logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 270 189
437 online
32 640 VIPy
Reklama

WITAMINA 1000 + C TiB 
O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU
Z NATURALNYMI SUPER DODATKAMI

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Baśń o witaminie C, która wesprze serce grubej osoby bardziej niż ćwiczenia (?)

orange/ pepsieliot.com

Czyżby zamiast rytmiki lepiej zjeść kilka pomarańczy? Niekoniecznie, ale i tak czytaj.

Życie to twórczość, czyli boskość

Niewinne, gdyż śpiące zawirusowane gadające głowy z telewizora i gazet narzucają Ci swoje standardy. Śpiące nierozumy bez cienia świadomości, że są poplecznikami wahadeł destrukcji. Sprzedane farmacji dochtore, naturopate z brzucholstwem i parciem na politykę, mogą nie mówić prawdy dla Ciebie, bo mówią właśnie o własnych przekonaniach.

Owszem Ty już nie chcesz być jak śpiąca nastolatka opętana modelingiem i chłopakami. Waga już nie jest taka ważna, rozumie się. Ale naprawdę chcesz się inspirować wizytą u dochtore, dietetetyke, psychologe i jedzeniem złomu naprzemiennie ze statynami, IPP, HTZ, eutyroksem i prozakiem? Zero gonienia i płaskiego brzucha?

Dobrze, ale dlaczego odłożyłaś siebie na pawlacz w walizce z podpisem: „grube prześwitujące ścianą, do leżenia na tapczanie” i dorzuciłaś jeszcze 6 pączków?

Przy końcu roku opowiem baśń z morałem o witaminie C. Owszem, gdy lubisz tapczan, wyłóż się. Jak nie chcesz ze mną biegać, nie goń, ale chociaż rób codziennie 4 szklanki wraz z witaminą C.

Gdyż.

Najczęściej jeśli w ogóle coś myślisz o witaminie C, to jako o przeciwutleniaczu, czymś dla wzmocnienia odporności przy przeziębieniu i grypie, ale niekoniecznie jako o potężnym wsparciu dla serca i układu naczyniowego.

orange/ pepsieliot.com

Tymczasem (szczególnie jeśli masz nadwagę, nie mówiąc o tym, że jesteś gruba), powinnaś dla bezpieczeństwa swojego serca i układu krwionośnego codziennie łykać chociaż pół grama witaminy C, tyle na przykład dodaj do 2 lub 3 szklanki.

Badania przeprowadzone na University of Colorado dotyczyły wpływu witaminy C w suplementach diety na dorosłych z nadwagą i otyłością. Tej grupie ludzi często zaleca się fikanie (aktywność fizyczna) w celu poprawy zdrowia serca, jednak ludzie ci często nie mają do tego serca.

Albert Szent-Gyorgyi (biochemik urodzony na Węgrzech) otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1937 roku był wielkim zwolennikiem witaminy C, tak zresztą jak późniejszy dwukrotny laureat Nagrody Nobla Linus Pauling. Dr Pauling podkreślał fakt, o którym teraz już wszyscy wiedzą, że ludzie, w przeciwieństwie do większości innych zwierząt, rodzą się bez zdolności do wytwarzania witaminy C.

To on wysnuł teorię, że nasi przodkowie stracili zdolność do wytwarzania witaminy C, gdy żyli w środowisku obfitym w owoce i warzywa, ale szczególnie owoce. Pauling twierdził, że codzienne duże dawki w ilości od 10 do 12 g witaminy C mogą zrównoważyć owe niedobory wynikłe z naszego nieprzystosowania.

Gdyby nasza dieta była bogata w witaminę C, nie byłoby epidemii chorób serca. Tak przynajmniej twierdzi wielu uczonych zwolenników witaminy C.

Reklama

Tu znajdziesz naturalne źródło witaminy c, też idealne dla dzieci, czyli 100% organiczną ACEROLĘ This is BIO


dla bardziej dociekliwych

Naukowcy z Kolorado w swojej prezentacji na 14 Międzynarodowej Konferencji Patofizjologii i Terapeutyki, wykazali, że przyjmowanie 500 mg witaminy C codziennie może mieć podobne korzyści sercowo-naczyniowe, jak regularne ćwiczenia.  Zauważono, że naczynia krwionośne ludzi z nadwagą, lub otyłych charakteryzują się podwyższonym działaniem białka o nazwie endoteliny-1 (ET-1).

Białko to obkurcza drobne naczynia krwionośne, dzięki czemu są mniej wrażliwe na żądanie przepływu krwi, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Na szczęście odkryto, że witamina C zmniejsza działanie ET-1, czyli nie pozwala na zwężenie naczyń, w taki sam sposób, jak robią to ćwiczenia fizyczne.

Okazało się więc, że suplementacja witaminy C stanowi skuteczną strategię lifestylową redukcji ET-1, czyli pośredniczy w zapobieganiu zwężania się naczyń krwionośnych u ludzi grubych.

W dużym badaniu 800 osób, które już doznały ataku serca, pacjenci otrzymywali spore dawki witaminy C (1200 mg na dobę) i witaminy E. Po zaledwie jednym miesiącu ilość ataków serca i innych poważnych powikłań zmniejszyła się 20%.

Reklama

Tu znajdziesz naturalną WITAMINĘ C, organiczne, sproszkowane owoce DZIKIEJ RÓŻY ROSEHIP This is BIO, dobry dodatek do 4 SZKLANKI


Badanie z 2008 na Uniwersytecie w Cambridge wykazało, że wyższy poziom witaminy C w osoczu krwi wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem udaru mózgu.

Co jeszcze?

Udowodniono randomizowanymi badaniami z podwójnie ślepą próbą, że zmniejsza ciśnienie krwi.

Witamina C chroni również przed dysfunkcją śródbłonka i zapobiega miażdżycy. Wspomaga wytwarzanie kolagenu potrzebnego do leczenia naczyń krwionośnych. U pacjentów z niskim poziomem witaminy C, organizm wytwarza lepki cholesterol, a właściwie lipoproteiny o nazwie A, który prowadzi do powstawania płytek tętniczych.

Brytyjskie badania wykazały, że witamina C może zmniejszyć przyczepność monocytów w naczyniach krwionośnych. Monocyty są białymi krwinkami, które przyklejają się do ścianek śródbłonka we wczesnych stadiach choroby naczyń.

cow/ pepsieliot.com

W każdym razie, witamina C dramatycznie zmniejsza możliwość ataku serca i udaru mózgu, tego dowodzą badania

Linus Pauling zalecał duże ilości witaminy C w połączeniu z aminokwasem lizyną, aby odwrócić szkody wyrządzone tętnicom. Kontynuatorem tej idei jest, a właściwie był dr. Rath, który obecnie zaszył się w twierdzy w Hiszpanii, wystraszony atakami na niego, otoczony ochroniarzami. Nie są to do końca sprawdzone informacje, ale usłyszałam je od osoby, która zna Ratha. Tak się kończą zabawy z witaminą C. No dobra, żartuję.

Najbardziej interesujące jest, że działanie witaminy C odbywa się tak szybko

Wystarczy przyjąć 2 g witaminy C, aby zmniejszyć sztywność tętnic o 10%, a agregację płytek o 35% w ciągu 6 godzin

Niekiedy takie działanie może uratować życie i trzeba mieć tego jasność.

To prawda, że witamina C jest jednym z wytrychów do sezamu zwanego zdrowie awatara w tej grze. Rzeczywiście wspiera serce, pozwala kontrolować wagę, działa odżywczo i przeciwzapalnie. Może nawet wyleczyć raka, szczególnie iniekcjami dożylnymi z askorbinianu sodu, lub zamiennie i mniejszymi ilościami formą liposomalną witaminy C.

Jednak zrób może coś dla swojego awatara wcześniej, nie czekając na poważne problemy zdrowotne. Wykrzesaj z siebie trochę dzikiego zwierzęcia, które od rana krząta się w swojej sprawie, a nie zaczyna dnia od otwarcia drzwi do lodówki, nie mówiąc o zadarciu fai, czy zrobieniu kawci z croissantem.

diet/ pepsieliot.com

Zacznij dzień od codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek, zawierającej dozę witaminy C

Po czym przystąp do świetnego śniadania pełnego antyoksydantów i witaminy C.

To można też załatwić bardziej rozbudowaną szklanką numer 4, po czym przejść gładko przez jeszcze kilka owoców do białka.

Do śniadania dobrze będzie wziąć B complex, a po śniadaniu uzupełnić witaminę D w protokole z K, oraz zjeść Omegę 3.

Potem zjedz jeszcze lancz i rozpocznij post przerywany do następnego dnia.

Zacznij dzień od codziennej oczyszczającej …

Gdy jesteś Włoszką, śniadanie i lancz zjedz jako jeden posiłek na kolację, reszta bez zmian. Ta opcja też działa, szczególnie, gdy korzystasz codziennie z kąpieli słonecznych.

W chwilach stresu, gdy przychodzi choroba, zapotrzebowanie na witaminę C rośnie bardzo, nawet do 20 g dziennie i więcej. Należy przyjmować dawki w porcjach podzielonych, nie tylko dlatego, że mogą podrażniać żołądek, ale też dlatego, że okres półtrwania witaminy C wynosi 30 minut. Więc zamiast jednej dużej dozy lepiej wziąć kilka w ciągu dnia, aby utrzymać stale wysokie stężenie we krwi.

Przyjmowanie witaminy w stanach zapalnych zacznij od kalibracji na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta. I nie zapominaj też, że witamina C to matka Twoich nadnerczy, co również tłumaczy podlinkowany artykuł.

Najlepszym naturalnym źródłem witaminy C może być acerola, camu camu, owoce dzikiej róży, baobab, pomarańcze, ciemno zielone warzywa liściaste, papryka, pietruszka, czarne porzeczki, truskawki, jagody i papaja.

owocek

Referencje:
American Physiological Society (APS). „Vitamin C: The exercise replacement?” ScienceDaily. ScienceDaily, 4 September 2015. <www.sciencedaily.com/releases/2015/09/150904144604.htm>.
Lopes C, Von HP, Ramos E, et al. „Diet and risk of myocardial infarction. A case-control community-based study.” Acta Med Port. 1998 Apr;11(4):311-7.
Jaxa-Chamiec T et al. „Antioxidant effects of combined vitamins C and E in acute myocardial infarction. The randomized, double-blind, placebo controlled, multicenter pilot Myocardial Infarction and VITamins (MIVIT) trial.” Kardiol Pol. 2005;62(4):344-50.
Fotherby MD, Williams JC, Forster LA, Craner P, Ferns GA. „Effect of vitamin C on ambulatory blood pressure and plasma lipids in older persons.” J Hypertens. 2000 Apr;18(4):411-5.
Hajjar IM, George V, Sasse EA, Kochar MS. „A randomized, double-blind, controlled trial of vitamin C in the management of hypertension and lipids.” Am J Ther. 2002 Jul;9(4):289-93.[vi] Rossig L, Hoffmann J, Hugel B, et al. „Vitamin C inhibits endothelial cell apoptosis in congestive heart failure.” Circulation. 2001 Oct 30;104(18):2182-7.
Salonen RM, Nyyssonen K, Kaikkonen J, et al. „Six-year effect of combined vitamin C and E supplementation on atherosclerotic progression: the Antioxidant Supplementation in Atherosclerosis Prevention (ASAP) Study.” Circulation. 2003 Feb 25;107(7):947-53.
Wilkinson IB, Megson IL, MacCallum H, et al. „Oral vitamin C reduces arterial stiffness and platelet aggregation in humans.” J Cardiovasc Pharmacol. 1999 Nov;34(5):690-3.
Woollard KJ, Loryman CJ, Meredith E, et al. „Effects of oral vitamin C on monocyte: endothelial cell adhesion in healthy subjects.” Biochem Biophys Res Commun. 2002 Jun 28;294(5):1161-8.
Tahir M, Foley B, Pate G, et al. „Impact of vitamin E and C supplementation on serum adhesion molecules in chronic degenerative aortic stenosis: a randomized controlled trial.” Am Heart J. 2005 Aug;150(2):302-6.
Wilkinson IB, Megson IL, MacCallum H, et al. „Oral vitamin C reduces arterial stiffness and platelet aggregation in humans.” J Cardiovasc Pharmacol. 1999;34(5):690-3.
Khassaf M, McArdle A, Esanu C, et al. „Effect of vitamin C supplements on antioxidant defence and stress proteins in human lymphocytes and skeletal muscle.” J Physiol. 2003 Jun 1;549(Pt 2):645-52.
Thompson D, Williams C, McGregor SJ, et al. „Prolonged vitamin C supplementation and recovery from demanding exercise.” Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2001 Dec;11(4):466-81.
Thompson D, Williams C, Garcia-Roves P, et al. „Post-exercise vitamin C supplementation and recovery from demanding exercise.” Eur J Appl Physiol. 2003 May;89(3-4):393-400.
Johnston CS, Beezhold BL, Mostow B, Swan PD. „Plasma vitamin C is inversely related to body mass index and waist circumference but not to plasma adiponectin in nonsmoking adults.” J Nutr. 2007;137(7):1757-62

(Visited 4 494 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Robert K. 28 grudnia 2018 o 14:05

  jeśli dawkować na gramy to trzeba syntentyczną (stosuję od dawna wraz z częścią rodziny) a tu jest problem podobno z przyzwyaczajeniem organizmu i nietolerancją później naturalnej witaminy…
  nie wiem czy to prawda ale to bardzo istotna informacja, z jej braku nie wiem czy mogę odstawić c jaką biorę 🙂

  1. Pepsi Eliot 28 grudnia 2018 o 18:41

   nieprawda

 2. Magda 30 grudnia 2018 o 05:39

  Witaj Pepsi

  Mój tata 73 lata tydzień temu miał mały udar. Pozostałością jest tylko opadniety kącik ust. 8 lat temu wstawiane stenty. Dwa razy w roku jeździ na tygodniowe detoxy …. Jest wszystkożerny, aczkolwiek mięso tylko białe i ze znajomego źródła (sam robi wyroby). Od Ok roku dzień zaczyna świeżo wyciskanymi sokami z zielonymi dodatkami w dużych ilościach. Zaproponuj Prosze jak mu mogę pomóc. Prawdopodobnie zestaw 4 szklanek i jakie suplementy ? Wit C w jakich dawkach i w jakiej postaci?

  Pozdro ze Szczecina

  1. Pepsi Eliot 30 grudnia 2018 o 11:28

   Kuracja 4 szklanek (magnez!) do 4 dodatkowo jakiś antyoksydant typu acai berry This is BIO, czy różę This is BIO, liposomal C TiB 3 razy dziennie po 1 miarce przed głównymi posiłkami. Koenzym Q10 (G&G, lub liposomal TiB) https://www.pepsieliot.com/koenzym-q10-jestes-pewna-ze-go-odpowiednia-ilosc-ciele/ tu są różne dawkowania. Jaki ma poziom 25(OH)D? bierze D3 z K2? bierze coś na rozrzedzenie krwi? wtedy ostrożnie z kurkumą w 1 szklance i ewentualną Omega 3 TiB.
   Podstawowe badania obok 25(OH)D w związku z udarem: homocysteina, B12, kwas foliowy, oraz dodatkowo lipidy, cukier i insulina na czczo, kreatynina, mocznik i kwas moczowy, oraz mocz.

 3. Kasia 30 grudnia 2018 o 10:19

  My natomiast …z czerwonej rozy po miarce jaka jest zalaczona.czy to wystarczy?

  1. Pepsi Eliot 30 grudnia 2018 o 11:12

   jedz to nasze, piękne, organiczne, czyli z certyfikatem bio i po prostu idealne https://thisisbio.pl/dzika-roza/3623-rosehip-100-organic-150g-this-is-bio–5905344040604.html , a przy okazji porównaj ceny, może wyciągniesz z tego jakiś wniosek 🙂 <3

 4. Kasia 30 grudnia 2018 o 20:34

  A jakie witaminy jeść do C, bo mam d3 k2mk7 e a B complex plus b12.czy to obniży homocycysteine.rodzice męża umarli na miażdżyce czy to co uchroni-?

  1. Pepsi Eliot 30 grudnia 2018 o 23:10

   A jaki ma poziom homocysteiny ?

 5. Kasia 31 grudnia 2018 o 12:40

  Po ostatnich badaniach miał chyba 15

 6. Pepsi Eliot 31 grudnia 2018 o 12:51

  kuracja 4 szklanek, przy drugiej szklance z magnezem dodatkowo 1 kapsułka B6 G&G i co bardzo ważne 1 kwas foliowy G&G. Do śniadania albo B complex G&G, albo 1 greens & Fruits TiB, po śniadaniu D3 z K2 (jaki ma poziom 25(OH)D?) i 1 Omega 3 TiB
  I oczywiście witamina C, tak jak we wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *