Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 349 622
107 online
42 198 VIPy

Babcia, czyli opakowanie na cały świat. Jak zadbać o jej zdrowie?

Moja Babcia jeździła zielonym Volkswagenem T2, czyli ogórkiem. W drodze nuciła pod nosem piosenki i opowiadała historie zupełnie nieumyślnie naśladując głosy. Czasem, kiedy wóz stał zaparkowany przed domem, mogłam się w nim bawić. Uwielbiałam z piórami we włosach i kieszeniami pełnymi kamieni wylegiwać się w środku i snuć marzenia. Pamiętam jak bardzo lubiłam jego zapach. Duszną mieszankę aromatu zawieszki-choinki, ziemi z warzyw, które woziła na targ i czegoś bliżej nieokreślonego i tajemniczego, co zabawnie gryzło w nos. Moja Babcia niewiele ponad dekadę temu założyła się z moją mamą, że stanie na rękach. Stanęła, zupełnie jakby od zawsze chodziła do góry nogami. Podczas wspólnych podróży zbierała muszelki, wzdychała na widok pięknych krajobrazów i uważała, że popołudniowe drzemki to strata czasu. „Chodźcie, wypijemy kawę i wychodzimy!” mawiała średnio trzy razy dziennie. Bo moja Babcia ma nieposkromione pokłady energii, wiecie? Czasem myślę, że śpi tylko dlatego, że wymaga tego jakiś zawiły protokół jej dnia, którego postanowiła bezwzględnie przestrzegać. Każdą godzinę jej czasu wyznacza jakieś zadanie do odhaczenia. Jest ciągle w ruchu, ale zatrzyma się jak tylko wyciągnie się po nią rękę. Mam też drugą Babcię. I też jest super. Ma albumy pełne zdjęć i głowę, z której wylewają się historie. Tak dużo historii, że można by nawinąć je na szpulę, która zajęłaby cały świat! Moja Babcia zerwała się ze szkoły tylko raz w życiu i napisała o tym opowiadanie. Ma piękną wrażliwość ta Babcia. Lubi ciekawostki, poezję i koty. Do tego ogarnia nowoczesne technologie, totalnie w nie wymiata. Jakiś czas temu udostępniła na facebooku piosenkę Queen, strasznie mnie to rozczuliło. Kiedyś pozwoliła mi zabrać trochę książek, których już nie czyta. Miałam nie więcej niż 11 lat. Napakowałam bazarową torbę do tego stopnia, że ledwie ciągnęłam ją za sobą do domu. Później pod kołdrą, z wypiekami na twarzy, czytałam Bułhakowa w drżącym świetle latarki.

Babcia, czyli opakowanie na cały świat

Czasem boimy się starzenia i zdaje się nam, że problemy związane z wiekiem to okrutna igraszka losu. Istnieje wspaniałe powiedzenie, które usłyszałam z ust pewnego 80-latka z Ameryki, które wyryło się w mojej pamięci na wieczność. People don’t grow up, they just grow old. Ludzie nie dorastają, tylko urastają w lata. Twoja babcia w wieku 80 lat była tą samą małą dziewczynką, która w wieku 6 lat po raz pierwszy zobaczyła plażę w Jastarni. Tą, która po raz pierwszy coś zbroiła, zakochała się i zapaliła papierosa za stodołą. Miała więcej lat i pomarszczone dłonie, być może lepiej maskowała swoje emocje, być może je wypierała, ale w wieku 80 lat nosiła wszystkie te doświadczenia, wszystkich spotkanych ludzi i cały ładunek emocjonalny swojego życia. Twoja babcia nosiła w sobie tę samą małą dziewczynkę, która po raz pierwszy zobaczyła plażę w Jastarni, po raz pierwszy coś zbroiła, zakochała się i zapaliła papierosa za stodołą. Babcie noszą w sobie cały świat, są dla niego opakowaniem. I dlatego trzeba o nie dbać.


Co pomoże troszczyć się o babcine zdrowie?

Osteocare, czyli kiedy Babci strzyka staw

Suplementacja na bóle stawów pomaga zmniejszyć ich bolesność, pozbyć się stanów zapalnych, a przez to znacząco poprawić komfort życia. Istnieje preparat, który jest prosty w obsłudze, bo ma wszystko czego stawom potrzeba. I taka Babcia wcale nie musi troszczyć się o przyjmowanie kilku tabletek, proszków i mikstur. Co zawiera Osteocare TiB®?

Glukozamina

Glukozamina jest naturalnym składnikiem substancji międzykomórkowej chrząstki, substancją, która zapobiega ocieraniu się kości o siebie, stanom zapalnym i bólowi. Może również pomóc w zapobieganiu rozpadowi chrząstki, który może się zdarzyć w przypadku zapalenia stawów. Glukozamina pomaga odtworzyć chrząstki i więzadła, łagodzi bóle pleców i szyi związanych z zapaleniem kości oraz zmianami zwyrodnieniowymi, przyśpiesza gojenie urazów w stawach i wzmacnia je zapobiegając powstawaniu kolejnych (1). Uśmierza też bóle i łagodzi obrzmienia stawów kolanowych, palcowych i innych, wywołanych reumatoidalnym zapaleniem stawów lub zmianami zwyrodnieniowymi. (2)

Kurkuma

Kurkuma jest jednym z najpopularniejszych naturalnych, przeciwbólowych suplementów leczących ból spowodowany przez stany zapalne stawów. Wynika to z właściwości kurkuminy, aktywnego składnika kurkumy, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Badania potwierdzają, że kurkuma zmniejsza bóle stawów na poziomie porównywalnym do ibuprofenu. (3)

Chondroityna

Badania laboratoryjne wykazały, że siarczan chondroityny może faktycznie hamować szlaki zapalne organizmu. Niektóre badania sugerują również, że ten suplement może spowalniać postęp uszkodzenia stawów. (4)

Aquamin™

Aquamin™ to multimineralny morskim kompleks, który dostarcza bioaktywnego wapnia, magnezu i 72 innych pierwiastków śladowych. To cudo pochodzi w 100% z roślin morskich, które absorbują pierwiastki śladowe z wody. Wykazano, że Aquamin™ poprawia mobilność i zmniejsza ból i sztywność związane z zapaleniem kości i stawów. (5)

Magnez

Magnez uwalnia od bólu i pomaga rozluźnić mięśnie, dzięki czemu wspiera zdrowie stawów. Bez tego pierwiastka nie wchłania się prawidłowo witamina D3, niezbędna przecież dla zdrowia stawów. (6)

Cynk

Badania pokazują znacznie niższe poziomy cynku u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RA) w porównaniu do osób bez niego. Najniższe poziomy są związane z cięższą chorobą. Naukowcy twierdzą, że cynk może pomóc złagodzić objawy RA, wspierając układ odpornościowy i chrząstkę. (7)

D3+K2

Niedobór witaminy D związany jest bezpośrednio z RZS. Polskie badanie 97 pacjentów z tą chorobą wykazało, że 76,3% z nich ma niedobór tej witaminy. Badacze połączyli także niedobór tej witaminy z wyższą aktywnością choroby i niższą jakością życia. Oczywiście należy pamiętać o przyjmowaniu witaminy D3 zawsze w pakiecie z K2! (8)

Bor

Twoje ciało używa boru między innymi do budowania mięśni i leczenia stanów zapalnych mięśni i stawów, a przy tym do wzmacniania kości, poprawy wydolności mózgu i synchronizacji pracy półkul mózgowych. (9)

Kolagen, gdy tkanka łączna staje się rozłączna

Braki kolagenu to braki w składzie tkanki łącznej – w układzie krwionośnym, w organach, w mięśniach, stawach i w skórze. Kolagen centralnie sprawia, że ciało jest elastyczne i silne, a bez niego wiotczeje – osłabiają się tętnice, naczynia krwionośne i serce. (10) Kolagen koniecznie przyjmować trzeba w towarzystwie MSM i witaminy C! Sprawdź doskonały, super przyswajalny kolagen rybi Peptan F, czyli Kolagen TiB®.

Gdy Babcia czasem nie kuma, Kurkuma

Ten złoty korzeń ma właściwości odmładzające, a jako kosmetyk cudownie rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Według badania opublikowanego w magazynie Immunity&Aging, nawet niewielkie ilości kurkumy włączone do codziennej diety opóźniają starzenie mięśni i mózgu oraz choroby neurodegeneracyjne! (11) Wypróbuj organiczną kurkumę z Indii, jak Kurkuma This is BIO®.

uściski:)

Źródła i badania: (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3150191/ (2) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16953394 (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5003001/ (4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4881293/ (5) aquamin.com/science/joint-health-research/ (6) jaoa.org/article.aspx?articleid=2673882 (7) arthritis.org/living-with-arthritis/treatments/natural/vitamins-minerals/guide/zinc.php (8) greenmedinfo.health/article/vitamin-d-deficiency-highly-prevalent-ra-patients-and-associated-higher-diseas (9) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7889887 (10) medicalnewstoday.com/articles/325344.php (11) prohealth.com/library/curcumin-inflammation-ageing-and-age-related-diseases-source-immunity-aging-jan-17-2010-27068

(Visited 3 093 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Aga 21 stycznia 2020 o 11:41

  A co kiedy mam dopiero 43 lata A czuje się tak stara, że tylko myślę o śmierci, że wszystko już za mną i nic ciekawego mnie nie czeka ?

  1. avatar Jarmush 21 stycznia 2020 o 14:19

   jak tak myślisz, to tak będzie, zmień myślenie , o tym właśnie nieustająco piszę na blogu

 2. avatar Ma 22 stycznia 2020 o 20:24

  a ja dziękuję Ci Pepsi za uczciwość i szczerość, za to że dzielisz się tym co odkryłaś i dajesz innym motywację
  jesteś kimś naprawdę ważnym dla mnie
  seduszko posyłam 🙂

  1. avatar Jarmush 22 stycznia 2020 o 20:46

   z miłością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum