Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 951 644
119 online
38 840 VIPy

Bierz witaminę D3, nie krytykuj, nie potępiaj i nie pouczaj! Zastopujesz starzenie?

W czasach głębokiej komuny odwiedził nas znajomy z Monachium (na dziko z Mynsien), rodowity gościu z RFN.

Będąc niemieckim nauczycielem, na tylnej szybie (w tym czasie onirycznego marzenia Kowalskiego) swojego Golfa przytroczył emblemat: „Czy uśmiechnąłeś się już dzisiaj do swojego dziecka?”

Pomyślałam, wojnę przegrali, a tacy do przodu.

Jeżdżąc po wsiach toskańskich i prowansalskich (dobrze, że powróciło, podróżowanie w sensie) nie uświadczysz psa na łańcuchu.

Pomyślałam, niby nie tacy znowu waleczni żołnierze, a tacy do przodu.

Tego się właśnie obawiam.

Czy natura nie włącza szybciej procesów starzenia w celu eliminacji naszego typu osobników, dla dobra całej grupy, czyli innych ludzi na planecie Ziemia?

Wzmacniając umiejętność przetrwania na wyższym poziomie świadomości kosztem jednostki pozbawionej empatii dla dzieci i zwierząt, oraz wszystkich innych słabszych od siebie, podległych, podwładnych i takich tam?

Jest to bardzo prosty koncept, ale na gałkę tak to może wyglądać.

Niskie świadomości starzeją się szybciej, mam na myśli możliwości rozrodcze, jakby natura chciała wyeliminować szybciej z gry dany typ gracza dla dobra ogółu (ludzkości).

Jakie korzyści dla grupy płyną z ograniczenia zdolności reprodukcyjnych jednostki?

Dzięki uniemożliwieniu pojedynczemu gościu cwaniaku wyłącznego ojcostwa, lub macierzyństwa w grupie, unika się sytuacji, w której potomstwo będzie zbiorem klonów, lub bliźniaków, a różnorodność grupy zostanie ograniczona.

To dzieje się przede wszystkim na poziomie biologii człowieka.

Aby jakiś potencjalny nowo-wykształcony drapieżnik, lub bakteria zdolne zabić jednego osobnika, nie doprowadziła do wybicia całej grupy.

Jednak moje obserwacje są takie, że dopóki będziemy bez zrozumienia dla swoich dzieci i pozbawieni empatii dla zwierząt ( z wyjątkiem psów i kotów), czyli dopóki będziemy bezrefleksyjnie wykorzystywali słabszych, nasze ciała będą się szybciej starzały.

Co widać gołą gałką, ale też odbija się na twardych statystykach.

I zastanawiasz się może, jak tu mieć wyrąbane na uśmiechanie się do męczących zblazowaniem nastolatków, nużących dociekliwością maluchów, i na infantylnie niezepsute zwierzęta, i zapewnić sobie dłuższą młodość?

Na przykład za pomocą odpowiedniej ilości słońca?

Dłuższa młodość za pomocą witaminy D3 w protokole z K2?

 • U większości osób poziom witaminy D3 w krwi waha się między 20 a 30 ng/ml.
 • Podczas, gdy optymalny, według nowych zaleceń lekarskich, to 70-90 ng/ml.
 • Za szkodliwe uważa się stężenie w surowicy wysokości 150 ng/ml i więcej.
 • Dlatego należy badać poziom metabolitu 25(OH)D, a nade wszystko monitorować samopoczucie.

Zastanówmy się, czy ewolucja tak zaprojektowała współczesnego człowieka, aby zaledwie 10 minut kontaktu z promieniami słonecznymi wystarczyło mu do zachowania zdrowia?

Ludzie jeszcze niedawno (mam na myśli perspektywę ewolucyjną), żyli w okolicach równika, gdzie wiadomo, że jest ogromne nasłonecznienie.

Można też podejrzewać, że ludzie w tych okolicach byli też skąpo odziani.

Skoro słońce pobudza w organizmie produkcję zdrowego hormonu

Tak, nie przesłyszałaś się, witamina D3 to w rzeczywistości HORMON powstający z cholesterolu, jak inne zwane steroidami, od fragmentu nazwy „stero”, do których zalicza się testosteron, estrogen, progesteron, też DHEA (hormon produkowany przez nadnercza dehydroepiandrosteron).

Wszystkie te hormony charakteryzują się podobną budową i w sumie niewiele się od siebie różnią.

Wracając do słońca, skoro potrafi pobudzić w naszym ciele produkcję zdrowego hormonu, możesz śmiało założyć, że ewolucja przewidziała raczej 1 godzinę na pełnym słońcu dzień w dzień.

 • A co z osobnikami, którzy udali się na północ?
 • A co z tymi, co nie uśmiechają się do swoich dzieci i trzymają psy na łańcuchu?
 • Albo udają, że nie wiedzą co się dzieje, w niektórych rzeźniach?

Tak czy siak jesteśmy wyposażeni obecnie w inne narzędzia, które pomagają nam przetrwać w długie miesiące zimowe z małą ilością słońca, na przykład hormon T3? (to jeszcze hipoteza).

Oczywiście te narzędzia nadal podlegają ewolucyjnemu udoskonaleniu, jak zapewne inny kształt kciuka u dzisiejszych dzieci nieustająco przylepionych do klawiaturek iphonów.

Ale póki co, mamy ogromne braki metabolitu D, chociaż być może za 10 000 lat ewolucja sama rozwiąże problemy niedoboru witaminy D3 w naszych szerokościach geo geo.

„Ojciec zapomina”

W. Livingston Larned

Posłuchaj, synu!

Mówię do ciebie, kiedy śpisz, z małą łapką skurczoną pod policzkiem i jasnymi lokami przyklejonymi do wilgotnego czoła. Przyszedłem do twego pokoju z własnej woli.

Kilka minut temu, kiedy czytałem w bibliotece gazetę, przetoczyła się przeze mnie dusząca fala wyrzutów sumienia. W poczuciu winy stoję przy twoim łóżku. Oto, co myślałem synu.

Byłem dla ciebie ciężarem. Zrugałem cię, kiedy szykowałeś się do szkoły, ponieważ ledwie przetarłeś twarz ręcznikiem. Kazałem ci prosić o pozwolenie, byś nie musiał czyścić butów.

Krzyknąłem ze złością, gdy upuściłeś coś na podłogę. Przy śniadaniu też wytknąłem ci błąd. Rozlałeś coś. Pospiesznie przełykałeś jedzenie. Zbyt grubo posmarowałeś chleb.

A potem, kiedy zacząłeś się bawić, a ja szykowałem się do wyjścia, odwróciłeś się i krzyknąłeś: „Do widzenia tato!”.

Spojrzałem na ciebie spod oka i w odpowiedzi powiedziałem jedynie: „Nie garb się!”.

Wszystko zaczęło się od nowa późnym popołudniem. Zobaczyłem cię już na drodze. Na klęczkach grałeś w kulki. Miałeś dziurawe skarpety.

Upokorzyłem cię przy twoich kolegach, karząc ci maszerować przed sobą do domu. Skarpetki były drogie – gdybyś sam musiał je kupić, bardziej byś o nie dbał! Wyobraź sobie synu, tak pomyślałem.

Czy pamiętasz jak później, kiedy czytałem w bibliotece, wszedłeś nieśmiało, z wyrazem bólu w oczach? Kiedy spojrzałem znad gazety, stałeś w drzwiach wahając się czy wejść. „Czego znów chcesz?” – warknąłem.

Nie odpowiedziałeś, tylko przebiegłeś przez pokój jak burza i zarzuciłeś mi ręce na szyję i pocałowałeś mnie i twoje małe rączki zacisnęły się z uczuciem, którego nie zabije nawet moje zachowanie. A potem już cię nie było, twoje nóżki już tupały na schodach.

Tak synu, wkrótce potem gazeta wysunęła mi się z rąk i chwycił mnie okropny, chorobliwy strach.

Cóż za nałóg mną owładnął?

Nałóg wynajdywania błędów i dawania reprymend, tak jakbym zapomniał, że jesteś tylko chłopcem.

Ale nie dlatego, że cię nie kocham.To dlatego, że zbyt wiele od ciebie wymagałem.

Oceniałem cię na miarę moich własnych lat. A tyle było w twoim zachowaniu prawdy, dobra i delikatności.Twoje serce jest tak wielkie jak brzask nad wzgórzami.

Było to widać, gdy wbiegłeś żeby spontanicznie pocałować mnie na dobranoc.

Nic więcej nie liczy się tej nocy, synu. Przyszedłem pod osłoną ciemności do twojej sypialni i klęczę tu zawstydzony!

Będę od teraz wciąż powtarzał sobie jak zaklęcie: „On jest tylko chłopcem, małym chłopcem.”

Chciałem widzieć w tobie mężczyznę. A jednak teraz, gdy skulony spisz, widzę synu, że jesteś wciąż dzieckiem.

Żądałem zbyt wiele. (…)

Nie krytykuj, nie potępiaj i nie pouczaj.

Czy uśmiechnęłaś się dzisiaj do swojego dziecka?

Czy wzięłaś dzisiejszego zimowego dnia swoją porcję witaminy D3 w protokole z K2, żeby w razie czego ewolucja nie przyspieszyła Twojego starzenia?

Pomyślałam, że jesteś do przodu.

owocek

Źródła:

„Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach” Jeff T. Bowles
„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale Carnegie
„Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko

(Visited 14 367 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar lucja007 4 grudnia 2019 o 14:27

  Wspaniałe!
  A to wyznanie ojca aż ścisnęło mnie w sercu…

 2. avatar Gosia 4 grudnia 2019 o 15:47

  Wielki szacun za to co publikujesz…. i jaka jesteś:)

 3. avatar Kama 4 grudnia 2019 o 16:19

  Piekne Pepsi <3

 4. avatar Anna B. 4 grudnia 2019 o 16:28

  Pepsi Kochana. Jesteś cudownym natchnieniem do tego, żeby być coraz lepszym. Dziękuję Ci za Twoją mądrość i miłość.

 5. avatar makke 4 grudnia 2019 o 16:40

  Wysypka i świąd skory, katar, bole miesni po kombinacji olejku oregano i liścia oliwnego, zmieniłam dietę na alkaiczna – uczulenie czy usuwanie toksyn? Nie wiem czy brnąć czy odstawić.

 6. avatar Buk 4 grudnia 2019 o 17:00

  Pepsia czy znasz jakieś sprawdzone – o ile takie są – źródła, produkty pełnego zestawu minerałów, makro i mikro? Co sądzisz o firmie …?

  1. avatar Jarmush 4 grudnia 2019 o 20:46

   Ten produkt polecam jest świetny https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2185-multi-mineral-120kaps-gg-5060040827178.html, wkrótce będzie też produkt naszej firmy TiB

 7. avatar Sylwia 4 grudnia 2019 o 17:59

  O! To ja mam szansę długo młodo wyglądać, bo zawsze uśmiecham się do mojego dziecka a zwierzęta kocham bardziej niż ludzi… Pamiętam jak wiele lat temu czytałam książkę carnegiego i ryczałam przy tym wyznaniu ojca… Dziś już nawet nie czytam, żeby nie płakac znowu… Zaznałam w życiu wiele bólu i dziś chciałabym uchronić przed nim wszystkich słabszych od siebie…

 8. avatar Zbigniew 4 grudnia 2019 o 22:58

  Jako zrodlo powyzszego art.podajesz Pepsi ksiazke Jeffa T. Bowlesa, w ktorej opisuje on jak to w latach 20-tych ubieglego wieku zastosowano napromieniowanie zywnosci organicznej promieniowaniem ultrafioletowym UV-B. To bylo w okresie wielkiej industrializacji , gdzie ludzie pracowali od rana do wieczora nie majac kontaktu ze slonecznym UV-B.
  Juz po 2-3 latach praktyki lekarskie jak i szpitale zaczely swiecic „pustkami”. Przemysl chorobowy szybko zorientowal sie,ze dalej nie bedzie mozna „krecic lodow”. Najeto szybko „platnych profesorow”, ktorzy zagrozili wielkimi powiklowaniami chorobowymi przy przedawkowaniu wit. D2, bo taka powstawala przy takim procesie. Bylo to oczywiscie oszustwo.
  Tu w Niemczech znany prof. dr.med. Joerg Spitz – (juz na recie) mowi wprost, ze PRZEMYSLOWI CHOROBOWEMU nie chodzi o to zeby wyleczyc, lecz zeby leczyc. To on napisal m.in.ksiazke – Komorki raka nie lubia slonca”.
  Mam pomysl Pepsi, aby pisac wprost – nie Wit. D3 a prawde – tzw. Wit. D3, bo to przeciez zadna witaminka a hormon steroidowy, ktory powinien sie znajdowac niemal w kazdej komorce naszego ciala.
  Zapytalem przed rokiem znanegomi dr. Psychiatrii z Kliniki Psychiatrycznej w Koloni – czy bada u swoich pacjentow poziom tej tzw. Wit. D3.
  Odpowiedzial, ze nie i dlaczego zapytal. Opowiedzialem mu u tym hormonie i jego wplywie na mozg i zainteresowal sie tematem. Po dwoch miesiacach poinformowal mnie, ze wiekszosc jego pacjentow miala wyniki 25(OH)D – im Keller ( w piwnicy), wprost nieoznaczalne.

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 08:12

   Dziękuję za rzeczowy i pomocny komentarz

 9. avatar Ewafol 5 grudnia 2019 o 09:21

  Pepsi kochana, wspaniała moja Koziczko- niezmiernie Ci jestem wdzięczna, za to jak mnie cudownie wyciągasz♥️♥️♥️ Znowu dziś art jakiego potrzebowałam?
  a za Greena&Friuts dziękuje Ci cała moja Rodzina?. Dużo siły do dalszej pracy?

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 09:37

   <3<3<3

 10. avatar Azalia 5 grudnia 2019 o 09:55

  Pepsi , wg. norm ,które przytaczasz mam niedobór D3 , jednak w świetle statystyki , jestem powyżej normy , bo mam 48 ng/ ml ( badanie ostatnie listopad ) . Jestem małym zaprzeczeniem teorii jej metabolizmu , bo unikam słońca , tj.nie chowam się po krzakach z woalką w rękawiczkach , ale mało przebywam na słońcu , jestem blada z natury , sztucznie muśnięta samoopalaczem . Czasami rzucę suplement , jak pamiętam , pamięć mam słabą w takich tematach . Doszłam do wniosku ,ze być może moje blade lico jest wyjaśnieniem , nie ma ochrony w postaci naturalnej opalenizny , no i dobrze przyswajam z pożywienia .

  1. avatar Nati_35 8 kwietnia 2021 o 21:36

   Też jestem ciekawa odnośnie tych norm, w laboratorium są inne niż Pepsi podaje (niższe)

   1. avatar Pepsi Eliot 9 kwietnia 2021 o 06:04

    w tym samym państwie laby mają różne normy, a pomiędzy państwami są jeszcze większe różnice, nawet w samej Unii

 11. avatar Azalia 5 grudnia 2019 o 09:58

  Za szybko puściłam koment 🙂
  ??jesteś moja inspiracją co rano ❤️❤️

 12. avatar Betka 5 grudnia 2019 o 11:12

  <3 🙂

 13. avatar Katarzyna27 5 grudnia 2019 o 13:57

  Ojej. Czytam ukradkiem w pracy, a w gardle gula. Dziekuje Kochana.

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 17:16

   <3

 14. avatar lily1610 5 grudnia 2019 o 15:58

  Pepsi, już od dłuższego czasu obserwuję Cię i staram się ułożyć pod Twój sposób myślenia. Bardzo Cię podziwiam i choć już wiele razy próbowałam suplementacji u Ciebie, to nigdy nie widziałam u siebie żadnej poprawy. Np:
  – ashwagandha – miałam zawroty głowy
  – maca – kosmicznie podwyższone libido
  – 4 greens – no tu to mnie na kibelek ganiało, ale przyznam, że w brzuchu przestało gnic

  1. avatar lily1610 5 grudnia 2019 o 16:01

   Teraz zaczęłam brać witaminę D3 + K2 według zaleceń z wapniem i magnezem + płyn Lugola na wodę (1 kropla na 10 kg = 8 kropli w moim przypadku, męczę się z nadwagą, która nie spada mimo wysiłku)
   No i jabłczan magnezu wzięłam od Ciebie i on mnie też gania do toalety i nie wiem już co ze mną nie tak. Help

   1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 17:15

    Niektórzy tak mają, poczęstuj kogoś jabłczanem, szczególnie zatrutego glinem, a Ty przejdź na cytrynian magnezu TiB w kapsach

    1. avatar lily1610 5 grudnia 2019 o 17:28

     Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź ❤ Tak bardzo się cieszę, że nam wszystkim pomagasz, mam nadzieję, że dobro zawsze będzie wracało w Twoją stronę. Pozdrawiam ciepło ?

     1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 17:31

      <3

  2. avatar Inka 5 grudnia 2019 o 17:54

   właśnie, coś jest na rzeczy z tą macą – miałam okres co do dnia regularny, redukcja trądziku, brak PMS, brak bólów, ale ten popęd seksualny był NIE DO WYTRZYMANIA. Czy jest jakaś alternatywa do macy, która by tak nie zwiększała libido?

   1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 20:48

    maca zwiększa libido, jest dużo energii, pomaga dobry trening biegaczy

 15. avatar Inka 5 grudnia 2019 o 17:20

  Pepsi często mam sytuacje, że jakiś mężczyzna mnie zaczepia (tzn. chce mnie poznać, często umówić się, widząc mnie pierwszy raz w życiu) w miejscu publicznym. Jestem osobą introwertyczną i nie lubię tego, czuję się niekomfortowo. Jak uprzejmie takim ludziom odmawiać, żeby nie poczuli się urażeni?

 16. avatar Pawlito 5 grudnia 2019 o 17:25

  Witam Cię Pepsi!
  Mama ma gruczoł tarczycy normoechogeniczny z dwoma zmianami ogniskowymi. Jeden 0.9×0.6.1cm drugi 04x03cm. Węzly chłonne niepowiekszone.
  Generalnie zmiany guzkowe płata lewego tarczycy.
  Wiek po 70.
  Prosiłbym o radę od czego byś zaczęla, żeby uniknąć biobsi na którą jest skierowana , D3, jod ???
  Z góry dziękuję za pomoc.

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 17:32

   Jest niedoczynność? Jakie TSH, pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała, 25(OH)D?

   1. avatar Pawlito 5 grudnia 2019 o 17:54

    Tsh 1.28
    FT3 5.0
    FT4 15.7
    anty-TPO 6.80
    D3 nie badane. Generalnie w normie badania o ile oczywiscie są wiarygodne.

 17. avatar MamaMonik 5 grudnia 2019 o 17:54

  Hej pepsi,
  Jestem tu pierwszy raz choć czytam twoje artykuły od dłuższego czasu, proszę o pomoc bo jestem w desperacji. moje dziecko nadpobudliwe, nerwowe i niecierpliwe ma kłopoty z przyswajaniem wiedzy (pierwsza klasa podstawówki) choć bystry i zdolny czasem ma problem z zapamiętaniem prostych rzeczy, ponadto nie potrafi skupić na dłużej uwagi w klasie i szybko wszystko go rozprasza. Wystarczy stuknięcie długopisem a jego już nie ma. czy to mogą być pasożyty czy niedobór witamin typu magnez , itp, dodam jeszcze ze w nocy śpi niespokojnie, wędruje po łóżku albo przewraca nogami. Co robić? Co podać? Jak żyć? ? pozdrówka

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 20:47

   Braki witaminy D3 i magnezu tak mniej więcej myślę

   Dziecko lat 7

   Odporność

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 grama chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2.5 grama spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html
   https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/&sa=U&ved=2ahUKEwikt7eIs5LmAhVKfZoKHfzwCaUQFjAAegQIABAC&usg=AOvVaw0k8aFR47YQxSTUOvyvUBIJ

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 kapsułkę D3 TiB i pół kapsułki K2 TiB ( można otwierać i wysypywać) dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację, prawdopodobnie trzeba będzie podać więcej D3.

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   (w razie potrzeby kapsułki i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym)

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tutaj przepis na zupę leczącą jelita, można też dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej.

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   nie jestem lekarzem

 18. avatar Dorota 6 grudnia 2019 o 07:36

  Pepsi,
  czy D3 łączy się razem z K2MK7w jednym podaniu? Czy w osobno należy stosować?

  1. avatar Jarmush 6 grudnia 2019 o 07:59
 19. avatar ChaiMate 13 grudnia 2019 o 22:12

  Uwielbiam Cię czytać, coraz częściej zaglądam na arty Pepsi Eliot, lubię Cię bardzo jako 44, czuję Cię i widzę, jak piszesz 🙂
  Motywujesz do dalszego rozwoju, takimi ludźmi się otaczać to wdzięczność.

  1. avatar Jarmush 14 grudnia 2019 o 07:24

   Dziękuję ChaiMate i wysyłam Ci miłość

 20. avatar Barbara 17 grudnia 2019 o 09:05

  Pepsi droga, proszę powiedz, czy każda witamina D3 musi być skojarzona z witaminą K2MK7, tak jak jest to w witaminie D3+K2 TIB?
  Pytam, bo do tej pory stosowałyśmy z córką tę witaminę D3 z Twojego sklepiku i nie miałam wątpliwości, że musi być z K2, a ostatnio córka była wykonać badanie biorezonansem i naturopatka namówila ją na kupno witaminy firmy …i tam nie ma nic na temat witaminy K2. A kiedy zapytała dlaczego jest tylko sama witamina D3, to naturopatka stwierdziła , że ona się inaczej wchłania. Czy to prawda czy to kolejny trik marketingowy? W składzie tej witaminy jest tylko:olej sojowy (czy powinien być?), żelatyna , gliceryna, woda i witamina D3(cholekalcyferol). Jakoś nie mam przekonania i mam też wyrzuty sumienia , bo sama namówiłam ją na to badanie. A teraz mam duże wątpliwości czy dobrze zrobiła. Gorąco pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 17 grudnia 2019 o 09:23

   Kochana na ten temat napisałam epopeje, w 2015 roku mój atrtykuł o paradoksie wapnia i witaminie K2 był cytowany na forach farmaceutycznych, etc etc Na każde 10-11 kilo zdrowego dziecka (przy krzywicy dawki są większe i dobiera się indywidualnie) 1000 jednostek D3, na każde 5000-10000 jednostek 100 mcg K2. Czyli dziecku przy małych dawkach teoretycznie wystarczą pokarmy z K2, czyli najczęściej jest to krótkotrwałe mK4. Jesli nie chcesz kupować naszych suplementów, pytaj proszę o rozpiski tam gdzie kupujesz, bowiem nie znam się na cudzych suplach, nie chcę oceniać i porównywać <3 <3

 21. avatar Barbara 17 grudnia 2019 o 09:47

  Pepsi, dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedz , Pepsi, ja nie myślę zmieniać miejsca, w którym zaopatruję się w suplementy , bo tylko ufam ” Waszym” producentom. Pytałam tylko bo czułam, ze „wsadziłam” córkę na minę. Dziękuję za przypomnienie postów , zaraz do nich wrócę. Martwi mnie tylko to , ze jest jednak dużo nieuczciwych przychodni pod szyldem odzyskania zdrowia. Szukałyśmy miejsca gdzie wykonamy biorezonans ale uczciwie, a tu okazało się, że trafiłysmy na kolejnych naciągaczy. Pozdrawiam gorąco i naprawdę uwierz, że tylko Ty Pepsi jesteś w stanie zmienić nasze przyzwyczajenia, więc bardzo proszę nie przestawaj nas edukować 🙂

  1. avatar Jarmush 17 grudnia 2019 o 15:48

   Kochana Barbaro, przepraszam że Cię zakłopotały, ❤️

 22. avatar Barbara 17 grudnia 2019 o 18:41

  Pepsi kochana, wiesz przecież, że my wszyscy, którzy czytamy Twoje posty, kochamy Cię szczerze. Nie może być inaczej . Takie serducho ode mnie też dla Ciebie ❤️❤️❤️❤️❤️

  1. avatar Jarmush 17 grudnia 2019 o 19:08

   <3<3<3

 23. avatar Ola 14 stycznia 2020 o 10:12

  Pytanko, planuję kupić od Ciebie witaminę D3, jednak męczy mnie już kupowanie dla każdego członka rodzinny z innego źródła. Czy biorąc Twoją tabletkę wit D3 mogę podzielić ją na pół i podać dzieciom ( 10 i 6 lat)?

  1. avatar Jarmush 14 stycznia 2020 o 14:17

   A po co dzielić? 1000 jednostek na około 11 kilo dziecka, więc raczej nie trzeba dzielić 2000
   A jaki masz poziom 25(OH)D?

 24. avatar Krysiak 8 lutego 2020 o 09:40

  Wyżej coś wspomniałaś, dopytam jeszcze… D3 Tib – czy można wysypywać i szamać sam proszek?

  1. avatar Jarmush 8 lutego 2020 o 10:21

   można

 25. avatar Ewa Olszewska 24 stycznia 2021 o 15:42

  Pepsi, a kiedy będzie dostępna Vit D3 +K2 do ssania?

  1. avatar Pepsi Eliot 24 stycznia 2021 o 18:05

   Czekamy na wielką dostawę ze Stanów. <3

 26. avatar Ewaewa 24 stycznia 2021 o 16:59

  Cudo! 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 24 stycznia 2021 o 18:02

   <3

 27. avatar Urzi 1971 24 stycznia 2021 o 20:12

  Pepsi mam pytanie,,, jak zlikwidować gulę w gardle? Mam refluks, zatoki.. Od dwóch tygodni ucisk w gardle,,, kiedy piję i jem nie czuję dyskomfortu,, co robić ratuj!

  1. avatar Pepsi Eliot 24 stycznia 2021 o 21:21

   Na jakiej jesteś diecie?

  2. avatar Alis78 25 stycznia 2021 o 06:08

   Mam podobnie-gula w gardle pojawia się tak mi się wydaje, jakbym zjadła coś czekoladowego, coś tłustego(nie jem mięsa). Robiłam gastroskopię, robiłam USG jamy brzusznej i zdrowa jak ryba. Rozważałam, czy nie jest to na tle nerwowym, ale nie widzę związku,tak więc czekam aż przejdzie.

   1. avatar Pepsi Eliot 25 stycznia 2021 o 06:22

    Jak dieta? Jakie pH moczu?

  3. avatar Jusan 25 stycznia 2021 o 13:15

   Ja kiedyś miałam podobnie, na tle nerwowym. To chyba tzw. globus histericus. Charakterystyczne było to, że nie czulam guli podczas jedzenia czy picia.

  4. avatar Urzi 1971 26 stycznia 2021 o 18:05

   Sama nie wiem czy to na tle nerwowym,,, jak jem i piję jest bez bólu. Kiedy przestanę,, robi się piekło nie mogę spać,, mam dodatkowo refluks,, Chcialabym znaleźć sposób na to.

   1. avatar Pepsi Eliot 26 stycznia 2021 o 20:41

    Jaki refluks , kwaśny, czy żółciowy? Małe porcje, często, spanie na podniesieniu

 28. avatar Zbigniew 24 stycznia 2021 o 22:21

  Droga Pepsi! Mysle, ze nalezy zwrocic uwage na to promieniowanie sloneczne, ktore to tylko syntetyzuje ta tzw. Vit. D3. Chodzi o promieniwanie sloneczne ultrafioletowe UV-B, ktore to w naszej szerokosci wystepuje od ok. 15.04 do ok. 15.09 i to w okresie poludniowym, ktory to jest najdluzszy – 21.06. Mam tu u Germancow 2 patenty na zegary sloneczne (kieszonkowy i stacjonarny); ktore pokazuja dokladnie kiedy wystepuje to promieniowanie UV-B.
  W tym okresie mozna w 30 min. ZATANKOWAC do 20 tys, j.m. tzw. VIT.D3 – hormonu slonca:

  1. avatar Przemko :-) 25 stycznia 2021 o 08:46

   Rozumiem, że widełki godzinowe są zmienne? Najkrótsze w kwietniu i wrześniu, a najdłuższe (najszersze) w tym czerwcu? Zgodnie z rytmem wschodów i zachodów słońca oraz tego jak wysoko jest słońce w południe, czyli zmieniający się kąt padania promieni słonecznych?

 29. avatar Alis78 25 stycznia 2021 o 06:04

  D3 musi jakoś działać, np. zauważyłam, że w okresie letnim, gdzie sporo przebywam na słońcu, biegam jeżdżę na rowerze nie ma problemu z suchą skórą, a tak teraz zimą mam problem z pękającymi dłońmi, zajady itd. Przykładowo w Australii, gdzie słońca mają dużo więcej od nas biorą D3 cały rok, zastanawiałam się czemu, odpowiedziano mi, że przecież w okresie, gdzie jest słońce pracują, gdy wracają z pracy to już słońca nie ma.

  1. avatar Przemko :-) 25 stycznia 2021 o 08:58

   Ależ pracowici ci Australijczycy. Mimo, że dosłownie wszystko mają postawione na głowie ?
   Rozumiem, że chodzi o pracowników biurowych i w innych wnętrzach? Bo raczej nie ogorzały farmer wraz ze swoją rumianą połowicą oraz śniadolicymi dziatkami i dziadkami?
   ???

   1. avatar Alis78 26 stycznia 2021 o 12:37

    raczej tak, pewnie nie ma mowy o rolnikach, o ile tacy tam jeszcze istnieją

    1. avatar Przemko :-) 26 stycznia 2021 o 16:52

     Są. Są. 🙂
     Australia to światowy lider rolnictwa ekologicznego.
     No i do tego ogromne hodowle owiec. Te wszystkie pościele z merynosów dodawane kiedyś na prezentacjach garnków to przeważnie stamtąd.

 30. avatar Abrakadabra 25 stycznia 2021 o 09:41

  Hej Pepsi,
  Z innej beczki- jak by kawe porzucic to ile czasu tak naprawde organizm wraca do siebie, chodzi mi o ten aspekt ze kawa wyplukuje mineraly.Po jakim czasie to powinno wrocic do normy ? 24 H po odstawieniu czy to jest dluzszy proces metaboliczny ? wiekszosc artykolow odnosi sie do sympotmow odstawienie kofeiny

  1. avatar Pepsi Eliot 25 stycznia 2021 o 16:44

   każdego dnia musisz wszystko uzupełnić, 4 szklanki, woda magnezowa/cytryna. Natychmiast się uzupełnia

   1. avatar Abrakadabra 26 stycznia 2021 o 10:19

    dziekuje 🙂

 31. avatar Kasia 26 stycznia 2021 o 10:00

  „Ojciec zapomina „ … każdy rodzic powinien czytać codziennie rano! Niby takie oczywiste a jednak się zapominamy. Zapominamy ci jest ważne… uśmiech dziecka najpiękniejszy na świecie! Pepsi uwielbiam Cię ! Powtarzam się, ale co tam! Właśnie się popłakałam jak czytałam … może hormony po ciąży jeszcze szaleją… Kocham!!!

  1. avatar Pepsi Eliot 26 stycznia 2021 o 14:20

   wszyscy płaczą 😀

 32. avatar Tashideley 15 sierpnia 2021 o 08:29

  Hej, nie rozumiem czemu wszyscy tak bardzo skupiają się na poziomie metabolitu 25(OH) skoro jest to wyłącznie nieaktywna forma wit D, czyli niejako rezerwa. „Prewitamina D3 (25(OH)D3 nie jest aktywna biologicznie, musi zostać przekształcona do formy aktywnej (1,25(OH)2D3) w nerkach.”
  Jeśli chodzi o badanie rezerw wit D to chyba powinno się to badać w wątrobie (niewykonalne), bo tam mamy główny magazyn tej witaminy – surowica tak naprawdę nie ma takiego znaczenia.
  Istotny wydaje się być natomiast poziom formy aktywnej czyli metabolitu 1.25 (OH), bo gdy tutaj wystąpi niedobór to rzeczywiście mamy problem.
  Czy mogłabyś się do tego odnieść i wytłumaczyć mi to parcie na badanie rezerw wit D w surowicy krwi?

  1. avatar Pepsi Eliot 15 sierpnia 2021 o 11:11

   Dobrze, że poruszyłaś ten problem, jednak jest odwrotnie badanie metabolitu 1.25(H) jest mylące i nie dostarcza informacji czy masz braki. na poparcie moich słów masz opracowanie/badanie, które zaraz na początku (Abstract) wyjaśnia co i dlaczego. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2665033/

   1. avatar Tashideley 15 sierpnia 2021 o 11:54

    Takiego rzetelnego wytłumaczenia szukałam i w końcu zrozumiałam dlaczego samo badanie 1.25OH niewiele daje :)))
    Wygląda jednak na to, że diagnozując niedobory wit D warto sprawdzać też poziom PTH.
    „Thus, as a patient becomes vitamin D insufficient and deficient, the increase in PTH levels result in normal or elevated levels of 1,25(OH)D. This makes the 1,25(OH)2D assay useless as a measure of vitamin D status.”
    Pozostaje jednak pytanie czy wyniki poziomu rezerwy w krwi faktycznie świadczą o niedoborze? Według artykułu nie wszyscy eksperci tak twierdzą…
    Co z poziomem 25OH w wątrobie?
    Mnie już kiedyś ten temat zainteresował i zrobiłam na sobie test – zbadałam poziom tego metabolitu zimą (bez suplementacji), a potem latem wystawiałam się codziennie na słońce w godzinach południowych (ok. 20-40 minut).
    Okazało się, że wczesną jesienią miałam dokładnie taki sam poziom 25OH jak zimą – czyli ok. 30 ng/ml. Dla mnie to była informacja, że natura raczej nie potrzebuje sztucznej suplementacji, bo ciało samo utrzymuje właściwy dla nas poziom rezerw D3 (i to bez względu na porę roku).
    Czy dobrze rozumuję?

    1. avatar Pepsi Eliot 15 sierpnia 2021 o 14:44

     No wiesz, pytasz sprzedawcę odkurzaczy, czy potrzebny Ci jest odkurzacz? 😀 Ale postaram się zapomnieć, że w mojej ofercie jest doskonała witamina D3 w protokole z K2. Nie jedna.
     Polecam Ci więc niegrubą książeczkę Jeffa T. Bowlesa Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach. Przestudiował on tysiące (sic!) badań klinicznych ogólnie dostępnych na PubMed i znalazł niezbite dowody na ogromną rolę suplementacji witaminą D3 (oczywiście w protokołach z K2, magnezem, też wapń musi być rozważony w pewnych sytuacjach) w przebiegu ogromnej ilości schorzeń. O czym wspominam w tym wpisie https://www.pepsieliot.com/top-10-chorob/17138/lista-66-chorob-zwiazanych-z-niskim-poziomem-witaminy-d.html

     Poziom witaminy D odgrywa też bardzo ważną rolę w tej pandemii: https://www.pepsieliot.com/witaminy-i-suplementy/17758/badanie-80-pacjentow-z-covid-19-moze-miec-za-malo-witaminy-d.html

     A Twój poziom metabolitu D jest bardzo niski, i na tym bym się teraz skupiła. Pytanie, dlaczego tak mało przyswajasz ze słońca? jaką masz karnację? W strefie VIP jest też mój darmowy e-book do pobrania w temacie witaminy D, jest to wywiad rzeka, bardzo pouczający <3

     1. avatar Tashideley 15 sierpnia 2021 o 18:00

      Dzięki za kolejne cenne informacje. Wiem, że sporo badań potwierdza zdrowotne korzyści z suplementowania D3 (poprawa stanu zdrowia) i to jest konkretny argument.
      Jednak zastanawiam się czy jest sens sugerować, że jakakolwiek choroba wynika z niskiego poziomu metabolitu 25OH, gdyż jak wiadomo poziom u olbrzymiej większości osbó wynosi zazwyczaj pomiędzy 20 a 30 ng/ml, więc siłą rzeczy prawie wszyscy chorzy (z danej grupy badawczej) będą mieć 'niedobór’.
      To trochę tak jakby mówić, że wszyscy chorujący w Japonii to bruneci, natomiast blondyni są bezpieczni 😉
      Analogicznie informacja, że 80% chorych na koronawirusa ma niski poziom D3 niewiele daje, bo trzeba by od razu zbadać procent chorych wśród tych z wysokim metabolitem.
      Muszę sięgnąć do książki Bowlesa, bo to ciekawy temat. Mam jasną karnację tak jak większość osób w Polsce.
      Na ten moment myślę, że przy badaniu D3 warto też sprawdzać poziom PTH 🙂

     2. avatar Pepsi Eliot 16 sierpnia 2021 o 08:55

      Jeśli 80% z przebadanych chorych ma niski poziom metabolitu D3, to jednocześnie oznacza, że 20% przebadanych chorych ma w normie, lub wyższy poziom metabolitu D.
      A osoby o jasnej karnacji potrzebują mniej słońca niż ci z ciemniejszą. Jednak Ty masz za niski poziom.

 33. avatar Megi003 20 listopada 2021 o 13:10

  Czy może liposomalna była by lepsza?

  1. avatar Pepsi Eliot 20 listopada 2021 o 16:21

   z Omega 3 TiB, czy na fali tłuszczu ok, gdy słabo idzie do góry, to wtedy tak.

 34. avatar Agnieszka 5 stycznia 2022 o 14:39

  Czy poziom 137 u kobiety w 20 tygodniu ciąży jest prawidłowy?
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 5 stycznia 2022 o 16:17

   Nie znam badań klinicznych dla kobiet w ciąży, może wejdziesz jednak w normę 100?

   1. avatar Agnieszka 6 stycznia 2022 o 06:26

    Po prostu odstawić?

    1. avatar Pepsi Eliot 6 stycznia 2022 o 07:41

     ile bierzesz D3 i K2? ile magnezu?

     1. avatar Agnieszka 6 stycznia 2022 o 14:44

      D3 5000, K2 200,magnez 3 razy dziennie. Mój lekarz-naturopata powiedział mi, że w niemczech norma jest do 120, w Izraelu nawet 300!

     2. avatar Pepsi Eliot 6 stycznia 2022 o 15:14

      z badań z których ja korzystam (a są to kliniczne badania Pub Med) to 150 może już być toksyczne, na szczęście bierzesz magnez i K2. Ale ilość magnezu w ciąży musi być bardzo kontrolowana, bo chodzi o to żeby zatrzymać wapń, jako budulec kości dziecka, a nie był wypłukiwany z moczem jako antagonista magnezu. bierz 1 D3 +K2 TiB

 35. avatar ola 25 listopada 2022 o 17:09

  Hej Pepsi czy mozna brać wieksze dawki d3 i k2 każdego dnia np 30lub 50tyś i do tego 12tys k2, skoro d3 jest rozpuszczalna w tłuszczach to nie powinno mieć znaczenia czy bierzesz 5 czy 30 tyś, a szybciej podniesie się jej poziom, czy moja logika w tym przypadku jest logiczna? po co czekać pol roku jak można o wiele szybciej podnieść jej poziom? Druga sprawa ile powinno się brać k2 w stosunku do d3 np. 10tyś?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 listopada 2022 o 18:21

   taką dużą dawkę można wziąć jednorazowo, ale nie codziennie. Już 10 000 jednostek D3 dziennie to dużo. Dlatego ekstremalnie ważne jest zbadanie poziomu 25(OH)D za 2 miesiące (witamina D idzie powoli do góry). Trzeba się zastanowić z jakiego powodu chcesz trzymać tak wysoko poziom metabolitu D, to trzeba uzasadnić, czyli np Hashimoto, czy jakieś bardzo poważne schorzenie. Bo jeśli bez powodu wystarczy 60-70. Jeśli chodzi o ilość w mcg witaminy K2, to wystarczy 200 mcg K2 nawet przy 10000 jednostek i KONIECZNIE magnez! Też nie zapominaj o witaminie A, bezpieczny beta karoten, czyli prowitamina witaminy A. Za każdym razem obok 25(OH)D badaj wapń.
   Nie jestem lekarzem, pozdro

 36. avatar ola 28 listopada 2022 o 13:16

  Droga Pepsi dziękuję ponownie za odpowiedź, już mówie o co chodzi z ta d3, mam jej na chwilę obecną 25, i moj organizm to odczuwa, wiem jak bardzo powoli sie ona podnosi a ja już zawalam prace i obowiązki, zalezy mi po prostu na tym zeby jak najszybciej ja podnieść-gdzieś pisałaś o tym, ze w niektorych przypadkach zaleca się jej znacznie wieksze poziomy (jakieś choroby), ja na nic nie choruję (poza autyzmem, ale to nie choroba w sumie) ale nie chce czekać 2-3-4 msce na lepsze samopoczucie, biorę 4 dzień d3 50.000 i moze to jest glupi efekt placebo, ale nieco lepiej się czuje-nie gniję tyle w łóżku lepiej się czuje, wysypiam i mam więcej energii, jeśli robię źle to jaki schemat suplementacji tej d3 z k2 mam obrać. ps. dlaczego przy bad d3 musze badać też CA?

  1. avatar Pepsi Eliot 28 listopada 2022 o 15:20

   Każdy problem z alkoholem wiąże sie również z brakami odżywczymi (szczególnie MAGNEZ), Za dużo bierzesz D3 moim zdaniem, wypłuczesz wapń z kości, to nie jest bezpieczne. A ile K2? Dodatkowo witamina D3 potrzebuje bardzo dużo magnezu, a Ty potrzebujesz magnezu również z innych powodów. W przypadku autyzmu dobrze byłoby brak jabłczany magnezu, są badania, że ma bardzo pozytywny skutek uboczny oczyszcza mózg z aluminium.

 37. avatar Piter 8 grudnia 2022 o 09:26

  Hej, a co jak ktoś nie przyswaja naturalnej witaminy D3 tylko syntetyczną ? Jakieś dobre zamienniki?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 grudnia 2022 o 13:03

   Witamina E MUSI być naturalna, natomiast D nawet, gdy pochodzi z lanoliny (tłuszcz na wełnie owiec) i tak jest jakoś syntetyzowana.
   Cholekalcyferol, witamina D₃, to organiczny (czyli związek węgla, na tym polega chemia organiczna) związek chemiczny z grupy witamin D.Powstaje z 7-dehydrocholesterolu w skórze wystawionej na działanie promieni UV. Wikipedia
   Wzór: C27H44O (to na końcu, to nie zero, tylko litera O l, czyli tlen)

   Polecam np tę do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html

 38. avatar Renata 27 września 2023 o 12:44

  Hej Peps, syn dostał brodawki wirusowe na stopach. Pływa, chodzi na basen, ale pierwszy raz to mamy. Zbadałam D 25(OH), wyszło 43,2. Do tej pory zażywał 2 tabletki D3K2 TiB do ssania. Zwiększyć lub zmienić produkt? Dziękuję i loffciam 💜

  1. avatar Pepsi Eliot 27 września 2023 o 20:29

   ile lat ma dziecko, dobry poziom metabolitu ma. Tu masz pomocny wpis: https://www.pepsieliot.com/kurzajka-na-stopie/ <3 lovciamU2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam NAJWYŻSZEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum