logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
91 352 710
172 online
31 929 VIPy
Reklama

TWOJE KOMPENDIUM
WIEDZY O ZDROWIU
„LECZENIE DOBRĄ DIETĄ”
PEPSI ELIOT

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Antydepresanty mają tyle skutków ubocznych, że niedługo zabraknie miejsca na ulotce

Nowe badanie ujawnia poważne objawy odstawienia u ponad połowy osób, które zaprzestają przyjmowania leków przeciwdepresyjnych!

Nowe, zastanawiające badanie opublikowane w magazynie naukowym Addictive Behaviour, zatytułowane „Systematyczny przegląd występowania, nasilenia i czasu trwania skutków odstawienia leków przeciwdepresyjnych: czy wytyczne oparte są na dowodach?” ujawnia, że antydepresanty są znacznie bardziej uzależniające niż wcześniej zakładano.

Co szczególnie rzuca się w oczy w badaniu?

Ponad połowa (56%) osób rezygnując z antydepresantów doświadczyła objawów odstawienia,

Niemal połowa (46%) osób, które zdecydowały się zrezygnować z antydepresantów doświadczyła objawów odstawienia , które sklasyfikowano jako ciężkie,

– Nie są rzadkimi przypadki, w których efekty odstawienia leków trwają tygodniami (powyżej dwóch) lub miesiącami,

Jak przeprowadzano badanie?

Dokonano systematycznego przeglądu literatury, aby ustalić częstotliwość występowania, nasilenie i czas trwania odstawienia leków przeciwdepresyjnych. Następnie zidentyfikowano 23 odpowiednie badania przeprowadzone ze zróżnicowaną metodologią i różnymi wielkościami próbek.

Czego się dowiedziano?

Zaobserwowane objawy odstawienia z czternastu oddzielnych badań wyniosły od 27% do 86%, dając tym samym średnią 56%. Cztery duże badania wykazały średnią 46% osób, które doświadczyły ekstremalnych skutków odstawienia takich jak między innymi halucynacje i stany lękowe. Siedem dużych badań dowiodło, że ludzie często doświadczają objawów odstawienia przez ponad dwa tygodnie, a czasem nawet przez kilka miesięcy.

Skutki uboczne

Typowe skutki uboczne odstawienia to odczuwanie niepokoju i lęku, objawy podobne do przeziębienia, bezsenność, mdłości, zaburzenia równowagi, zaburzenia czuciowe i nadpobudliwość. Do tego odnotowano zawroty głowy, biegunki, bóle głowy, halucynacje, poczucie zagubienia, nadmierną potliwość, poirytowanie, skurcze mięśni i inne skutki uboczne.

W czym ambaras?

Coraz więcej osób przyjmuje antydepresanty chronicznie, przez wiele-wiele lat. To co według matrixowej alopatii miało być pomocą w zwalczeniu choroby, stało się kolejną, nieuświadomioną chorobą przyczyniającą się do niezdolności funkcjonowania bez dawki leków, których odstawienie wywołuje okropne skutki sprawiając, że staje się ono niemal niemożliwe.

W zasadzie w wielu przypadkach leków się nie odstawia, nie szuka się źródeł problemu. Zamiast tego podaje się coraz to nowsze tabletki, manipuluje się dawkami aby wywołać określone skutki. I tak też zamiast pozbywać się stopniowo źródła problemu, maskuje się je coraz bardziej i bardziej nowymi substancjami.

Czy coś się zmieni?

Trudno powiedzieć. Z jednej strony osób ze zdiagnozowaną depresją przybywa, a leki są łatwo dostępne, tym bardziej, że szukanie pomocy coraz rzadziej jest powodem do wstydu. Z drugiej strony świat znów zwraca się w kierunku korzeni i owa pomoc może być naturalna, wynikać z intuicji i dotarcia do własnej głębi. Do tego mainstreamowe media coraz częściej podłapują temat, co skutkuje nagłówkami takimi jak „Skutki odstawienia antydepresantów uderzają w miliony” (BBC NEWS) lub „Bolesna cena przyjmowania leków na depresję” (The Times).

Co będzie dalej? To wiedzą tylko zainteresowani.

na zawsze Twój,
Horry Porttier

Źródła: greenmedinfo.com/blog/antidepressants-cause-severe-withdrawal-symptoms-hallucination-mania-anxiety-new-

(Visited 2 692 times, 1 visits today)
Horry-Porttier Horry Porttier - Nius pojawił się niespodziewanie na stronie i nie wiadomo kto go napisał … Nie znamy Horrego Porttiera.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Rena 15 listopada 2018 o 14:09

  Pepsi. Jak wazne sa.odstepy miedzy posilkami przy PP? Czy lepiej miec waskie okno np 4 h czy je wydluzyc i jesc w oknie 8h? Chodzi mi o przerwy miedzy posilkami w oknie.

  1. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 19:30

   ja jestem za 1 góra 2 posiłkami.

 2. sylwia 15 listopada 2018 o 20:20

  Ja w czasie odstawiania miałam jeden objaw …..mega silne napięcie , które objawiało się totalnym szczękościskiem , ale ten szczękościsk był tak silny , że praktycznie miałam wrażenie ,że tracę szkliwo od nacisku i pocierania zębami . Brrrr, to było okropne !

 3. Dudek 15 listopada 2018 o 21:10

  Horry, sorry ale nie pie…., Dotknij, zjedz i wtedy dopiero nawijaj. A zresztą, po co ja to piszę kiedy ciebie i tak nie ma .

  1. Horry Porttier 15 listopada 2018 o 22:14

   jadłem, nawinąłem, jestem

 4. Dudek 16 listopada 2018 o 19:26

  I za to Cię lubię Strrrowy. Sorki, jeśli bywam nie teges….

 5. Sia 24 listopada 2018 o 21:10

  Potwierdzam, odstawienie antydepresantów jest koszmarne, bynajmniej w moim wypadku..od ponad miesiąca odstawiam venlafaksynę i jeszcze nie jest normalnie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *