logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 635 884
179 online
32 730 VIPy
Reklama

WITAMINY I MINERAŁY
DLA TWOJEGO DZIECKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

ADHD, czy po prostu brak magnezu?

adhdmysli

ADHD, czy po prostu brak magnezu?

ŚWIAT nie jest sprawiedliwy. To widać gołą gałką. Tyle tylko, że spirytualiści mają w odwrocie swoją filozofię, która traktuje świat stosunkowo doraźnie, a podobni do mnie świeccy profanatorzy, bez żadnych tyłów zabezpieczających, ostatecznie. Jednakże, na co dzień i bez żadnej specjalnie uruchomionej transcendencji, ludzie w niesprawiedliwym traktowaniu ich przez świat są niejako bezbronni.

Jak zwierzęta

Koniec dywagacji antropologicznych, wracam do meritum dzisiejszego wpisu, czyli do:

Wzmożonej nerwowości naszych dzieci, często diagnozowanej jako ADHD i w pewnych przypadkach traktowanych nawet psychotropami

adhd-medication-not-cureDroga Socjeta do mnie pisała, a ja od czasu do czasu wstawiałam historie przypadków, ale obecnie zmieniam manierę. Jakby co, Ludzie nadal piszcie, a ja będę wstawiać odpowiedzi tutaj, dla wszystkich, nawet kiedy jest to naprawdę rzadka choroba, bo może ktoś jeszcze skorzysta. Nie będę natomiast przedstawiała historii konkretnych przypadków, a jedynie ogólnie zaznaczę o co biega.

A więc piszą do mnie Kochane Matki z tym i owym, a ja dzisiaj właśnie może coś podpowiem o ADHD/bardzo silna nerwowość dziecka/niemożność skupienia się/wykańczanie rodziców i opiekunów.

W dzisiejszym świecie dzieci bardzo często mają silne niedobory magnezu, a to może właśnie skutkować taką wzmożoną nerwowością. I może się okazać, że właśnie ten niedobór jest przyczyną kłopotów Twojego dziecka. Wprawdzie zaraz poniżej podam listę naturalnie bogatych w magnez produktów spożywczych, ale nawet dieta bogata w magnez może nie pomóc i trzeba będzie wprowadzić suplement magnezowy. I odpowiednio naładować dziecko magnezem.

Poniżej lista kilku produktów szczególnie bogatych w magnez:
– Spirulina
– Kelp
– Zielone warzywa takie jak brokuły
– Pszenica pełnoziarnista, ryż, owies, jęczmień i żyto
– Migdały
– Orzechy nerkowca
– Pestki dyni
– Melasa
– Drożdże piwne
– Gryka
– Orzeszki ziemne
– Pekan

Suplementy magnezu dla dzieci

Najprostszym sposobem, aby podać magnez dziecku jest użycie proszku cytrynianu magnezu, który można łatwo mieszać w czystym sokiem owocowym, bez większego wpływu na smak.  Jabłczan magnezu też jest bardzo dobry.

TU KUPISZ sześciowodny Chlorek magnezu TiB, czystość faramceutyczna

TU KUPISZ sześciowodny Chlorek magnezu TiB, czystość faramceutyczna

Można podawać również chlorek magnezu w dawkach, o których piszę tutaj na podstawie opracowania dr. Sircusa

Ile magnezu dziecko powinno brać?

Zalecane RDA/dzienne minimalne spożycie, to:

W wieku 1-3 lat: 80 mg
W wieku 4-8 lat: 130 mg
W wieku 9-13 lat: 240 mg

Jednak opierając się na tym, co mówią eksperci w tym dr. Leo Galland, autor Superimmunity dla dzieci, najlepiej, gdyż z największymi korzyściami zdrowotnymi jest podać dziecku dawkę większą niż RDA.

Okazuje się, że według dr. Medycyny Leo Gallanda, nadpobudliwe dzieci mogą potrzebować aż 6 mg magnezu na kilogram masy ciała dziennie

W każdym przypadku należy rozpocząć od podawania małych dawek i zwiększać przez okres kilku dni, aby uniknąć rozstroju żołądka dziecka. Dzieląc całą zalecaną ilość magnezu na 2-4 dawki dziennie, co jest zalecane dla optymalnego wchłaniania. Luźne stolce mogą być sygnałem, że dziecko bierze zbyt dużo magnezu całościowo, lub po prostu , że ilości muszą być jeszcze bardziej podzielone na mniejsze dawki.

TU KUPISZ Sól Epsom, czyli Siarczan Magnezu TiB o czystości faramaceutycznej

TU KUPISZ Sól Epsom, czyli Siarczan Magnezu TiB o czystości faramaceutycznej

Jeśli dziecko jest już przy dawkach podzielonych nadal ma częste i luźne stolce, należy poziom dawek obniżyć.
Innym sposobem, aby zwiększyć spożycie magnezu u dzieci jest dodanie pełnego kielicha soli Epsom do ich wieczornej kąpieli. Ma to niezwykle uspokajający i odtruwający efekt, który jest szczególnie korzystny dla nadpobudliwych dzieci.

O ile nie są nadwrażliwe na Sól Epsom 

Wyeliminowanie niedoboru magnezu u dzieci jest procesem wieloetapowym i należy też zwrócić uwagę, na zmniejszenie stresów u dziecka, bardzo unikać przetworzonej żywności śmieci i cukru rafinowanego.

Magnez może się okazać właśnie tym najbardziej dynamicznym elementem, który uzdrowi Twoje dziecko i da wytchnienie dla Ciebie i Twojej rodziny


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

 

(Visited 12 028 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Lucjan 12 lutego 2014 o 23:24

  „Piękny” magnez jest w chlorofilu! Polecam każdą zieleninę (niegotowaną,oczywiście!), nie wierzę w żadne badania kliniczne wchłaniania magnezu! Żadna firma farmaceutyczna raczej nie zrobi badań bez patentu! A patent to niekoniecznie najprostsza droga…
  Swoją drogą szkoda Twojego czasu na jakieś S., na tv, na jakieś mroczki (jak mawiał J.N.)! Popularność jak populizm, jak disco polo…, a prawdziwa wartość da radę!

  1. pepsieliot 13 lutego 2014 o 07:53

   Lucjan, to moja sprawa, na co przeznaczam czas wolny, wielbię ploteczki i basta !! 🙂

   1. Lucjan 13 lutego 2014 o 11:42

    No, kto nie lubi ploteczek?! Gdzieżbym śmiał się wtrącać na co przeznaczasz wolny czas! (Choć wolałbym, byś pisała, tworzyła! ;))

  2. QQ 13 lutego 2014 o 11:04

   Wał z takimi badaniami to w przypadku chelatów, które przyrównywano do wchłaniania związków nieorganicznych.
   Cała reszta jest udowodniona i udokumentowana pod warunkiem,że kupuje się leki magnezowe (cytrynian,mleczan),a nie suplementy – suplement może wypuścić na rynek każdy i nie musi udowadniać,że działa.

   Co ciekawe oczywiście w liście na 1wszym miejscu spirulina – zapewne dostępna w każdym sklepie ale o np. Muszyniance cisza (137mg/1l),a wode przecież i tak pić trzeba.

   1. pepsieliot 13 lutego 2014 o 14:01

    QQ wręcz przeciwnie, musisz zatwierdzić suplement, udowodnić że był uznany za pożywienie przed 1993, a najczęściej na własny koszt wykonac badania we wskazanej przez GIS i tylko tam, placówce, co mnniej wiecej kosztuje 10 000 zło za najprostsyz suplement. Więc najlepiej sprowadzać nie wiadomo skąd i nie oclone. Albo tak jak robią duże firmy, z najtańszego surowca a cała kasa wprowadzona jest w marketing.

    1. QQ 13 lutego 2014 o 17:26

     I na tym się kończy udowadnianie. Suplementy nie wymagają badań klinicznych potwierdzających działanie,a co jest niezbędne do uzyskania statusu leku.

     1. pepsieliot 13 lutego 2014 o 18:58

      Suplementy to ńie leki to odżywianie, ale nie kontynuujmy tej rozmowy, plisss

 2. MartaWeganka 13 lutego 2014 o 00:17

  Nie wiem, kto pani P., S. i pan K. Znaczy, dobrze ze mną. Żyjemy. Naprawdę.

  1. pepsieliot 13 lutego 2014 o 07:54

   Ale ja wiem 🙂 Wiem wiem moich książek też nie czytacie, bo jesteście ponad to 🙂

 3. Basia 13 lutego 2014 o 11:13

  Mam w rodzinie taki przypadek, dziecku pomogło odstawienie laktozy, którą wcześniej wypijał litrami, rodzice widzą wyraźną zmianę w zachowaniu gdy tylko powracają mleczne produkty. Od dłuższego czasu dieta prawie wegańska, niskotłuszczowa, czasem jajka i nie ten chłopak.

  1. grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 09:33

   Tutaj artykuł Lasta o zgubnym wpływie laktozy-galaktozy:
   http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

 4. ewa ta co zawsze 14 lutego 2014 o 09:37

  Pepsi czy ty za mało magnezu dziś nie masz 😉
  A poważnie to dzięki za przypomnienie o soli do kąpieli.

  1. pepsieliot 14 lutego 2014 o 11:41

   Ewo diagnoza słuszna 🙂

 5. terapiastrategiczna 4 kwietnia 2014 o 15:01

  Dzieki PepsiEliot. Potwierdzam moje przypuszczenia, ze bardzo czesto bez tabletek tez sie da zmienic zachowanie dziecka. Gora zdrowe odzywianie!

  1. pepsieliot 4 kwietnia 2014 o 16:09

   Terapio dzięki i zdrówka życzę 🙂

 6. kasko 7 kwietnia 2014 o 01:33

  Na nadpobudliwość, i to taką, która również wybudza dziecko kilka razy w nocy, u nas sprawdziło się całkowite wywalenie z diety cukrów rafinowanych. Zero białej mąki, białego ryżu, cukru rzecz jasna, o słodyczach nie wspiminając. Mąka tylko razowa, makarony razowe, ksylitol. Dziecko zaczęło przesypiać calutkie noce, a w dzień jest dużo spokojniejszy, potrafi się koncentrować i ma super kontakt wzrokowy. Przy okazji dzień w dzień obalamy mity, jakoby banany były źródłem zła i brzydkiego cukru – maluch uwielbia banany, zjada nawet po kilka naraz – i nic;)) a dać mu jedną tylko kromkę bułki – pochody nocne jak w banku!

  1. kasko 7 kwietnia 2014 o 01:37

   ale koniecznie spróbuję tę sól. dzięki za info o niej 🙂

  2. pepsieliot 7 kwietnia 2014 o 07:52

   kasko dzięki i pozdrawiam 🙂

 7. beta 15 marca 2015 o 15:34

  Nadpobudliwość ruchowa…hmmmm : u moich synów „leczyłam” zmianą diety (rotacja zbóż i mlecznych, najważniejsze to znacząco ograniczyć spożywanie cukrów prostych, obserwacje zachowań po posiłkach, fiboodpowiedzi) i terapią zajęciową (próbowałam ich zainteresować różnymi wypełniaczami czasu, ale nic na siłę, wszystko w ramach zabawy i tyle ile chcieli). Przy dwóch alergikach na różne rzeczy to wyzwanie. Stresu nie da się wyeliminować z życia. I jakaś cząstka jest go nam potrzebna. Odpoczynek i „nicnierobienie” też jest potrzebne. Niedawno okazało się, że ADHD zostało wymyślone przez Eisenberga dla…kasy. I co Ty na to ?pozdrawiam

  1. Iwona 28 marca 2015 o 14:23

   „Niedawno okazało się, że ADHD zostało wymyślone przez Eisenberga dla…kasy.” – dla kasy w tym sensie, że zaczęto zarabiać na masowym truciu dzieci psychotropami, mającymi na celu „wyciszenie” ich (dzieci). Najśmieszniejsze jest to, że psychiatrzy, mówiący, że nie ma czegoś takiego, jak ADHD, jednocześnie wciskają rodzicom ww prochy. Z doświadczenia wiem, że moje dziecko ma problemy, które pokrywają się z definicją ADHD i jest mi wszystko jedno, jak to się będzie nazywało i co ktoś na ten temat będzie mówił :), bo moje dziecko i wiele innych, mają problem. Wiem, że bardzo pomaga dieta bezglutenowa, bezmleczna i bezcukrowa. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne… w domu, bo niestety, czasem w szkole syn się na coś niedozwolonego połakomi :(.

   P.S. pepsieliot – Artykuł o magnezie bardzo ciekawy i pomocny. Dziękuję.

 8. fiona 9 maja 2015 o 19:03

  bardzo zainteresowały mnie twoje artykuły.
  mam nieco inny problem- dziecko autystyczne drugie faktycznie adhd.
  badałas moze kiedys sprawę autyzmu?

  1. pepsieliot 9 maja 2015 o 19:35

   tak badałam, mam trochę mądrych materiaŁów o autyzmie, będzie q
   wpis

 9. ana 17 maja 2016 o 20:21

  Mam pytanie odnośnie tekstu tu zamieszczonego cyt. „aby zwiększyć spożycie magnezu u dzieci jest dodanie pełnego kielicha soli Epsom do ich wieczornej kąpieli”. Chciałabym zastosować coś takiego u dziecka, ale co oznacza słowo kielich? O jaką objętość chodzi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 10. Dags 17 maja 2016 o 22:41

  Czy idzie „przedawkować” kąpiele w soli Epsom? Kąpie dzieciaki 3 razy w tygodniu mniej więcej. Na pół wanny (dla dzieciaków to dużo wody), dodaję 2 szklanki Epsom.

 11. Jane 25 maja 2016 o 09:10

  Sorki – zgubiłam się jak widać: siarczan Mg to inaczej sól Epsom? I to dodawać do kąpieli? Bo już nie wiem skąd, słyszałam i stosuję chlorek Mg do kąpieli i robienia oleju magnezowego – PLEASE, co lepsze, jak to jest: zamiennie można? Pepsi – oświeć mnie 🙂

 12. EmCa 8 września 2016 o 11:06

  Ale jaki magnez dla dzieci? U Ciebie w sklepie nie ma. Kapsułek dzieciom nie dam.

  1. pepsieliot 8 września 2016 o 11:25

   będzie we wrześniu sól magnezowa, o której piszę. Drugim ważnym elementem przy ADHD, mega ważnym, jest słaba flora bakteryjna jelit. Koniecznie zadbaj o odbudowę dobrej flory bakteryjnej, a problemy znikają zaraz

   1. Madzia 28 marca 2019 o 21:21

    Pepsi zakupiłam kids vitek Tib co by do tego dokupić u Ciebie jeśli chodzi o suplementacje dziecka z nadpobudliwością? piszesz o florze jelitowej masz coś u siebie typowo dla dzieci (syn 10 lat). Kids vitek 1 dziennie starczy( wcześniej dawałam mu połowę green and fruits tib)? moczy stopy w chlorku magnezu ale chciałabym tez doustnie coś.

    1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 23:04

     Nie wystarczy, muszą być 2 i 2 omega 3 kids TiB dla dzieci. Nadpobudliwość to owszem magnez i dieta. Przede wszystkim nie łączyć cukru z tłuszczem, dużo pysznych surowych roślin. Nie ma pasożytów?

 13. EmCa 16 września 2016 o 22:58

  Zanabyłam ten olejek i nie mogę używać, ponieważ: moją córkę szczypie bardzo, mnie upierdliwie, męża znośnie, syna prawie znośnie. Why???

  1. grzegorzadam 16 września 2016 o 23:40

   Olejek zawsze szczypie przy dużych niedoborach .
   Im większy tym większe szczypanie.
   Z czasem nieprzyjemny efekt zanika.

   Do kapieli można dodawac i siarczan (Epsom) i chlorek Mg.
   Dr Sircus na podstawie swoich doświadczeń w szczególnych przypadkach terapeutycznych
   zalecał nawet do 2 kg na wannę.

   1/2 kg na wannę systematycznie jest ilością wystarczajacą.

   Równie dobre efekty wykazuje moczenie stóp w mocno ciepłej wodzie w misce z dodatkiem
   1/2 szklanki chlorku lub siarczanu.
   Już po miesiącu na podstawie badań dr Normana Sheally nastepuje wyrównanie drastycznych niedoborów
   i regulacja wielu innych czynników zdrowotnych.
   Szczegóły w podręczniku o magnezie.

   Rewelacyjne efekty dają inhalacje za pomocą nebulizatora magnezem, sodą, nadtlenkiem wodoru, glutationem (mukowiscydoza!)
   jodem i DMSO.

   W USA stosowane z powodzeniem:

   .-”W niektórych krajach nebulizatory sprzedawane sa tylko na receptę, a to z tego względu, że inhalowana mgiełka dociera bezpośrednio do układu krwionośnego, wiec jest to przestroga, z jak poważną strategią mamy do czynienia.
   Przy pomocy nebulizatora osiągamy prawie taki sam rezultat co w przypadku INIEKCJI, gdyż substancje lecznicze przenikają bezpośrednio do układu krwionośnego.
   Zatem urządzenie, które pozwala zmienić lek w aerozolową mgiełkę, ma w sobie potencjał, by ratować ludzkie życie.. (…) ”

   1. Avatar 21 października 2018 o 21:30

    Witaj grzegorzadam, idę na skróty i pisze tutaj bo lada chwila dojedzie mój nebulizator i zaczynam spowrotem inhalacje u dzieci, sezon się zbliża a u młodego (1rok) podejrzewają astmę – wystarczy lekkie przeziębienie i zaraz świszczy i charczy, od tygodnia regularnie kąpie dzieci w chlorku mg (pół szklanki), soli himalajskiej (1/3), sodzie (1/4), dodaje olejek sosnowy i trochę wody utlenionej – chłopaki kąpią się razem. Suplementuje witaminami a do nosa i gardła woda 0,5%. Pytanie o inhalacje mam, chciał bym połączyć te z woda utlenioną, magnezem, soda, dmso w jakiś logiczny sposób ale żeby było mało i krótko bo ciężko to u nas idzie dlatego najlepiej wszystko w jednej inhalacji.. pomożesz co począć? Dodam ze od kiedy przerzuciłam się na magnez i wodę utleniona zarzegnismy w tym tygodniu początki przeziębienia bez leków. Nie chce żeby przy kolejnej infekcji pakowali w młodego salbutamol i nebbud czy berodual ):

    1. grzegorzadam 22 października 2018 o 08:35

     Nie chce żeby przy kolejnej infekcji pakowali w młodego salbutamol i nebbud czy berodual ):”

     Rodzice decydują (jeszcze? bo w usa już nie bardzo)

     Nie mieszaj wszystkiego, czytałeś te tematy?
     https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic- skolowana-matka/
     https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu- przelom-leczeniu/
     https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/
     https://www.pepsieliot.com/jak-wyleczyc-wirusowe-zapalenie-pluc-w-3- godziny/

     Przy astmatycznych objawach, masz w pierwszym linku art. Waltera Lasta o galaktozie-
     bardzo ciekawe.

     1. Avatar 22 października 2018 o 11:08

      Dzięki wielkie, ten glutation wydaje się być ciekawy – ten co Pepsi ma (liposomalny) nadaje się?

      Jeszcze mogę decydować dlatego szukam (: ale nie mając wcześniej jakiejkolwiek wiedzy inhalowałam jak zalecał lekarz itd. bo jak inaczej bym rzekła – teraz wiem ze można inaczej, a napewno dotarło do mnie ze przede wszystkim trzeba zbudować dobre podstawy do zdrowia – i leczy się potem łatwiej o ile jest co leczyć. Mam nadzieje ze za jakiś czas po pierwszym świadomym sezonie chorobowym będę mogła podzielić się swoim doświadczeniem dla tych co jeszcze wątpią. Pozdrawiam!

     2. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 16:06

      liposomal nie nadaje się do inhalacji

     3. grzegorzadam 26 października 2018 o 21:51

      jaki jest poziom wit.D ?
      To podstawa wszystkiego.

 14. Fat-one 27 kwietnia 2017 o 21:03

  Jako posiadacz ADHD trochę bawią mnie wasze wypowiedzi. FYI leki na ADHD nie mają „wyciszać” dzieci tylko wręcz pobudzać strefy w mózgu odpowiedzialne za hamowanie nagłych impulsów.

 15. Agnieszka 13 grudnia 2017 o 15:11

  Ja od lekarza w „medycynie holistycznej” po badaniu rezonansem.magnetycznym usłyszałam, że syna (ADHD + wiele zaburzeń SI) pobudzają alergeny w: pszenicy, jajku kurzym, mleku krowim, kurzu i plesni w ziemi do kwiatów. Zrobiliśmy istny rock’n’roll mieszkaniowy (zero firan, dywanów, kwiatow, kurze na bieżąco), kulinarny (wykluczenie tych produktów z diety), oraz masę innych badań (w tym.na pasożyty) + oddczulanie na aspergillusa, kurz. Poziom: magnezu, B12, żelazo, tarczyca w normie.
  I to wszystko przez prawie 2 lata sprawiło, ze syn o wiele lepiej śpi, nie tak szybko się irytuje, lepiej przyswaja wiedzę w szkole (oceny 4).
  Wiele filmów które oglądałam (Co wiem.o ADHD) mówi, że jest to choroba mózgu, on po prostu inaczej „pracuje”.

  1. Pepsi Eliot 13 grudnia 2017 o 15:24

   nie ma żadnej choroby ADHD, Twoje dziecko jest zdrowe, daj mu magnezu, kąpiele z solą Epsom TiB, lub chlorkiem magnezu http://www.pepsieliot.com/adhd-czy-po-prostu-brak-magnezu/ , http://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   też mieszaniem cukru prostego z tłuszczem w diecie,

   1. grzegorzadam 13 grudnia 2017 o 17:34

    Racja, jak nie pomoże usuwanie glinu.

   2. Agnieszka 14 grudnia 2017 o 08:47

    Pepsi, ja Cię czytam, i pod wieloma Twoimi artykułami podpisuje sie obiema łapkami 😉 Ale niestety muszę ściągnąć Cię na ziemię. Zaburzenia przetwarzania, zaburzenia centralnego układu nerwowego, czy układów zmyslowych to co innego niż niedobor witamin. Janwiem, że teraz jest moda na „pochłanianie” witaminy D, wi. C, magnezu, żelaza,, B12 etc. Ale zaburzenia o ktych pisałam wyżej, to nie tylko skutki życia plodowego ale i porodu czy okresu niemowlecego. Spora część zaburzeń może mieć przyczynę genetyczną. Są też teorie z Totalnej Biologii. Nie chcę tutaj robić wykładu. Brakuje mi tu przytoczenia linków z badań, odniesień do innych artykułów – co większość blogerów robi.
    Aż się boję, że za kilka miesięcy przeczytamy, że Alzheimera, Parkinsona, chorobę FAS, wyleczymy suplementacją.
    Polecam Ci trochę filmow dokumentalnych, w których wypowiadają się sami chorzy na ADHD, Neurolodzy, oraz pokazane są wyniki badań mózgu tych ludzi czy różnice.. Link do darmowego filmu http://m.cda.pl/video/161003069
    Ale jest jeszcze kilka „perełek filmowych”, które bazują na badaniach genetycznych.
    Druga pozycja godna uwagi to „ADHD -epidemia XXI wieku.

    1. Pepsi Eliot 14 grudnia 2017 o 09:03

     Kochana siedzisz w matrixie medycznym po uszy, gość który wymyślił ADHD przyznał się, że to ściema,

     „Aż się boję, że za kilka miesięcy przeczytamy, że Alzheimera, Parkinsona, chorobę FAS, wyleczymy suplementacją”

     Oczywiście że tak, już się to dzieje, kurkuma , olej kokosowy, i zapobieganie

     1. Agnieszka 14 grudnia 2017 o 09:22

      Nie, nie siedze w matrixie, pisalam Ci, że zaufałam medycynie holistycznej, naturalnej i zawsze szukam „mózgu w dupie” jak mówią moi znajomi 😉 Drąże temat, wierce dziurę i mam.swoje przemyślenia. Masz prawo mieć swoje zdanie o suplementacji, ale czy interesujesz się neurobiologią, neuropsychologią, etc ?
      Kolo wymyślił ADHD bo chciał, jak mafia farmaceutyczna zbijać na tym.kasę. Doskonale wiesz po co jest chemioterapia czy szczepionki i kto to wymyślił, bo to też mafia farmaceutyczna zbija na tym.kase. Przekonasz się za kilka lat, że sama suplementacja nie działa. Ludzie będą i tak umierać na nowotwory, nawet po wlewach z witaminy C czy oleju CBD, bo zniszczony chemią, fluorem, rtęcią, aluminium organizm nie będzie miał.szans na odbudowę.

     2. Pepsi Eliot 14 grudnia 2017 o 11:45

      wiesz że w swojej wypowiedzi zastosowałaś klasyczny sofizm? Odwróciłaś rzecz do góry ogonem. Pozdro

    2. grzegorzadam 14 grudnia 2017 o 09:35

     Nie chcę tutaj robić wykładu. ”

     Nie rób, badacze udowodnili, że większość zdecydowana tych zaburzeń to zatrucia metalami i toksynami , nic nie ma do tego GNM czy inna biologia.
     Oczywiście, ze takie objawy można leczyć oczyszczaniem-chelatacją, to jest logiczne i spójne, następnie
     uzupełnianiem brakujących elementów.

    3. grzegorzadam 14 grudnia 2017 o 09:37

     Neurolodzy, oraz pokazane są wyniki badań mózgu tych ludzi czy różnice..”

     Jeszcze tylko dodaj, jakimi środkami neurolodzy to leczą.
     Nie wiem jak można ”wyleczyć” braki magnezu np. ?
     cZY WITAMIN Z GRUPY ”b”?

  2. grzegorzadam 13 grudnia 2017 o 17:32

   że jest to choroba mózgu, on po prostu inaczej „pracuje”.”

   Tak, bo pobrał aluminium ze szczepionek, rtęć, to generator alergii wszystkich.
   https://youtu.be/C66vZhd4a7A
   Analizę włosa warto zrobić.

 16. markus 15 stycznia 2018 o 15:59

  A może tak zastosować „mocarny tandem” czyli magnez+medyczna marihuana (oczywiście odpowiednia odmiana) o którym pisze dr. Mark Sircus w swojej książce Lecznicza Marihuana. U nas działa to znakomicie:))
  A polscy lekarze tylko psychotropy widzą:((

  1. grzegorzadam 15 stycznia 2018 o 16:49

   ”U nas działa to znakomicie:)) ”

   Możesz szerzej ? 😉

 17. Agnieszka 23 stycznia 2019 o 08:33

  a jak mam Wasz chlorek magnezu? mogę dawać dziecku 7 lat? i Ile? pół łyżeczki? Waży 23 kg. Miewa skurcze, chciałabym zacząć podawać żeby sprawdzić czy powodem jest niedobór magnezu.

  1. Pepsi Eliot 23 stycznia 2019 o 11:12

   przede wszystkim do kąpieli stóp, lub dodawać 100 ml do wanny, możesz posmarować mu łydki oliwą magnezową. A tutaj masz ilości do ewentualnego picia, chociaż dzieciom najlepiej podawać magnez przez skórę. https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *