Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 022 527
19 online
39 308 VIPy

Bezalkoholowe „czerwone wino” dobre dla wątroby, gotowe w mniej niż 5 minut

Na fali postanowień noworocznych, z powodów zdrowotnych albo przez wrażliwość na skutki uboczne można nie chcieć pić wina. Nawet tej jednej lampki, ponoć symbolicznej, co to podaje się ją do obiadu albo w ramach toastu. Czerwone wino pite od czasu do czasu, w rozsądnej ilości, może oczywiście nieść istotne korzyści zdrowotne. Uważa się, że wspiera układ krwionośny i serce oraz rozprawia się z nadmiarem wolnych rodników tlenowych, a zawarty w nim resweratrol odmładza i regeneruje komórki całego ciała. (1) Gorzej kiedy wino lubi się dla smaku i korzysta się z jego dobrodziejstw zbyt często. Wówczas niewinny Pinot może przyczynić się nie tylko do bólu głowy następnego dnia, ale także do innych ubocznych skutków zdrowotnych. (1) Dlatego czasem warto zastąpić wino zdrowym napojem, który jest z lekka wytrawny, ma głębię i cudownie rubinowy kolor. Jak „czerwone wino” z buraka i owoców granatu!

Bezalkoholowe czerwone wino a wątroba

Często mylnie powtarza się, że wino nie szkodzi wątrobie, a nawet ją wspomaga. Zupełnie inaczej dowodzi francuskie badanie opublikowane w magazynie Alcohol and Alcoholism, w którym badacze potwierdzili brak związku pomiędzy typem alkoholu a możliwością wystąpienia marskości wątroby. (2) W porównaniu do napojów zawierających alkohol, ta wariacja na temat buraków i owoców granatu doskonale wpływa na nasz główny filtr ciała, czyli wątrobę.

Burak

Liczne badania dowiodły, że buraki działają ochronnie na wątrobę i leczą jej uszkodzenia. (3) Burak to prawdziwy tonik dla wątroby. Dzieje się tak za sprawą betainy, która reguluje pracę komórek wątroby. (4) Betaina i metionina zawarte w buraku podkręcają na maksa proces detoksyfikacji i wydalania toksyn z organizmu. Mówi się, że burak stymuluje komórki wątroby do odbudowy i ciągłej pracy i powstrzymuje powstanie toksyn. (5) Do tego buraki działają przeciwzapalnie! Dzieje się tak, ponieważ rosną w środowisku niekoniecznie najbardziej czystym, ale za to pełnym mikrobów kochających darmową wyżerkę. Z tego względu natura wyposażyła buraka w naturalny system ochrony. Nie tylko chroni on buraka, ale też spożywającego, ponieważ przy okazji pozwala zwalczać infekcje. (5)


Granat

Nasiona tych cudownych owoców zawdzięczają swój głęboki kolor i liczne właściwości zdrowotne zawartym w nich polifenolom. To dzięki nim owoce granatu mają wyższy poziom przeciwutleniaczy niż inne owoce. Mają ich aż trzy razy więcej niż czerwone wino! Dzięki temu sok z granatu pomaga pozbyć się wolnych rodników, chroni komórki przed uszkodzeniem i zmniejsza stany zapalne. Badania wykazały między innymi, że sok z granatu zmniejsza uszkodzenie wątroby u szczurów indukowanych tetrachlorkiem węgla, czyli pochodną metanu. (6)

Przepis na bezalkoholowe „czerwone wino”

– 250 ml świeżo wyciśniętego soku z buraka (z około 500 gramów buraków) lub 2 łyżki sproszkowanego buraka, na przykład organicznego Buraka This is BIO® zmieszane ze szklanką wody, – 250 ml schłodzonego soku z granatów, – 2 łyżki octu balsamicznego, lub porcja „do smaku”. Zmieszaj składniki w butelce, dobrze wstrząśnij. Napój najlepiej smakuje jeśli jest dobrze schłodzony w lodówce przed podaniem.

Białe też jest fajne, uściski:)

Źródła: (1) healthline.com/nutrition/red-wine-good-or-bad (2) webmd.com/food-recipes/news/20021111/wine-causes-liver-damage-too (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6073334/ (4) sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0304416516300149 (5) greenmedinfo.health/blog/beet-your-way-back-healthier-body-2 (6) scialert.net/fulltext/?doi=ajb.2017.79.84 (7) mindbodygreen.com/articles/this-beetroot-and-pomegranate-pinot-mimics-a-gusty-red-wine

(Visited 9 234 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Edyta 7 stycznia 2020 o 10:26

  Próbował ktoś? Pyszne?

 2. avatar Grażyna 7 stycznia 2020 o 17:15

  Sok z buraka (świeżo wyciśnięty) wywołał u mnie wymioty – wypiłam niecałe 1/2 szklanki ?? podobno trzeba się przyzwyczaić do picia tego soku i zacząć od 1 łyżki dziennie.

  1. avatar Jarmush 7 stycznia 2020 o 17:44

   jak ma się niskie ciśnienie nalezy uważać, bo gwałtownie może obniżyć, i akurat wyjątkowo , nie należy pić go natychmiast po wyciśnięciu

 3. avatar Agrado 13 stycznia 2020 o 09:13

  Zrobiłam wypiłam i przyznam szczerze to nie będzie jeden raz … winko jest pyszne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum