Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 840 293
65 online
42 351 VIPy

Historia i polityka bioidentycznych (serio?) hormonów

Bioidentyczne hormony w Polsce.

Czy pan Grzebyk ma rację?

Naturopata Grzebyk dziwi się, że Kowalski (pan Grzebyk nie ma czasu ich sam produkować) nie produkuje jeszcze bioidentycznych hormonów w Polsce, które są dostępne w Kanadzie.

Zaś w Stanach to lewą stopą do lusterka można je kupić.

Bioidentyczne hormony Co to

Bioidentyczne hormony są używane od tysięcy lat. Pierwsza wzmianka o ich stosowaniu sięga starożytnych Chin, gdzie starzejące się szlachcianki rutynowo spożywały SUSZONY MOCZ MŁODYCH KOBIET, aby przeciwdziałać problemom związanym z menopauzą.

Powodem tego typu terapii było to, że mocz młodych kobiet zawiera produkty przemiany materii estrogenu, progesteronu i testosteronu.

W całej historii można znaleźć odniesienia do wykorzystania moczu młodych kobiet, aby pomóc starszym kobietom   z problemami starzenia.

Badania i rozwój syntetycznych i końskich hormonów od lat czterdziestych XX wieku dostarczyły podstaw dla większości odniesień na temat nowoczesnej hormonalnej terapii zastępczej (HTZ). Obecna konwencjonalna praktyka, która wywodzi się z tych badań, polega na przepisywaniu progestagenów i estrogenów, które nie są molekularnie takie same jak te występujące w ludzkim ciele.

Chociaż hormony identyczne biologicznie były znane ze swojej skuteczności i były dostępne już w latach 30. XX wieku, jedynym sposobem na uniknięcie ich zniszczenia w przewodzie pokarmowym było podanie ich domięśniowo.

W BOLESNYM ZASTRZYKU na bazie oleju!

Ponieważ firmy farmaceutyczne nie mogły opatentować naturalnych substancji, a technologia bezbolesnego dostarczania do organizmu identycznych biologicznie hormonów nie była dostępna, naukowcy wymyślili alternatywę.

Doustne skoniugowane estrogeny końskie (CEE) były pierwszymi opracowanymi hormonami NIEIDENTYCZNYMI biologicznie.

Marketing masowy pomógł spopularyzować terapię zastępczą wyłącznie estrogenami (ERT) aż do połowy lat 70., kiedy ERT wiązano z rakiem endometrium.

Popularność ERT gwałtownie spadła, aż naukowcy zauważyli, że rak endometrium nie był znaczącym zjawiskiem u kobiet, których jajniki wytwarzały właściwą równowagę estrogenu i progesteronu.

Syntetyczna, niepochodząca od człowieka forma progesteronu, zwana progestyną, została opracowana w latach 80. XX wieku w celu zrównoważenia nieidentycznych biologicznie estrogenów w dostępnych na rynku preparatach do HTZ.

Aby ZWIĘKSZYĆ ZAMIESZANIE w rozwoju HTZ, termin „PROGESTERON” był UŻYWANY ZAMIENNIE z terminem „PROGESTAGEN” w literaturze medycznej, pielęgniarskiej i farmaceutycznej.

Lekarze często zakładali, że są one jednym i tym samym, chociaż ich wpływ na organizm ludzki był bardzo różny.

W późnych latach 80-tych MIKRONIZACJA bioidentycznych steroidów umożliwiła wchłanianie progesteronu doustnie oraz estradiolu, estriolu i testosteronu w ilościach terapeutycznych drogą przezskórną.

adaptogen Maca

Organiczna peruwiańska Maca This is BIO dla zmęczonych nadnerczy i NIEDOBÓR PROGESTERONU

Maca NIE DOSTARCZA fitohormonów, jak na przykład soja, ale stymuluje równowagę własnych.

Pomocny wpis:

mega korzyści z peruwiańskiej maca dla kobiet z niedoborem progesteronu


Bioidentyczne hormony w Polsce

Mikronizowany „ludzki” (w rzeczywistości i tak przecież nie ludzki) progesteron stał się dostępny w Europie pod koniec lat 80., a w Kanadzie w 1995 r. i został zatwierdzony przez amerykańską FDA w 1998 r.

Czyli prawie o dekadę wcześniej niż w Kanadzie, co zaprzecza słowom pana naturopaty Grzebyka. Który wspomniał także w ostatnim wywiadzie na popularnym kanale Przygody przedsiębiorców – https://youtu.be/VEz_XhFZZcI?si=zS6KFYyWnARz3SGH – swoją drogą, czego się nie robi dla zwiększenia oglądalności (zazdraszczam) – że nie produkuje bioidentycznych hormonów, bo nie ma czasu, ale dziwi się Kowalskiemu, że on nie produkuje. Hmmmm ..

Od lat jest też dostępny w amerykańskich farmaceutach (o czym rzeczywiście wspomina naturopata Grzebyk), a składnik aktywny jest jakby bio-identyczny z endogennym progesteronem.

Mikronizacja BHRT umożliwia jej powolne uwalnianie i łatwe wchłanianie kilkoma drogami INNYMI NIŻ BOLESNE iniekcje domięśniowe z lat 30. XX wieku.

Jednak lekarze i powiązani z nimi pracownicy służby zdrowia zwykle nie dowiadują się o tej opcji w swoich medycznych, pielęgniarskich lub farmaceutycznych programach edukacyjnych. Dlatego nie biorą tego pod uwagę, chyba że ich pacjenci proszą o BHRT.

Bioidentyczne hormony cena

Rozmawiałam trochę lat temu (gdy moje neofickie podejście do wszystkiego co alternatywne osiągało zenity) z moją ginekolożką, podminowana teoriami z alternatywnych źródeł, że w Europie nie ma bio-identycznych hormonów.

A ona powiedziała, że owszem yyy … SĄ.

Są jej znane i takie są przepisywane. Ponadto dała do zrozumienia, że one się TYLKO NAZYWAJĄ bioidentyczne, bo są oczywiście syntetyzowane, to raz, a dwa, że nie są ludzkie.

Do czego jeszcze wrócę poniżej opcją bardziej naukową.

Z pewnością nie jest to też suszony mocz młodych kobiet

 • Przykładowo 8 plastrów naklejanych na skórę brzucha (każdy nosi się kilka dni) z bioidentycznym estradiolem, ale już z progestagenem (uwaga – nie z bioidentycznym progesteronem) kosztuje około 38 złotych.
 • Progesteron (nie progestagen) w kapsułkach 30 szt kosztuje około 37 złotych.
 • Naturalny Progesteron w kremie z dzikiego pochrzynu – bezzapachowy (85 g) kosztuje 200 złotych – produkt amerykański do kupienia w Polsce od ręki.

Pomimo badań klinicznych, które dokumentują korzyści płynące ze stosowania HTZ, wiele kobiet NIE STOSUJE HTZ w żadnej postaci i doświadcza pogarszającej się jakości życia związanej z objawami okołomenopauzalnymi.

Ciekawe dlaczego więc, takie ogłupiałe, spocone i rozgrzane żyją dłużej niż faceci? Może jednak menopauza, to nie jest choroba?

Pomocny wpis:

5 sposobów na menopauzę (yyy … co to jest menopauza?) bez użycia alopacji

Ale się nie wypowiadam, bo może trochę bredzę, nie powiem, że, jak w niektórych momentach naturopata Grzebyk, bo to niegrzecznie i  do tego prosto z ego.

Wiedza

 • Z drugiej strony kobiety z wyżu demograficznego coraz częściej wchodzą w menopauzę i wiele z nich nie doświadcza całkowitej remisji objawów okołomenopauzalnych po zastosowaniu konwencjonalnych, nieidentycznych pod względem biologicznym, syntetycznych opcji HTZ od koni.
 • Stosując hormony, które nie są bioidentyczne, kobiety zamieniają objawy okołomenopauzalne na niepożądane skutki uboczne tych leków i niepełne złagodzenie objawów.
 • Kilka czynników może wpływać na to, jak każda kobieta unikalnie reaguje na nieidentyczną biologicznie HTZ. Kobiety stosujące tradycyjne preparaty HTZ metabolizują wówczas do hormonów pochodnych, które wiążą się z miejscami receptorowymi 2,1 do 3,2 razy silniej niż nasze hormony endogenne. Struktura chemiczna tych substancji, które nie są bioidentyczne, bardzo różni się od hormonów wytwarzanych przez ludzi.
 • Nie-bio-identyczne estrogeny zawierają hormony zwierzęce (np. Equilin, prawdziwy koński estrogen), które wiążą się z receptorami z dwu  – do osiemnastokrotnie większą siłą. Następnie wytwarzają metabolity, które przyczyniają się do nadciśnienia.
 • Syntetyczne progestageny mają tendencję do zwiększania stężenia cholesterolu LDL i zmniejszania stężenia cholesterolu HDL, a także zmniejszania globuliny wiążącej hormony płciowe (SHBG).
 • Ten spadek SHBG może skutkować wzrostem poziomu wolnych hormonów płciowych i potencjalnie zwiększoną androgennością. Zgodność może stanowić problem ze względu na różnorodne skutki uboczne konwencjonalnej HTZ, która nie jest identyczna biologicznie. W rzeczywistości tylko około 10–20% kobiet po menopauzie kontynuuje HTZ przez długi czas.
 • Hormony, które nie są bioidentyczne, nie mogą przepływać przez szlak sterydowy i wytwarzać chwilowej równowagi poziomów hormonów, podobnie jak nasze endogenne prekursory sterydów.

10 dniowy surowy detoks hormonalny byłby bardzo wskazany, jako wstęp do wielkiej zmiany!

W tym e-booku znajdziesz tygodniowe przepisy, wraz z listami zakupów na polskie 4 pory roku.


Bioidentyczne hormony w Polsce – Bioidentyczna hormonalna terapia zastępcza

Która jak najbardziej, jak wspomniałam, JEST STOSOWANA W EUROPIE (wcześniej niż  w Kanadzie i zdaje się, że również w Stanach,  ale nie jestem pewna), nie zakazana. Zaś patenty są sprytne, o czym za chwilę.
Jednak nieogarnięty (czemu dziwi się naturopata Grzebyk) Jan Kowalski, który wciąż nie zaczął wytwarzać bioidentycznych hormonów w wysoko dochodowym biznesie misyjnym, być może wybrał bardziej realistyczną opcję.

Bioidentyczna HTZ jest również określana w literaturze jako „naturalna” HTZ i „identyczna z ludzką” HTZ.

LECZ

Bio-identyczny HORMON STEROIDOWY NIE JEST POCHODZENIA LUDZKIEGO, ale ma identyczną strukturę organiczną i funkcję jak hormony ludzkie.

Bio-identyczne hormony pochodzą z rodzaju OLEJU ROŚLINNEGO ZWANEGO DIOSGENINĄ, który ma bardzo podobną budowę chemiczną do naszego endogennego prekursora hormonu steroidowego, cholesterolu.

Diosgenina jest ekstrahowana z soi i dzikich ignamów

Pochrzyn (jams, ignam) – internet mówi, że jest to rodzaj wieloletnich pnączy z bulwiastymi kłączami.

Ciekawe dlaczego Kowalski nie podejmuje się tego robić, gdy naturopata Grzebyk robiłby, ale nie ma czasu, bo nie można kilku srok za ogon trzymać.

Uprawy te mogą obficie i niedrogo produkować olej, który jest również dostępny w kilku tysiącach innych roślin na całym świecie.

DIOSGENINA JEST NASTĘPNIE CHEMICZNIE ZMIENIANA W LABORATORIUM, aby dokładnie pasowała do naszych ludzkich bio-identycznych sterydów.

Wszelka alergenność tych roślin jest również usuwana podczas procesu konwersji.

Bioidentyczne hormony w Polsce – Wiedza

Istnieje ponad 15 endogennych hormonów steroidowych, każdy z własnymi metabolitami i układem enzymatycznym, który przekształca je z jednego steroidu w drugi z chwili na chwilę. Jest to znane jako kaskada hormonów steroidowych. Każdy niedobór w tym systemie spowoduje objawy, które są charakterystyczne dla niektórych sterydów. Kolejną ważną koncepcją jest to, że potrzebujemy odpowiedniej ilości hormonów prekursorowych, takich jak cholesterol i pregnenolon, które znajdują się na szczycie kaskady. Enzymy następnie przekształcają je kaskadą w sterydy, które są niezbędne dla naszej równowagi hormonalnej.

Rodzinę steroidów dzieli się na pięć głównych kategorii

 1. estrogeny (estradiol, estriol, estron),
 2. progesteron,
 3. androgeny (DHEA, testosteron, androstendion),
 4. glukokortykoidy (kortyzol, kortyzon)
 5. i mineralokortykoidy (aldosteron).

Organizm kobiety produkuje trzy estrogeny o bardzo specyficznych rolach

 1. Estron (E1) jest estrogenem proliferacyjnym, który stanowi około 10% wszystkich estrogenów przed menopauzą.
 2. Estradiol (E2) jest estrogenem proliferacyjnym i najsilniejszym estrogenem przed menopauzą, stanowiącym kolejne 10% do 20% całości.
 3. Estriol (E3) jest bardzo słabym nieproliferującym estrogenem dominującym w ciąży E1 i E3 są wytwarzane w organizmie z E2.

Wszystkie hormony estrogenowe (estron, estradiol i estriol) wiążą się z tymi samymi receptorami z różnym powinowactwem.

Bioidentyczne hormony w Polsce – ocena potrzeby BHRT

 • Kandydaci do BHRT to kobiety, które przeszły histerektomię.
 • Które mają osobiste lub rodzinne historie chorób układu krążenia, osteoporozy lub choroby Alzheimera
 • Oraz kobiety z objawami okołomenopauzalnymi, które wpływają na ich jakość życia.

BHRT można łączyć w celu zastąpienia dowolnego z kilku rodzajów niedoborów sterydów w ilościach dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdej kobiety.

W ciągu ostatnich kilku lat garść bioidentycznych hormonów stała się dostępna wśród dostępnych na rynku opcji HTZ.

Firmy farmaceutyczne OMINĘŁY OGRANICZENIA DOTYCZĄCE PATENTOWANIA SUBSTANCJI NATURALNYCH, opatentowując systemy dostarczania bioidentycznych hormonów.

Najczęściej zgłaszanymi objawami menopauzy są uderzenia gorąca, nocne poty, zmęczenie, suchość pochwy, wahania nastroju, tkliwość piersi, zatrzymanie płynów, zaniki pamięci, zaburzenia snu i obniżone libido.

Bioidentyczne hormony w Polsce – skutki uboczne

 • Pacjenci doświadczają bardzo niewielu, jeśli w ogóle, skutków ubocznych podczas przyjmowania Bio-identycznej HTZ, która jest przepisywana w DAWKACH FIZJOLOGICZNYCH.
 • Alergiczne reakcje skórne na OPATENTOWANY KLEJ W PLASTRACH Z ESTRADIOLEM i alergie na opatentowany mechanizm uwalniania oleju arachidowego w doustnych kapsułkach z progesteronem to przykłady ograniczeń komercyjnych preparatów bioidentycznych.
 • Doustny progesteron może powodować senność u około 2% do 5% kobiet, które go stosują. Jest to wynik sposobu, w jaki jest metabolizowany przez ich układ wątrobowy. Dlatego zwykle przyjmuje się go doustnie przed snem.
 • Bioidentyczne hormony przepisywane w niefizjologicznych dawkach mogą powodować drobne objawy związane z nadmierną podażą, takie jak zwiększona tkliwość piersi i bóle głowy przy zbyt dużej ilości estrogenu lub odwracalny łagodny trądzik porostu włosów przy zbyt dużej ilości testosteronu.

Zaletą BHRT jest to, że jest zindywidualizowana, dobrze tolerowana i w większości przypadków powoduje wyjątkowe odwrócenie objawów.

Jedyną możliwą wadą złożonej BHRT jest to, że lekarze przepisujący leki muszą poświęcić się nowemu poziomowi uczenia się i kreatywnemu rozwiązywaniu problemów, gdy wykraczają poza podstawy nauczane w szkole medycznej.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Bioidentyczne hormony w Polsce – szybkie przejście do polityki naszych czasów

Poniższe fakty mówią same za siebie

 • Bioidentyczne hormony są popularyzowane w Europie ponad dekadę wcześniej niż w Kanadzie
 • Bez bicia są zapisywane przez ginekolożki i ginekologów
 • Krem z bioprogesteronem od lat można kupić w internecie bez recepty (owszem nie jest to produkt polski, ale w Polsce jak najbardziej dostępny)

lecz

 • BIOIDENTYCZNE HORMONY TO LEKI, A NIE PRODUKTY NATURALNE.

Wytwarzane są przez firmy farmaceutyczne z olejów sojowych i ignamowych.

Jedyną naturalną rzeczą w nich jest ich formuła cząsteczkowa, która jest identyczna z formułą cząsteczkową hormonów wytwarzanych przez nasze ciała. Różnica między hormonami końskimi a hormonami identycznymi biologicznie to kluczowa informacja, której większość szkół medycznych nie przekazuje swoim studentom.

 • Termin BIOIDENTYCZNY nie jest i NIE MOŻE BYĆ terminem marketingowym – jest TYLKO  terminem opisowym

Opisuje biologicznie identyczną strukturę molekularną bioidentycznych hormonów. Jest to termin, który dokonuje ważnego rozróżnienia między hormonami bio-identycznymi a hormonami nie-biologicznie identycznymi.

 • Bio-identyczne estradiol, progesteron i testosteron są zatwierdzone przez FDA. Estradiol i testosteron można uzyskać wyłącznie na receptę za pośrednictwem licencjonowanego lekarza (niektóre stany zezwalają pielęgniarkom na wypisywanie recept, podczas gdy inne nie). Estriol nie jest zatwierdzony przez FDA.
 • Progesteron jest jedynym bioidentycznym hormonem dostępnym bez recepty w niskich dawkach, 50 mg lub mniej na dawkę jednostkową.
 • Bioidentyczne hormony są dostępne w handlu od firm farmaceutycznych w preparatach, w których mogą opatentować system transportu, takich jak pastylki, żele, plastry i kremy.

Dajmy na to plastry. Te dostępne w handlu hormony identyczne biologicznie nie mogą mieć dostosowanej dawki. Są standaryzowane do określonych dawek. Ponadto hormony nie są dostarczane w sposób stały, a także różne szybkości wchłaniania przez skórę ze względu na czynniki środowiskowe skóry w momencie aplikacji (suchość, wilgoć, łuszczenie się itp.)

Aby obejść ten problem z dawkowaniem, mieszanie jest kolejną realną opcją stosowania hormonów identycznych biologicznie. Apteki dostarczają zindywidualizowane preparaty bioidentycznych hormonów w żelach, kremach, kapsułkach, pastylkach podjęzykowych i peletkach podskórnych.

Paletki pozwalają również uniknąć problemu degradacji w wątrobie do aktywnych metabolitów (przez system wrotny), co widać podczas próby doustnego spożycia testosteronu i estradiolu.

Dlaczego Jan Kowalski jeszcze nie wyprodukował podskórnych napletek? Sorki, paletek.

Witamina D3

Polecamy Witaminę D3 z K2 TiB do ssania (smak wiśniowy), lepiej wchłanianą z receptorów podjęzykowych


Owszem, tutaj zgadzam się z naturopatą Grzebykiem, że

Pomimo sporej ilości protestów mojego umęczonego umysłu, w stosunku do innych wypowiedzi pana Grzebyka w kształcie:

Cukrzycę leczy się dietą religijną dr Dąbrowskiej (którą wzięła z kościelnych rekolekcji, no dobra żartuję niesmacznie, ale mnie ponosi). Co niewątpliwie JEST PRAWDĄ – tyle, że zdrowie jest procesem i NIE WYSTARCZY się zdrowo zagłodzić przez 2 miesiące.

Podobnie z keto dietą. Tym razem z drugiego końca skali żywieniowej, przejeść się tłuszczem, i stracić radość życia, którą niejednemu przywracają węglowodany.

Ale co dalej?

Chociaż zgadzam się, że dwa sprzeczne bieguny dietetyczne o dziwo działają skutecznie. Jednak skoro przyczyną cukrzycy typu 2 jest styl życia, powrót do poprzedniego stylu życia (po szybkim „wyleczeniu”) wkrótce zaowocuje tym samym. Ludzie notorycznie wysyłają do mnie takie bolesne info.

Natomiast co do teorii dosypywania środków uzależniających do kaw w popularnych sieciach, aby przywiązać klienta do swojej firmy, mam zdanie mocno ambiwalentne i nie dotyczy tych firm, ale samej wypowiedzi.

A więc zgadzam się z naturopatą Grzebykiem, że ..

Dziś stoimy w środku kryzysu między nauką, polityką i korporacyjnym motywem zysku. Stawką jest zdrowie kobiet i mężczyzn. Potrzebujemy studiów uniwersyteckich finansowanych przez organizacje NON-PROFIT i rząd, aby śledzić potencjał lepszego zdrowia dzięki bioidentykom. Oszczędności w postaci ludzkiego cierpienia i kosztów opieki zdrowotnej mogą być ogromne.

Jan Kowalski niech się ogarnie i zacznie kręcić kokosy na bioidentykach.

Serdecznie pozdrawiam

Pepsi Eliot

Źródła:

 • myhormonetherapy.com/scientific-background/history-politics-bio-identical-hormones/
 • „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko (książka w nowej odsłonie pojawi się pod koniec roku)

(Visited 3 939 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Oleander 6 sierpnia 2023 o 21:21

  Ciekawa kontra. Bardzo chciałbym Ciebie Pepsi zobaczyć na którymś z tych kanałów. To byłby cudowny wywiad i pewnie mnóstwo cennej wiedzy.

  1. avatar Pepsi Eliot 6 sierpnia 2023 o 22:24

   Ja póki co, wszystkim odmawiam, może to się zmieni, w tym roku odmówiłam udziału w 3 dużych wydarzeniach (jednym ogromnym) <3

 2. avatar Magdalena 8 maja 2024 o 19:04

  Droga Pepsi, czy możesz coś poradzić na przedwczesne wygasanie czynności jajników? Mam 43 lata i marzę o tym żeby zostać mamą. Miesiączki nie mam od prawie 2 lat, FSH 124 i objawy menopauzy. Wszystko zaczęło się jakieś 4-5 lat temu. Myślę że powodem był stres a dobiłam się zagłodzeniem ciała (krótkie posty sokowe i mała podaż kaloryczna przez długi czas).
  Hormonów bardzo nie chcę brać ale rozpaczliwe poszukiwania jakiegoś naturalnego remedium od ponad półtora roku na razie nic mi nie dało. Błagam, poradź coś!

  1. avatar Pepsi Eliot 8 maja 2024 o 23:46

   przede wszystkim musisz wyluzować, i spróbuj Maca This is BIO.

   A tu rozpiska na ciążę 🙂 <3

   Podaję suplementację zarówno dla przyszłych mam i tatów, która pomaga w problemach z zajściem w ciążę, a także związana jest z produkcją plemników. Nie jestem jednak lekarzem, dlatego ostateczna decyzja należy do Ciebie i Twojego lekarza.

   https://www.pepsieliot.com/maca-a-twoja-plodnosc-dowiedz-sie-jak-korzen-maca-wplywa-na-uklad-rozrodczy/
   Maca dla płodności
   Kobiety używają sproszkowanego korzenia macy by zwiększyć szansę na zajście w ciążę od ponad 2000 lat. Badania naukowe udowodniły, że maca balansuje hormony, a co za tym idzie, reguluje owulację. Co więcej, maca jest pełna substancji odżywczych, które energetyzują i wspomagają płodność.

   Maca This is BIO do 4 szklanki https://thisisbio.pl/maca-100-organic-110g-this-is-bio/ https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   (wyrównuje hormony u kobiety, też przy PCOS, jednocześnie działa „energetyzująco” na plemniki u mężczyzny, zwiększa libido (nie kiedyś tam, praktycznie zaraz)

   Kwas foliowy w idealnej formie folianów TiB https://thisisbio.pl/foliany-90kaps-tib-/

   Selen 200 mcg 1 kapsułka Selen TiB https://thisisbio.pl/selen-60kaps-tib-/ (ale drugą kapsułkę dokładasz DOPIERO po zbadaniu poziomu selenu)

   Koenzym Q 10 400 mg w dawkach podzielonych , chwilowo nie mamy na stanie, kup sprawdzonej firmy

   Witamina C TiB codzienna suplementacja witaminą C w proszku https://thisisbio.pl/witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-/ może być witamina C +1000 TiB o spowolnionym uwalnianiu w ciągu dnia https://thisisbio.pl/vitamin-c-1000-50tabl-tib-/

   NATURALNA witamina E, chwilowo nie mamy na stanie, kup najlepszej firmy

   L-karnityna https://thisisbio.pl/carniline-90kaps-amix-/

   Cynk TiB 1 kapsułka https://thisisbio.pl/cynk-60kaps-tib-/

   Opcjonalnie – Arginina 5 do 6 g dziennie – Uwaga sprawdzić czy nie ma negatywnych korelacji z zażywanymi lekami, arginina ma duży wpływ na wartkość krwi, nie można jej brać nawet na tydzień przed zabiegami)

   Witamina D w protokole z K2. Przede wszystkim należy zrobić badania 25(OH)D, a póki co przyjmować po śniadaniu 2 D3 + K2 TiB https://thisisbio.pl/vitamin-d3k2-90tabl-tib-/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy C

Ale nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!

Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Gonisz, robisz interwały?

Badanie

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum