Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 840 404
35 online
42 351 VIPy

Antydepresanty mają tyle skutków ubocznych, że niedługo zabraknie miejsca na ulotce

Nowe badanie ujawnia poważne objawy odstawienia u ponad połowy osób, które zaprzestają przyjmowania leków przeciwdepresyjnych!

Nowe, zastanawiające badanie opublikowane w magazynie naukowym Addictive Behaviour, zatytułowane „Systematyczny przegląd występowania, nasilenia i czasu trwania skutków odstawienia leków przeciwdepresyjnych: czy wytyczne oparte są na dowodach?” ujawnia, że antydepresanty są znacznie bardziej uzależniające niż wcześniej zakładano.

Co szczególnie rzuca się w oczy w badaniu?

Ponad połowa (56%) osób rezygnując z antydepresantów doświadczyła objawów odstawienia, – Niemal połowa (46%) osób, które zdecydowały się zrezygnować z antydepresantów doświadczyła objawów odstawienia , które sklasyfikowano jako ciężkie, – Nie są rzadkimi przypadki, w których efekty odstawienia leków trwają tygodniami (powyżej dwóch) lub miesiącami,

Jak przeprowadzano badanie?

Dokonano systematycznego przeglądu literatury, aby ustalić częstotliwość występowania, nasilenie i czas trwania odstawienia leków przeciwdepresyjnych. Następnie zidentyfikowano 23 odpowiednie badania przeprowadzone ze zróżnicowaną metodologią i różnymi wielkościami próbek.

Czego się dowiedziano?

Zaobserwowane objawy odstawienia z czternastu oddzielnych badań wyniosły od 27% do 86%, dając tym samym średnią 56%. Cztery duże badania wykazały średnią 46% osób, które doświadczyły ekstremalnych skutków odstawienia takich jak między innymi halucynacje i stany lękowe. Siedem dużych badań dowiodło, że ludzie często doświadczają objawów odstawienia przez ponad dwa tygodnie, a czasem nawet przez kilka miesięcy.

Skutki uboczne

Typowe skutki uboczne odstawienia to odczuwanie niepokoju i lęku, objawy podobne do przeziębienia, bezsenność, mdłości, zaburzenia równowagi, zaburzenia czuciowe i nadpobudliwość. Do tego odnotowano zawroty głowy, biegunki, bóle głowy, halucynacje, poczucie zagubienia, nadmierną potliwość, poirytowanie, skurcze mięśni i inne skutki uboczne.

W czym ambaras?

Coraz więcej osób przyjmuje antydepresanty chronicznie, przez wiele-wiele lat. To co według matrixowej alopatii miało być pomocą w zwalczeniu choroby, stało się kolejną, nieuświadomioną chorobą przyczyniającą się do niezdolności funkcjonowania bez dawki leków, których odstawienie wywołuje okropne skutki sprawiając, że staje się ono niemal niemożliwe. W zasadzie w wielu przypadkach leków się nie odstawia, nie szuka się źródeł problemu. Zamiast tego podaje się coraz to nowsze tabletki, manipuluje się dawkami aby wywołać określone skutki. I tak też zamiast pozbywać się stopniowo źródła problemu, maskuje się je coraz bardziej i bardziej nowymi substancjami.

Czy coś się zmieni?

Trudno powiedzieć. Z jednej strony osób ze zdiagnozowaną depresją przybywa, a leki są łatwo dostępne, tym bardziej, że szukanie pomocy coraz rzadziej jest powodem do wstydu. Z drugiej strony świat znów zwraca się w kierunku korzeni i owa pomoc może być naturalna, wynikać z intuicji i dotarcia do własnej głębi. Do tego mainstreamowe media coraz częściej podłapują temat, co skutkuje nagłówkami takimi jak „Skutki odstawienia antydepresantów uderzają w miliony” (BBC NEWS) lub „Bolesna cena przyjmowania leków na depresję” (The Times). Co będzie dalej? To wiedzą tylko zainteresowani.

na zawsze Twój, Horry Porttier

Źródła: greenmedinfo.com/blog/antidepressants-cause-severe-withdrawal-symptoms-hallucination-mania-anxiety-new-

(Visited 3 692 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Rena 15 listopada 2018 o 13:09

  Pepsi. Jak wazne sa.odstepy miedzy posilkami przy PP? Czy lepiej miec waskie okno np 4 h czy je wydluzyc i jesc w oknie 8h? Chodzi mi o przerwy miedzy posilkami w oknie.

  1. avatar Jarmush 15 listopada 2018 o 18:30

   ja jestem za 1 góra 2 posiłkami.

 2. avatar sylwia 15 listopada 2018 o 19:20

  Ja w czasie odstawiania miałam jeden objaw …..mega silne napięcie , które objawiało się totalnym szczękościskiem , ale ten szczękościsk był tak silny , że praktycznie miałam wrażenie ,że tracę szkliwo od nacisku i pocierania zębami . Brrrr, to było okropne !

 3. avatar Dudek 15 listopada 2018 o 20:10

  Horry, sorry ale nie pie…., Dotknij, zjedz i wtedy dopiero nawijaj. A zresztą, po co ja to piszę kiedy ciebie i tak nie ma .

  1. avatar Horry Porttier 15 listopada 2018 o 21:14

   jadłem, nawinąłem, jestem

 4. avatar Dudek 16 listopada 2018 o 18:26

  I za to Cię lubię Strrrowy. Sorki, jeśli bywam nie teges….

 5. avatar Sia 24 listopada 2018 o 20:10

  Potwierdzam, odstawienie antydepresantów jest koszmarne, bynajmniej w moim wypadku..od ponad miesiąca odstawiam venlafaksynę i jeszcze nie jest normalnie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum