Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 501 180
80 online
35 184 VIPy

Ashwagandha, czyli Twój super adaptogen

Ashwagandha, czyli adaptogen tarczycy i nie tylko

Co to znaczy adaptogen? Pojęcie to wprowadził rosyjski naukowiec dr Mikołaj Lazarew.

To jest prezent od natury. Ziele wspomagające odporność organizmu na stresory i przeżycia traumatyczne, stosowane w stanach wyczerpania, niepokoju i napięcia.

Nie za bardzo dajesz sobie radę w życiu. Przeżywasz niepowodzenia uczuciowe i toksyczne relacje. Dopadają cię fizyczne traumy i skutki złego odżywiania. Nie potrafisz zapanować nad ego. Twoje ciało zachowuje się nieprzychylnie, bo z nim nie współpracujesz. Elementy komórkowe utleniają się. Czujesz się źle. Z tego powodu (dopóki nie przejmiesz kontroli nad swoim ego i nie dogadasz się z własnym ciałem) będziesz prawdopodobnie potrzebowała jakiegoś adaptogenu, który naturalnie pomoże organizmowi dostosować się do warunków stresowych.

Ashwagandha to ziele adaptogenne, pomocne w wielu problemach zdrowotnych

Nazywa się ją również  indyjskim żeń-szeniem (Indian ginseng), zimową wiśnią (Winter cherry), Kanaje Hindi i Samm Al Ferakh. Chociaż naturalnie rośnie w Ameryce Północnej i Afryce najczęściej związana jest z ajurwedyjskimi tradycjami Wschodu.

Ajurweda jak wiesz, to starożytna filozofia i UPRAWIANIE NATURALNEGO ZDROWIA, wspólna dla Indii i Dalekiego Wschodu. Oczywiście od wieków korzysta z korzeni rośliny Witania ospała (Withania somnifera), czyli Ashwagandhy w celu poprawy niezliczonych warunków zdrowotnych.

Ashwagandha poprawia funkcje neurologiczne (2)

 • Silne właściwości antyoksydacyjne tego zioła, chronią mózg i układ nerwowy. Przedwczesne starzenie się związane jest z przewlekłym stresem oksydacyjnym.
 • Ów stres zwiększa peroksydację lipidów, jednocześnie zmniejszając ilość mega ważnych enzymów antyoksydacyjnych: katalazy i peroksydazy glutationowej.
 • Pewne badania na zwierzętach wykazały zdumiewające właściwości, jak potężnym adaptogenem jest Ashwagandha w zmniejszaniu napięcia i stresu układu nerwowego.
 • Aż 85% komórek zwierząt narażonych na przewlekły stress wykazywało (owe komórki) objawy przewlekłej degeneracji. Po podaniu ashwagandhy liczba uszkodzonych komórek zmniejszyła się o 80%!
 • W największym badaniu z udziałem ludzi wykazano, że podawanie ashwagandhy zmniejszało poziom kortyzolu do 26%.
 • Wiemy, że przewlekłe podwyższony kortyzol prowokuje procesy zapalne i degeneracyjne w organizmie. Dodatkowo, uczestnikom badania obniżył się poziom cukru we krwi (na czczo) i polepszył profil lipidowy.
 • Ashwagandha, co wykazano w badaniach, działa antylękowo i przeciwdepresyjne, podobno porównywalnie do wielu markowych leków.
 • Wykazano, że wspiera regenerację i odbudowę komórek nerwowych i synaps.
 • To sugeruje, że Ashwagandha może pomóc odwrócić stany zwyrodnienia mózgu i układu nerwowego.
 • Stanowi obronę przeciwko demencji, chorobie Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych.
 • Ponoć pomaga przy dwubiegunówce

Ashwagandha to również adaptogen tarczycy (1)

Okazuje się, że Ashwagandha może pomóc osobom zarówno przy niedoczynności (1), jak i często towarzyszącej jej hipoglikemii. Pomaga przy Hashimoto.

Również wykazano poprawę stanu zdrowia przy nadczynności tarczycy i chorobie Gravesa. Chociaż w tej kwestii należy być szczególnie ostrożnym i potrzeba więcej badań klinicznych.

Pisałam o tym w prostym przepisie na napój i 12 sposobach jak naturalnie resetować tarczycę

Inne adaptogeny tarczycowe to peruwiańska Maca (ENERGIA! i równowaga hormonów rozrodczych), Rhodiola, czyli różaniec górski (przyspieszająca spalanie tłuszczu), a także Lukrecja i Żeń-szeń syberyjski.

Chociaż te zioła są uważane za bezpieczne, to jednak wszystko jest sprawą indywidualną, szczególnie w połączeniu z innymi lekami, lub schorzeniami (głównie jeśli chodzi o lukrecję) dlatego zawsze należy konsultować się z lekarzem, dobrze z lekarzem naturopatą.

w didaskaliach

Ashwagandha może mieć negatywny wpływ na komórki nowotworowe. Jednak potrzeba poważnych badań klinicznych, żeby potwierdzić historie ajurwedyjskie.

Ashwagandha nie jest pyszna, jest gorzka. Można robić herbatę ze sproszkowanej organicznej auhwagandhy, albo po prostu mieszać łyżeczkę ashwy z wodą z cytryną. Adaptogenów nie łączymy!

Badania:

 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4296437/
 • (2) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3252722/

(Visited 38 664 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2016 o 11:06

  Witania ospała – Withania somnifera (L.) Dunal w dawnej i współczesnej fitoterapii

  Witania ospała – Withania somnifera (Linne) Dunal (Physalis somnifera) należy do rodziny psiankowatych – Solanaceae. Dorasta do 150 cm wys. Wydaje kwiaty zielonkawe lub brudno żółtozielone i owoce kuliste (jagody) barwy ciemnopomarańczowej lub czerwonej, obudowane, podobnie jak u miechunki, w delikatnie zrośnięte działki kielicha (niczym lampion), które brązowieją w miarę dojrzewania jagody. Witania jest stosowana w tradycyjnej medycynie wschodniej (Indie, Izrael, Iran, Pakistan, Sri-Lanka, Bangladesz, Afganistan).

  Znana pod nazwami Ashwagandha, indyjski żeń-szeń (Indian ginseng), Winter cherry, Kanaje Hindi i Samm Al Ferakh.

  W medycynie ajurwedyjskiej leki z Withania były stosowane w leczeniu reumatyzmu, osłabienia pamięci, ogólnego wyczerpania i niemocy płciowej. Ponadto w leczeniu starczych zmian skórnych i kaszlu Z owoców uzyskiwano wyciągi bogate w enzymy ścinające białko w mleku, tak jak podpuszczka, dzięki czemu znalazły one zastosowanie przy produkcji serów. Witania występuje w Południowej Azji, południowo-wschodniej części Europy oraz w Afryce (Egipt). W rejonach tych jest rośliną dziko rosnącą, pospolitą, traktowaną nawet jako chwast na polach uprawnych i w ogrodach.==
  (…)
  Przeciwwskazania: zażywanie barbituranów; ciąża, laktacja.
  (…)
  Chociaż surowcem w przypadku tej rośliny jest korzeń, to w literaturze wymienia się coraz częściej również jako surowiec liście (lub ziele). Surowce te najczęściej są używane jako środek gojący rany. Zewnętrznie stosuje się kompresy z nich (lub preparaty na ich bazie) na otwarte rany, stany zapalne skóry, wrzody, hemoroidy itp. W Indiach medycyna ajurwedyjska stosuje specyfiki z liści do leczenia reumatyzmu a także kiły. Czytałem też o wewnętrznym stosowaniu liści bądź ziela. Pierwsze badanie jakie jest mi znane, zostało przeprowadzone w 1990 roku (USA).
  (…)

 2. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2016 o 11:08

  Ciekawa to roślina.

  ==Medycyna wschodu używa np. preparatu na bezpłodność (zarówno dla panów i pań) i jednocześnie zwiększenie libido używając do tego liści witanii. Przepis jest następujący: 30 ml nalewki z korzenia żeń szenia + 15 ml nalewki z liści witanii + 15 ml nalewki z owsa + 15 ml nalewki z liści malin. Połączyć składniki. Zażywać po pół łyżeczki dwa razy dziennie. Pan Henryk podaje wyżej iż sproszkowany korzeń trzeba zażywać w dawce ok. 6-7 g dziennie, nalewkę/ekstrakt płynny 1:2 – 12 ml dziennie. Znane mi źródła podają dawki korzenia 3 – 6 gram ==

   1. avatar grzegorzadam 8 grudnia 2016 o 22:17

    Tak, ten link, niestety, nie zawsze wchodzą.

  1. avatar Martama2 29 marca 2018 o 08:41

   A ja bralam Ashwaghanda w ciąży od 3 mies i podczas laktacji (3 i 4 miesiąc życia dziecka) i jakos nie zauwazylam zlego wplywu na dziwcko ani na samą laktacje. To na mleku krowim uht winni pisac takie rzeczy, ze nie wolno. Wiem ze ponoc „wzmacnia macice” co moze prowadzic dp skurczow i stad pewnie noe polecana w ciazy. Ale u mnie nic strasznego sie nie działo urodzilam naturalnje w terminie i to szybko – zbudzilam sie o 4 rano a o 6 dziecko bylo juz na swiecie.
   MSM, i w zasadzie wszystko biore z witamin karmiac dziecko, chyba, ze cos hamuje laktacje np szalwia na robale dziala ale hamuje lakt.

   Nie panikujcie z ciąża i laktacja.

 3. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2016 o 11:20

  Adaptogeny to również:

  Kozłek lekarski
  Przetacznik
  Ostropest plamisty (chociaż niektórzy twierdzą, że to tonik na wątrobę)
  Różeniec

  Słabiej:

  Rokitnik
  Czystek
  Spirulina

 4. avatar Ewelina N. 5 grudnia 2016 o 11:24

  Prosze o pomoc kochani, mam 42 lata:

  Od dziecka często się przeziebialam …. 3x zapalenie płuc . Częste „zatrucia pokarmowe ” jak i przeziębienia były psychosomatyczne ….. ciągły stres spowodowany sytuacją w domu.

  Bardzo bolesne miesiączki przez wiele lat. Dopiero gdy zaczęłam stosować tabletki hormonalne bóle ustały .

  Ciąża pozamaciczna w wieku 21 lat. Po operacji stosowałam terapie hormonalną ze wzgledu na policystyczny charakter moich jajników ….. głównie lewego ( strona ciąży pozamacicznej ) .
  Po ok. 10 latach zaczęły się poważniejsze problemy z żyłami. Bolące i nabrzmiałe nogi.
  Równolegle . … a właściwie cały czas problemy żołądkowe , częste zaparcia. Gastroskopia wykazała stany zapalne w żołądku i dwunastnicy , bakteria helikobakter. Silna terapia antybiotykowa. Grzybica w jelicie.
  Operacyjne usunięcie cysty z lewego jajnika metodą laparoskopową( 2012 ) Cysty do dzisiaj wielokrotnie wytwarzają się w jajniku ( ok. 5-8 cm ) .
  Operacja żylaków prawej nogi ( 02.2016 )

  Po kilku letnich problemach z bólem kręgosłupa doszło do znacznego „wypadniecia dysku” z silnym uciskiem na nerw lewej nogi z paraliżem zewnętrznej strony stopy. Operacja kręgosłupa ( 04. 2016 )
  Teraz pojawił się ból i obrzmienie stawów palców prawej dłoni .

  Cały czas ból żołądka , wzdęcia – nawet po wypiciu wody , gazy , odbijanie się .

  Cera na twarzy i plecach czasami dekolcie trądzikowa.Bardzo silne wypadanie włosów . Paznokcie słabe z podłużnymi bruzdami

  1. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2016 o 15:47

   Całkiem an gorąco.
   Zrób vegatest, wyjdzie cały garnitur pasożytów, które musisz zlikwidować.
   Objawy są ewidentne, książkowe wręcz.
   Ascaris, chlamydie na czele.

  2. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2016 o 15:52

   Po ok. 10 latach zaczęły się poważniejsze problemy z żyłami. Bolące i nabrzmiałe nogi.
   Równolegle . … a właściwie cały czas problemy żołądkowe , częste zaparcia. Gastroskopia wykazała stany zapalne w żołądku i dwunastnicy , bakteria helikobakter. Silna terapia antybiotykowa. Grzybica w jelicie.==

   Tragiczny brak krzemu, tlenu, witamin, minerałów, wszystko zjadają, są zawsze pierwsze do konsumpcji, nie lekceważ tego.
   Zagrzybienie ogólnoustrojowe.
   Zwalczysz to i wrócisz do zdrowia.

 5. avatar Piotr 5 grudnia 2016 o 11:34

  Witam, ile tego cuda brać Waszym zdaniem? Gdzieś obiło mi się o uszy, że dobrze robi jako tzw. przedtreningówka, w postaci mieszanki z surowym kakao (nie pamiętam proporcji, chyba było 1:1; 5gram ash + 5gram surowe kakao).

  Pozdr.

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2016 o 12:28

   i chyba była jeszcze do tego chlorella, albo spiru

  2. avatar Ewelina N. 6 grudnia 2016 o 12:44

   Dziekuje za odpowiedzi i slowa wsparcie:)

   Ocet piję sumiennie 1 łyżkę na czczo z wodą …. robi mi się po nim czasami niedobrze i słabo. ….ale piję.

   Niestety mam przestoje w wyproznianiu się. Na 6 dni 1x ….. zakorkowalo mnie !!!

   Dietę przeciw grzybiczną już stosuje.

   Mam problem ze sniadaniem ….

   Jem naturalny jogurt bezlaktozowy z musli bez glutenu i dosypuje mace ale chyba jogurtu nie powinnam jeść ???

   Może zastąpić produktami kokosowymi ( mleczko, jogurt – jezeli znajde ) czy to też nie ???

   Mam uczulenie na laktoze i fruktoze.

 6. avatar amadzika 5 grudnia 2016 o 13:45

  A czy istotna jest pora dnia kiedy przyjmujemy adaptogen Ashwagandha) ?

 7. avatar danuta69 5 grudnia 2016 o 14:31

  Pepsi, a z niacynką ją można też? Żeby jeszcze bardziej antydepresyjnie i lękowo zadziałać?

 8. avatar Madzia 5 grudnia 2016 o 17:39

  Witam cię pepsi chciałam zadać pytanie nie na temat chodzi o grzyb chaga gdybyś mogła coś więcej powiedzieć byłabym wdzięczna ,moja koleżanka sama go z brzozy zbiera suszy i pije herbatkę z tym że mieszka w Szwecji !!!! Ale matko jedyna jak przeczytałam co napisała Ewelina N . Pozdrawiam cię kochana to z niecierpliwością! Oczekuje co odpiszesz bo sama jestem trochę starsza dokładnie dwa lata miałam zespół PCO , który mnie opuścił po zamieszkaniu nad morzem , przetluszczające włosy i trodzik zniknol mniej więcej w tym samym czasie ,wtedy również porzucilam przede wszystkim wieprzowinę potem mięso ,zostałam przy rybach ….. Może to coś pomoże … Pozdrawiam i sciskam z całego serducha

  1. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2016 o 20:43

   Pisaliśmy o tym pasożycie drzewnym już, Rosjanie ćwiczą ten temat od wieków:

   http://www.pepsieliot.com/grzyby-czyli-bron-kontrowersyjna-ale-silna/

 9. avatar Kola 5 grudnia 2016 o 18:25

  Grzegorz Adam mam pytanie : czemu w ciąży nie mogę brać MSM , a mogę do wanny wrzucić ?

 10. avatar NotMilk 5 grudnia 2016 o 19:26

  Interesujący wpis o Ashwagandzie. Sam używam jej od kilku miesięcy i wymiennie z gotu kolą, więc raczej cięzko wypowiadać się mi na temat jej skuteczności. Jednak na wszelki wypadek na pewno dobrze ją spożywać 🙂 Wybacz, że się nie odzywałem bardzo długo, ale potrzebowałem trochę spokoju od blogowania oraz czasu na poukładanie pewnych spraw. Przesyłam mocny owocowy ścisk!!!

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2016 o 21:33

   Ależ miło NotMilku Cię widzieć, co u Ciebie? Doktorat obroniony? Ściskam Cię gorąco

   1. avatar NotMilk 6 grudnia 2016 o 07:55

    U mnie trochę drobnych zmian, o których wspomnę wkrótce na blogu 🙂 Teraz jeszcze kończę przepisywać teksty do edycji źródłowej i potem zabieram się za porządne pisanie doktoratu. Materiały są, a najważniejsze jest nad tym spokojnie przysiąść 🙂 Pomimo tego nie zamierzam robić takiej długiej przerwy i raz na 2-3 miesiące zamieszczać u siebie jakiś wpis o czymś, co z mojej perspektywy jest ciekawe, ważne i być może mało znane.

    Dzisiaj z kolei czekam na Mikołaja/Kuriera z DHL, który przyniesie mi blender Bianco Forte. Mam nadzieję, że byłem wystarczająco grzeczny i po rozpakowaniu opakowania nie ukaże się moim oczom połamany kielich, itp. Wtedy byłyby to chyba moje najgorsze Mikołajki w życiu… Również gorąco ściskam w ten mroźny mikołajkowy poranek!!! 🙂

    1. avatar NotMilk 6 grudnia 2016 o 21:37

     Chyba wykrakałem Pepsi, bo dostałem uszkodzony od spodu kielich, który przecieka :/

 11. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2016 o 20:33

  MSM:
  – Kobiety w ciąży, matki karmiące, młodzież przed 16 rokiem życia, osoby zażywające leki, lub też osoby chore powinny przed spożyciem skonsultować się z lekarzem.

  Taka stała regułka, lekarze raczej tego nie zalecają nikomu, weterynarze owszem, ludziom również. 😉

  MSM do wanny nie bardzo, jej kuzyn DMSO owszem, ale na skórę, z opcją wymieszania z MSM, 100:34.
  Czy w ciąży, dlaczego akurat siarka?
  Duże ilości siarki (i selenu) mają jaja, najlepiej organiczne, można robić odżywcze szejki-koktaile z owocami, warzywami.

 12. avatar Kola 6 grudnia 2016 o 14:35

  No i dziękuje pytam bo stosowałam siarkę na delikatne problemy trądzikowe na dekolcie 🙂

  1. avatar grzegorzadam 6 grudnia 2016 o 14:52

   Nic dziwnego, bo siarka jest mocno antypasożytnicza (np. lamblie..)
   Ale trądzik jest baaardzo pojemny etiologicznie, może mieć wiele przyczyn.

   H. Clark wskazuje m. inn. na włośnie, poczytaj tutaj i jak sobie z tym radzić również:

   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 13. avatar Koleta 7 grudnia 2016 o 10:04

  A czy mozna równocześnie zażywać ashwagandhe i różaniec Górski?

  1. avatar Jarmush 7 grudnia 2016 o 10:48

   bierz naprzemiennie

 14. avatar monika 7 grudnia 2016 o 20:30

  Witam, desperacko poszukuję pomocy ( już od dłuższego czasu czytam tego bloga, wszelkiego rodzsju książki itd.) Moje dziecko od 5 miesięcy choruje nieustannie. Dotąd nie chorowała prawie w ogóle (obecnie ma 3 lata). Objawy to katar (bardzo uporczywy), kaszel z powodu tego co „spływa” do gardła. Gardło nawet nie jest zaczerwienione. Brak gorączki. Sytuacja powtarzała się już kilkukrotnie. Raz doszło do zapalenia ucha z powodu przewlekłego kataru. Druga sprawa to obgryzanie paznokci (nie ma czego obcinać). Leczona antybiotykami 2 razy w życiu. Teraz ratujemy się olejkiem z oregano, syropem z chrzanu itp. Zaobserwowałam duże łaknienie na bułki sklepowe i miód (przez 2,5 roku swojego życia nie dostawała tego typu wynalazków). Szukam przyczyn. Od wczoraj zmiana diety (warzywa, owoce, w większych ilościach, bo ostatnio było tego coraz mniej w jadłospisie). Tak na marginesie nie jadamy wędlin, puszkowanej żywności, przetworzonej (poza tymi bułami sklepowymi których dziecko bardzo się domaga). Czy to może być alergia lub pasożyty? Nie chce mi się wierzyć, że to zwykłe infekcje. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 7 grudnia 2016 o 20:37

   Grzegorzadam powie zrób jak najszybciej Vegatest Volla , a ja dołożę ten artykuł, nie wiem czy czytałaś – http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

  2. avatar Piotr 7 grudnia 2016 o 20:42

   A czy mała była wcześniej czymś szczepiona ? Czy rano temperatura po przebudzeniu jest niższa niż 36,6 C ?

   1. avatar monika 7 grudnia 2016 o 21:00

    Nie była na nic szczepiona (w swoim życiu w ogóle). Miewała gorączkę ale niezbijana ustępowała po 1 dniu bez oznak infekcji (zanim zaczęły się problemy z katarem)

    1. avatar grzegorzadam 7 grudnia 2016 o 22:55

     Mała ma kontakt ze zwierzakiem?

  3. avatar grzegorzadam 7 grudnia 2016 o 20:42

   Tak, zrób ten biorezonans.
   Obgryzanie paznokci, łaknienie słodyczy, pszenicy to ewidentne ”książkowe” dowody na pasożyty.

   Poczytaj też te tematy dodatkowo, włącz krzem, kąpiele lecznicze (soda, sól, magnez, kwas krzemowy) :

   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   Potem suplementacja i wszystko wróci do normy.

  4. avatar AdamSen 8 grudnia 2016 o 19:12

   Dlaczego naprzemiennie?

  5. avatar AdamSen 8 grudnia 2016 o 19:15

   Wykazuje synergizm z magnezem, witaminą B6, B1, kwasem pangamowym, miłorzębem, kulczybą, arniką, guaraną, Lepidium itp. http://rozanski.li/2688/rhodiola-rzeniec-jako-ziolo-adaptogenne-raz-jeszcze/

 15. avatar monika 7 grudnia 2016 o 21:03

  Pepsi, Grzegorzadam dziękuję, poczytam.

 16. avatar marta 19 grudnia 2016 o 22:00

  ej a ile tej ashwagandy brać? dla mocno znerwicowanych?

  1. avatar Jarmush 19 grudnia 2016 o 22:25

   tak jak na opakowaniu

 17. avatar mateuszkm 1 stycznia 2017 o 11:47

  Poleci ktoś jakaś dobra książkę o ziołach?

  1. avatar Jarmush 1 stycznia 2017 o 14:40

   pytaj na stronach o ziołach, jest ich masa

  2. avatar grzegorzadam 1 stycznia 2017 o 15:25

   jest 1001 wspaniałych stron i ksiażek o ziołach………….

 18. avatar marta 21 lutego 2017 o 16:05

  Witam, zamowilam, kupilam, mam i teraz mysle kiedy to brac. W necie pisza wieczorem, bo na dobry sen. A Pepsi pisze ze do szejkow, a ja szejki to raczej rano i przed poludniem. Czyli kiedy? Czy niewazne kiedy, wazne ze w ogole?
  Pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 21 lutego 2017 o 21:42

   wieczorem, wcale nie musi być z szejkiem

   1. avatar Marta 22 lutego 2017 o 08:45

    Dziekuje! Od dzisiaj bede brala wraz z wieczorna szklanka wody! 😉

 19. avatar Domi 11 marca 2017 o 10:59

  Czy ashwagandę można brać podczas suplementacji magnezu z B6? I ogólnie innych witamin (D +K, C)….czy to nie ma znaczenia? Spirulinę ThisIsBio też przyjmuję…można to wszystko na raz?

  1. avatar Jarmush 11 marca 2017 o 12:28

   można, ashwaghandę bierzesz pod wieczór, bo ma duży wpływ na dobry sen

 20. avatar justine 20 marca 2017 o 20:36

  A czy można ashwagande łączyć z miłorzębem japońskim?

  1. avatar Jarmush 20 marca 2017 o 22:26

   nie ma potrzeby łączyć

 21. avatar Marz 5 kwietnia 2017 o 10:11

  Pepsi, a co powiesz o kudzu i borututu?

 22. avatar pinkabala 1 maja 2017 o 18:03

  Ashwaganda. niemożliwe a jadnak?
  Od półtora miesiąca zaliczyłam pokaźną ilość ostrych dyżuów, z powodu nawracających, ostrych zatruć pokarmowych. Straszliwe wymioty i biegunki (stereo), do tego skórczowy ból pod mostkiem. Poród przy nim to pikuś. Poprzedzone bólem głowy, nadwrażliwością, na światło i dźwięk (a nigdy dotąd migren nie miałam). Podczas ataku przeraźliwe zimno z drgawkami, potem zimne poty, drętwienie kończyn. Fioletowe usta, bardzo wysoki puls (ja w ogóle mam ponad 100, tak na codzień, ale to już była przesada). Co najciekawsze, podczas ataku leukocyty i cukier skaczą kilkaset razy ponad normę. Dzień po, wszystko cacy. Lekarze nazywają mnie fenomenem (z uwagi na te cleukocyty), przychodzą całymi tabunami, gapią się. Testowali próbki krwi, na różnych maszynach, żeby wykluczyć ich błąd. I wykluczyli.
  Od kilku miesięcy stosuję Ashwaghandę, tak, jak na opakowaniu przepisano a dziś trochę mnie zmroziło, gdy mąż zauważył ewidentny związek między jednym i drugim.
  Od dwóch tygodni leżę na internie. Dwa razy wypuszczano mnie do domu i dwa razy wracałam błagając o śmierć. To co robiłam w domu, a czego nie robiłam w szpitalu, to właśnie Ashwaghanda.
  A teraz pytanie. Czy istnieje możliwość, że to nie Ashwagandha jest temu winna tylko jakieś procesy a la detoksykacja, które owo ziółko wywołuje? W ciągu tych dziesięciu dni wykryto bowiem u mnie zapalenie śluzówki żołądka (przyczyna, czy skutek?), mega helicobactera i nadal coś tam wykrywają.
  Czepiam się tej nadziei jak pijany płotu, bo Ashwa nadzwyczajnie dobrze mi służyła. Odkryłam Amerykę i złapałam Pana Boga za nogi.
  Stres, spanie, witalność, lęki, depresja, wahania nastrojów. Zapomniałam co to znaczy (a gra warta jest świeczki bo mam kompleksowy zespół stresu pourazowego).
  Szukałam intensywnie po internatach (dowiedziałam się, że są inni zażywający podobnymi z objawami ostrych zatruć), jednakże pytanie czy to sama Ashwagandha (oby nie), czy jakieś inne procesy toczące się równolegle do jej działania mogą być tak nieprzyjemne.
  Pani Pepsi, jest Pani ostatnią moją nadzieją, by potwierdzić, lub (mniej chętnie) zaprzeczyć, że spokojnie to tylko detoks. I być może coś poradzić. Co Pani o tym sądzi?
  Będę niewymownie wdzięczna

  1. avatar Jarmush 1 maja 2017 o 21:04

   uczuliłaś się, możesz tak źle reagować na wszystkie psiankowate, których nie stosujesz co dzień, to są znane przypadki. Dziecko spuchło totalnie po orzechach brazylijskich, które zjadło pierszy raz, a biorezonans wykazał, że owszem jest wrażliwe na te orzechy, ale przede wszystkim na migdały. A migdały dziecko je często i nic.

   1. avatar pinkabala 2 maja 2017 o 07:34

    Dlaczego jaaaa? To taki świetny środek. Unikam jak ognia allopatycznych leków, ze szczególnym naciskiem na psychiatryczne. Nie życzę sobie antydepresantów, ritalin i żadnych takich. Na większośćlwkow reaguję dziwacznie, ciężko. Może więc Gotu cola? To baldaszkowata

   2. avatar pinkabala 2 maja 2017 o 07:43

    PS Może np cannabis? Tutaj to od niedawna legalne. Czytałam, że na psychosomę może być pomocny

    1. avatar grzegorzadam 2 maja 2017 o 09:24

     To dobry pomysł.

  2. avatar grzegorzadam 1 maja 2017 o 21:13

   Objawy są bardzo niepokojące.
   Jaki masz poziom pierwiastków, analiza APW?
   dokładny biorezonans?

   1. avatar pinkabala 2 maja 2017 o 07:41

    @grzegorzadam
    Borze. Takie badania to marzenia ściętej głowy. Ja leżę w szpitalu, więc o takiej diagnostyce mogę zapomnieć. A kiedy wyjdę, cóż, mieszkam w Niemczech. Tam ceny rynkowe medycyny niekonwencjonalnej są tylko na niezwykłą kieszeń zaś ja jeszcze jedną nogą w 3D 🙂

    1. avatar Jarmush 2 maja 2017 o 08:43

     no właśnie w 3d robi się przepływy finansowe 🙂

    2. avatar grzegorzadam 2 maja 2017 o 09:26

     Wiem, jak wyjdziesz zrób na cito.

     ”ze szczególnym naciskiem na psychiatryczne.”

     Nie masz problemów z psychiką, musisz odnaleźć i zwalczyć przyczynę, ona jest, te testy to ustalą.

    3. avatar grzegorzadam 2 maja 2017 o 09:27

     Mogą chociaż zrobić poziom wit.D , chyba że znasz poziom.

     1. avatar pinkabala 2 maja 2017 o 16:29

      Znam. Od dziwo jest w porządku

     2. avatar pinkabala 2 maja 2017 o 16:31

      Masz rację. Kij im w oko. Jutro stąd wychodzę i wstępuję na mniej udeptane ścieżki diagnostyczne. Dzięki wam obojgu

     3. avatar grzegorzadam 2 maja 2017 o 21:19

      Zmień całkowicie podejście.
      Dasz sobie radę.

 23. avatar Adam W 26 czerwca 2017 o 15:53

  Czy można łączyć ashwaghandę z macą? 🙂

  1. avatar Jarmush 26 czerwca 2017 o 16:11

   można, ale nie pije się ich razem, maca podkręca, pijemy ją rano, najlepiej do zielonego szejka dodając, ashwagandhę z kolei z wodą, albo zieloną herbatą bio bez kofeiny wieczorem,ona też wycisza, ułatwia zasypianie i sen

 24. avatar Omega 26 czerwca 2017 o 17:56

  Robiłam już ze 3 podejścia, ale Ashwagandha niezbyt dobrze na mnie działa /ogólnie mam tak, że bardzo małe dawki czegokolwiek działają na mnie bardzo mocno/. Nieprzyjemnie przyspieszone tętno, „fizyczny niepokój” i zero możliwości zaśnięcia. Myślałam, że po kilku dniach przejdzie, ale przechodziło dopiero po odstawieniu:) Różaniec i żeń-szeń tak samo.

  1. avatar Jarmush 26 czerwca 2017 o 19:07

   jesteś nadwrażliwa na te zioła

   1. avatar Omega 26 czerwca 2017 o 21:52

    O, napisali tak: „Nie poleca się stosowania u dzieci do lat 3”. I wszystko jasne 😉 Stan ducha trzylatki utrzymuje mi się do dziś 😀

 25. avatar Monika 26 czerwca 2017 o 18:29

  Witajcie.
  Proszę o poradę- przepraszam, że nie w temacie. Bardzo spuchły mi węzły chłonne na szyi. Doslownie jak przy śwince. Mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto- czy to jakiś stan zapalny się tworzy? Tak mi się zdarza średnio raz do roku. Jedną stronę mam bardzo bolesną i rozognioną. Jestem na diecie bezglutenowej, bezlaktozowej, bezcukrowej, bezalkoholowej i ogolnie bezśmieciowej, ale wczoraj na imprezie najadłam się yyyyy… śmieci Czy to może być reakcja organizmu na śmieciowe jedzenie?
  Jak sobie z tym poradzić, jak się leczyć? Wyglądam tragicznie

  1. avatar Jarmush 26 czerwca 2017 o 19:05

   nie jeść śmieci, podaję supelementację, która bardzo pomaga, nie jestem lekarzem:

   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy).
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy.

   Bierz póki 1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rymień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB, albo Liposomal C TiB , każda będzie świet=nym wyborem

   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB 

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

   1. avatar Monika 26 czerwca 2017 o 19:22

    Ojej -dziękuję za wyczerpującą i szybką odpowiedź.
    Wiele z tych wskazówek stosowałam już wcześniej, ale ostatnimi czasy wszystko sobie odpuściłam i mam efekty- niestety.
    Dziękuję z całego serca i biorę się za siebie- po raz kolejny i już wiem, że nie mogę odpuszczać.

    1. avatar Jarmush 26 czerwca 2017 o 21:05

     <3

   2. avatar Monika 26 czerwca 2017 o 19:25

    I jeszcze jedno: kocham Cię Pepsi i Twojego bloga!
    Jeszce raz dziękuję!
    Owocek. I mnóstwo owocków :)))))))

    1. avatar Jarmush 26 czerwca 2017 o 21:04

     Kocham Cię Moniko

  2. avatar grzegorzadam 27 czerwca 2017 o 04:36

   Mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto- czy to jakiś stan zapalny się tworzy? Tak mi się zdarza średnio raz do roku.”

   Sprawdź czy nie masz EBV, innych wirusów i boreliozy.
   Biorezonansem.

 26. avatar Niki 27 czerwca 2017 o 19:15

  Ochżeż! Jestem tu, w tej nowej odsłonie… dobry wieczór 🙂 jak tu jasno i przejrzyście, czytelnie i seledynowo, super ekstra. Duuużo dobrego życzę, Pepsi, na tej nowej drodze ;D niech latają motyle, a pod stopami łaskocząca trawa. Stawiam wszystkim zielone <3 <3 <3

  1. avatar Jarmush 27 czerwca 2017 o 20:12

   Dziękujemy Najdroższa Niki <3

 27. avatar Sylwia 27 czerwca 2017 o 19:36

  Pepsi, wykonałam Vega test , nie mam pasożytów, ale wirusy (bez EBW), które skutecznie mnie osłabiają i uruchamiają opryszczkę!!! non stop. Biorę spirulkę, chlorkę, D3, K2, MSM, Mg, Zn, lizynę i… Nic. Dr przepisała homeopatię, ale nie chcę jej. Jak sobie pomoc??? Nadnercza mam wyczerpane stresem i zmęczeniem.

  1. avatar grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 06:25

   Zliokwidowałem metodą BRT (Bicom) po kilku sesjach.
   Jeszcze jest glutation, selen, jod, H2o2 i inni terminatorzy.
   Pamiiętaj o prawidłowym pH:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   Nawodnieniu- jasny przezroczysty mocz.

 28. avatar Sylwia 28 czerwca 2017 o 06:35

  Pepsi od 5 dni pije herbatkę o której pisałaś(imbir, cynamon, kurkuma, olej koko, żywy miod) i na mnie działa! Przez pierwsze 2 dni byłam strasznie zamulona tzn miałam taka mgłę umysłową czułam się jak na jakimś haju a teraz trzezwa glowa, energia i pozytywne spojrzenie na życie, emocje na stałym poziomie bez wahań. No i na początku trochę mi podnosiła ciśnienie bo jest dość ostra (imbir) Ale teraz jest ok. A tu dopiero 5 dni:-) pisałaś żeby ja pić przez 2 tyg. Jak często robić takie kuracje 2-tygodniowe?
  Owocek:-)

  1. avatar grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 07:00

   Dodaj B3 w postać kwasu (niacyna).
   Suplementacja jodem wspaniale poprawia samopoczucie,
   mogą być na poczatku herxy przy usuwaniu chlorowców.
   Do usuwania bromu z nerek, wątroby doskonała jest dobra sól (z wodą)
   Nawodnienie z chlorkiem magnezu i sodą też. (do soli naprzemiennie)
   Jedna szklanka z solą i odrobiną sody, druga z solą i oliwą magnezową (łyżeczka)

   Co jakiś czas, to pożywienie regulujące i leczące.

   1. avatar Sylwia 28 czerwca 2017 o 08:56

    Grzegorz być może ta mgła umysłowa była jako herx bo już ja wcześniej zauważyłam właśnie jak zaczęłam stosować jod na skórę. A teraz po herbatce bylo gorzej przez pierwsze 2 dni a teraz przeszło. Być może to przypadek. Także używam jod na skórę(obecnie przerwałam bo jestem nad morzem od 2 dni i do końca tygodnia), moczenie nóg w chlorku 30min dziennie, oliwa magnezowa, Wit C, d3+k2(10000+100). Sol pije z woda ale nie wzięłam z domu(himalajska) bo myślałam że kupię jakąś dobrą skoro będę nad morzem no i się przyjechałam. Jest najgorszy syf w sklepach (Biała „jodowana”).
    Co do b3 właśnie o niej dziś czytałam tu artykuł i czy myślisz że b complex z niacyna od Pepsi ze sklepu będzie ok czy za mało tam niacyny? Moje stany lękowe bardzo się zmniejszyły, myślę że to zasługa glownie magnezu (Ale i też pewnie calosci), aczkolwiek czasem mi „odwala” w okolicach miesiączki. Więc chyba spróbuje to b3 tylko nie wiem w jakiej dawce.

    1. avatar grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 09:27

     Nie leczenia bez Herx-a!
     Walter Last:
     ”KRYZYS OZDROWIEŃCZY
     W przypadku stosowania holistycznych metod leczenia trzeba zrozumieć istotę kryzysu ozdrowieńczego, w przeciwnym razie można zniweczyć ich korzystne działanie i zatrzymać dalszą poprawę zdrowia, popadając w strach i biorąc syntetyczne leki. Proces pogarszania się zdrowia, jak też jego poprawy, nie przebiega linearnie. Staczając się po równi pochyłej ku przewlekłym chorobom zwyrodnieniowym i śmierci, miewamy po drodze okresy dobrego i złego samopoczucia. Podobnie doświadczamy wzlotów i upadków, wspinając się na sam szczyt doskonałości zdrowia. Staczanie się na dno jest łatwe i nie trzeba się w tym celu szczególnie wysilać, jednak powrót do zdrowia wymaga już uporu i zaangażowania. W czasie podupadania na zdrowiu występują dość długie okresy złego samopoczucia, zaś w trakcie zdrowienia zdarzają się krótkie i ostre napady noszące nazwę kryzysu ozdrowieńczego.

     1. avatar Ann 14 sierpnia 2017 o 18:43

      Grzegorzuadamie, pytanie takowe mam… brałam przez 2 tygodnie olejek oregano w celu wytępienia gronkowca i paciorkowca, który mi na skórze robił nie za piękne ozdoby… zaczęłam od 2 kropli dziennie i stopniowo doszłam do 2x 8 kropli dziennie. Początkowo wzmógł mi się apetyt, a potem mój układ pokarmowy się zbuntował i przez jeden dzień miałam totalną rewolucję nie pozwalającą na spożywanie czegokolwiek. Wówczas przerwałam też przyjmowanie olejku, postanawiając wrócić do tematu za jakiś czas. Pytanie: czy myślisz, że ta reakcja mogła być kryzysem ozdrowieńczym, czy raczej sygnałem, że dla mojego organizmu oregano jednak odpada?

     2. avatar Jarmush 14 sierpnia 2017 o 19:26

      jadłaś mega silny antybakteryjny i antygrzybiczny produkt, olejkiem z oregano można odkażać szpitale jak lizolem, preppersi trzymają go do tego celu w swoich bunkrach. Tego się nie zwiększa, do tego ciało się nie przyzwyczai, podobnie jak do kwasu solnego. Należało poprzestać na dawce, która nie wyrządzała Ci krzywdy, a z pewnością działała na pasożyty.

    2. avatar grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 09:29

     że b complex z niacyna od Pepsi ze sklepu będzie ok czy za mało tam niacyny?”
     Nie za mało, też b. dobre, jest w synergiik z tamtymi.

     Ale B3-kwas to inny godny osobnego potraktowania środek leczniczy.
     Dr Hoffer pięknie to stosował i opisał.

 29. avatar Zuz 29 czerwca 2017 o 10:09

  Grzegorzadam, Pepsi doradzicie mi czym mogłabym zastąpić lek PROPRANOLOL ACCORD (chlorowodorek propranololu), to propozycja (nie zalecenie) od lekarza kardiologa na „uspokojenie serca”, szukam alternatywy, czy kozłek lekarski, ashwagandha by tu się sprawdziła, czy może coś innego?

  1. avatar Emanuela Urtica 29 czerwca 2017 o 11:09

   Ashwagandha jak najbardziej, omega-3, witamina K2 i białko konopne. Do tego możesz zastosować gaba gamma, MSM lub dobrej jakości olej konopny. 🙂

  2. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 11:36

   Jaki masz poziom wit.D?
   Kolor i Ph moczu?
   Jak dostarczasz magnez?
   Niacynę?

 30. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 11:15

  Na nadciśnienie?
  Co się dzieje z sercem?

 31. avatar Zuz 29 czerwca 2017 o 13:20

  Mam takie „napadowe bicia” serca, które są powiązane przede wszystkim z lękiem, staram się pracować nad tym, ale czasami już nie daję rady i kończy się na hydroksyzynie w najgorszym przypadku. Na razie dostałam skierowanie na echo i holtera. Wit.D robiłam dawno i był niedobór, teraz wystawiam się często na słońce więc nie wiem, czy potrzeba dodatkowo suplementować. Moczu nie badałam. Magnez – complex tlenku magnezu z cytrynianem. Niacyny nie suplementuje. I też ostatnio zauważyłam, że pogoda na mnie ma duży wpływ, nie mówiąc już nic o tych ostatnich nawałnicach, od których wariuję. Niby nic takiego, ale wolałabym się czymś wspomóc, byleby nie syntetycznymi lekami..

  1. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 14:32

   więc nie wiem, czy potrzeba dodatkowo suplementować.”
   Powtórz badanie.

   Ph moczu zbadaj paskami (5-9), kolor widzisz.

   Magnez przezskórnie, stopy, kąpiele, oliwka.
   B3 dołącz+ B complex.

   Wygląda, że masz braki tych elementów.

   1. avatar Zuz 29 czerwca 2017 o 19:25

    No dobrze dziękuję, spróbuję uzupełnić braki tych elementów. A oprócz magnezu przezskórnie, jaką odmianę magnezu doustnie najlepiej tu zastosować – taurynian, czy po prostu brać dalej ten co biorę?
    Mocz zbadać rano? I jeśli chodzi o na razie taką doraźną pomoc przy takim ataku to co zamiast tej hydroksyzyny?

    1. avatar grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 09:32

     Dlaczego taurynian akurat?
     Mocz nawet 5 razy:
     http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
     Rano i po południu minimum.

     ”w razie gdy dostanę takiego ataku to co zamiast tej hydroksyzyny? ”
     Miej ją przy sobie w razie czego.

     Uzupełnisz braki, objawy powinny ustąpić z czasem.
     Wit.D, C, jod i inne.

   2. avatar Zuz 30 czerwca 2017 o 08:43

    No dobrze dziękuję, uzupełnię braki tych elementów. Mocz badamy rano? Jeśli chodzi o ten magnez, oprócz przezskórnie, doustnie brać dalej ten co mam, czy może gdzieś kupić ten trudno dostępny taurynian magnezu? A tak doraźnie, w razie gdy dostanę takiego ataku to co zamiast tej hydroksyzyny? Krople nasercowe?

 32. avatar grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 05:36

  Każda odmiana magnezu dostarcza magnez, zdania są PODZIELONE.
  Mocz możesz badać nawet 5x dziennie, do wykresu np. , poczytaj:
  http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
  ”ataku to co zamiast tej hydroksyzyny?”
  Nikt nie odwiedzie od stosowania doraźnie tego środka.
  Z czasem stosując metody naturalne nie będzie to potrzebne.
  Zrób badanie na pasożyty biorezonansem.
  Szukaj przyczyny.
  ”Szersze omówienie niektórych objawów i chorób związanych z niedoborami jodu, oraz sposoby walki z nimi:
  ……

 33. avatar grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 05:36

  ”Choroba wieńcowa

  Choroba wieńcowa, migotanie przedsionków, zastoinowa niewydolność serca, są jednymi z najgroźniejszych objawów towarzyszących dysfunkcji tarczycy, spowodowanej brakiem jodu. Osoby z niedoczynnością tarczycy są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia choroby wieńcowej. Choroba wieńcowa serca występuje również, gdy w tętnicach odkłada się blaszka miażdżycowa, co w efekcie może prowadzić nawet do zawału serca.”
  JOD podstawowe informacje i zastosowanie

  ”Natomiast na migotanie przedsionków wyczytałam, ze doskonale działa kwiatostan głogu…”

  1. avatar Jarmush 30 czerwca 2017 o 05:42

   napisałam o głogu

   1. avatar grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 06:13

    Nie zauważyłem.

 34. avatar julita 30 czerwca 2017 o 11:28

  Zuz,tez stosuje taurynian magnezu. Tylko,ze ja czytalam,iz jest on wskazany przy arytmii serca,ktora wykazalo mi badanie holterem. Jest przypuszczenie,ze za moja arytmie byl odpowiedzialny niski poziom magnezu. Doktor I tak przepisal beta blokery na serce. Po suplementacji wszystko wrocilo do normy. Tylko czy tak mozna od razu odstawic te blokery,to nie wiem. No ale co zrobic. Idziesz do lekarza,mowisz mam zgage,no to IPP,kolatania serca beta blokery,cholesterol-statyny,boli kregoslup,no to leki przeciwzapalne,kaszlesz-antybiotyk. I tak mozna wymieniac bez konca. Smutna prawda.

  1. avatar grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 12:35

   Smutna, dlatego trzeba szukać.

  2. avatar grzegorzadam 29 lipca 2017 o 08:25

   Jest przypuszczenie,ze za moja arytmie byl odpowiedzialny niski poziom magnezu. Doktor I tak przepisal beta blokery na serce.”

   Raczej pewność.
   Po co te blokery, nie mogę skumać.

  3. avatar grzegorzadam 29 lipca 2017 o 08:31

   Zuz,tez stosuje taurynian magnezu. Tylko,ze ja czytalam,iz jest on wskazany przy arytmii serca,”

   A inne nie są wskazane?
   Magnez to magnez.

 35. avatar Margi 14 lipca 2017 o 10:40

  Hey Pepsi i spółka, przepraszam, że nie na temat ale może będzie warte uwagi: słyszałaś o kudzu może? Bo jeśli jest to tak skuteczne w walce z nałogami jak piszą o tym w raportach z badań to byłoby może dobrze gdy y się o tym ludzie dowiedzieli a Ciebie czyta już wielu. Ja zaczynam stosować bo mam nałogi pożerania słodyczy i pomimo nawet moich wyższych wibracji nie chce to ode mnie odpaść 🙂

  1. avatar grzegorzadam 29 lipca 2017 o 08:39

   Może trzeba zbadać poziom pasożytów i się ich pozbyć.

 36. avatar inna 29 lipca 2017 o 01:45

  Zuz, mam podobne objawy. Tez musze sie ratowac czasem propranolol. Mialam robione badania tarczycy I nic nie wyszlo. Z tym ze wole u mnie wychodzi podczas stresu.Tez robilam echo serca itp,, ale nic nie znalezli. Sama odkrylam:) ze to wszystko laczy sie z nadnerczami.. lacznie z duzym spadkiem potasu I podwyzszonym kortyzolem. Jesli jeszcze bedziesz zagladac na ta stronke napisz co u Ciebie w koncu stwierdzili.

 37. avatar Mia 4 sierpnia 2017 o 14:05

  Witam zamówiłam ashvagandhe a zanim przyszła zaliczyłam straszne napady nerwicy lękowej w wyniku czego dostałam lek antydepresyjny.Czy jest możliwe w takim przypadku wspieranie się ashvagandha czy się orientujecie ??

 38. avatar MeMe 19 sierpnia 2017 o 20:54

  Cześć, jestem tu nowa, ale czuję, że dobrze trafiłam:) Dzisiaj po raz pierwszy wypiłam proszek Ashvagandha w dawce zalecanej przez producenta (1 łyżeczka, niepełna) z matchą, po południu godzinę po posiłku. Po około 30 minutach zrobiło mi się bardzo niedobrze i …..domyślacie się co było dalej….wszystko wylądowało sprzężeniem zwrotnym w toalecie. Moje pytanie, czy do nietolerancja zioła? Nieodpowiednia pora, dawka, kombinacja? Bardzo proszę o radę. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 20 sierpnia 2017 o 05:45

   maca nigdy z ashwaghandą, maca, to energia, pobudzenie, bierze się ją rano, ashwagandha to wyciszenie, relaks, bierze się ja wieczorem , to jeśli chodzi o działanie. A jeśli chodzi o mieszanie ziół to raczej nie samemu,

   1. avatar Kloc Aneta (Pafnucynka) 22 listopada 2017 o 11:41

    Hahaha a ja się zastanawiam czemu chodzę przymulona skoro wstaje wyspana a potem oczy na zapałke? brawo ja! Ashwaganda na dzień dobry ??

 39. avatar MeMe 21 sierpnia 2017 o 10:57

  Dzięki:) miałam na myśli matchę, zieloną herbatę:) Ale domyślam się, że i tak mieszanka jest dla mnie niewskazana. A jeśli chodzi o działanie, potrzebuję wyciszenia i opanowania w ciągu dnia (w nocy śpię jak zabita, generalnie), mogę zatem wypijać ashwaghandę rano? Dobrze rozumuję?

  1. avatar Jarmush 21 sierpnia 2017 o 12:31

   dobrze 🙂

 40. avatar MeMe 21 sierpnia 2017 o 17:51

  :)))) Dzięki raz jeszcze!

 41. avatar Ania 9 września 2017 o 15:26

  Czy mogę łączyć ashwagandhe z niepokalankiem?

  1. avatar Jarmush 9 września 2017 o 19:35

   nie łącz, niepokalanek jest spoko, pij go sobie przed południem, a ashwagandę zawsze pod wieczór

 42. avatar Sreber 12 listopada 2017 o 12:33

  Jakie jest dawkowanie ashwaganhy przy stanach nerwicowych? Może organizmowi brakuje czegos jeszxze?

  1. avatar Jarmush 12 listopada 2017 o 13:15

   łyżeczka przed snem np z bio zieloną herbatą bez kofeiny, chyba, że ktoś jest wrażliwy na psiankowate, to ashwagandha nie dla niegp

 43. avatar zofija 22 listopada 2017 o 12:41

  Pepsi czy ashwagandha może zaburzać działanie tamoxifenu? Jestem na hormonoterapii po mastektomii. Chciałabym brać na wyciszenie i uspokojenie. Jest coraz lepiej psychicznie, ale miewam momenty rakofobii… Śpię dobrze.

  1. avatar Jarmush 22 listopada 2017 o 14:16

   to nie bierz

  2. avatar grzegorzadam 22 listopada 2017 o 15:58

   Pepsi czy ashwagandha może zaburzać działanie tamoxifenu?”

   boisz się o truciznę tamoxifen?
   Poczytaj trochę o tym.

   1. avatar zofija 23 listopada 2017 o 08:38

    Wiem grzegorzadam, czytałam o syfie jakim jest tamoxifen. Odczuwam zresztą skutki uboczne. Jestem jednak póki co strasznie przerażona, wszystko się szybko potoczyło i jak napisałam, nie opuszcza nie rakofobia. Wychowuję sama trójkę małych dzieci. Zmieniłam swoje życie, zdrowo jem, borę suplementy polecane przez Pepsi, może kurcze szlag mnie nie trafi po tamoxifenie. Może dojrzeję do jego odstawienia. Na razie próbuję zrobić wszystko, żeby nie zwariować, stąd pytanie o ash.

    1. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 09:06

     Może dojrzeję do jego odstawienia.”

     Szukaj przyczyn!

     ”nie opuszcza nie rakofobia. ”
     Tak działają, najpierw zastraszenie.

     ”Jestem na hormonoterapii po mastektomii.”
     Właśnie, zacznij od tego i działaj:

     1. Zbadać poziom metabolitu witaminy D3 25(OH). Właściwa wartość u zdrowego>50 a przy chorobie>80
     2. Zbadać poziom homocysteiny – powinien być > 4.5 u zdrowego 6-8 a powyżej 10 stan zapalny
     3. Zbadać poziom igG – są to przeciwciała na bakterię chlamydia pneumoniae borelioza, mykotoksyny.
     3a. wykonac biorezonans dodatkowo.
     4. Wycofać z diety cukier i fruktozę – dopuszczalny jest ksylitol
     5. Zbadać tolerancję organizmu na gluten i ewentualnie go wyeliminować
     6. Flora bakteryjna odbudować m.in. poprzez fermentowane warzywa owoce
     7. Wycofać mleko z diety
     8. Usunąć plomby amalgamatowe i przeprowadzić chelatację organizmu
     9. Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)
     10. Włączyć do diety kurkumę (kurkumina) oraz ostre przyprawy (kapsaicyna)
     11. Usunąć pasożyty i pleśnie (np.metody Huldy Clark) lub przez stosowanie wrotyczu piołunu goździków i innych

     Dr Jaśkowski
     Krew
     – Morfologia (przede wszystkim hematokryt i hemoglobina)
     – OB tylko metodą sedymentacyjną
     – CRP – mówi o jakimkolwiek stanie zapalnym
     – D3 25OH – mówi o 3 tysiącach genów, czyli systemie odporności
     – mocznik, kreatynina – mówi nam o funkcji nerek
     – żelazo, fibrynogen – dwa najszybsze badania, które mówią o uszkodzeniu wątroby, o co najmniej 3 miesiące wcześniej, niż spadek hemoglobiny

     Mocz
     – mocz: badanie mikroskopowe (ogólne nie wystarczy, szczególnie dla kobiet): w moczu nie ma prawa być erytrocytów, leukocytów, jeśli są, to jest to stan zapalny, leukocyty – stan zapalny, erytrocyty wyługowane – nerka źle działa, erytrocyty świeże – problemy z pęcherzem, cewką
     – ciężar właściwy moczu: powinien być w normie.

     Stężenie wit. D?

     1. avatar Jarmush 23 listopada 2017 o 09:20

      są badania, że właściwy poziom 25(OH)D u zdrowego to 70-80, a u osoby chorej 100, a nawet ponad 100
      a ksylitol to wysoko przetworzony zły produkt, a fruktoza fruktozie nie równa, a fibrynogen obniża się w 1 miesiąc 2 gramami dziennie Omega 3 TiB, rano i wieczorem po 1 gramie.

     2. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 09:58

      Nawet 150. przy dostawie wit.A i k2.

      ”a ksylitol to wysoko przetworzony zły produkt, a fruktoza fruktozie nie równa,”

      są różne opinie na ten temat, cukier z brzozy (prawdziwy) nie może być zły.
      Problematyczne bardzo są chińskie ksylitole nie wiadomo z czego, przeważnie kukurydzy.

      Fruktoza naturalna jak najbardziej.

     3. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 10:05

      Nie pogodzisz, 95% surowców farmaceutycznych pochodzi
      z Chin, łącznie z wit.C, którą zjadamy.

  3. avatar grzegorzadam 22 listopada 2017 o 15:59
   1. avatar zofija 23 listopada 2017 o 09:43

    Pepsi ale fruktoza z owoców (bio) jest ok? Nie jem dużych ilości owoców, do soków tylko. Do oranżadki msm pomarańcz, czy grejfrut, banan, jabłko czasem bio do soku burakowego, plaster ananasa…

    1. avatar Jarmush 23 listopada 2017 o 11:51

     czytaj bloga, wszystko tam jest, wpisz w szukałkę cukier owocowy, albo fruktoza, sok z owoców bez błonnika, czyli prawie czysta fruktoza też może prowadzić do problemów wątrobowych/zdrowotnych

     1. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 11:54

      Dlatego blendery są najlepsze 🙂

     2. avatar zofija 23 listopada 2017 o 13:40

      Pepsi dzięki za odpowiedź, widocznie tumanowata jakaś jestem, albo przeoczyłam…. Blog czytam od bardzo dawna, strony o fruktozie też. I zrozumiałam, że fruktoza z owoców jest spoko, cudowna, ok. Teraz po Twoim wpisie rozumiem, że w formie wyciskanej jednak może być bee. Dobrze, w takim razie będę jadła trochę owoców w całości lub będę blendować.

 44. avatar Ella 17 grudnia 2017 o 13:03

  Witam
  Poziom homocysteiny u dziecka (13 lat, 50 kg) -8, u mnie 10. Którą witaminę B podać?
  SUB-LINGUAL VITAMIN B-COMPLEX – 50g [G&G]
  czy z niacyną SUPER BALANCED B-COMPLEX 50 W/NIACIN – 120kaps [G&G].
  A może jeszcze inną?

  1. avatar Jarmush 17 grudnia 2017 o 15:38

   kochana z niacyną zawsze należy ostrożnie i zaczynać by trzeba było od wysypania kapsułki i małej dawki. Weź sub lingual pod język, bo super się wchłania z pominięciem układu trawiennego właściwie, a chodzi w tym wypadku przede wszystkim o B12, kwas foliowy i B6

 45. avatar Aga 19 stycznia 2018 o 19:58

  Czy można ashwagandhe z antydepresantami? Biorę Efectin i nie potrafię z tego wyjść.

  1. avatar Jarmush 19 stycznia 2018 o 21:23

   nie bierz razem

   1. avatar ZULUGULA 21 maja 2018 o 21:35

    Witam.Pepsi , czy można brać ashwagandhe w ciągu dnia , a na noc antydepresant faksigen .Dziękuję.

    1. avatar Jarmush 21 maja 2018 o 23:07

     to będziesz przysypiać, więc z pewnością nie rano, nie wiem też czy można ją łączyć z antydepresantami, trzeba by to sprawdzić, raczej ona ma być zamiast

  2. avatar Martama2 29 marca 2018 o 10:09

   Ja dawno temu bralam razem z duloksetyna ale nie polecam nikomu, glupia bylam, zawroty i mdlosci kilka 1.dni

 46. avatar Katarzyna 31 stycznia 2018 o 10:19

  Szanowna Pepsi. ja już się wypowiadałam pod tym postem. Jestem tą Panią, co wylądowała w szpitalu po Ashwa i została okrzyknięta leukocytowym fenomenem. Minął prawie rok a ja nie jestem zdrowa (w moim mniemaniu. zaś wg lekarzy jestem chora tylko psychicznie), mimo poważnej inwestycji w alternatywną diagnostykę i terapię. Tj było lepiej, ale się zmyło. Zdecydowałam się na badanie kropli krwi w ciemnym polu. Spodziewałam się boreliozy, a dostałam kandydozę i nietolerancję glutenu (stopień wysoki), odwodnienie, niedożywienie i „zatrucie kortyzolem” (st bardzo wysoki), nadwrażliwość na elektrosmog i zatrucie metalami ciężkimi (nie do końca wiadomo jakimi, ale raczej nie chodzi o miedź, co podejrzewałam). i tak. terapię właśnie kończę. trwała ok 7 tygodni. obejmowała z grubsza 3 litry wody dziennie, dietę eliminacyjną (cukier, gluten, sery pleśniowe, a ostatnio, po pogorszeniu nawet laktozę). do tego lewatywy, efektywne mikroorganizmy, bakterie (pro basan), naturalne środki przeciwzapalne w dawkach końskich i anty herx (te ostatnie albo nie działają, albo w ogóle nie miałam herxa, albo mam go dopiero teraz, jakiś taki spóźniony). była jeszcze cała bateria homeo z serii emvita. kuracja nic nie zrobiła z moim ekstremalnym pulsem i przeciwnie niskim ciśnieniem. przez pierwsze tygodnie odpuściły bóle kości i stawów, objawy grypowe i zaczęłam lepiej spać. objawy ze strony układu pokarmowego bez zmian (ustąpiły obstrukcje, ale to nie dziwne, skoro wcześniej nie piłam), po wodzie miał odpuścić tinnitus. nie odpuścił, wręcz przeciwnie, zaostrzenie objawów endometriozy i… tyle. paradoksalnie, czułam się lepiej na początku terapii, kiedy nie brałam leków przeciwherxowych, na które czekałam dłużej niż na inne. potem zaczęło się od nowa, choć ociupinkę łagodniej. paragrypy, kaszel, biegunki, niestrawione jedzenie, straszne bóle brzucha i wzdęcia zaczynające się jeszcze w trakcie jedzenia, nietolerancja czegokolwiek poza owocami (to akurat gorzej, niż było), bóle głowy, pęcherza, objawy podobne do m/s i tak. jedyne, co uległo wyraźnej i trwałej poprawie to radykalne zmniejszenie produkcji śluzu a to już bardzo wiele, jednak za mało by normalnie żyć. już nie mam już prawa do zasiłku chorobowego ani do dalszych badań. odmówiono mi testów na nietolerancje poarmowe (celiaklia zdarza się tak rzadko, że nie może jej pani mieć). kończy się kasa (pracować nie dam rady, bo słabo, gorączka i zaburzenia uwagi i równowagi) a naturoterapeutka chce próbować z innymi lekami i brzmi, jakby nie miała na mnie pomysłu. już utopiłam w tym równowartość jednej niemieckiej pensji. myślę, że to dużo, jak na taki wysiłek i tak mizerny efekt. myślę, że czas na dietę może, ale moja pani nie zna się na dietach. mam też szalony pomysł, żeby skonsultować wyniki mojego badania z jakimś sensownym interpretatorem. wspominałaś o w komentarzach, że tacy istnieją . może znasz jakichś? moja babka nic nie tłumaczy, nie do końca mam uczucie, że znajduję się w dobrych rękach, a nie wiem, jak długo starczy mi sił oraz $$$. choruję bez przerwy od czerwca 2016. to długo. mieszkam w de pd. konsultacja zdalna to najlepszy mój i przedostatni, pomysł. ostatni to głodówka, ale tak w ciemno, trochę strach. terapia wyraźnie poprawiła stan mojej psychiki (dawniej mój główny problem). aktualnie mam więcej hartu ducha. nie chciałabym tego zmarnować.

 47. avatar Katarzyna 31 stycznia 2018 o 10:24

  ps. zapomniałam dodać, że jeszcze wcześniej miałam wcale nie tańsze badanie mikroekologiczne i wyszła bardzo wysoka nietolerancja fruktozy i wysoka laktozy. tamta pani (prawdziwy lekarz gin, bo wcześniej miałam „tylko” endometriozę i guzki na tarczycy) zaleciła leczenie skrobią oporną.

  1. avatar grzegorzadam 31 stycznia 2018 o 11:51

   naturalne środki przeciwzapalne w dawkach końskich i anty herx”

   Co to jest anty herx?
   Wizę, że altmed też potrafi nieźle kosić.

   Biorezonans i analiza włosa? Testy:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 48. avatar Katarzyna 1 lutego 2018 o 13:36

  dzięki za odpowiedź grzegorzadam. przepraszam, trochę się zagalopowałam ze skrótami ale nie chciałam podawać nazw handlowych. … ę. gdyby diagnoza była postawiona prawidłowo, powinny pomóc, tak na chłopski rozum. jednak naturopatka twierdzi, że do wyleczenia candidy… nie trzeba żadnej diety (poza eliminacją glutenu, laktozy i cukru) i w tym momencie już jej nie wierzę

  tak, naturopaci w de/pd koszą bez skrupułów i nie sprawdzisz, czy są dobrzy, przed końcem terapii na własnym żywym ciele. niemcy to zacofany internetowo kraj, fora, blogi a co za tym idzie obieg informacji jest tak sprawny, jakbym sobie tego życzyła. tę panią poleciła mi godna zaufania osoba, ale ona zdiagnozowała i wyleczyła sobie z sukcesem bardzo starą i powikłaną boreliozę. allopaci wykryli u mnie jednak chroniczny gastritis w całym przewodzie, „mikro” colitis limfocytarny, mikro bulbitis, i poważne już wyrzuty chromograniny a, gastryny i serotoniny, jak również przepuklinę rozworu przełykowego. zdecydowano się tylko na eradykację helicobactera (był monstrualny) oraz na zero dalszej diagnostyki i leczenia. miałam stosować antydepresanty, tablety p bólowe i mleczka na zgagę, której z resztą nie miewam. tak więc, trudno się dziwić, że jestem niechętna kolejnym badaniom. raczej odesłałabym wyniki do konsultacji z kimś obiektywnym. najchętniej gdzieś w pl. uważam, że byłyby to optymalnie wydane pieniądze, zwłaszcza, że pepsi wysoko ocenia skuteczność diagnostyczną badania kropli krwi a ja już je mam i jutro będę miała drugie (oceniające skutki terapii). chętnie bym też wykluczyła lub jeśli się nie da, potwierdziła jakie konkretnie nietolerancje pokarmowe, bądź alergie posiadam, bo uważam, że zarówno bardzo silne objawy jak i dwóch innych członków rodziny w pierwszej (syn, brat) i nie tylko pierwszej linii miało lub nada ma celiaklię. rodzinie doskwierają też zdiagnozowane alergie wziewne, skórne i pokarmowe. i inne choroby autoimmunologiczne, endokrynologiczne a nawet nowotworowe. dotąd byłam jedyną zdrową i do dziś wg lekarzy „nie mam wskazań”, bo jedyne co wychodzi mi w badaniach źle i to od lat to żelazo. no a skoro jeszcze żyję… tak, znów się rozgadałam. tak miewam w chwilach kryzysu. jeszcze raz wielkie dzięki za cierpliwość

  1. avatar grzegorzadam 1 lutego 2018 o 22:02

   zwłaszcza, że pepsi wysoko ocenia skuteczność diagnostyczną badania kropli krwi”

   Nic o tym nie wiem.
   Na pewno polecamy te testy:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 49. avatar Dorota 3 lutego 2018 o 23:32

  Nie mam tarczycy,biorę Euthyrox 150.Czy mogę przyjmować Ashwagandha?

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2018 o 08:34

   możesz, o ile nie jesteś wrażliwa na psiankowate (pomidory, papryka, ziemniaki etc)

 50. avatar Katarzyna 7 lutego 2018 o 09:40

  grzegorzadam, bardzo dziękuję za odpowiedź. może niejasno się wyraziłam, ja te wszystkie badania mam już za sobą. zazwyczaj, poza regularnymi, nawracającymi niedoborami żelaza, nic mi nie brakuje. inaczej nie zaczęłabym korzystać z metod diagnostycznych zwanych kontrowersyjnymi. doszło do tego, że liczę na kiepskie wyniki (hahaha), inaczej lekarze mnie ignorują. to jeszcze jeden wtręt. dot badani ŻKK. znalazłam fragment tekstu, o który mi chodziło w poprzednim komentarzu. proszę, oto on:

  „overthemoon 15 września 2016 o 13:08

  cytat:

  Pepsi, a co myślisz o badaniu żywej kropli krwi? Warto?
  Czy szkoda pieniędzy? Różne są opinie na ten temat, ja się nie znam.
  Może Ty mi podpowiesz? Pozdrawiam Cię ?

  pepsieliot 15 września 2016 o 20:10

  interpretacja tego badania jest baaardzo trudna, badanie ma sens, ale mało jest ludzi, którzy się na tym znają”

  ja:

  stąd mój upór maniaka w poszukiwaniu jakiegoś mistrza interpretacji.

  stąd moje pytanie, kto się na tym zna. nie mam pojęcia jak się tego dowiedzieć. to jedyne jak dotąd badanie, które wykazało u mnie jakieś nieprawidłowości.

  ostatnie badania krwi, metodą niekontrowersyjną, wykazały jedynie niedobory dobrego cholesterolu i podwyższony poziom glukozy. żelazo tym razem ok ale byłam bardzo długo suplementowana) helicobacter nie został wybity. jednak cierpienia, które przeżywam, nie są typowe dla tej infekcji. z radości nie skaczę, bo czeka mnie ponowna eradykacja, a to zmarnuje efekty mojej pracy (dopiero co zlikwidowałam candidę) i chcę jej uniknąć, by nie pogarszać i tak już bardzo licznych dolegliwości w przewodzie pokarmowym. w przyszłym tygodniu znów. gastro i kolo. w rodzinie jest celiaklia (mój syn) i liczne alergie pokarmowe i inne. brat, ciotka. przepraszam za upór. to już desperacja. nie jest ze mną dobrze. jeszcze raz dziękuję

  1. avatar grzegorzadam 10 lutego 2018 o 11:14

   nie zaczęłabym korzystać z metod diagnostycznych zwanych kontrowersyjnymi. ”

   Nieprawda, kontrowersyjne i szkodliwe bardzo często jest to co zaleca
   drużyna w białych chodaczkach.

   Zrób porządny biorezonans na fiolkach, po co tracisz czas i kasę?

 51. avatar Karola 6 marca 2018 o 21:00

  Czy można brać podczas karmienia piersia? Mam duze lęki nie chcę brać chemii. Ostatnio mialam2 ciekzi okres pomogla mi gotu kola i lizyna ale oslabiony organizm zlapal juz dwie anginy ropne. Moja mama ma problemy ze snem tzn budzi sie zawczensie i nie moze dalej spać czy ashwa jej pomoże?

  1. avatar grzegorzadam 6 marca 2018 o 22:19

   Jak u Was z magnezem i niacyną oraz selenem?

  2. avatar Martama2 29 marca 2018 o 08:42

   Ja bralam w ciazy i podczas karmienia i wszystko okej

 52. avatar Margo37 18 marca 2018 o 06:00

  Witam od tygodnia biore ashe . od dziecka cierpie na bezsennosc wiec obecnie gdy energi juz mniej 81 rocznik to od lat jestem na lekach zeby choc chwile pospac. Wiem ze nie zacznie mnie juz usypiac ale jakie dawki ppwinnam wlaczyc . mam 300mg wiec biore oko 6 tabl.

  1. avatar Jarmush 18 marca 2018 o 08:59

   Pytaj u swojego srzedawcy, my mamy Ashwa w formie naturalnego proszku BIO bez żadnych dodatków.

  2. avatar grzegorzadam 18 marca 2018 o 09:10

   Znakomiecie działa na to wysoki poziom wit.D z równoczesną suplementacją magnezu.

 53. avatar Margo37 20 marca 2018 o 06:24

  Tak tak wit d.magnez potas krzem itd. To codziennosc. Wyciagnelam sie dzięki diecie. Biorezonsowi ,oczyszczaniu itd z wielu …nieuleczalnych schorzeń . teraz z kazdym dniem ashy widze to co zawsze u mnie wystepuje. 2 pierwsze dni jest reakcja a potem mogę wziąść 3 tony i zero reakcji.

  1. avatar grzegorzadam 20 marca 2018 o 10:21

   Czasami przy bezsenności pomaga poziom 3 cyfrowy poziomu wit.D.

 54. avatar Margo37 27 marca 2018 o 19:50

  Tak mowisz….ok….jutro zaczne…dobrze ze mam w kroplach to pójdą cale zakraplacze. ?

  1. avatar grzegorzadam 28 marca 2018 o 09:02

   nie ma znaczenia rodzaj, poziom musi się podnieść.

 55. avatar Margo37 6 kwietnia 2018 o 11:55

  Dokupilam dzis…magnez. Potas.krzem ashwagande..bo wyjadlam wszystko co mialam w zapasach…wit d dalej suplementuje w ogromnych ilosciach…wczoraj zobaczylam 4kg na plusie…ze ostatnio duzo na glowie i stres..na wage nie stawalam…i myslalam ze padne. Jem polowe tego co 2 miesiace temu a juz rok temu zmniejszylam posilki..bo waga nagle mi skoczyla. Jestem non stop nakrecona..gonitwa mysli…stres galopujacy..malo co jem..waga rosnie….hormony..nerki.watroba..wszystko na 6ke?

  1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 11:56

   Dowolnie zwiększ posiłki, zmniejsz ich ilość i kończ jedzenie najpóźniej o 16.

 56. avatar Margo37 7 kwietnia 2018 o 11:23

  Dziekuje ? za odp. Bede probowac z ta 16….bo czesto 16 to pierwszy posilek, ale dam rade….

 57. avatar Marga 20 lipca 2018 o 04:58

  Dziendobry, mam niski progesteron, moj ostatni cykl trwal 40 dni, moje libido spadlo, za 2 miesiace chcialabym zajsc w ciaze, czy moge laczyc niepokalanek, ashwagandha oraz maca ?

  1. avatar Jarmush 20 lipca 2018 o 05:54

   niepokalanek nie wiem, a macę This is BIO rano (też energia, coś jak kawa) , a ashwagandhę wieczorem (wycisza przed snem)

  2. avatar grzegorzadam 20 lipca 2018 o 06:02
   1. avatar Gabriela 27 listopada 2018 o 13:49

    Jak dlugo mozna brac Maca rano i Ashwagadha wieczorem? Zrobic pozniej jakies badania by wiedziec kiedy zrobic przerwe?Czy mozna je laczyc z Chlorrella, cynkiem i complexem B ( suplementy z firmy …

    1. avatar Jarmush 27 listopada 2018 o 14:26

     Jesli nie kupujesz naszych suplementów, to raczej pytaj tam, gdzie kupujesz, a co do firmy o której piszesz, to już teraz jest Nestlee 🙂

 58. avatar Natalia 25 lipca 2018 o 20:29

  Witam,
  Czy Ashwagandha podwyższa poziom DHEA i innych androgenów? Znalazłam wiele sprzecznych informacji na ten temat. Obecnie walczę z PCOS i poszukuje produktu ,który byłby pomocny w walce z codziennym stresem a jednocześnie nie wpłynąłby na produkcję DHEA,który jest u mnie znacznie podwyższony. Wydaje mi się ,że stres spodowodował u mnie tak wysoki poziom tego hormonu i szukam sposobu na jego obniżenie.

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 06:12

   Macę This is BIO bierzesz?

 59. avatar Natalia 26 lipca 2018 o 08:05

  Jeszcze nie , obecnie biorę wierzbownicę i piję mięte na obniżenie androgenów. Czy w moim przypadku maca byłaby lepszym wyborem niż ashwagandha?

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 08:50
   1. avatar Natalia 26 lipca 2018 o 09:41

    Bardzo dziękuje za odpowiedź :). Mam nadzieję, że Pani rady okażą się pomocne , ponieważ jest mi ciężko funkcjonować z objawami tej choroby i nie wiem gdzie mogę szukać pomocy. Mam jeszcze jedno pytanie czy Pani zdaniem możliwe jest całkowite wyleczenie tej choroby poprzez odpowiednią dietę ,zioła i styl życia bez przyjmowania leków hormonalnych? (nie zdecydowałam się na przyjmowanie antykoncpecji hormonalnej ani żadnych innych hormonów)

    1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 11:54

     Natalio, takie pytania Ci szkodzą, do niczego nie prowadzą, działaj po prostu, poszukuj. Większość chorób tego typu leczy się po prostu odpowiednia dietą, z superfoodsami (bo natura takie leki nam przygotowała) i w razie potrzeby jeszcze suplementami. W artykule , który podlinkowałam ta kobieta wyleczyła się macą, ale Ty musisz jeszcze drążyć. Tracisz energie nie na to co Ci teraz jest potrzebne. Rozpocznij samoleczenie.

    2. avatar grzegorzadam 28 lipca 2018 o 13:18

     jest mi ciężko funkcjonować z objawami tej choroby”

     to nie jest choroba, zrób testy- analizę włosa i inne- zatrucia bromem, fluorem, rtęcią
     bywają nagminne i niewykrywalne dla tzw,. medycyny
     https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

 60. avatar Bartek 21 października 2018 o 11:55

  Witam czy można łączyć Ashwagadhe z dużymi dawkami niacyny?
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 12:31

   nie widzę przeciwskazań, ale nie w tym samym czasie, Aswagandha this is BIO zawsze wieczorem, na wyciszenie przed snem

 61. avatar Johny 13 listopada 2018 o 18:24

  Czy ashwagandha powoduje stłumienia emocji tak jak psychotropy?

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2018 o 21:38

   nie

 62. avatar Martalenka 15 listopada 2018 o 11:38

  witam, doczytałam że przeciwwskazaniem jest laktacja, a jesli karmię młode tylko do spania to również powinnam się wstrzymać? nie są to jakieś duże ilości pobierane przez małą… pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 15 listopada 2018 o 18:32

   nie można

 63. avatar Aleksandra 31 grudnia 2018 o 12:10

  Ciąża i laktacja
  Dzień dobry, wyczytalam taka informację:
  „Ashwagandha zawiera związki, które mogą wywołać poronienie i z tego powodu jest niezalecana podczas ciąży. Z kolei dla matek karmiących ashwagandha jest bezpieczna, a w tradycyjnej medycynie Ajurwedy od wieków stosuje się ją jako środek wspierający laktację.”
  Czy to prawda?
  Czy mogę stosować Ashwagandhę podczas dokarmiania 1,5 rocznego synka?
  a jeśli nie to dlaczego?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Aleksandra

  1. avatar Jarmush 31 grudnia 2018 o 12:16

   jest tak wiele innych możliwości, jak wieczorne popijanie herbatki rumiankowej, i łyknięcie magnezu TiB lub G&G, 1 cynku G&G i1 B6 G&G, po co upierać się, akurat przy jakimś ziółku akurat teraz? Skończysz karmić, ashwagandha, maca, będą jak znalazł. <3

 64. avatar MałaSzukaOdpowiedzi 13 stycznia 2019 o 06:47

  Czy przyjmowanie ashy przez jakiś czas może powodować trudność z zajsciem w ciążę?

  1. avatar Jarmush 13 stycznia 2019 o 11:12

   a z jakiego powodu?

 65. avatar Katarzyna27 20 stycznia 2019 o 15:04

  Ile moglabym podac 13 letniej dziewczynce, bardzo wrazliwej, nerwowej,ktora ma problemy ze snem, wciaz zimne rece i z nerwow migrene z mdlosciami? Dajemy Twoje omega 3 oraz greens and fruits.

  1. avatar Jarmush 20 stycznia 2019 o 16:05

   to są zioła dla dorosłych. dla niej woeczorem ciepła kąpiel z magnezem, może pół kapsułki B6 G&G i pół cynku G&G. Ile waży?

 66. avatar Norbert98 4 lutego 2019 o 01:11

  Czy mogę brać ashwagandhe przez cały rok, ćwiczę 6 x w tygodniu ?

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 06:44

   możesz, ale to zioło, robiłabym przerwy, jak już wszystko się polepszy

 67. avatar Gosialavenda 5 lutego 2019 o 08:04

  Hej Pepsi, ja mam pytanie nie związane z tematem. Od kilku tygodni mam ból kolana i nie mogę wyprostować nogi do końca. Za każdym razem jak próbuję to strasznie boli. Tak, mam nadwagę, ale to chwilowo oczywìscie. Masz radę dla mnie?

 68. avatar Lidka 5 lutego 2019 o 09:12

  Pepsi, moja siostra ma usuniętą tarczycę z powodu nowotworu, czy ona też może liczyć na dobroczynne właściwości ashwagandhy i macy? Ma potworne skoki nastroju

  1. avatar Jarmush 5 lutego 2019 o 09:50

   Słabo jej dobrano hormony. Jaki ma poziom 25(OH)D? Bierze Omega 3? Może brać i macę rano i ashwagandhę wieczorem, dobrze byłoby jakby weszła na ten protokół: https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/

   1. avatar Lidka 5 lutego 2019 o 10:02

    Jaki poziom wit. D ma teraz, nie wiem, ale miała powyżej 100, co bardzo zbulwersowało panie w laboratorium, stwierdziły zatrucie. A gdybyś Ty zaproponowała jakiś zestaw od siebie, to jaki by on był? A 4 szklanki tez by były dla niej dobre? I czy ten zestaw badań, proponowany przez Ciebie na początek byłby dla niej wystarczający, czy radzisz jeszcze coś? Bardzo Ci dziękuje za pomoc. Sama stosuje kuracje na razi 3 szklanek i pije sok z selera. Bardzo lubię czytać Twoje posty – uczysz bawiąc 🙂

    1. avatar Jarmush 5 lutego 2019 o 10:13

     podałam Ci link do protokołu antynowotworowego, on jest takim bardziej rozbudowanymi 4 szklankami, dobrze, że trzyma wysoki poziom 25(OH)D, powinna brać do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, taka kuracja 3 miesięczna, jest tam obok całego ogromu dóbr, również witamina A w obu wersjach, co jest bardzo wskazane przy braniu większych dawek D3 i oczywiście bierze K2.

     1. avatar Lidka 5 lutego 2019 o 10:18

      Bardzo Ci dziękuję, odeślę ja do sklepu 🙂

 69. avatar Amelia 5 lutego 2019 o 13:27

  Pepsi ,a przy niedoczynności tarczycy maca się nada żeby poprawić zdrowie ?

  1. avatar Jarmush 5 lutego 2019 o 14:19

   to zależy, są osoby co potrzebują tego strzała energii i regulatora hormonów,

 70. avatar Amelia 5 lutego 2019 o 14:24

  Z energią u mnie licho ostatnio więc może jednak maca się przyda ?

  1. avatar Jarmush 5 lutego 2019 o 14:24

   spróbuj

 71. avatar Ola 17 lutego 2019 o 14:33

  Pepsi moja Mama brała ashwagandhe około miesiąc i wszystko było ok, aż nagle dostała biegunki i wymiotów, bardzo słabo to przechodziła. Z początku myślałyśmy że to jakiś wirus, ale po trzech próbach jesteśmy pewne że to właśnie po niej. Czy wiesz dlaczego może tak się dziać?

  1. avatar Jarmush 17 lutego 2019 o 15:56

   może się uczuliła na nowe zioło

 72. avatar Wiola Ż 2 maja 2019 o 09:40

  Mam pytanie czy przy lekach na nadciśnienie można brać ashwaganda? I drugie pytanie czy przy antydepresancie Asentra można brać ashwagande. Bardzo mi zależy na odp.

  1. avatar Jarmush 2 maja 2019 o 16:32

   z psychotropami nie powinno się jej łączyć, co do wysokiego ciśnienia, to ashwagandha nie podnosi ciśnienia, bierze się ją wieczorem, ale nie jestem lekarzem, należy wszystko konsultować z pracownikiemk służby zdrowia

   1. avatar Wiola Ż 4 maja 2019 o 17:02

    To jak pomóc sobie naturalnie gdy mam nerwicę i biorę Asentre bo już nie mogłam wytrzymać a G&F już się kończy… Myślałam że kupię Wasza Ashwagande a to też nie dla mnie 🙁

 73. avatar Aśka 12 czerwca 2019 o 07:56

  Pepsi czy biorąc ashwagandę trzeba robić przerwę? gdzieś przeczytałam, że można się na nią uodpornić przy dłuższym braniu. Do tej pory zażywałam ją w tabletach 1 lub 3 miesiące i robiłam miesięczną przerwę. Czy jest to konieczne? Wieczorem piję lukrecję a po ok 3 godzinach biorę ashwagandę przed spaniem. Czy lukrecja wypijana parę godzin przed może kolidować z działaniem ashwagandy?

  1. avatar Anonim 12 czerwca 2019 o 08:03

   na wszystko się uodparniasz, świetna odżywka do włosów już nie działa tak rewelacyjnie jak na początku, robisz przerwę i wracasz i jest nadal świetnie. Nie jestem zielarzem, nie znam takich korelacji.

 74. avatar Ant 4 lipca 2019 o 18:10

  Ashwagandha czy Gotu Kola na drażliwość?
  Co jest lepsze? Jaka jest różnica w działaniu?

  1. avatar Jarmush 4 lipca 2019 o 19:36

   Ashwagandha This i BIO, wyciszenie wieczorne, antylękowa, adaptogen przy problemach z tarczycą

 75. avatar Joan 29 września 2019 o 20:49

  Witam,
  Czy można do 4 szklanki dodawać również Reishi a wieczorem ashwaganda? Czy to się nie gryzie jedno z drugim . Rano po shaku zielonym łykam jeszcze wit e, omnega 3 i wit d3 k2
  Czy tak może być?
  Pzdr
  As

  1. avatar Jarmush 29 września 2019 o 20:51

   Reishi robisz kurację i przestajesz, podobnie jak ashwagandha. To są silnie działające zioła i grzyby, nie bierzesz ich bez powodu

 76. avatar Jian 29 września 2019 o 20:59

  Ok, dziekuje..
  Ahwagande pije na dobry sen i tarczyce – niedoczynnosc , a Reishi między innymi na niewielkie nadciśnienie ….
  Czy kuracja 3 mczna wystarczy ? I wracam do niej po miesiącu czy dluzej ?

 77. avatar Joana 29 września 2019 o 21:19

  Tak zrobię 🙂 dziekuje bardzo i pozdr!

 78. avatar domino09 20 sierpnia 2020 o 09:48

  Cześć Pepsi. Jestem mamą karmiącą. Dziecko ma 6 tygodni. Czy mogę zacząć stosować ashwagande? Czy raczej nie wskazane?

  1. avatar Jarmush 20 sierpnia 2020 o 17:33

   Nie wskazane Kochana, ani ashwa, ani maca, nie w ciąży i nie podczas karmienia <3 Ale 4 szklanki możesz robić

 79. avatar Magda 22 kwietnia 2021 o 19:28

  Witam biorę Dutilox i Trittico na sen czy mogę ashawanghe brać wieczorem

  1. avatar Pepsi Eliot 22 kwietnia 2021 o 19:33

   Nie nie, ani macy przy hormonalnej kuracji zastępczej, ani adaptogenu auhwagandhy nie można mieszać z SSRI

 80. avatar Kasia 15 lipca 2021 o 12:20

  Cześć Pepsi 🙂 mam Ashwagandę TiB i piję ją czasem wieczorem, ale działa na mnie, hmm… dziwnie. Jak wypiję na wieczór to rano wstaję w okropnym humorze, mam huśtawki nastroju i spore nerwy. Czy to normalna reakcja i należy ją przeczekać, czy przyjąć, że akurat mi Ashwaganda nie służy i odłożyć 🙂 bardzo proszę o radę

  1. avatar Pepsi Eliot 15 lipca 2021 o 20:07

   nie dla Ciebie ten adaptogen, jeśli ma on związek z tym co opisujesz. Ashwagandha działa naturalnie przeciwlękowo

 81. avatar Ant Ant 30 września 2021 o 14:17

  Czy Ashwaganda podnosi poziom
  androgenów?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 września 2021 o 14:29

   nic o tym nie wiem, natomiast Maca This is BIO wyrównuje hormony, i jest wskazana przy PCOS i androgynizmie. Z drugiej strony dodaje libido oraz uaktywnia plemniki.

 82. avatar Monika 13 listopada 2021 o 16:03

  Kochana Pepsi! Czy są jakieś przeciwwskazania do codziennego picia Ashvagandhy? Zauważyłam, że uspokaja mnie bardzo. Łykami też Fruits&Greens. Czuję się spokojniejsza i ogólnie jest mi lepiej. Czy może mi to pomóc też w ostrych PMSach? Czy doradzisz mi coś jeszcze? Jestem targana emocjami, tuż przed i pierwszy/drugi dzień. Na razie krótko piję A. I łykam F&G ale widzę, że już jest dużo lepiej.

  1. avatar Pepsi Eliot 13 listopada 2021 o 19:42

   Nie znam przeciwskazań co do ashwagandhy szczególnie, gdy się dobrze po niej czujesz. Ludzie nadwrażliwi na psoankowate, ale wtedy odpada ze 2000 roślin, w tym ziemniaki, pomidory, papryka nie powinni ich jeść, ale byś coś o tym wiedziała, kwestia stawów.

 83. avatar Róża 30 sierpnia 2023 o 12:41

  Zastanawiam się nad podawaniem ashwagandhy 17-latce. Są jakieś przeciwskazania? Corka stresuje się wszystkim dookoła, egzaminami, nauką w szkole jak jej coś nie idzie tak jakby chciała, spanie tez nie najlepsze, nerwus z byle powodu. Czasami ma momenty bardzo „low mood” bez wyraźnego powodu.

  1. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2023 o 13:20

   Z założenia dzieciom i matkom karmiącym nie podaje się adaptogenów, ale skoro dziecko jest nerwowe, a ma 17 lat (waży tyle, co szczupła kobieta?) to myślę, że można przy podwieczorku podać filiżankę zaparzonej ashwaganda This is BIO (z 1 łyżeczki) z miodem i cytryną, bo to jest gorzkie. Nie jestem lekarzem. No i jak zawsze herbatka rumiankowa wieczorem. <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Ashwagandha This is BIO niezłe ziółko! Adaptogen na nerwy i spowolnioną tarczycę

Proszę Pani, jak u Pani z tarczycą?

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum