logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 567 150
196 online
32 902 VIPy
Reklama

Idealna WITAMINA D3 TiB®

WITAMINA D3/pepsieliot.com

w protokole z idealną
WITAMINĄ K2 TiB®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Bierz witaminę D3, nie krytykuj, nie potępiaj i nie pouczaj! Zastopujesz starzenie …

W czasach głębokiej komuny odwiedził nas znajomy z Monachium, wymawiając rzecz na dziko: z Mynsien, rodowity gościu wtedy z RFN. Będąc niemieckim nauczycielem, na tylnej  szybie (w tym czasie onirycznego marzenia przeciętnego Polaka) swojego Golfa przytroczył emblemat, czy uśmiechnąłeś się już dzisiaj do swojego dziecka? Pomyślałam, że są do przodu.

Jeżdżąc po wsiach toskańskich i prowansalskich nie uświadczysz żadnego psa na łańcuchu. Pomyślałam, że są do przodu.

Tego się właśnie obawiam, czy natura nie włącza szybciej procesów starzenia w celu eliminacji naszego typu osobników, dla dobra całej grupy, czyli innych ludzi. Wzmacniając umiejętność przetrwania na wyższym poziomie świadomości kosztem jednostki pozbawionej empatii dla dzieci i zwierząt, czyli na różnych płaszczyznach słabszych od siebie, podległych, podwładnych i takich tam.

Jest to bardzo prosty koncept, ale na gałkę tak to właśnie wygląda. Niskie świadomości starzeją się szybciej, mam na myśli możliwości rozrodcze, jakby natura chciała wyeliminować szybciej z gry dany typ awatara, dla dobra ogółu.

Jakie korzyści dla grupy płyną z ograniczenia zdolności reprodukcyjnych jednostki? Dzięki uniemożliwieniu pojedynczemu gościu cwaniaku wyłącznego ojcostwa, lub macierzyństwa w grupie, unika się sytuacji, w której potomstwo będzie zbiorem klonów, lub bliźniaków, a różnorodność grupy zostanie ograniczona.

To dzieje się przede wszystkim na poziomie biologii człowieka, aby jakiś potencjalny nowo-wykształcony drapieżnik, lub bakteria zdolne zabić jednego osobnika nie doprowadziła do wybicia całej grupy.

Jednak moje obserwacje są takie, że dopóki będziemy oschli dla swoich dzieci i dla zwierząt, czyli dopóki będziemy bezrefleksyjnie wykorzystywali słabszych, nasze awatary będą się szybciej starzały. Co widać gołą gałką, ale też odbija się na statystykach.

Może teraz się zastanawiasz, jak tu mieć wyrąbane na uśmiechanie się do męczących nastolatków i na zwierzęta, i zapewnić sobie dłuższą młodość na przykład za pomocą słońca. U większości osób poziom witaminy D3 we krwi waha się między 20 a 30 ng/ml, podczas, gdy optymalny, według nowych zaleceń lekarskich, to 70-90 ng/ml. Za szkodliwe uważa się stężenie w surowicy  wysokości 150 ng/ml i więcej. Dlatego nalezy badać poziom metabolitu 25(OH)D, a nade wszystko monitorować samopoczucie.

Zastanówmy się, czy ewolucja tak zaprojektowała współczesnego człowieka, aby zaledwie 10 minut kontaktu z promieniami słonecznymi wystarczyło mu do zachowania zdrowia? Ludzie jeszcze niedawno, mam na myśli perspektywę ewolucyjną, żyła w okolicach równika, gdzie wiadomo, że jest ogromne nasłonecznienie. Można też podejrzewać, że ludzie w tych okolicach byli też skąpo odziani.

Skoro słońce pobudza w organizmie produkcję zdrowego hormonu (tak, witamina D3 to w rzeczywistości hormon powstający z cholesterolu, jak inne zwane steroidami, od fragmentu nazwy „stero”, do których zalicza się testosteron, estrogen, progesteron, też DHEA (hormon produkowany przez nadnercza dehydroepiandrosteron). Wszystkie te hormony charakteryzują się podobną budową i w sumie niewiele się od siebie różnią.

Wracając do słońca, skoro potrafi pobudzić w naszym ciele produkcję zdrowego hormonu, możesz śmiało założyć, że ewolucja przewidziała raczej 1 godzinę na pełnym słońcu dzień w dzień. A co z osobnikami, którzy udali się na północ? A co z tymi, co nie uśmiechają się do swoich dzieci i trzymają psy na łańcuchu, albo udają, że nie wiedzą co się dzieje, w niektórych rzeźniach?

Tak czy siak jesteśmy wyposażeni obecnie w inne narzędzia, które pomagają nam przetrwać w długie miesiące zimowe z małą ilością słońca, na przykład hormon T3? (to jeszcze hipoteza). Oczywiście te narzędzia nadal podlegają ewolucyjnemu udoskonaleniu, jak zapewne inny kształt kciuka u dzieci dzisiejszych dzieci nieustająco przylepionych do klawiaturek iphonów.

Ale póki co mamy ogromne braki metabolitu D, chociaż być może za 10 000 lat ewolucja sama rozwiąże problemy niedoboru witaminy D3 w naszych szerokościach geo geo.

Szukaj, ale i tak nie znajdziesz tak wysokiej jakości suplementów! Oto Twoja trójca, witamina słońca Witamina D3 TiB® (cholekarcyferol) zawsze w protokole z Witamina K2 TiB® (menachinon-7  K2Vital®), oraz Cytrynian Magnezu TiB®. Czy czegoś tej trójcy brakuje? Owszem, sztucznych barwników i wypełniaczy, glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów i GMO! Do tego zapakowana jest w roślinną kapsułkę, no i w słoiczkach z ciemnego szkła:)


Ojciec zapomina

W. Livingston Larned

Posłuchaj, synu! Mówię do ciebie, kiedy śpisz, z małą łapką skurczoną pod policzkiem i jasnymi lokami przyklejonymi do wilgotnego czoła. Przyszedłem do twego pokoju z własnej woli. Kilka minut temu, kiedy czytałem w bibliotece gazetę, przetoczyła się przeze mnie dusząca fala wyrzutów sumienia. W poczuciu winy stoję przy twoim łóżku.

Oto, co myślałem synu. Byłem dla ciebie ciężarem. Zrugałem cię, kiedy szykowałeś się do szkoły, ponieważ ledwie przetarłeś twarz ręcznikiem. Kazałem ci prosić o pozwolenie, byś nie musiał czyścić butów. Krzyknąłem ze złością, gdy upuściłeś coś na podłogę.

Przy śniadaniu też wytknąłem ci błąd. Rozlałeś coś. Pospiesznie przełykałeś jedzenie. Zbyt grubo posmarowałeś chleb. A potem, kiedy zacząłeś się bawić, a ja szykowałem się do wyjścia, odwróciłeś się i krzyknąłeś: „Do widzenia tato!”. Spojrzałem na ciebie spod oka i w odpowiedzi powiedziałem jedynie: „Nie garb się!”.

Wszystko zaczęło się od nowa późnym popołudniem. Zobaczyłem cię już na drodze. Na klęczkach grałeś w kulki. Miałeś dziurawe skarpety. Upokorzyłem cię przy twoich kolegach, karząc ci maszerować przed sobą do domu. Skarpetki były drogie – gdybyś sam musiał je kupić, bardziej byś o nie dbał! Wyobraź sobie synu, tak pomyślałem.

Czy pamiętasz jak później, kiedy czytałem w bibliotece, wszedłeś nieśmiało, z wyrazem bólu  w oczach? Kiedy spojrzałem znad gazety, stałeś w drzwiach wahając się czy wejść. „Czego znów chcesz?” – warknąłem.

Nie odpowiedziałeś, tylko przebiegłeś przez pokój jak burza i zarzuciłeś mi ręce na szyję i pocałowałeś mnie i twoje małe rączki zacisnęły się z uczuciem, którego nie zabije nawet moje zachowanie. A potem już cię nie było, twoje nóżki już tupały na schodach.

Tak synu, wkrótce potem gazeta wysunęła mi się z rąk i chwycił mnie okropny, chorobliwy strach. Cóż za nałóg mną owładnął? Nałóg wynajdywania błędów i dawania reprymend, tak jakbym zapomniał, że jesteś tylko chłopcem. Ale nie dlatego, że cię nie kocham.To dlatego, że zbyt wiele od ciebie wymagałem. Oceniałem cię na miarę moich własnych lat.

A tyle było w twoim zachowaniu prawdy, dobra i delikatności.Twoje serce jest tak wielkie jak brzask nad wzgórzami. Było to widać, gdy wbiegłeś żeby spontanicznie pocałować mnie na dobranoc. Nic więcej nie liczy się tej nocy, synu. Przyszedłem pod osłoną ciemności do twojej sypialni i klęczę tu zawstydzony!

Będę od teraz wciąż powtarzał sobie jak zaklęcie: „On jest tylko chłopcem, małym chłopcem.”

Chciałem widzieć w tobie mężczyznę. A jednak teraz, gdy skulony spisz, widzę synu, że jesteś wciąż dzieckiem. Żądałem zbyt wiele.  (…)

Nie krytykuj, nie potępiaj i nie pouczaj. Czy uśmiechnęłaś się dzisiaj do swojego dziecka? Czy wzięłaś dzisiejszego jesiennego dnia, u progu zimy swoją porcję witaminy D3 w protokole z K2, żeby w razie czego ewolucja nie przyspieszyła Twojego starzenia? Pomyślałam, że jesteś do przodu.

owocek

Źródła:
„Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach” Jeff T. Bowles
„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale Carnegie
„Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko

(Visited 8 042 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. lucja007 4 grudnia 2019 o 15:27

  Wspaniałe!
  A to wyznanie ojca aż ścisnęło mnie w sercu…

 2. Gosia 4 grudnia 2019 o 16:47

  Wielki szacun za to co publikujesz…. i jaka jesteś:)

 3. Kama 4 grudnia 2019 o 17:19

  Piekne Pepsi <3

 4. Anna B. 4 grudnia 2019 o 17:28

  Pepsi Kochana. Jesteś cudownym natchnieniem do tego, żeby być coraz lepszym. Dziękuję Ci za Twoją mądrość i miłość.

 5. makke 4 grudnia 2019 o 17:40

  Wysypka i świąd skory, katar, bole miesni po kombinacji olejku oregano i liścia oliwnego, zmieniłam dietę na alkaiczna – uczulenie czy usuwanie toksyn? Nie wiem czy brnąć czy odstawić.

 6. Buk 4 grudnia 2019 o 18:00

  Pepsia czy znasz jakieś sprawdzone – o ile takie są – źródła, produkty pełnego zestawu minerałów, makro i mikro? Co sądzisz o firmie …?

  1. Pepsi Eliot 4 grudnia 2019 o 21:46

   Ten produkt polecam jest świetny https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2185-multi-mineral-120kaps-gg-5060040827178.html, wkrótce będzie też produkt naszej firmy TiB

 7. Sylwia 4 grudnia 2019 o 18:59

  O! To ja mam szansę długo młodo wyglądać, bo zawsze uśmiecham się do mojego dziecka a zwierzęta kocham bardziej niż ludzi… Pamiętam jak wiele lat temu czytałam książkę carnegiego i ryczałam przy tym wyznaniu ojca… Dziś już nawet nie czytam, żeby nie płakac znowu… Zaznałam w życiu wiele bólu i dziś chciałabym uchronić przed nim wszystkich słabszych od siebie…

 8. Zbigniew 4 grudnia 2019 o 23:58

  Jako zrodlo powyzszego art.podajesz Pepsi ksiazke Jeffa T. Bowlesa, w ktorej opisuje on jak to w latach 20-tych ubieglego wieku zastosowano napromieniowanie zywnosci organicznej promieniowaniem ultrafioletowym UV-B. To bylo w okresie wielkiej industrializacji , gdzie ludzie pracowali od rana do wieczora nie majac kontaktu ze slonecznym UV-B.
  Juz po 2-3 latach praktyki lekarskie jak i szpitale zaczely swiecic „pustkami”. Przemysl chorobowy szybko zorientowal sie,ze dalej nie bedzie mozna „krecic lodow”. Najeto szybko „platnych profesorow”, ktorzy zagrozili wielkimi powiklowaniami chorobowymi przy przedawkowaniu wit. D2, bo taka powstawala przy takim procesie. Bylo to oczywiscie oszustwo.
  Tu w Niemczech znany prof. dr.med. Joerg Spitz – (juz na recie) mowi wprost, ze PRZEMYSLOWI CHOROBOWEMU nie chodzi o to zeby wyleczyc, lecz zeby leczyc. To on napisal m.in.ksiazke – Komorki raka nie lubia slonca”.
  Mam pomysl Pepsi, aby pisac wprost – nie Wit. D3 a prawde – tzw. Wit. D3, bo to przeciez zadna witaminka a hormon steroidowy, ktory powinien sie znajdowac niemal w kazdej komorce naszego ciala.
  Zapytalem przed rokiem znanegomi dr. Psychiatrii z Kliniki Psychiatrycznej w Koloni – czy bada u swoich pacjentow poziom tej tzw. Wit. D3.
  Odpowiedzial, ze nie i dlaczego zapytal. Opowiedzialem mu u tym hormonie i jego wplywie na mozg i zainteresowal sie tematem. Po dwoch miesiacach poinformowal mnie, ze wiekszosc jego pacjentow miala wyniki 25(OH)D – im Keller ( w piwnicy), wprost nieoznaczalne.

  1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2019 o 09:12

   Dziękuję za rzeczowy i pomocny komentarz

 9. Ewafol 5 grudnia 2019 o 10:21

  Pepsi kochana, wspaniała moja Koziczko- niezmiernie Ci jestem wdzięczna, za to jak mnie cudownie wyciągasz♥️♥️♥️ Znowu dziś art jakiego potrzebowałam🙏
  a za Greena&Friuts dziękuje Ci cała moja Rodzina💚. Dużo siły do dalszej pracy🦸

  1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2019 o 10:37

   <3<3<3

 10. Azalia 5 grudnia 2019 o 10:55

  Pepsi , wg. norm ,które przytaczasz mam niedobór D3 , jednak w świetle statystyki , jestem powyżej normy , bo mam 48 ng/ ml ( badanie ostatnie listopad ) . Jestem małym zaprzeczeniem teorii jej metabolizmu , bo unikam słońca , tj.nie chowam się po krzakach z woalką w rękawiczkach , ale mało przebywam na słońcu , jestem blada z natury , sztucznie muśnięta samoopalaczem . Czasami rzucę suplement , jak pamiętam , pamięć mam słabą w takich tematach . Doszłam do wniosku ,ze być może moje blade lico jest wyjaśnieniem , nie ma ochrony w postaci naturalnej opalenizny , no i dobrze przyswajam z pożywienia .

 11. Azalia 5 grudnia 2019 o 10:58

  Za szybko puściłam koment 🙂
  🥰😘jesteś moja inspiracją co rano ❤️❤️

 12. Betka 5 grudnia 2019 o 12:12

  <3 🙂

 13. Katarzyna27 5 grudnia 2019 o 14:57

  Ojej. Czytam ukradkiem w pracy, a w gardle gula. Dziekuje Kochana.

  1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2019 o 18:16

   <3

 14. lily1610 5 grudnia 2019 o 16:58

  Pepsi, już od dłuższego czasu obserwuję Cię i staram się ułożyć pod Twój sposób myślenia. Bardzo Cię podziwiam i choć już wiele razy próbowałam suplementacji u Ciebie, to nigdy nie widziałam u siebie żadnej poprawy. Np:
  – ashwagandha – miałam zawroty głowy
  – maca – kosmicznie podwyższone libido
  – 4 greens – no tu to mnie na kibelek ganiało, ale przyznam, że w brzuchu przestało gnic

  1. lily1610 5 grudnia 2019 o 17:01

   Teraz zaczęłam brać witaminę D3 + K2 według zaleceń z wapniem i magnezem + płyn Lugola na wodę (1 kropla na 10 kg = 8 kropli w moim przypadku, męczę się z nadwagą, która nie spada mimo wysiłku)
   No i jabłczan magnezu wzięłam od Ciebie i on mnie też gania do toalety i nie wiem już co ze mną nie tak. Help

   1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2019 o 18:15

    Niektórzy tak mają, poczęstuj kogoś jabłczanem, szczególnie zatrutego glinem, a Ty przejdź na cytrynian magnezu TiB w kapsach

    1. lily1610 5 grudnia 2019 o 18:28

     Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź ❤ Tak bardzo się cieszę, że nam wszystkim pomagasz, mam nadzieję, że dobro zawsze będzie wracało w Twoją stronę. Pozdrawiam ciepło 😘

     1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2019 o 18:31

      <3

  2. Inka 5 grudnia 2019 o 18:54

   właśnie, coś jest na rzeczy z tą macą – miałam okres co do dnia regularny, redukcja trądziku, brak PMS, brak bólów, ale ten popęd seksualny był NIE DO WYTRZYMANIA. Czy jest jakaś alternatywa do macy, która by tak nie zwiększała libido?

   1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2019 o 21:48

    maca zwiększa libido, jest dużo energii, pomaga dobry trening biegaczy

 15. Inka 5 grudnia 2019 o 18:20

  Pepsi często mam sytuacje, że jakiś mężczyzna mnie zaczepia (tzn. chce mnie poznać, często umówić się, widząc mnie pierwszy raz w życiu) w miejscu publicznym. Jestem osobą introwertyczną i nie lubię tego, czuję się niekomfortowo. Jak uprzejmie takim ludziom odmawiać, żeby nie poczuli się urażeni?

 16. Pawlito 5 grudnia 2019 o 18:25

  Witam Cię Pepsi!
  Mama ma gruczoł tarczycy normoechogeniczny z dwoma zmianami ogniskowymi. Jeden 0.9×0.6.1cm drugi 04x03cm. Węzly chłonne niepowiekszone.
  Generalnie zmiany guzkowe płata lewego tarczycy.
  Wiek po 70.
  Prosiłbym o radę od czego byś zaczęla, żeby uniknąć biobsi na którą jest skierowana , D3, jod ???
  Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2019 o 18:32

   Jest niedoczynność? Jakie TSH, pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała, 25(OH)D?

   1. Pawlito 5 grudnia 2019 o 18:54

    Tsh 1.28
    FT3 5.0
    FT4 15.7
    anty-TPO 6.80
    D3 nie badane. Generalnie w normie badania o ile oczywiscie są wiarygodne.

 17. MamaMonik 5 grudnia 2019 o 18:54

  Hej pepsi,
  Jestem tu pierwszy raz choć czytam twoje artykuły od dłuższego czasu, proszę o pomoc bo jestem w desperacji. moje dziecko nadpobudliwe, nerwowe i niecierpliwe ma kłopoty z przyswajaniem wiedzy (pierwsza klasa podstawówki) choć bystry i zdolny czasem ma problem z zapamiętaniem prostych rzeczy, ponadto nie potrafi skupić na dłużej uwagi w klasie i szybko wszystko go rozprasza. Wystarczy stuknięcie długopisem a jego już nie ma. czy to mogą być pasożyty czy niedobór witamin typu magnez , itp, dodam jeszcze ze w nocy śpi niespokojnie, wędruje po łóżku albo przewraca nogami. Co robić? Co podać? Jak żyć? 😟 pozdrówka

  1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2019 o 21:47

   Braki witaminy D3 i magnezu tak mniej więcej myślę

   Dziecko lat 7

   Odporność

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 grama chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2.5 grama spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html
   https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/&sa=U&ved=2ahUKEwikt7eIs5LmAhVKfZoKHfzwCaUQFjAAegQIABAC&usg=AOvVaw0k8aFR47YQxSTUOvyvUBIJ

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 kapsułkę D3 TiB i pół kapsułki K2 TiB ( można otwierać i wysypywać) dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację, prawdopodobnie trzeba będzie podać więcej D3.

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   (w razie potrzeby kapsułki i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym)

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tutaj przepis na zupę leczącą jelita, można też dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej.

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   nie jestem lekarzem

 18. Dorota 6 grudnia 2019 o 08:36

  Pepsi,
  czy D3 łączy się razem z K2MK7w jednym podaniu? Czy w osobno należy stosować?

  1. Pepsi Eliot 6 grudnia 2019 o 08:59
 19. ChaiMate 13 grudnia 2019 o 23:12

  Uwielbiam Cię czytać, coraz częściej zaglądam na arty Pepsi Eliot, lubię Cię bardzo jako 44, czuję Cię i widzę, jak piszesz 🙂
  Motywujesz do dalszego rozwoju, takimi ludźmi się otaczać to wdzięczność.

  1. Pepsi Eliot 14 grudnia 2019 o 08:24

   Dziękuję ChaiMate i wysyłam Ci miłość

 20. Barbara 17 grudnia 2019 o 10:05

  Pepsi droga, proszę powiedz, czy każda witamina D3 musi być skojarzona z witaminą K2MK7, tak jak jest to w witaminie D3+K2 TIB?
  Pytam, bo do tej pory stosowałyśmy z córką tę witaminę D3 z Twojego sklepiku i nie miałam wątpliwości, że musi być z K2, a ostatnio córka była wykonać badanie biorezonansem i naturopatka namówila ją na kupno witaminy firmy …i tam nie ma nic na temat witaminy K2. A kiedy zapytała dlaczego jest tylko sama witamina D3, to naturopatka stwierdziła , że ona się inaczej wchłania. Czy to prawda czy to kolejny trik marketingowy? W składzie tej witaminy jest tylko:olej sojowy (czy powinien być?), żelatyna , gliceryna, woda i witamina D3(cholekalcyferol). Jakoś nie mam przekonania i mam też wyrzuty sumienia , bo sama namówiłam ją na to badanie. A teraz mam duże wątpliwości czy dobrze zrobiła. Gorąco pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2019 o 10:23

   Kochana na ten temat napisałam epopeje, w 2015 roku mój atrtykuł o paradoksie wapnia i witaminie K2 był cytowany na forach farmaceutycznych, etc etc Na każde 10-11 kilo zdrowego dziecka (przy krzywicy dawki są większe i dobiera się indywidualnie) 1000 jednostek D3, na każde 5000-10000 jednostek 100 mcg K2. Czyli dziecku przy małych dawkach teoretycznie wystarczą pokarmy z K2, czyli najczęściej jest to krótkotrwałe mK4. Jesli nie chcesz kupować naszych suplementów, pytaj proszę o rozpiski tam gdzie kupujesz, bowiem nie znam się na cudzych suplach, nie chcę oceniać i porównywać <3 <3

 21. Barbara 17 grudnia 2019 o 10:47

  Pepsi, dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedz , Pepsi, ja nie myślę zmieniać miejsca, w którym zaopatruję się w suplementy , bo tylko ufam ” Waszym” producentom. Pytałam tylko bo czułam, ze „wsadziłam” córkę na minę. Dziękuję za przypomnienie postów , zaraz do nich wrócę. Martwi mnie tylko to , ze jest jednak dużo nieuczciwych przychodni pod szyldem odzyskania zdrowia. Szukałyśmy miejsca gdzie wykonamy biorezonans ale uczciwie, a tu okazało się, że trafiłysmy na kolejnych naciągaczy. Pozdrawiam gorąco i naprawdę uwierz, że tylko Ty Pepsi jesteś w stanie zmienić nasze przyzwyczajenia, więc bardzo proszę nie przestawaj nas edukować 🙂

  1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2019 o 16:48

   Kochana Barbaro, przepraszam że Cię zakłopotały, ❤️

 22. Barbara 17 grudnia 2019 o 19:41

  Pepsi kochana, wiesz przecież, że my wszyscy, którzy czytamy Twoje posty, kochamy Cię szczerze. Nie może być inaczej . Takie serducho ode mnie też dla Ciebie ❤️❤️❤️❤️❤️

  1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2019 o 20:08

   <3<3<3

 23. Ola 14 stycznia 2020 o 11:12

  Pytanko, planuję kupić od Ciebie witaminę D3, jednak męczy mnie już kupowanie dla każdego członka rodzinny z innego źródła. Czy biorąc Twoją tabletkę wit D3 mogę podzielić ją na pół i podać dzieciom ( 10 i 6 lat)?

  1. Pepsi Eliot 14 stycznia 2020 o 15:17

   A po co dzielić? 1000 jednostek na około 11 kilo dziecka, więc raczej nie trzeba dzielić 2000
   A jaki masz poziom 25(OH)D?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *