Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 304 762
168 online
35 518 VIPy

Dość krost! Suplementy na przeciekające jelita, poprawią też wygląd Twojej skóry

W jaki sposób jelita wpływają na skórę? Intuicyjnie, to się wie i czuje.

Badania epidemiologiczne pokazują bezpośrednie połączenie pomiędzy chorobami jelit i problemami z brzydnięciem skóry. Gdy w jelitach dzieje się niefajnie, są poprzerastane grzybami, mają przecieki, są wrzody, a w jelicie cienkim, zwanym czczym, od wymaganej jałowości pojawiają się jednak bakterie jest to przypadek 10 razy bardziej powszechny u osób z trądzikiem różowatym, niż u zdrowych badanych.

Rzecz działa w dwie strony, wyleczysz się z przerostu bakterii w jelicie cienkim, w tym za pomocą dedykowanych tej przypadłości probiotykom S.boulardi, automatycznie polepszy Ci się cera. Krosty, łój na czole znikną. Na żuchwie jednak niekoniecznie, gdyż krosty na żuchwie często powiązane są z gospodarką hormonalną.

10 dniowy detoks hormonalny dietą (na wszystkie pory roku) może bardzo poładnić Twoją żuchwę, nie mówiąc o polepszeniu samopoczucia i nowym wcięciu w pasie.

Według badań 14% pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i 24% pacjentów z chorobą Crohn’a ma problemy skórne bezpośrednio związane z chorobą. Celiakia także ma skórne objawy, takie jak opryszczkowe zapalenie skóry, które występuje aż u co czwartego chorego. Celiakii towarzyszą również częste zmiany w ustach i na skórze głowy.

Podpuchnięta twarz też zwykle nie dodaje urody, a łuszczące się placki na głowie, do tego wszystkiego mogą swędzieć.

Nieszczelność jelit powoduje miejscowe i ogólne stany zapalne, które objawiają się również zewnętrznie w postaci choróbsk skóry. Osoby z opryszczką podobno częściej wykazują zwiększoną reaktywność na szczepy bakterii wyizolowane z kału, o czym mówią badania z poprzedniego stulecia. Brzmi archaicznie, ale raczej wszyscy go pamiętamy.

W nieco bardziej współczesnym badaniu osoby z trądzikiem miały wyższy poziom i reaktywność wobec endotoksyn we krwi. Żaden ze zdrowych uczestników badania nie zareagował na bakterie e. coli LPS, podczas gdy u 65% pacjentów z trądzikiem wykazano pozytywną reakcję.

Oba te badania sugerują, że trądzik jest problemem dla znacznej liczby pacjentów z przepuszczalnością jelit.

Słyszałaś o przeciekającym jelicie, ale czy spotkałaś się z przeciekami skóry?

Główną funkcją skóry jest zachowywanie się jak naturalna, fizyczna, chemiczna i przeciwdrobnoustrojowa bariera.

Ale problemy z jelitami, stres oczywiście też, a szczególnie stany zapalne jelit, mogą znacząco wpłynąć na działanie tej bariery, co prowadzi do stanów zapalnych skóry.

Słaba mikroflora jelit także wpływa na skórę, doprowadzając do zaburzeń produkcji sebum i zmiany w składzie kwasów tłuszczowych znajdujących się w łoju.

Potwierdza tę zależność rosyjskie badanie, które wykazało, że 54% pacjentów z trądzikiem ma istotne zmiany mikrobiomu. Również chińskie badania z udziałem pacjentów z łojotokowym zapaleniem skóry odnotowały zakłócenia w składzie flory jelitowej.

Generalnie, nawet bez żadnych naukowych badań Chińczyków, Rosjan, czy Amerykanów, każda Polka sama z siebie wie, że mając problemy z trawieniem pewnych pokarmów, po prostu po zjedzeniu ich zbrzydnie, a łój na twarzy podbiegnie ropnymi krostami.

Na czole, i na nosie, a gdy dojdą jakiekolwiek zaburzenia hormonalne, co u kobiet jest normalką, chlebem powszednim, pojawią się jeszcze zgrubienia i wysięki na brodzie, żuchwie, a nawet szyi i dekolcie.

Najważniejszą rzeczą od czego należy zacząć są 4 szklanki na bazie wody z 1/9 częścią świeżego soku z cytryny. Chodzi o detoks wątroby, jelit, oczywiście nawodnienie ciała i dotlenienie komórek. Roli fioletowych i zielonych antyoksydantów jeśli chodzi o pryszcze nie da się przecenić.

Co bardzo pomaga, przy okazji to bateria przy cukrzycy typu 2 i innych schorzeniach związanych ze słabym trawieniem?

  1. probiotyki,
  2. prebiotyki i przeciwutleniacze, jak jagody, fioletowa kukurydza, masa zielonek, algi, trawy i zielona herbata
  3. Nikotynamid (obok Bcomplex) znany pies na przerost drożdżaków,
  4. Cynk,
  5. Chrom (żeby się cukru nie chciało aż tak zasysać),
  6. Kolagen i glutamina, MSM, witamina C,
  7. wiadomo, że D3+K2,
  8. oraz Magnez
  9. i kwasy tłuszczowe Omega 3
  10. zero kazeiny i glutenu

Probiotyki i przeciwutleniacze zmniejszają markery stanów zapalnych i stresu oksydacyjnego, które są bezpośrednio powiązane z trądzikiem.

Masz niekończące się problemy z wyglądem (brzydkim) skóry? Skończ z tym, zacznij od 4 szklanek, czyli oczyszczenie jelit.

owocek

Źródła:

chriskresser.com/the-gut-skin-connection-how-altered-gut-function-affects-the-skin/
„Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko

(Visited 4 949 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Nataszka 18 października 2020 o 16:43

    Jakie należy wykonać badania, aby móc w szczegółowy sposób poznać swoje przypuszczenia odnośnie stanu zapalnego jelit? Chciałabym mieć jasno postawioną diagnozę, aby podjąć odpowiednie leczenie.

    1. avatar Jarmush 19 października 2020 o 05:35

      To wszystko nie jest takie proste, alopaci będą Cię zachęcali do gastroskopii i kolonoskopii, ewe tomografii, ale to nie są badania obojętne dla zdrowia, chociaż nie twierdzę, że niekiedy bardzo wskazane. Możesz zrobić kalprotektynę z kału, i podstawowe badania z tej listy https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html , tam też jest link do domowego testu na zakwaszenie żołądka, pH moczu też będzie istotne (badane rano na czczo i o 12 w południe, mamy dobre paseczki wskaźnikowe jakby co )

  2. avatar Weronika 18 października 2020 o 18:38

    Hej Pepsi, zaczęłam pic cztery szklanki. Od jakiegoś czasu „strzela'” mi w kolanach. Co polecisz ? Kolagen i mam?

    1. avatar Jarmush 19 października 2020 o 05:30

      Kolagen z MSM TiB, C TiB, oraz 2 łyżki sezamu bio dziennie przez pewien czas. Pij jeszcze 4 szklanki wody w ciągu dnia. Możesz też zrobić sobie dodatkowo kurację Osteocare TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/3935-osteocare-60kaps-tib–5905344040802.html <3

  3. avatar Klaudia 20 października 2020 o 11:37

    Hejka, piję od niedawna 4 szklanki, zaczęłam też biegać, stosuję od dawna post przerywany, jestem głównie witarianką, aczkolwiek od czasu do czasu mam napady i bez opamiętania wpierniczam dwie paczki chipsów/precelków/chrupków na raz (lub innego złomu). A później się z tym źle czuję. Podejrzewam, że mam zaburzenia odżywiania, nie potrafię póki co znaleźć swojej równowagi w tym temacie. Masz może jakieś przemyślenia? Rady? A może to wynika po prostu z niedoborów? Co jesz po bieganiu? Jakie witariańskie posiłki spożywasz w ciągu dnia, by mieć pewność, że wszystkie potrzeby organizmu są zaspokojone? Z tego artukułu wynika również, że mogę mieć przeciekające jelita i rozregulowaną gospodarkę hormonalną (mimo, że raczej zdrowo się odżywiam. Czy to możliwe?). Czasem mam cerę, z której jestem zadowolona, ale często mam wypryski, także takie ropne. Już drugi raz zauważyłam, że przed owulacją jestem pryszczata! 🙂 O co kaman?

    1. avatar Jarmush 20 października 2020 o 23:09

      Przed owulacją dochodzi do głosu nierównowaga hormonalna, stąd też PMS. Może wejdziesz na 4 szklanki, zrobisz kurację Greens & Fruits TiB, D3 z K2 , jaki masz poziom 25(OH)D?, weźmiesz Omega 3.

      1. avatar Klaudia 21 października 2020 o 07:47

        Jestem na 4 szklankach i przyjmuję Greens&Fruits. Biegam, stosuję post codzienny. Dołożę Omega 3, D3 z K2 i S. Boulardii. Spróbuję zbadać poziom 25(OH)D 🙂 Skąd może wynikać nierównowaga hormonalna, jeśli prowadzę zdrowy tryb życia? Czy mogłabyś się jeszcze odnieść do mojego zapytania a propos diety witariańskiej? Skąd mogą wynikać te napady obżarstwa syfem? Po bieganiu pijam surowe białko wegańskie, ale wydaje mi się, że mi nie służy, bo mam po tym żołądek wypchany i na jelitach też tak jakby siedziało. Co jeść zamiast sproszkowanego białka?
        Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

        1. avatar Jarmush 21 października 2020 o 08:24

          Życie, stres, wiecznie niezadowolone ego, które każe Ci się obwiniać za napad obżarstwa syfem. Po bieganiu powinnaś zjeść szybkie białko, jak shape shake TiB, więc nie wegańskie, bo błonnik spowalnia wchłanianie. Jednak jeśli nie chcesz jeść serwatki, to wypij pysznego zielonego szejka, owoce i zielone liście/zielonki. Ataki obżarstwa syfem nie zaliczają się do zdrowego trybu życia 😀 Na wygląd skóry składa się bardzo wiele czynników, a u kobiet znacznie więcej niż u mężczyzn. Jesteśmy wręcz zawieszone w huśtawce hormonalnej. Te pytania, które świadczą, że jesteś jakby rozczarowana sytuacją, że pomimo tego a tego, jest to i to, to nie sprzyja lepszym efektom takiego stylu życia. Po prostu idziesz swoją drogą i każdego dnia starasz się coś ulepszyć, to jest życie w kreacji, i odnosi się do wielu dziedzin <3

          1. avatar Klaudia 21 października 2020 o 11:32

            Ok, czas więc na więcej samoakceptacji i odpuszczenia, a za jakiś czas zapewne dojdę tam gdzie planuję:) Dziękuję, wysyłam miłość!

  4. avatar agy.dott 29 października 2020 o 11:23

    Pepsi kochana może pomożesz. Biorę Teoje suple, pije 4 szklanki, staram się trzymać pp. Od niedawna biegam jak szalona o za to kocham Cie najbardziej ❤️ Niestety przy bieganiu mam problemy z bólem w prawym boku nad pępkiem. Bywa ze biegnę całe 6 km z ogromnym bólem. Czasem mam wrażenie ze bieg rozładowuje jakaś gule która potem przesuwa się w dół i wtedy ból zanika i mogę gonić, pędzić, zaiwaniać bez końca. Domyślam sir ze to nie zwykła kolka. Może masz jakiś pomysł co to może być i jak temu zaradzić?
    Z miłością
    Biegającą która nic nie musi

  5. avatar Kasia 4 stycznia 2022 o 12:21

    Cześć! Pomocy. Mam 36 lat. Trądzik. bolące duże grudy w okolicy brody. Myślałam, że to trądzik hormonalny. Wszystkie hormony w idealnej normie. Wydaje mi się, że trądzik pojawia się w związku z pokarmami. Jak to zbadać oprócz diety eliminacyjnej? po odstawienia glutenu zaczęłam bardzo chudnąć, a ważę mało 44kg/ 158 cm. Jakie inne badania wykonać? Jak zacząć? Widocznych innych problemów zdrowotnych brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum