Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 562 066
199 online
35 305 VIPy

Badanie! Nikotynamid (bez fleszowa witamina B3) silny zabójca Candidy!

Pięknie, pięknie, ale przydałby się do tego różowy język, zamiast obłożony:) 

Drożdżyca to jest plaga

Co dziwne jakby niedostrzegana przez  dzisiejszą medycynę.

Dużo się mówi, i pisze o wybitnych, oczyszczających właściwościach witaminy B3 w postaci niacyny. Właściwie jedynym minusem jest flesz, niekiedy bardzo silny, co odstręcza niektórych. Jednak zalety przyjmowania niacyny są istotne, a w większych dawkach pozwala wyjść z nerwicy, a nawet groźniejszych psychoz, co jest cenione szczególnie.

Natomiast o nikotynamidzie, innej formie witaminy B3, który owszem, nie wywołuje flesza, ale nie ma też szczególnych właściwości oczyszczających, ani obniżania poziomu cholesterolu. Przypadkowo padło pomówienie, w wyniku nieporozumienia i niewłaściwej interpretacji badania.

W Klinice Ziemi czytamy wypowiedź wybitnego przedstawiciela rasy znachorskiej, Teda z Bangkoku, że w kręgach naukowych było wiadome od dość dawna (2), że witamina B3 w formie bez fleszowego nikotynamidu jest silnie toksyczna dla drożdży, ale z powodu błędnej interpretacji (witamina ta miałaby eliminować gen długowieczności silencingu SIR2) ludzie niechętnie po nią sięgali.

W wyniku jednej drobnej dezinformacji ludzie przestali przyjmować nikotynamid na przerost Candidy albicans i drożdżycy.

Wykazano, że nikotynamid sprzyja apoptozie w komórkach ssaków poprzez hamowanie homologu SIR2 SIRT1, regulatora p53. Co więcej, rodzina białek polimerazy poli(ADP-rybozy), które biorą udział w wielu procesach, w tym naprawie DNA, regulacji długości telomerów i otwarciu chromatyny związanej z genami aktywowanymi stresem, są również hamowane przez nikotynamid. Co ciekawe, zwiększona ekspresja NNMT jest skorelowana z tumorigenesisa zmniejszenie ekspresji jest skorelowane z radiowrażliwością. Odkrycia te zwiększają prawdopodobieństwo, że nikotynamid reguluje krytyczne procesy komórkowe w wyższych organizmach. (1)

Ujawniono, że u ZWIERZĄT WYŻSZYCH (ssaki!), włączono jeszcze muchy owocowe, efekt dodania nikotynamidu powodował DŁUŻSZY OKRES ŻYWOTNOŚCI o 15%, a także, jeśli chodzi o pomiary, że jeśli masz przerost Candidy, zakażenie drożdżami, a nawet zakażenie układu moczowego (zakażenie dróg moczowych), przyjmowanie nikotynamidu w dawce 100-500 mg na dobę może rozwiązać te problemy, chociaż lekarze za pomocą swoich środków będą mieli trudności z ich tłumieniem.

Hasło dnia! Lato bez przerostu Candida i innych drożdży!:)

Polecam Ci 2 dobre produkty do wyboru, jeden to po prostu nikotynamid solo, zaś drugi to B kompleks, ale z witaminą B3 właśnie w formie nikotynamidu  w unikalnej formule podjęzykowej, co zwiększa wchłanianie witamin z grupy B.

I jeszcze taki B complex z nikotynamidem (ten szczególnie dla osób z mutacją genu MTHFR)

Jeśli masz wątpliwości i odbierasz ten tekst, jako czysto reklamowy, poproś swojego lekarza o opinię. Zawsze do tego zachęcam. Nie jestem lekarzem i nie mogę radzić.


W rzeczywistości można rozwinąć ten pomysł w zastosowaniu nikotynamidu (nie niacyny) jako środka do zwalczania wszelkich grzybów, ponieważ grzyb jest bliskim kuzynem drożdży. Jest to niezwykle ważne odkrycie, bowiem w medycynie dwa najtwardsze organizmy do wytępienia to właśnie grzyby i drożdże.

To prawie wyrok śmierci, jeśli pojawi się przerost Candidy, czy grzybica w przypadku organizmów wyczerpanych, chorych na AIDS, i inne potężne spadki odporności jak przy zaawansowanym raku. Niemożność pozbycia się tego, może oznaczać niekończący się koszmar.
Kto wie, być może rozpuszczenie kapsułki nikotynamidu w wodzie z octem pomaga w zakażeniach grzybiczych paznokci?

Zobacz też: Nikotynamid, czyli wszystkie super moce witaminy B3

Prawdopodobnie z punktu widzenia biologicznego, przerost Candidy albicans, drożdżycy i zakażeń grzybiczych jest formą niedoboru nikotynamidu

I cieszę się, że mogę to ogłosić, gdyż to bardzo upraszcza sprawę.

W nowych badaniach naukowcy stwierdzili, że nikotynamid bezpośrednio zakłóca kluczowe enzymy rozrodcze Candidy, co prowadzi raz, do słabszych szczepów Candida, a także, co ekstremalnie ważne, niezdolności do tworzenia zakaźnych biofilmów, oraz aberracji brutto w DNA Candida, cokolwiek to znaczy. Tak czy siak, to bardzo dobra wiadomość dla ludzi i dość kiepska dla drożdżaków Candida.(3)

Do tego Nikotynamid jest praktycznie wolny od działań niepożądanych, o ile całkowita dawka nie przekracza 3000 mg na dobę. Nie ma po nim flesza, który dla wielu jest nieprzyjemny, nie mówiąc o tych nadwrażliwych na niacynę.
Niacynamid/Nikotynamid (Witamina B3) jest podobny do niacyny (też witamina B3), ale nie wykazuje jej właściwości, tylko dodaje swoje, niezwykle przydatne w dzisiejszym świecie, gdyż

Drożdżyca jest to plaga

Co dziwne jakby niedostrzegana przez medycynę.

owocek

Badania:

 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4802858/
 • (2) badanie z 2010 www.sciencedaily.com/releases/2010/07/100708141617.htm
 • (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6443637/

(Visited 10 121 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marzena 16 lipca 2020 o 15:10

  Dzień dobry 🙂 Na podstawie trzech próbek kału pobranych w odstępach dwudniowych (laboratorium Felix w Warszawie)-wynik obecnośc grzybni candida o średnim nasileniu.Jaką dzienną dawkę niacynamidu zastosować ? Zamierzam również przyjmować probiotyk NARINE.
  Pozdrawiam.Marzena

   1. avatar Marzena 18 lipca 2020 o 11:10

    Dziękuję 🙂

 2. avatar Wiola 16 lipca 2020 o 15:19

  Co to znaczy że bierze udział w procesie naprawy DNA?

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2020 o 18:26

   rzuć gałką do podlinkowanego badania, jeśli masz potrzebę, ale to jest akurat dość oczywiste stwierdzenie

 3. avatar Dżasta 16 lipca 2020 o 16:05

  Pepsi: czy nikotynamid to to samo co Amid Kwasu Nikotynowego?

 4. avatar teresa 17 lipca 2020 o 05:49

  czy wiecznie bialy nalot na jezyku swiadczy o candidzie?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2020 o 10:58

   nalot nalotowi nie równy, duży przerost, to gruba skorupa, której nie da się doczyścić. Posy odrobinką kwasu askorbinowego TiB i przeczyść szczoteczką (delikatnie ) język, po czym wypłucz tak, aby kwaśna woda nie kontaktowała się ze szkliwem, lub bardzo krótko i zobacz czy język jest teraz różowy.

 5. avatar Ewa.M 17 lipca 2020 o 16:04

  Jak długo można przyjmować ten rodzaj vit B3 . Czy po wybraniu tych 120 tabletek należy zrobić przerwę a jeśli tak to jak długą

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2020 o 17:30

   bierzesz opakowanie, robisz przerwę, potem możesz przejść na Bcomplex G&G właśnie z nikotynaamidem. Przede wszystkim robisz to w jakimś celu, obserwuj swój przerost Candida.

 6. avatar Barbara Kozakowska 17 lipca 2020 o 20:29

  Bole przy suplementacji bcomplex. O co chodzi?

  1. avatar Jarmush 17 lipca 2020 o 22:30

   gdzie bóle? brzuch?

   1. avatar Agnieszka Pomorska 18 lipca 2020 o 04:32

    Witaj Pepsi moja droga. A wiec tak:Bole glowy. Pulsujace. W okalicach skroni. Metoda prob i bledow probowalam znalezc przyczyne i za kazdym razem jak zaczynam brac bcomplex po 24-48h pijawia sie bol glowy. Czasami nie do wytrzymania. Odstawiam bcomplex i bol przechodzi samoistnie do 24h. Po ok tygodnia ponownie wracam do bcompleks i ta sama historia.

    1. avatar Jarmush 18 lipca 2020 o 07:12

     nie bierz Bcomplex, a po Greens & Fruits TiB też tak masz?

     1. avatar Agnieszka Pomorska 18 lipca 2020 o 17:59

      Bcomplex z firmy solgar. Greens and Fruits TiB nie probowalam. Pije w szejkach spiruline chiorelle kurkume chia jarmuz i z tym jest ok. Pepsi jak moge sie z toba skontaktowac bez opubliczniania komentarzy?

     2. avatar Jarmush 19 lipca 2020 o 10:17

      pisz na FB w prywatnych wiadomościach

     3. avatar Agnieszka Pomorska 18 lipca 2020 o 19:44

      Bcomplex z firmy solgar. Greens and Fruits TiB nie probowalam. Pije w szejkach spituline chiorelle kurkume chia jarmuz i z tym jest ok. Wiem nie wiem o co chodzi?

     4. avatar Jarmush 19 lipca 2020 o 10:14

      Weź Greens & Fruits TiB i zobacz, suplemnet wybitny.

 7. avatar aniczek 22 lipca 2020 o 07:00

  Witaj Pepsiaku, czy druga forma niacyny tez skuteczna na candia?

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2020 o 08:23

   B3 niacyna, nie.

 8. avatar Patrycja Prybacka 22 lipca 2020 o 16:31

  Witam 😉 czy na czas przyjmowania nicotynamide należy zaprzestać pozostałej suplementacji np. G&F, omega 3, cynk, selen, probiotyk etc? Czy mogę pojawić się jakieś skutki uboczne w postaci np. wyprysków, czy jakieś inne reakcje organizmu? Co mogą oznaczać takie małe kalafiorowate narośla z tyłu na języku? Z niecierpliwością czekam na odpowiedź;) Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2020 o 20:06

   można odstawić G&F bo tam jest sporo Bcomplex, żeby nie przedawkować. Nie wiem jakie mogą być objawy Herxa w tym przypadku. Może miałaś zawsze taki język i nie zwracałaś uwagi. W jakim kolorze te narośla?

   1. avatar Patrycja Prybacka 23 lipca 2020 o 11:32

    W kolorze językowym 😉

 9. avatar Ania. D. 2 sierpnia 2020 o 21:56

  Czy dziecko 8 letnie, które ma candide może przyjmować Nikotynamid? Jeżeli tak, to jaką dawkę i przez jaki czas?

  1. avatar Jarmush 3 sierpnia 2020 o 03:53

   Nie jestem pediatrą, ale witamina B3 jest potrzebna i dorosłemu i dziecku. Myślę, że najlepiej będzie, aby dziecko codziennie I systematycznie spożywało 2 kapsułki Vitka https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib–5905344040680.html i 2 Omega 3 Kids TiB. Oraz oczywiście D3+K2 TIB, najlepiej liposomal. Ważny jest magnez i regularne odtruwanie dziecka z pasożytów (np kuracja pestkami z dyni) https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/14285/czy-trzeba-wycinac-migdalki-tylko-7-prostych-krokow-aby-uratowac-migdalki.html&sa=U&ved=2ahUKEwjGpbWtkf7qAhXQs4sKHfV-BxsQFjABegQIBxAC&usg=AOvVaw3Cm44dVB8VmGmbgUn5GZJd

 10. avatar Ewelina 24 sierpnia 2020 o 13:13

  W jakiej dawce najlepiej stosować nikotynamid? 500mg dziennie wystarczy?

  1. avatar Jarmush 24 sierpnia 2020 o 15:23

   Napisałam w artykule 1 kapsułka tego świetnego suplemnetu https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2178-vitamin-b3-nicotinamide-500mg-120kaps-gg-5060040823071.html wystarczy, pozdrawiam

   1. avatar Ewelina 24 sierpnia 2020 o 15:49

    Już go mam i zaczęłam stosować, dziękuję

 11. avatar Joanna Anna 10 listopada 2020 o 07:42

  Tak sie zastanawiam czy dawka 500mg to nie za duzo, bo z tego co czytalam, to witaminy B powinny wszystkie byc w rownowadze, a ja przyjmuje b-complex gdzie kazdej z nich jest po 50mg. Czy to nie ma znaczenia jesli robie tylko kuracje ? Niesety znowu mam wielkie problemy z Candida. Jak dlugo przyjmowac ta B3- 500mg? Wszystkim pieknego dnia zycze.

  1. avatar Jarmush 10 listopada 2020 o 12:01

   wcale nie musi być aż w takiej dawce, wystarczy 100, ale nie ma takich założeń, chodzi o uzupełnienie braków to raz, a także o moc działania witamin w skomasowanej porcji, o czym pisze dr Saul w swojej książce. Nie jestem lekarzem. <3

 12. avatar Kasia 11 grudnia 2020 o 18:31

  Pepsi czy nikotynamid szkodzi watrobie??

  1. avatar Pepsi Eliot 11 grudnia 2020 o 19:58

   Wręcz przeciwnie, może zapobiec niealkoholowemu stłuszczeniu wątroby https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6780119/

 13. avatar Kasia 13 grudnia 2020 o 15:47

  Pepsuniu a ile trzeba czekac na rezultat brania b3 przy kandydzie??

  1. avatar Pepsi Eliot 13 grudnia 2020 o 15:55

   To tak nie działa Kochana, to jeden z elementów, do tego odpowiednia dieta, jaki jest stan zdrowia jelit, jaki mikrofilm, etc. jakie braki odżywcze? Przerost Candidy w jelitach jak został zdiagnozowany? <3 Są całe protokoły, dobrze jest zrozumieć czym jest ten drożdżak i kiedy zaczyna być niebezpieczny: protokoły są różne https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/16762/dietetyczny-protokol-likwidacji-przerostu-candida-i-przywracania-zdrowia-w-ogole.html

  2. avatar Przemko :-) 13 grudnia 2020 o 17:28

   Kasiu 🙂
   Jeżeli masz przerost candidy, to jakość Twojego życia jest niska. Zauważysz różnicę na pewno. Tego nie da się przegapić. Ale ja osobiście kontynuowałbym nadal z naddatkiem czasowym gdyż jestem osobą, która lubi mieć pewność.
   No i zmiana diety na stałe, całego stylu życia, naprawa własnego życia, myślenia o sobie i swoim życiu. I wszystko to o czym tu przeczytasz na blogu bądź usłyszysz od Pepsi na fb i yt.
   Dodatkowo to wszystko zależy w jakim obecnie stanie masz organizm. Jakie choroby przeszłaś. Jaki tryb życia prowadzisz.

   Przyjmij założenie, że i tak wykończysz całe opakowanie, a tuż przed końcem podejmiesz decyzję czy dalej kontynuować.
   https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2178-vitamin-b3-nicotinamide-500mg-120kaps-gg-5060040823071.html

 14. avatar Kasia 13 grudnia 2020 o 18:16

  Dziekuje Wam za odpowiedz, robilam test z sliny i chyba mam przyrost. Jestem juz 1,5 roku na poscie przerywanym! Staram sie jak moge w miare dobrze odzywiac! Dzien zaczynam od 4 szklanek lub litr wody z cytryna! Sportuje sie zazywam wit, probiotyki prebiotyki, chrorelle itd…. ale jestem tylko czlowiekiem i czasem troche popuszcze….pzd

  1. avatar Pepsi Eliot 14 grudnia 2020 o 06:59

   Test ze śliny jest mało miarodajny. Raczej inne objawy, jak wzdęcia, bóle brzucha, częste infekcje grzybicze pochwy, grzybica paznokcia

 15. avatar Kasia 14 grudnia 2020 o 08:05

  Nie mam grzybicy na paznokciach, w pochwie tez nie, bole brzucha, czasami a wzdecia to tez sporadycznie!! Jak robilam rok temu biorezonans to nic nie wspomnieli o Candida, jedynie ze brak z grupy wit b i magnez!! Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 14 grudnia 2020 o 10:25

   No to ciesz się i bądź uważna, to najlepsza profilaktyka, oczywiście 4 szklanki 🙂 <3

 16. avatar Anastazja 3 marca 2021 o 21:01

  Hej Pepsi mam problem z powracającą grzybicą pochwy przed okresem i zaraz po nim? Biorę nikotynamid, zdrowo się odżywiam, jogurt bio na palcu co wieczór też stosuje. Już nie wiem co mogę zrobić żeby to pokonać masz może jeszcze jakiś pomysł jakieś badanie nie wiem hormony czy coś. Mój ginekolog już dawno podziękował i odpuścił a mi to dokucza i za każdym razem candida wzrost obfity.

  1. avatar Pepsi Eliot 4 marca 2021 o 06:30

   Masz niską odporność ciała. Jesteś zakwaszona. Robisz 4 szklanki? Masz jakieś wyniki tych badań? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html

  2. avatar Przemko :-) 4 marca 2021 o 07:49

   Nikotynamid to raczej gdy jest przerost candidy w przewodzie pokarmowym, w jelicie. Chociaż oczywiście może być jakieś powiązanie. Ale niekoniecznie musi. Podobnie jak z grzybicą stóp, którą można złapać gdzieś”zewnętrznie”. Na basenie dajmy na to.
   Niemniej likwidacja przerostu candidy to jest długotrwały proces. Tzw. zdrowe odżywianie jest jak najbardziej ok jeśli nie chce się do tego przerostu doprowadzić. Ale gdy on już jest, to wtedy zdrowe odżywianie, to może już być za mało. Trzeba przez jakiś czas mocno ograniczyć cukry proste. A i to jest za mało. Bo candida tworzy „pancerz” z otoczki chitynowej. I bez jego skruszenia są marne szanse na skuteczną i całkowitą likwidację tego przerostu. Dodatkowo strzępki grzybni przenikają jelita. A jeszcze w tym wszystkim lubi sobie siedzieć gronkowiec. Chroniony jak za murami jakiejś twierdzy. I ta likwidacja, która próbujemy wdrażać właśnie tak obrazowo wygląda jak średniowieczna rąbanka.
   Nie twierdzę, że u Ciebie tak jest ale podrzucam tropy. Gdzieś musi być przyczyna, do której wartałoby dotrzeć.
   https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/16762/dietetyczny-protokol-likwidacji-przerostu-candida-i-przywracania-zdrowia-w-ogole.html

   1. avatar Anastazja 4 marca 2021 o 10:06

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozważam od dłuższego czasu lufenuron ale się jeszcze zastanawiam. Lubin jest dla mnie za ciężki bo mam problemy z żołądkiem i bardzo słabe jelita zjem jakąś surówkę i boli mnie cały brzuch. Także moim problemem chyba tym od którego wszystko się zaczęło są jelita. Czy mogę coś jeszcze zrobić żeby przykładowo rozbić ten pancerz w jelitach? Mam wizytę u gastrologa bo podejrzewam u siebie sibo ale to tylko moje przypuszczenia. Czy grzybica pochwy mogłaby być np wynikiem sibo lub uchyłków w jelicie? Bardzo dziękuję jeszcze raz za odpowiedź. Tutaj można się dowiedzieć dużo więcej niż gdzie kolwiek. Pozdrawiam

    1. avatar Pepsi Eliot 4 marca 2021 o 11:46

     Zakwasić żołądek, alkalizować ciało, poprawić birofilm w jelitach, przy SIBO dedykowany temu problemowi jest ten szczególny probiotyk https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html, oraz uszczelnić jelita i przestać jeść zapalenie, czyli złom i alergeny <3

    2. avatar qwert 3 stycznia 2023 o 14:57

     jeśli złapiesz grzybice na basenie to oznacza tylko tyle, że już masz grzybicę i on się po prostu zamanifestuje.
     Nie jest tak, że pójdziesz na basen i złapiesz grzybice jeśli nie masz przerostu grzyba w organizmie.

 17. avatar Anastazja 4 marca 2021 o 09:38

  Tak Pepsi stosuje 4 szklanki i dietę bez cukru, glutenu i mleka też nie pije. Z badań to tak: Niedokwasota żołądka, pH moczu 6, badanie moczu ogólnie ok-nablonki pojedyncze płaskie, leukocyty 3, bakterie pojedyncze, pasma śluzu liczne. Na posiew moczu czekam ale zazwyczaj wychodzi e coli. Glukoza obniżona 64 mg, kreatynina 0,79 mg, EGFR 60ml, kwas moczowy 4,9 mg, białko crp 1,9, Ob 33, podwyższony mam wskaźnik anizocytoza erytrocytów 16,9.

  1. avatar Pepsi Eliot 4 marca 2021 o 11:49
 18. avatar Anastazja 4 marca 2021 o 09:59

  Do tego wszystkiego jeszcze miałam glistę ludzką ale już nie mam i teraz doszło zapalenie żołądka i ból kręgosłupa lędźwiowego. Nie radzę sobie a o lekarzach to może pisać nie będę…

 19. avatar Małgorzata Pomes 11 kwietnia 2021 o 16:51

  Hey Pepsi ?
  Jakie ewentualnie mogą wystąpić skutki uboczne Wit B3 nikotynamid?
  Jak suplementować,przy Candida?
  Czy można brać razem z Wit C?
  Jeżeli tak ,to w jakich dawkach i też Jak suplementować.
  Dziękuję za odpowiedź.
  Buźka.?

  1. avatar Pepsi Eliot 11 kwietnia 2021 o 21:09

   Kapsułkę tego zlinkowanego. Przeczytaj artykuł tam masz odpowiedzi. C i tak przyjmujemy codziennie. <3

  2. avatar Rafał 1 grudnia 2021 o 20:40

   Nikotynamid warto też połączyć z NAC, N-acetylocysteiną 😉

 20. avatar Delfisia 30 stycznia 2022 o 17:57

  Najkochańsza, Ratująca Życie, Piękna Szalona Pepsi, mam do Ciebie pytanie.
  Od jakiegoś czasu biorę niacynę – 3x 100g w celu zwiększenia ukrwienia w uchu środkowym (mam szumy uszne, spowodowane bakteryjnym zapaleniem kości – głównie pneumokoki – po niedoleczonych suchych zębodołach, w których umieszczane były salicylany przez dentystów – długa historia, ale przynajmniej wiem skąd go mam). Teraz okazało się że w uszach jest Candida i to ona wyrosła na tym zapaleniu i powoduje mi dzwonienie w uszach i ja dosłownie czuję ją, jak chce przejąć kontrolę, budzi mnie koszmarami w nocy. Jestem od 3 tygodni na ścisłej diecie Candida, suplementuję się ostro, robię cztery szklanki, ozonuję krew, robię zapper i lampę, biorę homeopatię i różne inne cuda, nawet już krople Fungotac do uszu i tabletki Flucofast od laryngologa zwyklego, ale ona wciąż jest.
  Kupiłam od Ciebie Nikotynamid.
  Ile go brać???
  Czy mam zaprzestać 3x100mg Niacyny, czy to się może łączyć? Nie przedawkuję?
  Kocham Cię i Wielbię <3 Jesteś jak przyjaciółka
  Małgosia

  1. avatar Pepsi Eliot 30 stycznia 2022 o 19:30

   Tak, gdy bierzesz nikotynamid nie bierz teraz niacyny. B3 raczej nie przedawkujesz, ale skup się na przeroście drożdżaków. Bierz normalną ilość nikotynamidu, nie trzeba działać jak z niacyną. Z miłością <3

 21. avatar Delfisia 30 stycznia 2022 o 22:31

  Dziękuję Ci bardzo, kochana!
  Czyli jedną tabletkę dziennie tego kupionego od Ciebie?

  1. avatar Pepsi Eliot 31 stycznia 2022 o 09:52

   Tak, to kapsułka <3

 22. avatar Bubu 31 stycznia 2022 o 17:33

  A ja zapytam czy amid kwasu nikotynowego to właśnie nikotynamid? 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 31 stycznia 2022 o 18:19

   Tak

 23. avatar Katt 31 marca 2022 o 09:25

  Szkoda że ten B complex niktynamidem zawiera B12 w formie cyjanokobalaminy , a nie metylokobalaminy albo chociaż hydroksykobalaminy. Byłby wtedy idealny.

  1. avatar Pepsi Eliot 31 marca 2022 o 18:11

   specjalnie mamy taką opcję dla zdrowych ludzi (bez mutacji genu MTHFR), ciało powinno samo metylowa cyjanokobalaminę w metylokobalaminę. Z folkanami jest trochę inaczej, musi być taka forma jak w naszych Foilianach TiB. Po drugie MAMY TEŻ OPCJĘ Z METYLOKOBALAMINĄ I NIKOTYNAMIDEM https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html

 24. avatar Sylwia 31 marca 2022 o 15:08

  Co to znaczy flesh? 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 31 marca 2022 o 18:08

   takie zaczerwienienie, plamy wychodzące na twarz, dekolt, mogą swędzieć, schodzi po 20 minutach do pół godziny. Ale bywają też ludzie uczuleni na niacynę i wtedy nie należy jej przyjmować

 25. avatar Mar 2 listopada 2022 o 17:50

  Droga Pepsi,
  jestem w ciąży (20 tyg.) i borykam się z nawracającymi infekcjami intymnymi. Moja ginekolożka chce mnie leczyć tylko dopochwowo, a ja już wiem, że kwestią jest Candida. Czy możesz mi coś doradzić? Chcę przeleczyć się z moją rodziną (mąż i nastoletnia córka), ale zdaję sobie sprawę, że nie będzie mi wolno przyjąć tego wszystkiego, co im (chociaż żurawina i ten zielony kompleks chyba będą OK)?

  1. avatar Pepsi Eliot 3 listopada 2022 o 05:17

   używaj wody utlenionej z apteki, smaruj srom i delikatnie możesz wprowadzić do pochwy, bo ginekolożka ma rację, teraz przede wszystkim dopochwowo. Używaj olej kokosowy bio do smarowania sromu. Pij sok z 3 dużych cytryn. Trzeba dobrze zakwasić mocz. Podziel na 2 porcje i pij z wodą. potem przepłucz wodą zęby. 4 Greens w ciąży tak, o ile dobrze reagujesz na algi, które są wskazane (w badaniach) w ciąży. Oczywiście nie za dużo, bo to superfood.

 26. avatar Dorota 27 stycznia 2024 o 10:02

  jak się objawia „flesz”, pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 27 stycznia 2024 o 10:40

   zaczerwienienie skóry około 15 minut

 27. avatar Dorota 27 stycznia 2024 o 10:19

  już znalazłam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Kochana, a co robisz w sprawie swojej talii osy!?

Jak to co? Jem i ... chudnę:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum