Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 939 906
178 online
38 797 VIPy

Autofagia, czyli jak ruszyć ze skrzyżowania?

Dzień 3 października 2016 roku zapewne był dość ważny dla Yoshinori Ohsumi’ego, gdyż otrzymał właśnie Nagrodę Nobla w dziedzinie  medycyny za odkrycie mechanizmów autofagii, który to termin nie ma na celu nikogo obrazić, ale przekłada się na self-eat, czyli samo-zjadanie się ciała.

W skrócie autofagia jest mechanizmem, dzięki któremu komórki pozbywają się odpadów tego co się w nich, czyli organellach komórkowych, białkach, też błonach komórkowych wyprawia.

Jest to uporządkowany, czyli o niskiej entropii, harmonijny sposób degradacji i recyklingu składników komórkowych.

Proces autofagii jest jak wymiana części w aucie, czasem naprawdę potrzebujesz nowego silnika lub częściej akumulatora, aby lepiej, lub w ogóle funkcjonować.

Przeciętny użytkownik szos sądzi, że czarny dym wydobywający się z tyłka przed nim, to straszna kiszka, w rzeczywistości to niebieski dym z silnika diesla oznacza praktycznie zgon. 

Gdy nie działasz, aby sprzyjać autofagii, po pewnym czasie z komórek poleci siwy dym.

Za to w trakcie włączonej autofagii beznadziejne odpady komórek wysyłane są do specjalnych komór, pakamerek o nazwie lizosomy.

Lizosomy zamieszkują enzymy rozkładające owe stare zanieczyszczenia, rozłamując je na jeszcze mniejsze kawałeczki, aby mogły być ponownie użyte przez komórki, ale.

Jak zmusić dobrze nażartą komórkę do autofagii?

Jak zmusisz dobrze nażartą komórkę, żeby wyjadała okruszki spod szuflady?

Jedynym sposobem jest przegłodzenie. 12 godzin postu, to minimum, żeby włączył się proces autofagii.

Ciało zaczyna się samo-zjadać, oczyszczając z toksycznych odpadów.

Dlatego tak promuję program jem i chudnę z przerwanym postem, nie tylko dlatego, że jest jakby mój i jakby odchudza, ale przede wszystkim dlatego, że tak naprawdę chodzi właśnie o równowagę, o homeostazę.

Naturalną, wyważoną konsekwencją zdrowia jest zwinne ciało z odpowiednią ilością tkanki tłuszczowej, mięśniowej i kostnej.

A nie odwrotnie, że najpierw się odchudźmy, a potem się zobaczy, czy z tego nie wyjdzie jeszcze większa szkorbutowa kaszana, kiszka zdrowotna skwaśniałej limfy, czy zaburzony cykl metylacji z powodu braku B12, kwasu foliowego, oraz witaminy B6.

Jak przez 10 dni oczyścić ciało surową dietą roślinną?

Doskonały e-book detoks hormonalny z tygodniowymi przepisami na każdą (polską!) porę roku i z listami zakupów może być również dla Ciebie wstępem do nowego stylu życia!


Jaka dieta jest najlepsza dla Ciebie?

Furorę robią zatem diety, których propagatorzy zapewniają o szybkim wyszczupleniu. Można się jednak domyślać, że nie jest to właściwe podejście, gdyż tylko dobrostan zdrowia jest tym, o co naprawdę warto zabiegać.

Skoro jest popyt, a rynek nie znosi pustki, jest też podaż, dlatego ciągle daje się słyszeć o kolejnej najlepszej diecie, która odmienia życie. Tak czy siak, nie traktując żywienia poważnie wyrządzasz sobie szkodę.

Służba zdrowia została niejako przekształcona w służbę chorobie.

W związku z tym bycie zdrową, a dzięki temu dobrze wypróżnioną, kucliwą (nie obrażasz mię?), zwartą, z użyteczną tkanką mięśniową siedzi po Twojej stronie.

Zestaw podstawowy SILVER do programu jem i chudnę🙂


Jak ruszyć z tego chorowitego i grubego skrzyżowania?

Na debacie o zdrowie zapytano mnie, jak ruszyć ze skrzyżowania?

Tak naprawdę powinnam powiedzieć to:

– walka jest zajebista, ale jeszcze piękniejszy jest brak walki.

Gdy musisz ze sobą walczyć, żeby zakończyć jedzenie o 16, nie rób tego.

Ale Manuel umie tylko te kanapki smarować. Po prostu powiedz, że zrobisz to innym razem, a teraz kończysz o 18.

Zaakceptuj swoje możliwości na dzisiaj, ciesz się z tego co już masz, bo to jest idealny poziom do odbicia się.

A dno? Jak najbardziej też.

Jedno jest pewne i rachunek jest prosty, skoro autofagia włącza się po 12 godzinach niejedzenia, trzeba dać ciału trochę czasu na wyjedzenie resztek spod szuflady, na ten samodzielny detoks i regenerację.

Na to działanie ozdrowieńcze lewą stopą do lusterka, bo nie robisz nic, możesz siedzieć w kinie, a będziesz się oczyszczać, będziesz to na głodzie wyjadać.

Szczególnie pomocne będą codzienne 4 szklanki, właściwie osobista higiena, coś jak poranne czyszczenie jęzora (przed 4 szklankami) i mycie kłów (po 4 szklance).

Okno, gdy pościsz, musi trwać minimum 16 godzin, i tylko wtedy program jem i chudnę z postem przerywanym możesz nazwać postem przerywanym, gdy spełniłaś ten jeden warunek, 16 godzin niczego co ma kalorie nie zjadłam, ani nie wypiłam.

Oczywiście w trakcie okna postu nawadniasz się, pijesz herbatki ziołowe, zieloną herbatę, i wiadomo, że  czystą wodę. Ju noł łot aj min.

Potencjał oczekiwań na sukces zdrowotny i wagowy rozprosz czymś pięknym. On po prostu nadejdzie.

owocek

(Visited 3 604 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Emilia 21 sierpnia 2022 o 23:04

  Bardzo Cię Uwielbiam za te wszystkie informacje.
  Dziękuję i przekazuje to dalej
  Większość ma mnie za nawiedzoną. Więc coraz mniej tego mówię bo szkoda mojego prądu.
  Kto chce widzieć ten Wie❤️

  1. avatar Pepsi Eliot 22 sierpnia 2022 o 07:30

   no właśnie, jak znajdą się uszy, pojawi się i dobry przekaz 😀 <3

 2. avatar Sara En 23 sierpnia 2022 o 21:13

  Czemu zęby myjemy po 4 szklance a nie od razu po wstaniu?;-)

  1. avatar Pepsi Eliot 23 sierpnia 2022 o 21:16

   bo pasta nie jest neutralna, po wstaniu oczyszczamy język szpatułką, lub po prostu łyżeczką

   1. avatar Sara En 24 sierpnia 2022 o 18:41

    W jakim sensie nie jest neutralna? Przerywa post? Bo samym czyszczeniem jezyka chyba nie pozbedziemy sie bakterii z jamy ustnej a potem połkiemy je pijąc wode. Hm?;-)

    1. avatar Przemko :-) 25 sierpnia 2022 o 10:14

     Kilkoma łykami wody przepłucz zatem usta. Po czym wyprowadź ją wraz z całą zawartą ohydą 😉🦠 w tym samym kierunku, z którego wodę wprowadziłaś. No i następnie z ekstra błyszczącym uśmiechem 😁🦷 sięgasz po szklanicę numeru 1.
     Powodzenia 😃

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Twoje Foliany TiB w ciemnym szkle w idealnej formule L-5-MTHF

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum