27,70 , żelazo- 70,3, glukoza – 81,7 , kreatynina- 0,52. Dodam jeszcze że jest dużym dzieckiem jak na swój wiek i wzrostem i co mnie również martwi, wagą. Pediatra zaleciła kurację jodem (jodid100 – 1 tabletka dziennie prze 3 miesiące). Doradź proszę co można zrobić, żeby wspomóc prace tarczycy i uniknąć eutyroxu i nieprzyjemnych dolegliwości związanych z niedoczynnością. Sama ma mam niedoczynnosc i hashimoto wiec wiem co to znaczy….

  1. avatar Pepsi Eliot 29 grudnia 2020 o 18:59

   podałaś już porcję jodu?

   1. avatar _June_ 30 grudnia 2020 o 09:50

    Od około tygodnia daję jej jod.

    1. avatar Pepsi Eliot 30 grudnia 2020 o 18:45

     Cieszę się, że dziecko okazało się nieuczulone, bo to bardzo dobra droga, mądra lekarka.

     1. avatar _June_ 30 grudnia 2020 o 18:56

      Ok, to super, że kierujemy się dobrą drogą. Co jeszcze możesz doradzić, żeby nie dopuścić do niedoczynności? Przez 3 miesiące doustnie jod, a potem zrobić przerwę? Podawać jej do tego selen? Mam mały mętlik w głowie, a chciałabym wiedzieć do robić dalej…

     2. avatar Pepsi Eliot 31 grudnia 2020 o 07:00

      Podawaj jej 2 kapsułki Vitek Kids TiB (tam jest selen i inne potrzebne pierwiastki, w tym bardzo ważny molibden) https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib–5905344040680.html i 2 kapsułki Omega 3 TiB Kids, oraz 2 – 3 porcje Liposomalu D3+K2 TiB, czyli 3000 jednostek dobrze wchłanianej witaminy D3 i tam już jest dodana odpowiednia porcja K2. Ważne, aby nie podawać dziecku wyizolowanego selenu, ani w sumie nikomu, dopóki się nie sprawdzi jaki ma poziom. Badanie w surowicy krwi.

    2. avatar Przemko :-) 31 grudnia 2020 o 11:34

     Hej, kochana _June_
     Masz mętlik ale spokojnie. Masz też 3 miesiące na to aby ułożyć plan co dalej robić. Na razie wiesz co robić.
     Po 3 miesiącach pójdź ponownie do pediatry i spytaj jej się co dalej. Jeśli uznasz, że rada jest w porządku to tak zrób. Jeśli coś Cię zaniepokoi, to zawsze będzie kilka dni aby zebrać informację, zweryfikować poradę.
     W międzyczasie dowiedz się, zastanów czy po tych trzech miesiącach może już byłby sens powtórzyć badania i na podstawie porównania zadecydować o kontynuacji suplementacji i w jakich dawkach.
     Szczęśliwego Nowego Roku !!!
     😀

 16. avatar _June_ 3 stycznia 2021 o 09:04

  Bardzo dziękuję za pomoc, tak też zrobię. Jesteście kochani

 17. avatar AniaS 25 stycznia 2021 o 12:07

  Pepsi pomóż proszę. Syn 6 lat, niedoczynność odkąd 2 miesiąc życia. Cały czas eutyrox. Chcę go wyleczyć, muszę spróbować. Jakie badani zrobić, jakie suplementy? Bierze Vitek, Omega 3, wit d z k.

  1. avatar Pepsi Eliot 25 stycznia 2021 o 16:42

   Zwykła niedoczynność? Jakie ma teraz TSH, z jakiego stratował? Zbadaj selen, 25(OH)D, B12, kwas foliowy, mocz, morfologię, CRP. Ile bierze hormonów? Dostaje jod?

   1. avatar AniaS 26 stycznia 2021 o 08:29

    Lekarz nie powiedział jaka to niedoczynność. Tsh około 2 (ale cały czas na eutyrox,teraz 44) Wit D około 30, morfologia, mocz, crp ok, witaminy b nie badane i nigdy nie dostawał jodu.

    1. avatar Pepsi Eliot 26 stycznia 2021 o 14:22

     Zwykła niedoczynność tarczycy to przede wszystkim braki jodu i selenu. Zmień lekarza jak najszybciej.

   2. avatar AniaS 26 stycznia 2021 o 08:48

    Startował z poziomu 15 jak miał około 2 miesiące.

 18. avatar Kamila 12 maja 2021 o 19:14

  Dzień dobry,
  Prośba o poradę:) trafiłam tu zupełnie przypadkiem ponieważ poszukuje jakiś potencjalnych alternatyw 🙂 w ostatnim czasie mimo aktywności fizycznych przytla, dodatkowo dość mocno spadła mie energia zyciowa tak więc wybrałam się na badania hormonów tarczycy. Tsh – 5,12, podwyższony cholesterol pozostałe wyniki w normalnie. Usg w w normie z lekkim zmianami niejednorodnymi echoicznymi. Jestem po konsultacji z jakimś bardzo słabym lekarzem chciałabym spróbować jakiś bardziej naturalnych sposobów na opanowanie tych wyników. Czy mogę liczyć na jakieś rady dla totalnego nowicjusza w tym temacie?

  1. avatar Pepsi Eliot 13 maja 2021 o 05:02

   Możesz dostać moją (na podstawie opracowań lekarzy, którzy mają holistyczne podejście do zdrowia tarczycy) pełną listę sugestii, ale napisz na FB na mesendżera pepsi eliot i wklej swój komentarz. Bo nie jestem lekarzem i odgórnie zabronione udzielać jakikolwiek porad. A donos obywatelski, tak to się nazywa, jest na porządku dziennym.

 19. avatar Danusia 18 października 2021 o 15:16

  Dzień dobry,
  Zaskoczona jestem zaleceniem aby unikać prosa , a przecież to kasza jaglana podobno nie zawierająca glutenu …
  Dlaczego ?
  Pozdrawiam
  Danusia

  1. avatar Pepsi Eliot 18 października 2021 o 18:51

   nie chodzi o gluten w tym wypadku tylko o proso, a kasza jaglana jest z prosa

  2. avatar Regina Kluczborska 14 listopada 2021 o 11:48

   Kasza jaglana zaśluzowywuje organizm i należy jej unikać.

 20. avatar Katarzyna Mużecka 18 października 2021 o 20:14

  Wielkie dzięki za temat i za filmik 🙂 owocek

  1. avatar Pepsi Eliot 19 października 2021 o 05:28

   <3

 21. avatar Agnieszka 26 listopada 2021 o 13:44

  Pepsi, A możesz coś doradzić ciężarnej z niedoczynnością? W pierwszej ciąży tsh było pod kontrolą. Ta ciąża jest dla mnie bardzo ciężka. Wystartowałam z tsh 2,3, teraz w 4 miesiącu mam 2,950. Dr daje eutyrox i straszy. Ja kiedyś eutyrox brałam, ale wcale mi się nie polepszyło. Rzuciłam wszystko i leczyłam tylko naturalnie. Biorę to o czym piszesz. I zawsze udawało mi się. Teraz rośnie tsh. Mój lekarz naturopata mówi, żebym eutyroxu nie brała, że jest niebezpieczny dla dziecka. Dodam że wyszła mi cukrzyca ciążowa. Wyniki: na czczo 96, po godzinie 148, po dwóch 93. I znowu mój naturopata powiedział, że to żadna cukrzyca. Nie wiem co robić…

  1. avatar Pepsi Eliot 26 listopada 2021 o 14:06

   niebezpieczny w ciąży dla dziecka jest brak hormonów, natomiast wiele osób bierze tylko w ciąży i jest wszystko ok, nie demonizujmy tych hormonów, często ratują życie, jeśli naturalne metody nie działają w ciąży

 22. avatar Anna Ce 26 grudnia 2021 o 22:25

  Hej Pepsi,
  Czy pomożesz mi zinterpretować wyniki krwi odnośnie tarczycy?
  TSH 2,61
  FT3 3.20
  FT4 1.07
  Anty TPO

  1. avatar Pepsi Eliot 27 grudnia 2021 o 06:27

   przeciwciała się nie wkleiły, a ostateczna interpretacja to USG tarczycy. na razie można uznać że lekka niedoczynność, ale nie widzę przeciwciał, są w normie? I tak USG trzeba zrobić

 23. avatar Monia 21 września 2022 o 10:39

  Hej Pepsi 🙂 poratuj mnie proszę swoją wiedzą. około 5 lat temu moje TSH wynosiło prawie 5, zmianiłam nawyki żywieniowe dodałam suplementacje, ruch i spadło do 2. Teraz przytyłam 10 kg od tak sobie nie zmieniając nic… moje wyniki obecnie:
  TSH 3,65
  FT3 2,47
  FT4 0,98
  anty TPO 0,32
  anty TG 1,53
  Kortyzol 327
  Glukoza 88,26
  Czy mogę jakoś sobie pomóc unikając farmakologii? do tej pory unikałam jej jak ognia i wszystko normowałam dietą czy jest szansa żeby unormować to i żeby moja waga wróciła do normy? Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 21 września 2022 o 16:08

   Zalecania suplementacja przy niedoczynności tarczycy BEZ Hashimoto na podstawie opracowania dr Westina Childs (specjalisty od problemów z tarczycą)
   ——————-

   Zestaw podstawowy
   Tarcza 2
   https://thisisbio.pl/zestawy/4119-tarcza2.html
   —————-

   4 szklanki

   Przed śniadaniem:

   https://thisisbio.pl/zestawy/4108-4-szklanki-silver-z-jablczanem-magnezu.html

   Zaczynaj dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek

   Jeśli nie brałaś nigdy alg (idą do 4 szklanki z 4 Greens) zacznij od czubka łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki możesz dodawać Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. Są też takie złote zestawy bogatsze i wtedy wychodzi korzystniej.

   Uwaga
   1. Żurawina (Cranberry This is BIO) w zestawie Tarcza 2 może iść do 4 szklanki (witamina C)
   2. Zarówno w zestawach 4 szklanki jak i TARCZA2 jest 4 Greens This is Bio, ale jego zjada się szybciej niż pozostałe dodatki.

   Jeśli wypadają WŁOSY

   Do 4 szklanki dodatkowo kuracja łyżeczka Kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html niech używa jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.

   Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   Selen
   Do śniadania:
   Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy! Selen pomaga zwiększyć produkcję T3.
   Bierz  1 kapsułkę selenu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html , dopóki NIE ZBADASZ poziomu selenu nie bierz więcej selenu.
   Wprawdzie w naturze cynk występuje z selenem w pokarmach, jednak w wyizolowanej suplementacji nie łącz selenu z cynkiem, gdyż są antagonistami.

   Witamina C
   Selen bierz za to z witaminą C https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib–5905344040147.html i naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2526-natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg–5060040820766.html
   lub też naturalna, Witamina E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   B complex i reszta
   Też do śniadania:
   Do śniadania 1 tabletka Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B.

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez

   Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   Jeśli nie decydujesz się na 4 szklanki i tak bierz 2 cytryniany magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html

   Uwaga rozwolenienia!

   Jeśli masz częściej rozwolnienia, lub normalne wypróżnienia, do drugiej szklanki bierzesz 2 Cytryniany magnezu TiB (połykasz 2 kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html a chlorek magnezu używasz TYLKO jako oliwa magnezowa.

   Uwaga zatwardzenia!

   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   D3 z K2

   Po śniadaniu:

   Bierz 2 kapsułki D3 + K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3934-witamina-d3k2-60kaps-tib–5905344040796.html

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy! Wtedy okaże się czy nie dołożyć D3 TiB solo https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html

   Omega 3
   Po śniadaniu wraz z D3 z K2
   1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Cynk
   Popołudniu, lub pod wieczór

   1 (ewentualnie 2) kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31 . Tylko 1 cynk, gdy nie badałaś miedzi
   Cynk dobrze jest wziąć wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB, lub 1 kapsułką cytrynianu magnezu TiB, ale wtedy rano bierzesz tylko 1 kapusłkę cytrynianu magnezu.
   Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułów surowych, tylko lekko sparowane.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego wspomniałam o kuracji do śniadania 1 Greens & Fruits TiB 
   Nadwaga brzuszna:
   Porcja Shape Shape TiB na wodzie z cytryną tuż po aerobach https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-2-shape-shake-420g-tib–5905344040031.html#/27-smak-waniliowy

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, bo to zwykle jest główna przyczyna problemów z trawieniem. Paradoksalnie nawet refluksu. Możesz spróbować zrobić domowy test na zakwaszenie żołądka. Nie jest to dowód naukowy, ale często się sprawdza. https://www.pepsieliot.com/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote/

   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego (4 szklanki załatwiają sprawę), lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.

   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym właśnie Hashimoto.
   Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia
   <3

   1. avatar Monia 21 września 2022 o 22:26

    Dokładnie mam wzdęcia i nietolerancję glutenu za każdym razem jak zjem. Jesteś wspaniała dziękuję za wiadomość <3

 24. avatar Jupik89 21 września 2022 o 22:59

  Tsh, FT3, FT4, anty-tpo w normie, za to anty-tg 16 przy normie w okolicach 4. Cholesterol podwyższony. Biorę anty, biegam, jem raczej dobrze niż źle. Gdzie szukać rozwiązania?

  1. avatar Pepsi Eliot 22 września 2022 o 12:48

   a jakie masz TSH pomimo, że w normie podaj. USG tarczycy robiłaś?

   1. avatar Jupik89 23 września 2022 o 11:15

    Dzięki pepsi za odpowiedź. Tsh 3,448. Zawsze było raczej podwyższone niż w dolnej granicy :/ usg robię w poniedziałek i po niedzieli wprowadzam cztery szklanki

    1. avatar Pepsi Eliot 23 września 2022 o 12:05

     to jest (jeśli chodzi o kobietę, z mężczyznami jest trochę inaczej) niedoczynność tarczycy

 25. avatar Jupik89 25 września 2022 o 09:44

  Dzięki <3 Czy mogę spróbować to unormować bez leków? 4 szklanki, czy coś jeszcze?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 września 2022 o 12:26

   napisz na mesendżera Pepsi Eliot na FB

 26. avatar Karolina 29 lipca 2023 o 14:11

  Zrobiłam se fiszki z informacjami z posta ❤️. Super dziękuje !! Teraz polecą na lodówkę i będę codziennie robić aż wjedzie w nawyk 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 29 lipca 2023 o 19:25

   zdrówka <3

 27. avatar hornyatkodut 23 marca 2024 o 01:57

  Hello.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam bardzo SKUTECZNY program JEM I CHUDNĘ z przerywanym postem:)

Twój Shake Shake TiB 

Rzeźbienie i ubijanie ciała!

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum