logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
74 030 392
190 online
30 074 VIPy
Reklama

 

 

NATURALNA WITAMINA C
 100% ORGANICZNA
ACEROLA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Bioflawanoidy. Czym są i dlaczego są tak ważne dla Twojego zdrowia?

  Co to bioflawanoidy?

  Bioflawanoidy, a.k.a flawanoidy lub „witamina P”, naturalnie występują w praktycznie wszystkich owocach, warzywach i ziołach. Czekolada, herbata i wino, ale także fasole i kiełki, również zawierają tę witaminę.

  Flawanoidy są rodziną ponad 5000 związków polifenowych, które pełnią w biologii roślin kluczowe role takie jak ochrona przed insektami, zwalczanie stresów środowiskowych i modulowanie wzrostu komórki.

  U ludzi ich bioprzystępność i biologiczna aktywność jest silnie powiązana z chemiczną naturą tych substancji

  Bioflawanoidy można podzielić na kilka kategorii. Mimo, że jednolity podział nie jest powszechnie uzgodniony, najbardziej spopularyzowana klasyfikacja obejmuje izoflawony, antocyjanidyny, flawony, flawonole i flawanony. Niektóre z najbardziej znanych flawonoidów, takich jak kwercetyna, która znajduje się w cebuli i genisteina znajdująca się w soi, można uznać za podkategorie tych kategorii. Flawonoidy obejmują również rutynę, flawonoidy cytrusowe i hesperydynę.

  Generalnie rzecz ujmując, im bardziej produkt jest kolorowy, tym więcej flawanoidów zawiera

  Zdolność flawonoidów do pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki na wiele różnych sposobów wydaje się być związana z ich zdolnością regulowania sygnalizacji komórkowej.

  Wykazano, że flawanoidy działają przeciwzapalnie, przeciwcukrzycowo, przeciwnowotworowo, neuroprotekcyjnie i przeciwzakrzepowo.

  Naukowo udowodniono, że bioflawanoidy:

  1. Redukują i zapobiegają powstawaniu żylaków

  Żylaki częściej niż u mężczyzn pojawiają się u kobiet, jednak ogólnie są one problemem niemal połowy społeczeństwa.

  Rozwijają się, gdy twoje żyły się rozciągają, a ich zastawki, które powstrzymują przepływ krwi od wstecznego przepływu, nie działają już poprawnie i krew gromadzi się w twoich żyłach.

  Rutyna jest typem bioflawanoidu, który może wesprzeć ściany Twoich żył i pomóc im lepiej pracować. Badania wykazały, że flawanoidy z rutyny łagodzą obrzęk i ból spowodowany żylakami.

  Rutynę znajdziesz między innymi w owocach, przede wszystkim cytrusach, gryce i szparagach.

  2. Hemoroidy

  Nawet 75% ludzi na pewnym etapie swojego życia doświadcza hemoroidów. Do ich powstania przyczynia się zwiększone ciśnienie w żyłach odbytu. Hemoroidy mogą być niekomfortowe, a nawet bardzo bolesne, ale bioflawanoidy są naturalnym sposobem by im zapobiec i je wyleczyć.

  Badania wykazały, że bioflawanoidy mogą poprawić mikrocyrkulację, przepływ kapilarny i napięcie naczyniowe, co jest kluczem do naturalnego leczenia hemoroidów.

  3. Zdrowie serca

  Kilka badań kohortowych przeprowadzonych w Europie i Stanach Zjednoczonych zbadało relację pomiędzy spożyciem flawanoidów w diecie a zdrowiem serca. Meta-analiza złożona z 14 badań poglądowych opublikowanych pomiędzy 1996 rokiem a rokiem 2012 odnotowała, że wyższe spożycie flawanoidów jest bezpośrednio połączone z redukcją ryzyka chorób serca.

  4. Zapalenie Wątroby

  Zapalenie wątroby to grupa chorób wątroby o różnej etiologii, które charakteryzuje stan zapalny tego organu. Flawanoid nazywany kachainą, zawarty w zielonej herbacie, wykazał w badaniach zdolność zwalczania zapaleń wątroby, także tych chronicznych. W udanych próbach wykorzystywano 500 do 750 miligramów flawanoidu trzy razy dziennie.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ C 1000+ TiB w dużej dozie z dodatkiem bioflawonoidów z cytrusów, kwercetyny, etckwercetyny, etc o przedłużonym działaniu 


  5. Siniaki

  Siniaki pojawiają się gdy żyły lub naczynka pękną pod wpływem uszkodzenia mechanicznego, a krew rozleje się na uszkodzonym obszarze pod skórą.

  Głównymi objawami siniaków są ból skóry, zmiana jej koloru i obrzęk. Osobom, u których często pojawiają się siniaki, zaleca się spożywanie witaminy C z bioflawanoidami.

  Bioflawanoidy wzmacniają naczynia krwionośne i wspierają gojenie się ran, a także podnoszą skuteczność i wchłanianie witaminy C.

  6. Opryszczka

  Opryszczki wywoływane są przez wirus opryszczki pospolitej, infekcję, która może powodować pojedyncze „zimno” lub skomasowaną opryszczkę w wielu miejscach. Dopóki opryszczka nie zmieni się w strupki lub zrogowacenia, jest niezwykle zaraźliwa. Może nawet rozprzestrzenić się na inne części ciała, w tym na oczy i narządy płciowe. Bioflawonoidy w połączeniu z witaminą C mogą pomóc w przyspieszeniu gojenia się ran opryszczkowych.

  Według badań przeprowadzonych na dwóch grupach kontrolnych, witamina C z bioflawanoidami skraca okres leczenia opryszczki o 57%.

  7. Alergie

  Bioflawanoid zwany kwercytyną, który można znaleźć w cebuli, cytrusach i ananasie, jest bardzo skutecznym lekarstwem na alergie wszelkiej maści. Kwercytyna jest naturalną antyhistaminą i środkiem przeciwzapalnym, który może obniżyć symptomy alergii sezonowych i uczuleń pokarmowych, a także zredukować astmę i wyeliminować objawy skórne alergii.

  Może pomóc w stabilizacji uwalniania histaminy z niektórych komórek odpornościowych, co powoduje zmniejszenie nieprzyjemnych objawów alergii, takich jak kaszel, łzawienie oczu, katar, pokrzywka i niestrawność.

  8. Nadciśnienie

  Wiele badań wykazało, że konsumpcja owoców, warzyw, zielonej herbaty i wina może chronić przed zawałem. Największym czynnikiem ryzyka zawału jest nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.

  Istnieje hipoteza, że ludzie z nadciśnieniem mają obniżony poziom spożycia żywności bogatej we flawanoidy. Oznacza to, że podwyższenie ich spożycia obniżyłoby ciśnienie, co może także zmniejszyć częstość uszkodzeń narządowych, które są drugorzędne w stosunku do nadciśnienia.

  Źródła: 1, 2

  Uściski:)

  (Visited 3 704 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Aneta D Falkiewicz 15 marca 2018 o 06:23

   Im bardziej produkt kolorowy? W sensie intensywności czy wielokolorowości? Bo z intensywnością polemizowałabym – świecące się truskawki i arbuzy. A wielokolorowych produktów mało co.

   1. Emanuela Urtica 15 marca 2018 o 12:10

    Chodziło mi o intensywność, w sensie jaskrawo zielona papryka będzie miała więcej bioflawanoidów niż jasnozielony por, etc., ale moze faktycznie niejasno się wyraziłam. 😉

    1. Aneta D Falkiewicz 15 marca 2018 o 14:35

     Fałszywa truskawka też wygląda soczyściej. Świecąca się też ma więcej bioflawanoidów? :))

     1. Emanuela Urtica 15 marca 2018 o 15:17

      Tak, a taka fluorescencyjna, co świeci w ciemności, uzdrawia i przenosi natychmiast do innego wymiaru. 😉

      1. Aneta D Falkiewicz 15 marca 2018 o 15:29

       Hahaha :))

  2. grzegorzadam 15 marca 2018 o 15:17

   Tak samo ważne jak witaminy.

  3. Justa 17 marca 2018 o 23:12

   Wiele jest porad dotyczących obniżenia ciśnienia krwi. A co jeżeli już jest za niskie? Co może być tego przyczyną i jak je podnieść pomijając kawę?

   1. Pepsi Eliot 18 marca 2018 o 10:06

    ćwiczenia, maca This is BIO, no i zastanowić się co jest tego przyczyną.

   2. grzegorzadam 18 marca 2018 o 10:18

    Dr Clark:

    Ciśnienie krwi

    Zwiększ ciśnienie, jeśli jest wyjściowo zbyt niskie. Ciśnienie tętnicze poniżej 110 może zapobiegać
    udarom, ale utrudnia życie. Niskie ciśnienie często wynika z obecności toksyn w pożywieniu,
    ale może je także powodować poważny niedobór soli w diecie.

    Kiedy kora nadnerczy nie gospodaruje solą we właściwy sposób, zbyt duża ilość sodu opuszcza ustrój wraz
    z moczem, obniżając poziom sodu we krwi, co z kolei pociąga za sobą spadek ciśnienia.
    Stosowanie ziołowej receptury na nerki usprawnia pracę kory nadnerczy.
    Zioła nerkowe podawane w połowie dawki (1/2 szklanki zamiast całej) można przyjmować
    codziennie przez 3 tygodnie. Po upływie tego czasu można je stosować w dowolnych
    ilościach. Dopilnuj, aby herbata ziołowa była ciągle jałowa, odgrzewając ją wielokrotnie. Starsi
    ludzie wydają się odczuwać poprawę po ziołach na nerki. Od czasu do czasu spróbuj innych
    wariantów: owoc cedru, jałowca, Ruscus aculeatus. żadne z tych ziół nie przeszkadza
    terapii lekowej, ale mają one wyraźne działanie moczopędne. Przygotuj się na to, że w ciągu
    kilku pierwszych nocy zwiększy się oddawanie moczu.
    Kiedy ciśnienie skurczowe wzrośnie do I 15 mmfHg, kondycja umysłu znacznie się polepszy.
    Nie przekraczaj 120, ponieważ jest to granica ryzyka potencjalnego udaru, a dalsze podwyższenie
    ciśnienia nie daje widocznej poprawy sprawności umysłowej. Zmierz elektronicznie
    ciśnienie, używajàc jednak urządzenia wyposażonego w opaskę na palec, a nie na ramię,
    gdyż może ona uszkodzić naczynia krwionośne. Zakup urządzenie nie wymagające żadnych
    regulacji i posiadające automatyczną kontrolę napięcia opaski.”

    https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/&sa=U&ved=0ahUKEwiYic6bxfXZAhXiIJoKHT_mCWMQFggFMAA&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw3bFXfGh3RASOgesj11Uhtv

  4. Quirin 23 lipca 2018 o 20:06

   Witam. Robią mi się okropne siniaki na nogach, obawiam się również żylaków (genetycznie po mamie?). A wit C biorę w dużych dawkach ale bez bioflavonoidow, może to dlatego? Teraz kupię tę u Pepsi z wit K2 (zalecenie Pepsi bo hashimoto i torbiele w piersiach), może pomoże?

   1. Pepsi Eliot 23 lipca 2018 o 20:13

    Ten art warto przeczytać:
    http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
    Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
    Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
    Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
    Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
    Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

    Selen
    SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
    Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Cynk
    2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
    B complex
    Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

    Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

    Zbadaj też przy okazji prolaktynę

    NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

    Glutamina
    Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
    albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

    1 opcja

    Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
    JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
    Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
    TEST:
    Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

    JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
    Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

    2 opcja

    ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
    https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

    GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

    Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
    Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
     1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij
    Całkowicie odstaw kofeinę
    Nie jestem lekarzem

    1. Quirin 23 lipca 2018 o 23:12

     Dzięki! To już od Ciebie mam 🙂 i zaczęłam wprowadzać powoli. 4 szklanki rządzą! 🙂 Myślisz ze pomoże tez na siniaki? Czy coś jeszcze specjalnego?

     1. Pepsi Eliot 24 lipca 2018 o 10:28

      a jakie wyniki krwi z rozmazem?

   2. grzegorzadam 24 lipca 2018 o 00:17

    (genetycznie po mamie?)”

    Mama po babci?
    Genetyczne siniaki to ściemka.

  5. OlaS 17 września 2018 o 22:33

   moj partner zrobil dzis doplera zyl i jest kiepsko, dochtore oczywiscie powiedzial ze zyla do wyciecia i bedzie wiecej. wiadomo ze mlody nie wytnie bo dochtore nie slucha ale nie wie co z tym fantem zrobic? od kolana w dol niedrozna cala zyla

   1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 06:32

    jak najbardziej surowa dieta roślinna, maksymalnie 10% tłuszczu, 80% węglowodanów, 10% białka,
    Trzymać wysoki poziom 25(OH)D nawet 100 i ponad.Koniecznie witamina K2 w tym protokole z D3.
    Zaprzestanie suplementacji wapnia.
    Magnez!Magnez!Magnez! i koenzym Q10
    wlewy dożylne z witaminy C (askorbinian sodu) lub kuracja Liposomalem C TiB.
    dużo cytrusów w diecie
    Ten protokół: https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/, lub tylko kuracja 4 szklanek ze szklanką zero (soda gaszona, okresowo),
    nie jestem lekarzem

    1. OlaS 18 września 2018 o 06:36

     dzieki Pepsi. mam w domu duzo supli od was ale wioze go dzis zrobic 35(oh)d zeby wiedziec ile brac. on jest na surowej diecie bo mu sluzy ale nie wiedzialam czym jeszcze sie wesprzec. buziaczek

    2. OlaS 18 września 2018 o 18:06

     Pepsi ferrytyna 25 i d3 29. prosze napisz ile czego brac

     1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 20:34

      kuracja 4 szklanki, do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, po śniadaniu 2 D3 +K2 TiB i 3 D3 TiB, badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i G&F TiB, do 4 szklanki dokładaj kopiatą łyżkę hemp protein This is BIO. A pozostałe badania? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

  Dodaj komentarz