logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 817 148
297 online
30 836 VIPy
Reklama

MACA This is BIO TWOJA ENERGIA I RÓWNOWAGA HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Bioflawonoidy i wszystko co musisz wiedzieć o ich wpływie na Twoje zdrowie

  Co to są bioflawonoidy?

  Bioflawonoidy, a.k.a flawonoidy lub „witamina P”, naturalnie występują w praktycznie wszystkich owocach, warzywach i ziołach. Czekolada, herbata i wino, ale także fasole i kiełki, również zawierają tę witaminę.

  Flawonoidy są rodziną ponad 5000 związków polifenolowych, które pełnią w biologii roślin kluczowe role takie jak ochrona przed insektami, zwalczanie stresów środowiskowych i modulowanie wzrostu komórki.

  U ludzi ich bioprzystępność i biologiczna aktywność jest silnie powiązana z chemiczną naturą tych substancji.

  Bioflawonoidy można podzielić na kilka kategorii. Mimo, że jednolity podział nie jest powszechnie uzgodniony, najbardziej spopularyzowana klasyfikacja obejmuje izoflawony, antocyjanidyny, flawony, flawonole i flawanony. Niektóre z najbardziej znanych flawonoidów, takich jak kwercetyna, która znajduje się w cebuli i genisteina znajdująca się w soi, można uznać za podkategorie tych kategorii. Flawonoidy obejmują również rutynę, flawonoidy cytrusowe i hesperydynę.

  Im bardziej intensywnie produkt jest kolorowy (patrz: czerwona papryka), tym więcej flawonoidów zawiera.

  Zdolność flawonoidów do pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki (i to na wiele różnych sposobów) wydaje się być związana z ich zdolnością regulowania sygnalizacji komórkowej.

  Wykazano, że flawonoidy działają przeciwzapalnie, przeciwcukrzycowo, przeciwnowotworowo, neuroprotekcyjnie i przeciwzakrzepowo.

  Co jeszcze potrafią bioflawonoidy?

  1. Redukują i zapobiegają powstawaniu żylaków

  Żylaki częściej niż u mężczyzn pojawiają się u kobiet, jednak ogólnie są one problemem niemal połowy społeczeństwa.

  Rozwijają się, gdy twoje żyły się rozciągają, a ich zastawki, które powstrzymują przepływ krwi od wstecznego przepływu, nie działają już poprawnie i krew gromadzi się w twoich żyłach.

  Rutyna jest typem bioflawonoidu, który może wesprzeć ściany Twoich żył i pomóc im lepiej pracować. Badania wykazały, że flawonoidy z rutyny łagodzą obrzęk i ból spowodowany żylakami.

  Rutynę znajdziesz między innymi w owocach, przede wszystkim cytrusach, gryce i szparagach.

  2. Hemoroidy

  Nawet 75% ludzi na pewnym etapie swojego życia doświadcza hemoroidów. Do ich powstania przyczynia się zwiększone ciśnienie w żyłach odbytu. Hemoroidy mogą być niekomfortowe, a nawet bardzo bolesne, ale bioflawonoidy są naturalnym sposobem by im zapobiec i je wyleczyć.

  Badania wykazały, że bioflawonoidy mogą poprawić mikrocyrkulację, przepływ kapilarny i napięcie naczyniowe, co jest kluczem do naturalnego leczenia hemoroidów.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ C 1000+ TiB w dużej dozie, o przedłużonym działaniu z dodatkiem bioflawonoidów z dzikiej róży, aceroli i kwercytyny


  3. Zdrowie serca

  Kilka badań kohortowych przeprowadzonych w Europie i Stanach Zjednoczonych zbadało relację pomiędzy spożyciem flawoanoidów w diecie a zdrowiem serca. Meta-analiza złożona z 14 badań poglądowych opublikowanych pomiędzy 1996 rokiem a rokiem 2012 odnotowała, że wyższe spożycie flawonoidów jest bezpośrednio połączone z redukcją ryzyka chorób serca.

  4. Zapalenie Wątroby

  Zapalenie wątroby to grupa chorób wątroby o różnej etiologii, które charakteryzuje stan zapalny tego organu. Flawonoidy nazywane kachainami, zawarte między innymi w zielonej herbacie, wykazały w badaniach zdolność zwalczania zapaleń wątroby, także tych chronicznych. W udanych próbach wykorzystywano 500 do 750 miligramów flawonoidu trzy razy dziennie.

  5. Siniaki

  Siniaki pojawiają się gdy żyły lub naczynka pękną pod wpływem uszkodzenia mechanicznego, a krew rozleje się na uszkodzonym obszarze pod skórą.

  Głównymi objawami siniaków są ból skóry, zmiana jej koloru i obrzęk. Osobom, u których często pojawiają się siniaki, zaleca się spożywanie witaminy C z bioflawonoidami.

  Bioflawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i wspierają gojenie się ran, a także podnoszą skuteczność i wchłanianie witaminy C.

  6. Opryszczka

  Opryszczki wywoływane są przez wirus opryszczki pospolitej, infekcję, która może powodować pojedyncze „zimno” lub skomasowaną opryszczkę w wielu miejscach. Dopóki opryszczka nie zmieni się w strupki lub zrogowacenia, jest niezwykle zaraźliwa. Może nawet rozprzestrzenić się na inne części ciała, w tym na oczy i narządy płciowe. Bioflawonoidy w połączeniu z witaminą C mogą pomóc w przyspieszeniu gojenia się ran opryszczkowych.

  Według badań przeprowadzonych na dwóch grupach kontrolnych, witamina C z bioflawonoidami skraca okres leczenia opryszczki o 57%.

  7. Alergie

  Bioflawonoid zwany kwercytyną, który można znaleźć w cebuli, cytrusach i ananasie, jest bardzo skutecznym lekarstwem na alergie wszelkiej maści. Kwercytyna jest naturalną substancją antyhistaminową i środkiem przeciwzapalnym, który może obniżyć symptomy alergii sezonowych i uczuleń pokarmowych, a także zredukować astmę i wyeliminować objawy skórne alergii.

  Może pomóc w stabilizacji uwalniania histaminy z niektórych komórek odpornościowych, co powoduje zmniejszenie nieprzyjemnych objawów alergii, takich jak kaszel, łzawienie oczu, katar, pokrzywka i niestrawność.

  8. Nadciśnienie

  Wiele badań wykazało, że konsumpcja owoców, warzyw, zielonej herbaty i wina może chronić przed zawałem. Największym czynnikiem ryzyka zawału jest nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi.

  Istnieje hipoteza, że ludzie z nadciśnieniem mają obniżony poziom spożycia żywności bogatej we flawanoidy. Oznacza to, że podwyższenie ich spożycia obniżyłoby ciśnienie, co może także zmniejszyć częstość uszkodzeń narządowych, które są drugorzędne w stosunku do nadciśnienia.

  uściski:)

  Źródła: 
  draxe.com/bioflavonoids/
  ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11000057

  (Visited 1 880 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. Sylwia 28 października 2018 o 13:08

   Peps, jak długo, ile miesięcy brać glutaminę (2x 20 g), by uszczelnić jelita?

   1. Pepsi Eliot 28 października 2018 o 14:02

    jedna kuracja i patrzysz co się zmieniło na lepsze. za pewien czas możesz powtórzyć, a póki co kontrolnie brać miarkę z shape shake TiB, albo samego shape. https://www.pepsieliot.com/pyszny-szejk-l-glutamina-czyli-odbudowa-jelit-kosci-miesni-jak-ktos-chce-mega-odchudzanie/

  2. Sylwia 28 października 2018 o 15:07

   Ile powinna trwać 1 kuracja przy dawce 2x20g?

  3. Ania 28 października 2018 o 16:59

   Po odstawieniu gestagenów (endometrioza) przytyłam sporo, waga stała po tym u mnie maprawdę długo w miejscu. Bieganie nic, mało jedzenia nic, picie wody litrami nic. Ból wątroby, masywne bóle stawów, trudny do wytrzymania zapach własny (jak nie własny). Worki pod oczami, żylaki, bóle nóg, cellulit nawet na ramionach… koszmar po prostu. O samopoczuciu nie wspomnę. Z laski zrobił się słoń. Dosłownie, stopy jak płetwy. Żałowałam odstawienia i nawet lekarka zaproponowała powrót do gestagenów. Odmówiłam. Dwa lata męczarni, małżeństwo zagrożone… i co? Post przerywany i soda oczyszczona proszę kochanej Pepsi. A jeździłam po całych Niemczech szukać pomocy, ba! mój mąż mnie woził bo też krzyczał już o pomoc! Pozdrawiam! Motywujesz potężnie!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *