logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 772 168
185 online
32 921 VIPy
Reklama

FIGURA BIKINI PRZEZ CAŁY ROK
BIKINI BURN TiB®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Aronia, czyli Twój nowy sposób na piękną sylwetkę

Natura ma niezwykłą moc nie tylko kiedy chcesz zmienić swoje zdrowie na lepsze, ale także wtedy kiedy chcesz schudnąć. I nie mówię tu po prostu o jedzeniu większej ilości zieleniny i zbilansowaniu diety. Natura, chociaż nie przewidziała hamburgerów i frytek z serem, stworzyła pokarmy, które doskonale sprawdzają się jako remedium na nadmiar kilogramów i oponkę w pasie. Nie ważne, czy chcesz schudnąć z powodu stanu zdrowia czy swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych. Naturalne substancje po prostu działają nie zadając pytań.

Przykładem takiej rośliny są aronie. Te ciemne, niemal czarne jagody, od tysiącleci stanowiły jeden z sekretów zdrowia ludów północnej ameryki. Od XIX wieku wykwitają one w naszych rodzimych ogrodach i na podgórzach (w istocie aronia ma niewielkie wymagania glebowe i może wyrosnąć niemal wszędzie).

Spośród wszystkich zalet aronii, warto zwrócić uwagę szczególnie na jej działanie odchudzające!

Moc przeciwutleniania

Badania wykazały, że owoce te mają niezwykle silne działanie przeciwutleniające. Ich pojemność antyoksydacyjna, czyli ORAC, wynosi 16,062 μ mol TE/100g. Oznacza to, że jest znacznie wyższa niż w jagodach goji, czarnym bzie, borówkach, jeżynach, porzeczkach, malinach, truskawkach i żurawinie. Jest także wyższa niż w jagodach acai, które często uważane są za królowe, jeśli chodzi o przeciwutleniające działanie.

Co to oznacza?

Przeciwutleniacze, inaczej nazywane antyoksydantami, to substancje zwalczające chorobotwórcze wolne rodniki. Te z kolei, namnażając się, odpowiadają za starzenie się organizmu, rozwój nowotworów, choroby układu krążenia, zwiększone ryzyko zachorowania na cukrzycę i wiele więcej.

Reklama

Tu znajdziesz w 100% organiczne, sproszkowane owoce aronii


Dieta z odpowiednią ilością antyoksydantów nie tylko zwalcza wolne rodniki i stres oksydacyjny, ale także wspiera układ nerwowy i układ krążenia, odmładza, a do tego ma udział w metabolizmie mięśni. Okazuje się, że przy okazji przeciwutleniacze mają zdolność spalania tkanki tłuszczowej (szczególnie resweratrol, koenzym Q10, astaksantyna i flawonoidy)!

Aronia i odchudzanie

Badanie z 2010 roku udowodniło, że spożywany przez 6 tygodni ekstrakt aronii zmieszany z wodą, jest w stanie zmniejszyć otłuszczenie ciała. Taka suplementacja może także poprawić inne markery zdrowotne. Między innymi zmniejsza ona ryzyko cukrzycy w stanie przedcukrzycowym i niweluje choroby układu sercowo-naczyniowego.

Nie bez znaczenia pozostaje także wpływ aronii na zespół metaboliczny. Badania nad wpływem aronii na osoby z zespołem metabolicznym wykazały bowiem, że spożywanie ekstraktu z atonii przez 2 miesiące (3x 100mg dziennie) zmniejsza markery choroby, między innymi obniżając ciśnienie i regulując poziom cholesterolu.

Co więcej, jeśli codziennie będziesz spożywać porcję aronii, Twoje rezerwy tłuszczu zmniejszą się, masa mięśniowa wzrośnie. Taki wniosek ze swojego badania opublikowanego w Journal of Oleo Science wyciągnęli naukowcy z Uniwersytetu Hokkaido. Według ich badań ta zdolność aronii wynika z faktu, że fenole zawarte w aronii zwiększają wrażliwość na insulinę.

Warto wspomnieć też o zawartym w owocach aronii kwasie chlorogenowym. Zmniejsza on ilość cukru wchłanianego w przewodzie pokarmowym oraz zwiększa wrażliwość na insulinę, przez co wspomaga odchudzanie.

Jesteś gotowa żeby dodać aronię do swojej diety?

Owoce aronii mają wyższą aktywność przeciwutleniającą niż ich sok, dlatego najlepiej wybierać świeże owoce, lub ich sproszkowany ekstrakt, na którego 100 gramów zużywa się nawet kilogram owoców.

uściski:)

Źródła: 
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20037491
ergo-log.com/aronia-berries-reduce-belly-fat.html
eclecticherb.com/blog/aronia
thealternativedaily.com/cancer-kicking-berry-also-dissolves-unwanted-fat/

(Visited 3 370 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Betka 22 stycznia 2019 o 15:02

    A czy mrożone też będą miały te właściwości? Mam takich sporo i stosuję do szejka.

    1. Pepsi Eliot 22 stycznia 2019 o 17:16

      tak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *