logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
66 818 045
294 online
28 673 VIPy
Reklama
 

 

NATURALNA WITAMINA C  100% ORGANICZNA ACEROLA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Bioflawanoidy. Czym są i dlaczego są tak ważne dla Twojego zdrowia?

  Co to bioflawanoidy?

  Bioflawanoidy, a.k.a flawanoidy lub „witamina P”, naturalnie występują w praktycznie wszystkich owocach, warzywach i ziołach. Czekolada, herbata i wino, ale także fasole i kiełki, również zawierają tę witaminę.

  Flawanoidy są rodziną ponad 5000 związków polifenowych, które pełnią w biologii roślin kluczowe role takie jak ochrona przed insektami, zwalczanie stresów środowiskowych i modulowanie wzrostu komórki.

  U ludzi ich bioprzystępność i biologiczna aktywność jest silnie powiązana z chemiczną naturą tych substancji

  Bioflawanoidy można podzielić na kilka kategorii. Mimo, że jednolity podział nie jest powszechnie uzgodniony, najbardziej spopularyzowana klasyfikacja obejmuje izoflawony, antocyjanidyny, flawony, flawonole i flawanony. Niektóre z najbardziej znanych flawonoidów, takich jak kwercetyna, która znajduje się w cebuli i genisteina znajdująca się w soi, można uznać za podkategorie tych kategorii. Flawonoidy obejmują również rutynę, flawonoidy cytrusowe i hesperydynę.

  Generalnie rzecz ujmując, im bardziej produkt jest kolorowy, tym więcej flawanoidów zawiera

  Zdolność flawonoidów do pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki na wiele różnych sposobów wydaje się być związana z ich zdolnością regulowania sygnalizacji komórkowej.

  Wykazano, że flawanoidy działają przeciwzapalnie, przeciwcukrzycowo, przeciwnowotworowo, neuroprotekcyjnie i przeciwzakrzepowo.

  Naukowo udowodniono, że bioflawanoidy:

  1. Redukują i zapobiegają powstawaniu żylaków

  Żylaki częściej niż u mężczyzn pojawiają się u kobiet, jednak ogólnie są one problemem niemal połowy społeczeństwa.

  Rozwijają się, gdy twoje żyły się rozciągają, a ich zastawki, które powstrzymują przepływ krwi od wstecznego przepływu, nie działają już poprawnie i krew gromadzi się w twoich żyłach.

  Rutyna jest typem bioflawanoidu, który może wesprzeć ściany Twoich żył i pomóc im lepiej pracować. Badania wykazały, że flawanoidy z rutyny łagodzą obrzęk i ból spowodowany żylakami.

  Rutynę znajdziesz między innymi w owocach, przede wszystkim cytrusach, gryce i szparagach.

  2. Hemoroidy

  Nawet 75% ludzi na pewnym etapie swojego życia doświadcza hemoroidów. Do ich powstania przyczynia się zwiększone ciśnienie w żyłach odbytu. Hemoroidy mogą być niekomfortowe, a nawet bardzo bolesne, ale bioflawanoidy są naturalnym sposobem by im zapobiec i je wyleczyć.

  Badania wykazały, że bioflawanoidy mogą poprawić mikrocyrkulację, przepływ kapilarny i napięcie naczyniowe, co jest kluczem do naturalnego leczenia hemoroidów.

  3. Zdrowie serca

  Kilka badań kohortowych przeprowadzonych w Europie i Stanach Zjednoczonych zbadało relację pomiędzy spożyciem flawanoidów w diecie a zdrowiem serca. Meta-analiza złożona z 14 badań poglądowych opublikowanych pomiędzy 1996 rokiem a rokiem 2012 odnotowała, że wyższe spożycie flawanoidów jest bezpośrednio połączone z redukcją ryzyka chorób serca.

  4. Zapalenie Wątroby

  Zapalenie wątroby to grupa chorób wątroby o różnej etiologii, które charakteryzuje stan zapalny tego organu. Flawanoid nazywany kachainą, zawarty w zielonej herbacie, wykazał w badaniach zdolność zwalczania zapaleń wątroby, także tych chronicznych. W udanych próbach wykorzystywano 500 do 750 miligramów flawanoidu trzy razy dziennie.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ C 1000+ TiB w dużej dozie z dodatkiem bioflawonoidów z cytrusów, kwercetyny, etckwercetyny, etc o przedłużonym działaniu 


  5. Siniaki

  Siniaki pojawiają się gdy żyły lub naczynka pękną pod wpływem uszkodzenia mechanicznego, a krew rozleje się na uszkodzonym obszarze pod skórą.

  Głównymi objawami siniaków są ból skóry, zmiana jej koloru i obrzęk. Osobom, u których często pojawiają się siniaki, zaleca się spożywanie witaminy C z bioflawanoidami.

  Bioflawanoidy wzmacniają naczynia krwionośne i wspierają gojenie się ran, a także podnoszą skuteczność i wchłanianie witaminy C.

  6. Opryszczka

  Opryszczki wywoływane są przez wirus opryszczki pospolitej, infekcję, która może powodować pojedyncze „zimno” lub skomasowaną opryszczkę w wielu miejscach. Dopóki opryszczka nie zmieni się w strupki lub zrogowacenia, jest niezwykle zaraźliwa. Może nawet rozprzestrzenić się na inne części ciała, w tym na oczy i narządy płciowe. Bioflawonoidy w połączeniu z witaminą C mogą pomóc w przyspieszeniu gojenia się ran opryszczkowych.

  Według badań przeprowadzonych na dwóch grupach kontrolnych, witamina C z bioflawanoidami skraca okres leczenia opryszczki o 57%.

  7. Alergie

  Bioflawanoid zwany kwercytyną, który można znaleźć w cebuli, cytrusach i ananasie, jest bardzo skutecznym lekarstwem na alergie wszelkiej maści. Kwercytyna jest naturalną antyhistaminą i środkiem przeciwzapalnym, który może obniżyć symptomy alergii sezonowych i uczuleń pokarmowych, a także zredukować astmę i wyeliminować objawy skórne alergii.

  Może pomóc w stabilizacji uwalniania histaminy z niektórych komórek odpornościowych, co powoduje zmniejszenie nieprzyjemnych objawów alergii, takich jak kaszel, łzawienie oczu, katar, pokrzywka i niestrawność.

  8. Nadciśnienie

  Wiele badań wykazało, że konsumpcja owoców, warzyw, zielonej herbaty i wina może chronić przed zawałem. Największym czynnikiem ryzyka zawału jest nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.

  Istnieje hipoteza, że ludzie z nadciśnieniem mają obniżony poziom spożycia żywności bogatej we flawanoidy. Oznacza to, że podwyższenie ich spożycia obniżyłoby ciśnienie, co może także zmniejszyć częstość uszkodzeń narządowych, które są drugorzędne w stosunku do nadciśnienia.

  Źródła: 1, 2

  Uściski:)

  (Visited 3 254 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Aneta D Falkiewicz 15 marca 2018 o 06:23

   Im bardziej produkt kolorowy? W sensie intensywności czy wielokolorowości? Bo z intensywnością polemizowałabym – świecące się truskawki i arbuzy. A wielokolorowych produktów mało co.

   1. Emanuela Urtica 15 marca 2018 o 12:10

    Chodziło mi o intensywność, w sensie jaskrawo zielona papryka będzie miała więcej bioflawanoidów niż jasnozielony por, etc., ale moze faktycznie niejasno się wyraziłam. 😉

    1. Aneta D Falkiewicz 15 marca 2018 o 14:35

     Fałszywa truskawka też wygląda soczyściej. Świecąca się też ma więcej bioflawanoidów? :))

     1. Emanuela Urtica 15 marca 2018 o 15:17

      Tak, a taka fluorescencyjna, co świeci w ciemności, uzdrawia i przenosi natychmiast do innego wymiaru. 😉

      1. Aneta D Falkiewicz 15 marca 2018 o 15:29

       Hahaha :))

  2. grzegorzadam 15 marca 2018 o 15:17

   Tak samo ważne jak witaminy.

  3. Justa 17 marca 2018 o 23:12

   Wiele jest porad dotyczących obniżenia ciśnienia krwi. A co jeżeli już jest za niskie? Co może być tego przyczyną i jak je podnieść pomijając kawę?

   1. Pepsi Eliot 18 marca 2018 o 10:06

    ćwiczenia, maca This is BIO, no i zastanowić się co jest tego przyczyną.

   2. grzegorzadam 18 marca 2018 o 10:18

    Dr Clark:

    Ciśnienie krwi

    Zwiększ ciśnienie, jeśli jest wyjściowo zbyt niskie. Ciśnienie tętnicze poniżej 110 może zapobiegać
    udarom, ale utrudnia życie. Niskie ciśnienie często wynika z obecności toksyn w pożywieniu,
    ale może je także powodować poważny niedobór soli w diecie.

    Kiedy kora nadnerczy nie gospodaruje solą we właściwy sposób, zbyt duża ilość sodu opuszcza ustrój wraz
    z moczem, obniżając poziom sodu we krwi, co z kolei pociąga za sobą spadek ciśnienia.
    Stosowanie ziołowej receptury na nerki usprawnia pracę kory nadnerczy.
    Zioła nerkowe podawane w połowie dawki (1/2 szklanki zamiast całej) można przyjmować
    codziennie przez 3 tygodnie. Po upływie tego czasu można je stosować w dowolnych
    ilościach. Dopilnuj, aby herbata ziołowa była ciągle jałowa, odgrzewając ją wielokrotnie. Starsi
    ludzie wydają się odczuwać poprawę po ziołach na nerki. Od czasu do czasu spróbuj innych
    wariantów: owoc cedru, jałowca, Ruscus aculeatus. żadne z tych ziół nie przeszkadza
    terapii lekowej, ale mają one wyraźne działanie moczopędne. Przygotuj się na to, że w ciągu
    kilku pierwszych nocy zwiększy się oddawanie moczu.
    Kiedy ciśnienie skurczowe wzrośnie do I 15 mmfHg, kondycja umysłu znacznie się polepszy.
    Nie przekraczaj 120, ponieważ jest to granica ryzyka potencjalnego udaru, a dalsze podwyższenie
    ciśnienia nie daje widocznej poprawy sprawności umysłowej. Zmierz elektronicznie
    ciśnienie, używajàc jednak urządzenia wyposażonego w opaskę na palec, a nie na ramię,
    gdyż może ona uszkodzić naczynia krwionośne. Zakup urządzenie nie wymagające żadnych
    regulacji i posiadające automatyczną kontrolę napięcia opaski.”

    https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/&sa=U&ved=0ahUKEwiYic6bxfXZAhXiIJoKHT_mCWMQFggFMAA&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw3bFXfGh3RASOgesj11Uhtv

  Dodaj komentarz

  Sklep
  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama

 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

  ebook
  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner
 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze